Oorlogsberichten Westelijk gevechtsterrein Zald'OostslUK gevechtsterrein Turkschs fronten 5 centiemen het nummer Duitsche bron BERLIJN, 3 September. Legergroepen Kroonprins Rupprecht en Boefcn Tusschen Ieperen en La Bassée, succesvolle infanterie gevecht in het voor veld onzer nieuwe stel lingen. Tussohen de Scarpe en de Somme, zeil" de Engelechman zijne aanvallen voort. Ten zuidoosten van Arras gelukte hij er in, door het inzetten van sterk overmachtige strijdkrachten, onze infanterie lijn langs weerskanten der baan Arras Cambrai, in te stooten. In delija Etaing-Oostrand Dury Oostelijk Cagnicourt Noord Westelijk Uuóant Noord rand van Noreuil, vingen wij den vijande lijken stoot op. Herhaalde vijandelijke pogingen om over de hoogten van "Dury en ten oosten van Cagnicourt tegen het kanaal vooruit te rukken, mislukten door het optreden onzer gereedstaande reserven. Langs weerskanten van Bapaume werden vijandelijke aanvallen, deels met pantser wagens eu deels na sterke artillerievoorbe- reidin* ondernomen, afgewezen.Ten noorden der Somme hebben wij 11a lievige gevechten de hoogten ten oosten van Sailly Moislains Aizecourt le Haut, oostrand Peronne be houden. Langs weerskanten der baan Nesle Ham sloeg het reserve infanterie regiment 11. 271, dat zich in de laatste gevechten bijzonder onderscheidde, ook gisteren verscheidene aanvallen der Franschen af. Verders was <-r tvsschen de Somme en de Oise enkel artille riebedrijvigheid. Na eene sterke artillerievoorbereiding, welkn verscheidene uren duurde, vielen Fransche troepen, versterkt door Marok- kaansohe en Amerikaansche divisies in den namiddag aan, tusschen deOieeen de Aisne. De aanvallen, uit de Ailettekom tegen Pierremonde en Foiembray ondernomen, mislukten in ons vuur. Op eenige plaatsen werd de vijand door onze tegenaanval terug geworpen. In de bosschen ten westen en ten zuiden van Coucy le Chateau drukte den vijand onze vootsie lijn eenigzins van de Ailette terug: Tusschen de Ailelte en de Aisne zijn herhaalde zeer sterke vijandelijke aanvallen mislukt. Gardekurassiers, Lijf- kurrassiers eu het 8e dragonders, onder bevel van luitenant kolonel graaf Magnis, hebben, sinds zij hierin den strijd geworpen werden 16 vijandelijke aanvallen afgeslagen en de hun toevertrouwde stellingen onaan geroerd behouden. Wij schoten gisteren 13 vijandelijke kabelballons en 65 vliegtuigen neer, waar van 36 op het slagveld van Arras. Jachl- eskader n. 3, onder bevel vau oberleuluaul DE VOLKSSTEM Drukker Uitgever J. Van Nuffkl-Db Gbndt. Bureelen Kerkstraat, N. 9 en 23. Aalst Lorzer schoot 26 vliegtuigen neer. Oberleut- nant Lorzer behaalde zijne 35 luchtzege. Fraüsche bron. PARIJS, 1 September. De krijgsver richtingen wolke'aan gang waren over dag, werden 's nachts voortgezet. Voetvolk ele menten zijn 'tover Sommekanaal getrokken, ten oosten van Epénancourt. Meer naar het zuiden toe, hebben wij Rony le Petit vero verd en hebben 350 krijgsgevangenen geno men. In de streek ten noorden van Soissons, hebben wij Loury genomen en versoheidene andere weerstaudcenters vernield, welke sterk door den vijand verdedigd w aren. Een duizendtal gevangenen zijn in onze handen gebleven. PARIJS, 1 September. Overdag, tamelijk groote artilleriebedrijvigheid in de streek van de Somme en 't noorder Kanaal. Ten noorden der Ailette, hebben wij vas ten voet verkregen in 't bosch ten westen van Coucy le Chateau. Ten noorden der rivier hebben wij ons meester gemaakt van hel dorp van Crecy au Mout. Overal elders, kalme dag. PARIJS, 2 September. In de buurt van hel Noordkauaal hevige artilleriege vechten.Wij hebben twee vijandelijke tegen aanvallen op het dorp Campagne afgeslagen en behielden onze stellingen. In de buurt der Ailette deden wij nieuwe vorderingen in de bosschen ten westen van Conchy le Chateau en ten oosten van Pont Sl Mard. Ongeveer 100 gevangenen bleven in onze handen. In Champagne bleef een vijandelijke ouderne ruing in de buurt van Auberive, vruchteloos. Van het overige front is geen gebeurtenis van belang te melden. PARIJS, 2 September. Donderdag hebben onze troepen, nadat zij gisteravond bij Nesle het Noordkanaal overschreden had den, ten oosten van liet kanaal vooruit eu vatten voet op de weslhelliugeu dér hoogte 77. Wij namen gevangenen. Tusschen de Ailette en de Aisne zetten wij onzan opmarsch voort op de hoogvlakten ten oosten van Crecy au Munt eu Juvigny. Ondanks den verbitterden tegenstand des vijands bemachtigden wij Leuilly en lerny Corny. Wij deden ook nog vorderingen ten noorden van Crouy. Op liet overige front, rustige dag. Engelsche bron. LONDEN, 1 September. —Gisteren avond deed de vijand herhaalde tegenaanvallen op onze nieuwe stellingen bij St Quentin. Hij werd teruggeslagen on liet telkens, na hevige gevechten, gevangenen in onze ban den. Wij deden vorderingen in de riohting van Le Transloy. 's Nachts verdreven wij den vijand nil de dorpen Longatte, Eoourt, Si Meri.en maakten daarbij 100 gevangenen. Ten noorden der baan Arras Cambrai werden bij eene sucoesvolle kleine ondernneming ten oosten van Dancourt, meer dan 50 gevangenen ingebracht. In de Leiesektor duren onze vord-ringen voort. Onze troepen hebben dn Lawe overschreden en naderen de baan La BasséeEstaires. Heden morgend hebban Australische troe pen Péronne genomen. Nadat zij gisteren avond vijandelijke tegenaanvallen op Mout St. Quentin afgewezen hadden, zetten de Australiërs heden morgend om 5 ura30, met de Engelsche troepen aan hunne linkerzijde, hunne opmarsch voort. Vroeg in den morgend bestormden de Auatralische treepen de Duitsche stellingen ten westen en ten noorden van Péronne en maakten vorderingen. Tijdens de lievige gevechten tusschen de verwoeste straten eu gebouwen bereikten zij de oostelijke voorgeborchien der stad. De Australische troepen bezetten Peronne Flameu en St Denis en deden beduidende 1 vorderingen aan de oostelijke eu noordooste lijke bellingen van den Moot St Quentin. Links van de Australiërs, namen Loudeusche troepen, die ten oosten van Chaulnes aan vielen, bouohaVesues en Rancourt, alsook de hoogvlakte welke deze dorpen beheerscht eu bereikten de westranden van het Sint Pieters Vaastbosch. Tijdens deze gevechten, waarbij de vijand hardnekkige» weerstand bood, name 1 wij meer dau 2000 gevangenen en veroverden eenige kanonnen. Op het overige slagfront hadden talrijke succesvolle ondernemingen plaats op een aantal punten ten zuiden der baan Arras Cambrai. Onze troepen verdreven dé vijand van de hoogvlakte bij Mor val en namen Beaulieucouri, de hoogte lou oosten van Ra court eu Fermoourt. Wij drongen den vgand soherp aohterna in Le Transloy en voltooiden de inneming van Bullecouri en Heudeoourt Cagnicourt. Bij deze ondernemingen namen wij eenige honderden gevangenen. Een vijandelijke tegenaanval op de nieuwe stellingen lieden morgend door de Kanadee zen veroverd, werd afgewezen.Onze patroel- jen deden lichte vorderingen in den sektor van Lens. Op het Leiefront duurt onze opmarsch voort. Onze troepen hebben Drulieu. Verrier eu steenwerk bereikt en staan in enge aan raking met den vijand bij Neuve-Eglise en Wulverghem. LONDEN, 2 September. Oisterei avond hebben Wallisohe troepen en troepen uit de Oostelijke graafschappen van Enge land, 11a zware gevechten Sailly-Saillisel ingenomen. De Engelsche troepen naderden meer en meer Le Transloy en Noreuil eu namen een aantal gevangenen.Bij Riencourt h-z Cagnicourt werden de Duitsche stellin gen ien zuiden van het dorp 's nachts door Engelsohe en Schotsche troepen genomen en eenige honderden gevangen gemaakt. In den'Leiesektor bereikten onze troepen de Leie ten oosten van Esiaires en bezette» Neuve Egllae. Heden morgend vroeg vielen Kanadeesche en Engelsche troepen begeleid door lauks, langs de baan Arras Cambrai aan, 011 namen op een breed front een deel van het sterke verdedigingsstelsel dat als Erocourt - Quéanllijn bekend is en ten zui den der Scarpe ligt. De vijand hield deze stellingen met alle kracht en bood onze troepen hevige» tegenstand. Op het gansohe aanvalsfront werd zijn tegenstand met groote verliezen voor den vijand gebroken. De Kanadcesche troepen namen Dury, Villers lez Laguicourt eu. La- gnicourt en deden vorderingen over deze laatste plaats. Luiks dezer troepen baanden de Engelsohe troepen zich den weg door de Duitsolie ver dedigingslijnen. Ten noordoosten van Eter- pigny, aan den rechtervleugel van het aan valsfront, drongen Engelsche eu Schotsche troepen over Riencourt lez Laguiceurt, in de richting van Quéaut vooruit en namen tal rijke hevig versterkte stellingen, alsook het dorp Noreuil. Ook ten zuiden daarvan deden ouzo troepen vorderingen. Li den namiddag werd een sterke vijande 1 ij ice tegenaanval ten oosten van Vaulx Vraneourl afgewezen. Engelsche troepen bereikten de uilrauden van Beuqny en Beuquy aux Flos. Hardnekkige geveohleu Pondwdag S 8»pl«mb«p 1818 hadden geheel den dag door. rond Le Trans loy plaats. Ook hier werden vijandelijke tegenaanvallen afgewezen. Engelsohe troe pen namen het dorp. Tussohen Saillisel en Péronne, wierpen Engelsohe en Au9lralische divisiën den vijand uit het St. Pieters Vaa9tbosch en verover den de dorpen Allaines en Haute Allaines. Ten zuidwesten van Péronne werden her- aaide vijandelijke tegenaanvallen door Au stralische troepen met zware verliezen afge slagen. Eenige duizenden gevangenen werden ia den loop van den dag gemaakt. 0*ize patroeljen deden vorderingen aan den Westrand van Leus. Op het Leiefront zijn onze troepen in nauwe aanraking met den vijand en wonnen opnieuw terrein. Bulgaarsche bron SOFIA, 3 September. Macedonisch front Ten westen van het Ochridameer hebben wij vijandelijke verkenuersafdeelin- gen door ons vuur verjaagd. Tusschen het Ochridameer en het Prespa- meer, drongen eenige onzer verkeunerstroe- pen in do vijandelijke loopgraven eu keerden terug met Fransohe krijgegevangeuen, ma- cniengeweren en ander oorlogsmateriaal. I» de buurt va;; Bitolia, op verscheidene punten van deCernabocht en ten westea van Dobropolje, was hel wederzijdooh vuur der artillerie som9 heviger, Teu zuiden van Huma eenige vuurbedrijvigheid, welke nu eu dan heviger werd. Ten noorden van Gumnitza drong een onzer aaiivaisatMeelingeu in da vijandelijke loopgraven en nam er verscheidene Grieken gevangen.Bij Alsschak Malile en teil westen van dit dorp, hebben onze posten verschei dene vijandelijke stormafdeelingen terug geworpen. CONSTANTINOPEL, 2 September. Geringe wederzydaohe artilleriehedrij vigheid op het Paleslinafruiit. Van de overige fron ten, mets nieuws. AVONDBERICHT BERLIJN, 3 September. Tussohen de Scarpe en de Somme rueiige dag. Bewegin gen welke wij hier 'a nachts begonnen wer den planmatig voltrokken.Langs weerkanten vauNoyou werden gedeeltelijke aanvallen der Franschen afgewezen. Tussohen de Ailette eu de Aisne hebben zioh 's avonds nieuwe gevechten ontwikkeld. OP ZEE BERLIJN, 3 September. In liet sper gebied rond Engeland werden 16.000 ton scheepsruim lol ziuken gebraoht. De oüef vau den adm. staf der marine.

De Volksstem | 1918 | | pagina 1