m ism Oorlogsberichten Westelijk geveeiitsterraia S! Éi 11 Züidalijk esvesiitstarrsla op zeie; XXIV» JAAR N. 173 CqitschG bron BERLIJN, 24 Oogst. Legergroep van kroonprins Rupprecht van BeierenDe lüngebcheu hebben hun aanvallen naar het noorden uit tot ten zuidwesten van Atrecht, fca.ar het zuiden over do Som me uit tot Chaulnes uitgebreid. De.legers van generaal \on Below on von dor Marwitz braken do i aanloop van don in aantal sterkeren vijand. Sterke geschulgevechton van Atrecht tot Chaulnes leidden met het aanbreken van de dag den slag in. De aan beide kanten van Boyelles oprukkende tegenstander werd door onze troepen op hevel al strijdend ont weken op Croisilles Saint Léger. Te noord westen van Bapaume namen we den strijd aan in do linie Sl Léger Achiet le Grand Miraumont. Door hen zakten de vroegere aanvallen van den vijand ineon. De in den lamiddag herhaalde stormaanval won ter rein in de richting van Mory. Pruisische regimenten, uit zuidoostelijke richting ten aanval oprukkende, wierpen don over Mory opgerukten vijand terug. De in de richting van Bapaume uitgevoerde vijandelijke aan vallen drongen onze linie op Bébangnies Pijs terug hier brachten plaatseiijko re3erven den vijand lot staan en sloegen des avonds nog dikwijls herhaalde sterke aan vallen af. Aan beide kanten van Miraumont mislukte één viermaal herhaalde stormloop vóór onze linies. Vioowachlmeeeler Bauer- msister, der tweede batterij van het reserve veldarlillerieregiment nr 21 vernielde hier mei een kanon alleen zes pantseraulos des vijands. Tan oosten van Ilamel vatte do vijand op den oostelijken over der Ancre voet. Zijn aanval van Albert uit, zakten ten oosten der Btad ineen. Ten einde de aansluiting bij Pys te bewerkstelligen trokken wij onze linies van Miraumont tot ten oosten van Albert van de Anore weg. Ten zuiden der Somme sloegen Pruisische troepen, welke reeds op 2 Oogst de Engelsche doorbraak verhinderd hadden, ook gisteren de legen Gappy Fou Coucourt Vermandovilleis gerichtte Engel- aclie aanvallen ten w es to dezer liu ie af. Aan fceide kanton der Avre, can do Oise en Jplette, kleinere voaivoUcgeveciiton. Tus phen Ailette e: Aisne zette do Fransciuna i zijn aanvallen voort, 's Voonniddags werden kleinere aanvallen afgeslagen, 'e Avonds rukte de vijand na hevigste trommelvuur voor een grooten samenwerkende» aanvalj op; hij is volkomen mislukt In tegenaanval wierpen wijde voorloopig naar Ci'ccy au Mont bij Juvigny en Chaulny o;g-rukten Vijand in zijn uiigangstellingon terug. Gc fféedataande troepen on kolonnen dos vijands. worden in de holle wegen van Vezaponin met bijzonder suksea door ouzo jachteskaders aangevallen. S centiemen het nummer drukker-Uitgever J. Van NüFFHl-Db Gendt. Buroelen Kerkstraat, N. 9 en 22. Aalst Luitenant Udet behaalde zijn 59* en 00® overwinningin de lucht. In de jongste dagen behaalden luitenant Laumann zijn 25®en26e, vicefeldwebel Doerr zijn 22® en 23®, opper- luitenant Auffartli zijn 22®, opperlnitenant Grein en luitenant Buci.ner hunne 20° over winning in de lucht. BERLIJN, 25 Oogst. Voorpostenge vechten ten zuidwesten van Ieperen, vorlie- pen in ons voordeel. Langs weerskanten van Bailleul, alsook ten noorden van het kanaal van La Bassen zijn gedeeltelijke aanvallen des vijands vóór onze lijnen mislukt. Tusschen Arras en de Somme worden de Engelscho' aanvallen voortgezet. Van in den vroegen morgend deed de infanterie, welke de pantserwagens volgde, een stoot lussohen Nouville en St Leger, doch stortte met zware verliezen ineen voor onze lijnen.Onze posten welke le St Leger stonden, hebben zich in gevolgo de ontvangen bevelen, naar de strijdlijnen, getögon ten oosten dezer plaats, teruggetrokken. Vóór Mory deed de vijand ook vruehlelooze aanvallen. Belangrijke vijandelijke strijdkrachten liepen verscheidene malen storm tegen ons front, dat na de gevechten van 23 Oogst over Behagnies Bapaume Warlencourt liep. Het zwaartepunt van hun aanval was Ba- uume zelf. Al de aanvallen mislukten. Luitenant Eberliard kon alleen acht dezer wagens aan stukken schieten. De vijand deed hevige aanvallen op onze ontruimde lijnen aan den Anker, 's Namid dags rukte hij van Gourcelles en Pozières op tegen Marliupuich Bazentin. Een tegenaan val dor Pruisische troepen vatte den vijand in do Üanlc aan en dieet' hem over Pozieères terug. Van aan do strook ten oosten van Albert lot aan de Somme, poogda do vijand in verscheidene hevige aanvallen, onze lijnen te doorbreken. Hij doed achtereenvolgens zes aanvallen, gesteund door talrijke pantserwagens, tegen nel col-tor van het slagfront, doch de vijand wenl door Pruissisciie, Russische en Wur- temborgsclie tot aan La Boiselle, alsook over do baan Albert Brave teruggedrongen en l-yi zware verliezen. Onze lijnen, wqilke a deze gevechten, van het front diep in de ijnndelijke lijnen drongen, werden 's nachts teruggenomen. Van de Somme lot de Oise beperkte de gevechtsbedrijvigheid zich tot ariillerieg©- vechten eu kloina infanterie akties ten noor den on ten weeten der Oise. Aan de Ailette is do gevechtsbedrijvigheid verminderd. Tusschen de Ailette en de Aisne zijo ver scheidene vijandelijke aanvallen tegen Crécy au Mont, alsaok langs weerskanten van Chavigny, met zware verliezen voor de Franscheo afgeslagen. Onze ruiterij, gewa pend mot karabijnen, onderscheidde zich bijzonderlijk. Onze hombardoereskaders, hebben in den nacht van 24 (ot 25 Oogst een 'otaal van 75.000 kgr. bommen geworpen op h&venin- stellingen, vijandelijke inrichtingen en troe penkampen. FranseLe bron. PARIJS, 23 Oogst. In de nacht hevige beschieting tu schen het gebied van Bou- vraignes eu de Somma, in het bijzonder in dat van Plemont Massoi en Chiry^Ourskamp Wij houden doa zuidelijken cover van de Oise on de Ailistle vau Sempigoy opwaarts naar de spoorlijn van Conchy le Chateau bezet. Ten oosten van Veiar hebben wij onze linie uitgebreid tot de buitenwijken van Cuny en Pont Saint Mard. De nacht was op 't overige front rustig. PARIJS, 2^ Oogst. Tusschen de Matz en de Oise in.can loop van den dag hevige bedrijvigheid van hot geschut. Onze troepen hebben do Divette overschreden in hot ge bied van Evricourt. Tusschen de Aillette en de Aisne is de vooruitgang voortgezet ten oosten Bagneux en. ten westen Crecy au Mont. Op hot overige van het front» Is do dag kalm geweest. PARI JS, 24 Oogst. In de streek van Lassigny en tusschen de Oise en de Aisne werd do nacht gekenmerkt door een hevige artilieriebedrxj viglioid. Onze afdeelingen drongen op verscheidene plaatsen in Lor- reitien, in d<) vijandelijke loopgraven en brachten gevangenen terug. Kalme nacht op het overige fru.it. PARIJS, 2-1 Oogst. Tusschon de Aisne en de Ailolld. don onzo troepen vorderingen in de streek ter. zuiden van Crécy au Mont en namen een honderdtal gevangenen. Ten westen van Fimea hebben Amerikaansclie troepen hunne lijnen vooruitgeschoven lot aan do baan van Soissons naar Roim3t op een front van ongeveer 800 maters. Kalme dag overal elders. "SngelscVie bron. LONDEN, 23 Oogst. Do strijd duurt voort op gausoh het front. Tusschen Lihons en de Gojeulbeek deden wij op verscheidene punten vorderingen. Wij hebben tweo nachtelijke aanvallen afgeslagen in de buurt der hoeve van Daillecourt ec ten oosto van Beaucourt. Ten oosten van Neuf Berquin en ten oosten van Outterstean. hebben wij onze lijnon eenigszins vooruitgebracht. Een plaatselijke vijandelijke aanval ton noord westen van Bailleul mislukte vóór onze lij non. Gedurende den dag hebben wij onze aan vallen krachtig en met groot sukses voort gezet over oen front van moer dan 30 mijlen vau Lihons tot Mercatel. Engelsche, Sckotsche en Australische troepen vielen ten zuiden van de Somme aan, te 4 uur 45 's morgens en namen Hole- ville, Chuignes, Chuignolles, alsmede de bosaoben tusschen die dorpen en tusschen G luignolles en de rivier. Gedurende den opmarsch over twee mijlen hebben wij een groot aantal vijanden gedood en velen gevangen genomen. Tien minuten later viele Engelsche, Schot- sche en garde bataljons aan de:i linker vleugel van hot gevechtsfront aan en namen stormenderhand Gomiocourt, Ervillers, Ha- meiincourt, Bovelles en Boiry Becquerelle, daarbij vele gevangenen makend, on godu - rende ue rest van den dag zetten wij onzen opmarsch ten oosten van deze dorpen voort. Tegalijleertijd vielen op don rechtervleu gelen in het centrum Engelsche en Welsche divisies de stollingen op den ooslelijken An- creuever aau van ten zuidoosten van Albert tot in de buurt van Grandcourt, waarbij zij na zware gevechten terrein wonnen. Wij sloegen eon tegenaanval ten zuiden van Grandcourt af. Ten 11 ure vielen de Engelschen op den linkervleugel on in het centrum van 't slag- front langs de spoorlijn ten noorden van Grandcourt aan en namen Achiet le Grand, Bihueourt on den heuvel, welke Iri bc- heerscht. In den middag zotten wij onze aanvallen voort. Verscheidene duizenden gevangenen zijn gemaakt en zwaro verliezen aan den vijand toegebracht. Ooötenrijksclie bron WEENEN, 24 Oogst. Bozen en Gries werden gedurende den nacht van 23 dozer door Italiaausche vliegers opgezocht. De vijand wierp dertig bommen, doodde talrijke inwoners en beschadigde een ziekenhuis. Dinsdag 27 August! Aan het front geen andere gorechtehan- delingen. 1 In Albanië De strijdkrachten van kolonel generaal Pflanzer Baltin hebben den 22d»zer tusschen Berat en Teri de vijandelijke linie doorgebroken en hun aanvallen overgebracht tot aan de hoogte ten zuiden van koemari. Terzelfder tijd braken we ten zuidwesten van Berat in de Italiaansohe stelingen. Do uit slagen van gisteren te Berat werden uitge breid en hevige aanvallen afgeslagen. Ook inde bergstreek van Silowes wonnen onzo dappere troepen terrein. Met gevolg werden de werken langs den stroom le Vaiona door onze troepen beschoten. Italiaan ache bron ROME, 23 Oogst. In bet BreolaJal hebben onze infanterieafdeeliogen in do morgenschemering met een geslaagden overval zich bij verrassing meester gemaakt van het gebied van Rivalta. 'Vervolgens hebben andere afdeelingen, krachtig ge steund door het geschut, het gehucht van den Stefanipas bezet, nadat wij in een vinnig gevecht den hardnekltigen teger;3tand van den vijand gebroken hadden. Wij aam on 38 gevangenen waaronder l officier. In hot gebied ten noorden van den Col del Rosso zijn vijandelijke verkenningaauvallen dadelijk door ons vuur tot slaan gebracht. In Albanië Gisteren bij hot krieken van den dag, hebben do Oosten rijkers onze voor uitgeschoven linies aan den Semeuipas bij de heuvels van den Molo Tomorices aange vallen. Op den linkeroever van de beneden Semeni zijn zij terstond teruggeslagen in hot centrvm, ten zuidon van Jagöüina zijn zij er aanvankelijk in geslaagd «enigszins voornit te komen, doch zij zijn er spoedig tot staan gebracht. Op den rechtervleugel ten westen van heuvel 1150, is een onzer voorposten gedwongen terug te trekken. De aanvallen, welke in den loop van den dag herhaaldelijk zijn gedaan, zijn overal afgeslagen. Eenige dozijnen gevangenen zijn in onze bandon gebleven. BERLIJN, 24 Oogst. Aan ds Oostelijke kust van Engeland boorden onze duikbootea afgezien van verschillende kleine vaartuigen, vier stoomschepen, gedeeltelijk tusschen konvooien, in den grond. Samen 15ÖOO bruto regiaterton. IN DUITSCHLAND Slaatssekroiaris von Hi.ize en de pers Bij eene ontvangst der voornaamste ver tegenwoordigers der pers, door den staa|3- sekretaris von Hinze, verklaarde de Duitsche minister, na de gj-oote beteekenis en ro] der, pers erkend te hebben, dat indezen ernstigen tijd, regeering, pers en natie nauw moeten' samenwerken qn sameiigesloton blijven om, den oorlog le winnen. -

De Volksstem | 1918 | | pagina 1