De Jood Ephraïm «Jurksche fronten 08 onbeperkte Duikbootooücg ^STADSNIEUWS Groots keus van Kerkboeken paternosters gevangenon op het zuidwestfront ingebracht ia tot 21000 gestegen. Italiaanscho bron. ROME, 15 Juni. De scholen der vij andelijke artillerie, door de onze krachtig beantwoord, hebben zich sinds hei aanbreken van den dag vermenigvuldigd vaQ aan het Lagarinadal tot aan de zee. Op de hoogvlakte van Asiago, beoosten de Brenta en aan den middenloop van de Piava is de gesohulstrijd aangewakkerd; hij blijft zeer verwoed. In het Toualegebied hebben de waakzame Italiaansche batterijen gisteren de vijande lijke infanterie onder vuur gehouden en ze zoodoende belet, om opnieuw tot den aanval te trachten over te gaan. Gedurende den dag hebben vermetele pa- troeljes het heele aantal gevangenen, in het Toualegebied in onze handen gelaten, doen stijgen tot 11 officieren en 185 man. Bij Cava Zuccher na hebben wij 16 vijan den gevangen genomen, zoomede op wapens en materiaal de hand gelegd. ROME. 16 Juni. Sinds gisteren is de groole slag op ons front in gang. Na ee buitengewoon sterke artillorievoorbereiding begon de vijand met een hevig vuur uit een groot aantal vuurwerpers hel verwachtte ofiensief. Hij wierp ongehoorde troepen- massas ten aanval op onze stellingen op de hoogvlakte van Schlesen, in de diepte van het Brentadal en op den Monte Grappa. Hij poogde op verscheiden plaatsen met geweld over de Piava te komen en deed op andere punten van het front sterke plaatselijke be toogingen. Onze infanteriealueelingen en onze artillerie doorstonden koelbloedig het vernielend vuur. Ondersteund door liet spervuur hunner eigene artillerie, welke dadelijk de vijandelijke voorbereiding be antwoordde, hielden zij dapper stand. In de voorgeschoven verdedigingsstreek, op een front van 150 kilomeiers breedte, datmetgroote hevigheid aangevallen werd. bezetten de sterke vijandelijke slormafdee- lingen, bij den eersten aanval slechts eenige punten onzer eerste lijn, in den omtrek van Monte Valbella, in het gebied van den Monte Asolone en in het vooruitspringend deel VKRVOLG VAN DB ERFGENAMEN van JÜDAS NAAR R. D- N. ÜU* VERVOLG. Binnenkort verlaten zij Jeruzalem. Binnen veertien dagen. Gij zult hom vergezellen. Een iraan rolde op de wang van Ephraïm, maar hij haaste zich hem weg te wissol.en. Qod is over u tevreden, mijn zoon. en ik zegen u. Om uwe gehoorzaamheid te be- loonen heb ik u een grooten troost bereid. Welke Wij zullen samen drie dagen te Bethe lehem doorbrengen. O, ik dank u, vader. Het gesprek lussohen den jonkman en den ouden Franciscaan werd tot in den nacht voortgezet. Ephraïm begreep dat hij van hei bespiegelende leven moest afzien, alsmede den grooten strijd dien hij te voeren zou hebben. Naaamate het woord van den pater meer in zijn hart drong werd hem dit duidelijker en hij gevoelde een zalige vreugd voortaan zijn leven er aan te wijden, om de schapen van Israël, die over de wereld verstrooid zijn, r.aur de kudde des Heeren terug te leiden. D§ genade, die altijd geschonken wordt van den Monte Solarole. Eenige deelen van den viiandelijken troop gelukten or in, in liet gebied van Norossa en in den omtrek van Fagate en Musoio over de Piava te komen. Denzelfden dag werden op gat.sch het front hevige tegenaanvallen ondernomen, waardoor het ons gelukte den zeer hevigen druk des vijands tegen te bondon en een goed deel der tijdelijke ontruimde stellingen terug te nemen. In eenige stellingen hadden sommige afzonderlijke afdeelingen ten allen prijze stand gehouden. De strijd duurde met ongeminderde he viglieid den gansciieo nacht voort en wordt mei verbittering voorgezet. Onze troepen houden hun front op de hoogvlakte van Sclilegen vast in hand. Wij hebben onze oorspronkelijke slelling op den Asolone en het vooruitspringend deel van den Monte Solarole hersteld en dringen don vijand op den recliieroever der Piava van dicht bij. Onze vliegers en deze onzer bondgenooten namen kr-ohtig aan den strijd deel, doordien zij bommen wierpen op de Piava overgangen en vijandelijke troepen verzamelingen met macliieugeweren beschoten. CONST AN TIN OP EL, 15 Juoi. Pa lestina front De wderzijdsche gevechtsbe- drijvigheid bleef in matige grenzen. Hel op onze stellingen ten oosten van de Jordaan gericht vijandelijk vuur werd krachtdadig door onze batterijen beantwoord. Een her haalde aanval van opstandelingen op den Hedsjasapuorweg tusschen Dsjoeroef en Anoze werd verijddd. Het opstandelingen- kump bij Tofile werd door onze vliegers met bommen en machiengeweren aangevallen. Oostelijk front Naar aanleiding van het oprukken der Engelsctier. in Perzié hebben wij ter bescherming van onze in Kaukusus staande troepen aan beide kanten van het Oertmameer voel gevat en Tabris bezet. Anders niets van beleeke-is. AVOND BERICHT BERLIJN, 17 Juni, (.officieel). Vau de geveclitsfronten niets nieuws. BERLIJN, 17 Juni. Duitsohe en Oos- tenrijksch Hongaarsohe duikbooten hebben in de Middellandsche Zee vijf stoomschepen en negen zeilschepen met samen rond de 22,000 ton in den grond gehoord. Onder dn in den grtfnd geboorde stoomschepen bevond zich het Engelsche troepenlransportschip Acasowe Galstle 9,737 ton. De familie RABIER BöMBEECK bedan ken innig voor de talrijke blijken van C neming, hun betoond bij het afsterven hun betreurden zoon den heer AL9RECHT RABIER. EEN EN ANDER Holland en de kwestie der Vredesbemiddeling. ROTTERDAM, 14 Juni. De Hollana- sche afgevaardigden Dresselhays, Kooien en Rutgers publiceerden dezer dagen eene verklaring, die eene spoedige vredesbemid deling vanwege de Hollandsche regeering voorstond. In verband daarmede had gister het bestuur van den anti oorlogsraad een onderhoud met den minister van buitenland, London. Deze gaf wel niet de mogelijkheid om be paalde verklaringen te puhliceeren. Daarin echter kon de afvaardiging zich verzekerd houden, dut do regeering in dit opzicht voort durend 6D ook nu op den post is. Het Bulgaarsche kabinet afgetreden SOFIA, 17 Juni. Minister voorzitter Radoslavof heeft bij den koning hot ontslag van het gansche kabinet ingediend. De ko ning heeft hel ontslag aangenomen en aan de ministers opdracht gegeven de leiding der zaken in handen te houden tot een nieuw kabinet gevormd is. De Familiën STELEMAN en DE HAEGK bedanken uitterharte vrienden en kennissen, voor de blijken van deelneming, betoond bij liet afsterven van hunnen broeder en bloed verwant. Mijnheer JEAN STELEMAN. BEHOUD DIT ADRES Ik koop oude rols van spreekmachieoeu, enz. prijs volgens kwaliteit tot 10 fr. de kil. Gentschestraat109Aalst. 1578 Te koop goed occasie Naaimacliieu met 3 jaar waarborg, Dendwuiondschen steenweg, 240, Aalst. 1577 HUISHOUDSTERS Gebruikt den (Gist Express) merk Schap pen voor het raalsolikoken van erwten et boonen en alle soorten van groenten, alsook voor het gereed maken van alle lekkergoed. Te verkrijgen overal. 1568 VERLOREN, tusschen Nieuwstraat, Markt en Lange Zoutstraat, eene kleine goude m*daillie (scapulier), terug te brengen tegen goede belooning, bureel van het blad. Aangenomen Normaalschool der Zusters van den H. Vincentlus. Gljzegem De aannemingsexamen zullen plaats heb ben den 12 en 13 Augustus. Eene tweede Zitting zal gehouden worden in September. Cigarettenf abri kanton Koopt uwe tuben, Van der Nooisiraal.16, (Park), Aalst. Bemint uw profijt. 1568 WOONHUIS te koop gevraagd binnen lie aud. Sohrij ven V. B. bureel der Voljts- steni. 1574 Te verkrijgen ten Kerkstraat, 9, 22 Buraele dezer AALST Prijsvermindering aan voortver*oopers aan hem, die er om vraagt, waoende hem met moed en toen het uur der rust sloeg, was Ephraïm niet alleen geheel overgogeven aan Gods wil, maar ook gelukkig, dat hij hot hevig verlangen had overwonnen om nooit den grond, door de voetst ppen des Zaligmakers geheiligd, te verlaten. Strijd, strijd in Frankrijk, zeide de priester, en kom dan in een onzer cellen sterven. Beiden waren reeds opgestaan toen plot seling een helder licht de cel verlichtte. Is 't reeds dag roegde Franciscaan. Neen, dat kan niet zijn, antwoordde Ephraïm. Het is brand riep de priester. Sedert de brand, die in 1808 de kerk van het H. Graf in asch legde, beven wij onophoudelijk voor zulk een onhoil. Laat ons het klooster wekkeu, sprak Epliraïcn. Klimmen wij eerst op het terras, mijn zoon de richting van den gloed bewijst mij dat het in een ander gedeelte van de stad brandt. Beiden klommen op het terras. De Franciscaan uitte oen kreet van schrik. Men zou ge/.egd hebben dal de berg Moriah in vlammen stond. Dikke rookwolken, ver gezeld en afgewisseld door een vonkenregen en lange vuurzuilen teeltenden zich op net azuur van den liemel af. Kreten van schrik en verrassing stegen uit de naburige wijken. De woede en wanhoop der Muzelmannen waren onbeschrijflijk. Allen liepen naar den brai d, waar thansoone groote verwarring heerschte. De Franoiaoaan en Ephraïm zagen dit schrikwekkend sohouws^el lang zwijgend aan. God? hand drukt op dezen berg zeide de oude monnik langzaam. Het vuur heeft den Tempel van Jeruzalem verwoest, het vuur verslindt de moskee van Omar. Alleen Gods huis ia eeuwig. Eensklaps klonk een kreet boven al het geraas uit. Een kr«et van vervloeking en woede, met geen woorden weer te geven, weerklonk in de stralen. Hot geraas nam toe een naam ging van mond tot mo id, de menigte riep hom overal uit eu de pater en Ephraïm hoorden roepen: Ter dood met Isaac den brandstichter Mijn God riep Ephraïm, indien Morgen zullen wij het weten, mijn zoon de klok luidt voor het officie, laat ons den lof van don Heer gaan zingen. Beiden begaven zich naar de kerk van het H. Graf en voegden zictibij de daar verga derde Franciscanen. De menigte die in de etraten den naam van Isaac ri-p, bedroog zich niet. liet was de honderdjarige jood, die men beschuldigde den brand geslicht le hebben. Sedert Isaao van de opheffing van zija volk en den herbouw van den Tempel droom de. had hij slechts een enkele gedachte, die om de moskee le vernietigen, welke de plaats innam Tan Jehova's heiligdom.Ja loers dat een ander den godsdienst zijner vaderen zou herstellen, wildo hij ten i insta zijn naam aan een ontzeitsnd feit verbinden; daar hij niet kon opbouwen wilde hij vertiie- tigen. Hij geloofde daarenboven niet dat de sul tan de moskee vau El Sakhra voor goud zou afstaan. Wanneer d moskee niet meer zou be staan en de sultan in de onmogelijkheid was het werk van Omar weer op te richten, zou het dan niet gemakkelijk zijn een naakten grond te verkrijgen, dio door liet vuur gelijk gemaakt was en welker ascli do door de joden vereerde ïondameuteu bedekt*. I9aac deelde deze gedachte niet mede aan Ephraïm, uit vrees dal deze er gevaar zou io zien. Toen de jood ed bekeering van Ephraïm vernam en de joodsehe kolonie er eveneeus kennis vau kreng, gevoelde de jood die eene eeuw voorbij had zien gaau, dat luj moest ophouden le leven, indien hij g-en getuige wilde zijn van de nieuwe vernedering van zijn godsdienst. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1918 | | pagina 2