Puttdingspoeder "STELLA" De opvolger van Graaf Gzernin voor"den",vrede Bloedigs betoogingen in Holland STADSNIEUWS DE BOEKEN van VERVARCKE Dagelijks te bekomen 't ge heal 32 dooden, 22 zwaar gewonden en 82 lichtgekwetsten. De vijand verloor bij die aanvallen acht vliegtuigen. WEENEN, 16 April. Z. K. en K. Apostolische Majesteit heeft den minister van geldwezen, baron Stephan Burian von Rajecz tot minister van het K. en K. Huis en van buitenlandsche zaken be noemd. LONDEN, 16 April. Vertraagd meldt Reuter De vergadering der Brit- sclie onafhankelijke arbeiderspartij stelt j zich volkomen op 't standpunt van Czer nin over de ontwapening. Zij verlangd dat de Britsche regeering zich direkt voor de openiog van onderhandelingen op de bazis ontruiming der bezette gebieden, herstelling der veroverde staten en ont wapening verklare. Snowden voerde uit dat ook het nieuw offensief waarschijnlijk geene beslissing zal brengen; dat aanziet bij als een bewijs daarvoor dat het mili tarism zich zelf overleefd heeft en zijne vernietiging kenmerkt. Daarom moet de huidige Britsche regeoring verdwijnen bij haren val moet zij de eveneens onbekwame Fransche regeering met zich slepen de nieuwe Briisohe regeering mag door geene geheime overeenkomst gebonden zijn, maarzij moet gelijk Lansdowne gezegd heeft, bereid zijn eiken weg te bewande len, die tol den vrede kan leiden. In geval van nood wil Snowden zich zelf met eene konservatieve of aristokratische regee ring te vreden stellen, als er maar vrede komt. Uil Den Haag wordt gemeld Nadat de stad zich gisteren als instaat van beleg bevond (1500 winkels hadden er hunne magazijnen met planken toegenageld) is de avond toch rustiger verloopen dan verwacht was. De politie en de militairen schenen bevel ontvangen te hebben, met alle middeltMi de straten te zuiveren, om de plundering te vermijden. Het gepeupel stroomde in dichte mas- sas in zekere stadskwartieren bijeen, na melijk op de Groote Markt. Gezien de dreigende houding dezer me nigte moesien de stralen gezuiverd wor den. Polioie te paard, infanterie, huzaren en eenige afdeelingen veldartillerie wer den biervoor gebruikt. De houding der menigte was dusdanig dat de troepen met gevelde bajonet de menigte langzaam moesten achleruitdrijven, Wanneer zulks niet meer ging, werd het bevel tot schie ten gegeven. In drie verschillende richtingen werd het salve gegeven en de derde maal werd in het volk geschoteD. Twee dooden en 12 gek weisten bleven liggen. Een groot getal gekwetsten werden uoor de menig te in de naburige huizen gedragen. De twee dooden zijn Een Belg en een 16 jarig meisje die met de gansche zaak niets te maken huddeD. De troepen bleven den ganschen nacht op de Groote Markt. Tot rond 12 ure moest men bestendig andere stadskwar tieren zuiveren. Uit Rotterdam, Enschede, Groningen, Haurlem en Dnfft worden ook woelingen emeld. Daar ook hadden botsingen met de polioie plaats. De vrouw begon de kinderen uit te kleeden en liet hen bidden alvorens ze naar bed te doen. De oudste der kinderen Gobain, bad voor, en andere antwoord den. Dit tooneel was eenvoudig, maar niet minder treffend. In dit nederig kamertje, verlioht door eene lamp, ademde alles orde, werkzaam heid en geluk. Men begreep dal arbeid voorspoed geefl en dat de godsdienst een dracht en liefde kweekt. Man en vrouw spraken zachtaardig met elkaar de kin deren hadden nooit een ruw woord van hen gehoord. Eensklaps hoorde men kreten van angst Tan uit de naburige kamer. Men onder scheidde scheldwoorden, weenen en ge- trap men ried een dier verschrikkelijke tooneelen, welke in zulk groot aantal in het huis plaats hadden. Ach 1 riep Germaine verschrokken, 't is Amadon. Parasol liep naar de deur; alvorens hij haar opende, nam zijne vrouw hem bij deu arm. Ga er niet heen, zeide zij, want hij is dronken, hij zou u kwaad doen. Parasol zag Germaine aan En als Amadon zijne vrouw ver moord 1 zeide hij. Laat ods dan samen gaan. Beiden gingen den overloop over en België. Onbezet gebied. Ka- miel Alois Van den Houcke schrijft een brief aan een blad, om het te weerspreken dal hij op 't schavot door den Fransche beul Deibier onthoofd werd. Er is hier verwarring met een Belgisch soldaat die zich aan eene misdaad, onder 't gewoon recht vallende, plichtig had gemaakt. De terechtstelling heeft plaats gehad den 27 Maart, niet te Gheluveit, maar op het grondgebied van Veurne. EEN EN ANDER De besohuldigingen van Bolo GENEVE, 16 April. Volgens Le Petit Parisien verklaarde Bolo, dat hij uiet alleen naar de galg zal gaan, maar dat hem eenige lijdensgezeilen zullen begeleiden, wier namen tot hiertoe nog zijn geheim. Het blad l'Homme Libre deelt mede dat de nieuwe openbaringen van Bolo in de Kamer buitengewoon opzien hebben gebaard. Twee personaadjes worden door hem beschuldigd sedert het begin van den oorlo^ anlipatriotische samenzweringen gesmeed en bestuurd te hebben. Spaansch Amerikaansch overeen komst DEN HAAG, 15 April. Tusschen Spanje en Amerika is een verdrag voor Spaansclie leveringen aan de Amerikaan- sclie troepen iu Frankrijk gesloten. Het Spaansch spoorwegmateriaal zal door Amerika met lokomotieven en goederen wagons voliedigd worden, om den trans pori le vergemakkelijken. Engeland en Ierland AMSTERDAM, 16 April. Volgens een bericht van liet «Algem. Handelsblad» uit Londen laat het kabinet een nieuw ontwerp van Home Ruie voor Ierland vervaardigen. Men denkt dat daartoe drie weken noodigzijn. Nieuw Engelsch krijgskrediet. BERLIJN, 16 April. Volgens de Vossische Zeitung tieefl de laatste Engel- sebe ministerraad besloten tol het neder leggen van eene kredietaanvraag van 500 miljoen pond sterling (12.5 miljard fr.) De onbinding van het Roemeensch parlement BOEKAREST, 15 April. Het blad Avena van Jassy meldt, dat liet dekreet voor de ontbinding van liet parlement reeds ondertcekeiid is en onmiddehjk na de ralificeering van deu vrede openbaar zal worden gemaakt. WEDERKERIGE UITWISSELING VAN KRIJGSGEVANGENEN BASEL, 13 April. Na verhandelingen tussoben de vertegenwoordigers der Fransche en Duitsche regeeringen, is liet uitwisselen eu inierneeren van soldaten die sinds 18 maanden gevangen en meer dan 48 jaar oud zijn, bepaald geregeld geworden. De uii wisseling zal geschieden zonder graad nog getal in aanmerking te nemen. Voor de gevangenen uit de bezette traden eone half geopend® deur binnen. Een verschrikkelijk schouwspel ver toonde zich aan hunne oogen. Te midden der kamer, waar eene groote wanorde heerschte, was Amadon bezig zijne vrouw te slaan en te trappen, die op den grond lag. Zij huilde en hield een kind in de armen, waarom zij zich niet kon verdedi gen, want zij was er alleen op bedacht liet kind voor liet geweld van den woes- taard te beveiligen, die haar met de eene hand bij de haren had gegrepen en haar schopte. Ha 1 riep hij, gij wilt mij geen geld geven 1 Beu ik geen baas in mijn huis, ben ik niet vrij om le drinken als ik wil, gij verdient geld en wil het mij niet ge ven.... JeaD, genade, heb medelijden I riep de ongelukkige. Geef mij drie franken, en ik laat u les.... Dood mij da» 1 zeide Rosalie, want ik heb ze niet. Ja 1 riep de woestaard, ik zal er een eind aan maken, daar En hij schopte de vrouw, die een scherpen kreet uitte, welke door Parasol eu zijne vrouw ge hoord werd. Parasol greep den dronkaard vast en zeide Lafaard 1 ellendeling I gebieden zullen woonstbewijzen en bur- gi rlijke papieren geëischt worden. Deze overeenkomst is ook van kracht voor de gevangenen die naar Zwitserland verplaatst werden. BERICHT AAN DE LANDBOUWERS VAN AALST EN OMLIGGENDE GE- TEN. De zoo genaamde samen ge stelde meststofdie onlangs door het gewestelijk landbouwcomileit verdeeld werd, bevat, volgens ontleding van het Gentsche Staalslaboratorium Organieke stikstof 3.31 per honderd, Watervrij fosfoorzuur 21,9L per honderd (benevens eene aanzienlijke hoeveelheid kalk.) Deze mededeeling heeft voor doel de belanghebbende landbouwers in le lichten en gerust te stellen. Het Bestuur. BERICHT. Voor den aankoop van Belgische rente, stad Antwerpen, 5 °/0, Auderlecht 4 1/2, Verviers 4 1/2, wendt u tot M. Robert Van de Lanotte, wig- selagent, Esplanadestraat, n. 8, Aalst. Beste voorwaarden. Verwisseling van vreemde munten. 1488 WERK VAN DEN AKKER. Wij stellen ruim 20U0 kilos samengesteld vet ter beschikking onzer leden. Dit vet be slaat uit bovengenaamde meststof waar onder wij eene geschikte hoeveelheid zwavelzuur ammoniak gemen.d hebben. liet vet kost 1 frank de kilo men kan het voordeelig gebruiken bij het mesten aardappels in de verhouding van 2 kilos uer roede. Deze meststof dient inge werkt te worden vóór of na de planting, sl vóór het uitplanten der knollen Verkrijgbaar alle dagen ter Nazareth- straat, 78, om 10 ure. Het Bestuur. LEERGANG voor ONGELETTERDE MANSPERSONEN. Gezien den bijval dien dergelijkeu leergang aan vrouws personen geniet, wil het Bestuur der Huishoudscholen een afzonderlijken leer gang voor mansvolk inrichten. Hel onderwijs is kosteloos. Inschrijvingen zijn te nemen alle dagen, om 11 ure, in school der Sint Jorisstraat, bij de onderwijzeres, Mejutfer van Daele. Het Bestuur. HUISHOUDSCHOLEN. Een drie- maandelijksciie leergang van Huishoud kunde voor uitgewekene jonge dochters zal eerstdaags geopend worden in de lokalen der Klapsiraat. Insohrijvingen worden aanvaard en verdere uitleg verstrekt in liet bureel der uitgewekenen en ter Klapstraat, 14. Het Bestuur. BURGERLIJKEN STAND Geboorten Ma"noUJk b'Mlachl 2 6 LEBOORT Vrouwelijk id. 4 b Huwelijken R. Kiekens, landb. met M. De Proost, z. b. L. Basliaens, koolm. met C. De Backer-, br. J. Berokmoes, tabakb. met M. Sohollaert, tw. G. Coppens, broodb. met E. Vermeiree, tw. V. Gamermans, vleeschh. met M. Bombeeck, breister. OVERLUDENS E. Bauwens, in. Francx, politiecom mi88aris, 56 j. Denderm.sl.weg. M. Van der Kelen, w® Van Lierde, 75 j. Leopoidstr. M. Luycx, vr. Van Yper- zeele, z. b. 69 j. Twijnderslr. J. Van Mieghem, w* Lammeriyn, z. b. 80 j. Leopoidstr. A. Roelandt, w* Ver^hey len, z. b. 87 j. Kleistr. E. Nys, vr. Wauters, z. b. 56 j. Noordslr. M. Walleze, vr. Verhofstadt, z. b. 29 j. Diepestr. 2 kinderen onder de 7 jaren. Men vraagt te koopen eeti kin- dervoiiuurin goeden slaat. Zich te bevra gen ten bureele dezer. 1490 Te koop een groot onlangs nieuw ebouwd Woonhuis met poort en maga zijn dienstig voor alle bedrijven, gelegen omtrent in 't midden der stad. Zich te bevragen ten bureele dezer. 1491 Laat mij los 1 schreeuwde Amadon, wat hebt ge met mijne zaken te maken 1 Hij beproefde zich los te rukken, maar Parasol hield hem stevig vast, terwijl Germaine Rusalie hielp opstaan. - Heeft hij u bezeerd vroeg zij -Ja, antwoordde de ongelukkige, hij heeft iels in mijne borst gebroken. Luister, zeide Geriuaine, als gij hier blijft zal het monster opnieuw begin non wij zijn klein gehuisd, maar toch kunt gij met uwe kinderen bij mij den nacht doorbrengen. Als uw man nuohter is zal bij wel handelbaarder zijn. Neen, zeide Rosalie, bij zal niet te vreden zijn voor ik dood ben. Germaine nam twee kinderen, Rosalie de andere en gingen heen, terwijl Parasol den dronkaard vasthield. Zij moet hier blijven, ik zal haar ranselen brulde hij. Als ge u niet bedaard houdt, zeide Parasol, dan geef ik u aan het gerecht over, daar ge beproefd hebt uwe vrouw te dooden. Dus geen woord meer. Gij zijl sterker dan uwe vrouw en maakt er misbruik van. Ik ben sterker dan gij en ais gij u nog verroert zal ik het u laten voelen, begrepen I Wat geefi bet als ik haar sla of haar doodl riep de woestaard. Zwijg ellendeling I antwoordde Pa- Te verkrijgen ten bureele en bij onze verkoopers Leert Fransch, Duilsch en Engelsch zonder moester. Prijs fr. 5,00. Beste Beetwortelzaad (Eikendorf) te b«-komen bij E. Bogaerts, Botermarkt, n. 3, Aalst. 1489 WAGENSMEER Aankomst eener partij allerbeste wa gensmeer. i>> vaten van i?5 en 50 kilos, bij G. VAN MOLLE-DELMOTTE, Aalst, Molenstraat, 30. In 't klein, gelieft doozen mede te bren-jen. 1485 Men verlangt te koopen, een regenmantel, (imperméable) voor kind van 6 tot 12 jaar, nieuw of reeds gedra gen. Zich te be r. ten bur. dezer. 1484 Tabakplarcten le bekomen bij Alfons HENDRiGKX,Moorsel, Waver. 1482 Mcrs vraagt eene meid voor een klein huishouden zonder Kinderen. Zich to be v ra-en ten bur. dezer O. A. 1483 AUOEGEMSCH AJUINZAAD Beste hoedanigheid gewaarborgd te bekomen in 't groot en in 't klein bij de Kinderen Caudron, Moorselbaan, n. 262, Aalst, (In de Roozen). 1451 le klas b andhout bij Valery Van de Velde, 1346 Scherroveldstraat, 14, Aalst Bijzondere prijzen voor voortve> hoopers te bekomen bij 1345 E. Bogaerts, Botermarkt, 3, Aalst bijzondere prijzen voor winkeliers. Uit der hand te koop Een nijverheidsgesticht met afhangend heden, voor vergrooting vatbaar, te Aalst, Bergemeerechenstraat. Voor inlichtingen en verkoopvoorwaar den zich te wenden tot M. R. De Schaep- dryver, advokaat, 6, Vaartstraat (Graan markt) Aalst. 1464 De Firma: A. SCHOLLAERT ZONEN bericht bij deze har« talrijke kliënten dat baren handel in leder en alle benoodig- lieden voor schoenmakers, alsook het fabriek van tichen, overgebracht is van de Nieuwstraat, n. 38, naar dezelfde straat, 84. 1458 rasol en wierp hem op een stroozak. Ver volgeus ging hij heen, sloot de deur en bleef daar eenigen tijd de wacht houden. Weldra hoorde hij den dronkaard snorken. Komaan, zeide hij, het zal tot mor gen vrede zijn. NEGENTIENDE HOOFDSTUK. T WEE WEKKMANSGEZINNEN. Den volgenden dag waren Parasol en zijne vrouw reeds vroeg bij de hand zij maakten echter zoo weinig gerucht moge lijk om hunne kinderen en de arme Rosa lie niet wakker te maken. Een weinig later opende de ongelukkige de oogen en vroeg vreemd rondziende. Waar ben ik 1 Bij buren, die van u houden en u beklagen. Eu inije man 1 Die slaapt nog. Rosalie stond op en hare haren met de handen een weinig in orde brengende,, zegde zij Pas even op de kinderen, ik moet soep gaan koken voor mijn man. Eu indien hij u weer slaat vroeg Germaine. Hij zal mij niet slaan, daarvoor zal hij te ziek zijn, ik ken dat. Wil ik liever eerst eens gaan zien hoe liet met hem is vroeg Parasol. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1918 | | pagina 2