be maim m eene gril DFWüLGtN VAN EEHt GHIL Os öiiüöparksa OiiiitoiGsrleg Oorlogsberichten Westelijk gevechtsterrein üüstclijk geveGiitsismiü Zaiiïnlijk geveshtsterrsiu Zulii-Oostslijk gevscbterrsln Tsirksslie freitfea Oorlogsberichten Weststijk gevechtsterrein Oostelijk gevechtsterrein Zuidelijk gsvactatsterreia XXIII* JAAR N. 288 4 centiemen net nummer Z»t«si*r3ap 28 PSceejnfrei* 191? Duitsche bron BERLIJN, <57 December. Legergr. van kroonprins Ruppreclit Op het En- gelscho front'was do gevechtbodrij vigheid aan het Houtlrtilsterbosoh, op don noorde lijken oever dor Leie, bij ÜJoeuvres en Marcoing- tijdelijk hevig. Leger van den Dqitsoheu kroonprins De regimenten eeiier gardedivisio, na krachtige artillerie en mijnen werking voordon ton noord westen van Bezonvaux succesvollrt ondernemingen uit, 's voor middags drongen verkennèrsafdeelingon id de Frai.. .me lijnen, 's N. inidda. s bestormden verscheidene compagnies in samenwerking mot vlammenwerpers en afdeelingen van eon stormbataljon, begeleid door infanterie en vlak vliegers de twee eerste loopgraven dds vijand» op eone broed to van UÖO meiers, Een tegen aanval 'der Franschon raisl'ulito met zwai-u verliezen» Na ontploffing van talrijke werken keerden de stormtroepen mot meer als 100 gevangenen terug en eenige ruachiengeweren. Op bevél keerden zij naar hunne uitgangsstellingen terug. Legergroep lier log Albrdoht Eene Fransche afdeelig die ten noorden van Oberburniiaupt onze voorste lijnen be reikt had, werd in strijd van man tegen man teruggeworpen. Fransche bron. PARIJS, 23 December. Weder zijdsuhe artilleriebedrijvigheid op den recht r Maasoever en in de omsiroki van den Doodun Man. Men deed zonder uitslag oen aanval in het Cauriöresbosch Nuts Ie meidon van 't overig front. Op 22 December, 's avonds wierpen vijandelijke vliegers ongeveer 40 boimuen •op Duinkerken en oinatrekoil. Kon burger werd gedood, 3 andere gewond, daaronder eene vrouw on een kind. PAKIJS, 24 Deoember. Overdag waren de twee arlillerion zeer bedrijvig in dun omtrek van Douaumont en op hel front van hot Chauui>.busoh. Niois te melden op 't overige front. PARIJS, 24 Decern. Op den rechter oever der Maas deed do vijand een aan val op onze kleine posten in den omtrok van Bezonvaux en vanhetCuurieresbosch. Deze pogingen zijn in ons vuur mislukt. De arlilieiiestrijd was nog al hevig op 42* VERVOLO. De zon ging onder, en Hedwig liet zich nog niet zien. Leontine tuurde mot allo inspanning door de struiken en Jutte op elk goluid, iu de hoop de verwachte te zien verschijnen. Voordat het geheel don ker was geworden, durfde zij hare schuil plaats niet verlaten -en toch beefde zij terug voor liet denkbeeld, in volslageno duisternis op dezelfde plaats te blijven toeven. Eensklaps rees bij haar de gedachte op, dat Hedwig misschien met of zondor hare ouders op reis was, un zij dus on- Yörriohterzake naar WindiHChkrooa zou moeien terug koeren. Doch wal was dat? Hoorde zij daar geene schreden naderen Ja, dat was de lang verwachte. Zich oprichtend en naast een hoogeu olmboom plaatsend, zag Leontine hare vriendin naderen. Zij herkende haar bij den eevston blik, of schoon het struikgewas en de nederhan- gende lakken Hedwig gedeeltelijk aan haar gezicht omtrokken. Haar hart klopte hevig, zij beefde over al bare leden. 't Was een hoogst gewiolilig oogenblik in haar leven. Hedwig liep snel den tuin door. Leon tine riep haar bij haar naam, toen zij nog Drukker-Uitgever: J. Van Nüffel-De Gendt. Bureelon.Kerkstraat, N. 9 en 22, Aalst don linkeroever in den omtrek van Béthincourt. Overal olders kalme nacht. PARIJS, 25 December. Nu en dan artillerievuur op verscheidene punten van het front. Een vijandelijke onderneming op orizi' kleine posten in den omtrek van het Cutirrièresbosch bleef vruchteloos. PARIJS, 25 Decern. Middelmatige artilleriebedrij vigheid op het grootste deel van liet front, voornamelijk op den rech teroever der Maas. Tun Zuiden van Juvincourt drongen wij in do vijandelijke lijnert en brachten gevangenen mede. PARIJS, 26 Dec. op den rechter oever van de Maas hoeft een krachtdadig antwoord der Fransche batterijen een levendige beschieting van de Fransche linies in de streek van Bezonvaux doen ophouden. In de streek van St. Quenliii en in den Boven Elzas zijn Fransche pa- Iroeijos hinnbrigediTingen in de Duitsche loopgraven en hebben gevangenen mede govoerJ. Kalme nacht overul elders. PARIJS, 26 December. Op den rechteroever der Maas, heeft de vijand tweemaal onze stollingen in het Cauriè- roshosob aangevallen. Ondanks een zeer hevig bombardement kon hij iu onze lijnen niet binnen dringen en liet talrijke dooden op net slagveld achter. Nog al groote artilleriebedrij vigheid in de streek ten zuiden van St Quentin en in den soktor van Sapigueules. Engoieche bron. LONDEN, 24 Decern. Gisterenmiddag beeft de vijand de Brilsche stellingen ten zuidoosten van Epehy probeeroa te uvcrompelen, maar hij moest terug, Vannacht zijn andere ovorvalsafdee- lingen die de Brilsche linies in de buurt van Monclij le Preux en bewesten La Bassée traohtton te naderen, eveneens afgeslagen. Duitsche bron BERLIJN, 27 December. Oostelijk gevechtsterrein Niets nieuws. saMBSBSSS ongeveer twintig schreden van haar ver wijderd was. Misschien was de klank ham' bevende stem niet luid genoeg, of was Hedwig te diop in gedachtou, om er op to letten, althans Leontine moest nog rnaals roepen voordat hare vriendin ver wonderd bloef slaan en om zicii heen zag. Du klank dier stom kwam haar zoo bekend voor, dal zij er van verschrikte 't wus aisof de slum van een geest haar oor trof. Zij wilde verder gaan, waarschijnlijk in de meeDing dat liet oen spel harer verbeelding was geweest, toen Leontine haar iu den weg trad en haar naam ten derde male herhaalde. Hedwig staarde haar ten hoogste verwonderd aan. Vrouw Werner vroeg zij. Wat komt gij hier doen Hedwig 1 nep Leontine weder, en de aangesprokene ontstelde hevig. Mijn»<?o«i wie zijt ge sprak zij. Ge komt in de gestalte van een mij van Win- diSölikrona bekend persoon en roept me met eene stem, die me aan die van eene vroegere vriendin herinnert. Wie zijt ge Loontiiie gaf geen antwoord, zij °be- dckle haar gelaat met de handen en brak iu een luid wweiien en snikken uit. Iledwig werd hevig aangedaan. Ik ik weet niet wat ik er inoet van denken, stamelde zij. Ge zijt immers Macedonisch front (Jeene groote gevechtshandelingen. Oostenrijksche bron WEENEN, 27 December. Oostelijk gevechtsterrein Wapenstilstand. Duitsche bron BERLIJN, 27 December. De artil lerieactie tusschen Bronta en Asiago nam gisteren in hevigheid toe. Levendig ver- sloringsvuur hield gisteren gansch don dag aan op de slrijdvelden, alsook tus schen Brenta en Piave. Een italiaansohe vooruitstoot tegen den Monte Tornla werd afgeslagen. Gostenrijksclio bron WEENEN, 27 December. Tusschen de Asiago en de Bronta, alsook aan Monte Tomba, werden zwakke vijande lijke aanvallen afgeslagen. Op do overige frontdeelen, wederzi^dsch vernieling» vuur. V' Italiaanse he bron ROME, 25 December. Na eene zorgvuldige en krachtige arlillerievoorbe- reiding, deed do vijand lieden morgend een aanval achter dun oostelijken seklor der hoogvlakte van Asiago. Zijne kracht inspanningen waren bijzonderlijk gericht op den sektor Buto Monte Val Bulla. Hij gelukte erin de vijandelijke verde digingswerken widko door do artillerie vernield waren, voorbij te komen, doeli moest zijn aanval op ouzo stellingen sta ken. Onze troepen doden krachtige togen aanvallen, welke thans nog met bevredi genden uitslag voortduren. Verleden naoiit hebben afdoelingon van het 17e regiment Bersagliero door een goed gelukten aanval ten zuiden van Gradenigo, liet sucoos van eenigo dagen geleden voltooid. Daarna koorden zij naar den linkeroever dor rivier terug. Sterke afdeelingen welke den rechter oever bereikt hadden, trachtten zich daar met in wanhopige krachtinspanningen te behouden. jufvrouw Werner, de naaister, on uwe stem is evouwol eene andere dan die der naaister en mij van vroeger zoo bekend. Zij trok de weeuende handen van het gelaut weg en zag baar lang en uitvor- schend aan. Wat is dat? riep zij met de uitdrukking van eene aan ontzetting grenzende verba zing. Ook in uwe trekken ligt iets dat mij van vroeger bekend on toch nog op dit oogenblik vreemd is. Om Gods wil, zeg me, wie zijt ge Leontine liet liet hoofd op de borst zakken. Hedwig, herkent ge mij niet? vroeg zij bevend en beschroomd. Groote Godstamelde Hedwig eigenlijk moer alsof zij lot zich zelve sprak. Wist ik niet dat zij dt>ud is, en ware dat gelaat niet zoo bruin, dan zou ik gelooven dat het Leontine Seewald was. Ja, ik bon Leontiuo Seewald, bevestigde de ongelukkige vrouw. Hevig verschrikt liet Hedwig dan de hauden los, die zij nog in do hare had. Ge zijt het niet 1 riep zij. Ge wilt mij bedriegen ge wilt oen schandelijk spui met mij drijvun.Leontino ligt op den bodem der zoo. Gave de hemel dat 't zoo ware riep Leontine mat tranen in de oogen. Angstig vorsohend beschouwde Hedwig op nieuw hel gelaat der naaister. Gij zoudt Leontine zijn sprak zij. Ge Bulgaarse he brö>ï SOFIA, 26 Dec. Macedonisch front Op oonige punten van liet front artillerie vuur. In do Uornabocht, kort trommelvuur. Ten noordwesten van hel Doiramneer en in de Stroumavlakto verdreven wij Engelscho afdeelingen. Dobrudachafront WanonelilaUnd. CONSTANT1NOPEL, ,25 Docem. PalesliuafrontDo vijand ^esolioot hevig, doch vruohteloos, van uit zee, onzen rechtervleugel. Op 23 December richtto de vijand des 's morgends zvvakko en '3 namiddags sterke strijdkrachten tegen onze stellingen ten Oosten van Nebala. Alle aanvallen mislukten door do dapperheid onzer troe pen, welke den vijand in handgranaten goveohteu en door tegenaanvallen afweer den. Wij konden eenige gevangenen binnen brengen. Een zware regen duurt voorl op boel hot front. Van de andere fronlen zijn geene ge beurtenissen te vermelden. AVONOBERICHT BERLIJN, 27 December. Van de verachilligo gevechtsterreinen niets be langrijks le melden. BERLIJN, 26 December. In de Middellandscho Zee zijn wederom talrijke stoomers en zeilschepen offer Jge worden onzer duikbooten. Do tonnemaat der tot zinken gebrachte schepen bedraagt min stens 38,000 ton. Onder de vernielde schepen bevond zich de gewapende at. Berwioh Law 4680 ten, een groote lankstoomer welke uit een sterk verze kerden transport weggesohoten werd. alsook een gewapendeEugelsche atoomer. Een der zinken gobrachte schepen was geladen mei 700 ton fosfaat BERLIJN, 26 December (offloio--.^ Nieuwo duikbootsuccosaeu in het spei-u bied rond Engeland21,000 ton. Van do vernielde acimpun, werden 4 stoomers getroffen in de Noordzee. Drie dezer welke diep beladen waren werden uit een sterk verzekorden transport naar Engeland weggeschoten. Twe> stoomers waren bewapend en van Engolsche natio naliteit. Een andere vernielde atoomer zoiidt uit den dood herrezen zijn Zou dat mogelijk wezon Is het werkelijkheid of ben jk waanzinnig Neen, het kan niet zijn. Twijfelt ge nog, Hedwig Is er dan mets waaraan ge mij kunt herkennen Hebt ge geen enkel woord van troost voor uwe ongelukkige vriendin? Ga van hier, verwijder u riep Hedwig met een afwerend gubaar. Ge zijt eene bedriegster, die Leontine's stem en ook ook hare manieren nabootst. Wat zou mijne dierbare Leontine bewegen, mij. in zulk eene vermomming te naderen Welko^ reden zou zij daarvoor kunnen hebben En toch ben ik het antwoordde Leon- tino, den haar zoo misvormden hoed af zettend. Herkent ge mij nu, Hedwig Ik ben uwe ongelukkige, door hare eigen dwaasheid rampzalig geworden nicht Leontiuo. Hedvvigs gelaat natn eene ge- streuge, bijna harde uitdrukking aan.(V) XXIII® JAAR N. centiemen liet nummer OoiraeSeï^aiü 21 P.% S Duitsche bron BERLIJN, 24 December. In ver houding inet enkolo verkenningstochten leefde de artillerie in enkele vakkon op. Versterkt artillerievuur hield den gan- schen dag aan. BERLIJN, 25 December. Op- liet Vlaanderenfront, aan 't La Basséekanaal en-ton zuid westen van Cambrai is de gevechtFbedrijvi-heid toegenomen. Op beide zijden der Maas, aan don Hart mannsweilorkopf en in bet Thannerdul was het artillerievuur soms hevig. BERLIJN, 26 I)nc. De artillerie- bediijvigheid bleef tot vernielingsvuur beperkt. Dit was zeer lievig ten zuid ooste van Ieperen, bij Moeuvres en Marcoing. Verk.unning9aanvallon van Fransche afdeelingen ion zuidon van Juvincourt mislukten in ons vuur en in gevechten van man tegen man. Het vuur dat sinds eenige dagen op den oosloever der Maas zeer lievig was, is gisteron verminderd Fransche bron. PARIJS, 22 December. Bedrijvig heid van het weder/ijdsch geschut in don sektor van Chenay (ten noordwesten van Reims), op den rechteroever dor Maas 011 in den Hoogeu Eizas, in de strook van den Thur en de Doller. In den snktor van Bezonvaux is een overval des vijands heden morgend door ons vuur verijdeld. PARIJS, 23 December. Tusschen Oise on Aistie tamelijk groote patroelje bedrijvigheid. In do streek van Juvincourt hebben de Duitscliers gepoogd een over val le doen op de kleine Fransche posten. De Duiisehers verden teruggeslagen met gevoelige verliezen. Andere Duitsche aanvalspogingsn in den sektor van Dudus ten noorden van Courcy en ten noorden van Bezonvaux hebben geen enkelen uit slag opgeleverd dan gevangenen in de hauden der Fratischen te laten. In Lotharingen hebben Fransche ver- kenuingen eenige Diiitschers gevangen gemaakt bij Livay. Kalme nacht overal olders. In de tijdruimte vau den il tot den 20 december inbegrepen, werden 14 duilsohe vliegtuigen door onze vliegers neerge schoten, drie anderen beschadigd u t lan ding naast onze linies gedwongen. Daar enboven werden op 6, 10 en 11 Decern- W, 'M Drukkor-Uitgever: J. Van Nupfel-De Gendt. Bureelen Kerkstraat, N. 9 en 22, A a 41° .VERVOLG, Als zij Hedwig wilde spreken, moest zij naar hare geboorteplaats! een ander middel wist zij niet. Op zekeren dag dat zij over dit plan zat na te denken kwain de huishoudster bare kamer biuneu. Juffrouw Vogel deelde liaar mede dat in den westelijken vleugel van het huis Winaischkrona een groote verandering zou worden aangebracht do vertrekken zouden nieuw gemeubileerd en prachtig ingericht worden. Nu meende Leontine dat het tijd werd om te handelen zij vroeg dus of de huis houdster haar een of twee dagen missen kou, daar zij een paar vrienden, die iu de nabijheid van Bruhhthal woonden, wilde gaan bezoeken. Wel zeker antwoordde juffrouw Vo gel. 't Verheugt me waarlijk, te hooren dat ge behalve bier in huis nog andere vrienden hebt. Ik dacht dat ge geheel alleen op de wereld stondt. Des to beter voor u, lieve juffrouw, dat dit niet zoo is. Ik wil 't gerust voor mijne verantwoor ding nemen, dat ge eens een uitstapje maakt. Maar blijf niet te lang weg go weet toch dat ge voor ons onontbeerlijk geworden zijt. leontine gevoelde dat het haar zwaar her drie vijandelijke vliegtuigen door onze afweerkanonnon neergeschoten. Erigelsclie bron. LONDEN, 22 December. Bij den weg Bapaurae Cambrai, ten oosten van Monchy le Preux en ten zuidoosten vau Arm^ntièms wierpen wij vijandelijke afdnoliagon lorug. 's Nachts gevechten tusschenpalroeljes ten zuiden van Cambrai; de vijand leed verliezen. Het Duitsch geschut, was heden racer in de weer op zekere punten van hot vak Annenlières Langemark. LONDEN, 23 Dcc. Tijdens de nacht hadden palroeljo-ontmoetiitgen plaats bezuiden Kamerijk, waarbij don vijand verliezen worden berokkend. Overdag toonde het vijandelijk geschut een verhoogde bodrijvigheid op eon aan tal punten op ons front van Armentières tot Langemarck. LONDEN, 24 Dec. Gisteren namiddag heeft de vijand ouder dokking van een zwaar artillerie-vorsporringsvuur eunen plaalselijken aanval op onze stellingen in de nabijheid van do baan Iuporon-Staden gedaan. Het gelukte hein onze vooruit geschoven posten op een front van 650m. oeue korte strook lurug te nemen. Gedurende do nacht was do vijandeli ke artillerie zeer bedrijvig in de nabijheid van Gkeluvolt en Poelkapelle. LONDEN, 23 December. Gisteren namiddag heeft de vijand, onder dekkin van een zwaar artiiloriespervuur, een plaalselijken aanval gedaan, op onze stellingen nabij de baan loperen Staden. Hij gelukte erin onze vooruilgoschoven posten, op 0011 front van 650 meters oenigzin3 aelitoruil te dringen. De vijandelijke artillerie was 's nachts zeer lievig aan 't werk iu do huurt van Giioluvelt en Poelcapelle. Duitsche bron BERLIJN, 24 December. Oostelijk gevechtsterrein Niets. zou vallen, van haar geliefd kind te schei den zij wilde aizoo niet langer dralen, daar zij vreesde aan 't wankelen te zullen worden gebracht. Den volgenden dag nam zij afscheid van do vriendelijke huishoudster, kuale vurig har0 kleine Elfriedo en vertrok. De reis met den spoortrein baarde haar groote verwonderingzij kwam zich zelve als een uit deu dood herrezeno voor. Zij had die Haar van vroeger zoo goed be kende plaatsen in langen tijd niet gezien; zij ontmoette lieden die baar weleer met de meeste vriendelijkheid gegroet hadden en haar nu niet meer kenden. Hoe smar telijk dit haar ook viel, was 't toch ook een troost voor haar zij behoefde niet te vreezeu horkend te worden. Toen zij uit deu wagon stapte, gevoelde zij nog eenige onrust een oogenblik aarzelde zij, maar zij vatt9 wedermoed en ging dan te voet den weg op naar het ouderlijk huis. 't Kwam haar voor alsof 't nog geen dag geleden was sinds zij het laatst dien weg bewandeld of bereden had. Nu bewandelde zij hem als een voor dit leven ge8iorveno. Elke plaats die zij voorbij kwam, riep baar een herinnering voor den geest. Verscheiden personen, die niet de min sto acht op haar sloegen, had zij als oude Macedonisch front Een vijandelijke aanval tegen de Bulgaarsche stellingen ten noonle van het Doiranmuer mislukte. In de Strumavlakio levendige actie der voorposten. BERLIJN, 25 Decombor. Oostelijk front Nieia nieuws. Macedouisch front: In de Strumavlakte verhoogde artilleriebedrij vigheid. BERLIJN, 26 Dec. Niets nieuws. Macedonisch front Geene groote gevechtshandelingen. Oostenrijksche bron WEENEN, 25 en 26 December. Wapenstilstand. Duitsch© bron BERLIJN, 24 December. Tusschen Asiago on Bronta hebben de troepen van veldmaarschalk Conrad den Col del Rosso genomen en de aanpaleudo hoogten ten westen en ten oosten. Tot nu toe werden 6000 govangeoon gemaakt. BERLIJN, 25 December. Dan gan seden dag door was er hevig vuurgevecht lusschen Asiago en de Brenta. Vijundo- lijke tegenaanvallen op de nieuw gewon nen stollingen, alsook een aanval aan den Monte Pertica, werden afgewezen. Hol aantal gevangenen uit den strijd aan den Col del Rosso, is tot moor dan 9000. waaronder 270 officieren, gestegen. BERLIJN, 26 Doe. Na oeno sterke artillerievoorbereiding de6d de vijand hevige tegenaanvallen op den Col del Rosso en de naburige hoogten. Deze zijn onder zware verliezen mis lukt. Oostenrijksche bron WEENEN, 23 Decern. Ten gevolge van ongunstig weer en zicht, bleef de gevr.chtswerking over 't algemeen gerinw Vijandelijke gedeeltelijke aanvallen mis lukten. WEENEN, 25 Decern. 'Vijandelijke aanvallen op onze nieuw9 slellingen tus schen Asiago en Brenta werden metg09deu bekenden, met een vriendelijk lachje wil len begroeten. Niemand van die allen herkende haar Kinderen die zij voorheen had liefgehad eh menig geschenk van haar ontv ingen hadden, weken schuw voor haar terug bij het zien van haar donkerkleurig ge laat. Eindelijk kwam zij inde schoone, half landelijke omgeving,-van 't ouderlijk huis met don smaakvollen tuin en de zoo schaduwrijke lanen. Zij ging onder de statige berkeboomen op een rustbank zitten en bogon bitter te weenen. Hier had zij zoo moningmaal gezeten in de dagen hrrer jeugd, toen zij door hare ouders als vergoed werd en dooi' weelde en rijkdom was omringd. 't Wnshaar alsof zij langen tijd waan zinnig was geweest en nu haar verstand had teruggekregen. Hare dwaze liefde had haar geluk verwoest en haar tot een loontrekkende dienares gemaakt. In smartelijk gepeins verzouken zat zij reeds geruimen tijd op dezelfde plaats. Zij herinnerde zich dat Hedwig vroeger gewoon was in den tuin eo liet park eono eenzame wandeling te doen. Zij wilde dus hier wachten totdat zij hare vriendin zag komen en haar dan tegemoet gaan. Een voorafgaande schriftelijke mededee- ling dat zij haar wilde spreken, zou Hed wig wellicht genoopt hebben andereu uitslag afgeweerd. liot aantal gevangenen sinds 23 Dec enomen, is gestegen tot moer dan 9006 man, waaronder 270 officieren. In de gevechten van 23 en 24 Decern, hebben zich bijzonder ondorsolmiden, de regimenten nr.22(Sinj)nr27(Gra 1)deelen van liet regiment nr 12 (Komnron), 51 (Kaloszwar) 84, (Weenen. 102, 201 (Graz), het stormbataljon nr 11 en da hooggeberglekompagnie nr 22. WEENEN, 26 December. De Italianen poogden opnieuw in hardnek' liige gevechten, do, hoogten tusschen Asiago en do Bronta, welke hen op 2£ dezer ontrukt werdon, terug to nemen, Allo aanvallen werdon afgeslagen. Italiaanscho bron HOME, 22 December. In het vak van den Monto Asolone, niettegenstaande het slecht weder, gingqp ouzo moedige afdeelingon voort met te vochten, zi; schoten up. Een vijandelijke togenaanva word verijdeld. Naar liet westen, in d< richting van de Ostoria di Lepra poogde een vijandelijke afdouling in onze slellin- en te dringen, maarzij word door onz< prikkeldraad versper ring tegengehouden on door ons hevig yowoorvuur terugge worpen. Bij den Monte Solarolo werd een vij andelijke aanval, bij verrassing uitge vuerd, verijdeld door een hardnekkig ge vecht met handgranaten. Voorliet overige was het geschut alleer in louw op do hoogvlakte van Asiago. Wij bestookten met succes vijandelijk troepen en brachten ton ooston van PonU Pruila vijandelijke batterijen tot zwijgen ROME, 24 Decombor. Links van di Assa, ten wesle van Garnovo di Sotu brak een onzer afdeelingon na korU werkzame artillerio-voorboreiding, dewelke zij do vijandelijke verdudigings plaatsen en den weerstand van deu vijant overweldigde, in eene vooruitgeschoven! vijandelijke posten bracht 28 govangeuei talrijke wapens en oorlogsmaterieei in daarvan kennie le govon, en nieinaud au ders mocht immers van haren slap iet weten. Als in een droom bleef zij wachten lo dat de avond viel. Uit de vorle vernari zij het geluid van hel laven en de bedrij vigheid iu hot ouderlijk huis, nu vaal schriktozij op, uil vrees van herkond t worden voor dat zij Haar dool had bereikt 't Sloeg zes ure, toon zeven nu had zi resds viur uren in ougeduld 011 spannini doorgokracht, on iledwig kwam 110 altijd niet. Zij ging naar e'eno plaats den tuin, die, zooals zij wist, Hedwig liellingaplekje was geweest, on verbor, zich in de nabijheid tusschen het struik gewa3. Hoe vornedorend kwam het hua voor, dat zij tot zulke middelen hare toevlucht moest nemen, om niet door eé der dienstboden opgemerkt ly warden. - Haar donker uitzicht, dat haar eenigszifl op o«n Zigeunerin deed gelijken, was 11 zelfs een gevaar voor haar, omdat 't bar trekken hard en grof deed schijnen men haar kwado bedoelingen zou kuune* toeschrijven. Indien d« oudo portier baa in hare eenvoudige kleeding, met haay schuw gelaat en in eono zoo verdacht houding bespeurde, zou hij haar zekt aangrijpen-eu niet w«or loslaten voordb zij voldoende verklaring van haar vreera godrag had gogoveu. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1917 | | pagina 1