Gs onbeperkte Ouikbootooriog Oorlogsberichten Westelijk gevechtsterrein DE GEVOLGEN VAN EENE GRIL Oostelijk geveciitsterieia Zuidelijk geveclitsterreln Zuia-ÖQStelijk gevgciitsterrein Dg Russische geheime verdragen XXIII® JAAR N. 274 4 centiemen het nummer Dis^dag S3 December* 1337 ugkor-Uitg ever Van Nuffel-De Gendt. Bureoleu Kerkstraat, N. 9 en 22, Aalst DuitbCha bron BERLIJN, 8 December. Legergroep kroonprins RupprechtOp het Vlaandersch trachterveld tussehen West Roosebeke en Becelaere alsook ton noorden Warnet©», lag in den namiddag levendig vuur. Ten Bir.den van do Scarpe hield de verhoogde artilleriewerkzaamheid aan. In liandgrana- lengevecliten, drongen wij de Engelschon Tfeerskanten van Graincourt om eenige 100 meter terug. Meermaals gedane pogingen Tan den vijand ten noorden van La Vacque rie grond te winnen, mislukten. Uit de gevechten der laatste dagen werden 53 gevangenen, daaronder vijf officieren, inge bracht, twee gOHchutten en 15 machiengo Weren veroverd. Legergroep Duitsclie Kroonprins In d< aektors ten zuiden van La Fère, noord oostelijk van Craonne en op den oostelijken M asoever, versterkte zich in den namiddag d<- vnurwerlraaamlieid. Eenige verkennings at deelingen brachten ten zuiden van Ornes gevangenen in. Leutuant Muller bchaaldë^ijn 37 lucht- overwinning. BERLIJN, 9 December. Legergroop Tan kroonpr. RupprechtIn enkele vakken Tan het Vlaamsche front ten zuiden van de ürearpe, alsook tussehen Mceuvres en Ban t.ux kwam heir's namiddags tot levendige M-lilleriestrijd. Op het overige Westfronl Lleef de artillerieactie gering, i-'ransche bron. PARIJS, 6 December. Gedurende den dag was de artilleriebodrijvigheid op den T' chter Maasoever, in het gebied vdn Beau mont, alsook ip dan boven Elzas zeer levdtfc djg. Een bij La Chapelotle bleef zonder gevolg. Van het overige front is niets te melden. Viiegwezen Duitsclie vliegers wierpen in di i nacht op 6 dezer in liet gebied van Bi:inkerken bommen neer. Er worden ver- BCl. eideue slachlolfers gemold. Galais werd tijdons den vorigen nacht eveneens bestrooid na- bommen. DARIJS, 7 December.Op het Fransche fuut wederzijdsche arlilleriebedriivigheid in de streek ten noordwesten van Reims. Op ecu rochteroover der Maas, na een lievige beschieting, hebben deDuilschers tweemaal gepoogd do Fransche linies te genaken, in streek van Bezonvaux en Beaumont, liet Funsche vuur hoeft deze aanvalion gebro- k n, on de aanvallers verplicht terug in hun lc pgraven to trekken. By de loopgraaf van Calonue hebben de Fransche patroeljes ge Tangenen gemaakt. De twee artillerieën hebben zich bedrijvig getoond in de streek van hot Rhone Rijnkanaal. PARIJS, S December. Groote weder zijdsche artilleriebedrijvigheid op den roch teroever der Maas, bijzonderlijk in don omtrek der hoogte 344 en in den soktor van Beaumont Bezonvaux. In de strook van Senones deed de vijand eau aanval op eon onzer kleine posten. Hij werd totaal leru; geslugen. Betrekkelijk kalme nacht op het overige front. PARIJS, 8 Decern. Nu en dan was er artillerie bedrijvigheid op eenige punten van hot front. lieden morgend deed de vijand een hevigen aanval in de streek van Boiiu mont. De aanval is totaal mislukt. De vijand liet gevangenen en een machiengevveer in onze handen. Bij den vliegeraanval op Kales, in den Dacht van 5 tot G dezer, werden zeven per sonen gedood en een twintigtal gekwetst. Engelsche bron LONDEN, 6 December. In den nacht tussehen 4 en 5 dezer zijn de Britscho troe pen, die den uitspringendon hoek, gevormd door onze stellingen in de.buurt vauNojelles aan de Schelde en het Bourlonbosch bezet hielden, over korten afstand teruggenomen 28® VERVOLG. Zoo hoor ik het gaarne, zei nu juffrouw Vogel, ik houd van gewillige menschen, en Oen goed woord vindt bij mij altijd een goede ^plaats. Indien ge alles naar behooren kunt maken, zuilen we met elkander wol over eenkomen. Ik zal voor u eene werkkamer laten in orde brengen, waar ge ook kunt eten, benevens eene slaapkamer, eu hoop dat ge alles naar uw zin zult vinden. Ik bon u ten hoogste dankbaar, riep Leon- tine verheugd. Juffrouw Vogel zuchtte. Die eenvoudige, beschèidene vrouw was iemand met wie zij' dit had zij dadelijk ingezien, vertrouwelijk zou kunnen omgaan. Zij was te veorzichiig, om veel te zeggen, maar gaf loch to konnen 'dat het in den laatste» tijd op Windischkrona niet volkomen naar haren zin was gegaan. Ér waren twee dauies te gast, en zulke gas ten veroorzaken gewoonlijk veel drukte, vooral als er geene meesteres in huis is, want dan meenon de gasten de heerschappij te kunnen voeren. Zij zou er hartelijk blijde om zijn, als mijnheer Seewald weer gehuwd was. 1 oen zrj haar klaaglied geëindigd had, vervolgde juffrouw Vogel Indien ge niet door iets anders verhinderd wordt, kunt ge dadelijk hier blHven. Tk 1 «b boelen naar de stelling ten zuidwesten van deze plaatsen. Dit ging voorspoedig in zijn werk zonder dat de vijand hinderde, die gisteren laat nog niet van de beweging op de hoogte bleek. Alvorens terug te gaan, vernielden wij stelselmatig 's vijands veldwerken in liet prijsgegeven terrein. Nieuwe aanvallen, gisteren avond door den vijand in de buurt van La Vacquerie gedaan, werden gekeerd, 's Nachts bleef daar de plaatselijke strijd aan den gang. Ten zuidwesten van het dorp is onze linie een beetje vooruitgeschoven. Bij La Vacquerie kwam het. heden tot een nieuw gevecht. Het bracht geen verandering aan den toestand. In den sektor van het Bourlonwoud werden kleine Duilsche aan vallen afgewezen. Do aanvallers leden in in ons artillerie en infanterie vuur verliezen. Bedrijvigheid der Duitsclie artillerie op eenige punten Ion zuiden van de Scarpe en in de omgeving van Armentières. Op. 5 December was do vliegersbedrijvig- heid op beide zijden zeer groot. Over Duitschland werd een nieuwe raid uitgevoerd. Al onze vliegers zijn ongedeerd teruggekeerd. Vordere berichten liggen eek ter tot nu toe niet voor. LONDEN, 7 December. Op het front van Cambrai geperkte zich verleden nacht de infanleriebedrij vigïïeid tot eenige pa- troeljeschermulselmgen, welke ons toelieten gevangenen le maken. Op de heide oevers der Scarpe is het Duitsclie artillerievuur heviger geworden. Bij het krieken van den dag deden wij met goeden uitslag een plaatselijken aanval ten noorden van La Vacquerie. Ulstersche troepen bemachtigden vijandelijke loopgra ven, waardoor onze lijn aldaar veel verbe terd is. Ten Zuidoosten van Ieperen hebben onze patroeljen verleden nacht met goed gevolg vijandelijke werklieden aangevallen. Ten Noordoosten van Ieperen werd een vijandelijke aanval afgeslagen. Bij deze rygsverrichtingen hebben wij don vijand verliezen toegebracht en gevangenen geno men. Op 5 December 's namiddags werden twee vijandelijke vliegtuigen door Fransche vlie gers neergeschoten. Een dezer werd tijdens een luchtgevecht neergeschoten. Duitsclio bron BERLIJN, 8 Decembor. Niets nieuws. 9 December Niels nieuws. Oostenrijksche bron WEENEN, 8 December. Wapenstilstand. Duitsclie bron BERLIJN, S December. In het strijd terrein ten oosten van Asiago hield heftig artillerievuur aan. De aan de Monle Sisemol genomen stellingen werden van de rest van do Italiaansche bezetting gezuiverd. Hol getal der sedert den 4 December bij den legergroep van veldmaarschalk Conrad gemaakte gevangenen overtreft 10.000. BERLIJN, 9 December. Op de hoog vlakte van Asiago, op den Monle Rombon en Montella, tijdelijk versterkte geschutactie Oostenrijksche bron WEENEN, 8 December. Onze dappere troepen, in hun midden het Egerlandsche scliuttersregimeut n. G, bestormden gisteren ton oosten van Asiago de sterke steunpunten van Sleulio en versterkten ze tegen heftige tegenaanvallen. Hel getal der sedert den eersten Decern her bij de legergroep van veldmaarschalk Conrad ingebrachte gevangen overtreft do 16000 man. Onze vliegers leverden gisteren talrijke luchtgevechton en schoten 6 Italiaansche vliegtuigen neer. Officier plaatsvervanger Arrigi.t behaalde zijn 21® luchtoverwinning. Italiaansche bron ROME, 6 Decomber. Op het plateau van Asiago heeft de vijand na een geweldi, stapel tafelgoed te merken en w eet niet hoe ik er den tijd voor zal vindon. Ik kan er dadelijk meê beginnen zei Leon- tine, want niets belet mij, hier onmiddellijk mijne laak te aanvaarden. Juffrouw Vogel braoht haar nu naar eene kleine, maar net ingerichte kamer, die een vriendelijk uitzicht op den tuin had. Een hoop tafelgoed lag op de tafel. Indien ge iets noodig hebt moet ge maar bellen, zei juffrouw Vogel en lie l Leonline, alleen. Voor de eerste maal zat zij alzoo in de woning van haar echtgenoot. Onwillekeurig vergeleek zij haar toestand met hetgeen die had kunnen zijn, indien alles den gewonen loop had gehad. Als eeno gelukkige vrouw had zij dit huis moeten betreden, om er .de meesteres te zijn, en dit zou het geval zijn weest, indien haar gade haar bemind. Maar zij mocht daar niet aan denken en zich liever hare eigen dwaasheid herinneren, waarvoor zij nu zoo bitter moest lijden. Door hare eigen dwalingen moest zij thans in het prachtig ingerichte huis van haren echtgenoot als enne loontrekkende dienares werken, in plaats van er als meesteres geëerd en bemind te worden. Zij beijverde zich om haar werk goed le doen. Mot hare zachte, aan den arbeid onge wone handen ging hot in den beginne tame lijk moeilijk, maar zg begreep dat het voor geschutweckzaamheid en na zijn in vroegere gevechten zwaar beproefde strijdkrachten vernieuwd en vermeerderd te hebben, oen aanval op onze stollingen ondernomen. De eerste stoot, die gisteren werd ingezet, werd door onze troepen krachtig weerstaan en het eenig voordeel dat de Oostenrijksch Duitsclie troepen ton koste van ontzaglijke verliezen behaalde, was do vermeestering van eenige stellingen, waardoor de stevig heid van onze stellingen niet aan het wan kelen is gebracht. De vijandelijke troepen- raassas deden, ingeleid door een groote beschieting, die's nachts begon en gedurende eenige uren met groote hevigheid aanhield, een dubbelen aanval op onze stelling op de Monte Moletta. De e rste aanval aan het noordoosten ifit, liep na verscheidene pogingen om vooruit te dringen, welke door ons spervuur werden gestuit, in den namiddag volkomen to pletter, toen do aanvallers in een hevig gevecht van man tegen man met zware verliezen werd terug geworpen en eenige honderdon gevangenen n onze handen achterlieten. De tweede aanval van het noordoosten uit, werd met eeno grootere strijdmacht en met meer hardnekkigheid ingezet tussehen de Monte Tondarno en de Monte Baceneche. Na een zeer hardnekkige strijd, die tot het vroege uur aanhield, werden wij door do bezetting van eenige loopgraven, waarin de vijand was geslaagd, genoopt om ons uit eenige verst vooruitgeschoven gedeelten onzer linie te trekken. Bij Zonson, aan de Piave, was een groo tere roerigheid waargenomen. Een onzer störmkompagnies, op gunstige wijze, door het geschut bijgestaan, die vijf kleine bruggen vernielde, wolke op dit punt door den vijand waren geslagen, viel den tegenstand in do bocht der rivier aan, bracht hem verliezen loe en maakte een tiental gevangenen en maohienge weren buit. ROME, 7 December. Op de hoogvlakte van Asiago -■iuurtde slag zonder onderbroking voort. In den loop van don nacht van zesden December en in den morgend van gisteren heeft zich het terugtrekken onzer troepen van den vooruitspringenden hoek derMeietta naar de achterwaarts gelegen verdedigings linie onder bescherming van ons geschut, dat den oprnarscli van do vijandelijke infanlérieafdeoliag, die in liet dal der Fronzela poogde af to dalen, werd door het overstelpend jnachiengeweervuur bestookt en moest in wanorde wijken. In de.i namid dag poogde de vijand, na een zeer hevige geschutvoorbereiding, over oen uitgestrekt heid van Ion noorden hot dal der Ronchi tot do Monte Kaborlaba, met sterke strijdkrach-. ten onze linie ten zuiden Gallio in to druk ken. De vijandelijke poging mislukte ten govolge de dapperheid van onze troepen, die, na den vijand op da Monte Sisemol het hoofd le hebben gobodou on hem in een hardnekkige» strijd van twaalf uren to hebben gewikkeld, den achterwaarlschen detachementen den tijd gaven om hun schansen ook aan dezo zijde in gereedheid to brengen. Na zes pogingen, die door onze tegenaanvallen werden gefnuikt, moest do gedunde vijand op do Sisemol zijn oprnarscli staken. Op het overige front werd, behalve de gowone werkzaamheid van hot wederzijd sche geschut, welke op enkele gedeelten aan kracht toenam, niet gestreden. Duitsclie bron BERLIJN, 8 December. Bulgaarscho voorposten dwongen Eugelschein deSlroema vlakte vooruitdringende afdeolingen tot het omkeeren. BERLIJN. 9 December. Ten noord oosten van hot Doiranmeer werden verschei dene vijandelijke kompagnies, die de Bul- gaarsche posten trachtten te naderen, door ons vuur verdreven. Bulgaarsclie bron SOFIA, 7 December. Op der Cervena S:ena en in de Serethviakte vermeorderdo tijdelijk het artillerievuur. Eene Engelsche kompagnie die onze voorposten ten zuiden van hot dorp Barabli Djourmaye poogte te naderen, werd door vuur verjaagd. Aan het Dobroedsche front rust. alles zaak was, de gunst der huishoudster te verwerven, en om dit doel te bereiken, spande zij al hare krachten in. Terwijl zij zoo over haar werk gebogen zat, hoorde zij plotseling op korten afstand eene kinderstem. Zij ontstelde hevig op dat geluid, en 't werk ontviel hare handen. Dut is zij, mijne Elfriede mompelde zij. Haar hart begon vroolijker te kloppen, zij gevoelde zich aanmerkelijk getroosi zij was nu immers mot haar kind onder 't zelfde dak on in hare nabijheid. Na ai hetgeen was voorgevallen zag zij daarin eene bijzondere gunst der Voorzienigheid. Dien nacht was zij wonderlijk opgeruimd, omdat zij op Windischkrona een verblijf had gevonden. Zij zou.er haar gelieele leven hebben willen blijven. Hoewel zij voor haar echtgenoot en kind onbekend wilde zijn, kon zij niets vuriger wenachen dan daar le mogen vertooven, waar zij hare geliefden vaak zou kunnen zien. XVIII. In eene der sierlijkste kamers van 't land huis Windischkrona zalen de gasten van den eigenaar, mevrouw Siegel en hare dochter Veronika. 't Was da kamer, die Bertram Seewald voor zijne gade zoo fraai mogelijk had laten inrichten. De meubels, tapijten, het behangsel, de gordijnen, schilderijen, beelden en tafeltjes waren prachtig en zeer smaakvol. Een Psyche van wit marmer met A VOND BERICHT BERLIJN, 8 December. Van de oor logssckouwplaatsen niets nieuws. BERLIJN, 8 December. Door de wer king onzer Ubooten werden op 't noordelijk ooriogsterrein weer vier stoomers getorpe deerd, daaronder teen stoomer die uit een sterk bewaakte convooi geschoten werd, evenals do gewapende Fransche stoomer «Somme», De chef van den admiralen staf dor marine. BERLIJN, 7 December. In 't Engelsch kanaal en in de Noordzee werden door onze Ubooten weer 15000 brutoton getorpedeerd. Onder do getorpedeerde schepen bevonden zich do Engelsche stoomer «Almond Branch» 3461 Ion ovenals drie gewapende Engelsche stcomers van welke twee vol geladen waren. Da chef van den admiralen staf der marine. WEENEN, 8 December. Een onzer in de Middellandsche zee opereerende Ubooten kwam kortelings op oenen volgeladen koleu- stoomcr die op de vaart naar Italië was. Nauwelijks was dezo stoomer getorpedeerd en do reddingsbooten neergelaten toen eene nieuwe rookwolk opsteeg, naar welke de Uboot wilde toevaren tot den aanval. Daar hoorde men plots luid aanhoudend roepen van de plaats der ramp, wat den kommaa- dant noopte don voorgenomen aanval te verschuiven en naar do richting van hot geroep terug te varen. Na lang zooken ont dekte men tussehen do tailooze scheepspui- non twee menschen die zich aan stukken hout geklampt hielden. De volledig uitj putte lieden werden aan boord genomen waar zij dra bekwamen. Uit hun zegg bleek, dat de kapitein in den half bezetten boot onbekommerd om hun lot eu niet lui sterend naar hun geroep weggevaren was. Vier dagen later werden de lieden die op de i götorpedeerden stoomer dienst deden als stokers, aan den boot van een getorpe deerd zeilschip afgegeven. Aan de Tunische kust trof deze Uboot dan ecu half dozijn kleine zeilschepen, die niet levensmiddelen, gras, hooi en fosfaat goladen waren en ten deole over geene bijbooten beschikten. Mensclilievendheidshalvo liet de kora- mandant daarom een der vaartuigen met de bemanningen dor overige vijf schepen gaan, nadat lift waardevolste deel der lading van dit schip over boord geworpen' was. In do zelfde mate handelde juist tezelfdertijd een ander onzer Middellandsche zeebooten, die een naar 't eiland Oslica bestemd italiaanscli zeilschip wegens gebrek aan een reddings boot eveneens na 't overboord werpen zijner contrabande liet heeuvaren. Militair inzich ten hadden in beide gevallen liet torpedoere» der schepen vereischt. De zorg aan 't leveu der vijandelijke bemanningen werd evenwel daarboven gesteld. ZURICH, 8 Decomber. De «Secolo» meldt dat voor het Suezkauaal ondderzeeërs gezien werden. De scheepvaart door het Suezkanaal rust siuds maandag. KOPENHAGEN, 7 December.Volgens bladmeldingen uit Borgen burichten aange komen zeelieden, dat in do laatste dagen in de Noordzee vreeselijke storm goheersciit lieoft. Verleden Zaterdag gingen van Harwich naar Bergen 12 stoomers af, daaronder meerdere Skandinaafscho onder bewaking. Onderweg weiden zij door een orkaan ver rast. Eenige zijn gister en lieden le Bergen aangekomen. Hel lot der overige schepen is ongekend. Hot is zeker dat meerdere van hen schade lede.i in 't onweer. ROTTERDAM, S December. Den Maasbode meldt De sleeper «Frain» zonk met do bemanning. Hel zeilschip «Lily» roode bloemen aan bare voeten en eene Flora die een mandje mot purperen helio- tropeik en wit heidekruid in de hand had, prijkten in de kamer, waarvan de vensters bijna van de zoldering tot den vloer liepen en liet uitzicht gaven op don vernikkel ij ken tuin. Mevrouw Siegel scheen zich hier als te huis te gevoelen j zij had in den gemakko- lijkston leuningstoel plaats genomen en lag daarin in cone houding alsof zij do meesteres althans de bestuurster van liet huis was. Zij was in alles eene vrouw naar de wereld. In hare jeugd was zij buitengewoon schoon go weest, eu thans werden allerlei toiletkunsten door haar aangewend, om zooveel mogelijk het verlies der vroegere schoonheid to ver goeden. Zooals zij daar zat, w as zij do meest volkomen uitdrukking van zelfbehagen en tevredenheid met zich zelve. llaro dochter Veronika was een beeld schoon meisje. Zij had donkere uitdrukkings volle oogen, levendige, bevallige golaais- trolike», prachtig haar en een fraaie ge stalte. Hare bekoorlijke lichaamsvormen kwamen door hare sierlijke kleeding op het voorüeeligst uit. Het haar was zoo opge maakt, dat hel dadelijk in 't oog viel hoe sciioou eu weelderig tiet was. De kleine blanke handen, waaraan versclieinen ringen prijkten, waren met oen borduurwerk bezig, iets voor de kleine Elfriede, dat door de strandde, evenzoo de Nederlandscho zeiler «Arobulat II». De groote Fransche stoomac «James Conseil» 2309 ton, is gezonken. Da Fransche zeiler «Nolre Dame de Rostrenan» 84 ton, is gezonken. WASHINGTON, 9 Dec. De Amerikaan- sc'ne torpedcvernieler Jakob Jores is Donderdag in de krijgszone getorpedeerd. Een groot deel der bemanning is omgeko men. Geheim telegram van don diplomatische» agent van Rusland in Bern, 4 (17) September 1917, N. 707 (uitvoering). In do lokale pors is eon voeling verschenen, naar hetwelk verschillende financiers uit de beide met elkander oorlogvoerende kampen in Zwitser land verstrakkende gemeenzame besprekin gen gehad hebben. Wie de deelnemers 011 wat liet doel der beraadslaging van deze konferencie waren, wordt streng geheim gehouden. Da volgende personen zijn noch tans daarbij geweest Jacques Stern, van de Nederlandscho bank le Parijs; Tuckman, van de Parijscho afdee-ling der Lloydbank; Forstenberg, bestuurder van het Duitscli Diskonlo geselschaft; buitendien een verte genwoordiger der Duilsche bank en een Oostenrijker (Austrobauk), DoEngelanders 1.ebben wel is waar hunne deelneming geloochend, maar den 2 (15) September kwam nochtans le Genève aan, de bestuurder der Lloyd Bank, Bell, onder .voorwaarde een bijhuis iu Zwitserland le stichten. Volgens do geruchten heeft men als basis eener overeenkomst de volgende mogelijk heden besproken Elzas Lotharingen zal aan Frankrijk teruggegeven worden en aan do Italiaansche wonsciien zal men tegemoet komen. Niets bepaald werd over Rusland vastgesteld dat de Middenrijkon vergoeding in het Oosten zouden kunnen krijgen. Do Duitsclie deelnemers vroegen in 't bijzonder dat de Russische provinciën aan Duitschland zouden komen, evenals do onafhankelijkheid voor Finland. (Aanmerking van liet W. T. B. Dezo bijeenkomst werd reeds van Duit sclie zijde geloochend). (Vervolgt). IN RUSLAND GENEVE, 8 Decern. Op 18 December zal te Petersburg het kongres der legerkom- missie geopend worden, dat over demobili seering zou beslissen. STOCKHOLM, 8 Decern. De Zweed- sche gezant te Petersburg, generaal Brand- strüni, is te Stockholm. Volgens do Zwoodsche pors aanneemt, zou hij mot de rognering over de erkenning der Sovvjet regeering en over do Russische vredesvoor stellen spreken. GENEVE, 8 December. Het Parijscho Journal meidtuil Petersburg Generaal Bouchbuiwilcii heeft hot ambt van generale» staf bepaald overgenomen. In minislerieele kringen wordt aangenomon. dat hij weldra in de plaats van Krylenko lol generalissisme zal benoemd worden. KEULEN, 8 Decern. De Kolnische Zeituug meldt uit Amsterdam Volgens de lot hiertoe gekende uitslagen der verkiezin gen voor de Konslituaute bekwamen de Bolscliowiki 2.7, do Kadolten 2.28 on de Metischowiki 2.22 miljoen stommen. PETERSBURG,8 Decern. Hot uitvoerend komiteit der links-revoiutiounairen hield lieden eeno zitting, waarin 't voorzitterschap on het Bureel gekozen werden. Do afscheu ring van den groep van het centrum is daarmede definitief. Over de rogeerings- kwestie werd do beslissing verschoven, lot de uitslag der waponstilstandsondoi hande lingen gokond is. De geruchten over eene aanslaande slaking der Polerburgsche ge meentewerkers, missen olken grond. De statistieke kommissie kreeg do verzekering dat de arbeiders iedere zulke loonbowogiug als schadelijk voor de Konslituaute aanzien. •chitterende kleuren hel kind zeker bekoren :ou. Een dienstmeisje bracht eene zeer groote zilveren schaal met heerlijke vruchten. Mijnheer Seewald, aldus sprak het meisje, had gemeend dat mevrouw en de S-'TZElo bij do drukkende warmte wol smaa& fcsraden vinden in do verkoelende vruchten. Dat novin ik waarlijk voorkomend, zeide mevrouw Siegel, die als zij to gast was er niet van hield om iels af lo slaan. Zij nam eeno prachtige perzik on zette al etende het gesprek voort. 'k Moet eerlijk bekennen, dat 't ine hier uitmuntend bevalt, Veronika, vervolgde zij. Mijnheer Seewald moet zeer rijk zijn, want de kostbare en smaakvolle inrichting van bet Luis cn do weelde, die in alles is op te mer ken, vereischen gicolo uitgaven. Ongetwijfeld is hij zeer rijk, antwoordde hare dochter. Maar wat me nog meer in hem bevalt, is zijne goedheid en beminnelijkheid. Ik vind hem een allerliefst man. Ik ook, zei mevrouw Siegel. Iloe staat het er meê, mij» kind, denkt ge dat ge hoop op hem kunt hebben Go hebt ton minste mijn raad opgevolgd eu gord den schijn, aangenomon alsof ge zijn kind lief hebt. Ik heli do kleine Elfriede werkelijk har telijk iiof, mama ik behoef er niet deu schijn van aan le nemen. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1917 | | pagina 1