Oorlogsberichten Westelijk geveshttterreln KLEINE FEE HET GEHEIM DER OUDE JUFFROUW Oostelijk pveehtsterreln Zuidelijk gsyesMsterreSa ZaM-Oastelijk gavechterralc ïattsshe fronten 08 onbeperkte Doikbostoorlsg J EEN EN ANDER STADS m EU WS UoitscIiQ bron BËfc^IJN, 10 SepteiEber. fifeger- groep tan Kroonprins Rupprecht Op het tlaamsche front en in Artesië steeg de artillerieactie maar bij tnsÉchenpoozen in enkele takicen. Na vuurvlagon rakten meermalen vij andelijke verkennersafdeelingen tegen onze stellingen vooruit; zij werden overal teruggeslagen. Bij de gevechten Tan gisteren ten Noorden van St. Quentin, drukten de Engelschen onze dekfcingstroepen in ge ringe mate terug bij Iiargicourt en Ville- ret onze stelling ten Oosten van Hargi- court werd dezen vroegen morgend weer teruggenomen. Legergroep van den Duitechen Kroon prins In Champagne kwamen in enkele vakken Fransche verkenningstroepen tastond tegen onze stellingen vooruit. Aan bet Noordfront van Verdun ont sponnen zich gansch den dag infanterie gevechten. Ten Oosten van Samogneux rukten onze stormtroepen op tegen de Fransohe lijnen beiderzijds der Hoogte 344. Zij brachten den vijand zware ver- liezen toe en keerden met meer als 100 gevangenen terug. Bovendien bevrijden zij een sehutters- troep die sedert den 7 September door •'Franschen omsingeld, alle aanvallen des I vijands met heldenmoed afgeweerd had. Aan het Fossos- en in het Chaunebosch werd met het blanke wapen en mot hand granaten verbitterd gevochten. Fransche aanvallen konden den toe stand niet veranderen. Franseho bron PARIJS, 9 September. In den loop van den nacht hebben Fransche detache menten verschillende overvallen uitge voerd in de Duitsche linies, namelijk naar de la Royèrohoeve op, beooston Reims en in dë streek van Maison de Champagne. De Franschen hebben krijgstuig meege voerd en een aantal gevangeuengenomen. Op don rechteroever van de Maas hebben de Duitaoh'ers verwoede tegenaanvallen gedaan op de stellingen die de Franschen I gisteren veroverd hebben in het vak Bois de Fosses en Gaurrièresbosoh. De Duit sche pogingen werden door het Fransche vuur gebroken, dal do aanvallers zware verliezen toebracht. Op enkele punten vUn het aanvalsfront hadden verbitterde gevechten plaats. De Franschetroepen hebben kraohtdadigen tegenstand geboden en, na afwisselenden vóóruit en achteruitgang, hun stellingen behouden. Het aantal gevangenen dat de 41° VERVOLG. Hot gezicht der dame gloeide als eene roos. Zij deed alle moeite om hare gewone beraden heid en zachtmoedigheid te herwinnen en dit gelukte haar. Wees niet zoo streng jegens mij, Johan nes! had zij. Bedenk dat ik een zwakke vrouw ben, maar toch altijd het beste wil.... Heb ik verkeerd gedaan, dau is het torh hoofdzake- lijk uit llelde voor uwe goede moeder ge schiet!, die wenschte dat ik haar zou verge zellen, maar 't zal niet weer gebeuren. De jonge weduwe had met den zachtsten toon hurer vleiende stom gesproken, en bood don professor glimlachend de hand. Zonderling, tie ernstige man bloosde als een jong meisjo onwillekeurig sloeg hij een schuwen blik naar haar, die met ueerge- slagen oogen aan 't bed van het kind zat hij vatte de twee vingers aarzelend in de hand en liet ze terstond weer vallen. Ik kan nu de verzorging', van Anna weer op mij nemen, ik dank u hartelijk, lieve Ca rolina, dat go voor eene poos mijne plaats hebt vervuld, zegde zij vriendelijk tot Foiici- tas. Felicitas stond op, doch toen begon het Franachon gisteren hebben gemaakt bedraagt ongetëer 800. Op den linkeroever van tte Maas, groole bedrijvigheid der twee artillerieën zönder voetvolkactie. PARIJS, 10 September. ©e«en morgen hebben dp Duitsohers, na eene intensieve geschutvoorbereiding, met groote macht de Ëranache stellingen aan gevallen ojf den techteijpover der Maas,, over eeh uitgestrektheid van drie kilora., ongeveer, aan weerszoden van hoogte 344. Onder de hevigheid van ons vuur werd de Duitsche aanval gebroken, en kon, over de grootste uitgestrektheid van het front, de Fransche linies niet bereiken, Dditsche detachementen die er in geslaagd waren voet te vatten ten oosten en ten westen van hoogte 344, werden door een Itrachtigen tegenaanval van de Franschen teruggeworpen, die hun linies in haar geheel herstelden en een vijftigtal gevangenen maakten. In den loop van den namiddag hebben de Duitschers hun poging hernieuwd tegen de nieuwe Fraosche stellingen ten noorden het Bois de Chaurae. Viermaal heeft ons vuur de aanvallers in hun loopgraven van vertrek teruggeworpen. De Duitschers hebben gevangenen in de handen der Franschen gelaten. Duitsche kolonnen ten noorden het Bois de lc Wavrille werden onder het vaar genomen van ons geschut en zwaar beproefd. Tusschenpoozende kanonnade op het overige front. Engelsohe br<m LONDEN, 8 September. De artille riebedrijvigheid was licht bij Hargicouat. Ook op do andore puuten van bet front was de arlilleriebedrijvigheid minder dan gewoonlijk. Geene infanterieaktie. LONDEN, 8 September. Heden is de artillerie heviger aan 't werk geweest bij Hargicourt. Overal elders niets te melden. LONDEN, 9 September. Onze be zettingstroepen der lijn ten oosten van Villeret, ten zuidoosten van Argicourt, konden in een front van meer dan 50 m., in de Daitsche loopgraven binnendringen. Een aantal gevangenen bleef in onze handen. Verleden nacht deden wij geluk kige tochten in de buurt van Gavrelle, alsook ten oosten van Vermellos. Wij namen bier gevangenen In de richting van Westhoek waren beide artillerieën aan 't werk Bij een onderneming ten Noord Oosten van Ieperen, namen wij 13 gevangenen. Duitsche bron BERLIJN, 10 September. Tusschen de Golf van Riga en do Duna kwam bet bind bitter te schreien en hield haar met beide hadjee vast. De profeaöor voelde den pols der kleine patiënt en zegde Het kind heeft eene harde koorts, zij mag zich volstrekt niet onrustig maken. Gij zult nog wel willen blijven totdat zij ingeslapen is voegde hij er koel vriendelijk tot Felici tas bij. Zij nam zwijgend hare plaats weer in, en hij ging heen. Te gelijk met hem ging ook Adèle naar de andere kamer en wierp de deur heel on zacht achter zich toe. Felicitas hoorde haar met snelle stappen heen en weer loopen. Eensklaps klonk er een scherp geluid als het scheuren eenor stol. Anna richtte zich luis terend overeind en begon te beven het ge luid herbaalde zich en telkens weer dichter op elkander. Mama, Anna zal wijs zijn Anna zal het niet weer doen! Mama, Anna niet slaan? riep het kind buiten zich zich/elve van angst. Up dat oogenblik kwam Rosa binnen. Het irisscho gezicht van het meisje zag bleek en ontsteld. Zij scheurt weêr ik hoorde het ginder al mompelde zij. Stil, hartje, duisterde zij ge ruststellend tot liet kind mama zal u niets doen zij zal niet bij komen cu wel gauw weer goed worden. Er werd eene deur toegeslagen Adèla was iptoaehffii mwragevwlfon tot gunstee geVjftchtéfi tu«»»hen onze tUkfcingatroëpeö en Russische overvalsafdèelingen. Legergroep van aartèhortog Jozef Rossen én Roemenen vielen herhaalde malen mat sterke krachten onze genomen stellingen tusschen het Trotius- en het Oitozdal aan. De vijand werd op alle jJüflten door afweervuur en strijd van man tegen man teruggeworpen de vijand leed zware verliezen. Maoedoniaeh front ten Noordwesten van het Molikmeer weken onze voorposten onder den druk van overmachtige Fran sche troepen op de hoogten ten Zuidwes ten van het Oehridameer. In de maand Augustus zijn 64 onzer vliegtuigen van vluchtten tegen den vijand niet teruggekeerd, vier onzer uit- kijkbalïons werden afgeschoton. In den zelfden tijd bedroeg het verlies van den vijand 37 kabelballons, en ten minste 295 vliegtuigen waarvan er 126 binnen onze lijnen en 169 voor onze lijnen brandend werden tot val gebracht. Oostenrijksche bron WEENEN, 10 September. In het bereik van Ocna hebben Russen en Roe menen hunne aanvallen herhaald, doch zij werden onder zware verliezen afge slagen. Oostenrijkeche bron WEENEN, 10 September. Aan den Isonzo, is de dag van gisteren opnieuw zonder groote gevechtshandelingen vor- loopen. Bij Bozeccea haalden wij bij een gelukkigen tocht meer dan 50 gevangen en 2 rhachiengeweren binnen. Italiaanscho bron ROME, 10 September. Ten noord oosten van Gorz duurt de artilleriestrijd ononderbroken voort. Op het overige front, gewone artillerie en patroeljen- bedrijvigheid. Oostenrijksche bron WEENEN, 10 September. Ten Noorden en ten Westen van het Malik meer hebben overmachtige vijandelijke strijdkrachten, versterkt door Russen, witte en kleurlingen Franschen, onze posten naar de hoofdstellingen terugge drongen. Ook ten Zuiden van Berat kwam bet tot levendige schermutselingen. Bulgaarsehe bron SOFIA, 9 September. Macedonisch frontOp verscheidene plaatsen van het front, gewoon vernielingsvuur. Ten westen van Bitolia veroorzaakte weggegaan daarop ging Rosa naar de ka mer welke hare mevrouw zoo even verlaten had een oogenblik later kwam zij terug met de flarden van wat zoo even nog een battisten zakdoek was geweest. Als zij woedend is ontziet zij niets meer I fluisterde Rosa. Dan verscheurt zij wat haar voor de handen komt, en slaat er zonder ge nade op los; dat weet het arme kind daar ook heel goed I Felicitas drukte het kind aan haar hart, als wilde zij het tegen den drilt barer harts tochtelijke moeder beschermen.Hare be zorgdheid was ongegrond want een oogen blik later klonk de stem der jonge weduwe weer helder en zacht door de vestibule zij praatte met den advocaat en toen zij weldra daarna in de slaapkamer kwam, was zij zach ter en lieftalliger dan ooit. XVI. Toen Felicitas, op verzoek van den pro fessor de plaats aau het bedje vau Anna weer innam had zij niet gedacht dat zij dagen lang daar zou moeten blijven. Het kind werd gevaarlijk ziek, en wilde noch Rosa, noch Rika hij haar bedje dulden niemand dan Hel wig en Felicitas mochten haar de medicijnen ingeven. De verscheurde zakdoek speelde eene groote rol iu de koorts fantasieën van het kind. De professor hoorde met verwondering ons artillerievuur, eene ontploffing in de vijandelijke munitiedepots. Aan de beneden Struma, p&troeljen gerechten. Roumeensch ffont Bij Tulcea en Ga- latz, matig artillerievuur, Tupkechc bron CONSTANTINOPEL, 9 September.— Op het Kaukasusfront werd een nieuwe aanval d9r vijandelijke ruiterij afgewezen Op het eiland Samos werd de haven van Mati, door onze vliegers met bommen beworpen. AVONDBERICHT BERLIJN, 9 September. Bij Iepe ren en op den rechteroever van de Maas, levendige geschutstrijd. In het Oosten, tot dusver niets van belang. BERLIJN, 10 Septernb. In het Cliaumebosch, bij Verdun, is 's morgends een sterke Fransche aanval mislukt. Verders, in t Westen en in 't Oosten niets nieuws. BERLIJN, 10 September. Nieuwe duikbootsuccossen in den Atlantischen Oceaan, liet Kanaal, en de Noordzee zeven stoomers en twee zeilschepen, waaronder 't Engelsohe hulpschip Ber gamot waarschijnlijk eene duikboot- val, eene bewapende Engelsche stoomer, alsook vier stoomschepen, werden in den grond geboord allen werden uit hun convooi weggeschoten, daarvan 2 door dobbelschol uit een en hetzelfde convooi. De chef van den admiraalstaf der marine. Lloyd Georges geeft de werking van den Duikboot toe HAMBURG, 10 September. Naar de Hamburger Nachtrichten uit ver trouwbare ingelichte bron uit den Haag vernemen, heeft er op 15 Oogst te Lon den, onder voorzittershhap van Lloyd George, eene lconferencie plaals gehad ter bespreking van scheepsruimkrisis, Verscheidone ministers, vertegenwoor digers van bandels en scheepvaartmini steries, alsook de besturen van 40 En gelsche reederijen en scheepswerven» namen or aan deel. Terwijl volgens officieele opgaven, sinds het begin van den onbeperkten duikbootoorlog, tot midden Oogst rond de 650 Engèjsche handelschepen met moer dan 1600.000 ton iu den grond geboord werden, deelden vertegenwoor digers der regeering op de konferencie vertrouwelijk mede, dat in dit tijdperk, reeds 4 miljoen ton, Engelsche handels schepen verloren gegaan waren. Lloyd George verzekerde, dat de ad- hare uitroepén van vrees ou angst, en jaagde Adèle door zijn vorschenden blik en vragen meermalen een blos op de wangen. Zij bleef echter door Rosa geholpen, altijd beweren, dat het kind een benauwden droom moest gehad gebben. Felicitas schikte zich spoedig in haren post en hoewel zij aanvankelijk tegen den gestadigen omgang niet een professor had opgezien, hielp de bezorgdheid voor 't leven van het kind, welke zij mot hem deelde, haar spoediger over dien ongowonen toestand heen, dan zij gedacht had. Zij vond het zonderling, dat zij hem altijd terstond begreep veel spoediger dan ue moeder van het kind, wist zij op zijn gelaat te lezen, of het gevaar toegenomen was dan of zijne hoop woder herleefde. Hij behoefde dan ook slechts een woord te spreken om door haar to krijgen wat noodig wat. Hij loste haar bij hel waken af en was ook overdag in de ziekekamer. Uren lans zat hij geduldig voor het bedje en legde zijne handen beurtelings op het voorhoofd van 't kind. Dan lag de kleine rustig; er moest eene eigenaardig verzach tende kracht liggen in die handen. Onwillig trachtte het jonge meisjo de ver-» gelijkende gedachten van zich af te schudden die haar bestormden als zij hem zwij<*encU gadesloeg. Het waren Dog dezelfde onregelmatige rairaliteit voortdurend groote inspannin gen doet, om steeds nieuwe strijdmiddelen togen den duikbootoorlog aan té wenden. In alle geval is er op dit oogénblik nog geen doorslaand middel gevohden. De Araerikaansche minister van marine Daniels, beeft medegedeeld, dat de re geering te Washington, eene fprejraie van twee miljoen dollars |aitgeloofd heeft voor eene werkelijk doorBjaande uitvin ding ter bestrijding van den duikboot oorlog. Edison arbeidt thans met 50 ingenieurs waaronder er zijn, behoorendo !et de Engelsche admiraliteit, andere tot de Amerikaansche scheepswerven. Men weet echter nog niets nauwkeurig. Lloyd George zegde dan, dat hij over tuigd was, dat liet de menschelijke genie zou gelukken, een werkzaam middel tegen d© duikbooten uit te vinden. Evenwel moet men desondanks vreezen, dat de ernstige toestand van maand tot maand verergert. Voor 't oogenblik ls er slechts éen middel tegen de werking der duik booten ön dat ia het bouwen van nieuwe Lloyd George besprak dan de plannen der werven, bouwinriclitingen, machien- fabrieken, ijzer en staalfabrieken, enz. waarvan hij in de maand Juli laatstleden de plannen ontvangen had. De Konferencie, welke den volgenden dag voortgezet werd, verklaarde zich bereid, de regeering door alle middelen te ondersteunen. De kabinelsoverste deelde nog mede, dat do legeroverheid zich bereid verklaard had, 50.000 man, scheepstimmerlieden, mekaniciens, technieckers, ingenieurs, enz., uit het leger te ontslaan en ter be* schikking te stellen der scheepswerven. Sinds het begin van den oorlog zijn drie regeeringswerven en 14 bijzondere werven in Engeland opgerioht. Men zal bet mogelijke doen, om de scheepswer ven in staat te stellen, samen maandelijks 350.000 tot 400.000 ton schepen bereid te stellen. Indien dit doel niet bereikt wordt, moet Engeland tegenover den duikbootoorlog toegeven. ZURICH, 9 September. De Zürcher Tagesanzeiger schrijft Daar de Oostenrijkers bij den ontlas tenden tegenaanval op den Karst meer dan 4000 itaiianen gevangen namen heeft de tegenwoordige verhouding in het aantal genomen gevangenen tijdens den lien Isonzoslag zich van 1:4 op 1:2 t^n gunste der Oostenrijkers verplaatst. De ItaliaaDsche legeroverheid wil blijkbaar thans, zonder adht to geven op harde lijnen t z Ifd vooruitstekende voor hoofd, waarlangs het dikke haar pijnlijk zorgvuldig was glad gestreken het waren dezelfde oogon, dezelfde stein alles en alles noch de schrik harer kinderjaren doch dien donkeren trok, die voorheen het hoofd van den jongeling zoo oud en terugstootend had gemaakt, zocht zij te vergeefs. Er ging als een zacht licht uit van dat niet schoon gevormde, doch slimme voorhoofd, en wanneer Felicitas hoorde hoe zacht en liefderijk hij liet onrustig kind toesprak, moest zij zich bekennen dat hij ziju beroep met heiligen ernst behartigde. Hij had zijne stem in bedwang, zooals zel den een measch heeftklanken en woorden stonden hem ten dienste, die het hart van het jonge meisje als een elektrieke schok door trilden. Het was grootsch in hare oogen, zooair. hij daar nacht en dag bezig was als bemiddelaar tusschen leven en dood. Doch al die gedach ten trachtte Felicitas to ondordruklcon door éóne hij was voor haar een onbarmhartig verdrukker een onrechtveerdig bevooroor deeld rechter geweest Hij had haar in hun dagelykschen omgang geen enkelen keer weer op dien zachten toon toegesproken, die daar zou vreeselijk was, en waar zij altijd het wapen harer fierheid had tegenovergesteld. do offers, den slag doorvechten tot er eent? beslissing valt, welk© eene front- doorbraak of een verplichten aftocht zou zijn. Daar hét Oostenrijksch leger dapper stand houdt, kan men ook heden nog, de hoop van Cadorna, als zonder uitkomst betrachten. Voor den winterveldtooht Volgons den «Basler Anzeiger» schrijft de Echo de Haris In het vooruitzicht van eenen winterveldtooht van do Fran sche regeering, werden maatregelen getroffen om aan de soldaten de noodigo instellingen to verschaffen, die niets zou den te wenschen laten. Achter het front zullen barakken opge richt worden die derwijze zullen worden ingericht dat de soldaten er zich degelijk kunnen uitrusten. Voor de herstelling van België. De «Nieuwe Rotterdamsche Courant» bericht uit Le Havre Zondag bad in bet Belgische hoofdkwartier, onder hot voor zitterschap des Konings, een ministerraad plaats, die zich bezig hield met de ekono- mische herstelling van België en besloot tot de onverwijlde instelling van een komiteit dat daarmede zou gelast worden. Verhooging van soldij der Engelsche soldaten. HeUAlgemeen Handelsblad» vérneemt uit Londen dat volgens «Daily Chronicle» de regeering besloten heeft de soldij der onderofficieren en manschappen met 50 p. h. te verhoogen. De soldij der man schappen bedraagt ongeveer 11 shilling per week. Een onbekende staat Er is in Europa nog een neutrale staat waaraan tot dusver niemand heeft ge dacht en die zelts op de landkaarten niet is aangegeven. Toch is het een onafhan kelijke staat die tot heden aan niemand een oorlogsverklaring heeft gezonden en die dus nog steeds zijn neutraliteit bewaart. Deze staat heet St Gonst, ligt op eene steile rots in de Pyreneeën en heeft 130 inwoners. Zijn regeeringsvorm is republi- keinsch de president is tegelijkertijd ontvanger der belastiugen Jen vrederech ter. Hij wordt gekozen door een Staats raad van twaalf leden, die zelf op den grondslag van het algemeene, gelijke, directe en geheime kiesrecht voor den tijd van 5 jaren wordt gekozen. Voorschotten uit Amerika DEN HAAG, 9 September. Het Hollandsch «Nieuwsbureel» meldt uit Washington De Amerikaansche Kamer van volksvertegenwoordigers nam met algemeene stemmen een voorstel aan, om eeno krijgsleening van 11.000.000.000 dollars (55.000.000.000 franken) uit te Hij hield zich aan de koele vriendelijkheid die haar sedert ziju laatste gesprek na-c haar had aangenomen, en hij sprak r.ooit een en kel woord met haar dat met noodig was. Met de jonge weduwe had zij een zwaren strijd gehad. Adèle had zich den eerste dag als eeno be zetene aangesteld en wilde volstrekt riet dulden, dat Felicitas hare plaats bij het bed van haar kind zou innemen, en hij had u! de vastheid van zijn wil noodig om haar te doen bedaren. Nu nog stak zij ieder oogenblik haar ge kruld hoofd, waarvoor het kind zeer bang was, door de deur don trof het meestal dat de professor en Felicitas oij elkander waren. Dan weende zi j en wrong do handen doch onder dat alles verloor haar gelaat niets van zijnefriachheid. Welkeen onderscheid tuo- scheu haar en het bleeke door waken en tob ben uitgeputte gelaat van het jonge meisje. lederen avond verscheen zij in haar elegant nachttoilet, met een fijn kanten mutsje om de blozende wangen en een stichtelijk boek in de hand om tc waken. Dan herhaalde zich altijd dezelfde woor denstrijd tusschen haar en Helwig dan her haalde zij altijd weer dezelfde woorden van inbreuk maken op hare rechten als moe der en ging dan zaoht weenendo en kla gende heen, om den volgenden morgend eene bloeiende roos weèr op tv fitaa;i, schrijven, waarvan de opbrengst zal die nen als voorschotten aan de bondgenco- len on dat in sommen van 500.000.000 dollars per maand. BINNENLAND llEULE. Door Engelsche vlieger aanval van 16 Augusli 1917 gewond Martin Michel, woonachtig teWevelgem, OVERHEULE (bij Moorseele).Door Engelsche vliegeraanval vau 16 Augusli 1917 gewond Constant Vanneste, 61 i., woonachtig te Overheule. OOSTENDE.Op 5 Sept.werd Oostende van Engelsche artillerie beschoten. Navolgende opgegeven Belgische inwo ners werden a) Gedood Elisa Verhelst 41 jaar, Konstantinopélstraat, 43, (schoonbroeder in 't Belgisch leger); Maria Dewulf, 8 jaar, IJzerenwegstraat, 14, (vader in 't Belgisch leger); Louise Dclanghe, id. 14, 32 jaar, (echtgenoot hij 't Belgisch leger); Juiien Dagheiet, 3 j. Konstantinopelstr. 76 (vader en 3 ooms iu 't Belgisch leger); Helena Lievens. 32 jaar, id., 76, (echtgenoot in Belgisch leger); Victor Duyck, 13 jaar, id., 76, (onkel in 't Belgisch leger). b) Zwaar gekwetst Glotilde Dutrieux 58 jaar, Konstantinopelstr., 51, (zoon in 't Belgisch leger); Frederik Naert, 68 j., id., 74, (neef iu 't Belgisch leger); Jozef Dewulf, 12 jaar, IJzorenwégstraat, 14, (vader in 't Belgisch leger); Malvina Hubrouck, 55 jaar, Koustautinopelstraat, 76, (kleinzoon in 't Belgisoh lege?); Pelagie Van Arcké, 28 jaar, Maria- Theresiastr. 7; Alfred Duyck, 5 jaar, Konstantinopelstr., 74; Jozef Ledant, 7 jaar, id. 76; Gaston Debouver, 11 jaar id., 55, (vader in 't Belgisch leger). c) Licht gekwetstEsperanoe Dubois 07 j. Konstantinopelstr. 51, (kleinzoon in 't Belgisch leger); Ëdmond Lepe^x, 27 jaar, Konstantinopelstr. 51; Margaretha Lepeux, 31 jaar id.; Marcel Duyck, 11 j. Konstantinopelstr. 74; Gabrielie Mager- man, 25 jaar, Konstantinopélstraat, 78, (echtgenoot on twee broeders in 't Belg., leger); Willem Stcenbrugge, 60 jaar, Konstantinopelstr.51, (zoon in 't Belgisch leger); Marie Joris, 33 jaar, Konstauti- nopel 74 (schoonbroeder in het Belgisch leger); Marie Gooiman, id. 74, 35 jaar. Louis Dec otter, 47 jaar, Kairostraat, 34 (zoon in hét Belgisch leger); Angela Walipys, 16 jaar, id. 70 (neef in liet Belgisoh leger); Gelina Carton, 3 jaar, id. 49 (ooffi j^in het vijandelijk leger) Gerard Van Billeiuont, 20 juur, id. 76 (schoonbroeder in bet Belgisch leger); Christine Van Oye, 10 jaar,'id. 76; Valen tine Vanncvol, 2U jaar, Steenweg 30. (2 broeders in t Belgisch leger); Rusalie liet was <le negende avond van de ziekte van het kind; net lag dof en bewusteloos neer, slechts nu on dau kwamen er onbestem de klanken van zijne lippen. Do professor had lang met bekommerd voorhoofd aan het bedje gestaan eensklaps stond hij op en wenkte Felicitas in de aangrenzende kamer. GIJ hebt gisteren nacnt gewaakt en over dag geen oogenblik rust genomen, en toch moet ik nog meer opoffering van u vergen, zoide hij. Dezen nacht heb ik goede zorgen oplettendheid nevens mij noodig wilt gij dezen nacht nog waken Ja. Het zullen angstige uren zijn gevoelt gij u sterk genoeg Q ja ik hob hot kind liefen kan wat ik wil. Vertrouwt gij zoo vast op uwen wil Daar nam zijne Stem dien zachten klank weêr aan. Hij is mij nooit ontrouw geweest, ant woordde Felicitas oogenblikkelijk koeler. De nacht brak aan een schoone lente nacht Het zachte maanlicht hing over de slapende stad. Doch in de donkere ziekenka mer een vieoselijke macht boven het kleine bedje al kleiner en kleiner werd de kring dien de dood om het hoofd der kleine be schreef liet kind lag in de hevigste stuipen. De professor zat naast 't bed, zfjne oogeu rusten onafgewend op de stuiptrekkende le den en het iherkynbaar geworden, verma gerde gezi Hoornaert, 64 j. Steinbronnersfraat, 92 i (zoon in het Belgisch leger); Murio Ver- j meerdej), 39 jaar, id. 'J2 (neefin lieti Belgisch leger); Maes August, 22 jaar, Iloapitaalstraat. 78; 11 :<-mu Tberry, 21 j. Konstantinopelsir ;-'l, 78 Marie Vani Trille, 55 j. id. 41; lClsa Meerschaert, 1 15 jaar id. 47. Berlha Cafton, 39 j ar, id. 49(broedor| en schoonbroeder in liet Belgisch leger);; i Irma Desetter, 17 jaar, id. 49 (oom inj het Belgisch leger) Jules Glaeys, IJze- i renwegstraat 15, 25 jaar onu Jules j| Dalle, 17 jaar, Konslantinopelsiraal 53/ (broeder in hot Belgisch leger. BEKEEtQUOKIBG Aan den heer Burgemeester der stad Aalst Bevel betrekkelijk aflevering van Graan- en Haveroogst Voorliet afleveren van Graan- en Ha-, veroogat, worden de volgende termijnen 1 bepaald. Tot 15 September het eerste derde Tot 15 October het tweedo dorde Tot 1 November het derde derde De gemeentebesturen worden verant woordelijk gemaakt voor hol niet inacht-1 nemen der termijnen. Wanneer latidbou- wers niet juist volgens deze termijnen leveren, moet dadelijk bericht ingszon-' den worden. Tegen 18 September, tegen 18 October en tegen 3 November, moet de gemeente een overzicht oprnakon en r inzonden, over de totale af te leveren hoeveelheid van iederen landbouwer, en over de hoeveelheid welke hij togen deze termijnen afgeleverd heeft. De Koramandantuur zal degenen, die de termijnen niet goed in acht nemen en de totale af te leveren hoeveelheid niet bij tijds afleverden, streng straffen. Voor de hoeveelheden tegen 15 Sep- ternber afgeleverd, wordt 4 fr. per J.UÜ kgr. dorschpreraie betaald. WITTIGH, I Oberstleutnant und Kommandant. De Verordening nr 396, van 3 Oogst 1917, volgen» welk de handel met strooivlas zou vrij zijn, ie niet geldig voor het Kommandantunrgobied Aalst, De Etappen-Inspckii <1 iclL mede, dat voor het vervoeren van strooivlas, zooals voorheen, eene toelating vau het Vlasbu reel Lokeren, noodig is. Op bevel .FORCK, Leutnantund Wirtschaftsoffitior VERLOREN in do Sint Jobstraat, een paternoster in verguld zilver ni'.t corail bollen. Terug le brengen Kapoilcsiraat, 27, tegen zefer goedo beloonin-. 1169 ï"lTi"~hadalles^daanWatdrEnen«Têhjk» kunst vermooht, en moest nu lijdende den verbitterden strijd dor natuurkrachten aan zien. Daar sloeg het twaalf uren. Felicitas die stil aan het voet -indo van het bed zat, rilde het was haar aisof do kinderziel mot du prachtige toonen der klok zou opvaren.... en waarlijk, het hevig vvorkende lichaampje verslapte, de kleine gebalde vuistjes vielen mat op het dek.de vingertjes ontspanden zich; nog weinige uogenbhkkcn en ook het hoofdje lag onbeweeglijk iu het kussen. De professor had zich over het fed heen gebogen er gingen tien lange minuien voorbij toen hief hij zijn hoofd op en fluis terde diep aangedaan Ik houd naar voor gered. Felicitas boog zich onderzoekend over hot bedje heen zij hoorde rustig en geregeld ademhalen en zag hoe de kleine aigemattu leden zich gemakkelijk uitstrekten. Doodstil stond zij op en ging in het aan grenzende vertrek, naar het wijd geopend Venstor de frissche nachtlucht vurkw haar zij leunde het moede hoofd tegen hot steeneu kozijn en haro gevouwen handen hingen slap neder. Haro polsen kloptou sterk geen wonder nare zenuwen waren in het 1 selifk gespannen geweest.

De Volksstem | 1917 | | pagina 2