De erfgenamen ¥as Judas Een troonrsde ven Koning Oeorp AALSTERSCHE KRIJGSGEVANGENE*! Laatóoiraarcbsnil vaa Bost-Vi. Oorlogsberichten Westelijk gsvesMstarrela Zuidelijk gevechtsterrein XXIV0 JAAR N. -34 4 centiemea het auiamev Maandag tl en Dinsdag 12 FebruyfrpHII VOLKSSTEM pruliker-Uitp:evnr J. Van Nuffbl-De Gkmbt. BureelenKerkstraat, N. 9 en -22, Aa_lst BEKEKOH£KI«G Aan de gemeente Zoveneeken, op wier gebied in den nachl van 17 tot 18 Oktober 1917 uit het kwartier van een mijnwerpers kamp, het harnas van een paard, alsook verscheidene harnasloebehoorleu ontvreomd werden, en alwaar in Oktober 1917 de beide luchtkamers van 't rijwiel eens luitenants, die hij bij 'tinkwartieren in eene herberg! der gemeente ondergebracht had, op kwaad willige wijze doorstoken werden, is bij be sluit van het Araee Oberkommando 4 eene boete van DRIE DUIZEND MARK sis straf opgelegd, daar als daders, die niet gevat konden worden, slechts inwoners der gemeente in aanmerking- komen. Dit wordt ter algemeen© kennis cebraclit. Der Etappeninspekteur, von SCHIOKFUS, General der Inf. DEN HAAG, 7 Februari. Uit Londen wordt gemeld Koning George heeft giste ren avond eene pa riemen tszitting gpsloten met do volgende redevoering; Sedert ik voor de laatste maal het woord tot u richtte bobben er zich grooie gebeurte nissen voorgedaan. Enkele weken na mijne ing hebben de Vereonigde i'ika zich aan onze ziide g«- laatste redevoer Staten van Amer echaard om met ons als bondgenocten den strijd op te nemen voor de verdediging van de beginsels van Recht en Vrijheid, riet feit dat Amerika, zooals reeds zooveel andere onzijdige landen, zich in den strijd aan onze zijde is komen stellen, hoeft voor gevolg gehad dat nu de heele beschaafde Wereld vereeenigd is in een bondgenootschap aller landen tegen den eerloozo» aanvaller. Deze gebeurtenis heeft nieuwe, kracht geschonken aar: onze wapens en ons heeft zij nieuwe moed gegeven met vertrouwen in do zege praal onzer zaak. Langs den anderen kant. echter is Rusland, dat door zijne innerlijke twisten van eengorukt is, niot moer fti staat om zijne taak als bondgenoot verder te vol brengen. Do onderhandelingen, die het met den algemeenen vijand aangeknoopt heeft hebben echter opnieuw het bewijs geléverd dat de begeerten, diö door den rampzaligen oorlog opgewekt werden, nog immer en On verzwakt aan het werk zijn. Do droevige gebeurtenissen in Rusland hebben tr ook veel toebijgedragen om de lasten van al de andere bondgenooten aanzienlijk te komen verzwaren onder elk oogpunt. Maar toch is dat alles nog niet van aard geweest oin de geesteskracht en de eerlijkheid met dewelke do bondgenooten ten strijd gegaan zijn, te verzwakken in den ongehoordon strijd voor het welzijn der heele Menschhoid In het guidden der aigemeene verwarrisg en der sich steeds veranderende toestanden en ge beurtenisseu verschijnt steeds klaarder en duidelijker het krachtig besluit der weder- landsche Democratie, die er op uit blijft %m zich eer. rechtvaardigeu en duurzainen ^rade af te dwingen en le verzekeren. In dlle froutafdeelingen hebben mijne strijd krachten, zoowel op het land als op zee, het heele afgeloopen jaar door eene bewon derenswaardige edelmoedigheid getoond met eene aanhoudende strijdkracht, naast eene nergens verzwakkende ol' afnemende vastberadenheid, die de bewondering van heel mijn volk afgedwongen heeft. Iu Frankrijk werd de vijand telkenmale weer achleiuitgeworpen en vol van vertrou wen wacht ik het verloop van den strijd aldaar af. In Palestina en in Mesopotamia zijn de meeste beroemde en belangrijke ste den van het Oosten uit de handen dor Tur ken gehaald, l6r\vijl do vijand in Afrika ue laatste overblijfsels van zijne koloniale be zittingen verloren heeft... In al deze streken hebben de troepen van mijne zichzelfbastu rende dominions en van bet Indisch Rijk hun volledig aandeel gehad in de to over winnen moeilijkheden en ook in den ver worven roem. In den loop van het laatste NAAR R. D. N 13° VERVOLG. Binnen eenige maanden zult ge weer terug zijn en Ina teruggevonden hebben. Wees gerust, ik zal uwe kinderen bemin nen zooals ik Coelio bemin, en God weet hoe ik hem liefheb De twee vrienden scheidden. Elk hun ner had er behoefte aan alleen te zijn. Pont Joubert gevoelde zijn hart samen krimpen door zijne voorgevoelens, die hij niet tot zwijgen kon brengen Maloeuvre moest met meer koelbloedigheid de nieu we vooruitzichten overzien, die zich voor hem openden. Judo ging naar liet kabinet waar Coelio sliep. De arme zieke sliep gerust. Zijn fraai bleek gelaat lag op hel kussen en hij ademdo gerust. Behalve zijne vermagerde trekken en de sm-irlelijke uitdrukking die op zijn gelaat lag, mocht hij schoon hue- ten. Maloeuvre rag htm lang aan. Gij zult rijk zijr. -/"ide hij, rijk, zooale ik gedroomd h6b Voor do eerste van mijn leven begin ik to geiooven, dat ik oiét overdrijf als ik zeg dat ik roiüiomiair zal worden. jaar werd voor de eerste maal in mijne do minions en in het Indisch Rijk oen oorlogs- rijkakabinet ramen geroepen, dat samenge steld was uit vertegenwoordigers dezer be volkingen. De besprekingen van de grootste waarde en beteekenis geweest, zoowel voor wat de voortzetting van den oorlog aangaat als voor wat de versterking en de eensge zindheid in mijn Rijk betreft. fleuren van het Lagerhuis Ik bedank u hartelijk voor de bereidwilligheid waarmede gij ai de zware lasten en de taken van den oorlog op uwo schouders genomen hebt. Het heeft mij grootelijks verheugd u van mijnen kant volledige voldoening te kunnen schen kon voor wat aangaat uwe voorstellen met het oog op eene betere vertegenwoordiging van ons volk in de Regeering. Ik betrouw er mij gaarne op dal de door u voorgestelde en aangenomen maatregels van aard zullen zijn om oen veel grooter getal van mijne onderdanen eene krachtige stem zullen be komen in hot regeeren en besturen van hun land en dut daardoor onze nationale eenheid, die gedurende den oorlogstijd zoo bewonde renswaardig is geweest, ons land in staat te stellen om den oorlog nog krachtdadiger voort te zetten zoowel als om het in staal te stellen tot den.niet minder zware taak van het algemeen heropbouwen van alles van zoodra de.vrede zal gesloton zijn Ik leef dus in de vaste hoop dat, trots alle ver warring en ingewikkeldheid dor zich voor doende allerhande vraagstukken, eene op lossing weldra zal gevonden en mogelijk gemaakt worden. Maar eene gelukkige voortzetting van don oorlog is en blijft boven voor alles het allereorsto van onze doel einden. Met groole dankbaarheid heb ik tot hiertoe de verheven begeestering waargeno men m t dewelke alle klassen en standen van mijn volk de zware iasten die hen voor liet bereiken van dit ons doel opgelegd wor den, gehoorzaam aangenomen en gedragen hebben, iets wat ons ten volle bewijst dat zij do laatst© proef, die hen waarschijnlijk zul moeten opgelegd worden, om onze volle kracht tot de hoogste onzwikkeling to bren gen, goed zal weten to dragen en te door- s.aan. Voor dit alles bid ik den almaclitigen God ons zijn zegen te willen geven CosffiSielt »eo? Qjides-sEantl aan de IN DU1TSCHLAND. Het Comiteit lieefc de eer verslag te doen over de werkzaamheden der maanden October, No- ember en Dec. moor 1917. Verdwijnt als inschrijver voor 10 l'r. met de aamil December, JV1. ïsid.-Leclercq, overleden. Nieuwe inschrijvers: in de maand November, Naatni. Maatschappij Filature du Canal in do maand December, Mej. Ilaegeman Jeanuette, Albert Liónarts.runt 10, elk voor 5 fr. per maand'. Hebben vanaf de maand December huuuo bij- drage verhoogd: Aiovr. Barones Leo deBethtnie van 5 tot 25 fr., M. Jozai'Sehoite vau 5 tot 10 ir. M. Achnei Eeuiau van 5 tot 10 fr., M. Edward ülcnissou van 5 lot 10 fr., en M. Oscar Van Causbrouck van 5 tot 10 fr. Eene omhaling tn voordeele der Krijgsge vangenen, gedaan door de leden van het Comi teit, op Zondag 25 November 1917, onder de mister gelegen beid van het St. Ceciliafeest dor Koninklijke Harmonie, in de St Marccnskerk, heelt eene som van 022,02 fr. opgebracht. Het Comitcilslid M. Isidoor Leclercq, in den loup van dozen trimester overieden, heeft het Comiteit begiftigd niet eene som van 1500 f dos le levendiger zal in ons de herinnering blij ven van zijne medewerking aan het werk der Aalstersche Krijgsgevangenen. Het bedrag der pakken eetwaren aan de krijgs gevangenen voor u 'zen trimester gezonden, be loopt tot de som van fr. 4142,00. Bovendien is er met de 15UC fr., waarvan spraak hiervoren en met du andere in kas zijnde gelden als Nieuw jaarsgeschenk een pak ondergoed, bevattende een hemd, eene onderbroek en een paar kousen uit Zwitserland gezonden; liet bedrag dezer uit gaaf beloopt 2ü54 fr. In het geheel is er dus voor een getal van 211 krijgsgevangenen, door liet Comiteit onder steuud, gedurende den afgeloopen trimester, eene som van 7Ci*fi,60 fr. uitgegeven, hetgeen het iukas verminderd lot de som van 49,ba fr., waar mede wij hel jaar 191S intreden, hopende dat dit liet taaiste vau den oorlog zat zijn. Als plaatsvervanger van Af. Is. Leclercq in het De gedachten vau Maloeuvre namen een meer sombere wending, want hij ver wijderde zich eensklaps van het bed van Coelio aisof hij vreesde dat de zuivere blik van zijn slapend kind de geheimen van zijn hart zou peilen. Zonder te hopen dat hij zou kunnen slapen, wierp Judezich te bed en da mor gei. verraste hom nog met het hool'd in de handen. Hoe meer Maioouvre dacht, hoe bleeker hij werd en hoe meer 't bloed uil zijn hart week. Deze rei3 kan voor Pont Joubert nood lottig worden, zeiilo hij. De krankzinnige is het land in geloopen en elke vreemde ling, die zich daarin waagt, is 'Verloren. René begaat eene dwaasheid, die hem zeer duur kan le staan komen. Ah hij sterft erf ik honderd duizend franken Ba honderd duizend franken Maar ik wil rijk zijn Hoe ik zou gewei gerd hebben de echtgenoot te worden van eene jonge, schoone vrouw, die ik zeer genegen was ik zou een misvormd schep sel getrouwd hebben en ik moet mijn zoon zien lijden en dat voor zulk een beetje! Neen, ik moet rijk zijn Ik heb gedroomd eenmaal een geldkoning te worden, met miljoenen te spelen, de openbare meening naar mijne hand le zetten En niets van dat alles zou gobeureu, zelfs al komt Reué nooit terug l Comiteit, is aanzocht geworden M. Nic. Lou- veigné. bestuurder der Nsanil. Maatschappij Filatdre du Canaldie ons de eer aangedaan heeft dit ambt ta aanvaarden. Rekening voor de maandort October, Novem ber en December Ontvangsten; 1. Overschot der vorige reke ning 2140.25 fr.; 2. bijdragen der maand Octo ber 997,25; id. der maand November 1002,25; id. der maand Ducembor 1037,25; 3. Opbrengst om haling in St Martenskerk 622.62; 4. Naamlooze giften D. S. 25,05; O. V. 12,50; 5. Gift M. Isid. Leclercq 1500 fr. Te samen fr. 7337,17 Uitgaven 1. Verzending pakken eetwaren voor de maanden October, Novomber, December 4142,60, 2. verzending pakken ondergoed 2954,00 3. inkasseeren der bijdragen on kosten van brief wisseling: October 31,05; November 34,64; De cember 25,05; 5. aan den E. H. Doken van Fr. Komen, voor zijne beschermelingen 100 fr. Tesamon fr. 7287,34 N. B. De krijgsgevangen Cormont Os :ar, is den 6 October 11. in het kamp van Duisbrug ove;loden; do krijgsgov tngenen Schollaert Joz. en Thomas Leo.! verblijven niet meer inDuitsch- land; nieuwe in eschreven krijgsgevangenen De Pauw Seraflen en Keselaer August. M. Muenhout deelt 1119de Vleeschmeél. Beschikbaar GOOO kilos, waarvan 5000 aan het gewest Thielteu 1000 aan Schelderode. TurfDe onderhandelingen duren voort. Werk van den Akker. Van toeko mende week uitbetaling der hulpgelden voor do provincie. Wissels voor gerst zijn beschikbaar voor al de gemeenten der Koinmandaiituur Gee- raardshergon, Ammoniaksulfaal. De volgende ge meenten hebben nog hun aanfioel ammoniak sulfaat niet afgehaald Erlveldo (gewest), Oudenaarde, Worte- gein, St Maria Hoorebske, Segelsem, Deinze Landegem, Meigem, Zeveren, Oosierzeele, Slrijpen, Berlaere, Overmeire, Zele, Zele Werk van den Akker, Lebbeke, Mespelare, St Gillis Deudermonde, Laarne, Massemen ei: Schooiiaarde. Wij geven hun nog tot Donderdag tijd oni de aflialing te doen, nadien zal hun aandeel aan andere gemeenten komen; het is niet mogelijk langer uitstel lo verleenon. Zamrogge en tarwe. Voor bet afge staan broodgraan, in ruiling gegeven voor 't ontvangen zaaigraan, zal er 17.50 fr. voor do rogge on 28,50 fr. voor do iarwe^ per 109 kgr. wedergekeerd worden. Do belang, hebbende gemeenten die voldaan hebben, zelfde getal kilos broodgraan afgestaan voor het ontvangen zaaigraan, kunnen van af Vrijdag toekomende, in het Landbouwers huis, do hun verschuldigde golden terut bekomen. Zij moeten zich voorzien van het bewijs der afgeleverde hoeveelheid. M. De Keyser handelt over do meststoffen en het bedrog dat daarin gepleegd wordt. Do eenheid fosfoorzuur kost 1,50 tol2 fr. Do eenheid potasse kost 0,80 tol 1 fr. Als ge dus weel hoeveel eon heden fosfoor zuur on potasse eeno meststof bevat, dan berekent men gemakkelijk hoeveel men daarvoor betaalt. Betaalt men meer, dan is het overschot Jen prijs der stikstof. Ik iieb verleden Vrijdag gesproken van meststof die aan 86 fr. verkocht wordt; daarin is van 10 lot 12 fr. fosfoorzuur en van 2,50 tot 3,14fr. potasse. De rest, 75 fr. ongeveer, is de prijs der stikstof. Er is ongeveer 2.5 0/o in. Dus 2.50 kil. op 100 kil. De stikstof kost dus ongeveer 30 fr. de kilo. Die prijs is veel te hoog om voordeel to kunnen opleveren. Spreker dringt nog eens aan op het uitlezen van zaden, en raadt aan boelenzaad, rutabagazaad, wortelzaad, ioofzaad, zelf to kweekon, liet is nu schromelijk duur. Beslis, het niet in den locliting Le zetten, waar het veelal te veel iu den schaduw staat; plant de zaadplanlen in liet volle veld; ze kunnen geeue zon te veel hebben. De kleine zwakke scheutjes snijde men af; men bedekko d»-n grond tussohen de planten met kort mest tegen het uitdrogen, en men steun© do zaadstammen met stokken en peerson. Voordrachten. De gemeenten die land bouwvoordrachten begeeren, zijn verzocht mij er aan le vragen. Mijn adres is 18, Noordslraat, Ledeberg. Aan het Westelijk front LUGANO. 9 Febr. De Secoio meldt uit Parijs, dat de voorjaarsgevechten zich reeds aankondigen; Clemenceau zou aan de parlementariërs medegedeeld hebben, dat Frankrijk besloten is in dit jaar den oorlog te doen eindigen tot eiken prijs. BASEL, 9 Febr. De Baseier National Zcitung behelst volgende Havasmelding Op het gansclie Westelijk front wordt met de voorbereidingswerken voor de toeko mende operaties, die geheim blijven, voort gegaan. De artillorio die aan de infanteristen den weg voor hare ondernemingen moet openen, iszoer levendig bezig. De vijande lijke artillerie ontwikkelt in dedoorFran- sche en Engelsche troepen gehouden sectors sterke werking. Voor de beslissende strijd BERLIJN, 9 Februari. Volgens een melding van de Berliner Lohal Anseiger uit Den Haag. veropenbaart de Times bij - zonderheden over de verzorging van het Auierikaansche leger in Frankrijk. Daarvoor is het noodig, geheel to kunnen beschikken over verscheidene Franscbe havensteden, om alle beuoodigheden voor het leger uit Amerika toe te voeren, want in Frankrijk zelf mag voor het Amerikaansche leger niets gekocht of opgeëischt worden. -N/W Jude vaagde zich liet koude zweet van hel voorhoofd. Dan blijven de kinderen nog over zeide hij, wier voogd ik zal worden. Eene zware taak. Wie verzekert mij dat ook in Cyriilu3 de kiemen niet aanwezig zijn van de familiekwaal zijner moeder. Hij zweeg een oogeublik. Maar ik word gek mompelde hij. En toch zou het niet onmogelijk zijn. Arme Cyril lus I Ik zal er een dokter over raad plegen. Ik moe tvoorzichtig met hem zijn. Wat Mario Ange aangaat, zij zal niet lang loven. Zij vat eeno koude, wordt op het ziekbed geworpen en sterft. Zoo sterven binnen weinige dagen vele familiëu uit. Indien dat gebeurde, zou ik rijk zijn, zeer rijk, driemaal millionair Hij hoorde de stem van Marie Ango in den tuin en het blaffen van Morse. Dit deed hem uit zijne mijmering ontwaken. Hij bezocht zijn vriend, die hem zeide Ik heb een vaiet de cliambre noodig, wilt gij a belasten-er een voor mij te vinden Waarom daarnaar te zoeken als gij hens bij de hand hebt Waar zult ge een beter dienaar vinden dan Pampy Zou ik Pampij meenemen Zeker. Hij kent Martinique. Mijn vriend, antwoordde René, Pampy zal mijne kinderen nooit verlaten. Ik ver- Duitsehe bron BERLIJN. 9 Februari. Legergroep kroonprins Rupprecht Ten noorden van Passciiendaele en ten westen vau Oppy maakten wij in kleine infanteriegevechten gevangenen. Het vooruitkomen eens zwakke rerzekoringsafdeeliug. bij Fontaines les Croisilles deed bij den vijand op een breed front heftige vuuructie ontstaan. Legergroep van hertog Albrecht Aan den Oostheuvel van de Cótes Lorraines had een aanval tegen de vijandelijke stellingen ten noorden van Ronvaux uitslag. De Fransche artillerie was in enkele sektors tusschen Maas en Moezel bedrijvig. Ten noorden Xivray werden Amerikanen gevangen. Oostelijk gevechtsterrein De vrede met Oekranië is heden om twee uur 's morgens onderteekend geworden. Van de andere oorlogslerreinon niets nieuws. BERLIJN, 10 Februari. Legergr. van kroonprins Rupprecht Op enkele punten van het front artillerieduels. In den loop van verkenuersgevechten werden Franschen en Belgen bij do Kust en Engelsciien ten noordoosten van Ieperen ge vangon genomen, alsook tusschen Gambrai en St Quentin. Legergroep van aartshertog Albrecht In het gebied van de Maas, wederwijdsck van do Mosel en in eenige sectors ten oosten en ten noordoosteu van Nancy, sterkere bedrij vigheid vaiiden vijand. Fransche afdeelingen drongen tijdelijk iu de Seilelaagte in onze loopgraven bij Ailendorf. In de streek van Blameut werden zij voor onze hindernissen teruggeworpen. Van de andere gevechts fronten niets nieuws. Fransche bron. PARIJS, 8 Februari. Niets te melden, buiten een overval, door de Franschen met sukses uitgevoerd op een kleine Dnitsche stelling beoosten Forges (linkeroever der Maas). PARIJS, 8 Februari. Benoorden den Ckemiu des Dames en in Woevre, in de sireek van Flirey, hebben wij gemakkelijk vijandelijke aauvalspogiugen op onze kleine posten afgeslagen en den aanvallers verliezen toegebracht. Gedurende den dag trouw dien zwarte zoo volkomen, dal ik over mijne kinderen niet gerust zou zijn, ais Pampy niet bij lien was. Pampy ,s onafscheidelijk aan do. kinderen verbon den, en als ik hen meenam zou hij er over treuren. Ik heb een goed bediende noodig, die voor geen avonturen terug schrikt en die van nature overal toe be kwaam is. Ik zal hem ruim betalen. Ik zal er nog heden werk vau maken, doch ik blijf hij mijn denkbeeld, dat gij niemand beter kunt meenemen dan den zwarte. Maloeuvre zeide ook niet alles wat hij dacht. Hij haatte Pampy 011 zou gaarue van hem ontslagen geweest zijn. Pampy had goed gezien. Zijne ge hechtheid aan Pont Joubert en zijne kin deren, had zijn verstand gescherpt. Zoo dra zijn meester hem zijn vertrek had medegedeeld, was de zwarte da wanhoop nabij. Zijue eerste woorden waren om zijn meester te verzoeken, zijne gevaren te mogen doelen en hem meê le nemen doch de gedachte, do kinderen over te laten iu de handen van eon man, voor wieu hij eene instinctmatige vrees koes terde, deden hem zwijgen. De zwarte durfde zijn meester niet mee- deelen wat er in zijn hart omging, hij verborg zioh om te weenen. Maar evenals alle negers had hij er be is de beschieting op den rechteroever van de Maas en op eenige punten in de Vogezen levendig geweest. Op het overige front geen nieuws. PARIJS, 9 Februari. De Fransche patroeljes die werkzaam zijn ten westen van den Ghemin des Dames en in Cham pagne hebben gevangenen meegevoerd. In Lotharingen is een Frausch detachement in de Duitsehe stellingen ten noordwesten van Dioncourt binnengedrongen. Na talrijke onderkomens te hebben vernietigd zijn de Fransche troepen in hun linies teruggekeerd gevangenen en macliiongewereu mede voerend. Tussohenpoozende beschieting op het overige front. PARIJS, 9 Febr. Buiten eene nog al hevige artilleriebedrijvigheid in Champagne en op den rechteroever der Maas, geen© infanteriebedrijvigheid. Engelsche bron LONDEN, 7 Februari. In den vroegen ochtend hebben da Engelsche troepen een overval gedaan op den Hermaupost, ten zuid oosten van Quéant en hebben verschei dene leden der bezel ting gedood of gevangen gedomen, Een vijandelijke poging om een overval te doen op onze linie bewesten La Baesóe, werd met succes afgeslagen. Het vijandelijk geschut was in den namiddag bedrijvig in da nabijheid van Leverquier, noordoostelijk van St Quentin en oostelijk van Monchy le Preux. Liverpoolsche troepen voerden 's nachts eenon gevolgrijken aanval ten oosten van Armentieres uit, bij dewelke zij verscheiden gevangenen maakten en een macniengeweer veroverden. LONDEN, 8 Februari. Vannacht is de vijandelijke artillerie bij Fiesquières in de weer geweest. Op het overige front niets van belang te melden. Ee.-ie vijandelijke aanvalsafdeeling poogde heden morgend vroeg onze lijnen te naderen, ton Zuidoosten van Arras. Zij werd echter door ons vuur verdreven. Kort voor het krieken van den dag viel eene andere vijandelijke afdeeling een onzer posten aan bij Oppy. Een onzer mannen wordt vermist. De vijand liet ©en aantal doodeu voor onzo lijnen. Oostenrijkscne bron WEENEN, 9 Februari. Geen gevechts ondernemingen vau beteekenis. rieden, te 2 uur 's voonnindags, werd iu Brest Litowsk de vrede met de Oekreensche republiek gesloten. Itaiiaansch© bron ROME, 7 Februari. Van den Stelvio af lot aan zee matig geschutvuur. Eenige patroeljeaklies tusschen Etsch en Brenla.° De plaatsen Treviso en Mestro werden aan luchtaanvallen onderworpen met bommen neerwerpiogen, die alleen geringe schade veroorzaakten en eenige slachtoffer» eischte. Het getal der in de luchtgevechten van 27 Januari tot 6 Februari door onze vliegers neergeschoten vijandelijke vliegtuigen be draagt 56. ROME, 8 Februari. De ongunstige gesteldheid van de atmosfeer heeft het schieten van de artillerie aanmerkelijk be lemmerd en de bedrijvigheid der infanterie aan banden gelegd. Tusschen Brenta 011 Piave kwamen er niettemin zeer geslaagde vuurkoncentratie3 voor van onze kanonnen van klein kaliber en in het gebied benoorden den Monle Grappa en Alano waren de voor posten nog al levendig in de weer. In den nacht die aan den 7 voorafging, bereikte een onzer luchtvaartuigen na eon lastige vlucht de vijandelijke vliegvelden van Motlea di Livenxa. Het wierp daar mot do beste uitkomst een ton hommen op en keerde ongeschonden naar zijn steunpunt hoef te aan zijn hart te luchten. Hij zocht dien troost bij miss Emily, maar deze scheen de smart vau Pampy niet le be grijpen, ofschoon zij veel tranen stortte. Toen maakte de zwarte zich als het ware onzichtbaar en verborg zich achter in den tuin met Mors, wie hij zijn s^d klaagde, terwijl de hond liern fi^oe groote oogen medelijdend aanzag. Gij niet weten. Morse, zeide Pampy, meester gaat ver weg en wij hier blijven met kleine meesters. Pampy niet houden van hem, dien goeden meester moeten vervangen.... hij slecht is, slangenoog, tanden van scorpioen. Als Pampy dat aan anderen zegt, zij niet begrijpen, maar gij Pampy wel hegrijpen en zeggen dat Pampy gelijk heeft. Een zacht geblaf van den hond doeil den neger begrijpen dat Morse zijne vrees deelde en hij liefkoosde en sprak tegen hem, terwijl het dier zijne handen likte. Wij samen, vrienden van kleine mees ters, hernam Pampy, wij niet geld be minnen wij geen loon trekken wij hen dienen omdat zij ons beminnen. Wij nooit rijk zijn. Morse, maar als de andere ons wegjagen, gij met Pampy leven en alle twee jonge meesters beschermen.... ons bloed geven, al ons bloed om hen U verdedigen l (Vervolgt).

De Volksstem | 1918 | | pagina 1