Oorlogsberichten Westelijk gevechtsterrala Oostelijk gevechtsterrein _ZuWelijk qevbchtsterreln Zuid-Oostelijk «eveclitsterreln TurkscOa fronten Duitsche bron BER; IJN, 15 Ju;ii. Legergroep van kroonprins Rupprécht Rijke verkenners bedrijvigheid. Ten zuid weste van Messis maakten wij gevangenen. Sterkore aanval len van den vijand aan de Ancre werden afgewe/.en. Be artillerie- éti mijnenwerpers- strijd flakkerde met den avond weerskanten van de Somtce op. Leger roep van den Duilsohen kroonpr. Ten zuid weste van Noyon bleef de infan- leriebedrijvigheid op plaatselijke geveohts handelingen beperkt, liet artillerievuur liet aan sterkte na. Ten zuide van de Aisne bleef de arlilleriestrijd gestegen. Veelvuldige gedeeltelijke aanvallen, die de vijand legen onze linies in bet woud van Villers Cotterêls uitvoerden werden afgewezen. Het gevangenenlal, uit de laatste ge vechten ten zuide van do Aime heeft zich op 48 officieren en meer dan 2000 man verhoogd. Luitenant Udet behaalde zijne 30®, luite nant Kirsteiu zijne 25" en 26® luchtover winning. BERLIJN, 16 Juni. Legers van den kroonprins Rupprécht Ten zuid westen vau bierris en ten noorden van Bethune werden Engelsche gedeeltelijke aanvallen, waarbij de vijand ten westen van Locon in onze voorste imie drong, in nageveolit afge weten. Aan de overige fronten bleef de infanteriebedrijvigheid tot veikenningsge vechten beperkt. I e geschulstrijd nam toe tegen den avond ten noorden van de Leie ton noorden van de Soarpe en aan beide zijden van de Somme. Legers van den Dnitschen kroonprins Kleine inïameriegevechten op de geveohts velden ten zuidwesten van Noyon; ten zuide: van de Aisne duurde de toenemende ge vechtsbeürijviglieid voort. Sterke aanvalien der Frausche» tegen Dommieres werden door tegenstooten op de hoogte ten wes van Bomiiiieres vnijueld. Eveneens stort ti met groote veniezen een tegen onze linies in hel woud van Villers—C'otlerets gerichte tegenaanval ineen. Luitenant Menckholf behaalde zijn 34® overwinning in de lucht. Fransohe bron. PARIJS, 14 Juni. In den loop van den nacht worde» alleen afzonderlijke handelin gen gemeld. Wij konden meerdere geweld zame verkenningen ten noorden Grivesnes, in d© omgeving van Courcelles uitvoeren en ongeveer 30 gevangenen terugbrengen. In de richting der Fermes des Loges gelukte het ons, wal vooruit te komen. Een vijando- lijke aanval in den s. ktor van Anlbeuilbrak volledig ineen. Tusschen bet bosoh van Vil Iers Golterels en Chateau Thierry hield de heftige artilleriestrijd gedurende den nacht aan. Onze bericliigoversmaaktongevangenen in de sueek van Busiéres, ten oosten van Reims«n in Champagne. -v PARIJS, 14 Juni. Geen infanterieaktie in den loop van den dag. Vrij levendige geschulstrijd in het bosch van Haiigard, ten zuiden van de Aisne en in de streek tussoheu Villers Cotlerels en Chateau Thierry. PARIJS, 15 Juni. 's Nachts was er nog al hevig artilleriebedrijvigheid tusschen Montdidier en de Oise, ten zuiden der Aisne .alsook te westen van Ileims, rond Champlat t»n Bligny. Onze patroeljen, welke in Cham pagne aan 'i werk waren, hebben gevangen ingebracht. Overal elders kalme nacht. PARIJS, l5Juni. Toil zuiden der Aione, konden wij bij eene plaatselijke! LKSSTÈl Drukker Uitgever: J. Van Nuffel-De Gendt. Bureelen: Kerkstraat, N. 9 en 22, Aalst operatie den vijand uit Cceuvres Valsery werpen. Ook ten oosten van Monlgobert, deden wij vorderingen. 130 gevangenen en 10 machiengevvi-ren bleven in onze handen. Op het overige front niets belangrijks te melden. Engelsche bron LONDEN, 13 Juni. unze troepen In bben gisteren gelukkige aanvallen in hot zuidoosten van Arras uitgevoerd; zij hebben aan de Duitschers erge verliezen veroor zaakt, een loop* raafmortier genomen en hebben er twee anderen vernield- ln den nacht hebben wij plaatselijke ver richtingen ten zuidwesten van Mèsis en ten oosten van do beek van Dikkebosch uitge voerd. In den eersten sektor, hebben wij onze linies vooruitgebraebt; 002e verliezen zijn licht; gevangenen bleven in onze han den. In den tweeden sektor hebben de Fransche» hunne posities verbeterd en 30 gevangenen gemaakt. LONDEN, 14 Juni. In het vak ten noorden van Belle hebben Fransche patroelje gedurende den nacht enkele gevangenen binnengebracht. Verders valt er niets te vermelden Hedennacht werden door ons met goed gevolg verrassende aanvallen gedaan in de huurt van Merville en Givenchy en La Bas- sóe, terwijl ten zuidwesten van Tavannes en ten noordwesten van Merville patroelje gevechten plaats hadden, met voor ons gunstige afloop. I11 deze gevechten maakten wij verscheidene gevangenen en vermeester den twee machinegeweren. Hedenochtend werd een aanval eener sterke vijandelijke afdeeling op een onzer nieuwe posten ten zuidwesten van Merville volkomen af.eslagen, Eenige krijgsgevange nen vielen daarbij in onze handen. Bedrijvigheid der vijandelijke artillerie in den sektor Villers Bretonneux eu het Searpedal. Aan het Westerfront De Engelsche bladen stemmen daarin overeen dat de strijd om hel gebied van Compiegne in de laatste 36 aren ten uiterste verbitterd was. Be verliezen zijn van beide kanten zwaar. In den omtrek van Montdidier herinneren de hangemeene gevechten de voortdurende tegenaanvallen en liet kano neuvuur der Duilsobers dat ten toppunt geslegen was, aan d« 8chrikkelijkate dagen voor Verdun. Vele uren 111 den omtrek is de lucht zwart van den rook. Dozijnen in vlammen op gaande dorpen omzoomen den gezichteinder. Onophoudelijk rolt de donder van honderden batterijen. Ten zuid wes te van Noyon had eergister ee» der groo/gie tegenaanvallen door Fran sche tanks die tot hiertoe uitgevoerd zijn, en welke de vijandelijke lijnen eeniyzins ach lei-uit kon werpen om kort daarna in een vrneselijk kruisvuur van liet Duitsche ge schut te geraken. Geen enkele der leruggekeerdo tanks is er zonder ernstige beschadiging van afge- koraern. Be Times is van gevoelen dat een groote tegenaanval der Entente Bondgenoo- ten op breed f^pnt uitgevoerd, nakend is. Voor hei overige beoordeelt, Bot blad den toestand met terughouding. DEN HAAG, 14 Juni. Een briefwisse laar van de Times op het westfront schildert in eene briefwisseling over de laat ste gevechten de verschrikkelijkheid der Duitsche mijnenwerpers. Baar de Fransclien bijna ieder huis in eene kleine vesting verand'-rd hebben, zijn de straatgevechten buitengewoon verbitterd. De briefwisselaar teekent een duister beeld van de vlucht der burgerlijke bevolking 011 zegt zoo iets noch in Rusland, nog in Italië bijgewoond te hebben. Vrouwen, kleine kinderen en ouderlingen met in der haast op gued kome 't uit samen gepakte» huisraad op karren bijeen gedron gen bulderende kudden vee, schapen en geiten trokken langs de straten, die ook overstroomd waren door de troepen en de tallooze militaire transporten van alle slag, in de richting van Parijs vooruit. Uil Parijs wordt gemeld Men gelooft in Frankrijk dat Parijs eigenlijk niet oninid delijk is bedreigd, indien men zich daarop steunt dat Arnieus, Verdun en Arras veel dichter ingesloten zijn, zonder tot hiertoe gevallen te zijn. Indien het Duitsche leger zoo dicht zou naderen, dat eene rechtstreeksche beschie ting van Parijs zou plaats hebboe, dan zou men natuurlijk de beureigde stadsgedeelten oob» ontruimen. I11 alle gevallen zou de regeering Parijs maar op nel laatste oogeublik verlaten. Clamenceau is vastbesloten tot den meest vertwijfalendend tegenstand. Hij tieeft zijne voorgangers te zeer belast met hunne vlucht naar Bordeaux om zelf nu hetzelfde te doen, of aan Poincaré aan te raden. Duitsche bron BERLIJN, 15 Juni. Legergroep Eicli- horn Ongeveer 10,000 man sterke Rus sische benden die van Jeisk komend, in de Miusskocht aan de Noordkust van de Asowsclm zee landden en 101 den aanval op Taganrog vooruitgingen, werden vm-nieligd. Geceeile» van de vijanden, die op booten en violen poogden te om komen, werden 1» hel water in elkaar geschoten. Oostenrijksche bron WEENEN, 15 Juni. Heden vroeg steeg liet kanonvuur in vele sektors van hel znid wcslfrunt lol groot® heftigheid. Aan hel Albanische front zijn gisteren opnieuw onder h t inzetten van reserve» doorgei oer de aanvallen dor Fransclien ten noordwesten van Sinapremte mislukt. Italiaan sche bron. ROME, 13 Juni. De artilleriestrijd ia met luarchenpuozen in het Tonale.ebieil, in liet vak van de Pusina en de Aslico en tus schen Brenta en Piave vinniger geweest. Slecht weer beperkte de bedrijvigheid der verkenningsafdeolinge» en don vliegdiensi. ROME, 14 Juni. I11 de eerste voor middaguren van gistor, poogde de vijand na heftig ver uitgebreide artillërievoorbereiding onze verdedigingsstellingen aan den Col Tonale te neme», in den welke hij zijne stormtroepen uit de stellingen van Cima Gaily en van de Costone di Montieello on-j middelijk ten noorden en ten zuiden dev groote baan liet vooruitgaan. Dank aan den laaien weerstand onzer troepen brak de tegen onze vooruitgeschoven linies ondernomen stormaanval van den vijand ineen. In aansluiting daaraan hielden tegenaan vallen onzer infanterie en het samentrokken vuur onzer artillerie den vijand neer en wierpen hem onmiddelijk terug. De aanval werd tusschen 9 en 11 bui 's avonds ten noorden van de baan vernieuwd echter door ons versperrii.gsvuur onmidde lijk geslikt. De vijandelijke verliezen waren vooral gedurende den terugtocht zeer zwaar. 130 gevangenen van vier verschillige regi menten en eenige machiengoweren blever in onze hand. Van do overige fronten is nietl te meiden. Een vijandelijk vliegtuig wer<j neergeschoten. Een onzer bestuurbare bal lons wierp onder de ongunstigste voorwaar de met gevolg bommen neer. Aan het Zuiderfront WEENEN, 15 Juni. Uit het oorloga perskwartier wordt op 15 Juni s'avond® ge meid onze legers zijn heden mor. end zoowel op de hoogvlakte der Zeven Ge meenten als over de Piava, in de vijandelijk lijnen gebroken. Tot 's middags was e reeds berioht van meer dan 10.000 gevao gene Italianen, Fransclien en Engelsohen Be buil aan kanonnen is aanzienlijk. Buigaarsche bi on SOFIA, 15 Juni. Macedoniscli front Ten westen van liet Ochridameer poogd eene Fransche kompagnie meermaals om stellingen op de hoogten ten zuiden van d Skunbibroniiöu te naderen, werd nobler m. aanzielijke veriieze» verdreven. Ten west* van de Gerna, bij het dorp Bradanitzi langdurend trommelvuur van vijandelijl zijde. Ten zuiden de Huma versterkte de wederzijdsche vuurbedrijvigheid. Enge sohe verkennersafdeolingen, die aan om voorposten ten oosten van Wardur poogde te komen, werden door ons vnur verstrooi' Bij Boiran was het beider/.ijdsciie artiilerii vuur lusschonpoozend levendig. CONSTAN llNoPEL, 15 Juni. Pale tinafroiit In liet kustengebied, gerun geveclitsbedrijvi-heid. In het Jordaanb«kk> werden vijandelijke kampen onder werkzaa vuur genomen en twee tegen Onze stelling* aanvallende vija' delijke kavallerieregiinei ten veroreven. Öpden oostoever der Jordai gedurende den dag wederzijdsch arlilloi vuur. Eei: onzer batterijen ondernam vereeniging mot vliegers, eene gevolyrij overrompeling op vijandelijke bootslati aan den coodrand van het Buode Meer. Een op 11 Juni legen de Hedsche ba

De Volksstem | 1918 | | pagina 1