De onbeperkte Quikbooiooriog Oe erfgename® ia® Jtulas f Fraeciscus-Pétnis BF. PETIER Oostelijk aevechtsterrein Zuidelijk gevecMsierreia Rechterlijke Zaken Priesterlijks iieaotsmhsgen STADSNIEUWS Charcuierie-wnikei "^sTÊnTulsKOL E f7" PAKIJS, 27 Februari, Vijandelijke rlillurieactie tamelijk hevig in de streek v jsi Huift) de Mesnil en op den linker- maasoever. Verder niets nieuws op het front. Vliegen Op den 26 Feb. werden drie vijandelijke vliegtuigen geveld. Onze hoinbardooreskaders hebben 1500 kg. bommen geworpen op de statiën van Motz Sablons en de Marmoriville. ïïngelsche bron. LONDEN, 26 Februari. Eene vijan delijke afdeeling heeft getracht een onzer posten bij St Quentin te verrassen, maar is mot geweervuur en bommen verdreven voor ze onze hindernissen had bereikt. Een andere overvalsafdeeling is ten noorden van Passchendale afgeslagen. De vijandelijke artillerie is wat roerig goweesl ten zuidwesten van Kamerijk, in liet Soarpedal, ten zuiden van Armen- tières en ten noordoosten van Ieperen. Onze artillerie heeft vijandelijke werk ploegen bij La Bassóe verstrooid. Uuitsche bron BEU LIJN, 28 Februari. ï)e operaties gaan hunnen gang. In Estland had zich uok het 4° regiment onder de commando gesteld om het land van stroopbenden te bevrijden. In Minsk werden 2UOOmachien- geweren en 60,000 geweren ingebracht. Italiaanaciie bron ROME, 26 Februari. In d6n sektor van Posina en Astiko ongewone roerig heid in eenige vakken der vijandelijke schansen, die doeltreffend roffelvuur onzer batterijen uitlokte. Bij den Monle Asolone dreven onze palroeljes vijandelijke op de vlucht en bewerkten langdurig, maar nutteloos vuur als antwoord daarop,, In het dal van de geren leden vijande lijke kolonnen op maraeh, door Italiaan- sclie kanonschoten verrast, verliezen. Ze moesten uiteengaan. Op het overige front matig® strijd. BERLIJN, 28 Februari. Een onzer duikbooten onder commandant kapitein luitenant ter zee Sohs hoeft kortelings in lie lorsche zee en in het kanaal 9 stoo- I ner8 met 29000 ton in de grond geboord, iaaronder waren de bewapende diep .-nladen Engelscbe stoomers Eleana 1980ton, -Polo» 2915 ton, «Carlisle Castle 4325 ton, verder do Engelscbe kusittioomer «Limestield« «Erdby» «Ben Rein.» Met de verzonken schepen gingen voor den vijand waardevolle ladingen aan ge bruikswaarden en krijgsmateriaal verlo ren; alzoo met den Eleonor een ladie.g mijnen voor de middellandscbe zee. Drie kuststoomers waren met aoda en zeep geladen. Bijzonder waardevolle stoomers van 4700 ton, bewapend met geschut, werden uit sterke dekkingen in de binnenvaart der Iersche zee wegge schoten. De chef aan den adm. staf der marine. Oorlogsrechtspraah Onder de wapens. Ziehier een belangrijk arrest van het Hof van Verbreking Volgens de termen van dit arrest, kan de buitengewone bepaling der wet van j 4 Augustus 1914, welke verbiedt ver volgingen in te spannen, in burgerlijke of haudelszaken, tegen de ouder de wapens zijnde staatsburgers, niet ingeroepen worden door den militair of het lid van de burgerwacht die, ofschoon wel deel genomen hebbende aan de operaties, definiiief uit het leger ontslagen en in het burgerlijk leven teruggetreden is. Maar zij die zich in dit geval bevinden, evenals een groot aantal anderen onzer staats burgers, wier terugkeer in het land vol strekt onmogelijk is, zijn beschermd door de beginselen, welke het ontzag huldigen voor de rechten der verdediging en de gevolgen der overmacht. Aanleeheningen over practische recht spraak: is het. een handelszaak De overeonkorast betreffende herstel lingen of veranderingen uit te voeren aan een huis, zelfs al zou hot een commer cieels bestemming hebben, is van zuiver burgerlijken aard, heeft het Hof van Beroep van Luik geoordeeld Overwegende, dat zoo het voorlaan in de rechtspraak vast staat dat de over eenkomst betreffende het in huur riemen van een huis om er een nijverheid of een handel in te richten, een wezenlijk bur gerlijk karakter heeft, moet er in don- zelfden zin, door gelijkheid van motieven hier beslist worden. Daaruit volgt dat de rechtbank van Koophandel niet bevoegd is, in zake eisch tot betaling van den prijs der wer ken en van de leveringen, die betrekking hebben op deze overoenkomst. NAAR R. D. N. 28* VERVOLG. - Er heeft zich nog geen enkel teelcen roorgedaan om ongerust te worden. Hij isl zelfs niets van deze kwaal zijner amilio totdat gij het hem heb gezegd. Maloeuvre zag Lavergne strak aan, loch diens gelaat teekende slechts eene mvige verontwaardiging. Gij kunt hier blijven tot.... Ik blijf hier zoolang als Cyrillus •lijft. Wat de honderd duizend franken be reft.... - Ik wil ze nietriep Lucien. - Ik zal ze bij Mozos Molsein uitzetten vaar gij ze elk oogenblik kunt halen. i Maloeuvre stond op en Lavergne ging leen. Ijl Arme Cyril!u3 1 Arme Cyrillus I ■Side hij. Wat kan ik doen om de gevaren B bestrijden die u van alle kanten be- ■reigen Iloe u te verdedigen Hoe u Beunen 1 Ik ben machteloos en wegge- pagd door dien man on ik lean niet bij u jlijven, in weerwil van mijne belofte aan w braven vader. Ik sta alleen, geheel galleen Een oogenblik bleef hij met gebogen Z. Hoogw. de Bisschop heeft benoemd: Pastoor te Beirlegem, den E. H. Van Droogenbroeck, bestuurder der Visitatie to Langerbrugge. Bestuurder te Langerbrugge, den E.II. Eeman, gewezen proost van Vogelboek. Onderpastoor ta Wichelen, den E. II. Do Saedeleer, oud onderpastoor to Nokepe; te Nijngem, den E. H. Rombaut, idem te Petogem Aud.; te Petegem And., den E. II. Van de Vyvere, id. te Asteue te Astene, den E. H. Boenne, coadjutor te Watervliet. hoofd staan, toen richtte hij zich op, slpeg met de hand op de horst en zeide Ik bedrieg mij, ik sta niet alleen, God is met mij. TIENDE HOOFDSTUK. GESCHEIDEN. Lucien Lavergne pakte na het gesprek met Maloeuvre onmiddellijk zijne goede ren bijeen en zocht toen Cyrillus op, om hem den slag mee te doelen. Hij greep de beide handen van den jongeling in do zijne en hem meteen medelijdeudan blik, die tevens vol genegenheid was, aanziende zeidn hij Cyrillus, ik heb alles gedaan wat ik kon om uw hart te vormen en tevens om met u de beproevingen des levens te doe len; maar ik ben geen meester van uw leven; beloof mij daarom, dat indien er een uur mocht aanbreken, waarop gij alleen zult staan, gij het met moed zult weerstaan. De jongen zag zijn loormeesler aan en verbleekte. Hij begreep dat deze woorden do inleiding waren tot eene droevige me- dedeeling en zeide weifelend Spreek, wat wilt ge zeggen Wij moeten van eik-aar scheiden, Cyrillus. Hoe riep de jongen, gaat gij m-y verlaten Ik kou die gebeurtenis ver- DUITSCHEMEDEDEELISieEH KOMMANDANTÜURB|VEL Aan de Stad Aalst, Alle kwartieren in de stad, welke als officiers-kwartieren aangeduid zijn moe ten ten allen tij'de volledig ingericht en ongebruikt gereed staan, zoodat zij steeds dadelijk kunnen betrokken worden. Te dien einde moeten overal de beste en gunstigst gelegene kamers van den huize met de beste meubelen ingericht worden. Bij de inrichting behoort natuurlijk ook licht en vour. De stad moet tegen 6 Maart aan de Kommandantuur melden, dat dit hevel uitgevoerd is. De Kommandantuur zal dan de uitvoering laten onderzoeken. Het niet uitvoeren zal gestraft worden. Der Ettappen-Kommandant, a.b. (get.) SANGUINETTO, Oberleutnani u. Adjutant. Provincials Bevcorradirnjskommissie Plaatselijk Komiteit van Aalst. Korte 2ou5a2raaS en Suikerijwinkel L Soutetpast ■Maandag 4 Maart, nIS 701 tot 1500 Dijnsdag 5 2301 3400 Woensdag 6 4301 5400 Donderdag 7 6701 7300 Vrijdag 8 8001 - 9000 Zaterdag 9 9801 11900 De Toekomst Kerkstraat. Zaterdag 2 Maart, van 8 tot 10 u., de personen van sectie 11 welke do laatste maal niet bediend zijn. Van af 10 ure, seetie 7. VERLOREN verlakt kinderschoentje. Terug te brengen ten bureole. wachten. Gij hebt te veel talent om uw leven hier te slijten totdal ik meerderja rig zal zijn. Ik dank u voor uwe zorgen en ik zal trachten De arme Cyrillus kon niet meer, hij barstte in tranen uit en verborg liet gelaat in zijne handen. Lavergne trok hem aan zijn hart. Ween, arm kind, sprak hij, dat is geen schande, want ik zelf kan mij nau welijks good houden. Indien'het mij ver gund ware bij u te blijven, zou ik het met genoegen gedaan hebben. Maar ik mag niet, gij zult naar het lyceum.gaan. Naar het lyceum riep Cyrillus, pijnlijk verrast. Ja. Heeft mijn voogd dat aldus beslo ten Ja, mijn jongen. En ik kan daar niets tegen doen Noen, niets. Maar zou ik niet naar het college der Jezuieten kunnen gaan Ik geloof het niet. Ilij bedreigt dus niet alleen mijne vrijheid, maar ook mijne ziel. Cyrillus, zeide Lavergne, de be proeving zal hard, lang en wreed zijn. Doch, heudt iüMuer moed. Betrouw u op mij. Zult ge altijd mijn raad volgen ('t Verv.) GBepicht. Ik heb de eer de tal rijke klanten mijns vaders bekend te ma ken, dat ik dezes zaken voortzet. Ik gelast mij inzonderheid mot het maken van Damenkleeding (genre tailleur) Door de lange jaren praktijk en onder vinding, bekomen in de beste huizen des lands, hoop ik de gunst van eenieder te verworven. Hector DE KONINCK, Snijder-kleermaker voor Heeren en Damen 12, Denderrnondsche Steenweg 1409 AALST: VERLOREN te Erembodegem, eene gouden Breloque met ingegraveerde naam. Torug te brengen tegen bolooning Nazarethslraut, 88, Aalst. 1415 VERLOREN. Op de Boudewijnkaai, een huissleutel. Den oerlijke vinder wordt verzocht hem terug te brengen ten bureele van het blad. HOFSTATE, Zondag 3 Maart, na de mis van 8 ure, in de Pntrouage, voordracht door den heer Beeckman, over Gezondheidsleer van het Vee. Ook inschrijving voor een kosteloos laod- bouw blad. Mevrouw Weduwe Frans DE PETTER, geboren Dolpkina STEEN HAUT; Mijnheer Jean DE PBTTER-PODEVYN en dochter Mijnheer Frans VAN GEIT-DE PETTER en hunne kinderen Me juffer Maria DE PETTER Mijnheer Gustaat'DE PETTER en zoon De familie DE PETTER en STEENHAUT melden u mot droefheid liet smartelijk ver lies dat zij komen te oudergaan door het af sterven van hunnen teerbeminden Echtge noot, Vader, Schoonvader, Grootvader, Broe der, Oom en Bloedverwant MIJNHEER geboren te Aalst, den 18 October 1844 en aldaar overledon den 28 Februari 191S, ver sterkt door de HH. Sacramenten. De plechtige lijkdienst en begrafenis zal plaats hebben Zaterdag 2 Maart, om 9 aten, in de kerk van O. L. V. Bijstand (Mijl-beek), Vergadering ten sterfhuize Moorselbaan, 204, om 8 1/2 uren. Een tweede dienst van wege het Broeder schap van Bermhartigheid zal geschieden Maandag 4 Maart, om 8 u., in dezelfde kerk. Vrienden en konnissen, die bij vergetelheid geen doodsbericht zouden ontvangen, wor den verzocht dees als uitnondiging te willen aanzien. B E R 1 C H T Aan de winketten der Banque Centrale de la Bendre zijn heden verkrijgbaar Kasbons Etterbeek 4 °/0 uitkeerbaar den 1° October 1919. Kasbons Etterbeek 4 1/2% uitkeerbaar na 5 jaar. Obligation Antwerpen 5 °/o uitk. blijft de 45 jaar door trekkingen. Oblig. Luik, 4 1/2 uitk. binst de 66 jaar door trekkingen. Oblig. Brussel, 4 1)2 uitk. binst tie 45 jaar door trekkingen. Oblig. Gemeentekrediet 4 °/o uitk. binst de 66 jaar door trekkingen. Kasbons 5 C'c" Interna tionale d'Kleclricité uitk. in 1923. Kasbons 5 °lo Ateliers Motallurgiques uitk. in 1925. Oblg. 4 Sociétó tionórale de Belgique, uit keerbaar' in 1926. Do Banque Centraio de la Deridre aan vaardt geldstortingen in tra?ar»Bcen voor 5 jaar, uitkeerbaar na dit lijdstip'in geld gangbaar zijnde in België. 1400 Deze stortingen geven 4 °/0 intrest 'sjaars. TE KOOP. Eene sohoone piano, onlangs nieuw, van het huis J. Oor, Brussel. Inlichtingen ten bureele dezer. ie bekomen bij Ifèwst. CsBSeEsauftg Dendermondschensteenw.60/1, T/S. Fijne Kolen te beginnen 12 fr. de 100 kil Fijne en grove gemengd, 17,50 fr. Inschrijvingen worden van 1401 heden af aanvaardt. Ik ben koepor van oude BOLS en PLA TEN van Sproekmacbfenen, alsook vsm vuilo WAS. Gentscheslr. 109, Aalst. 1363

De Volksstem | 1918 | | pagina 2