Oorlogsberichten Westelijk gevechtsterrein Zuidelijk gevechtsterrein Zuid-Oostelijk neveebtsterrein Tnrkschs fronten üe onbeperkts Duikbootooüog XXIV» JAAR N' 122 5 centiemen het nummer Dinsdag 25 Juni 1918 Duitsche bron BERLIJN, 22 Juni. Legergr. kroon pr. Bup(/pclil. Tusschen At recht, en Alherl duurden de hevige edeellelijke aanvallen van rien vijand gisteren tot's morgens voort. Zij eindigdon met een volledige nederlaag vat den vijand. Aa" bpide kanten van de .Scarp.-, bij Bory Beequurelle, Hebuterne. ^Jlaniel en in het woud van Aveluy werden Jterke Engolsclie afdeelingen gedeeltelijk in rerhiilercfe gevechten van man tegen man fgesiayen. Ook op het overige front deed ie Brit herhaaldelijk te vergeefs verkennin :en. Bij het. afslaan van den vijand en bij Mgene aanvallen ten zuiden van de Somme haakten wij gevangenen. Een vijandelijk** vliegeraanval op Brugge berokkende verliezen aan de bevolking. Legergroep Duiischen kroonprins Ten uidwesten van Noyon herhaalde de vijand jnet sterke afdeelingen zijn vergeefsche [anvallen. Ten zuiden van Vandelicourl, usechen de Oise en de Marne, levendige bedrijvigheid van den vijand. Herhaaldelijk loor de Franschen ondernomen verkennings lanvallnn der Franschen en der Amerikanen on noordwesten van Chateau Thierry wer |en bloedig afgeslagen, i BERLIJN, 23 Juni. Legergroep van kroonprins RupprechtLangs weerskanten Ier Somme, duurde de hevige bedrijvigheid les vijands voori. Een nachtelijke aanval Ier Engelschen bij Morlancourt, tusschen de kncie en de Somme, is in ons vuur mislukt Legergroep van don Duiischen krooupr. fransche gedeeltelijke aanvallen ten zuid josie van Méry werden afgewezen, j Ten zuidwesten van Reims, namen wij bij pu kort mfanteriegevecht met Italianen, 36 evangenen. Luitenant Löwenhardt behaalde zijne 28* nchtzege. Prausche bron. PARIJS. 21 Juni. Wij hebben onze [tellingen ten noorden van Faverolles en in Se streek ten zuiden van Hautes Vennes ferbeterd. Een 20lal gevangenen zijn in onze landen gebleven. Kalme nacht op de rest 'au het front. PARIJS, 2j Juni. Niets te melden over |e algemeenheid van hei front PARIJS, 22 Juni,Vijandelijke onder iemingen in de streek van Belloy en in {loog Elzas, werden afgeslagen. Ten zuid losten van Saint Maur hebben wij een vijan ijken post genomen en gevangenen ge uaakt. Niels te meiden op het overige front. PARI iS, 22 Juni. Nu en dan hadden |rtillertegevechten plaats op sommige punten kn het lront. Overal elders kalme dag Cngelsche bron. -LuNDEN, 20 Juni. Fransche troepen jehhen gisteren avond twee gelukkige aan [allen in de omstreken van Locre uitgeoe fend eenige gevangenen zijn in hunne Jum bo gebleven.Onze troepen hebben ook bnige gevangenen ten noordoosten van leteren gemaakt. I Wij hebben oüze lijn heden morgend licht feu noordwesten van Merris vooruitgeacho- |en, eenige gevangenen gemaakt, een loop jraafmoriier en een mitrailleus genomen, fee Duit8cliers hebben twee tegenaanvallen fegen onze nieuwe stellingen uitgeoefend ij zijn teruggeslagen geworden. i In den dag is de Duitsche artillerie zeer jedrijvig geweest en heelt zich aan gasgra- (aleii in de omstreken vau de Ayette be- Drukker Uitgever: J. Van Nuffel-De Gbndt. SSTEM Bureel enKerkstbaat, N. 9 en 22, Aalst Afdeelingen Tschek Slowakken hebben voor de eerste maal hun bloed gestori door moedig aan onze zijde voor hunne vrijheid en onafhankelijkheid te strijden. LONDEN, 20 Juni. In de i laatslen nacht voerden wij verscheidene aanvallen uit in de omgeving van Boyelles. Lens en Givencky, alsook in de sektors Strazeele en Ieperen* Bij enkele dezer operaties kwam het tot levendige gevechten, in welks verloop de vijand zware verliezen leed. Wij maakten 18 gevangenen en veroverde diie machion geweren. In de nabijheid van Motlancourt werd een vijandelijke aanval onder 'l vuur onzer artillerie genomen en verstrooid. De vijandelijke artillerie betoondezich bedrijvig tusschen de somme en de Ancre. In den loon van den dag heeft de beiderzijdsche arlilleri.'bedrijvigheid ton noorden van Albert en in den sektor van het La B.issée- kanaal betrekkelijk toegenomen. Fransche troepen voerden in den laatsten Dacht in de nabijheid van Locre twee gevolgrijke aan vallen uit en maakten verscheidene gevan genen. Ook door de Britsche troepen ten noord oosten van Moteren werden eenige gevan genen binnengebracht. Wij schoven heden vroeg onze linie ten noordwesten van Merris een weinig vooruit, maakten eenige gevan genen en veroverden loopgravenmortiFrbn en machiengeweren. Twee door den vijand legen Onze nieuwe stellingen ondernomene tegenaanvallen werden gevolgrijk afgasla gen. De vijandelijke artillerie was in den dag in de omgeving der Ailette met gasgra- laten bedrijvig. LONDEN, 21 Juni. Bij aanvallen en patroeljengevecliteii, 's nachts ondernomen in het Aielnybosch, in de buurt van Hebu terne, Bayeiles en op de beide oevers der Scarpe, namen wij eenige gevangenen, ver overden machiengeweren en brachten den vijand verliezen toe. Eenige vijandelijke pogingen, om het terrein dat wij gisteren morgend ten noordwesten van Merris ge wonnen hadden, te ontrukken, werden met verliezen voor den vijand afgewezen. Ver ders is er niets te berichten. Bij een aanval verleden nacht ten noorden der Scarpe gedaan, drongen Scliotsclie troepen in de loopgraven, brachten de vijandelijke bezetting verliezen toe en namen eenige gevangenen.Een aautal onderstanden en verscheidene machiengeweren vlogen in de lucht en werden vernield. Verders is er niets van belang ie melden. Oostenrijkscne Dron fend, WEENEN, 23 Juni. De gevechten aan de Piave namen gisteren aan hevigheid af. Waar de Italianen die in enkele sektors aan de Monteilo en ten westen van San Dona hunne aanvallen vernieuwden, werden ze ais vroeger onder groote verliezen terugge slagen. De vijand verloor tusschen den 15 en 20Juin door onze vliegers en door afweer van oji den grond 42 vliegtuigen, daarenbo ven boekte hij 4 kabelballons in; het getal der gevangenen is op 40,000 gestegen; onder deze bevonden zich eenige Tachek-Slowati- sche legionairs, die onmiddelijk de door de oorlogswet voorziene s'raf rechtelijke be handeling toegediend werden. Italiaansche bron. ROME, 21 Juni. De druk op den Montelio bleef ook gisteren sterk. Toch ommoetle hein onze troepen overal, in de welke zij tegenaanvallen maakten en terrein terugwonnen. Pogingen van den vijand naar het westen en het zuiden vooruit te rukken, maakten den strijd bijzonder levendig ten oosten der linie Case Gheller Bauaria en in de omgeving der statie van Hervesa. De brigade Pisa ging met bewonderenswaardi gen moed vooruit en bracht 400 gevangenen en vele machiengeweren in. Daarenboven ontnam ze dei: vijand twee onzer batterijen van middelbaar kaliber, die ongedeerd waren en spoedig tegen den vijand in bedrijvigheid gesteld werden. Aan d^Piava verdichtte de strijd in eenige sektors. Ten westen van Candelu werd een vijandelijke aanval zonder uilslag afgewe zen. Verder ten zuiden, bij de hoogte van Fagata Zenson werd onze iu den nacht van 19 op 20 dezer begonnerie tegenoffensief onophoudelijk voortg-zet en bracht ons op de stellingen van vorigen dag terug, waarbij de vijand in zijnen dapperen tegenstand be langrijke verliezen leed en eenige honderden gevangenen iu onze handen liet. In den sektor tan Westen van San Dona poogde de vijand eene sterke onderneming legen de Lesson. Alhoewel hij door ons vuur tot staan gebracht werd, vernieuwde hij viermaal zijne aanvallen, toen hij uitge put door buitengewone zwaro verliezen door de ongelooflijke dapperheid der Sardiensche brigade Sasaari terugwijken moest, die door een bataljou van het 119 infanterieregiment en door het 9 Bersaglieri-Radlerbataljon ondersteund werd, Ten noorden van Cortel- lazzo braken Italiaansche mairozenafdeelin- gen mei Bersaglieries# aan koenheid wed ijverend iu de vijandelijke linies door maakten 200 gevangenen en hield-m ze vast in hun bezit. Bij Cava Zucoherin hebben wij ons bruggehoofd verbreed. In den strijd, die zich sedert verscheidene dagen op het moeilijke terrein van den Monteilo afspeelt beeldden zich volgende eenheden hijzonder uit (ze worden in liet bericht genoemd. Belg. Kur. Ondanks ongunstige weergestelienia ontplooiden onze vliegers gister de gewone bedrijvigheid. Elf vijandelijke toestellen werden tot neerstor ten gebracht. Voor de eerste maal wedijverden onze eu de geallieerde vliegers met de Amerikaan sche piloten, die, nauwelijks aan het front aangekomen, aan den slag wilden deelne men. De dappere majoor Baracca, die op 19 Juni zijne 34* luchtoverwinning behaalde, is van eene heldenvlucht niet teruggekeerden. Buigaarsche bron SOFIA, 22 Juni. Macedouisch front Op beide zijden van bet Ochridameer en noordelijk van Bitolio was het artillerievuur beiderzijds tijdelijk tamelijk heftig. Zuidelijk vau Huina deden onze artilleries meerdere gunstige vuuraanvalleu. De vijandelijke artillerie beschoot de stad Serres, waarbij zij eenige huizen vernielde en meerdere vrouwen en kinderen der plaatselijke bevol king doodde. In 't WTardar en Stroeinadal beiderzijds levendige werking in de lucht. KONSTANTINOPEL. 20 Juni. Palpslinafront Meermaals sterk vijan delijk artillerievuur op onze (tellingen en in 't achterland verwekte werkzaam vuur onzer batterijen tegen vijandelijke artillerie, te^e. bet troepenkamp Wad Angsoka en noord westelijk van Jeriobo. Verkenningsafdee- lingen van den vijand werden door on. verdreven. De rebellenkampen bij Gjfile waren opnieuw het doel onzer vliegers. Aan 't overig front is de toestand onveranderd. BERLIJN, 22 Juni. Een onzer duik— booten, kapitein luitenant Marschall, boorde in het spergebied der Middellandsche Zee tijdens een onderneming van 15 dagen, 7 stoomschepen van rond de 23.000 ton in d'eo grond. Alle stoomschepen waren buitenge woon waardevol, de ladingen bestonden uit katoen, benzine, olie en stukgoed. BERLIJN, 22 Juni. In de maand Mei zijn totaal 614,000 br. r. t. der door ome vijanden gehruikbare liandelsscheepsruim vernield gewurden. De hun ter beschikking staande wereldhandelsscOeepsruim is aldus alleen door oorlogsmaatregelen sinds hel begin van den oorlog van ongeveer 17,730,000 br. r. t. verminderd geworden, hiervan ongeveer 10,828,000 br. r. l. alleen verliest de Engöisclie handelsvloot. Na de imusacben gemaakte vaststellingen zijn in de maand April huilen de van zijnen kant reeds bekend gegevene verliezen der vijandelijke of iu den dienst onzer vijanden varende handelaso te- pen nog andere schepen van ongeveer 56 duizend br. r. t. door oorlogsmaatregel®! zwaar beschadigd in vijandelijke havens bin nengebracht. BERNE, 22 Juni. De Matin meldt uit Marseille De Japansche stoomer Taïtem Mam 5800 ton groot, is midden April door een Duitsche Uboot in de Middelluudsche zee getorpedeerd geworden. De stoomer I vaarde voor de Italiaansche regeering tus schen New York en Italië. Daarmede is de vijfde Japanecne stoomer sedert liet uitbrt- lien van den Wereldoorlog in de Middelland sche zee getorpedeerd geworden. PEKING, 20 Juni (Havas) De door de Chineescne re6eering in beslag genomene vijandelijke schepen werden ter beschikking der Entente gebeld. Frankrijk bekwam een, Engeland eu Amerika ieder twee schepen. lucht-oorlog LONDEN, 20 Juni. (Van den admi ralen staf der marine). Een Engelsch eskader werd tijdeus eene verkenning in het noorde lijk deel der baai van Helgoland, op 19 Juni door Duitsche zeevliegiuigen aangevallen. Do vijand trof niemand, daarentegen werd een vijandelijk zeevliegtuig neergehaald eo door artillerievuur vernield. Bemerking van Wolff's Telegraafburo

De Volksstem | 1918 | | pagina 1