Os onbeperkts Boikbosfoorlog In ieti ïMtsclien Rijksdag Oostelijk gevechtsterrein Zuidelijk gevechtsterrein ZiM-Oosblljk gevectiterrein Turksehe fronten avondbericht Het lot van België VREDESBEWEGING Bericht aan de Gasverbruikers dubtscüse r; Bakkers, Medeburgers, TK KOOP j stellingen en op onze batterijen, die den strijd krachtig aanbonden. Verkennorsgevechten Terliepen voor ons gunstig. Voor Verdun groeide tus- schenpooaend de artilleriestrijd op den oostoever der Maas tot groote hevigheid. Ten zuiden van Beaumont vielen de Fran- schen te vergeefs de door ons kortelings genomen loopgraven aan. Onze vliegers vielen opnieuw Londen aan en deEngelsche kuststeden beiderzijds het kanaal. Bommen vielen opRamsgate, Margate, Dover, alsook op Boulogne, Calais, Gravelines en Duinkerken; zij hadden opgemerkte branduitwerking. Een onzer vliegtuigen is niet teruggekeerd. Op het land verloor de vijand gisteren 15 vliegtuigen. Opperluitenant Berthold velde zijn 24® tegenstrever in luchtge vecht. Fransche bron PARIJS, 25 September. Het artil- leriogevecht duurt zeer levendig voort in degewesten vanHurtebiseen van Craonne en op den rechteroever van de Maas, in den sektorvan het Chaumebosch. Geen hoegenaamd voetvolk optreden op het overige van het front niets aan te stippen. Onze luchtvliegers hebben verscheidene bombardeeringen uitgevoerd den Maan dag 24 en in den nacht van Maandag tot Dinsdag (24® tot 25°.) Bommen zijn ge worpen geworden tijdens die expedition namelijk op do spoorwegstatiën van Ka- merijk, Longuyon on Brioulle. Verscheidene branden zijn uitgeborsten in do gehouwen welke beschoten werden. PARIJS, 26 September. Op hot front van de Aisne, korte maar lovendigo geschutwerkzaamheid in het vak Hurte- bise Craonne. Een Duitsche overval op de kleine Fransche posten ton noorden van Jouy is mislukt. Van hun kant hebben do Fransche detachementen met succes strooptochten uitgevoerd in do Duitsche linies ten zuiden van Cerny, len noord westen van Berméricourt en in Cham pagne naar Tahure op. Do Franschen kobben een tiental gevangenon meege voerd. Op den rechteroever van de Maas duurt de geschutstrijd intensief voort tusschon Beaumont Bezonvaux. Kalme nacht overal elders. Engelsche bron LONDEN, 24 September. Heden morgend vroeg, deed de vijand onder boscherming van een bombardement, twee aanvallen op Monchy lo Preux en een derdon len noorden der spoorbaan Arras Cambrai. Allo pogingen werden door ons vuur verijdeld. Do aanvallers lieten oen aantal dooden in onze lijnen. Ook op onze loopgraven ten westen van La Bassée werd een aanval gedaan. Een or.zer lieden is verdwenen. Hot bericht van heden morgend, waarbij tijdens den aanval van verleden nacht op La Bassée stad verscheideno onzet mannen zouden verdwenen zijn, is onjuist. Hij deze aktio is geen enkel onzer soldaten vermist. Onze patroeljou waren zeer bedrijvig op het slagfront en brachten een aantal gevangenen binnen. Voorïtluromlo bedrijvigheid onzer artil lerie, gecne infauterieaktie. Gisteren leden de luchtbedrijvigliedon opnieuw door het weder, doch niettemin zotten onze vliegtuigen en artillerieballons lmnneiF arbeid voort. Een aantal bombardeeringen werden met goeden uitslag bokroond. Onze vlie gers wierpen bovendien 167 bommen op kantonnementen en barakken, alsook op vliegplaatsen dea vijands. Acht Duitsche vliegtuigen werden in luchtgevecht neer geschoten en zos andere gedwongen, in beschadigden toestand to landen. Hot aantal vijandelijke vliegtuigen, op 22 September neergehaald, moet nog met éen vermeerderd worden. Gisteren zijn drie onzer vliegtuigen niet teruggekeerd. LONDEN, 25 September. Verleden nacht deden tfij tén oosten van Epehy een welgelukten streeftocht, waarbij wij eenige gevangenen namen. Een© vijandelijke poging eenen onzer vooruitliggende posten ten noordoosten van Lens te verrassen, werd afgeslagen na een handgranatengevecht. Het vijandelijke geschut was gedurende den nacht ten oosten en ten noorden van werkzaam. LONDEN, 25 September. Onder beschutting van dichten mist deed de vijand heden morgend twee sterke tegen aanvallen tu9schen Tower Hamlet en het Polygoonbosch. Op het grootste deel van het front werd de vijand teruggedreven, maar op twee punten, ten noorden der baan IJperen Meenen en de andere, onmiddellijk ten zuiden van het Polygoonbosch gelukte het hem in onze lijnon te dringen op een smal front en een korte strook. De hevige strijd duurde voort tot 's morgens, 's Middags deed de vijand eenen tweedon zware tegenaanval. Niet tegenstaande deze pogingen was de vijand niét in staat verdere vorderingen te doen. In de vroegte en 's namiddags verdreef onze tegenaanval zijne troepen uit de stellingen welke hij binnengedrongen was. Onze lijn werd op gansch het aange vallene front hersteld. De vijand overviel een onzer posten 's morgens vroeg ten Zuidon van Quéant; twoe onzer mannen worden vermist. Binst den dag lieei'schte ton Oosten van IJper groote kanonnenbedrijvigbeid op de twee kanten. Duitsche bron BERLIJN, 26 September. Legergr. prins Leopold van Beieren Bij Jacob- stadt, aanbot Dryswiatymeer, ten westen van Luck en bij Tarnopol was do Russi sche artillerie bedrijvigcr als in do laatste tij don. Legergr. van aartsh. Jozef Ten zuidon van de Sèreth drongen Duitsche storm troepen tot achter de lijnen der Russische stelling door. Zij koorden na vernietiging der vijandelijke loopgraven met 150 go- vanrenen en verscheidene machiengewe- ren terug. Mucodonisch front De toestand blijft ongewijzigd. Oostenrijksche bron. WEENEN, 26 Sopt. Bij Serelh brachten Duitsche troepen bij eeno door gevoerde ondorneming op eeno rug- waartsche vijandelijke linie, meer dan 150 gevangenen en velo raacliiengeworen in. Oostenrijksehe bron WEENEN, 26 Sept. Op de Monte San Gabriele on hij Kal werden vijandelijke vorkenningsufdoulingen teruggedreven. In de Tonalesektor en ten weste van Tolmoin brachten onze aanvalstroepen gevangenon in. Do vliegersbedrijvigheid was zeer levendig aan de Isonzo en tusschen het Etscli en het Luganadal. Oostenrijksche bron WEENEN, 26 Sept. Slechts matige artilleriebedrijvigheid. Buigaarscho bron SOFIA, 26 September. Macedonisch front li> do Gernahocht en ten Westen van het Doiranmoer levendig artillerie vuur. Aan gansch het front levendige vliegersbedrijvigheid. Eon vijandelijk vliegtuig werd door ons vuur getroffen en gedwongen te landen buiten de vijande lijke linie ten Zuidoosten van het Doiran- meer. Roemeensch front Bij Mahmudia en Tulcia artillerievuur. Onze artillerie be schoot Galatz en veroorzaakte ontploffin gen en eenen grooten brand in de spoor wegstatie van Galatz. Turksche bron CONSTANTINOPEL, 25 September. In patroeljegevecht werd een vijandelijke ruiterijafdeeling volkomen vernietigd. SinaïfrontOp den rechteroever steeg de artilleriebedrijvigheid. Kaukasusfront Op den rechtervleu- gelsektor werd de vijand ter sterkte van twee kompagnies en die poogden onze loopgrachten te overvallen, door ons vuur teruggeworpen. Aan de overige fronten geene gebeurtenissen van belang. KON ST ANTIN OPEL, 26 September. Kaukasusfront In den selctor van den rechtervleugel en in het centrum werden aanvallen van vijandelijke kleine afdee- lingen teruggeslagen. In het centrum voerden onze troepen eenen aanval uit tegen de vijandelijke stellingen. Het gelukte ons hierbij, onze eerste linie op eene breedte van 25 kim. vier kilometers ver vooruit te brengen. In de Egeesche zee wierp een onzer vliegtuigen de havens Klokidia en Chios met goed gevolg met bommen. Van de overige fronteng eene bijzondere gebeur tenissen te melden. BER.LIJN, 26 September. De slag in Vlaanderen tusschen Langemarclc en llollebeko (15 kilometers) duurt voort. Hier en daar is de vijand tot bijna 1 kilo meter diep in onze gevechtszone gedron gen waar er met verbittering gestreden wordt. GROOT HOOFDKWARTIER, 26 Sept. Er werd mij door den minister van oorlog medegedeeld, dat or meermaals van onbevoegde zijde wordt beweerd, dat volgons mijn en generaal Ludendorff's gezegdens, dreigende nkonomische ineen storting en uitputting der militaire krach ten ons tot don vrede dwongen. Ik wil niet dat onze naarn aan derge lijke in den grond valsche beweringen worde gehecht. Ilc verklaar in volle overeenstemming met liet rijksbestuur dat wij ekonomisch en militair tot ver deren strijd en zegepraal zijn uitgerust. von HINDENBURG. Generaal veldmaarschalk. BERLIJN, 26 September. Nieuwe duikbootsuccessen in het kandal en don Atlantischen oceaan twee stoomers, yier zeilschepen, een visschersvaarluig, alsook een groote bewapende door torpedojagers geconvoyeerde stoomer werden in den grond geboord, verders het Fransche stoomschip Ales\n 5144 ton en de Eno-elsche zeilschepen «Theodor Francis» »Emma Betzei» »Bores» en het Fransche visschersvaartuig »N. R. 1063». t KOPENHAGEN, 26 Sept. Het ministerie van buitenlandsche zaken maakt bekend De Engelsche stoomboot liadaas van Engeland naar Frankrijk met eene kolenlading werd in den grond geboord. Van de bemanning werd een Deensche matroos gedoad. DEN HAAG, 26 Sept. Volgens de M Nieuwe Rotterdamsche Courant schrijft de Daily Mail Lord Rhondda iieeft ons gewaarschuwd dat er geene levensmiddelen meer genoeg'zijn, om het land to verzorgen, op den. voet van het verbruik tot hiertoe. Niet alleen zijn er niet veel minder levensmiddelen voorhanden dan voor don oorlon' maar er is ook veel minder scheepsruirnte. Eer. groot deel der levensmiddelen naar Engeland ingescheept word regelmatig op zee vernield. We zijn den duikbooten oorlog nog niet meester. Het is de admi raliteit niet mogelijk geweest, uitslagen bekend te maken, zooali de bevolking van haar verwacht had. Bovendien is het stelsel van vrijwillige beperkingen, dat Rhondda opnieuw wil aanwenden, reeds vroeger beproefd geworden. Na de zeer uitgestrekte propa ganda van Kenedy is geene besparing van 12 of 15 ijaar enkel van 15 1/2 per honderd gedaan. Het verbruik van levensmiddelen toont overigens sedert het uitbreken van den oorlog een stijgen i aan, zoodat feitelijk geene besparing ia gedaan. De vrijwillige beperking heeft niet meer gevolg gehad dan de vrijwillige v| dienstneming. Er blijft maar een middel over, namelijk de dwang en dat onmid- Jj delijk. m De Sunday Times schrijft Het feit blijft bestaan, dat niet genoeg levensmid- delen voorhanden zijn om rond te komen. BERLIJN, 26 Sept. Aan de Voss. j Zöitung wordt uit Bazel gemeld Volgens een Jnjzonder bericht hebben v de Fransche en de Italiaansche regeerin- gen bijna alle havens der Middellansche y' Zee gesloten, tengevolge van her duik- \'r.: bootengevaar. De havens liggen vol p stoombooten die niet kur.nen uitvaren, waardoor verliezen ontstaan ter waarde i van miljsenen. Bbzonderlijk i8 het kolen- vervoer naar Frankrijk en Italië zeer belemmerd. KRISTIANIA, 25 Sept. Het blad Aftenposten meldt uit Bergen: Ten noorden van Aalesund is Zaterdag avond een boot aangeland met 12 mannen, van het Engelsch vaartvig Chamberlain dat Dinsdag bij de Shetlandeilanden werd in d6n grond geboord. De bemanning ging in de booten. Bij de ontploffing werden drie mannen gedood, dertion gingen in eenen boot en eene stierf onderwege. Het ministerie van Buitenlandsche zaken heeft van wege het vicekonsvlaat bericht ontvangen dat de stoomer Natti den 22 Sept. werd tot zinken gebracht. Drie mannen wer den gedood en zestien kwamen in Huil aan land. OP ZEE j Aan de Viaamsche kust. BERLIJN, 26 Sept. Den 24 Sept. 's avonds hebben onze torpedobooten een vuurgevecht gehad aan de Viaamsche kust met vijandelijke destroyers ea vliegtuigen. In den loop van het gevecht werd een vijandelijk vliegtuig neerge- sohoten en de bemanning twee Engelsche officieren gevangen genomen. Onze torpedobooten leden geene ver liezen. De chef van den adm. staf der marine. IN DE LUCHT BERLIJN, 25 September. In den nacht van 24 tot 25 September, heeft een sterk marineluchtschipeskader, met zicht- haar goed gevolg, versterkte plaatsen, militaire en nijverheidsinstellingen aan den Humber, evenals in de streek tus schen Scarborough en Boston aangeval len. Talrijke branden evenals instortende gebouwen werden opgemerkt. Tot het eskader dat stond onder de gekende leiding van de fregattenkapitein Strasser, behoorden ook de reeds in tal rijke vaarten naar Engeland beproefde bevelhebbers van luchtschepen Kapitein luitenant Martin Dietrich, kapit. Manger, kapitein luitenant Ehrlieh, kapit. luiten, der reserve Proeis en kapitein luitenant Slabbert. Alle luchtschepen zijn trots vijandelijke tegenweer door land en zee- strijdkrachten zonder beschadiging en zonder verliezen teruggekeerd. De chef van den adm. staf der mar. L._ _.JL»!*L!.I M De heer Georges Gothein, afgevaar digde van den Duitschen Rijksdag, schrijft in de Neue Freie Presse over het lot van België Onder militair oogpunt hebben we geen enkel belang België te annexoeren. Slechts alleen om onze grenzen in geen slechtere voorwaarden le moeten ver plaatsen, en om het wantrouwen van Holland niet te wekken, dat, in een toe komstige» oorlog de zijd© onzer vijanden zou kiezen. De Belgen zouden ten andere het Duit sche oppergezag sleolits gedwongen ver dragen en zouden vijandige gevoelens tegenover ons voeden. Aan onze poorten zouden we een tweede Ierland hebben, dat ons slechts moeilijkheden bezorgen zou. JVij hebben geen enkel ekonomisch belang, België in te lijven. Onzevoedings basis zou er door ontredderd ziinomdat België, meer nog dan Duitscliland, een industrieel land is, dat verplicht is zich tot den vreemde te richten om in zijn bestaan te voorzien. We zouden ten andere in de Belgen ekonomischo mededingers vinden en het is niet aan te raden onze markten daarmede te overstelpen. Integendeel, we hebben er het grootste voordeel bij, dat de betrekkingen tusschen Duitschlaud en België voortgaan op den voet van de meest hevoordeeligste natie en dat, als middenpunt van uitvoer voor onzen zeehandel van het westen en het zuiden van ons land, Antwerpen zijn bedrijvigheid hervat, onmiddellijk na het sluiten van den vrede. En dat zal het geval, zijn, niettegenstaande alle okono- misclie hesluiten welke de konfereutie te Parijs zou kunnen nemen. De Belgische en de Duitsche belangen komen op dat punt goed overeen. Wanneer het den Duitschen doorvoer handel verliest, verliest Antwerpen ook zijne beteekenis als wereldhaven en zou te dien opzichte spoedig vervangen wor den door Rotterdam en Amsterdam. Belgie zal dus nooit aan den Duitschen doorvoerhandel verzaken, want deed liet dat, dan zou het het doodvonnis van Antwerpen teckenen, zijne kanalen en ijzerenwegen tot verval doemen. De heer Gothein besluit dat, wat de toekomst van Belgie betreft, Duitschlaud het eens is met de gedachten in do pauselijke nota uitgedrukt. Gelijk zij, willen wij dat Belgie volkomen onafhankelijk van En geland en Frankrijk blijvo. Het zal de taak der diplomaten zijn deze onvoor waardelijke onafhankelijkheid juist le bepalen, wanneer ze vredesvoorwaarden zullen bespreken. BERLIJN, 25 September. Naar de «Vossischo ZeituDgboort, staat de beslissing van den Rijkskanselier gedu rende deze week in de volzitting van den Rijksdag het woord te voeren over de voorhanden zijnde politieke kwesties, nog geenszins vast. Het verluidt zelfs dat de kanselier zal afzien van een rede in de volzitting van den Rijksdag. BERLIJN, 25 September. Heden komt de kommissie voor den vaderland- schen hulpdienst bijeen. Woensdag daagt de kommissie voor handel en nijverheid en Donderdag komt voor de eerste maal de Hoofdkommissie en de grondwettelijke kommissie bijeen. Van do frakties komen de nationaal liberalen, do onafhankelijke sociaaldernokraten evenals de Duitsche fraktie roods Dinsdag bijeen de andere partijen enkel Woensdag, gedeeltelijk na de volzitting. BERLIJN, 25 September. Op de dagorde van de Rijksdagzitting van Woensdag staat ook nog een punt, waar door eiscben gesteld worden voor de niouw© plaatsen, ingevolge de verdeeling van het ministerie van binnenlandscho zaken alsook voor do plaats van vice kanselier. Naar wij vernemen, zal de staatssecretaris van het ministerio dei- schatkist dit voorstel in korte woorden uiteenzetten. BERLIJN, 25 September.Tusschen den rijkskanselier en de leiders dor rijksdagpartijen heeft er heden avond om 5 1/2 uur een bespreking in het paleis van den kanselier plaats. BERLIJN, 25 Sept. De kanselier ontving heden avond de voorzitters der partijen van don Rijksdag om met hem een bespreking te hebben. De uitgebreide bespreking hield zich slechts alleen met een reeks kwesties voor het regelen van zaken bezig. De verdere bespreking zal morgen namiddaa te 2 uur voor het begin der zitting van den Rijksdag plaats heb - ben. Er werd over geen enkele politieke kwestie gesproken. BERLIJN, 25 Sept. De Nordd. Allgern. Zeitung» schrijft Naar wij vernemen, zal de kanselier Donderdag in den Rijksdag het woord voeren. BERLIJN, 26 September. .In don Rijksdag was hot gister reeds tamelijk levendig. Er hadden verscheidene partij besprekingen plaats; onder andere zetelde de fraktie der onafhankelijke demokraten van den voormiddag tot in den avond. De Rijksdagzitting van Woensdag begon om 3 ure namiddag en was maar van korten duur daar de hijgevoogde begrootingen zonder bespreking naar de hoofdkommissie verzonden werden. Het antwoord der Entente. AMSTERDAM, 26 Sept. Engeland en Frankrijk hadden, naar uit Londen gemeld wordt, een antwoord gereed gemaakt op de Pauzelijke nota, dat met Wilsons nota overeenstemde, maar nog eischen bevatte die in sterke Fransche middens levendig bestreden worden. Na den val van Ribot, was er met Engeland geene eenheid over de nota meer te bekomen, daar Painlavó eene omwerking oischte, zoodat beipe lauden eindelijk besloten vooreerst niet te ant woorden. Van België heeft het Vatikaan een gunstig antwoord ontvangen. BERLIJN, 26 Sept. Norddeutsche Allgemeine Zeitung meldt Naar wij vernemen, zou de Rijkskanselier op Donderdag27 September in den Rijksdag in de zitting der hoofdkommissie het woord nemen. AMSTERDAM, 26 Septera. Daily Telegraph meldt uil Londen, dat Asquitli Donderdag 27® te Leeds, en Bonar Law toekomende week te Manchester, zouden spreker over het antwoord der Middel- machien aan den Paus. Nog de Pauzelijke bemiddeling. LUGANO, 26 September. Naar de Ageucia Centrale meldt, verklaarde Paus Benediktus aan prelaten, dat de antwoorden dor middenrijken, vooral dat van Oostenrijk Hongarië, tocli nog eenige hoop bieden, en dat hij zijn vredestaak tot het einde deukt le voeren. In het Vatikaan verwacht men beslis), dat nu de Ententemogendheden op de Pauselijke nota zullen antwoorden, hoe wei misschien alleen om onderhandelin gen van de hand te wijzen. De Paus zou zich nochtans daardoor niet laten ontmoe digen, en, hoewel reeds thans van een nieuws nota geen kwestie kan zijn, zul hij overal een reeks diplomatische slap pen en besprekingen inleiden, om een eerste basis voor onderhandelingen te scheppen. BINNENLAND Door Engelsche bommen, artilleriebe schieting geiiooden en gekwetste Belgische en Fransche lamlbewoners. 1. Wattrelos-bij-Roubaix, bommen op 20 September 1917. Gewond 1. Celina En- vier, Bojaar, rue du Verger. 2 zwagers in 't Fransche leger 2. Eliza Lcman, Tu jaar, ruo .tonvitle, 57, schoonzoon in het Fransche leger 3. ISdmond Lapère, 60 jaar. rue du Ballon, 3 2. Roubaix, bommenworpen op 21 Sep tember. Gedood 1. Marie-Luuiso Del- court, 5-1 jaar, rue des tongues linies, 239 2. Jozet' Huys, -15 jaar, r. d. 1. li. 291 3. Mat ie Huys, 40 jaar, idem. 291 4. Marie-Jozetina Huys, 13 jaar, r. d. 1. li., 2915. Jeanne Van- thuyne, 17 jaar, r. d. 1. li., 293 6. Helena Vantliuyno, 15 jaar, r. d. 1. h., 293 7. Al- tons Vanbruaue, 12 jaar, r. d. 1. h., 287. Gekwetst1. Louise Delcourt, 51 jaar, rue des longues haies, 289 2. Louise Monbel, 32 jaar, r. d. 1. b., 293 3. Aurelle Glorieus, 37 jaar, r. d. 1. h., 293 4. ilélène Alavoiue, 41 jaar, r. d. J. h., 293 5. Marie Stoorm-Van- bruaune, 32 jaar, r. d, 1. li., 287 6. Remi- Julien Vanbruaune, 5 iaar, r. d. 1. h., 287 7. Maria Anselmat, 19 jaar, r. d. 1. li., 206 8. Marcel Anselmet, 10 jaar, id.; 9. Louise Anselmet, 53 jaar, id. 3. Lamborsart-bij-Rijsel, artilleriebeschie ting op 20 September.Gekwetst: Helena Hotrique, 47 jaar, avenue l'hipp idrome, echt genoot en 1 broeder zijn in het Fransche le ger. Oostende. Artilleriebeschieting op 22 September 1917. Gedood Jan Deturck, 60 jaar, Stockholmestraat, 1 August Mackel- berghe, 49 jaar, Franciskusstr., 28, (1 zwa ger in het Belg. leger)Mario Vct fail lie, "21 jaar, Kirchstiaac, 33Frans Emelfeers, 16 jaar, Velodroomstraat, 17 August C'orve- leyn, 31 jaar, Breydelstraat, 8, (1 zwager in het Belg., leger) Paula Dufour, .18 jaar, Kirchstruat, 47 Adrienne Declercq, 5 jaar, Lij banstraat, 11. Zwaar gekwetst Elisa Roose, 58 jaar. Ooststraac 50 Adrienne Kint, 82 j. Lijban straat, 11. Philomena Lessage, 54 j. Oostrstr. 36, (zoon in 't Belgisch legor). Maria Fontain JozelMl-straat, 8. StephanieNeuts, 64 jaar, Zirkelstr. 10. August Vanbillemont, 34 jaar, Paulusstr. 21. Licht gekwetstAlida Gheselle, 27 jaar, Paulusstr. 86. Siinone Gheselle, 6 j. Paulus- straat, 86. Paula Kimpe, 21 j. Paulusstr. 86, ll zwager in liet Belgisch legdr). Gemaine De Poorter, 27 j. Paulusstr. 86.Henri Monteyne 6 j. Paulusstr. 49, (twee zwagers in t Belg. leger). Amandine Demeersmaecker, 29 jaar, (twee oOcqs in 't Belg. leg.). Henri Lagrou, 24 j. Prins Baudewijnstr. 2, (zwager in 't Bel. legér). Rashelle Verbrughen, Prins Baude wijnstr. (2 broeders bij 't Belgisch leger). HÖrtense Hubrechtsen, 50 j. Paulusstr. (neef in 't Belg. legor). Blcmence Orepet, 34 jaar, Langestr. 103, (echtgenoot en 5 broeders bij 't Belg. leger). Karei Lapoye, 78 j. Romerstr Désiré Piek, 67 j. Prins Baudewijnstr.2; Karl Louwagie, 69 j. Paulusstraat, 53. Een schot trof den zijdeurgang der St. Pie- ter en Pauluskathedra&l, waar juist de god delijke dienst gehouden werd. Hier worden 4 personen gedood en verscheidene gekwetst. Oostende. Bommenwerpen op 23 Sep tember 1917. GekwetstHelena Van den Bosch, 23 jaar, Steenbakkerstraat, 19 jaar, (1 broeder in het Belg. leger) Eugenie Mar cus, ül jaar, Spanjaarscheidstraat, 2, (een neefin het Belg. leger.) Gelijkvormig het besluit genomen door den Gemeenteraad der stad Aalst in zitting van Maandag 24 September 1917, zullen de prijzen van het gas als volgt gewijzigd worden GEWONE GASMETERS Gas ver bruikt tot drijfkracht, vt-rwarmings of veriichlingsdoeleinden, 23 centie> men de kubieke meter. AUTOMATIEKE GASMETERS 25 centiemen de kubieke meter. Deze prijzen zullen toegepast worden 1° Voor de gewone gasmeters, te beginnen met de gasopname der maand October. 2° Voor de automatiek© gasmeters, te beginnen met de geldlichting van 1 Oct. Het Bestuur van hot Gasgeslioht 1195 van Aalst. Aan den heer Bur gemeester der stad Aalst Honden moeten na S uren 's avonds inj huis zijn. In geval een hond op de straat of in hoven aangetroffen wordt, zoo zal j den bezitter gestraft en don hond afgeno- j men worden. Honden di» door het bellen do nachtrust storen, zullen insgelijks afgonomen worden. E. O., den 25 September 1917. WITTIGH, Oberslleutnant und Kommandant.i BetPÏcfoi. De betaling der pen-/ sioenen der Werkliedenkas van IJzeren i Wegen, zal plaats hebben op Vrijdag 28 A dezer, van 9 tot 11 1/2 ure, in het lokaal j der Pieter Couckestraat. VERLOREN een rooden porte-monnaie inhoudende eenig geld en een paar goude j oorringen, gaande van do Vrijheidstraat langs de Leopoldslraal en Molenstraat. Terug te brengen bij Louis De Bisschop, j Gentschestraat, 22, tegen goede beloo-j ning. 1191 i Merloren pasport, op naam van do' Neef Camiol, Hertstraat, de vinder gelieve 1 hem terug te brengen ton bureele dezer, j BURGERLIJKEN STAND Geboorten ManneliJk geslacht 2 5 L GEBOORTEN yrouweli-jk id# 3 0 OVBRLIJDENS A. De Briecker. vrouw Van den Eerghe,1 zonder beroep, 28 jaar, St Janstraat. M. De Clercq, zonder ber., 71 j. Begijnhof. F. Vandenberghe, man Clément, poortier, l 71 jaar, Schoolstraat. J. Spanhoven, weduwenaar D'Hoir, zonder beroep, 72 jaar, Leopoldstraat. V. Van Meuwenborgh, vrouw Neukermans zonder beroep, 44 jaar, Zoutetraatpoort. T. Rombaut, vrouw Droeshoudt, zonder beroep, 66 jaar, Drijsleutelstraat. 3 kinderen onder de 7 „aren. DENDERMONBE. Groot Sportfeest op Zondag 7 Oktober 1917, ingericht door den Footbal-Club Union Athlótique ten voordeele der Denderrnondsche krijgsgevan genen. Begin om 2 1/2 ure. 1. Snelheidkoers 100 M. 2. Gewicht werpen. 3. Snelheidkoers 200 M. (ploegen van 2m.) 4. Trekken met de koord (pi. van 5 man) 5. Koers van 400 metere met hindernissen, j 6. Voetbalmatch, Eondraclis Aalst en Union Atbletique Dendermonde. 7. Achtkiiometerkoers. Wij vernemen dat de volgende sportlief- hebbers hunne deelneming verleend hebben Cadron en Hofman van Dendermonde; Ver- eecken van Appels; Saeys, Van Haver en Vermeire van Hamme; Boone eu Duitschae- f ver van Wetteren; De Mets van Zele; enz. SOLO-SLIM. In 'net gefangenenla- ger Bolrnte is een solo-slim gespeeld don 19 Oogst 1917, door Karei Van Baelen, Buggen hout, de medespelers wareü: Emile Moeus, Aalst, Petrus Brulemans, Loven- joel en Petrus Huysmans, Antwerpen. bemint uw profijt Voorziet u van BRANDHOUT. Dagelijks te bekomen bij VALERY VAN DE VELDE, Scherreveldstraat, 14, Aalst. Hout in groote stukken of gansch gereed gemaakt voor in stoven of in kachels te branden.Alles vrachtvrij ten huize afgele verd aan prijzen buiten alle concurrentie. Van lieden af wordt er beeteld per mand, zak of wagen. 1021 Vermindering van prijs voor voortver- hoopers of voor die welke bet zelf komen afhalen. Versohillige HANDELSHUIZE N in de voornaamste stralen der slad, alsook Meerschen en Landen te Aalst en omlig gende. Zich te bevragen bij den Notaris DE WINDT, te Aalst.

De Volksstem | 1917 | | pagina 2