Oorlogsberichten Westelijk gevecinsisrrein Oostelijk gevechtsterrein Zuidelijk gevechtsterrein Ziiid-üosïeïljk gevecktsrreln Tarksciie fronten avoimdbericht Bs onbeperkte Duikboutoorlog XXIII* JAAR N. 278 Beheer der Registratie en Domeinen BELASTING OP HET ROEREND VERMOSEN gevestigd, voor liet bezette gedeelte van België bij verordening van 29 Jtili 1917, DIENSTJAAR 1917. Naar aanleiding der moeilijkheden, welke uit do huidige omstandigheden ontstaan, heeft het ueheor besloten, dat de beluslings- plichtigtn die de aangifte van hun r'ooreud vermogen voor het dienstjaar 1917 uiterlijk •p 15 December 1917 hebben ingediend, bij toepassing van het 3* lid van artikel 15 der verordening van 29 Juni 1917, mogen aan/.ien •worden als zicli in de onmogelijkheid te heb ben bevonden om te haudolen. Derhalve behoeven die sckatplichtigen. noch de belastingsvormecrdering van 25 0,0 bedoeld bij artikel 2o van gemolde verorde ning. noch dc bij artikel 3G opgelegde boete van het vier of achtvoudig bedrag der belas ting te betalen. Eveneens behouden zij het recht om, in voorkomend geval, de voordee- len te genieten, welke, uit aanmerking van hunnen familietoesland, bij artikel 8 zijn toegekend. Is onwedorroepelijk van deze voordcelen uitgesloten, al wie, tot aangifte gehouden, zijne aangifte ton laatste op 15 December 1C17 niet heelt ingediend. Bijaldien geene aangifte is ingediend, kan de beliistingsplichtigc zonder te zijn gehoord van ambtswege worden aongeslagen. De be lasting wordt in dit geval vastgesteld, afge zien van de schulden van don belanghebbende en zonder rekening te houden met de doo: artikelen 11 on 62 der verordening voldoende voordooien voor de schatting der belastbare kapitalen en waarden. Bezwaar noch verhaal nopens het bedrag der belasting is ontvankelijk, zoolang dc aangifte niot gedaan is. De voor het opstellen der aaugiften benoo- digde formulieren zyu verkrijgbaar in al de kantoren der Registratie en Domeinen, in do kantoren dor itechtstrecksche belastingen, gevestigd in gemeenten welke niet de zetel zijn van een Registratiekantoor, alsmede in het Secretariaat van sommige gemeenten. 4 eoniiemen het nmwnor EfomdgrfLeewif;-*»» 1517 Drukker-Uitgever: J. Van Nüffbl-De Genot. BureolenKerkstbaat, N. 9 en 22, Aalst Uitwisseling van Burgerlijke gevangenen met België DEN HAAG, 9 Decern. De - Nieuwe Rotterdamscho Courant meldt uit Le Havre Dank aan de bemiddeling van den koning van Spanje is eene overeenkomst getroffen lusaciien België en Duitschland betrekkelijk de Duilseho burgers uil Oost Afrika weggevoerd en de Belgische bur gerlijke gevangenen in Duitschland. Er woi dl daarin bepaald, dat da Bolgi- sclio regeering zoohaast hel mógelijk is, alle Duitsche burgers uit Oost Afrika, die in Frankrijk vastgezet zijn naar bun land laat terugkeeren. De Duiiaohe regeering van huren kant zal alle Belgische vrouwen en kinderen in vrijheid stellen die zich in de Dnilscke inlerneeringekampeu bevinden en die zich aan niets hebben plichtig gemaakt. D Belgen hebben dan do keus ofwel leru^ te keoren naar bet bezette gebied of zich naar Zwitserland te begeven om langs daar in Frankrijk te komen. Do Duitsche regeering zal ook Belgi sche Kolouiaalporsonen in vrijheid stellen die als vergeldingsmaatregelen als gijze laars naar llolziuindeu worden gebracht. Zoonaast de uitwisseling, zal hebben plaats gehad zullen do twi-o regeeringen een algemeune regeling doen tot uitwisseling van andere burgerlijke gevangenen, ilel eerste konvooi van Duitse hers zul reeds Vrijdag in Genéueaankomej. Duitsche bron BERLIJN, 11 December. Legergr. van kroonpr. ltuppreclitIn Vlaanderen en van de Bcarpo lot aan do Sornme ont wikkelde zich 's namiddags meermalen hevige urtilleriealrijd. Legergr. van don Duitschen kroonpr. De vuuractio was op het gansch» front bedrijvig. Door verrassende» voorstoot haalden stormtroepen ten noordoosten van üraonuu 22 Franseheu uit de vijan delijke loopgraven. In de andere vakkon werden gevangenen bij verkenningen binnengebracht. Sterke inzet van vliogersformaties, bijzonder aan liet Franscho front voerden tot hevige luchtgevechten. Onze vijanden verleren 11 vliegtuigen en een ballon. Fransche bron. PARIJS, 10 Dec. De artilleriestrijd was nu on dan zeer hevig op den reciiter- oevor der Maas, in don omtrek van Cham- hrettes en in don Elzas. Een vijandelijke onderneming tegen onze kleine posten ten Zuiden van Cor- beuy mislukte. PARIJS, 10 December. De dag werd gekenmerkt door eene groote wederzijdsche artilloriebedrijvighoid lus1 schen de Aisne en de Oiso, in Champagne in de streek van Main de Masiges, op den rechteroever der Maas en in Hoog Elzas. üp het front van het Ghaumeboscli on nabij degroef van Caloune deed de vijand, na een hevig bombardement twee aanvaller.. Beiden mislukten in ons vuur Wij namen gevangenen. Op het overige front was er nu en dan artillerievuur. Engalscha bron. LONDEN, 8 Deo. De artillerie van den vijand is gedurende den nacht zeer bedrijvig geweest in de buurt-van Fles- qoières en ten Noorden van don weg naar Meenon. Overigens niets van belang. LONDEN, 8 Dec. Hedon morgend werd door ons ten Noorden van La Vacquorio een plaatselijk ondernemen uitgevoerd. De loopgraven, die onze doeleinden waren, werden genomen. Op dit punt word eene beteokenisvollo ver betering onzer linies bereikt. Gisteren namiddag vielen onze troepen ten Zuid Oosten van Ieperon vijandelijke arbeiders afdeoliugon gevolgrijk aan. Noordooste lijk van Ieperen werd een vijandelijke aanval afgeslagen. In deze aanvallen werden den vijand sterke verliezen toe gebracht. LONDEN, 9 Decern. Do infanterie bedrijvigheid aan liet front van Cambrai gedurendo den nacht beperkte zich op patrocljebolsinge», bij dewelke wij ge vangenen inbrachten. De vijandelijke artillerie betoonde verhoogde bedrijvig heid op de oevers van do Scarpe. LONDEN, 9 December. Verleden nacht was de vijandelijke artillerie be drijvig ton zuiden van Cambrai, op den rechteroever der Scarpe, ten zuiden van Lens en in den sektor van Passchemlaele. Op hot front van Cambrai hadden bij dago schermutselingen plaals li Grincourl, (usschon enzo voorposten en kleine vijandelijke afueeiingen. Gisteren avond werd een vijandelijke onderneming ten zuiden van Lens afge slagen. Wij namen eenige gevangenen Duitsche bron BERLIJN, 11 Dec. - Niels nieuws. Macedonisch front Geen grooto ge veclitshandelingeu. liaiiaai.8oh front: Wederzijdsch van do Buntu en de boneden Piave tijdelijk stij gendo vuuraciie. Oostenrijksche bron WEENEN, 11 Decombor. Oostelijk gevechtsterrein Wapenrust. Italiaanscli gevechtsterrein In het gebied der Piavamonding poogde de vijand vruchteloos de verlorene loop graven terug te nemen. Italiaan sche bron ROME, 9 December. Tusschen de Brenta on do Piava bleef liet artillerie vuur vrij lievig om 's namiddags gewone lievigheid to bereiken. Eene Fransche patroolje, welke des üachls op verkenning ging, bracht 10 gevangenen binnen. In de vallei van Piava was de artille riebedrijvigheid nogal hevig op de heide oevers, in de streek van San Dona. Talrijke vijandelijke patrooljen werden door ons geweervuur teruggeslagen. Bulgaarke bron SOFIA, 10 December. Macedonisch front In do vallei dor hoogore Sknmbi, verjoegen wij eene vijandelijke verken- nersafdeeling. Ten westo vai) Bitolia en op de boog- teslellingen in de Czernaboclit. nu en dan hevig artillerievuur. Op den oostoever der Waraar hadden verscheidene vuurovervallen plaats. Ton noorden van liet Tacliinosmeer word oone gemengde vijandelijke afdee- I iitier uiteengedreven. 1 ver de Bitolia vlakte en in het Stru raadal, was do luchtbedrijvigheid zeer levendig. Dobrudschafront Rust. Turkscke bron CONSTANTINOPEL10 December. SinaïfroulVijandelijke aanvallen zuidelijk van Bethlohom werden gemak kelijk afgewezen.Westelijk van Jeruzalem ontwikkelden zich uieuwe gevechten. Elders goene bijzondere gebeurtenissen. Jerusalem in handen der Engelschen LONDEN, li December. In liet Lagerhuis doolde Bonar Law mede, dat Joruzalem zich overgegeven had, nadat het omsingeld was. BERLIJN, 11 December.De 1 urken hebben vrijwillig en zonder verliezen, Jeruzalem ontruimd in den nacht van 8 lot 9 December. BERLIJN, 11 December.Jeruzalem werd ontruimd. Voor de vrijwillige ont ruiming der stad was in eerste lijn het gezichtspunt toongevend, dat da streek welke voor alle geloovigen geheiligd is, niet liet tooneel zou worden van bloedige gevechten. Overigens had de kwestie .van hot verdedigen dezer stad zonder milita risclio w aarde geen belang. Onze bondgenooten weten, dat wij op hubne zijdo staan, en door dit succes der Engelschen over het bezit van Jeruzalem nog niet bepaald heslist is. BERLIJN, 11 December. In eenige sok tors van het Italiaanscli lronl, nam de vuurboJrijvigiieiJ toe. Van de andere gevechtsterreinen niets nieuws. BERLIJN, 11 December. Een onzer onderzeebooten heeft in don Atlantische. Oceaan weder 1200U ton in den grond geboord. Twee eer verzonken 'nehepei werden uit dekkiegsconveoien verder werd de he wapende Awerikaanscbe stoomer "AUsactiou», op de vaart van Bordeaux naar Amerika in dsn grond geboord. De chef van den adm. staf dor marine. LONDEN, 11 December. Gisteren werd een witboek uitgegeven inet de briefwisseling, gevoerd tussohen de Eugelscke on Nedetiandaclie rogaersqg. over hel toelaten vau Eugelscke sCbapBH welke ter verdedigiug gewapend zijD, in Hollandsche havens. MADRID, 11 Deoomber. De Spaan* scho stoomer Claudia welke inet eene ladiug fosfaat op weg was naar Bilbao is getorpedeerd. Het schip kon door eigen krachten do haven bereiken. BERNE, 11 December Uit Halifax wordt aan de bladen van Lyon gemeld De overlevenden van den Noorweegschen stoomer Jowa kapitein en loods inbe grepen, werden op.bevel dor Engelsehe admiraliteit aangehouden, om onderzocht le worden. IN DUITSCHLAND Da vijandelijke luchtaanvallen van November op Ouitsch gebied BERLIJN, 10 Decern, (ottioieel). De vijand beafi in November twee bom- meuaanvallen tegen het Duilscli %gobied ondernomen. Een aanval, had op Aller heiligen plaats en riohtte zioh togen vreedzame steden en dorpen in Baden en in Pfalz. De tweede aanval had het Lolharingisch Luxemburgsch industrie gebied ten doel. Eene vrouw werd door bommenscherven licht gekwetst en de stoffelijke schade is gering. Militaire schade werd hoegeuaauid niet veroorzaakt De vïjaud verloor bij den aanval op Allorlieiligon een vliegtuig, dat brandend neergeschoten werd. Eau tweede vlieg tuig werd door ons afweervuur gedwon gen lo lauden aan de anJere zijde van onze linies. IN ENGELAND Engelsche besohouwingen over den oorlogstoestand ROTTERDAM, 9 Decern. - Daily Chronicle bakent dal de Engelschen aan hot Westfront hij Kamerrijk de grootste nederlaag sedert 2 1/2 jaar gele den hebben, hetgeen na de eerste succes sen nog teleurstellender is. Maar men moet ook weten dat de Engelschen oen grooto troepenmuclit naar Italië gestuurd oneen deoï van hot front van generaal Pétain overgenomen Lebben, waardoor de Fraiischen ook een leger naar Italië konden zonden. Zonder eeDe grooto over macht van geschut en manschappen lean men iu de slag in 't Westen niet zegepra len- LONDEN', 9 Decern. Daily Chro nicle meldt De verliezen aan het Westfront en hut sturen van Engelsche troepen op liet Fransche en Italiaansche front brengen de kwesliu van de vorvoe- riug der manschappen in de earste parle- mentarische bespreking. Het ministerie van oorlog verklaart opeubaar dat de huidige lichtingen niet voldoende zrjn voer de vermeerderde aanspraken van het Engelsche front, en dat men wellicht zijnen loovlucht lol dwangmaatregelen zai moeten nomen om de jaarlichting in het Koninkrijk met ton minete 200.000 man te verhuogeu.

De Volksstem | 1917 | | pagina 1