KLEINE FEE Oorlogsberichten Westelijk gevechtsterrein Oostelijk sevechtsterrsin ZaMsIljfc gevscMsterreia ZHld-OosteJijfe geveeMerrein Os GiiOsprkis öüikliosloorlog De Paus en de Vrede Voecüngskomlteit voor AeSst Provinciale Bevoorradingskc mm issi'e Nationaal Hulp- en Voedingskomite STADSNIEUWS BSEETET f Eerweertls Zuster Aljiiionsine tij zeekracht als onbillijk geacht wordt en sDQédigz'al ineenstorten. De bevelhebbers van alle fronten, uit genomen generaal Denikim, verklaren in volle overeenstemming met de militaire kommfesiin en verbonden bij de troepen dat zij do regeering trouw blijven •.•eneraal Donikim en zijnen generalen staf worden in hun hoofdkwartier aan gehouden. Inlusschen werd aan do aangehoudenen in het belang der landsverdediging het bevel over de militaire operatie niet onttrokken. Ze werden echter onder streng toezicht der militaire kommissiën geplaatst. De Oostzeevloot uitte zich over het algemeen beslist ten gunste der regeering. De kolommen en troepen van Kornilow van wolke verscheidene op ongeoorloofde wijze aan de oproerige beweging hadden deelgenomen staakten hunnen opmarsch, daar zij den samenhang met elkander kwijt geraakten. Eenigo aanvoerders dezer kolommen kwamen in Petrograd toe, om de toelating te vragen hunne oversten aan te houden, welke de rogecring verraden hebben. Deze laatste neemt verder krachtdadige maatregelen tot verdediging van Petrograd legen mogelijke aanvallen en liet is to hopen dat vergieten van bloed zal ver meden worden. De talrijke berichtendie ui t de provincie aankomen duiden eene gelijksoortige houding aan van volkoinene onderwerping aan de voorloopige regeering. PETROGRAD, 12 September. De plaatsvervangende minister-president No- krasow verklaarde aan de vertogenwoor digers der pers, dat de politieke toestand doorgaans als gunstig kan aanzien worden. De stad Pskovv is tegenwoordig in het bezit der regeeringstroepen. De regeering gelooft te weten dat de troepen die de ai'deeling van Kornilow gevormd hebben, op een dwaalspoor werden gebracht. Want men heeft ze doen gelooven dat zij naar Petrograd zouden marcheeren, om de hoofdstad van de maximalisten te zuiveren. Heden kwam eene afvaardiging van een kozal.kenregiment te Petrograd aan en verklaarde dal liet regiment, nadat het de waarheid vernomen bad, aan de regeering getrouw wilde blijven. De regeling neemt maatregelen, om de door Kornilow meegesleepte troepen over de werkelijkheid in te lichten. Het wordt nu bevestigd dat generaal Lukowski eene groote rol inde beweging gespeeld heeft, die met veel zorg voorbe reid werd. Over de hervorming van de regeering zegde Nekrasow, dat alle de ministers in nun ambt blijven, mot uitzon dering van den vorkoersminister Jurinow HET GEHEIM DER OUDE JUFFROUW 44® VF.RVOI.G. Het laatste schatje van een arm gezin moet gegeven worden om ir. don nood \an andere behoeftigen te voorzien, en ver boven liet liefdewerk verheven staat do grootmoedige bemiddelaarstor in 't oog der wereld, met den straalkrans van vrome weldadigheid Gij zijt ondeugend, Johannes nep de jonge weduwe gekrenkt. Ik geel'zelf zeer geerne... Maar 't moet u zelf niets kosten, niet waar, Adèle sprak hij met bitteren spot. Waarom grijpt du echt Duits'hu vrorno huisvrouw niet in hare rijke gevulde linnenkas Dit geheel overbodig stuk, bij voorbeeld, hij greep naar hot stuk linnen op haren arm. beide dames weerden verschrikt zijne hand af, alsof die een aanslag op liet ieven der jonge vrouw bedoelde. Nu dat ia weer com; overdrevene scherts, Johanaes I sprak ze klagend dit ongemeen lijn linnen... Ik heb vroeger het verwijt van u moeten hoorenwendde de professor zich tot zijne moeder, zonder op do verstoordheid zijner beleedigde nicht verder te letten, dar, ik niet zooveel vruchten van mijne studiën pluk als eu den landbouwminister Tscbernow, die om reden van algemeen politïeken aard zoudon af'reden. Op dit oogenblik, voegde Nekrasow erbij, kan men ongetwijfeld vaststellen dat het gansche land voor Kerenski is, die de revolutie tegen den voor de reaktie optredenden Kornilow verdedigd heeft. KARLSRUHE, 13 Sept. Uit Petrograd wordt gemeld De militaire bevelhebber van Petrograd generaal Wassilikow heeft Dinsdag nacht met zijnen stuf in 't geheim Petrograd verlaten. i Daily News meldt De troepen van het Russische Noordfront hebben partij gekozen voor Kornilow wiens aanhangers voortdurend vermeerderen. Hij nadert van het zuiden en het zuid- oosle de hoofdstad en is nog slechts weinige wersten van Zarskoje-Selo ver weiderd. - Petit Journal meldt uit Petrograd Een deel van het Petrograder ^garnizoen rukt op naar liet zuiden alwaar Kerenski 's voorposten staan. Deze opmarsch gebeurde buiten wete der voorloopige regeering. - Corrière della Sora meldt De gebouwen van het stadsbestuur van Petrograd zijn bezet door het 3® regiment Donkozakken. De Kronstadter vloot heeft aan de voorloopige regeering hare eischen laten geworden. STOCKHOLM, 13 September. Van de Finsche grens, wordt gemeld Gene raal Kornilow heeft een prijs van 30.000- roebels gesteld op bel hoofd van Kerenski De twee Petrograder artillerieregimenten hebben zich voor Kornilow verklaard. Generaal Brussilow bevindt zich bij gene raal Kornilow. MILANEN, 13 September. Uit Pe trograd wordt gemeld Generaal Korni low heeft generaal Worsthy, die door de Petrograder regeering afgezonden was om met hem te onderhandelen, doen aan houden. Te Petrograd is nu allo orde verdwenen. STOCKHOLM, 13 Sept. Svenska Dagbladet meldt Kerenski heeft zich aan de spits der troepen van Petrograd gesteld en is Kornilow tegemoet getrok ken. Men verwaoht voor Woensdag de botsing tusschen de twee legers buiten de houldstad. VAN DE ZWITSERSCHE GRENS, 13 Septembr. Volgens Milaner bladen, staat geheel liet Russisch leger op de zijde van Kornilow. AMSTERDAM, 13 September. De Stockholmer briefwisselaae van Het Algemeen Handelsblad verneemt langs oen omweg uitde omgeving van Kerenski, zou behooren ik beken, dat ik mijn beroep ook ui' een eenigszins hooger standpunt be schouw, en dat ik nooit onder die geneeshee- ren hoop geteld te worden, die de armen van den eenen kommer verlossen, om hen daarna weer ui de andere zorg le tteken hoe zij die hulp betalen zullen I Nu, dat moet gij weten, Johannes ant woordde mevrouw Heiwig koelmaar uw grootvader dacht er anders over. Uw beroep is uwe zaak, en in zaken mag men niet sen timenteel zijn placht hij te zeggen. Met die woorden stapte zij in huis, gevolgd door Adèle, die naast Johannes ging. In het voorhuis keek hij nog eens om juist tiide Felicitas hul kind uit den wagen, om het op zijn dringend verzoek nog even heen en weer te dragen. Men zou gedacht hebben dat de tijne gestalte van liet jonge meisje breken moest, in liet oogeublik ais het kind de armp jes om haren hals slaande, zich in zijne ge- heelu zwaarte aan haar vastklemde. De pro- iessor keerde onmiddellijk naar 't voorplein terug. Ik heb u al meer verboden het kind te dra gen liet is Ie zwaar voor u zegde hij beris pend en verstoord. Heeft Rika u niet gezegd dat Hendrik n helpen moest Dat heelt zij zeker vergeten Hendrik is ook niet 't huis. Heiwig nam tiaar tiet kind af, en zette het met eene ernstige vermaning in den wagen. dat deze persoonlijk de censuur uitoefent over de telegrammen voor het buitenland bestemd. Duitsche frron BERLIJN, 13 September. Door het duister weder verhinderd, bleef de artil lerieactie ook aan de goveebtsfronten in t' algemeen gering. Alloen tusschenpoo- zend opflakkeren van artillerievuur en voorpostengevechten zijn te melden. Luitenant Yoss schoot in luchtatrijd zijn 47° tegenstrever naar beneden. Fransche bron PARIJS, 11 September. Niets te melden, buiten zeer lio\ige bedrijvigheid der artillerie, in Belgio, in den sektor der hoogvlakte der Kazematten en op de beide Maasoevota. Op 10 September werden in gevechten met onze vliegers, drie Duitsche vlieg tuigen tot val gebracht. Een vierde werd door het vuur onzer afweerkanonnen vernield. PARIJS, 12 Sept. De artillerie- strijd duurt zeer levendig voort in de sektors van Drie Grachten en Bixsclioole. In Champagne deden wij gelukkige over vallen in de Duitsche lijnen, de eene ten noords van Auberive, de andere ten ooste der baan van St. Hilaire naar Soupiet. Op dit laatste punt, drongen onzo afdee- lingen tot i;i de derde vijandelijke lijn. Een levendig gevecht ontstond, tijdeus hetwelk de Duitsche bezoüingen gedood werden. Talrijke schuilplaatsen werden ver nield en materiaal ingebracht. Een vijandelijke aanvalspoging ten noord ooste van Tahure, kostte den vijand ernstige verliezen. Op den rech teroever der Maas, hebben wij twee aan vallen op onzo voorposten ten noorden der hoeve van Caurières en ten noordo van Bezonvaux, terug'gewezen. Overal elders, ru3tige nacht. Vijandelijke vliegtuigen wierpen bom men op den omtrek van Duinkerken, waarbij er onder de burgerlijke bevolking verscheidene slachtoffers vielen, PARIJS, 12 September. Overdag, geeno infanteriegevechten. Middelbare artilleriebodrijvigtieid op liet grootste deel van het front, levendiger in Belgie en op den rechter oever der Maas. Op 11 September worden vier Duitsche vliegtuigen door onze viiegors neerge schoten. Verscheidene andere Duitsche vliegtuigen stortten zwaar beschadigd in hunne lijnen neer. Onze bombardeer- vliegtuigen hebben talrijke bommen geworpen op de statiën van Roosselare, Kortemark en Staden, alsook op de De uitdrukking van zijn gelaat was donkor der dan ooit. Up ieder anderen tijd zou Felicitas hem trotsch den rug hebbon toegekeerd maar thans had zij een gevoel alsof zij schuld had aau zijne kwade luim zij liad hom door haar zingen in zijne studiën gehinderd, en al was hij ook nog zoo boos, zij moest hum zoggen, dat zij onwetend gezondigd had. Het oogen blik was in zoo ver gunstig, dat zij haren vijand met onder de oogen behoefde te zien, dewijl hij nog met Anna in den wagen bezig was. Ik smeek u ow vergeving.dat ik u lastig gevallen ben met rnijn zingen, zegde zij be schroomd. Die geheel nieuwe, zacht smeekende toon harer stem had teno wonderlijke uitwerking. Heiwig richtte zich eensklaps op eu wierp een doordringenden blik up het gelaat van Felicitas. Ik moet u echter verzekeren, vervolgde zij, ik meende dal gij uit waart llut woord zingen wekte do herinnering van kleine Anna aan de tranen van Felicitas weer op. Stouiteoom! Do arme Carolina heelt ge schreid, zegde zij en dreigde met haar vuis tje, Is d it waar, Felicitas, vroeg hij snel. Zij ontweek een rechtscreeksch antwoord op de vraag en zegde: Ik was verdrietig door de gedachte,. vliegplaals van Kolrnar, de vliegertenteu van Conflans en Juny cn de werkplaatsen ten zuidoosten van Saarburg. Engelsehe bron LONDEN, 12 Sept. Heden morgend hebben de Northumberlander troepen, als gevolg op bet gevecht in de buurt van Villeret, beden morgend hunne winst nog met 240 meters Duitsche loopgraven uitgebreid. Eenige gevange nen werden gemaakt. Orize verliezen zijn klein. Heden morgend viel de vijand ónze nieuwe stellingen aan, rukte in dichte massas vooruit, doch werd door ons vuur afgewezen. Ook twee handgranatenaan- vallen, wolke de vijand van het zuiden uit tegen onze rechterflank ondernam, werden afgeslagen. Onzo troepen versterkten de gewonnen loopgraven. De wederzijdscheurtilleriebadrijvigheid duurt voort in don soktor van Ieperen. De bedrijvigheid der vijandelijke artillerie was overdag zeer hevig ten Zuid Oosten van Ieporen en in den sektor van Nieuw- poort. Op 10 September werd liet werk der vliegers zeer bemooilijkt door de wolken en den nog heerschenden nevel* Desondanks worden de waarnemingen voor onze artillerie door vliegers en ballons voortgezet. Overdag wierpen onze vliegtuigen bommen- op twee vliegplaatsen bij Cam- brai ei; op de bivakken bij Douai. In den nacht van 10 tot 11 September werden bommen geworpen op het vliog- piein en de schijnwerpers bij Kortrijq. In luchtgevechten worden gisteren drie Duitsche vliegtuigen neergeschoten en zeven andere onltuigd tot landen gedwon gen. Van dezo vliegtuigen werden er 2 door donzelfden vlieger neergeschoten en eon andere tot landen gedwongen. In een geval daalde deze vlieger tot min dan 50 voet van den grond neer en stak liet gevelde vliegtuig in brand. Dan bereikto bij onze lijnen, nog steeds op 50 voet hoogte vliegend, ondanks hij door drie vijandelijke vliegtuigen aangevallen werd. Drie onzer vliegtuigen werden vermist. LONDEN, 12 September. Heden morgend viel de vijand, onder beschut ting van een hevig spervuur, onze loop graven aan len oosten van Hargicourt. Hij werd door ons geweer en inachienge- weer afgewezen. Verleden nacht deden wij ten noord oosten van Guelecourt en ton zuiden vau Lombartzijde, geluklüg6 ondernemingen, tijdens dewelke wij den vijand sterke verliezen toebrachten en een aantal gevangenen namen. Bedrijvigheid der Duitsche artillerie in den omtrek van Neuvo Chapelle en iu do Ieperbucht. Dat men denken zou dat gij u wildet laten hoorea viel hij haar in de rede, terwijl een vluchtige lach over zijn gelaat vloog: wees daaromtrent gerust... Hou wraakzuchtig on onverzoenlijk ik u ook vind, hut denkbeeld van behaagzucht komt niet ia mijne ziet op... daar zou ik u met den besten wil niet van kunnen verdenken... Ik heb u laten verzoeken te zwijgen, niet eigenlijk..., inaar omdat ik... uwe stem niet hoorun kun. Dat belocdigt u nu vreeselijk niet waar Felicitas schudde glimlachendehaar hoofd. Zoo dat is verstandig,., maar ik zal u eens iets zeggen. Hij boog zijn hoofd lot haar voorover en keek haar vast en scuerp oplet- lend in do oogen. Uw gezang heeft mij een geheim verraden, dat gy zoo streng voor mij verborgen hield. Felicitas scliriKte hevig, hij was gewis haren omgang met tante Cor- dula op i spoor gekomen. Zij voelde dat zij rood werd als vuur cn keek hem verslagen en angstig aan. Ik weet nu, waarom gij verzocht hebt van van onze verdere hulp voor de toekomst ver schoond te zijn. In den kring, waarin gij later wilt leven eu werken', reikt inderdaad onze invloed ook niet gij wilt op hettoo- neel gaan Volstrekt niet antwoordde zij bepaald en met een verzuimd hart. (Vervolgt). Duiisehe bron BERLIJN, 13 September.Legergr. van prins Leopold van Beieren Ten zuiden der baan Riga Wonden weken onze kavallerieposten voor sterkeren Russischen druk bij Moritzberg en Neu Kaipen. Ten noorden van Baranowitschi, ten oosten van Tarnopol en aan den Zbruez, levendig vorsloringsvuur en voorpostenscherrautselingen. Tusschen den Dnjesler en de Zwarte Zee geene belangrijke gevechtshandelingen. Macedoniscb front Ten zuidwesten van Ochridamoer zijn enkel zwakke vij andelijke afdeelingen in bet gebergte gedrongen. Oostenrijksche bron WEENEN, 13 September. In Bukowina en aan de Zbruez, levendige artillerie en patroeljen bedrijvigheid. Bjissische bron PETROGRAD, 12 Sept. Aan de kust der golf van Riga rukken onze voorhoe den op tolde lijn Inguzbacli Löba-Pauska. Zij vonden slechts zwakken vijandeiijken tegenstand. In den sektor van de baan naar Pskow, tot aan de Dwina, gevechten tusschen de beide voorhoeden, welke groootendeels tan onze gunste verliepen. Op het overige front geweervuur en artilleriegevechten. Iti de streek ten zuide van Radocutz deed de vijand een aanval in den sektor onzer stelling bij Solka, doch werd terug geslagen. Ir. de streek ten weste van Kimpolnng bemeesterden onze troepen eene hoogte ten oosten van het dorp Slriptura. Iu de buurt van Okna was er hevige artilleriestrijd in eenige sektors. Een vijandelijke aanvalspoging ten Noord Westen van Sloniki, werd door ons vuur afgeslagen. Onze luchteskaders wierpen 15 pud bommen op depots, schuilplaatsen on batterijen in den omtrek der molens van Dubrava. In deze streek wierp oen be stuurbare luchtbal van het stelsel Iliamu- remelz, met goed gevolg 'bommen op vijandelijke transporten en batterijen. Op het Roerneensch front hadden op 9 September 4 luchtgevechten plaats, welke eindigdon met de neerlaag der vijandelijke vliegtuigen. Vijandelijke Vliegers wierpen bommen op de statiën van Zaniri en Radziwilow. Oostenrijksclie bron WEENEN, 13 September. Hot zwaro vijandelijke artillerievuur duurt voort tegen onze stellingen aan den Monte San Gabriele en ten oosten van Gorz. Bij de zuivering onzer loopgraven aan de noordwesthelling van den Monte San Gabriele, werden sinds gisteren morgend 23 officieren en 533 man als gevangenen ingebracht en 12 rauchienguweren buit gemaakt. Sterke vijandelijke patroeljen, welke naar Podlecco opruklon, werdun afgewezen. In Tyrool en in Kartnen ver hinderden hevige regens en sneeuwstorm, de gevechlsbndrij vigheid. Italiaanscho bron ROME, 13 Septembar. Gisloron ondernam de vijand talrijke aanvallen op onze lijnen op de hoogvlakte van Bainq eizza doch werd dadelijk teruggeslagen. Do hoofdinspanning gosohieddo ten noordoosten van Gorz, alwaar hij onze stellingen langs den kam van den S, Gabriele en op de westhellingen van den berg, tegen Salcano, verscheidene uren hevig onder vuur hield, om dan van het oosten en het zuiden aan to vallen. De lievige strijd, vtelke 's morgends begonnen was in den omtrek der hoog vlakte van Santa Catliarina en steeds toenam, eindigde met hot terugslaau van don vijand, die aile verdere pogingen staakte. Oostsnrijksche bron WEENEN, 13 Sept. Geene gebeurte nissen van belang. AVOND BE RICHT BERLIJN, 13 September. In Vlaan deren levendige artilleriebedrijvigheid, verders niets bijzonders. BERLIJN, 12 September. Een on zer duikhoolencommandanten, kapitein luitenant Gerlach, hoeft in den Atlauti- schen Oceaan weer S stoomers en twee zeilschepen met 31000 ton ir. den grond geboord; daaronder-waren de bewapende Engelscbe stoomers Volodia 5889 t., met landbouwinachienen en voedingsmid delen naar Engeland, Heatbfilder 2767 ton, met kolen naar Malta, Ma nion 4060 Ion, met haver en staal naar Bordeaux, Trelofke 3701 ton, waar schijnlijk met raunitielading, een bewa pend engelsch transportschip Lodge met 5070 ton maïs naar Engeland, een Itaüaansche bewapendo stoomer Asti 5300 ton, met kolen naar Italië, oen Portugeesch stoomsship Ovarjex uit Casa Blanca. met 1650 ton kolen naar Portugal, alsook een stcomer met 6000 ton maïs naar Engeland. De chef van den adm. staf der marine. Optimisme in het Vatikaan. DEN HAAG, 12 September. De Roomsche correspondent der United Press meldt In de kringen van liet Vatikaan is men overtuigd, dat bet ant woord der middennachten op do Pauselijke nota, bepaalde voorstellen zal bevatten, waardoor bet mogelijk zal worden de vredesonderhandelingen tusschen de mid- delmaohton en de Entente te beginnen. De Paus blijft oplimistisch. In het Vati kaan goloofl. rnen, dat nog voor Kerstdag de vredesonderhandelingen zullen begin nen en dat de Vrede in den aanvang van 't komend jaar zou lot stand komen. Dood der koningin van Buigarië SAFIA, 12 Sept. (Bericht der BulgaarscheTelegraphenageniur Koningin Elenora is boden namiddag, om 4 uro 20 gestorven. Verkoop van ^Pensen. Bloedpens, Lever, Uier, Bloedworst. Leverworst, Witt( worst, Halfhoofd, Leverpastei en Varkenskop Zaterdag 15 Sept. sectie 10 Woensdag 19 Sept. sectio 7 Maandag 17 - 9 Donderdag 20 5 Dijnsdag 18 8 Niet-Behoef tig en 's voormiddags. Behoeftig en 's namiddags De Beheerder-Bestuurder, A'< cl Pc Wolf. CharcuSerie-Winkels der Vereenigde Vleesclihuuwers Winkel I.J. De Pril, Loopoldstraat. Zaterdag 15 Sept. De personen van sectie 13 welke de laatste maal niet bediend zijn. Maandag 17 sectie 6 Winkel II.E.Van Beneden. Nieuwstraat. Zaterdag 15 Sept. De personen van sectie 12 welke de laatste maal niet bediend zijn. Maandag 17 seclie 5 Winkel III.A. De Kirape, St. Janstraat. Zaterdag 15 Sept. De personen van sectie 11 welke de laatste maal niet bediend zijn. GENT. Bij den vliegersaanval in den nacht van 1') tol 11 September 17, op Gent en hot omliggende, werden Gedood 1. Bacyens Adolf, 78 jaar oud, stoelmaker, wonende te Klein Meerhem, 32. (Do zoon is m 't Belgisch leger.) 2. De Smedt Ernicl, 12 jaar oud, scholier, wonende Klein Meerhem, 4G. Gekwetst3. Mntthys Phil'emon, 11 jaar oud, scholier, Klein Meerhem, 12. 4.'Verstraete Malvinu, 53 jaar oud. huis houdster, Klein Meerhem, 27 (Gekwetstdoor glasscherven aan de hand). 5. Molló Eugenic, 37 jaar oud, huishoudst., Klein Meerhem, 18. (Gekwetst aan de oog'. (Deman is iu Let Belgisch legeri. u, Seliolt Marine, 51 jartr oud, van Hol- landsche Nationaliteit. 7. De Schenkel Mathilde, 73 jaar, oud, wo nende Meirelbeke, Van Hulthemstraat, 48. (Gekwetst door glasscherven.) 8. Huysschaert, weduwe,wonende te Mei relbeke" (Lichte wond aau het aange/.iclit). Snmyn Georges, wonende te Meirelbeke, (Lichte kwetsing aau de linkeroog). Gent, den 11 September 1017. De Etappenkommandat, vos WICK, oberleutnaut. Plaatselijk Komiteit AKLSX KTatioiaale winKel Beschikbare waren voor de week van den 17 tot 23 September Spek, Vet, Zout, Meel, (Baby's Food voor kinderen onder de 3 jaar). SngsisQde Uisch zooals Tarbot, Schelvisch, Tongen, Kabeljauw, Ko. HaOtfsis i&GoSest* Deze beide laatste artikelen zullen verkocht worden in de Ondorwijsstraat zond' onderscheid van SKCTiE. De Bestuurde*Karei De Wolf Maandag 17 sectie 4 Niet-Behoef tig en 5 voormiddags. Behoeftig en 's namiddags sxJiJa:aas3Estu-"wii\ir3E£:3ELi3L4 Maandag 17 Sept. sectie 2, Donderdag 20 Sopt. sectio 12, Dijnsdag 18 4,5 Vrijdag 21 14,15 Woensd. 19 8. 9 Zaterdag 22 Sopt. 18, 19 Behoeftig en. 's voonn id dagsNiet - Be h oef' ige:, i namiddags ~%7~erltoop van Boterw:nke9 Korte Zoutstraat Maand. 17 Sept. seclie 1, 2, 1 Dond 2 S«pt. sectie 10, 11, 12 Dijnsd. 18 3, 4, 5, Vrijd. 21 13, 14, 15 Woens. 19 «6,7,8,9, Zaterd. 22 10,17,18,19 Behoeftigen 's voormiddags. Nilst-Behocftigen 's namiddaas HET BESTUUR. Ministerie van Wetenschappen en Kunsten Kandidaten die een plaats van leerares of bestuurster aan de to Gent gestichte Rijks middelbare school voor meisjes en de eraan toegevoegde lagere afdeeling on aan do Rijksmiddelbare normaalschool voor meisjes en de erbij gevoegde voorbereidende afdee ling wenschen te bekomen, gelieven zich schriftelijk voor 20n dezer aan te melden, voor de Étape aan den heer Voorzitter van het Burgerlijk Bestuur der provincie Oost Vlaanderen, te Gent/Gouvernementstraat, 1. voor bet Generaal Gouvernement aan den heer Algemeenen Bestuurder van het rnid- delbaar°ontlerwijs to Brussel, Liefdadigheid- straat, 25. De kandidaten moeten by hun aanvraag voegen een uittreksel uit hun geboorteakte, een gelegaliseerd afschrift van hun diplomas de aangifte hunner dienstjaren en ;.ile inlich tingen die het bestuur verder nuttig kunnen zijn. MIDDELBAAR ONDERWIJS VOOR MEISJES. Bericht. Zooals vroeger medegedeeld werd word! te Gunt. ui de eerste helft der maand October een Rijksmiddelba re school voor meisjes met volledige la;;ore afdeeling geopend. Inlichtingen worden verstrekt, en inschrijvingen aanvaard, in hot lokaal Van Monckhovenstraat S, van Dinsdag 18n dezer af, telken werkdage, van 3 lot t ure 's namiddags. Te gelijkertijd wordt een Rijksmiddelbare Normaalschool voor meisjes (Regentessen- school) geopend, met voorbereidende afdee ling. Door toevoeging van leergangen van Latijn en Grieksch zullen de leerlingen m staat gesteld worden de toegangsexamens tut de Universiteit ai te leggen. Kioostar der Zusters Franoiscanersen H. Sudula Plechtigheid der Gedurige Aanbidding, den Dijnsdag 18 September Om 6 ure, gelezone Mis en uilstelling van het Aller heiligste; om 8 ure, gezongene Mis; om 5 ure, plechtig Lof. VERLOREN oen reispas met geld, een bruin kasje. Terug te brengen Peper straat, li. 23. liet gold mag als belooning gehouden worden. STERFGEVAL Woensdag is in den ouderdom van 70 jaar t» Brussel in don lieer ontslapen, do weledele heer Arthur Vrri.ac-gen, volks vertegenwoordiger voor het arrondissem. Gent Eekloo. Den 27 Mei 1900 werd hij lid gekozen van de wetgevende kamer en zetelde er onafgebroken lot «len dag van heden. Als katholieke '.rijder, met hart oti ziel aan den Godsdienst, aan zijn land en zijn volk verkleefd, was hij gedurende ineer dan veertig jaar een der meest in liet oog springend® voormannen der katli. partij. De geachte aflijvige, geboren te Brus sel den 31 Oogst 1847, was gehuwd met de dochter van wijion senator Lama^us, van Gent. Hij was officier der Leopoldsorde, commandeur der Piuaorde en vereerd met nog een tiental kruisen van vreemd.) ridderorden. Men meldt onin-t overlijden de in «Iu wereld Jufvrouw l-haraïldo Standaert, geboren te Mnld< ,;üeni den '1 Mei 1862, getreden in hei klooster der Zwakte Zusters, den tj October 1880, gekleed den V7 Ja 1887, geproiest den 1 Februari 1888, overle den in het Moederhuis van Aalst, den U Sep tember lol 7, versterkt door «Je H. £»>;ran. Lijkdienst, Zaterdag 15 September, om In ure, in de kerk der Zwarte Zusters. De Vrottwmia under de Lauder.

De Volksstem | 1917 | | pagina 2