Oorlogsberichten Westelijk saveeMstemin Rond de vredeskwestie Zuidelijk ysveciitstsrreln Cs onbsperktd Duikbooiooflog Afbreuk fier betrekkingen tusschen Fétroyrafi en Roemenië NEDERLAND EN BE VEREENIÜDS STATEN Be erfggaameii ?aa Judas Rechterlijke Kronijk 0üai.ö8S8-iitcaTSP»*iaü m WEERPLICHTIGEN T HsUiiaJsabelle ïEBBEEGK STADSNIEUWS D- 1:334 Ooston te verzekeren. Het slnilen van een vrede mot Oekranie brengt tcizelfdi rtijd het vraagstuk ir.et Roemenië op tien or- va:i io.> mot !.ktn dt-r Oekr» et- .lgos.s si:ij niet mogelijk ..er tegen den wil der grond. Na liet slu t Oekraïne en kot ter vche troepen, is dat Koemanie zich midden rijk en verzet. 1'",m I:u nog een woord ovv: ouzo houding met Oostenrijk. Ik kan slechts warn: toe juichen hetgeen kier gister gezegd werd. Onze betrekkingen nwt Oostenrijk zijn de basis en den hoeksteen van ouzo gehe.-le diplomatic en t ononderbroken v/ias-ien van gedachten m -t de hoofden dor verbond n stalen, en in 'i hij-onder met Czornin 11 -at mij een grout voordoek In de i diplomatisch.- strijd schaarde Oost. Hongarije zich aan onze zijde met een vólkernen eerlijkheid, hot zal voor-gaan niet zoo le handelen. Dat feit geeft deze.;, die gepoogd hebben onze eischon als overtollig aan lo toonon, een onweerlegbaar bewijs dal deze eischen totaal overeen kwamen mot den vasten vredeswil die in O slonrijk heerscht. Zoo lang ik de eer heb duzo plaats te bekleeden. zou ik me niet toelaten een politiek te voe ren, die neiging zou hebben, Iioa weinig ook onze vriendschappelijke betrekkingen met Oostenrijk Hongarije, onze wapenbroeder lijkheid, de gemeenschap onzer twee beschavingen in gevaar te brengo». AVi.t wij moeten hebben on wat wij a vragen, is dat uwe inspanningen er op uit zijn aan het bui lenland den indruk te geven dal do meer derheid onzer afgevaardigden, in blok de politiek steunen waarvan do kanselier de opvolging heeft aanvaard en die hij logisch vervolgd. Misschien dat het begin van liet debat van gisteren niet zal nalaten indruk in don vreemde uit lo oefenen en 't ongelijk te herstellen veroorzaakt door een betreu renswaardigen pers veld tocht. Duitschs bron BERLIJN, 28 Jan. Ten noorden van Becelaere werden bij een verkennersvoor- stoot '17 Èngelschen waaronder eon officier gevangen. De artillerieactie was bijna op gansohe front gering, levendiger op en- ondanks geweldige vijandelijke tegenweer voor het St Joriskanaal tot zinken gebracht. Do clv.-f va:; den adm. staf der mar. STOCKHOLM, 28 Jan. Aflonblcidet verneemt dat tie Zweedsclie stocmor Jong K<- -, 1 300 I-ui, op weg van Bergen n. ar Hu.!, "door een Dui'sche duikboot tot zinken - bracht werd. BAZLL, 28 Januari. P.trijzer bladen melden uil New York, dat do kapiteins 'van verscheidene schepen, welke uit de Zuid Amerikaanse!)© wateren terugkeerden, ver klaren dat er Duitsche duikbooten aan de Braziliaanscho kust kruisen. De kapitein van o-n Noorweegsch schip zou ook duik booten gezien hebben ter hoogte van kaap Frio. Nowgorod Siewiersk hebben de Ukra- niers twee zware batterijen bemachtigd en de stad bezet. Te Nikolajew hadden bloedi ge botsingen plaats lusschon UUraniers en de Roode Garde. De Ukrauiers trokken zich terug. Een officier, die eone bom geworpen had, met iiet inzicht Kaledin te dooden, werd aangehouden. Geene Russische troepen meer aan het Roumesnsoh front GENEVE, 28 Januari. Lyoner bladen melden uit Jassy, dat er geen spraak meer is van Russischo troepen aan het Roumeen- schs front. De loopgraven zijn verlaten en ue weinige soldalen welke zich inden omtrek bevinden, brongen den tijd door mei spelen en redetwisten. hot l Terugkeer der onderhandelaars naar Brest-Litowsk. BERLIJN, 28 Jan. Berliner Tageblalt meldt Staalsekretaris von Kühlmann is wistoren avond in gezelschap van gezant schapssecretaris von iloesch, naar Brest- Litowsk vjr'rokken. WEENEN, 2S Januari. Do minister van buil nlandsche zaken, graaf Czernin, heeft zich gisteren naar Brest Litowsk begeven. I-lij is vergezeld van de gezanten baron von Mittag en Dr Wiesner, de ge- zantschapsraden baron von Eudrien en graaf Colluredo, alsook den gezantschapsekroiaris von Gaulsch. Afdeelingsoverste Dr Gratz zal dezer dagen ook afreizen. Finland's vertegenwoordiging bij de Vredesonderhandelingen STOCKHOLM, 28 Jan. Stockholm's Tidningen vernoemt uit Helsi;.gfors, dat de Fiusche Landtag eene afvaardiging benoemd heeft, welko gelast is de Finscho belangen to verdedigen to Brost Litowsk. De af vaardiging bestaat uit drie burgerlijke en drie socialistische leden. Trotzki keert naar Brest-Litovsk terug. PETROGKAD, 28 Januari. Do afge vaardigde voor Builenl, aangelegenheden Trolzki, is verleden nacht naar Brest Litovsk vertrokken. JAPAN EN RUSLAND PARIJS, 26 Januari. Do Agence Havas meldt uit Tokio, dato 25 Januari Bij do opening der Japansche Kamer sprak de minister voorzitter Teranchi eene rede voering uit, in welke hij zegde De wending der zaken in Rusland is voor ons een onderwerp voor ernstige bekommer nissen. Wij wenscbe dat Rusland zich eene duurzame mgeering verschaffen. Terwijl wij vaststellen dat, eilaas, de wanorde overslaat tot Oost Azia is hot te vreezen, dat zij in het verre Oosten den vrede zal in gevaar brengen, die don grond slag uitmaakt der politiek van ons rijk. Indien de wanorde de nationale belangen bedreig, zal de regeering de vereischte maatregelen nemen. De minister van binnen- landsche zaken Montono ondersteunde deze woorden en voegde erbij dat Japan verant woordelijk is voor het handhaven der orde in het Verre Oosten. Dat land mag voor geene opofferingen achleruitdeinzen om eenen duurzamon vrede te verzekeren. kele punten in Champagne en in het Maas gebied. Fransche bron. PARIJS, 27 Januari. Geen belangrijk feit to vermelden in den loop van den nacht behoudens twee overrompelingspogingen op onze kleine posten in de streek van de Fave. Zij mislukten onder ons vuur. PARIJS, 27 Januari. Nu en dan artillerievuur op het grootste deel van het front, nog ul hevig in de streek ten oosten der baan van St. Hilaire naar St. Soupiet. Onzo artillerie richtte er zeer werkdadige vernielingen aan. jÜagélsohe bron LONDEN, 26 Jan. Gedurende den npcht, maakten wij enkele gevangenen tij deus patroeljogechten ten zuidwosten van Kamerijk. 's Avonds laat, bestookte het vijandelijk geschut onze stellingen in de vallei van do Scarpe. 'a Nachts deden do Duitschers een overval op con onzer posten ten Zuiden van Fontaines lós Croisilles. Twee onzer soldaten worden vermist, Heden morgend werd een vijandelijke aanvalsiifdeeling door geweer- en machien- gewcervuur op de vluokt gedreven ten noor den van Passchendale. Het vijandelijk geschut was 's morgens in touw hij Hairnicoürt en Ramscarapc-lfe. Duitsche bi'oa BERLIJN, 28 Jan. Op de hoogvlakte der Zeven Gemeenten duren sedert gisteren namiddag de artiïleriegevochten voort die sedert den morgend in hel gebied van den .Col del Rosso tot groote hevigheid ontwik kelden. Oostenrijkache bron WEENEN, 28 Januari. Op de hoog- vlukio der 2e ven Gemeenten zijn de artiile- riegeveohten zeer hevig geworden. Italiaans oh e bron ROME, 26 Januari. In het gebergte matig geschutvuur. De geschutaktie was veel levendiger van Mantello af tot aan de zoè. Hot weder is verbeterd, en in de lucht girt'g hel er zeer bedrijvig toe. Onze vliegers i/ombaideerden met sukses vijandelijke kam pen en dö spoorweginrichtingen te Cismon ou de Piméllano. Onze watervliegtuigen bestookten krachtdadig militaire doeleinden 'op de Sileon op do Piave. Onze vliegtuigen en Ulo orzer verbondenen vielen herhaalde lijk de vijandelijke eskaders aan. In do streek van den Monte Zebio en in het Soe^anadal haalden wij vijandelijke vliegtuigen neder. De Êngelsche vliegers scholen er twee af btj San Pietro Feletto en 'oti bij San Firo zij staken ook twee vijande lijke kabelballons in brand in do omstreken van KcreglianO, Vijandelijke vliegers wierpen eonige bomthon op Onze loopraven, zonder schade aaf> to richten. AVONDBERICHT BERLIJN, 28 Jan. Tusschen A3iago en do Brenta zijn teogevolgo der Italiaanacne aanvallen hevige gevechten ontstaan. Van de andore gevechtsterreinen, niets nieuws. BERLIJN, 28 Januari. Nieuwe duik bootsuccessen ih 't spergebied rond Engeland 20.000 ton. Een groot deel dezer schepen welke meest allen bewapend waren, werd Het antwoord aan Herüing en Czernin PARIJS, 28 Jau. L'Eoho do Paris meldt, dal er tusschen do Enteutekabiobtten een levendige gedachten wisseling plaats heeft over hel antwoord op de j^tdevoenngen van Herlling en graaf Czernin. Wilson zou zinnens zijn punt voor punt de verklaringen der beide ministers te beant woorden. Ook Clémenceau zal later autwoorden. -W* BERLIJN, 28 Januari. Volgens een draadloos telegram uit Petrograd, heeft de Petrogrudor regeering de diplomatische betrekkingen met Roumenië afgebroken. liet Rouineensch gezantschap wordt op don koristen weg heengosluurd. De Rou ineensche goudschat, welke le Moskou be rust, werd als onaantastbaar verklaard. Le raadsregeering neemt do verantwoordelijk heid op zich, voor liet bewaren van het goud en de teruggave aan het Roumeensch volk. Generaal Tschorbatschew heeft met dit alks niets te zien. AMSTERDAM, 26 Jau. - Volgens een plaatselijk blad brengt de Now-York Times, de volgende bijzonderheden over do over eenkomst tusschen de regecï'ing der Veree- nigde Staten on deze van Nederlrnd Taehlig Nedcriandsche schepen, die te samen 6 maand in Amorikaansche havens liggen zullen terug in werking komen. Vijl daarvan zullen ievensmiddolen voor Zwit serland, twee andere voor Nederland ver voeren. Alle andere schepen worden ter beschikking der Amerikaansche regeer ing gesteld. In hoofdzaak zullen deze schepen graan uil Australië en Arhenlioië, suiker uil Java en bovendien 100,000 ton Ghilisalpeter halen, die do regeering voor den Ameri- kaanachen landbouw gekocht heeft. Op dezo wijze hoopt de Vereenigde Staten te kunnen beschikken over een tonnemaat van 350,000 ton scheopsruimte. -VVV IN FRANKRIJK AAA- IN RUSLAND De strijd tusschen Rusland en Ukr&nië STOCKHOLM, 28 Jan. De strijd tusschen Ukrauiers en Boischewiki, bij Jekaterinos* law ontstaan, wordt met groote verbittering voortgezet. De statie gaat van de eene hand in de undere'over. De Bulschowiki houden Bachmul bezet. De Ukraniera bemachtigden Ploskirow en Schepiotorko, alwaar zij 105 kanoneen en 500 maoliiengeweron buit maakten. Daaren tegen hebben de Boischewiki zich meester gemaakt van Briansk en Lozora. Te Poltare werd de bevelhebber der Ukranische kozaken, Lastortschenko ver moord. NAAR R. O. N- 3® VERVOLG. Hij vergeleek bij zich zei ven zijn woon vertrek op de derde verdieping van een huis in de* rue de la Tour d'Avergne, bij dit groote huis, en dezen fraaien tuin. Hij dacht bij zich zeiven dat Coelio sterker zou worden indien hij daar kon wonen. Eene juloersche gedaohte voer door zijne ziel. Hij keek Cyrillus en Marie Ange bijna meteen blik van haat aan, en de bittere woorden, welke hij op de lip pen weerhield, vielen op zijn hart terug. Coelio had voor niets oogen dan voor zijne vrienden. Marie Ange liep door den tuin, plukte een bouquet voor den zieke en miss Èmily kwam met een vracht boeken terug, die Pont Joubert aan zijn zoon ten geschenke had gegeven. De goede Iersche wilde den zieke de fraaie platen laten zien. Morse week niet van den ziek9 en keek hem met zijne goedige oogen aan. Pampy naderde hem ook en zeide zacht tot hem Pampy zal voor u zingen als allen weg zijn. Mario Ange kwam met handenvol bloe men terug toen do tuindeur openging. Juliane I riep zij on omhelsde 't meisje dat zij mede naar haar vader trok. BERN, 27 Jan. De Bomer Tagwacht meldt over onlusten te Lyon en iSr. Klieanne In beide steden braken op 16 Januari stakingen uit. Te Lyon geldt het ce^staking der btrautwerkers en te St. Etionne zuikea der munitiewerkers. 's Namiddags van 16 Januari trokken de Lyon- selie betoogingen,gevólgd door talrijke vrouwen en kinderen, voor bet stadhuis, waar de gemeen teraad zitting bad, en verlangden van de over heden betoro verdeeling der levensmiddelen en den vrede. Geelt ons onzo mannen weer. Geeit ons brood riepen de vrouwen. J e gendarmerie werd opgeboden en bet kwam tot bloedige inci denten, waarbij op beide zijden offers vielen. l.e staatsraad werd tot in do vroege morgend- uren belegerd L-en volgenden morgend verga derden da stakers reeds vroeg. In de verschil lende doelen der stad werden narrikaden opge richt. Gendarmerie en troepen werden naar Lyon gebracht en op 17,18 en 19 Januari zouden de onlusten, die een revolutionair karakter aan genomen hadden, in de gam.ei.estad geheersclit hebben. Sindsdien blijven de berichten van daar weg. In fct. Etieune gaf de regeoring reeds den eersten dag aan al de eischen der stakers toe, Dezen keerden evenwel niet in de werkplaatsen terug, maar betoogden in de straten waar vrou wenlot het volk spraken en van de regeering vrede verlangden. In den nacht van 17 op 18 Jan. werd het vuur aan het stadhuis gelegd. Ook hier waren er bloedige oilers. De fransche gendarmerie werd reeds op 17 Januari van de Zwitsersche grens verwijderd en naar l.yori en bt. Etieune gezonden en is tot op dit uur niet teruggekeerd, waaruit men beslui ten kan dat de orde nog niet hersteld is. Dit is Juliane zeide zij. Blijft ge bij ons vroeg Pont Joubert. Ja, was het antwoord, grootvader zal mij komen halen. üe bei weerklonk opnieuw het was de post on Pampy verwijderde zich en verscheen spoedig daarna met een zilve ren blad, waarop oen brief lag. Pont-Jouberi nam hem, bekeek hem nauwkeurig, verbleekte eu bracht do band aan zijn voorhoofd, als bij vreesde te vallen. Wat is er vroeg Jude Maloeuvre gij lijdt Mijn vriend, antwoordde Pont Joubert, als ik een brief van Martinique ontvang ben ik altijd bedroefd. Hij brak den brief met koortsachtige hand open, maar nauwelijks had hij de eerste regels gelezen of tiij smoorde een kreet eu steunde wankelend tegen een boom. Geef mij uw arm, zeide bij tot Maloeu vre, ik moet voor hen mijn smart verber gen. Tweede Hoofdstuk. EENE GEHEIME WONDE. Maloeuvre wilde de deur van de salon openen, maar daar Pont Jcubert vreesde te dicht bij zijne kinderen en bedienden te ïijn, zeide hij zacht tot zijn vriend Laat ons naar boven gaan. EEN EN ANDER Het Engelsohe front in Frankrijk LONDEN, 28 Januari. De bijzondere briefwisselaar van Reuter aan het Engelsch front in Frankrijk meldt, dat de Engelsohen eon nieuw deel van het Weslfrout overge nomen hebben. De Engelsche loopgraven strekken zich thans uit lot aan St Quentin. De jAmarikaansohe hulpdienst. Matin meldt uil New York, dut senator Mc. Umb den senaat een voorstel deed over do mobilisatie der {burgerdienstplichtigen. Deze bevat de mannen van 18 tol 62 jaar, die vooral op de spoorwegen en in do oor- logs werk huizen zouden gebruikt worden, Het nieuw Kabinet Wekerlé. De koning van Hongarië heeft het verzoek om ontslag van het kabinet Wekerlé aange nomen en terzelfder tijd Dr Wekerlé tot mi nisterpresident genoemd. De koning heeft liet voorstel van den ministerpresipeut aan vaard graaf Appomje werd minister van onderwijs, baron Szurmuy werd h-onvedmi- niater Dr Bela Foeldes minister zonder por tefeuille. Dr Karl Uunkelhauser werd minister voor Kroatië, Slavonië en Dalmatië. Joh. von Toth, minister van binnenl. zaken, Bassoni gerecht. Jozef Szlereny, handel, prins Win- dischgralz, minister zonder portefeuille. Soldatenvrouw Hot hóf van Verbreking komt to beslissen dat de wet van 4 Augustus 1914, welke verbiedt vervolgingen in to spannen legen burgers, die onder de wapens staan, niet de vrouw heeft willen berooven, vier echtge noot in het leger is, van liet vermogen de toestemming in te roepen der rechtbank om op te treden tegen derden, wanneer ten ge volge van de scheiding, voortvloeiende uit de corlogcgeiieurtenissen, de toestemming an don man niet kan geworden. De kwestie blijft betwist, wanneer de vrouw, in plaats van eischeres te zijn, ver dedigster is. Iu dit geval, schijnt een negatieve oplos sing logischer, zij komt beter overeen met de bescherming die de wetgever gedurende den oorlog heeft willen verleenen aan den soldaat... en aan zijn gezin. De zieke huurling Wanneer, in antwoord op een verzoek tot uitzetting van een huurling, wordt staande gehouden dat de persoon, welko uitgezet moot worden, niet in slaat is om naar eene andere plaats to worden vervoord, en dat dit argument betwist wordt, staat het den rechter in voorloopige voorziening vrij, alvorens over het verzoek te stalueoren, een wetsdoktor aan te wijzen, belast don gezondheidstoestand van den persoon in Kwestie te onderzoekon en te zeggen of het voor laatstgenoemde gevaarlijk is vervoerd te worden. Aldus kan in het kort worden samen gevat eone uitspraak van Dr Fernand De- quesne, voorzitter van do rechtbank van Eersten Aanleg van Brussel. De Kcntaolvergaderingen DER hebben; In de maand Februari, te Aalst In het Lokaal van dan Katholieken Werk- man9krlne, Ingang Zonr.estraat, plaats als volgt. Vergadering van alle gewezen Belgische Soldaten uit alle gemeenten: Maandag 4 Febr., om 9 1/2 u. voormid-, geneeskundig onderzoek. Dinsdag 5 Febr. om 8 .1/2 u. voormiddag Dinsdag 5 Februari om 2 ure namiddag, do burgerwacht. Woensdag 6 Lcbruari om 8 1/2 ure voermidd, de klas van 1873 9 ure 1974 10 10 1/2 - 1876 n 11 IS tl 2 ure namiddag 1878 «2 1/2» 1S79 3 1SS0 4 1S31 4 1/2 1882 Donderdag 7 Februari. 8 1/2 ure voormid. Ue klas van 1883 Mevr. wed. Benoit VERBlïECK-SCHEER- LINCK; Mijnheer en Mevrouw Frans CORNELIS- VERBEF.CK en hunne kinderen; Mijnheer en Mevrouw TheopluieKIECKENS- VERBEECK en hunne kinderen; Mijnheer Auguste VEitBEECK; De familiën VER13EFGK, 8CHEERLINCK, CORNELLS en K1ECKENS melden met innige droefheid, doch met christens gelatenheid bet onherstelbaar verliesdatzij komen te ondergaan door het afsterven van hunne teerbeminde doch ter zusier, schoonzuster, taaie, nichten bloed ver v. ante MEJUFFER LID DER CONGREGATIE VAN O. I-. V. geboren to Aalst den 4 Mei 1880 eu aldaar god vruchtig in den lieer ontslapen den 28 Januari 1918, versterkt door de HH. Sakramenten. De plechtige lijkdienst en begrafenis zal plaats hebben Donderdag 31 Januari, om 9 ure, in de kerk van den H. Martinus. DeVrouwmis onder de Vigiliën. Men vergadere Schoolstraat, 17, om 8 1,2 ure. Vrienden en kennissen, die bij vergetelheid geen doodsbericht zouden ontvangen, worden verzocht dees als uitnoodiging te wilien aan zien. Beiden klommen de trap op en gingen naar de kamer van Pont Joubert. Deze sloot liet venster en zette zich toen in oen fauteuil neer, waar hij een oogenblik bleef zitten met het hoofd in zijne handen zijne horst zwoegde en ingehouden snik ken bereikten hèt oor van Maloeuvre. Tegenover zijn vriend gezeten zag hij hem uit medelijden en nieuwsgierigheid aan. Wellicht zag die man, in wiens hart meer dan een bedwongen lust huisde, met genoegen dien gelukkigen, dien nvlliou- nair weeneh als een kind. Hij bleef koud voor die smart en toch wist hij deelne ming in zijne stem te leggen toen hij vroeg Kunt gij mij uw verdriet niet raeedee* len Kan ik niets doen orn het te verlich ten Renó Pont Joubert hief het hoofd op en zeide met bewogen stem Ik dank vertrouw op u ik weet dat ik op uwe toewijding kan rokenen. Gij bedoelt op mijne dankbaarheid. Er zijn er zooveel voor wio dit woord een last is. Spreek, vriend, en zeg mij Jtoo ik u van dienst kan zijn. Ik moet eerst beginnen u zaken te ver tellen, welke gij niet weet, dal is van een tijdperk van mijn loven, waarin ik een ongestoord geluk smaakte. Zijt ge dan niet meer gelukkig 9 9 1/2 10 1/2 11 2 2 1/2 3 4 namiddag 1884 1885 1886 1887 1888 1839 1S9Ö 1891 Vrijdag 8 februari 8 1/2 u. voermidd, de klas vari 1892 10 11 2 3 4 ure namiddag 1893 189-1 1895 1896 1897 Zaterdag 9 Februari, m 8 1/2 u. vouriüidd. do klas van 1898 10 1899 Maandag 11 Februari n 8 ure voormiddag de klas van 1900 2 1901 Dinsdag 19 Februari, om 2 ure namiddag gewezen soldaten uit alle Gemeenten met uitzondering voor Ninove, Donderhoutem Iddergem, Nedèrhasselt, Okegem, Oultre De bekendmaking der rneidodagen zal slechts plaats hebben zooals het hierdoor geschied. De Burgemeester moet voor vroegtij dige kennisgeving aan de meldeplichtigen zorgen. Verzuim evenals le laat komen wordt gestraft. Al de in de Kommandantuar woonach tige vluchtelingen moeten gelijk de an dere meldeplichtigen aan de vergadering deelnemen op de meldedagen vastgesteld door do bevoegde gemeente, maar afzon derlijk on tegen i.et einde der vergade ring zooals reeds medegedeeld. Er is gebleken dat, iiï Lessen werkende arbeiders, niet stipt ter kontroolvergade- ring verschijnen. Nogmaals wordt bekend gemaakt, dat strenge straffen toegepast zullen worden, aan deze die aan hun plichten to kort blijven. Mób. Etappen-Kommaudant. 57 (A. B.) HENTSCHEL. Leutnant, Leitor des Meldeamls BERICHT. - Voor den aankoop van Belgische rente kasbons Aalst 4 1/2, stad Antwerpen, Brussel, Luik, wendt u tot M. Robert Van de Lanotle, wissel agent, Esplunadestraat, 8, Aalst. Beste voorwaarden. 1338 GEVONDEN. Een luxo-hondje, zwart van kleur, voorzien van eenen lederen halsband. Terug to bekomen bij Henri Moyens, Ajuislraat, 68. stHn^eiid. Het Voe- dingskomiteit van Aalst verlangt te huren of le-koopeu Balance» van 5 kilos. C9ievEene bovenrnoid. 25 tol 35 jaar oud, goed den dienst ken nende. Onnoodig zich aan te bieden zon der goede getuigschriften. Schrijven ten bureele van hel blad onder de letters Een© dienstmeid kun nende koken, vraagt werk in daghuren. Adres ten bureele van '1 blad. 1337 Gij zult het weten, als ik u alles zal verteld hebben. Ik luister, zeide Maloeuvre. Toen ik Parijs verliet, begon Pont Jou bert met bevende stem, vertrok ik naar Martinique, eerst om een oudon bloed verwant op te zoeken, vervolgens om liet goed te 2ien, dat ik aan mijn zoon nalaten. Mijn® reis was voorspoedig d'ö zeo was efl'en als do hemel on ook h®t land is er schoou. Velo dagen braoht ik zonder iets te doen in die schoon® natuur dóór ik nam bezit van dien grond, waar de vulkanen woeden, waar tie lianen als draperiën zweven, waar de warmo lucht tot niets doen noopt. Eindelijk ging ik tot mijn notaris, niet om met hem mijne zaken af te doe maar om hem te verzoeken mij aan do grootste kuizen der stad voor te stellen. Ik houd niet van de wereld, eene soort van afkeer houdt mij 'van alle be weging terug .tlsrasdo vrn het lui leven. Toch moot ik bekennen dat de ontvangst der Greoolscho dames mij bekoorde. Hare lieftalligheid, hare schoonheid, hare harmonieuze stemmen oefenden op mij een yrooten indruk uit. Of liever zoodra ik bij mevrouw 3a- ville ontvangen was en hare dochter Ina gezien had, droomde ik dat dit blonde kind voor «rij do gewensch-te lqyenpjmöl- lïn zouiljn. (^6fvo§t•.,)

De Volksstem | 1918 | | pagina 2