Os Gespitte OuikbOQloQfleg KLEINE FEE Oorlogsberichten Westelijk gevechtsterrein Oostelijk gevechtsterrein Zaiilelijk gcvBshtsterreia ïarksGbe fronten De Paus en de Vrede f^atSonaal Hulp- ers Voedingskomi Voedingskomiteit voor Aelst Provinciale Bevoorradingskommissie STADSNIEUWS Bevel betrekkelijk tie aflevering van Haver. Kioosler der Zusters Franciscanersen H. 6udu!a n nacht van Maandag op Dinsdag had- n de eèrste gevechten plaats. Kornilow schikte over zware artillerie. Het uiongebulder van den slag nabij Luga as duidelijk hoorbaar tot dicht bij 'etrograd. Het leger van Kornilow zou estaan uit twee artillerieafdeelingen, wee infanterieafdeelingen, (de zooge naamde Kornilowregimenten) twee kozak- kenregimenten, een bataillo» van huzaren der dood en veel toegeloopen soldaten die tot allerhande afdeelingen behooren. Al deze inlichtingen komen uit do Pe- trogradsche dagbladen van Dinsdag. Later werd nog gemeld, dat. talrijke afdeelingen troepen van Kerenski zich onderweg bij het leger van Kornilow aangesloten hebben. De steeds door Kerenski beweerde trouw van de Baltische zeevloot komt thans ten minste zeer twijfelachtig voor. Volgens latere telegrammen zou Ke renski nabij Luga heel en gansch versla gen zijn. Kornilow zou de verslagen en wijkende regeeringstroepen krachtdadig op de hielen blijven.Kerenski zou talrijke bruggen langs de wegen naar Potrograd in de lucht hebben laten vliegen, om het oprukken van Kornilow tegen te werken. Kornilow, die zich reeds meester van den toestand gevoelt, zou Rodziantro reeds gelast hebben met het vormen van een ministerie te Moskow. Reizigers die gister avond inHaparanda aankwamen, verzekerden dat zij, als de trein Petrograd verliet, zeer duidelijk het gerucht van den veldslag nabij Luga konden waarnemeh. Luga, eene stad van omtrent Ö000 in woners, ligt omtrent 130 kilometers tea zuiden van Petrograd. Wat is Kornilow van zin AMSTERDAM, 13 September. Een Rus, die persoonlijk goed met Kornilow bekend is, deelt aan het «Stockholmer Handelsblad» mede dat Kornilow. niet do herstelling van de Czaronregeering wenscht. doch zijne eigene diktaluur, om zich dan later tot Czaar te laten kronen, daar hij eene groote eerzucht bezit. LUGANO, 13 September. Volgens een telegram uit Londen is generaal Kornilow als partijganger der monarchie te aanzien. Hij zou zinnens zijn het kei zerrijk terug op te richten, met eenen afstammeling der bekende Russische vorslenfamilie Dolgoruki aan de spits. Kornllovj zou zich onderwerpen DEN HAAG, 14 September Uit Potrograd wordt gemeld De bladen deélen mede, dat Kornilow zich onder zekero voorwaarden zou willen onder worpen. Do regeering eischt eveuwel onvoorwaardelijke overgave. PETROGRAD, 14 September. Iswetsya liet blad van den arbeiders en HET GEHEIM DER GUOE JUFFROUW 45e VERVOLG. Ik houd het voor eene edele roeping, wan neer men zijne medemenschen do meester stukken van groote mannen kan doen kennen en waardeeren maar ik heb er geen moed toe mijn gebrek aan zelfvertrouwen zou mij altijd beletten iets meer dan middelmatig te zijn... bovendien behoort daar eene groudige muzikale kennis toe en die heb ik niet. Gij zoudt er toch aanleg voor hebbon. JNeen als kind placht ik altijd te denken dat de muziek niet geleerd wordt zooals men lezen on schrijven leert zij moest als van zeil' uit den hemel gekomen zijn, dacht ik, en die kinderlijke voorstelling wil ilt behouden. Het denbeeld dat iets, wat dieper aan doeningen en grooter geestdrift hij my op wekt dan menige heerlijkheid in de wereld, op stijve wetten berust en in dikke leelijkc netenkoppen op het papier staat, die angst vallig geteld moeten worden, zou mij al het genot wegnemen... Daar hebben wij weer den ouden tegenzin tegen alles wat maat en regel heet, ze^de hij spottend hoewel hij met zichtbare belang stelling naar haar geluisterd had. Mijn ver moeden was dus ongegrond en uwe zeer in cohiatenraad meldt Kornilow en zijn stafoverste, generaal Lukansky, hebben zich bereid jverklaard, voor het revolu- lionnair gerecht te verschijnen, om geoordeeld te worden over het inrichten van een opstand. DEN HAAG, 14 Sept. Uit Petrograd wordt gemeld De hoofdman der Donko- zakken, Kaledin, heeft in de konferentie- zaal van Ro3low aan den raad van arbeiders en soldaten gevangen genomen. Minister Nekrasow verklaarde aan dagbladschrijvers, dat de beweging spoe dig zou onderdrukt zijn. PETROGRAD, 14 September De diplomaten der Entente hebben bekend gemaakt, dat zij hunne bemiddeling hebben aangeboden tusschen Kerenski en Kornilow, om bloedvergieten te vermijden. Het ministerie van arbeider verklaarde dat het avontuur van Kornilow ten slotte mislukt was. Zijn hoofdkwartier iieeft zich overgegeven. Veranderingen in het Russische kabinet PETROGRAD, 14 September. De minister van financiën Ulkrosow, ondervoorzitter van den ministerraad, is afgetreden. De minister van buitenland- sche zaken Terestschenko wordt onder voorzitter van het gewijzigde kabinet. De regeering hooft eene Kommissie naar liet hoofdkwartier gezonden, om een onderzoek te doen over de saraenzweering vangKornilow. Generaal Alezoejew, de nieuwe staf- oversle is naar het hoofdkwartier ver trokken. Wladivostock door de Japanners bezet? STOCKHOLM, 14 September. Dj en meldt, dat oen Japaansch slagschepen eskader, onder begeleiding van troepen transportschepen, op de rede van Vladi vostok verschenen is. Reeds werd met zekerheid de tegenwoordigheid van de kruisers Tsuhua, Kuraina, Huki en Asama vastgesteld. Ook een tiental tor pedojagers zijn er bij. Het heeft den schijn, alsof de Japan ners Wladivostock willen bezetten. De Japaansshe konsul weigert eiken uitleg over de aanwezigheid van het eskader. In Wladivostock brak eene paniek los. Te Petrograd gelooft men dat dit Ja paansch optreden het werk is van Wilson die aldus opRusland druk wil uitoefenen. Naar verder gemeld wordt heeft de bevelhebber der vloot Yamagi, troepen aan land gezet. Duitsche bron BERLIJN, 14 September.Legergr. van kroonprinsRupprechtIn Vlaanderen liet oogloopemle verlegenheid van daar even geheel onnoodig, voegde hij er bij. Ik zou wel eens willen weten, wat eigenlijk uwe plannen voor de toekomst zijn... en ik heb bijna lust als voogd eene opheldering diens- aangaande van u te vorderen. Dat zou vergeefs zijn, antwoordde zij kalm en bepaald. Ik zou toch niets zeggen gij hebt mijzelf de vrijheid gegeven na verloop van twee maanden te doen wat gij goeddunkt. Ja, ja, die fout heb ik begaan; jammer genoeg. Maar ik vindt toch, op zijn zachtst uitgedrukt eenigszins vermetel, op uwen leeftijd, zonder den raad van oudere verstan diger menschen, uwen levensweg te bepalen. Als er bij voorbeeld eens sprake was van oen huwelijk... In dat geval zou mijn voogd de laatste zijn wien ik om raad zou vragen I viel Felicitas hom onstuimig in de rede. Als ik niet juist de vermetelheid bezat, zelf te bepalen wat ik wil, zoudt gij gerust ja en amen gezegd heb ben op het zoogezegde eervolle aanzoek van dien Wellner ik zou reeds verbonden zijn aan een karakterloos mensch van wien ik een afschuw heb, zoo ik mij door eene slechte behandeling en allerlei bedreigingen had la ten bang maken Dit verwijt trof Heiwig diep, want liet was rechtvaardig. Hij beet zich op de lippen en keek een oogeuolik verlegen voor zich. t Is waar, zegde hij eiudelijk, ik meende nam da artilleriestrijd, dia zich sederl. 's middags ontwikkeld had, toe, tusschen het bosch van Houthulst en het kanaal van Komen Yperen; 's avonds en 's mor gens kwam het tot trommelvuur ten noorden van den Freezenberg. PJr volgden geen Engelsehe aanvallen. In den nacht van 12 op 13 dezer wier pen Wurtembergsche compagnies den vijand uit een boschdeel ten noorden van Langemarek.Talrijke Engolschen werden gevangen genomen. In Artesië en ten noorden van St Quen- tin gelukten verscheidene verkennings tochten. Gevangenen en buitstukken vie len in onze handen. Legergr. vandenDuitschen kroouprins: Ten westen van Guigr.ecourt, aan de Aisne, drongen Westfaalsche en Ilansea- tische stormtroepen in do tweede Fransche lijn, brachten den vijand zware verliezen toe en keerden met gevangenen terug. In Champagne en voor Verdun steeg het artillerievuur alleen in enkele vakkon tot groote heftigheid. Fransche bron PARIJS, 14 September. In Bolgie bleef de artilleriestrijd hevig in de omtrok van Bixschoote. Aan het Aisnefront had onze artillerie de bovenhand cp de Duit- scho batterijen. Zij was bijzonders lievig in de streek van Juvincourt en maakte er allen infanterieaanval onmogelijk. InChampagne werden verscheidene vijandelijke pogingen afgewezen in den soktor van Massiges, ten oosten dor Butte du Mesnil, ten Noorden en ten Noord Westen van St. Hilaire. In de berg3froek, gewone bedrijvigheid der artillerie In het Caurriersbosch, op den rechter oever der Maas wederzijdsche artillerie- bedrijvigheid. Geene infanteriegevechten. In den Elzas, konden wij bij eene onder neming tegen de Duitsche loopgraven ten Westen van hot dorp Bonhoinme, krijgsgevangenen medevoeren. Verleden nacht beschoten Duitsche vliegtuigen den omtrek van Duinkerken. Onze vliegtuigen wierpen met goeden uitslag bommen op Hooglede, Kortemark, Gits, Geite, Lindeken, Staden en liet vliegploin van Thorout. PARIJS, 14 September. Nu en dan ontzeltendo artilleriebedrijvigheid in Belgie, ten zuiden van Noordsclioote, op do beide Maasoevers en op het Ajsnefront in de streek der hoogvlakten, alwaar ons krachtdadig antwoord op verschillige punten vijandelijke batterijen tot zwijgen bracht. Engelsehe bron LONDEN, 13 September. Bij pa- troelenbolsingen, op vorscheidene plaat sen van het front, ten zuid oosten van St Quentin en in den sektor van leperon, namen wij eenigo gevangenon. Van liet slagfront van leperen is er buiten de gewone wederzijdsche arliile- riebedrijvigheid niets bijzonders te molden. op die wijze het best een einde te maken aan den last, dien mijn vador mij heeft opgedra gen ik geloof dat ik m dit opzicht verkeerd gehandeld heb, maar ik heb mijne dwaling niet volgehouden. Zoodraik» wist hoe gij er over dacht, heb ik u volle vrijheid gelaten het aanzoek van Wellner af te wijzen... Maar ik zal geeno moeite meer doen, om mijn recht, als voogd te handhaven, voegde hij er eenigszins bitter bij. Ik inoet u aan uw lot overlaten. Gaat gij welgemoed de tookomst tegen i Ja I antwoorddo Felicitas met strulonde oogen. Gelooft gij, dat gij gelukkig zult zijn in 1 een anderen kring? Zoo vast, nis ik aan nujn geluk hiernamaals geloof. Hij had baar strak aangekeken maar toen hij zag boe hare oogen schitterden bij liet enkele denkbeeld van hare aanstaande vrij - Jieid, wondde hij gekrenkt zijn hoofd af. Hij zegde niets meer, gaf de kleine Anna at'ge- irokken de hand en ging met een zwijgenden groet heen. (Vervolgt). Op 11 September verbeterde liet weder 's namiddags, daar het 's morgends zeer overtrokken was. De luchtbedrijvigheid werd groot en de «iuoce3volln artillerie ea photographische arbeid werd voortgezet. Overdag werden bommen geworpen op verscheidene doelpunten. Ook 's nachts werden bommen geworpen. Alles te sa men meer dan 6 ton tijdens de 24 uren. De luchtstrijd was uiterst hevig. Vijandelijke verkenners werden door onze jachteskaders tegengehouden. O.ok onze vliegtuigen welke voor de artillerie waarneming en voor het nemen van photographien over liet vijandelijk gebied vlogen, hadden dikwijls gevechten te doorstaan. Zeven vijandelijke vliegtuigen werden in luchtgevechten neergehaald, bovendien is een Duitsch toestel door onze afweerkanonnen neergeschoten geworden. LONDEN, 13 September. Een vijandelijke aanval ten oosten van Harg- nicourt werd afgeslagen. Wij deden gelukkige tochten ten noordoosten van Bullecourt en ten zuiden van Lombart- zijde. LONDEN, 14 Sept. Onze patrooljon brachten s'nachts eenige gevangenen binnen in den sektor van Lens. De vijan delijke artillerie was aan 't werk bij Bullecourt, ten zuid oosten van Messines en ten noorden van Langomark. LONDEN, 14 September. Verleden nacht deed de vijand, na eene hevige be schieting van één uur, een overval op onze stellingen ten Oosten van Bullecourt. Hij gelukte er in, in onze loopgraven te dringen, docli werd na een iievigen strijd teruggedreven. Hij liet een aantal dooden en gekwetsten in onze handen. 's Nachts deden wij een goedgelukten overval in de buurt van Oppy. Heden morgend vroeg, beschoot de vijand zeer hevig eeif front van meer dan eene mijl, ten Noorden en ten Noord- Westen van Langomark. Hij viel met aanzienlijke strijdkrachten aan. Na een sterken strijd werd de aanval met zware verliezen voor den vijand teruggeworpen. Ondanks liet slecht weder deden onze vliegtuigen gisteren de artilleriewaarne mingen en namen photographiën. Hot bombardement van vijandelijke vlieg- plaalsen, munitiedepots en spoorwegsta tion word dag en nacht voortgezet. Drie vijandelijke vliegtuigen werden ontluigd neergehaald. Twee der onzen wordea vermist. Duitsche bron BERLIJN, 14 September. Tusschen de Oostzee en do Zwarte Zee geene ge beurtenissen van belang. Macedonisch front Aan liet Oclirida meer is de toestand onveranderd. OosSenrijScsche 5ser*sch4eyi WEENEN. 14 Septemb. Op de Noord- helling van den Monto San Gabriele, werden drie sterke Italiaansehe aanvallen afgeslagen. Verders is er van geon front ieta bijzonders te melden. Fvussische bron PETROGRAD, 13 September. In de richting van Riga houden onze vóór troepen en verkonuersafdeelingen zich nog steeds op de lijn Intscliupe Zögen- hof Pausko Malji Segewold Leepsal Dainbe, tusschen de voorge- schoven posten. Levendig artilleriegevecht in do rich ting van Swentziany, waar onze batterijen verscheidene punten der vijandelijke stel ling beschoten. Ons vuur veroorzaakte eenige ontplof fingen te Arachovzkizcie,, ten Zuiden van Widsy. Van het overige front 13 niets meldenswaardigs te berichten. Ii: destreek ten zuiden van Radautz TM n I bemachtigden onzo afdeelingen do hoogte ten zuiden van Solka en sloegen er tegen aanvallen d6s vijands af. Zij namen gevangenen hehoorende tot twee vijan delijke kompagnion, waaronder moer dan 100 Oostenrijkers en twaalf officieren. Wij namen bovendien 6 machiengoweren. Iu de streek ton westen van Ocna namen Roumeensclie troepen etormondor hand eene hoogte ten noord oosten van Slonika, doch tengevolge der lievige vijandelijke tegenaanvallen alsook jjvan het spervuur moest do hoogte terug ont ruimd worden. In de richliüg van Keidi Basarhely deden onzo vliegtuigen overvallen op de vijandelijke reservestellii.gen en wierpen er bommen. Bij luchtgevechten met vijan delijke vliegtuigen, werd een vijandelijk yliegtuiggedwongen plotselings to lannen in de buurt van Herj. Een ander vlieftU'g werd nabij Giltoz door lci-.enant Bruiilax neergeschoten. Op den oever van liet Baisiamear werd een vijandel.jke vliegstatie door ons met bommen aangevallen, waarbij negen pend bommen afgevuurd werden. Italiaan sche bron ROME, 14 Sept. Ten noord ooate van Gorz bracht de vijand gisteren nieuwe aangevoerde troepen in den strijd en hernieuwde met groote verbittering en krachtinspanning zijne pogingen om ons van de MonteSan Gabriele te verdringen. Hij kon eenige voorgeschoven posten nemen, doch kon onze hoofdstelling welke door de dappere troepen der elfde divisie verdedigd wordt, noch indrukken noch doorbreken. Op het Trientwerfront werden vijande lijke patroeljon uiteengejaagd. Een vijandelijk vliegtuig dat door onsal'weer- vuuc geiroilën was, stortte bij Damo neer. Turkscke bron CONS'lANTINOPEL, 12 September. Aan de Tigris ondernam de vijand eene verkenning mei vier eskadrons en twee pantserwagens; aan de Diala deed vijan delijke kavallerie verkenningen op Deli Ablas. Kaukasusfront De vijandelijke ver- lcennersaclie was geringer. Sinaifront Een vijandelijke vlieger werd door onze artillerie gedwongen tot landen achter de vijandelijke lijnen. AVONDBERICHT BERLIJN, 14 September. Officieel. Slechts in eenige sektors van het Noord Oostfront van Verdun was er levendige artilleriestrijd. BERLIJN, 14 September. In de Middellandscho zee werden opnieuw 43 duizend ton in den grond geboord. Daar onder waren, het Franself troepentrans-' portschip Paranha 0248 ton, mei troepen voor Saloniki, en Admiraal Olry 5567 ton, op weg naar Alexandrië, alsook een uiepgeladen transportschip met koers naar Saloniki. Deze drie stooraers werden door den zelfden duikboolkommandant, kapitein luitenant Marschal], in de Egeuche zee uit een sterke convoyeering geschoten; twee daarvan in nachtolijken aanval uit een convooi. Daarmede heeft deze kom- mandant in de laatste tijden vier troepen transportschepen in den grond gehoord. De chef van den udm. staf der marine. BINNENLAND ISEGHEM (West-Vlaanderen). Bom- Kenafwerping van 5 September 1917 iriGedor.f!Suzanne Dc.outere, 14 jaar. (twee neven in 'c Belgisch leger); Marie Louage, 46 jaar, (echtgenoot in 't Fransche le£er). Gewond: IimaSoynave, 45jaar; Blanche Decoutere, 10 jaar; Marie Dccoutere, 12 jaar; Gabrielle Mestdagh, 14 jaar, (een broederen een neef in Duitsch krijgsgevangenscliap). INGELMUNSTER. (West-Vlaanderen). Bommenwerper» van 5 September Gewond Serolien Castelein, 44 jaar, (zoon in 't Belg. leger); Germaine Carton, 23 jaar. WILSKERKE (West-Vlaanderen). Bij de beschieting door Engelsehe artillerie op 24 Augustus, werden do volgende personen gewond Alice Frowo, 20 jaar; Nathalie Bri- on, 53 jaar. GISTEL (West-Vlaanderen). Door bom men werpen van Engelsehe vliegers, gedoode en gekwetste Belgische landsbewoners 1) Op 22 Augustus 1917 Zv. aar gekwetst De Volder Hermine, 17 janr oud; licht ge kwetstMestdagh Desiró, 58 jaar (zoon in't Bdgisen leger, jSN linie); Keldermann Osc;, 46 jaar; Cornelius Fravez, 30 jaar; Gernaey Marie, 2S jaar en Passchyn Godc-lieve, 2 jaar. 2) 1 September 15)17. öedood Douvre Fr. C2 jaar en zijne »rouw, Douvre Hortense, 59 .jaar; Vereecke Sophie, 59 jaar; gekwetst Vereecke Kara', 56 Jaar; Vereecke Oskar, 15 jaar en Titcoa Jeroorr:, 5 jaar. Bij dsn laatsten aauval werden verschil- iosae woningen vsroiHd en de katholieke kerk zw#ar besthadigd. Door boiaa.enwerpe«i «an Engel«che vlie gers, gak vetste Unafceuwers 1. BRUGGE, 4 September 1917. - Les- orauwaet Oscar, St. Jorisstraat, 15S, (broedsr is officier bij het Belg. 42 linieregt.) 19 jaren; Slimbrmiok Maria, 25 jaren, Blankenberg schen eteeaweg, lyj De Mol Mathiide, Jear oud, St. Olaradreef, 20, (zoon bij eon delgisch lanciersregiment). f. BRUGGE, 5 September 1917. De Wal- leus Auna, 3(' jaren, Iloogstukstraat, 70, (zwager bij 't Belgisch leger)Allaert Ernest 25 jaren, Eeckhoutstraat, 2S, (neef in 't Bel gisch leger) Voermantrom Pelagie, Bloem- straat, 8, 37 jaar, (echtgenoot bij het 4e Bel gische hnieregiment). 3. KORTRIJK, 12 September 1917. De- mayere Jan, G4 jaar, Pieter Tacklaan, 121. Het antwoord der Middenmachten WEENEN, 13 September. Volgens eene Weensche korrespondentie meldt, zal het antwoord der Middenmachten op de vredenota van den Pau3 in de volgende week overhandigd worden. Tusschen Duitschland en Oostenrijk Hongarië werd een volkomen akkoord bereikt. In ingelichte politieke kringen meldt men dat het antwoord in doorgaans tegemoetkomenden en vriendschappelij- ken toon opgevat is, en de warmste woorden van dank voor den Paus behelst. Het antwoord betoont de bereidwillig heid voor een duurzamen vrede, die de rechten aller staten en volken beschut en gaat grondig in op do verschillende voor stellen van de Pauselijke nota. De wezenlijke inhoud der nota zal den dag der overhandiging, de tekst ervan eene week later aan 't publiek officieel bekend gemaakt worden. LUGANO, 13 September. Volgens de Secoio meldt, wordt aangenomen ^dat de antwoordnota van Oostenrijk Ilongarië reeds bij liet Valikaan aangekomen is. De antwoordnota van Duitschland zal heel waarschijnlijk ook in naain van Bulgarië en Turkije gegeven worden en wellicht heden of morgen in 'tVatikaan aankomen. KARLSRUHE, 14 September. Naar de Corricre della Sera meldt, heeft hot Vatikaan bericht ontvangen, dat de antwoordnota op hot Vredesdolcument van den Paus heden Zaterdag door de Middelmachton overhandigd zul worden. KAKLSRUHE, 14 Sept. Manchester Guardian meent te mogen bevestigen, dat de besprekingen der Entente over do Pauzelijko nota, eon weg tot onderhande lingen met den vijand voorbereiden. Da Paiizoüjke nota da baanbreekster voer den vrede. GENEVE,14 Sept. De Neae Zürcher Nachrichton bemerken in oen blijkbaar geïnspireerd artikel, dat mon terughou dend moet zijn inzake do geruchten van een Engolsch vredesaanbod 0:1 de vredes- bereidwilligheid dnr Cenlrualmachten, zooals do Roomscho vertegenwoordiger r» .iu. i-- Komiteit -^3S33L_.ST I>JSL-5:l02Li.£ll€2! Beschikbare waren voor de xceeh van den 17 tot 23 September: Spek, Vet, Zout, Meel, (Baby's Food voor kinderen onder do 3 jaa SogjeSetJjo!® tüfüscBi zooals Tarbot, Seholvisch, Tongen, Kabeljauw, Roede [-So©Be es. Deze buide laatste artikelen zullen verkocht wordon in de Onderwijsstraat r onderscheid van sectie. De Bestuurder Karei De Wc Verkoop van Ponsen, Bloedpens, Lever, Uier, Bloedworst, Leverworst, worst, Halfhoofd, Leverpastei en Varkenskop Zaterdag 15 Sept. sectie 10 Woensdag 19 Sept. sectie 7 Maandag 17 9 Donderdag 20 5 Dij-csda g 18 8 Niet-Behoeftig en 's voor middags. Behoejtigen 's namiddags Da Boheerder-Bestuurder, Karei De Wolf. Charcuterie-Winkels lier Vcraenigde Vlesschhouwers Winiïel I.J. Da Pril, Laopoldstraat. Zaterdag-15 Sept. De personen van sectie 13 welke de laatste maal niet bediend ziie Maandag 17 sectie G Winkel II.-E. Van Eeneden, Nieuwstraat. Zaterdag 15 Sept. De perjonen van sectie 12 welke de laatste maal niet bediend rijn. Maandag 17 sectio 5 Winkel III.A. De Ivimpe, St. Janstraat. Zaterdag 15 Sept. De personen van sectie 11 welke de laatste maal niet bediend zijn. Maandag 17 sectie 4 Niet-Behoeftigen 's voormiddags. Rehocftigen 's namiddags SUIKBB:!J - WIWBiHÏL, Maandag 17 Sept. sectie 2, Donderdag 20 Sept. sectie- 12 Dijnsdag 18 - 4, 5 Vrijdag 21 14'l5 Woensd. 19 - 8. 9 Zaterdag 22 Sept. is' 19 Behoefligm 's voormiddags.— Niet-Behocftigen 's namiddags Verkoop van Boter. wi„I:EÏ (toric Z^sipaat Maand. 17 Sept. sectie 1,2, Denit, 20 Sent.sectie 10 11 12* Dijnsd. 18 3,4, 5, Vrrjd. 21 13' 14' 15 Woens. 19 6, 7, 8, 9, Zaterd. 22 16 17 18 19 Behoeftigen 's voormiddags. Niet-Behocftigen 's namiddaas HET BESTUUR. is er in beide telegrammen waarheid. Voor het oogenblik zijn verscheidene zeer gewichtige zijden, aan het onderzoe ken der kwestie, hoe men den vrede, vrije haan kan scheppen. Goddank, heeft de Pauzolijke nota, zich als baanbreekster aangesteld. Hetzelfde blad meldt verder, dat een lid van het nieuwe Fransche ka binet reeds in Juni laatstleden verklaarde dat het lijd was, vrede te maken. van United Press meldde. Aan den heer Burgemeester der stad Aalst De landbouwers moeten geheelde op brengst van de Haver aan de gemeonte afleveren. Het gemeentebestuur zorgt voor eon magazijn, waar de hoeveelheid Haver, voor de bevolking bestemd, opge stapeld wordt. De overschot van de haver opbrengst moet aan do Goederenstatio le Aalst geleverd worden. Men moet sefi'ens met de levering beginnen. Uitdrukkelijk wordt bevolen, dat de landbouwer alleenlijk het afvalkoren en liet zaaigoed mag achterhouden. Hij moet daarvan eon ontvangbtbewijs aan de ge meente allevoren. Do termijnen voor de aflevering zijn bepaald uisvolgtHet eerste derde tot 15 September; liet tweede derde tot 15 Oc tober; liet dorde deröe tol 1 November. Het gemeentebestuur is verantwoorde lijk voor do juiste terrmjnbepaling. Voor do paarden der gemeente is er Haver noodig, gedurende twee maanden 23500 kgr. Do lamlbouwors moeten len minste 49272 kgr. Haver afleveren. Don overschot, 20772 kgr. Haver, moet sellers aan de Goederenstatio Aals werden. Bij de aflevering moeten lijsten dor landbouwers ingediend worden. Op de lijsten zal men den naam, do verbouw vlakte en de afgeleverde hoeveelheid van iederen landbouwer aanduiden. Do Kommandanlur zal met de strengste stratum optreden, wanneer de aflevering niet gedaan wordt met de hoeveelheid die men verplicht is te doen. A. B. der Kommandanlur, FORCK, Leutnant u. Wirschaflsoflitier. ZOJsDAGRUST. Zondag 16 Sept. zal alleen openblijven, van 'smiddags tot middernacht, de dienstdoende Apotheek van M. Callehaut, Botermarkt. Ea- rü'ag 15 September 1917. 5 halen Prima, prijs fr. 110 lot 120. 3 balen gewone pluk fr. 92 1/2 tot 100. Plechtigheid der Gedurige Aanbidding, 1 den ^Dijnsdag 18 September Om G ure, gelez.one Mis en uilstelling van het Aller- eiligste; om 8 ure, gezongene Mis; öm 5 ure, plechtig Lof. Vak- en Ambachtsschool St. Jozef, Meu- leschettestraat. Het aannemingsexa- men zal plaala Imlibon, den Zaterdag 22 September om 8 1/2 ure 's morgends. GEVONDEN in het Park, een zilveren armband. Jerug le bekomen ten buroelo dezer. GEVONDEN in do Kerkstraat, oen paternostor, terug te bekom n ten burcelo deziT. F-RLOREN een reispas met gold, in een bruin kus;-. Terug te brengen Pepor- geievcr i 1 «alraat, n. 28. Hot gold mag b belooning gehouden word

De Volksstem | 1917 | | pagina 2