PARASOL C8nie STADSNIEUWS troepen, en ook voor zooveel zij wisten bij de naburige regimenten dergelijke vlaggen werden ingevoerd. De vlaggen werden naar verdere verkla ringen, op aandringen dor veld geestelijk en ingevoerd, en zulke kenschetst zeer betee kenisvol den ommekeer door den oorlog in Frankrijk teweeggebracht. Bij den aanvang van den oorlog vond men in alle kazernen.schimp en spotschrif ten op den godsdienst. De geestelijkheid' werd zelfs beschuldigd mede schuldig te zijn aan het uitbreken van den oorio doph de geestelijken van hunnen kant wilden in den verschrikkelijken krijg, die Frankrijk tei sterde, den vinger Gods zien en de de straf voorde klooster- en kerkvervolging. Die meening won langsom meer veld onder het volk, zoodat de regeering ten slotte met de stemming van liet publiek moest afrekenen en praktiseerde. Nooit werden de kernen in Frankrijk zoo druk bezocht als tijdens den oorlog. Men hoort ook .sinds lang niet meer van de anti-koningsgezinde propaganda der regeering in het leger. De royalisten noch tans werken immer voort. i De oorlog maakte het ons moeilijk, be sloot Schbuerman, de geestelijke sirooming in het Fransche leger en bij het Fraiische volk to erkennen, moeilijker nog als in vre VKRVUMi VAN De Erfgenamen van Judas en De Jood Ephraïm NAAR R. D. N. 145® VERVOLG. Hij dacht aan zijne ziel, en daar hij geen priester bij zich had om zijne rouwmoedige schuldbekentenis te hooren en luim de abso lutie te schenken, smeekte hij deA Heer hem vergiil'euis te scheuken, prevelde hij de ge beden, welke hem voor den geest kwamen, vervolgens ■eheen het hem toe, dat een en gel hem opnam en hem door none halve duisternis voerde, waarin hij enkele schadu wen, welke voorbijgingen, meende to her kennen. Was het een droom of of een visioen, hij gevoelde zich getroosj. God vond zeker de zen man genoeg beproefd en maakte een einde aan de ondraaglijke smart, welke hij sedert elf dagen verduurde. Er btids ee"e frissche bries op, de boot werd s'erk lieeu en weer. geschommeld ster noch maan gloorden dien naoht aan den he mel. De wind stak op, de golven werden grooter, liet bootje dausle op hunne scnüi mende kruinen een ver onweer begon weldra op te steken.... Maar tiet dof gerommel van den donder deed den man maar niet out- wakeii, die op den bodem van bet bootje lag, even onbeweeglijk iu bel zeil gewikkeld alsof hij een lijk was. destijd, wanneer velen bij ons in Duitsch land,y Parijs en zijne advokatenregeering, voor Frankrijk aanzagen. en bij de beoor deeling van het zoogezegd stoffelijk en zede lijk vervallende Fransche volk. de oude erfelijke en sterke kracht van hetzelve over het hoofd zagen. Wellicht beleeft de wereld aan de Fran- schen nogmaals eene verrassing, nu dat de oorlog hen zoo grondig heeft wakker ge schut. AAN DE EIGENAARS DER STAD. Ten bureel© Hulp aan Uitgedrevenen Esplanade8tjaat,5, op DLjnsdag3 en Woens dag 4 September, zullen, van 9 tot 12 uren, de lijsten de door de Uitgedrevenen bezette huizen, ter inzage liggen van de eigenaars of toezichters van bedoelde buizen om den termijn te bestatigen der bezetting hunner huizen, ten einde eene vergoeding te kunnen bekomen. Degene die er belang bij hebben, zullen niet nalaten deze komen na te zien. Na die liooggeogenoemde dagen zullen er geen bezwaren meer in acht genomen worden. TENTOONSTELLING in de VAK- en AMBACHTSSCHOOL, Meuleschettestraat, Aalst. Zondag 8Maandag 9; Dijjisdag 10 Septemberalsook Zondag 15; Maandag De wind werd een storm, de boot kraakte gereed om in stukken te slaan, hel hout scheen te zuchten en genade te vragen, ver volgens bleef het bootje eensklaps steken, net was op eene rots geworpen en brak in tweeën, terwijl terzelfder!ijd hel lichaam van den schipbreukeling door een golf werd opgenomen en ver weggeslingerd. Dit geschiedde midden in den nacht. Toen de 'dageraad aan den horizon ver. scheen, verlichtte hij een koraal eiland, waarop enkele struiken en gras groeide. In het midden van dit eiland, dat op geene enkele landkaart te vindon was, verlnof zich eene dreigende rots. De gollslag rolde weer terug en liet tus- sclie» de rotsen schelpen, visschen en zee planten achter. De zon scheen aan een prachtige» hemel, gezuiverd door het'onweer van den vorigen dag. Eene enkele zaak maakte het gezicht van dit eiland treurig; op - zijn strand lag het lichaam van den man, wiens bootje door de» storm was stuk geslagen. Eensklaps had er aan den tegenoverge- steldon oever van hei eilandje, waar d« schipbreukeling lag, iels zonderlings plaats. een blauwe rook steeg van do rotsen naar den hemel. Wie stak dit vuur aan Was het een oude Garaïbe, die trouw aan zijn geboortegrond en alle beschaving hatende, besloten had 16 Dijnsdag 17 September. Ingakgsexaam voor nieuwe leerlingen Zaterdag 28 September. Van 1 September af worden inschrijvingen aanveerd in de-Bureelen der School, of ten huize van Eerw. Heer Cyr. De Meester, Be stuurder der Ambachtsschool, Dendermond- sclie Steenweg, 18, en van Mijnh' er A. De Waegenaere, Technische Bestuurder, Dirk Martens9lraat, 3. Bericht aan de Gasverbruikers De nieuwe prijsverhooging van dertien franken per duizend kilos kolen brengt eene gaaprijs vermeerdering van vier (4) oentie men den kubieke» meter teweeg. Bijgevolg worden de tarieven te Aalst Voor de Gewone Gasmeters 29 c. den kbm. Voor de Zelfwerkende Gas meters 30'c. den kbm. Niettegenstaande de prijsverhooging reeds toegepast wordt op |le kolen binst de maand Juli ontvangen, zullen de'prijzen van 29 en 3ü centiemen enkel vanaf de maand Septem ber aangerekend worden. (Verbruik waarvan de inkasseering in October geschiedt). 1703 Gevraagd deugdzame meid, reeds gediend hebbende. Zich te bevragen ten bureele dezer, 1717 TE KOOP, schodne Piano, zich te wenden Brusselschestraat, Nr 56. 1710 tusschen rotsen en koralen te leven, verre van do menschen,] die onder voorwendsel van hem te beschaven, zijne broeders hadden onderworpen en gedecimeerd Neen, het was geen Garaïbe, want kort nadat de rook ten hemel was gestegen, ver hief zich ee>e stem, en die stem richtte een vurig gebed tot God. Zeker, de man die daar neerknielde op die onbekende plek vond er niet alleen een troost in, een gebed tot de goddelijke Voor zienigheid te sturen, maar hij vond er een zeker vermaak in zijn eigen stem te hooren. Misschien was hij bang dat hij het spreken vergeten zou. De zon bleef klimmen. De bewoner van liet eilandje, verborgen achter do hooge rots, kwam naar den kant waar het lichaam vau'den schipbreukeling lag. Hij kon omstreeks vijf en veertig jaar oud zijn hij was hoog van gestalte en Hink ge bouwd. Ofschoon de ontberingen zijn gelaat had den vermagerd, zijn voorhoofd gegroefd en iels vreemds aan zijn gelaat hadden gegeven toch had hel niet wilds. Hij liep langzaam en overzag zijn konink rijk van een kwartier lang met eene onge rustheid, welke door den storm werd ge rechtvaardigd. (Vervolgd). GEMEENTE LEDE De Burgemeester der gemeente Lede maakt bekend, dat de plaats van Politie Commissaris open is. Jaarwedde 2000 fr. Kandidaten moeten zich aanbieden ten Ge-, meentehuize, voor 1 October a. s. 1718 Men verlangt te koopen Jacht met 4 ovens, zich wenden ten bureele dezer Kantoor van den Notaris TIBBAUT, te Aalst. De Notarissen OsctR TIBBAUT, te Aalst, en Jozef MEERT, te Erpe, zulten openbaar lijk verko'open Op Donderdag 12 September 1918 ten 9 uren voormiddag, ter herberg genaamd Sint Ivo, bij den lieer Camillb Pilate, te Aalst, Nieuwsiraat. Stad Aalst. I. 8 a. 70 c. Land, op het Veld Aalst, wijkC, n. 8?5f. Gebruiker Constant De Witte. II. 34 a. Land, op den Siesegemkauter, wijk C, u. 1313b Gebruiker Seraph. Borms. III. 35 a. Land, alsvoren, wijk C, n. 1280c. Gebruiker Joseph Matthieu. IV. 14 a. 60 c. Land, op Terlinden, wijk C, n. 458. Gebruikt Joseph De Vulder. V. 25 a. 30c. Meersch, op Siuie Appo- lonia, wijk C, n. 227b. Gebruiker voor een deel Joseph De Boeck, het overige in regie. VI. 29 a. Meersch, neven voorgaande, wijk C, n. 227a. Gebruiker yoor een deel Jo seph De Boeck, het overige in regie. VII. 30 a. 50 c. Meersch, alsvoren, wijk C, li. 225. Gebruikt door D. De Brueckcr. VIII. 35 aren Meersch, op den hoek der Patemosterstraai en Sime Appoloniastruat, wijk O, n. ï2ök. Gebruiker Joseph De Boeek. Gemeenteen ieu werkerken. IX.14 a. 20 c. Meersch, op den Kraai- winkel ot Pijpenbeek, wijk B, nu« 1151 en 1152. Gebruiker Louis Van Havermaat. X.— 37 a. 70 c. Land, gehucht Maal, op den Meireput; wijk A, nos 51g eu 52a. Gebrui ker Prosper De Vidts. Gemeente Haeltkrt. XI. 24 a. 40 c. Land, op Grooten Kauter, wijk A, ii® 265. Gebruiker Fr. Coppens. XII. 28 a. Meersch, op Rosthoutvold, wijk C, n. 386. Uebtuikster W® Heyman. XIII.— 36 a. 80 c. Meersch, op Brantegem- veld, wijkC, n. 317. Gebruiker D. Lievens. XIV. 10 a. 30 e. Meersch, cp Herbezie- barm, wijk C, n. 215. Gebruiker D. Lievens. Gemeente Meerbeek. XV. - 22 a. 50 c. Meersch, op Terhaegcn, wijk A, n. 38. Gebruiker Henri Bulterys. Gemeente Oultre. XVI. 31 a. 32 c. Land, wijk A, n. 46, Gebruiker weduwe De Pril. XVII. Een hectaar 20 a. 96' c. Meersch, wijkA, n. llDus en 103o. Gebruikers Louis Van Darame, Bogaert en weduwe De Pril. XVIII. 47 a, 60 c. Land, op Molenveld, wijlt B. 277. Gebruiker G. De Koppel. 1742 DeNotaris Oscar TIBBAUT, te Aalst, zal in het openbaar verkoopen; 0|> Donderdag 26 September 1918 ten 9 ure yoorjinddag, ter herberg Het Bel gisch Hot", bij d'heer Felix VanLanduyt, to Aalst, Groote Markt: Gemeente Erpe. Verscheidene perceelen Bouwgrond, Zaailan den, Meerschen en Wijmbosschen. Zie verdér beschrijf op bezondere plakbrieven, 1744 Studie van den Notaris MEERT, te Erpe De Notaris MEERT, te Erpe, zal openbaarlijk verkoopen: Zaterdag 5 October 1918 om 2 ure namiddag, ter Zittingszaal van den lieer Vrederechter, te Aalst, Stadhui/.o, met do pleegvormen der wet van 12 Juni 1S16 Stad Aalst. Koop 1. Huis en erve, met remisiën en bollebaan, Dnndermondschensteenweg, sectie C, n. 1004e, groot! aar 60 cent. Bewoond door den lieor Oscar Van der Meersch. Koop 2. Huis en erve met hof, nevens voor gaande, sectie C, n. 1004D, groot 1 aar 40 cent. Bewoond door Jufvrouwen Snel. Koop 3. Huis en erve met werkhuis, nevens voorgaande, sectie n. 1004n2 en I004c2, groot 1 ,aar lOcent., geteekend nr 5. Bewoond door Mevr. wed. Alfons De Clippel. 1724 Instel. Maandag 16 September ,qiR Verblijf Maandag 30 September telkens om 2 ure namiddag, ter herberg - In den bonten Os», bij Juivr. Josbphine Anuaert, te Lede Rossestraat, nabij het Dorp Gemeente Lede. Koop 1. Huis met afhangen, Dreefstraat, sectie F, u. 908u, groot 1 aar 20 cent. Koop 2. Perceel Meersch, voortijds bosch, aan den steenweg van Lede naar Wichelen, sec tie E, ii. 422u, groot 25 a. 70 cent. Onverpacht. Koop 3. Lanu aan do Neromstraat, sectie ii. 186a, groot 41 aren 60 cent. Gebruikt door de kinderen Van Gyseghem, Koop 4. Laad ter wijk Careveld, sectie B, n. 245bis, groot 45aien 57 cent.. Gebr. door de beuren Frans Daelman en Benoit Bourgeois. Koop 5. Land op Ledezijde, gedeeltelijk op Lobe, sectie D, n. 9ic en op Wanzele sectie A, ii. 736.1 en 736b, gezamentlijk 10 aren 70 cent. Gebruikt door den heer Jozef Gailo. Koop 6. Land op«den Heipias. sectie E. n. 424m, groot 5 aren 40 cent. Gebruikt door den hoer Emiel De Cremer. 1725 Instel Woensdag 18 Septembsr IQIO Verblijf ld. 25 id. ,3,B telkens om 2 ure namiddag, ter herberg In de Diepe Loehting bij den heer Jozef Slagmulder te Aalst, Gentseheslraat Stad Aalst. Koop 1. Huis met afhangön en hof, ten voorhoofde aan de Nieuwheekstraat, sectie B, n, 205c2, groot 2 aren 20 cent., geteekend n. 41. Gebruikt door den heer Oswald Van Kyck. Koop 2. Huis met magazijn en hof, nevens voor. aande, sectie G, n. 2U5u2, 205s2, groot 2 a. 80 ceut.. go'eekend n. 39.Gebruikt door don heer Leon Cool. De Notaris MEEUS te Zole, zal met tussclien- komst van den Notaris MEERT, te Erpe. open- baarlijk verkoopen, op Donderdag 19 Sep tember 1918, om 3 1/2 ure, ter herberg Tramstatie, bij Cesar De Beule, Langemunt, to Zele Een perceel Land, ter wijk Kapelveldeken, sectie C, n. 1778 eu 1779, groot 85 aren 50 cent. iioomprijs 150 fr, Gebruikt dour den heer Cesar De lveyser, te Zele. Ingesteld iOUufr. 1127 UIT TER HAND TE KOOF Handels- en Renteniershuizen te Aalst Leopoldstrant, 22; Hortstraat u° 27 en 29, (nabij de Brug Zw. Hoek); Burgemeesterplaats 4. Land ten voorhoofde aan de Albrechtlaan, sectic F, nummer 866a, groot 30 aren 11 cent. Gebruikt door den heer Seruph, De Bruyn. 1728

De Volksstem | 1918 | | pagina 2