MUsciie antwoordnota aan den H. Vader Het antwoord van Öfistearijk-Hongarië Aankomst eener groote partij versed gezouten Varkensvlsssch Zaidelijk gevcchtstgrraia De BÉaperkte ötócsioorlQg STADSNIEUWS Voedingskorniteit voos* Aelst Provinciale Bevoorradingskommissie &Bt»l gg BJsfj 'de samenvatting Tan alle strijdmiddels /door cüm Vijand op 20 September aange wend, *en hoogtepunt, óp oen front Tan 12kilö4ne\ers. ónder dekking eener geweldige Tlaag van 't sterkste trommelvuur, uit geschut en mij oen werpers van alle kaliber, vielen de Engetschen in dichte aanvalskolonneh met minstens negen divisies aan tusschen Lange ra arck en Hollebeke; daarbij waren versoheidöne Australische troepen, allen ondersteund door pantserkrachtwagens en vlammenwerpers. De aanval leidde de vijand, na heen en weer golvenden strijd, op een kilometer diepte in onze afweerzone; de vijand drong tijdelijk tot ia Pasacheodaele en Ghelu- velt vooruit. Ten westen van Passchendaelo drong hem een tegenaanval terug. Ten noorden van de baan Meenen Ioperen bleef een deel van het torren in zijne hand. In alle andere vakken van het slagveld werden de Èngelschen ouder zware verliezen tot in den laten namiddag door taaien hel denmoed onzer troepen in het trechter- veld van ons strijdterrein teruggeworpen. Versche troepen die 's avonds opnieuw in hot vuur worden geworpen, konden den vijand geen terreingewin bijbrengen. De in do strijdzone liggende plaatsen zijn volkomen in ons bezit. Dezen morgend hebben de Engelschon den strijd tot nu toe niet hernomen. Evenals in do vroegere slagen hebben troepen en leiding de hoogste krachtin spanning geboden. Bij de andere legers op het VVestfront, in het Oosten en op den Balkan, niets van belang. Fransche bron PARIJS, 20 September, 's Namiddags na een geweldig bombardement heeft de vijand eenen aanval bewerkstelligd tegen onze stellingen ten zuid oosten Cerny. Tegengehouden door ons vuur, heeft da vijand onze niet kunnen bereiken. Gewoon kanongeschut op het overige van liet front. PAPJJS, 21 September. De Fran- schea hebben {^makkelijk de Duitsche ovorvallen afg.^lagen ten noorden van Vauxaillon in de sektors van Cerny en op het front van Verdun bij Bétiiincourt en Lamorhille. In Champagne, door groote artilleriebedrijvigheid gekenmerk te nacht in de streek van de bergen. Een Duitsche aanval op den Hoogen berg werd verstrooid door het Fransche vuur, voor dat hij de Fransche linies kon ge- najceu. De Duitschers hebben ernstige verliezen geleden. Kalme nacht overal elders. Engelache bron LONDEN, 20 September. Geene belangrijke verandering aan te stippen. Onze luchtvliegers zijn den 18 Septem ber voortgegaan met waarnemingen te doen ten dienste onzer artillerie, niette genstaande het weder zeer ongunstig was. Een vijandelijk vliegtuig werd ge dwongen ontredderd neer ta dalen. Twee onzer luchtvliegers ontbreken. Niels bijzonders aan te stippen ter uit zondering nochtans het handelend optre den der artillerie welke in twee zijden van den sektor Ieperen, eene werkdadig- heid on ononderbroken bedrijvigheid aan den dag legt. LONDEN, 20 September. Onze aanval van beden morgend ten Oosten van IJper werd op een front van onge veer 8 mijlen (13 luim/) tusschen liet kanaal Komen-IJzer en den spoorweg IJper-Staden uitgevoerd. Een groote uilslag was aan onze troe pen voorbehouden. De vijand leed zware verliozen. De samentrekking der regimenten die tot den aanval bestemd waren voltrok zich bestendig tegen 's nachts en zonder ongeval. Oase eerste doelpunten werden in den vroegen morgend genomen daarin begrepen eb» aantal bepaalde punten en versterkte hofsteden om welker bezit bij de vorige gevechten hevig gevochten werd. Een Noordiandregiment nam Invernes- Diclcecht, Australische troepen namen stormenderhand hot Glincorzebosoh en Vonnebosschen SVhotsche in medewer king van Zuid Afrikaansobe brigaden na men Potadam-Vampir en de Borryhoeve. West Lancashire Territoriale troepen ver overden de Herianhoeve en het vaste punt als Gallipoli bekend. Onze troepen gingen dan over tot den stormloop tegen het laatste doel. Op on zen rechtervleugel bereiken Engelsche Provinciale troepen de laatste doelpunten na een scherp gevecht de bosschen. Noorland-Australifohe bataljons dron gen de Duitsche stellingen tot op eeno hoogte van meer dan eone mijl en 1.06 kilometer en namen de gezamenlijkheid hunner doelpunten daarin begrepen Ham let of Veldhoek en het Westelijk deel van het Polygaanboaoh. Verder ten noorden werd Zevenhoek genomen. Londen Hochland Territoriaal- troepen namen de tweede linie hofsteden in, daarin begrepen Rosehoeve, Quehbc- lioeve en Worsterhoeve op de lijn hunner laatste doelpunten. 's Morgends klaarde het weer op. Onze vliegtuigen waren in staat op levendige wijze aan don slagdeol te nemen, daar zij do stollingen onzer troepen aanduidden en vijandelijke troepensamenstellingen aan ons geschut berichtte. Op doze wijze werd een aantal Duitsche tegenaanvallen gebroken, terwijl andere door geweer en maohiengeweervuur van ons voetvolk afgeslagen werden. Eene nauwkeurige schatting van het aantal gevangenen kan nog niet gedaaD worden. Voor zooveel men weet overtreft het 2000. We maakten ook vier kanonnen buit. Oostenrijksehe bron WEENEN, 21 Sept. Een Italiaan- scho aanval tegen onze Liefstolling werd door de dappere bezetting met do voor- trelfelijke medewerking van de artillerie in haudgemoengevechten afgeslagen. Benevans ongehoorde bloedig» verlie zen verloor de vijand vier officieren en moer dan 100 man aan gevangonen. Anders op al de lirijgstooneelen goene bijzondere gebeurtenissen. AVONDBERICHT BERLIJN, 21 September. In Vlaanderen steeg in don namiddag liet artilloriegevecht; 's avonds plaatselijke infanteriegevechteu. Op den linker Dunaoever doorbraken onzo troepen ten noord westen van Jacobstadt de Russische stellingen. Tot dusver worden over de 1000 gevangen gemeld on werden talrijke kanonnen buitgemaakt. Ten westen van het Ochridameer (Macedonië) mislukte een aanval van de Fran6ohen. nu in BERLIJN, 21 September. In den Atlantischen Oceaan werden door onze duikbooten wedor 20,000 ton in de grond geboord. Onder de verzonken schepen bevonden zich tweo groote bewapende sloomers, alsook een diep geladen vrachtschip, waarschijnlijk met munitie- lading, die uit een sterk dekkingsconvooi werd geschoten. De chef vai. den adm. staf der marine. [QU ]9l[ UQUIQIJU0O fr BERLIJN, 21 September. Het Duitsche antwoord op de Pauzelijke vre desnota luidt alsvolgt Heer Kardinaal, Uwe Eminencie heeft de voorkomend heid gehad aan zijne Majesteit den keizer en koning, mijnen allergenadigsten heer, met uw schrijven van 2 dezer maand, een vertoogschrift van Zijne Heiligheid den Paus over te maken, waarin Z. Heiligheid vol kommer over de verwoestingen van den wereldoorlog, eenen dringenden vre desoproep richt aan de staatsopperhoofden der oorlogvoerende volkeren. Zijne Majesteit, de Keizer en Koning heeft zich gewaardigd mij kennis te ge ven van het sohrijven van Uwe Eminen cie, en mij opdraoht gegeven hetzelve te beantwoorden. Sedert geruimen tijd volgt Zijne Ma jesteit met hooge achting en oprechte dankbaarheid do bemoeiingen van 2ijne Heiligheid, strekkende om in den geest van ware onpartijdigheid liet lijden van den oorlog in de mate zijner krachten te lenigen, en liet einde der vijandelijkhe den te bespoedigen. De Keizer ziet in den jongsten voetstap van Zijne Heiligheid oen nieuw bewijs van edele menschlievendo gezindheid, en uit den vurig.en wensch, tol heil van de gansche wereld, dat aan den Pauzelijken oproep succes moge beschoren zijn. Hot streven van Paus Benedictus XV, tot het banen van den weg tot eene over eenkomst onder do volkeren, kon met zooveel te meer zekerheid rekenen op eene sympathische opname, en eenen overtuigden steun vanwege Zijne Majes teit, daar do Keizer sedert het in handen nomen der regeering, als zijnen voor naamste» en heiligston plicht heeft aau- zien, aan het Duitsche volk en aan de wereld de zegeningen van den vrede to bewaren. In de eerste troonrede, bij de herope ning van don Rijksdag den 25 Juni, be loofde de keizer dat zijne liefde voor het Duitsche legor en zijne positie tegenover hetzelve hom nooit in do verzoeking zouden brengen, aan het land de welda den van don vrodo te onttrekken, indien de oorlog niet door eenen aanval legen het rijk of zijne bondgenoten, voor ons eene opgedrongen® noodzakelijkheid werd. Het Duitsche leger zou ons den vrede bewaren, en indien dezelve toch verbro ken werd, met eere voor den terugkeer van denzelven strijden. Do keizer heeft de belofte die hij toen aflegde, gedurende eeno zegevierende regeering van 26 jaren zonder acht te slaan op alle aanvechtin gen en tentaties, door daden gestand gedaan. Ook in de krisis die voerde tot den huidigen wereldbrand, was het streven van Zijne Majesteit tot op liet laatste oogenblik er naar gericht, om don strijd door vreedzame middelen bij to leggen nadat de oorlog tegen zijnen wil en wensch was uitgebroken heeft de keizer in overeenstemming mot zijne hooge bondgenooten, liet eerst de plechtige be reidwilligheid getoond om In vredeson derhandelingen te treden. Achter Z. M. stond in werkdadigen wil tot don vredo, het Duitsche volk. Dutlschland zoekt binnen zijne nationale grenzen vrije ontwikkeling zijner geeste lijke en stoffelijke goederen, en buiten het rijksgebied de onverhinderde ltonku- rencie met gelijkberechtigde en gelijkge- achte naties. Een onbelemmerd sp9l der vreedzaam in de wereld met elkander wedijverende kraohten, liadile tot de hoogaie volmaking edelste menschengoederen geleid. Eene onheilvolle aaneenschakeling der 9SSS iNHVYf.IÏIXX gebeurtenissen heeft in net jaar 1914 eene hoopvolle ontwikkelingsgang jam merlijk onderbroken én Europa hersoha* pen in een bloedig slagveld. Ter waardering der beteekenis, di§ aan het manifest aan Zijne Heiligheid toekomt, ia de keizerlijke regeering niet in gebreke gebleven, de erin vervatte aanmaningen aan een ernstig en gewe tensvol onderzoek te onderwerpen de bijzondere maatregelen die zij in enge voeling met de vertegenwoordiging vau het Duitsche volk, voor de beraadslaging over, en de beantwoording der openbare kwesties getuigen ervan hoe het baar ter harte ligt, in overeenstemming met de wenschen van Zijne Heiligheid en met bet vredesmanif«st van den Rijksdag van 19 Juli van dit jaar, bruikbare grondsla- gen te vinden voor eene gerechte en 1 duurzamen vrede. Met bijzondere sympathie begroet de keizerlijke regeering de leidende gedach ten van den vredesoproep, waarin zijna Heiligheid op klare wijze zijne overtui ging te kennen geeft, dat in de toekomst, de stoffelijke macht der wapens, voor de zedelijke kracht van h6t recht moet plaats maken. Ook wij zijn ervan doorge drongen dat het kranke lichaam der monscholijke maatschappij, slechts door eene versterking der zedelijke kraoht van het recht kan gezond worden. Daaruit zou volgens de meening van Zijne Heiligheid, do gelijktijdige vermin dering volgen der strijdkrachten van alle Staten en de instelling van eene ver plichtende onderwerping der interuationa- betwistingen aan een scheidsgerecht. Wij deelen de opvatting van zijne Heiligheid, dat bepaaldo regelen en ge wisse zekerheid voor eene gelijktijdige wöderzijdsche beperkingen der bewape ningen te lande, te water en in de luoht, evenals voor de waro vrijheid der hooge zeeën, de onderwerpen zijn, bij welker behandeling, d9 nieuwe geest die in het vervolg de verhouding der staten tot elkander beheerschon moet de eersto voelbelovendeuitdrukking moeten vinden. Het zou dan seffens, zonder meer nood wendig wezen, voorkomende internat)®- nale meeningsgesehillen, niet door het opstellen dor strijdkrachten, maar door vreedzame middelen, voornamelijk langs den weg van hot scheidsgerecht te laten beslissen, welko hooge vredestichtende werking wij ten volle met Zijne Heilig heid erkennen. De keizerlijke regeerihg zal daarbij elk voorstel ondersteunen dat vereenigbaar is mot de levensbelangen van het Duitsche rijk. Duitschland is door zijne aardrijkskun dige ligging 0° zijne ekonomische nood wendigheden als aangewezen voor het vreedzame verkeer met de naburen en het verdere buitenland. Geen volk heeft diensvolgens meer als het Duitsche volk reden om te wenschen dat in de plaats van den algemeenen haat en strijd, oen verzoenlljke en broederlijke ■T-eest onder de naties zich zou doen gelden. Wanneer de volkeren, door dien gee3t geleid, tot hun heil zullen erkend hebben dat het geldt zich meer op vereeniging, dan op afscheiding in hunne betrekkingen toe te leggen, dan zal het hun gelukken ook de bijzondere nog opene strijdvragen zoo te regelen, dat aan elk volk bevredi gende voorwaarden van bestaan worden gegeven, en dat daarmede een terugkee- ren der groote volkerenramp uitgesloten schijne. Slechts onder die vooruitzetting kan een duurzame vrede gesticht worden, die de geestelijke hertoenadering en het Ekonomische heropbloeien der mensche- lijke maatschappij begunstigd. Deze ernstige en oprechte overtuiging moedigt ons aan tot het vertrouwen, dat ook onze tegenstanders in de gedachten door Zijne Heiligheid ter overweging voorgelegd, eenen ondergrond rao^en zien, om onder voorwaarden die met den geesl iler billijkheid ëTï üeri siaai van ltoinsuwtnwiuvrouo onuar Europa overeenstemmen, nader le treden j stelling dor wapens moet berusten op de tot de voorbereiding van eenen toekomsti-zedelijke wereldmacht van recht, op de gen vrede. Gelieve Uwe Eminencie te aanvaarden, enz. MICHAELIS. Aan Zijne Eminencie den Staalssekre- taris van Zijne Heiligheid Paus Benedik- tus XV, den heer Kardinaal Gaspard, te Rome. Met den verschuldigden eerbied en diep bewogen hebben wij kennis genomen van den nieuwen voetstap, die Uwe Heilig heid, in vervullfhg van het heilige ambt, U door God toevertrouwd, hij ons, en bij de opperhoofden der andere oorlogsvoe rende Staten heeft ondernomen met liet edel inzicht de zwaarbeproefde volkeren te voeren lot eene overeenkomst, die hun den vredo wederschenkt. Met een dankbaar hart ontvangen wij die nieuwe gift van vaderlijke bezorgd heid, waarvan Gij, Heilige Vader, steeds aan alle volkeren zonder onderscheid blijken geeft en begroeten wij uit liet diépste onzer ziel den vermaningsoproep door Uwe Heiligheid aan de regeeringen der oorlogvoerends volkeren gerioht. In den loop van dezen gruwzamen oorlog hielden wij steeds tot uwe Heilig heid hot oog gericht, als tot de persoon lij klieid. die krachtens hare boven het aardsche reikende zending, en dank aan bare hooge opvatting dor haar opgelegde plichten, hoog boven de oorlogvoerende volkeren staat en ontoegankelijk voor alien beinvloeding, eenen weg koudet vinden, die zou kunnen leiden tot ver wezenlijking van onzer eigenen wensch, namelijk het bijbrengen van eenen duur zame», voor alle partijen eervolle» vrede. Sedert liet bestijgen van den troon onzer voorvaderen ton volle bewust van de verantwoordelijkheid die wij met betrek de ons toevertronwde lotsbestem ming der Oostenrijk Ilongaarsoli© monar chie te dragen hebben, hebben wij neg het hooge doel uit het oog verloren, onze volkras zoo spoedig mogelijk aan de zegening van den vrede te laten deelach tig worden. Spoedig na onze troonsbestijging was het ons dan ook vergund in gemeenschap met onzo bondgenooten, eenen reeds door onzen glansrijken voorganger, wijlen Keizer en Koning Frans Jozef in overwe ging genomen en voorbereiden voelfctap tot het banen van den weg tot een6» eervoïlen en duurzamen vrede te onder nemen. In onze troonrede, bij de heropening van den Oostenrijksehe» rijksdag, hebben wij dien wensch uitgedrukt, en daarbij betoond dat wij streven naar eenen vrede die het verdere leven der volkeren van den haat en de wraakzucht zou bevrijden en ze door geslachten heen, tegen wapen geweld zou beveiligen. Onze gemeenzame regeering heeft ondertusschen niet nagelaten, in herhaal de en dringende, door de gansche wereld verneembare manifesten, onzen, en den wil van liet Oosteor. Hongaarsche volk tot de uitdrukking te brengen aan liet bloedvergieten, zooals Uwe Heiligheid hem zichzelf voorstelt, een einde te be reiden. Gelukkig door de gedachte dat onze wenschen van het begin af naar hetzelfde doel gericht waren, dat Uwe Heiligheid op heden als na te streven voorstelt, heb ben wij de jongste bepaalde en dringende aanmaningen ons door Uwe Heiligheid toegekomen, aan eene diepgrondige overweging onderworpen, die tot den volgenden uitslag heeft geleid Met de kracht eener diep ingewortelde overtuiging begroeten wij de grondge dachten van Uwe Heiligheid, dat de toe- heerschappij der internationale gerechtig heid en wettelijkheid. Ook zijn wij doordrongen van de hoop, dat eene verheffing van hot rechtsbewust zijn, de menscbheid zou hervormen. Wij sluiten ons daarenboven bij de opvatting Uwer Heiligheid aan, dat on derhandelingen de oorlogvoerenden tot eeno overeenkomst daartoe zouden en kunnen leiden, hoe onder tot standbren- ging van overeenkomstige verzekeringen do bewapeningen te lande, te water en in de lucht gelijktijdig wederkeerig en op- volgentlijic in eene bepaalde verhouding to verminderen zijn, en hoede volle zee die van rechtswege aan alle volkeren der aarde behoort, van de heerschappij en voorheerschappij van afzonderlijken bevrijd en voor de gelijkmatige benutti ging van allen te openen ware. Wei be wust van de vredesstichtende beteekenis van het middel door Uwe Heiligheid in onderhandelingen te treden, indien hot wat wij uit ganscher herte wenschen, gelukken mocht tot verzoening dor oor logvoerende te komen, welko deze Uwe gedachten verwezenlijken en daarmede de Ooatpnrijkioh-Hongaarsche monarchie de veiligheid schenken voor hare verdero ongehinderde ontwikkeling. Dan kan het ook niet zwaar vallen, verdere nog te regelen vragen tusschen de oorlogvoeren de Staten, in den geost der gerechtigheid en met billijke inachtneming op weder zij dsch zelfbestuur eene bevredigende oplossing te geven. Als de volkeren der aarde in de zin deze voorstellen van Uwe Heiligheid mst elkander de onderhandelingen treuen, dan kan daaruit de duurzame vrede spruiten zij konden volkomen bewegingsvrijheid in vollo zee bekomen zwaro lasten kon den van hen weggenomen worden en nieuwe bronnen van welstand voor hen geopend worden. Geleid door bet gebod der matigheid en der verzoenlijkheid, zien wij in de voorstellen door Uwe Heilighein gedaan, geschikte grondslagen voor do inleiding van onderhandelingen tot voorboreiding van een voor allen reobtvaardige» duurzamen vrede on hopen levendig, dat ook onze huidige vijanden door dezelfde gedachten mogen bezield worden. In dezen zin bidden wij den Almachtige dat Hij het Vredeswerk door Uwe Heilig heid ingeleid, moge zegenen. Wij hebban de eer, te teekenen als De zeer gehoorzame zoon Uwer Heiligheid GARL, m. p. Kerk der Zwarte Zustors Maandag aanstaande, 24 September, Gedurigo Aanbidding voor den Vrede. Te 7 ure, H. Mis met zang en Alge- mesne Communie. Te 5 urè, solemneel Lof, waaronder Fr&nsch Sermoen. HeÊlsge Ppiaatenvijding Dijnsdag 25 September, te 9 ure, zal in de kérk van O. L. Vr. Bijstand (Mijlbeek) plaats hebben de Heilige Èeremis, opge dragen door Dom Romanus M. J. Barroz, Benedictijner Monnik, ter gelegenheid zijner Heilige Priesterwijding, toegediend door Zijne Ëxcellencie Mgr Achilles Le- catelli, aartsbisschop van Thossalonica, Pauselijke Nuntius te Brussel VERLOREN ondorwege de Venne naar Welle, een band van kindervoituur, Goede belooning aan terugbrenger. Th. Meganck, Terjoden (Erembodegem). VERLOREN een kleinen hond (bra- ban^onne) in den omtrek der Statio. Te rug te brengen Albert Liénartstraat. 12, tegen goede belooning. 1185 d V.S'J TT!l- PlaatseHjlc iEaCoxaa.i-fc©*'® ^.SE'Jf-.fsrsr Beschikbare waren voor de week van den 24 tot SO September: Koffie, Siroop, Zout, Meel,Maïsmeel, (Baby's Food voor kinderen onder de 3 jaar) Roode Elcoïen Witft© ÊCossHeB* Ssavooien. Gezouteim fó'SscJiii zooals Tarbot, Sohelviscb, Tongen, Kaboijauw-Kool. Dezo vier laatste artikelen gullen verkookt worden in do Onder wijsstraat zonpbi ONPERSCHEID VAN SECTIE. welke zlil verkocht worden in den Nationalen Winkel in de gewone volgorde De Bestuurder Karei De Wolf. der sectiën. BELANGRIJK BERICHT AAN DE BEVOLKING BIJ UITZONDERING is er voor de week van 24 tot 30 September, eon bijleg toegestaan van 765 grammen brood per persoon. Daartoe zullen er bijzondere bom uitgegev en wordon. Aan de Niet Behoeftige» zullen deze bons ten huize besteld worden. De Belioef- tigen zullen deze kunnen bekomen, ten bureole van het Voedingskorniteit, Groote Markt, 24, alsvolgt Maandag morgend, van sectie 1 tot 5; Maandag namiddag, van sectie 6 tot 10. Dijnsdag morgend, van seotie 11 tot 15; Dijnsdag namiddag, van sectio 16 tot 19 Met deze bons zal men zich in den loop der week bij do bakkers en in den brood winkel van het Voedingskorniteit, Gazometerstraat. hrooden van hoogergemelc gewicht kunnen aanschaffen, aan den prijs van fr. 0,42 Nochtans do Behoeftigen en Niet Behoeftigen, welke zulks verlangen, zullen voor deze bons meel kunnen bekomen in den Nationale» Winkel, op d» basis van 58( grammen moei per bon. Ret is wel verstaan dat deze bons ten laatste Zondag 30 September moeten ver bruiht zijn. Nadien zijn s\ji ©ajii geener waarde en zullen niet meer aanvaan worden. De Bestuurder, icare1 ^7"olf Verkoop van Pensen, Bloedpens, Lever, Uier, Bloedworst, Leverworst, Witt< worst, Halfhoofd, Leverpastoi cn Varkonskóp Zaterdag 22 Sept. sectie 3 Woensdag 26Sopt. sectie 19 Maandag 24 2 Donderdag 27 6 Dijnsdag 25 1 Niet-Behoef tig en 's voormiddags.Behoeftigen 's namiddags De Beheerder-Bestuurder, Karei De Wolf. Charcuterie-Winkeis der Vereenigde Vleeschhouwers Winkel I.J. De Pril, Leopoldstraat. Zaterdag 22 Sept. De personen van sectie 6 welke de laatste maal niet bediend zijn Maandag 24 sectie 18 Winkel II.— E. Van Beneden, Nieuwstraat. Zaterdag 22 Sept. De personen van sectie 5 welke de laatste maal niet bediend zijn Maandag 24 sectie 17 Winkhl III.A. De Kimpe, St. Janstraat. Zaterdag 22 Sept. De personen van sectie 4 welke de laatste maal niet bediend zijü. Maandag 24 seotie 16 Niet-Behoef tig en 's voormiddags. Behoeftigen 's namiddags Maandag 24 Sept. sectie 1, Donderdag 27 Sopt. sectie 10, 11 Dijnsdag 25 "3, Vrijdag 28 13, Woensd. 26 6. 7 Zaterdag 29 Sept. 16, 17 Behoeftigen 's voormiddags.Niet-Behoeftigen 's namiddags Verkoop van So ter. winkeS Korte loutstraat Maand. 24 Sept. sectie 16, 17, 18, 19, 1 Dond. 27 Sept. sectie 10, 11 Dijnsd. 25 n 3, Vrijd. 28 13, Woens. 26 - 6, 7, Zaterd. 29 16,17, Behoeftigen 's voormiddags. Niet-Behoeftigen 's namiddaas HET BESTUUR. Men verzoekt ons 't overlijden te melden vad KAMIEL-EEO FONCÉE ZOÓn VAD LOUIS en MARIE VAN MOL geboren te Aalst dsn lè Januari 1895 en smartelijk overleden te Vadiucourt(Frankr.) den 3 September 1917. De lijkdienst, tot dewelke vrienden en ken nissen uitgenoodigd wordeh, zal plaats heb ben Maandag 24 September, om 8 ure, in de kerk van don II. Marlinus. ZONDAGRUST. Zondag 23 Sept. zal alleen openblijven, van 's middags tot middernaoht, de dienstdoende Apotheek van M. Bonner, Biaschopstraat. Men verzoekt ons te melden 't overlijden var KAM I EL DE NOOSE zoon van wijlen Petrus en van Virginia DE SCHRYVER geboren te Aalst den 13 Februari 1898 en overleden te Vadineourt (Fr.) den 8 Sopt. 191' De lijkdienst, tot dewelke vrienden enken nissen uitgenoodigd worden, zal plaats heb befi Dijnsdag U5 September, oin 8 ure, in d- kerk van St Martinus. WERLQREN Eenzelvigheids- velo meldekaart en arbeidskaart, terug t< brengen tegen goede belooning, Keizer lijke Plaate, 45.

De Volksstem | 1917 | | pagina 2