Oorlogsberichten Westelijk gevechtsterrein XXIV» JAAR N. 187 8 oentiemnr hst Domme? -lOOO FRANK! Duizend franken belooning bekomt deze, die den Belg Arthmr ^Taeyart vastneemt en aan do policie overlevert of zijn oponthoud zoo aanduidt, dat hij gevat kan wor den. Hierna de beschrijving van Naeyart Grootte 1,68—1,70 m.; aangezichtlang half rond; gezichtskleur gezond; voorhoofd rond, normaal; oogen bruin; neus: lang, tamelijk dik; ooren normaal;kin rond; haren donker blond; knevels klein, kastanjebruin; lichaam normaal; bijzondere kenteekens geen; geboren te Turnhout den 29-9-1893. Naeyart heeft een driesten blik, ziet de perso nen die hij tegenkomt, vrank aan. Hij draagt afwisselend werkerskostuum (een klein u zak op den rug), dan weder zondagskleedij, somtijds ook soldaten-of officieren-uniform. Gewoonlijk houdt hij de rechterhand in den broekzak aan den revolver, die hij gedurig op zich rira:igt. Aangiften, die tot de aanhouding van Naey- aertdienen, kunnen op iedere Orts-kommandan tur gedaan worden. In 't veld, den 29-8-1918. De kommandeerende General, v. bockmann: Duitsche bron BERLIJN, 7 Sept. Legergr. van den kroonprins Rupprecht van Beieren en kolonel gen. Boehn Ten noord weste van Langemark maakten Beiersche troepen tijdens een plaatselijke aanval over de 100 gevangenen. Ten zuiden van Ieperen sloe gen wij herhaalde aanvallen der Engelschen af. Op de gevechtsfronten o twikkelden zich hevige voetvolkgevechten op net ter rein voor oi ze stellingen.Onze achterhoeden dwongen de:i vijand op de linie Fins Lieramont Longavesjies tot ontwikkeling en tot verliesvolle aanvallen.Onze gevechts- vliegers vielen vijandelijke kolonnen bij het oversteken der Somme bij Brie en Saiqt Christ met suksea aan. Aan de Somme en de Oise is de vijand over Ham en Chauny gevolgd en stond des avonds in gevecht mei onze achterhoede op de linie Aubigny, Villequier, Aumont. Tusschen de Oise en de Aisne levendige gevechten op het terrein róór de stellingen. Aan beide kanten van Vauxiilon werd een hevige aanval des vijands afgeslagen. Legergroep Duitscben kroonprins Ten oosten van Vailly staan wij aan de Aisne in gevechlsvoelingmet den vijand. Op de hoog ten ten noord oosten van Fismes sloegen wij herhaalde aanvallen der Amerikanen af. •BERLIJN, 8 Sept. Infanterieafdeelingen brachten uit de Belgische lijnen; ten ooslei: van Merkem, gevangenen terug. Ten noorde van Armentieres sloe-en wij nieuwe Engel sche aanvallen af. Op het slagfiont staan wij overal in onze nieuwe stellingen. De vijand trachtte gisteren met sterke strijd krachten ten zuide der baan Peronne- Dinsdag 10 September 1918 DE VOLKSSTER Drukkpr-Uitgever J. Van Nuftel-Db Gendt. Bureelen Kerkstraat. N. 9 en 22, Aalst Cambrai te naderen. Onze achterhoeden dwongen hem tot den strijd,weken achteruit voor de overmacht en sloegen 's avonds ten weste der lijn Gouzeaucourt, Epehy, Templeux, hevige aanvallen af. Ook langs weerskanten van de Sqknme volgde de vijand gisteren aarzelend. In de lijn Vermand St Simon en aan het Crozatkanaal staan wij met den vijand in geveohisvoeling. Ten noorden der Aisne is de ariilleriestrijd heviger geworden. Ten westen van Préraontré Brancourt, zijn hevige vijandelijke aanvallen mislukt. Ten zuiden der Ailelte heeft de vijand zich aan onze lijnen ten noorden van Vauxaillon Sterke aanvallen tusschen' Vauxaillon en het westen van Vailly, welke tot 's avonds toe herhaald werden, werden afgewezen. Tusschen de Aisne en de Vesle is de ge vechtsbedrijvigheid verminderd. Fransclie bron. PAKIJS, 5 September. In den nacht hebben onze troepen de gemeenschap, de oeling gehouden met de vijandelijke ach- terwachten en zijn vooruitgegaan ten oosten van het Noorderkanaal en in de richting der Aisne. Ten oosten van Nesle, hebben wij het ka naal overschreden van de Somme in de streek van Voyennes en Offroy. Meer naar het zuiden zijn wij vooruitge trokken voorbij Homblaux, Esinery Halion Flavy le Meldeux en hebben onze liuiën ten noorden van Guiscard tot aan de omstreken van Berlancourt gebracht. Tusschen de Ailette en de Aisne hebben wij twee geweldige vijandelijke tegenaan vallen afgeslagen op den Mout des Tombes ten oosten van Locuilly en onze stellingen behouden. Aan het Veslefront hebben de Fransch Amerikaansche troepen de kruin bereikt der hoogten welke de Aisne beheer- sohen. Onze werking uitbreidend, zijn onze. troe pen insgelijks de Vesle overgeschoten tus schen les Venteux en Jonchery. Geene hoegenaamde meldenswaardige ge beurtenissen te melden aan de overige dee- len van het front. PARIJS, 5 September. In den loop van den dag zijn onze troepen voortgegaan met den vijand te achtervolgen die in afiocbt was aan het front van het Noorder Kandalj en van de Vesle en hebben eene belangrijken vooruitgang verwezenlijkt, niettegenstaande plaatselijken weerstand welke zij op zekere punten aantroffen. Aan den rechteroever van liet Somme kanaal behouden wij Faloy en Offroy. Ten zuiden hebben wij onze liniën nader den weg van Ham gebracht, welke wij in zijne lengte omzoomen van aan Le Plessis Palte d'Oie, tot aan Berlancourt. Ten Zuid Oosten van dat dorp gaat or:s front langs de omstreken van Guivry Cail- louel Grepigny, het Noorden van Marest Üampcourt en de zuidelijke grens van Abbócourt. Wij hebben op zekere punten eenen voor uitgang verwezenlijkt van zes kilometers. Op gansoh het Ailette front is de vijand uitgeput door de hardnekkige en lastige gevechten, welke sedert den 20 Oogst plaats hadden, heden, rond 3 ure begonnen met den voet te lichten en te wijken voor onze troepen. De vijandelijke achterwachten ach tervolgend, hebben onze eenheden eenen spoedden vooruitgang gemaakt ten noorden der Ailette. Pierremande en Autreville, en den Eiffel, zijn in ons bezit, evenals een groot deel'van bet lager Coucybosch.4 Meer naar het ooat6n bezetten wij Folera- bray, Coucy le Chateau en Couchy la Ville en zijn omtrent een kilometer ten zuiden van Fresne vooruitgegaan, Rechts gaat het front langs het oosten van Landricourt. Ten zuiden van de Ailette, behouden wij de linie Neuville sur Margival, Vrégny en de westelijke hellingen van het fort Condé. Meer dan dertig dorpen zijn in den loop van den dag teruggenomen door onze troe pen aan dat gedeelte van het front. Ten noorden van de Vesle omzoomen wij de Aisne tussohen Condé èn Vieil Arcy. Ten oosten gaat onze linie ten noorden van Dhuizel langs Barbonval en op de heuvel vlakte van de Beauregard pachthoeve. PARIJS, 6 September. Gedurende den nacht zetten wij onze opmarsch voort, op gansch liet front tusschen de Somme en de Vesle. Onze troepen staken in de buurt van Epenaucourt over de Somme. Meer zuid waarts bereikten zij op verscheidene plaatsen de baan Ham—Peronne. Ten zuiden van Ham bezetten de Frauschen Le Plessis Patte d'Oie, B-rlancourt en rukten verder vooruit over Guivry, Caillouel, Grepigny en Abbe court. Ten noorden der Ailette bereikten wij de uitgangen van Epehy en de hoogvlakte ten Noorden van Landricourt. Ten zuiden der Ailette staan wij aan den rand der sluis van Vauxaillon, Aan het Veslefront'tjchoven de Amerikanen hunne lijnen vooruit tot aan de uitgangen van Villerr en Prayeres en tot aan de hellingen len noord oosten van Revillon. -Zij namen Glennes. PARIJS, 6 September. Op geheel het front tusschen de Somme en de Aisne, werd de opmarsch der Franscheu voortgezet, on danks de vijandelijke pogingen om deze te stuiten, vooral ten noorden der Ailette. De Franschen hebben Ham en Chauny bezet. Ten oosten van het Noorderkanaal brach ten zij hunne lijnen vooruit, tot aan Langhy Foreste, Villers St Cl.ristophe, Esiomilly (oostelijk Ham), Brouchy, Villeselve, Ugny de Gay en Vyry Noureuil (noordoostelijk Chauny). De Franschen deden hier gisteren een vooruitgang van ongeveer 10 kilometers. Ten noorden van de Ailette hebben zij de boschstreek bezet van aan Coucy tot aan Petit Barisis. Meer rechts bezetten de Franschen de onmiddelijke buurt van Fresnes, Quincy basso, wesirand van Vauxaillon, Moiuay hoeve en Laftaux. De Franschen hebben wederom huil oude lijnen bezet op geheel het front ten noorden der Aisne. Ten zuiden der Aisne hebben de Amerika nen nieuwen vooruitgang gedaan in de streek van Villers en Prayères, en Revillon Engelsche bron. LONDEN, 5 September. Een heftig gevecht had gisteren ten noorden van de Leie plaats. Des ochtends namen onze troe pen de hoogte 63, ten zuidwesten van Mees- sen en maakten meer dan 100 gevangenen. Des namiddags vielen wij het dorp Ploeg- steert aan en veroverden dit met nog 100 gevangenen en een aantal machiengeweren. len noorden van hoogte 63 waren onze troepen voortdurend in gevecht in den sektor Wyischaete, waar de vijand herhaaldelijk aanviel, maar zonder sukses. Aan het Leiefront bereikten onze troepen de algemeei.e linie Voormezeele, Wulver- ghera, Ploegsteert en Nieppe, Aveuecy en Givenchy. Ten zuiden van Neuve Chapelle tot aan Givenchy hebben wij de oude sinds 3 Maart bezette linies heroverd en hebben oostelijk van Givenchy gedeelten der oude Duitsche stellingen bezet. Aan het zuidelijk deel van het slagfront viel de vijand onze stellingen bij Inchy en Artois gisteravond heftig aan, maar hij werd na een hevig gevecht afgeslagen. Wij rich ten onze stellingen ten zuiden van Moeuvres in. Het oostelijk leger heeft Neuville en Bourjonval genomen. Do vijand deed gisteravond een tegenaan val ten oosten van Mananoourt, die werd afgeslagen.Ook werd gevochten bij Couronne -i onze linie werd iels teruggedrongen. Op het zuidelijk gedeelte van 't slagfront, ten noorden en ten zuiden van Peronne, dringen onze troepen vooruit, de vijandelijke achterhoeden terugdrijvend, en naderen het hooge terrein aan het front bij Atliies Murlu. Tusschen Murlu en de Sensée wordea kleinere geveohten gemeld op verschillende gedeelten van het slagfront. Wij hebben onze linie eenigermale vooruit gebracht op den uitlooper ten noorden van Equancourt en er zijn plaatselijke gevechten geleverd in de streek van Neuville, Bour jonval en Moeuvres. len zuiden van Marqaion zijn onze pa- troeljes overgestoken naar den oostelijken oever van het Noorderkaoaal en hebben van een Duitscheu post gevangenen mee teruggebracht. Aan het Leiefront heeft de vijand heden morgen opnieuw verwoed aangevallen in den sektor ten noorden van heuvel 63 hij is na een heet gevecht teruggeslagen. Wij hebben in den loop van den dag onze linie over een korten afstand vooruitgebracht ten zuid oosten van Nieppe en ten noordoosten van Wulverghem. LONDEN, 6 September. Ondanks den hevigen weerstand der vijandelijke achter hoeden, zijn onze troepen gisteren over de Somme getrokken ten zuiden van Péronne De dorpen St; Christ, Brie, Lamesnil en Bruntel werden genomen. Onze troepen rukken op naar Amiens en St. Quentin en bereikten Athies en Mons en Chaussée. Ten oosten van Péronnac namen wij Doingt en deden belangrijke vorderingen op de hoogvlakte tusschen Póronne en Hurlu. Wij houden Bussy en staan vlak voor Templeux la Fosse, Hurlu en Equan court. s Avonds hadden op deze lijn hevige gevechten plaats. Op het Leiefront werd het gewonnen terrein s nachts door onze troepen gehouden en een aanval op een o.izer nieuwe posten ten westen van het Kanaal van La Bassée afgeslagen. De uitslag der vorderingen gisteren en verleden nacht gedaan.^s, dat onze troepen zich vastgezet hebben, in deelen der oude

De Volksstem | 1918 | | pagina 1