KLEINE FEIT >4 EI©ctrieiteit BmRUSLAND De vredesuitziciiten s^ationaai Huip- en VoaQingsi.einit De Paus en de Vrede Zonderlinge reizigers Voedingskomiteit voor AeSst Provinciale Öevoorradmgskoniinissië ESI -iüSÊ&jüSl STADSNIEUWS vamsaodftn. Eten andere Uboot ontving op 9 September in het Aermelkanaal een orpedotreffer op qeöen kleinen kruiser der «Arabis» kids, Door eene onmiddelijk op den treffer volgende munitieontplo&ng werd het achterschip van den kruiser lieht achter den grooten mast volledig weggeslagen. Het tanken van beide schepen kon door de Ubooten niet opge merkt worden. De chef van den adm. staf der marine. KEULEN, 15 September. Uit En geland aangekomen reizigers verhalen, dat hun verzekeringsgeleide Maandag morgen voor Lérwick door Duitsche Ubooten aangevallen werd; twee Engel sche atoomers uit het cenvooi zijn getor pedeerd geworden, van dewelke een onmiddelijlc zonk, de andere zinkend Daar Lerwiok binnengesleept werd. BERLIJN, 15 September. Nieuwe Ubootuitslagen in het Aermelkanaal 4 stoomors en 1 zeiler met ongeveer 20.000 br. r. t. De zeiler had 1400 ton als reis en stukgoed voor Le Havre geladen. De chef van den adm. staf der mar. BERLIJN, 15 September. De heden van stapel gelateue groote kruiser heeft den naam van «Graf Spee« bekomen. De doop werd door gravin Spee, de weduwe van den gevallene admiraal Spee vol trokken. De dooprede hield priüs Hoin- rich von Pruisen. ROTTERDAM, 14 September. De Maasbode meldt De Belgische stoomor «Eburoon» 1425 br. r. t. met een lading voor 't Belgisch hulpkomiteit is gestrand en vermoedelijk verloren. Do Spaansche zeiler «Dominica» is gezonken. De En gelsche zeiler Vonadocian» 1S1 ton, is gestrand en geldt als verloren. De Chi- neesche stoomor «Teh Hsig» 1246 br.r.t. is gezonken. ROTTERDAM, 15 Sept. Maasbode meldt De Engelsche poststoomer «City ofNagpur» 5340 nettoton is gestrand en een volledig wrak geworden. Do Engels, stcomer «flockwold» 1472 brutoton is gezonken, evonzoo de Deensche stoomor «Elsa» 1236 ton, de Noorwoegsche stooraer «Pluton» 1449 t., en >Setubald» 1201 ton, de zeiler «Bestfjeld» 1920 ton en de stoomer «Fikholmen» 474 ton. De maritieme medewerker van de «Daily Mail» zegt dat Duitschland in den duikbootoorlog nieuwe wegen zoekt. Bij 't begin van den oorlog werdon de duilc- booten afzonderlijk uitgezonden, maar denkelijk heeft men hem de nadeelen die met dezen afzonderlijken guerilla oorlog verbonden waren, ingezie en zoo worden er thans twee, drie en vier duikbooten te gelijk uitgezonden. Toch heeft zich bij den aanval op do Amerikaansche schepen HET GEHEIM DEil OUDE JUFFROUW 46» VKRVOI.O. XIX. 't Was reeds laat, en Folicitas wasvnaar hare slaapkamer gegaan. Het praten in het aangrenzemlé vertrek belette haar echter te gaan slapen, 'c Was drukkend warm in het kloine kamertje Felicitas stiet het raam open cn zatte zich in do vensterbank néér. Terwijl zij daar in gedachten verzonken zat, wisselden de doffe .stem van Rika en de scherpe luidé spraak van het kindermeisje elkander onophoudelijk af. Ja, hoorde Felicitas eensklaps Rosa zeg gen, mevrouw zette grootte oo«on op, toen de professor van den avond 'thuis kwam en vorulde dat hij met verscheidene dames en heeren overmorgen eeu tochtje naar het Thüringerwoud dacht, to maken. Die man is wel veranderd in den laatste» tijd. In Bonn kwam hij nergens, en toen hij nog student was zou hij zijn eieu en drinken hebben laten staan om maar heilig en zalig te worden geen meusch mocht hom vroeger lijden en nu'WoTdthij aangebeden. Wat hij er voor doet, weet iit nietmaur de studenten dragen h«m op de handen en de dames die zouuon hem de handen wel willen kussen als hij hun .getoond, dat de duikbooten in gynsohe ftoticljee opereeren, zoodat de Dujtaóhé duikbootoorlog in een gansch nieuw stadium gekomen is, welke ontwikkeling voor de Entente de ernstigste gevolgen na zich slepon kan. IN DE LUCHT De Duitscbe luchtaanval op Londen. Daily Mail« schrijft in een hoofdarti kel van 6 September De Duitscliers sohijnen met hunne luchtaanvallen meer en meer sukses te bekomen. De aanval van 3 September was de 9° dezen zomer. Tot hiertoe hebben 127 Duitsche vlieg tuigen het kanaal overgevlogen.van welke de Duitschers er slechte 7 als verloren opgeven. Wij kunnen diensvolgens wezenlijk niet beweren dat wij met onze afweer middelen sneller vooruitgang maken als de Duitschers met hunne aanvalsmiddels. Wie is er verantwoordelijk voor de verdediging van Londen en der Zuidoos- tolijke streken van Engeland Heeft die officier kontrool over onze beduidende strijdkrachten in Duinkerke Het eerste verdedigings en laatste aan valspunt voor een optreden tegen de vijandelijke vliegers is Duinkerke. Er zou telkenmale dat eene Duitsche vlie gerafdeeling onze kust bereikt en met betrekkelijk geringe verliezen naar huis kan keeren, eon officieel onderzoek moe ten ingesteld worden. BERLIJN, 15 September. Aan den Borl. Lokal Anzeig. wordt uit Stock holm getelegrafeerd Kerenski aanziet volgens uitingen met de kapilulalie van Kornilow de tegenbeweging geenszins als opgelost en laat verder elk verdacht per soon aanhouden. De op 11 September aangehoudenen bekende politiekers eu officieren worden op meer dan 150 ge schat. Bijzonder misvertrouwen heeft Kerenski voort tegen de gansche genera - liteit. Ook Alexejew en Russki zullen het vertrouwen van den diktator geenszins bezitten. Daaruit verklaart zich ook dat Kerenski persoonlijk het opperbevel over genomen heeft. PETROGRAD, 15 September. Vol geus Reuter meldt, werd do Regeering over de aanhouding van Kornilow on zijne hoofdmedeplichtigen ingelicht. AMSTERDAM, 15 September. Het Algemeen Handelsblad meldt uit Petersburg, op 15 September Generaal" Kornilow wachtte in het hoofdkwartier de aankomst van generaal Alexejew af. Kornilow enLuchowski hebben verklaard d it zij bereid zijn zich ter beschikking een recej-t voorschrijft. Mijne mevrouw is precies als de rest. Ik vind hem niet eens beleefd jegens haar, merk to Rilca aan. Wel neeu Hij speelt gruwelijk den baas over haar Hij wou eerst volstrekt niet heb ben, dat het armo mensch overmorgen meê ging, om Annatje fnaar toen hebben al de heeren en dames een goed woord voor haar gedaan en nu gaat zij toch mee. Felicitas kon het gesnap niet langer uithouden :'.ij stond op en ging naar do kamer waar do anderen waren, om door hare aanwezigheid een einde te makon aan het gesprek, dat zeker niet voor hare ooren bestemd was, Buiten in den tuin, op het groote grasperk dat door de noteboomen was beschaduwd, was eenige dagen geleden he^gras gemaaid. Eene verkwikkende geurige lucht verspreid den de hoopen nooi, op een van welke An natje met- welbehagen de arme tcere lede maten uitstrekte. Felicitas leunde tegen den grootsten note- boom bij was altijd haar lieveling geweest. Daar bovonin hadden eens hare licute kinder voeten gestaan, en met alleen het grasperk beneden haar, maar de geheele wijde wereld was haar als met bloemen bezaaid voorgeko men. Er waren reeds dagen verlooperi sinds de professor met de jonge weduwe vertrokken i wa6. lu hot voorhuis had hij Rosa Rika en der voorloopige regeering le stellen, wanneer deze ophoudt hunne eer aan te vallen. Kerenski en zijne omgeving ver langen naar de voorwaarloozo onderwer ping der schuldige generaals. De vroegere minister van oorlog, Gutachkow, werd weerom aangehouden. Sawinkow werd uit zijn ambt ontheven. De kommissaris voor militaire aangelegenheden is Oekra- nië heeft Kerenski medegedeeld, dat alle Oekranische troepen zich solidair verkla ren met de voorloopige regeering ter bestrijding van Kornilow. PETROGRAD, 15 September. De vrijmaking der beweging van Kornilow duurt voort. Kerenski en generaal Aleiejis ontvingen eene afvaardiging van een6 thuisberoorendo divisie, die de wilde genoemd wordt. Hare bevelhebbers overhandigden eene beslissing, in dewelke de trouw aller regimenten der divisie, die kern der troepen van Kornilow waren, voor de voorloopige regeering verklaard wordt. De centrale commissie der Oostzeevloot richtte aan Kerenski een telegram, in de welke hij oenparige beslissing aller be manningen mededeelt, de regeering te ondersteunen en den eiscli tot strenge bestrafiiing van Kornilow on al zijne aan hangers herhaalt. De raad van officieren van Moskou richtte aan het gansche garnizoen dei- stad oenen oproep, waarin hij eisobt het vaderland tegen eiken revolulionnairen aanslag te verdodigon. De regeering heeft den generaal Kaledin, die holman (opper hoofd) der Donkozakken, die poogde zich tot diktator van Zuid Rusland op te drin gen, uit zijn ambt ontheven en hem onder beschuldiging van militaire oproer voor het gerecht gedaagd. ROTTERDAM, 14 September. Daily Mail bericht uit Petrograd Het schijnt dat Kornilow volledig afgezonderd is, en noch op de hulp van hot leger, noch op de sympathie der bevolking kan rekenen. In rogeeringskringen gelooft mon, dat de chef van den generalen slaf Luchowski, de gansche zaak op touw zette. Luchowski werkte vroeger mot Lucho- linow enPolsivanow en heeft reaklionaire neigingen. De spoorwegwerklieden hebben direkt de partij der regeering gekozen, hetgeue wezenlijk er toe bijgedragen heeft om de rust in 't land te bewaren. De beslissing over de militaire operaties wordt aan Alexejew overgelaten. Kerenski zal in alle kwesties der oorlogspolitiek te be slissen hebben. De vorming van het nieuwe kabinet is nog niet voleindigd. Kerenski is voor een kartelkabinet, waarin alle partijen vertegenwoordigd I-Iendrik vriendelijk goeden «lag gezegd doch Felicitas was hij, even zijn hoed afne mende, zwijgend voorbij gegaan, zoo vreemd en kalm, alsof zij hein nouit een bitter woord had|toegevoegd, alsof hare oogon hem nooit door hun trotseerenden blik geergerd had den. Nu, dat was immers recht verstandig, meende Felicitas met aangeknepen lippen nu was hij immers zooals hij zijn moest. Adèle had tegenover hem plaatsgenomen en zat in eene wolk van luchtige hemels blauwe stof haar fraai gezicht straalde zoo blijde onder haar lijn Ituliaansch strooien- hoeidje, alsof zij wist dat zij van deze reis een lang gewenscht geluk meè naar huis zou brengen. Het was de tweede middag, dien Folicitas alleen mot de kleine Anna in den tuin moebt doorbrengen, is iet slechts had zij hier rust en vrede genoten, maar ook een zonderling genoegen, haar door do buitenwereld aange bracht. Do hof aan dien der familie Hehvig grenzende, was namelijk onlangs in het bezit van den ouden lieer Frank gekomen. Don vorigen dag had de jonge advokaat nier Felicitas over de heining een paar vrien delijke woorden gewisseld, e:i nu had er ceue bejaarde dame gestaan rnet een lief ge laat, dat haar vertrouwen inboezemde. ilet was do moeder van den advokaat. Zij leefde zeer stil, slechts voor haren man en zijn, doch is zinnens, zoo de partijen niet willen deelnemen aan de vorming van een ministerie, een socialistisch kabinet te vormen. AMSTERDAM, 15September. Eene Petrogradsche melding der Daily Neios zegt Uit het hoofdkwartier waren een aantal officieren naar Petrograd gekomen en hadden voorbereidingen getroffen, tot eenen aanslag tegen de voorloopige re geering, de uitvoerende Kommissie en Kerenski, die vermoord zouden worden. Het Astoria Hotel, waar de samen zweerders vertoefden, werd op het onver* wachts door matrozen, onder do leiding van 12 officieren en 'eenige leden der Uitvoerende kommissie van den Arbeider en Soldatenraad bezet. Men deed veertien aanhoudingen en onderzocht het gansche gebouw. Tsaar Kerenski De korrespondent van de Morning Post geeft een lang bericht ovur Kerenski zijn vroeger levën en zijn huidige werk zaamheid. Volgens deze bewoont Kerenski het vroegere keizerlijke Winterpaleis, 75 kadotlen vormen zijne garde ei. posten slaan voor de ingangen zijner kabinetten, welke door de strengste kontrool be schermd zijn. Zijn drie persoonlijke adjudanten zijn; eene der marine, oen van het leger en een der volksklas, die onlangs tot officier werd benoemd. Generaal Arinol PETROGRAD, 15 September. De bevelhebber van Kornilof's troeperi, troepen, generaal Arinol, is te Petrograd aangekomen. Nadat hij van zijn Jroepen geëisoht bid de wapens neer to leggen, is hij naar zijn woning gegaan en lieoft zich door een revolve.schot van 't leven beroofd. AMSTERDAM, 25 September. Onmiddellijk na zijn benoeming heeft Aloxoj^f Kornilof uitgonoodihd zich over te geven. Volgens do bladnn ia de kom- mandant van Kornilof's ruiterij, generaal Krynof, naar do voorluopigo regeering overgedaan. Het blad zegt dat er tusschen de troepen van Kornilof en Kerenski geen gevocht beeft plaats gehad, maar dat ze zich verbroederd hebben. Te Petrograd word de Sovjet gesteund door een militie van 50,000 goud gewa pende mannen. De minister van levens middelen beeft de eerste voorraden lor verdeeling onder de bevolking tegen matige prijzen bekomen. Be houding der Entente GENEVE, 15 September. Naar de Parijsche bladen vernemen, vroeg de Engelsche gezant le Petrograd, Buchanan aan den Britschen gezant te Stockholm, dat hij de Engelscheu zou afraden zich naar Petrograd le begeven. haren eenigen zoon, cn geuoot dealgemeeue achting in de stad. Zij had het jonge meisje rnet lieoog op haar aanstaande vertrek uit het huis van mevrouw Heiwig, haren raad en hare hulp aangeboden eene onverwachte zonnestraal in het leven van het goochelaars kind Eén oogenblik geleden was Hendrik in den tuin gekomen eerst scheen hij hard naar Felicitas te hebben willen toeloopen, doch eon oogenblik latir was hij achter een taxis haag verdwenen. Nu kwam Jiij langzaam t voorschijn. Mot den eersten oogopslag op zijn eerlijk, vreeselijk ontsteld gelaat, wisf Felicitas dat hij een ongeluk kwam aankon digen. Wat zou het zijn t Zij sprong lier te gemoet en greep angstig zijne liand. Ju, Fectje, ik kan het niet helpen... gij moet het toch eens hooren... begon hij, op gesmoorden toon, terwijl hij met zijne ver eelte hand over zijn gezicht streek. Zie arm kind. dat is nu 's werelds loop. Wat dan viel Felicitas hem onstuimig, bijna gillende in de rede, en hare tanden klapperden zenuwachtig op elkander Ja maar... God beware my, als gij zoo zijt.,. hoe zal ik het u dan zeggen De oude juf vrouw... Is dood gilde Felicitas. Nog niet, Feetje, nog niet, maar t is zoo goed als gedaan met haar, zij kent niemand meer zij heeft eene beroerte goh:,.' i 'i*L) De Stockliolmsciio Amerikaansche ge zant telegrafeerde denzelfden raad aan zijn regeering. LONDEN, 14 September.De bladen die voor Kornilof zijn blijven opmerkelijk stil. De Times, Morning Post en Daily Mail hsbben artikelen over Stockholm. Do 7'mies en de Morning Post geven in hun nieuwsberichten en kopjes te verstaan dat zij nog niet ervan overtuigd zijn, dat Kornilof bakzeil gehaald heeft. Do Times doet baar Russisch nieuws voorafgaan door een inleidende aanteo- keniug, waarin gezegd wordt dat Kerens ki's aanliangers in Petrograd beweren, dat Kornilof's beweging is mislukt en dat hij aangeboden heelt zich over te geven. Van de zijde van Kornilof is er nog geen rechtstreeks nieuws. De Daily Mail echter, hoewel gedak- tinneel voor Kornilof, heeft zekere onafhankelijkheid van haar grootere bondgenoot» in deze kwestie getoond. De Daily Muil nu verkeert, thans niet in twijfel en bevat kopjes waaruit blijft, dat zij de mislukking van Kornilo's optreden toegeeft. Hel misverstand tusschen Kerenski en Kornilow. DEN HAAG, 16 September. Uit Londen wordt gemeld In ecno verklaring aan Reuter gezon den. wordt gezegd, dat men in goed ingelichte kringen, ondanks het uitblijven van uitvoerige officieele borichton, waar door de toekomst nog steeds onklaar is overtuigd is, dat de benoeming dei generaals Russki, Draggomiroft en Alex» jeff de beste waarborg ia voor de toe komst. Tot hiertoe heeft mon geene zekerheid hoe.de militaire toestand iioor, de laatste bewegingen beïnvloed werd. Het sonijnt vast te staan, dat een be klagenswaardig misverstand hgofdoorzaafk is van hot gesohil tusschen Kerenski en Kornilow, hotgoon in dezen buitengewo nen tijd en bij de overspanningen geen wonder is. Ook het onverantwoordelijk gepraat heeft er veel toe bijgedragen. Thans echter bezit de regeering eene geweldige maoht. Plaataelij ïc Komiteit AE31L.ST National© winkel Beschikbare ioaren voor de week van den 17 lot ,23 September Spek, Vet, Zout, Meel, (Baby's Food voor kinderen onder de 3 jaar.) Bncjeieojde V5©oh zooals Tarbot, Sclielvjsch, Tongen. Kabeljauw, 1 g^iïceffle KooGen. Deze beide laatste artikelen zullen verkocht worden in de Onderwijsstraat zt onderscheid van sectie. Dpi Bestuurder Karei De Wol] AMSTERDAM, 15 September. Do Wooi onsche berichtgever van «Do Tijd» meldt, dat het antwoord der Midden- machten op do nota van den Paus in do eerstkomende dagen aan den Pauselijken nuntius te Weeuen zal overhandigd wor den. Hot antwoord zal gunstig op de nota van Wilson afsteken. Zij begint mot de verklaring dat roen 't Pauzelijke voorstel als een geschikte grondslag voor vredes onderhandelingen mag aanzien. Aangaan de ruiling van het bezette gebied, de scheidsrechterlijke vragen, de ontwape ningen, de volkenbonden, enz., worden verklaringen afgelegd, welke van don hooghartige» zin der middenmachten en den oprechten wil, in'den huidigen tijd eenen duurzamen vrede te zoeken, die het geluk aller volkeren verzekert, ge tuigen. Ook betrekkelijk de regeling der Balkankweslie, betreffende Polen en de wederherstelling van Belgie worden tegemoetkomende verklaringen afgelegd. Evenwel wordt de nadruk op do voor waarden gelegd, dat ook de vijandelijke machten ernstige bewijzen geven moeten, den vrede door gemeenschappelijke wel willende beraadslaging over de kwesties, die nu de volkeren voeren. De antwoord nota zal openbaar worden gemaakt, van zoodra daartoe de toestemming van de Pauselijke Nuntius te Weenen binnen gekomen is. BAZEL, 16 September. De Baseier Anzeig er meldt Mon moet toegeven, dat de toestand voor vredesonderhandelingen, nooit zoo gunstig stond, dan thans. Van de eene zijde hoeft het groote Ententeoflensief in de verste verte den gewenschten uitslag niet gebracht, inte gendeel Galicië en Riga, zijn troeven te meer in banden der middel machten. Daarbij komt riogde voortdurende druk van den duikbootoorlog en het volledig uitscheiden van Rusland. Ondanks dezen toestand, welke doorweg gunstig is voor de iniddelmachton, heerseht er daar «ene wijd tegemoetkomende verzoenende stem ming, welke het de Ententemachten ei genlijk gemakkelijk zou maken toe te grijpen, zooveel te meer, daar het voor hen zeer onzeker schijnt hunne positiën te kunnen verbeteren. Daarentegen verdwijnt ook de onthul- lingsvoldtocht welke tegen tie Centraal- maciiten geslaagd werd. Deze heeft niet geslaagd om de zwaarwegende vaststel lingen van het Sucholinowprocoe of deze van bot geheim Russisch-Frauscli verdrag uit te wisschen, doel., heeft ten minste door de telegrammen gewisseld tusschen Keizer Willem en Gzaar Nikolaas een nienw bewijs voor de Duitsche vredespo litiek gebracht, welke zelfs in den ern stigste» toestand ten hoogste slechts eene afweerpolitiek was. LONDEN. 16 Sopt. Daily Neios schrijft Het is de plicht der regeering zieli in haar antwool'd op de vredesnota van den Paus te verzekeren, dat er recht- slreeksoh met don vijand kan g'js roken worden. Het woo van den oorlog moet alle regeeringen versterken in nuu streven tot eene overeenkomst der oorlogsdoel einden te geraken. Wijlen de New Yorksoho rniliiardair Charles Gilbert Gates, was een groot en eeuwig reiziger, die kan beschouwd worden als een klassiek voorbeeld der manie van do snelheid. Zijn zucht oir. geld uit le geven grensde aan verkwisting en hij kende geen grooter geluk dan zich met duizelingwekkende snelheid te laten meevoeren door de voertuigen, waaraan hij zich toevertrouwde. Ondernam de lieer Gates een reis, zoo moesten de iokomotievon van zijn bijzon deren trein den hoogst mogelijken druk ontwikkelen. Weliswaar had hij eens voor al een levensverzekeringspolis geno men ten gunste van liet personeel van zijn trein. Hij verafgoodde de dolle auto ritten en de chauffeurs mochten op geen vorstelijk drinkgeld rekenen, dan wanneer zij op de groote wegen op zijn minst ÏUO kilometers per uur hadden gehaald. Gales heeft zijn legenhanger gehad in den flegmatiekeu Schot, den hoer Dunals Lean; deze verafschuwde do snelheid. Ten einde niet te snel to gaan, reisde hij bij voorkeur in een voortuig, door ossen golrokkon. Hij heeft op deze wijze de reis Amsterdam Venetië afgelegd in twee jaar en'vier maa iden.... Een reiziger van een gelioel ander soort dan de voorgaande, was de edele lord Daniël Pembroke, die in 1913 te Londen stierf. Deze, die leed aan hot nationaal speen, ging van het denkbeeld uit, dat zijn laudgenooten zich overal thuis gevoelden, maar dat zij bun eigou stad Londen niet konden. Anderzijds, zoo redeneerde de lord, hoof? de goede God Verkoop van Pensen, Bloedpens, Lever, Uier, Bloedworst, Leverworst, W. Halfhoofd, Leverpastei en Varkenskop Woensdag Donderdag 2 Sept. sectie 7 20 Zaterdag 15 Sept. sectie 10 Maandag 17 9 Dijnsdag 18 8 Niet-Behoeftig en 's voormiddag s.Behoeftig en 's namiddags De Beheerder-Bestuurder, Iiarel De Wolf. Charcuteria-Winkels der Vereenigde VSeeschhouwers ,j Winkel I.J. De Pril, Leopoldstraat. Zaterdag 15 Sept. De personen van sectie 13 welke de laatste maal niet bediend zijn.: Maandag 17 sectie 6 Winkel II.E.Van Beneden. Nieuwstraat. Zaterdag 15 Sept. Do personen van sectie 12 welke de laatste maal niet bediend zijn. Maandag 17 sectio 5 *1 Winkel III.A. Do Kimpe, St. Janstraat. Zaterdag 15 Sept. Do personen van sectie 11 weike de laatste maai niet bediend zijn. i Maandag 17 sectie 4 j Niet-Behoeftigen 's voormiddags. Behoeftig'en 's namiddags Maandag 17 Sept. sectie 2, Donderdag 2U Sept. sectie 12 Dijnsdag 18 4, 5 Vrijdag 21 14,'15 Woensd. 19 - 8. 9 Zaterdag 22 Sept. is 19 Ilrhoeftigtn 's voormiddagsNiet-Behoeftige;i 'i namiddags Verkoop van 33;O«rinket Korüe Zou«Blr»at Maand. 17 Sept. sectie 1, 2. Dond. 20 Sept. sectin 10, 11 12 Dijnsd. 18 3,4, 5, Vrijn. 21 13.' J4' 15 Woens. 19 n 6, 7, 8, 9, Z.itnrd. 22 10 17 ig 19 Behoe/tigen 's voormiddags. Nim-JBehorftigen 's namiddags HET BESTUURt ,-r 737oJr. 7.-="7 IT.1: o - binnenhuis en gelijkvloers. Plaatsing van 2 lampen, kompleet, a 58 l'r. —Plaatsing van 3 lampen kompleet a 70 fr. Alles gereed om licht te geven. Gewaarborgd. Plaatsing van licht op den hui ten. Plaalsing van dynamo's enz. Plans en prijzen op aanvraag. Steeds grooto partij benoodigheden in nn azijn, bij 1180 1 e«*t KLAES, 85, Dirk Martonsstraat, Aalst. kilometer. Hij ging, eens de nacht gevallen, slapen in een der talrijke wo ningen, welke hij in alle wijken der stad bezat. Elk dezer buizen, die alle zoo elegant mogelijk gemeubeleerd waren, moest zorgvuldig onderhouden worden door het dienstpersoneel, dat nooit wist, wanneer hun ronddoolende meester - in het huis aan zijn zorgen toevertrouwd, kwam overnachten. Na den dood van dezen origineol, stolde men vast dat hij niet minder dan 40 woningen had met een personeel van 675 man en dat hij in 8 jaar 184 duizend kilometers le voet had afgelegd gedu rende dezen tijd had lord Pembroke nooit van een voertuig gebruik gemaakt. In April vertoonde zich een heel een voudig gokleede Yankee in Cook's bureau en verzocht een bijzonderen trein en een mailboot voor hem voor te behouden voor een reis naar Dover. De bediende veroor loofde zicli do opmerking, dat hij vroeger to Londen zou komen door den eersten expres te nemen, die aansluiting gaf met de mailboot te Oostende. Dat is wel ons beonen gegeven om to loopon en he .mogelijk, antwoordde onverstoord onze 13 dus een heiligschennis zo niet te ge AmerikaaD, maar ik ben gewoon alleen brui ken. Gedurende lange jaren heeft lord P broke de onmetelijke metropool douii pen en nog eens doorloopen, i auu nota houdende over eiken i. 'e reizen en ik verzoek U dus Maandag den bijzonderen trein en de bijzondere mailboot tot mijn beschikking te houden Maar ziehier een heerschap, wiens nanier van zonderlingheid hem op een haar pa bet leven kostte. Do beer R La natuurlijk ook een Amerikaan, had zich in het hoofd gezet in een projectiel te reizen. Hij liet zich tot die dool een cylinder maken in den vorm van een' raket, die in de lucht geworpen werd door middel eener pneumatisohe machine. Do naïve lieer Law, die zioh heel kordaat in dit gevaarlijk voorwerp had geinstal- i leerd, was zeer verwonderd na de ont- lading van zijn kanon, zich ter aarde te bevinden te midden Ü9r armzalige over blijfsels van zijn bom. welke nu 10 meters afgelegd te hebben van de i afstand, die' haar van do maan scheidde, besloot naar dn aarde terug te keuren, helpeen noch tans niet pkuls vond, zorraer dat de argelooze heer Law een gevoeligen schok ondervond. Er wordt niet gezegd of bij zijn proef herhaald heeft Klooster der Zusters Franclscanersen i). BtiuoU Plechtigheid der Gedurige Aanbidding, den Dijnsdag 18 September Om 6 ure, gelezene Mis en uilstelling van het Aller heiligste; om 8 ure, gezongene Mis; om 5 ure, plechtig Lof. VERLOREN een eenzelvighoidskaart en Meidekaart, gaande van de Meirestr. langs een boulevard (St. Job. Terug te bezorgen op 't bureel van blad.

De Volksstem | 1917 | | pagina 2