|lfe P ff lijf H gjf De onbeperkie Dolkfiooioorlog w «w tsa m u Os Gsiiprkis Oiiiköooioorlsg De Paus en de Krijfsjfêvanpnen. Oorlogsberichten Wasteiljk geveeMsierran Zuidelijk gsveciitsterreln Zuid-Êestcüjk gevechtsterrein TBrksche fronten Rond de vredeskwestie fpl a Si» a Boete c3Lo<s:ra. Oorlogsberichten Westelijk gevechtsterrein Zuidelijk govscMsterrein Rond de vredeskwestie Korniiow's vlucht XXIV* JkiLft N. 3 Ondor de duizenden brieven, schrijft de Cath. Times van 11 Januari, welke in de Kerstdagen, de Pauselijke brievenmaal vulden, waren er weinig den H. Vader zoo aangenaam, als e9n afgezonden door de gevangenen van het fort 9, te Ingol- stadt. Allerheiligste Vader, zoo luidde het, de officieren en soldaten Italianen, Franschen, Beigen, Bugehchen en Russen welke in het fort 9 gevangen zitten, bieden Uwe Heiligheid tegelijk met hun dauk.de uitdrukking aan van hun kinder lijke liefde. In de lange ballingschap, ver van hun families, werden zij gewoonlijk niet mei woorden van genegenheid toe gesproken. En daarom was het hun zulk een vreugde, van den afgevaardigde van Uwe Heiligheid de verzekering te inogen ontvangen van Uwe Vaderlijke bezorgd heid. Lang voor de gevangenen er iets van wisten, ondernam Uwe Heiligheid stappen om hun lotte verzachten, en hol is iiun sodertdien een grooten troost te kunnen zeggen, dat de gedachten van den H. Va der voortdurend bij hen zijn. Zij spreken hun diepsten dank uit voor de geschenken, welke Uwe Heilig heid hun toezond en voor den Apostoli sche Zegen, welke hun werd verloend.» De brief was gedagteekend i Nov. '17. Een andere gelijkluidende brief, werd in date 20 November 1917 door kolonel Cbauits, in naam der Russische gevange nen van fort Orff aan den Paus gezonden. Mgr. Eugeen Pacelli, nuntius lo Mun- chen, heeft eveneens, door bemiddeling van kardinaal Gasparri, den II. Vader een telegram van den Duitscken rijks kanselier uoen toekomen, waarin deze den Paus dank zegt voor Zijne interventie ten gunste van do Duitschers, welke iu Oost Afrika door de Belgen waren gevangen genomen, en daarna in Frankrijk en nu jn Zwitserland geïnterneerd zijn. Duiteciie bron BERLIJN, 12 Februari. Legergr, van kroonpr. Rupprecht Op vele punten van bet front artilleriegevecht. Infanterie afdoelingen deden succesvolle verkennin gen ten zuiden van St Quentin en op den oostelijken Maasoever, in het Gaurrières bosch on maakten daarbij gevangenen Leger van hertog Albrecht Tusschen Flirey en Mosel artillerie en mijewerpers actie die bijzonder opleefde in de streek van Romanonville. Oostelijk gevechtsterrein De militaire toestand is op het front tegenover Groot Rusland en Roemenen onveranderd. Italiaansch front Op de hoogvlakte der Zeven Gemöonfen, gansch. den dag levendigo vuuractie. Ineen plaatselijken aanval zuiverden Oostenrijksch Hongaar sche troepen vijandelijke steunpunten aan de Sassa Rosao eu namen daarbij 6 offi cieren en 170 man gevangen. Franse he bron. PARIJS, 11 Februari Tusschenpoo- tende bedrijvigheid der twee artillerieën in den loop van den nacht op het front ten Noorden der Aiano, heviger op den rechteroever der Maas in de streelt van Bezonvaux. PARIJS, li Febr. Eene vijandelijke onderneming in de streek van Juvincourt, werd door ons vuur tegengehouden. Op den rechteroever der Maas, deed de vijand na een hevig bombardement, eeu aanval gedaan op het front van het Caurières- bosch. Deze gaf aanleiding tot een hevigen strijd. De vijand werd teruggeworpen on liet dooden in onze bandon. centiemen hot nummer Drukker-Uitgevor: J. Van Nuffel-De Genot. BureelenKerkstraat, N. 9 en 22, Aalst* Groots artilleriebedrijvigheid in den Elzas,in do streek van Viola en Bon- homme. Niets te melden op het overige front. Engelecbe bron. LONDEN, 10 Febr. Gistermorgend beproefde de vijand een overval tegen een Engelsche stelling benoordwesten St Quenti*\ Twee Britten wordon gemist. Zaterdag avond word de Engolsche linie bewesten Gonnelleu onder bescherming van 8chansmoriieren aangevallen. Vijandelijke artillerie legde verhoogde bedrij-.ighejd aan don dag, Zaterdag in de nabijheid van Bapaumo tot Kamerijk, evenals aan liet Hou'hulsterwoud. Oostenriiksche bron WEENEN, 12 Februari. Op de Hoogvlakte der Zeven Gemeenton en in het gebied van Monte Asolone, levendige artilloricbedrijvigheid. Ten noorden van Valstagna wierpen onze troepen den vijand uit zijne stellingen. Zes officieren en 170 man werden gevangen genomen. Italisauseiie bron ROME, 11 Febr. Niets bijzonders. Bulgaarsohe bron SOFIA, 11 Febr. Macedotiisch front Op liet gausoho front matige geschutbe- drijvighcid, welke soms lovonüiger was. In de streek van Bitolia, ten westen van Dobropolje, ten zuidwesten van het Doi- ranmeer en ten noorden van het Tusj»no meer eindigden patroelj©gevechten in ons voordeel. DobroedsjafrontWapenstilstand. Turksche bron CONST ANTINOPÏIL, 11 Februari. Geen bijzondere gebeurtenissen. AVONDBERICHT BERLIJN, 12 Februari Ten oosten van do Moesel is de geveebtsbedrijvig- heid, na het mislukken van Fransche aanvallen, weer verminderd. Van de andere gevechtsterreinen niets nieuws. BERLIJN, 12 Februari. In bet oostelijk deel van hot Kanaal eu aan de westkust van Engeland, vernielden onze duikbooten IS,000 ton vijandelijk han delsscheepsruim. Alle schepen, ter uit zondering van één dat met hallast vaarde, waren beladen. Een grooto stoomer van ongoveer 5000 ton, word uit een transport weggeschoten. Een andere stoomer van minstens 6000 ton, welke alleen vaarde, word ondanks sterk®bewaking tot ziuken gebracht. De chef van den adm. staf der marine. DEN HAAG, 12 Februari. Uit Londen wordt gemeld Do Engelsche admiraliteit deelt mede, dat de Engelsohe torpedoja ger - Boxer in den nacht van 6 tot 9 Februari, tengevolge eeüer botsing in het Kanaal gezonken is. GENEVE, 12 Fobr. Lyoner bladen molden over liet tot zinken brengen van den Iialiaanschen stoomer Duca di Oe- nova De duikboot torpedeerde bet schip op ongeveor duizend mijlen afs'and der kust, tegenover den Canotvuurtoren. De torpedo drong in de maohienzaal binnen. De stoomer vuurde drie kanonschoten af op den duikboot, doch zonder dezen te treffen. 140 overlevenden werden in eene Spaansche haven ontscheept. Er waren verscheidene dooden en gekwetsten. BEIVLIJN, 11. Februari. Ambtelijk bericht Z. M. de Keizer heeft aan den Rijks kanselier, graaf v. Hertling, het volgende telegram gezonden Hot bericht van het sluiten van den vrede met Oekreuië heb ik met het gevoel van dankbaarheid voor God ontvangen, die ik deze moeilijke tijden op zichtbare wijze zijn beschermende hand ov.er Duitschland uitgestrekt heeft. Ik wensch uwe Exoellentie van harte geluk met don boteekenisvollen uitslag uwer politiek en hoop dat het juist ondergeteekende ver drag de grondslag van goede betrekkin gen tusschon de verbondenen en liet nieuwe rijk zal worden. Na jaren van de hevigste govechten tnet eer. wereld van vijanden is de ons omklemmende keten, dank zij de overwinning ^an ons onver gelijkbaar leger, gebroken en het woord vrede werkelijkheid geworden. Voer het eerste maal schijnt er oen einde aan den grooten oorlog te komen. Het Duitsche volk echter zal, daar ben ik van over tuigd, met vreugdevol gemoed en met onweerstaanbare kracht, samen met zijn trouwe verbondenen, ook de verdere taken vervullen, wolke de oorlog nog zal vergen. Schijnbare Vredeswil van Trotzki Uit Berlijn wordt aan de Kolnische Zeitung» gemeld Op den schijnbaren vredeswil der Russische machthebbers wordt een sotoerp daglicht geworpen, door oen bevel door de Russische legeroverheid gericht aan de soldaten, om deze aan te zetten, de Duitsche troepen te overhalen hunne officieren van kant te maken. Men zoekt dit bevel zoo veel mogelijk te verspreiden, juist op het oogenblik dat men liet voor goed houdt, dep indruk eener vredesbereidheid te wekken. Het is klaar, dat ingezien het krasse verschil tusschen verklaringen en daden, en de voortdurende revolutionaire toe standen, het noodzakelijk is, alle vrede lievend klinkemfe verklaringen der Bol- schewikiregeeriug, met mistrouwen moet aanvaard worden. Zoolang zulks niet verandert, kan ook niets veranderd wordeu aan den militai ren toestand tegenover Rusland. Zoo spruiten ter beoordeeling van den uieuw- gosciiapen toestand feitelijke grondpunten voor het inachtnemen eener mistrouwde voorzichtigheid, welke wij van de poli- sche leiding moeten vorwachten. De Russische demobilisatie De avondbladen melden, dat de Russi sche opperbevelhebber Krylensko, wiens gevangneming door Poolsche troepen gelogenstraft wordt, samen met het lid van don Hoogeren Raad Florowslci, per draagloozen telegram aan de Russische soldaten het demobilisatiebevel mede deelde. Dit bevel begon met de woorden Aan Allen »,en bevatte de woorden Vrede, Vrede, Vrede, de oorlog is ten einde Het telegram eindigde met eene opvordering tot het bewaren der tucht en de vredesfeesten door geene uitroepin gen te storen. Drie uren later gaf Plorouski bevel, de verspreiding van db eerste mededeeling te staken. Trotzki op weg naar Petrograd BERLIJN, 12 Febr. Lohal Anzei- geiverneemt dat het waarschijnlijk is, dat Trotzki op weg is naar Petrograd. Daarmede zal de geschiedkundige rol welke Brest-Litowsk eenigen tijd s voor afzienbaren tijd voorbij zijn. De vredelievende Engelsche vrouwen Jn eene bekendmaking d9r Engelsche vrouwenpartij wordt gezegd: Onze leden, die stemrecht bekomen hebben, groeten de volkeren der Verbondenen en in het bijzonder de vrouwen. Wrj verplichten ons, onzen invloed aan te wenden opdat de oorlog tegen Duitschland gewonnen worde, daar wij bewust zijn dat de aan staande vrede, de vooruitgang der sociale hervorming en de menschelijke vrijheid daarvan afhangen. Het barbaarsche materialismus, verte genwoordigd door Duitschland en zijne bondgenooten, moet vernield worden. Wij eischen eene verandering der kaart van Europa, op die wijze dat de volkeren die nu onder het juk der middenmachten leven, bevrijd worden. Ook moeten de ertsvoorraad en de ruwe stoffen op zulk danige wijze aan Duitschland onttrokken worden, dat het na dezen oorlog niet meer in staat is, met eenige kans op uit slag een nieuwen oorlog te beginnen. Wij, Engelsche vrouwen, verklaren dat wij de kleine naties als België en Servië, die het meest door den gemeenschappelij- ken vijand gemarteld werden, tot in den dood trouw zullen blijven. IN DUITSCHLAND Interfraktioneele bespreking Dezer dagen zijn de leiders der Reichs- tagsmeerderheidspartijen vooreen nieuwe interfraktioneele bespreking samengeko men. Het ging daarbij in aansluiting met den onderteekenden Ukranischen vrede, om eene bespreking van brandendejvraag- stukken der buitenlandsche politiek. De vertegenwoordigers der liberale partijen namen geen deel aan deze bespre king, en dat moet toe te schrijven zijn aan de omstandigheid dat eene bijzondere zitting der nationaalliberale partij, die zal te beslissen hebben over de vraag of de liberalen over het algemeen nog zullen deelnemen aan interfraktioneele bespre kingen, nog geen plaats heeft kunnen hebben. Zooala verder uit de parlementaire kringen vernomen wordt, houdt men het sluiten van vrede met de Ukraine als een eersten goeden uitslag van de politiek van 19 Juli 1917, die zich verklaarde voor don vrede zonder gowefddadige aanhechtingen, op den gwMidalag vanJhet zelfbestemnriugareoht der volkeren. Duitsch ultimatum aan Rumenië VolgeDs een Havasbericht uit Jassy, zond Mackensen den 6 Februari, in Daam der Duitsche regeeriog, aan de Rameen sche regeering een ultimattfna, waasbij een termijn werd gesteld van 4 éagou voor het aanvangen van vredesonderha»delin - gen. Daarop vergaderde de Rnmaensche ministerraad,, en bood na eene lang* èe- raadslaging aan don koning zij*\ ewteJ-fg aau, dat aaugeaomau werd. DruklcorUitgover 135 Van Nüfffl-De Gfndt Bureelen Kerkstraat, N. 9 en 22, Aalst XXIV t ATv N. Ij.» veordigheid doen en zich verster ven, Klinkt hard anuitheemsch ind'ooren. 't Is lastig- voor wereldlingen, 't is nog vroomder voor genotzoekers en vrijlovers. Men vergeet te dikwijls christen metier daad te moeten zijn. En nochtans hoeft Chris!us gezegd Indien qc geen bo-t veerdiglicid pleegt, snit ge zeker en allen verloren gaan. Het Goddelijk woord liegt noch he dri'-gt. Straf of beproeving van '1 zondige ine schdom noodigt er ons weer toe uit. Eu man luistert niet naar de cijdwslem, men doet immer voort zijnon wil, zijne goesting; men geeft aan zijne neigingen, wellusten en bedorven vleosch toe. Boete doen is niet moeilijk. Men is thans wel kost wat kost genoodzaakt in versterving te leven. Waarom die nood zakelijke versterving niet aannemen en bezigen als de ons aangedane en zelf berokkende Waarom ons niet toeëigene» wat ons zoozeer past en zoo wel aanbe langt Men vergt nochtans geen vaste» te broeden te water of go en lijfkastijdin gen ten bloede, (laat dut over aan kloos terlingen en priesters); men vraagt geen nachtwaken en standvastig hidden. Neen, zooveel eischt men niet van een gewoon znensch. Maar wal gevraagd wordt, is redelijk en billijk, wat men vereisoht is doenlijk. O christen lezer, leeft als waro katho liek, aan God en Kerk onderdanig. Leeft en handelt als de eerstelingen van het christendom. Dat er dus-henrscho in uwe gedachten zuiverheid èn onderdanig heid, èn naastenliefde; in uwe gesprekken deftigheid en genegenheid voor iedereen; in uwe werken, rechtveer dig heid en voorzichtigheid; in uwe betrekkingen, voorkomendheid en medegevoel; in uw streven, ievar en vurigheid. Men belast u boete te willen doen door uwe geven voorbeelden, (ze zijn thans zoo telbaar), door uwe rechtzinnigheid in spreken en handelen, door uwe genegenheid ten uilen opzichte, door uwe opoffering voor hot welzijn van iedereen. Zoo doende, zult ge boete plegen; u versterven, 't is te zeggen meer sterven aan u eigen zeiven en meer leven voor God en den ovonmensch, die lijdt,zwoegt, zweet en angslig op de baan ter eeuwig heid voortelen ter t. Duitsche bron BERLIJN, 11 Febr. Legergroep van Kroonprins Rupprecht Verkenners vooruitstooten der Engelschen op vele punten van bet front in Vlaanderen en in Artesië gaven aanleiding tot hevige ge vechten bij Warneton en ten Oosten van Armentières. Legergroep van hertog Albrecht Aan het Lolharingsche front in de Midden Vogezen leefde de govechtsactie 's namid dags weder op. Eenige verkenningen ten Zuiden van Ernberménil en Semone en aan Buckenkopf braohten ons gevangenen binnen. Franse he bron. PARIJS, 10 Febr. Tamelijk ver woede geschutstrijd in de streek van Nieuwpoort, Juvincourt en in Champagne, ooit in de streek van Badonvillers. Ten Noorden van Craonne, naar het bosch van Chippy, op drie punten der Vogezen, hebben de Duitschers overrompelingen uitgevoerd tegen de kleine Franscho pos ten. Overal heeft het Fransche vuur de aanvallers gestuit. Aan Fransche zijde zijn de Fransche troepen binnengedrongen in de Duitsche loopgraven in Champagne, ten oosten van den Tetoa, en-hebben met succes verschil lende patroeljeondermemiogen uitgevoerd namelijk naar Badonvillers ton. De Fran- scheu hebben gedurende die bedrijven een aantal gevangenen genomen. Niets te vermelden op hot overige front PARIJS. 10 Februari. Hevige ar- tilh-riebedrijn';;heid op de beide Maasood vors en in de Vogeezon, in de sektors van" Bonhomme en Violu. Een vijandelijke onderneming op onze kleine posten in de streelt van Boureuilles (Argonnen) werd door ons vuur afgeslagen. Kalme dag op het overige front. Engalfiche bron. LONDEN, 9 Februari. Verled an nacht waren do Duitsche patroeljes meer dan gewoonlijk bedrijvig in het valt ten noorden van Lens. i Inden bij het krieken van den dag, viel de vijand eon onzer posion aan ten noord westen van St Quentin; wij vermissen 2 soldaten. Hot Duitsche geschut was bedrijviger gedurende den dug aan den straatweg Bupaucne Cambrai. Duitsche bron BERLIJN, 11 Febr. Op de hoog vlakte der Zeven Gemeenten, levondigere artillerieactie. Oostenrijksclie bron WEENEN, 11 Februari Hevige artilloriebedrij'vigheid op de Hoogvlakte der zevon Gemeenten. Italiaan sche bron ROME. 9 Fob. Hevige geschutstrijd en samengetrokken kanonvuur in het dal' van de Bronta, alsook bij den Monte Melago en den Monte Assolone. In Judikarië, Ion noorden van Plezzo poogden vijandelijke patroeljes bij ver rassing een onzer voorposten aan te val len; zij werden met handgranaten ver strooid. Tusschen Posina en de Asliko, alsook aan de kusten hebben onze verkennings afdoelingen de vijandelijke voorposten verontrust. AVONDBERICHT BERLIJN, 11 Februari. Van de ver schillige gevechtsterreinen niels nieuws. BERLIJN, 11 Febr., (officieel). Nieuwe duikboolsuecessen in het sperge bied rond Engeland vijf stoomors en zeven visschersbooten, waaronder de En gelsche stoomer Ferry Hill en een tankstoomer van middelbare groote welke vlak aan de Oostkust van Engeland tot zi iken gebracht werd. De visschersbooten^ werden in het kanaal vernield. De chef v. d. admiralen staf d. marine. Aan het Westelijk front KEULEN, 9 Februari. De Morning Post meldt, naar Duitsche bladen schrij ven, uit Rome Na zijne terugkomst uit Parijs, riep Orlando de vertegenwoordigers dor pers bij zich, om hun mededeelingen te doen over de gebeurtenissen der Parijzer be raadslagingen. Hij zegde dat dit jaar het beslissende jaar van den wereldoorlog zal zijn. In de lente zullen op het Italiaansehe front 3/4 railjoon Amerikanen aankomen, waarmede aan Ilalië da mogelijkheid ge- g iven wordt eindelijk don oorlog lo ein digen en tot liet zegepralend offensief over to gaan. fN OOSTENRIJK Het geweigerd ontslag van list kabinet Seidler Zooals bet in Weenensche politieke kringen heet zal de eerste zitting van hot Huis van Afgevaardigden Woensdag of Donderdag plaats hebben. De regeering /.ii oen budgelprovi3orium indienen. De Duitschgeaiude partijen zijn voor oen pro- visonum van vier maanden, terwijl do Polen hot tol twee maanden willen beper ken. WEENEN, S Fobr. In de bespre king van de oplossing der crisis, die van buitengewoo" duur was, brengen do dagbladen Jie >p nen voorgrond dat de opperminister Seidler nieuwe pogingen zal aanwenden om eene stevige meerder heid tot stand lo brengen voor het waar borgen der staatsbelangen, die thans in den volston zin van het woord volksbe langen geworden zijn. Do partijen dos Huizes, heet het verder, moeten vooral daarvan bewust worden dat liet tooslaan der kredieten, in den lijd waar in de staat al het mogelijke moet uoen om zich in al zijne organen te her- stollen en te versterken, allereerste» plicht is voor. allen die het eerlijk met den staat meenen, terwijl eene Regcering, die er op uit is om hare taak in 't belang van allen te volbrengen, er hoegenaamd niet mag aandenken om zich eene stevige meerderheid tot stand te brengen door het doen van zoogenaamde nationale geschen ken. Als de opperminister Seidler do noodige kracht zal hebben om zonder zulke mid- delkens te regeeren, als do partijen door zicht genoeg hebben om zulke middelkens te versmaden, besluit men, dan zal het ziek te bed liggend Oostenrijksch Parle ment weldra genezen zijn. Het Parlement is er voor hel land nog nooit zoo noodig geweest als thans en daarom mag hel hoegenaamd niet meer verzwakken of verlammen. WEENEN, 8 - In den Reichs- rat neemt men aan dat de minister van binnènlandsche zaken, graaf Toggenburg, de minister van justicie, de hoor Wun- ruer, en de minister van bevoorrading, de heer Iioefer, zullen vervangon worden, terwijl de keer von Seidler bepaald aan hel hoofd der Regeering zal blijven. Eene verklaring van Trotzki BREST LITOWSK, 10 Februari. Gisteren en heden werden nieuwe zittingen gehouden door de Duitsche, Oostenrijk sclie en Russische afgevaardigden. In de zitting van heden morgend, deelde de voorzitter der Russische afgevaardiging mede, dat, zonder een formeel vredes verdrag te onderteekenen, Rusland den oorlogstoestand met Duitschland, Oosten rijk, Bulgarie en Turkije als geëindigd aanzag. Terzelfderlijd werd het domobili- satiebevel verzonden naar al de Russische fronten. Voor wat betreft de verdere besprekin gen tusschen de Centraalmachten en Rusland, over de kor.sulaire rechtskundi ge en ekonomische betrekkingen tusschen de verschillige landen, wees Trotzki er op, da', zulks dadelijk kon aangevangen w orden, door de kommissiën van de cen- tralen wolke zich thans te Petrograd bevinden. BERLIJN, 11 Febr. Te Stockholm is M. Kamiuew, een der leden der Rus sische vredesonder handelaarskommissie aangekomen. Een medewerker van het blad Social demo kroten bad een onder houd met Kamiuew, en deze verklaarde, dat men in Rusland van oordeel is, dat een afzonderlijken vrede het ongeluk zou zijn van Rusland, van de Entente en van du neutrale regeeringen. ÉN RUSLAND De Ukraniërs tegen Rusland PARIJS, 11 Februari. Le Matin verneemt uit Stockholm De Centraal- rada, welke nog steeds te Kiew zetelt, heeft in eene proklamalie don heiligen oorlog uitgeroepen tegen do Bolschewiki. Men verwacht ook do afscheiding van Ukranie van Groot Rusland. Een opsteller van L'lro liossij is gene raal Kornilow gaan vinden in zijn schuil oord. Over deze geheime plaats wordt niets meer gezegd dan dat deze zeer ver achter het front der Roode Garde ligt en niet minder atgelegen is van Charköw, alwaar men ge meenlijk den generaal vermoedt. Kornilow sp r ak jo n om won den over zijne vlucht uit het gevang te Bykou en deelde den reporter veel belangwekkends mede Wij waren le samen met vijf generalen opgesloten. In de eerste dagen van December gelukte Markow erin te ontsnappen, verkleed als chauffeur. Romanowski volgde hem kort daarop in vrouwpak, terwijl Joskowgki en Doniksen er in gelukten als onderofficieren to ontsnappen, Ik was alleen achter gebleven. Op eenen Decemberdag vernam ik dat do Poolsche divisies de wacht zouden opgaan. Vertrou wend dat die mannen Kornilow niet zouden verraden, waagde ik liet, in mijn gewone generaalumform inden zadel testijgemDe wachten presenteerden het geweer voormïj en riepen Hoorra Nauwelijks was ik bui- ti'B de stad, als ik tot mij no verrassing mijne trouwe kozakken aantrof, die door de mila- tighcid der overheden in mijne onmiddellijke nabijheid waren ondergebracht, ik bevool hun mij to volgen. Allen sprongen aanstonds in den zadel,, zondereen oogenblik te aarze len. Alvorens wij vertrokken, stuurde ik zonder te weten dat hij reeds vermoord was' het volgende bericht aan Duchonin Ik deel u mede, dat ik Bykow verlaat én mij naar den Don begeve om daar, al ware het, ook als eenvoudige soldaat den strijd tot het uiterste tegen de verraders van het vaderland te voeveu. In overgroote haast begaven wij on» op weg. In twee dagen tjjds legden wij 120 km. ai. Overal werden wij door de bevolking met geestdrift begroet. Maar de Bolschewiki had den gansche regimenten opgeroepen om ons te vervolgen. Uirae weg leidde door eene moerassige woudstreek. Eene ijslaag bedekte diepten en vijvers en brak onder de hoeven onzer paarden. Verscheidene mijner mannen verdronken. Gedurende don nacht hoorden wij in het woud liot knetteren van de Bolsohewikistrhe inichiengöweren. Daarbij werden no*en mij ner mannen fiedood, betgeen door de Bol schewiki als een groote zegepraal werd uit- gebazuind. Met opzet vermeden wij steeds de spoor- woglmies, daar wtf wisten dat men gebim- deerde tremen uitgestuurd had om ous te vervolgen. Zekeron naeht werd ik door mijne kozak ken omringd, allen Mahomedanen, zij smel ten mij opdat wij ons aan de BotschewÜr' zonden overgaven. - Gogtf,. geaf u

De Volksstem | 1918 | | pagina 1