PARASOL Cg"ie MARIA-C0NSTANT1A PAELINCK, Madame Val. ROGGEMAN paleis van de Grauja vernielde, een groot getal kunitwerken en kostbaar mobilier te hebben gered. Een hulpraad voor maarschalk Foch BAZEL, 11 September. Volgens Fran- sche berichten werd aan het westfront een nieuwe groote raad der verbondenen ge vormd, die voor doel heeft, de plannen van generaal Foch uit te werken en uit te voe ren. Foch zelf is voorzitter van dezen raad. Gesneuveld. BERLIJN, 10 September. In de laatste gevechten aan het Westfrout viel de prins Albert van Sacksen Weimar, riltmeisier in het kurassier regiment der koningin (Pora mersche N° 2). De prins is een zoor. van den in Heidelberg levende prins Wilhelm von Sacksen Weimar. In den Vesuvius-krater Men weet dat de Vesuvius onlangs op nieuw teekenen van aktiviteit beloont, gekenmerkt door ontploffingen en door het uil8lroomen van lava tuaschen de twee kraters. De bestuurder van liet observato rium, de helper Saladra en een Amerikaansch geleerde, de heer Perret, hebben dt>n bodem vau den voornaamsten krater onderzocht. Zij bleven gedurende negen uren in de diepte zonder dal zij noch de instrumenten eenig letsel bekwamen. Zij brachten talrijke vulkanische produkten en fotografiên mede. VERVOLG VAN' De Erfgenamen van Judas en De Jood Ephraïm NAAR R. D- N. 152* VERVOLG. Mijn eerste werk was Ivouik te zoeken en hem te bevrijden. De Fransche matrozen kwamen op de brug bij mij en we hielden raad. n Zij zullen ons dooden, zooals zij dal met den kapitein gedaan hebben, zeide een hunner maar wij zullen ons leven zoo duur mogelijk verkoopen. Indien wij eens beproefden hen on schadelijk te maken I Men kan hel beproeven. De zwarten waren dronkeu, maar gelijk aan wilde dieren. Wij begrepen dat we een tweede gevecht zouden moeten leveren. Ik week niet terug en ging naar den voorsteven, waar zij bijeen waren. Gij zijl moordenaars en lafaars 1 gij hebt uw kapitein vermoord riep ik hen toe ik vervang hem op het schip en neem dus zijne plaats in. Gaat naar het scheeps ruim en waciil daar mijne bevelen indien in de toekomst iels uwe schuld kan verlich ten is hei dat g^j niet de oorzaak wordt vaD' Provinciale Bevoorradings Commissie voor Oost-Vlaanderen ONDER-COMITEIT AALST AFDEELING AARDAPPELDIENST. BERICHT. Er wordt bericht aan de perso nen die aardapdelen geplant hebben, alle aan vraag voor vervoer van aardappelen moet ge daan worden in de bureelen, Nijverheidstraat, Nr 10, Aalst. Geene andere vervoerbewijzen zijn geldig dan deze door die bureelen afgeleverd, ou door de KOMMANDANTUR onderteeker.d.' Deaanvraag moet schriftelijk aan boven ge meld adres overgemaakt worden, ten minste acht dagen voor den dag van het vervoer. Zij zal melden Dag van vervoer Aanduiding van land, (gemeente, gehucht of andere bena ming) Juist adres van aanvragen. Getal leden van het guzin volgens levensmiddelenkaart. Aalst, den 10 Sept. 1918. Het Bestuur. Be Tentoonstelling dep Ambachts school) Meulesclieitestruat, overirett de stout ste verwachtingen, en vooral de Meubelafdeeling verwekt algemecne bewondering. Wat een kolossale vooruitgang op een zoo korten tijd. Geen burger of werkman van Aalst en Omlig gende zou mogen nalaten een bezoek te brengen aan die uitmuntende inrichting, die door volle dig vakonderwijs aan zoo talrijke volkskinderen een schitt- rende toekomst verzekert. Laatste dagen der lentoonstelling Zondag 15 September van 11 tot 1 ure en van 5 tot 8 uren Maandag 16 eu 1 ijnsdag 17, van li tot 1 ure en van tot 7 uren. Maandag namiddag zullen de leerlingen van alle vakken aau 't werk zijn. het verlies van hel schip eu zijne lading. De lading benoort ous riep een Malthezer. - Dood aan hem die tegen ons wil strijden 1 voegde een neger er bij. Gij wilt mij dus dooden, antwoordde ik, zoowel als ik Gerbet tegen u verdedigd heb zai ik hel eigendom des reeders legen u verdedigen. - Geen meester, geen kapitein meer brulden de ellendelingen. - In zee met hem die ons bedreigt Ik stond tegenover zes ellendelingen van eene Herculische kracht, bijna in de onmo gelijkheid om mij te verdedigen, een gevolg mijner wonden. Ik verwachtte een zekeren dood, ik mat mijne krachten om hem moedig te onder gaan, doch de opstandelingen kregen een ander idee. Hetzij dat zij er tegen opzagen nog meer bloed te vergieten, iietzij dat zij getuigen voorde toekomst wilden hebben, in plaats van ons ta bedreigen, verwijderden zij zich en begonnen de sloep los te maken. Ik dacht dat zij verschrik! over hunne daad, haastig het tooneel van hunne misdaad wilden verlaten ik liet beu Legaan hun vertrek verzekerde iiet leven der Fransche matrozen, van den passagier en van Ivonik. Maar nauwelijks was de sloep in zoe of de Dijnsdag 17 September, om 3 uren r VOOR DRACHT voor Burgers en Werklieden over Vierden graad en Vakonderwijs door Mijnheer R. CAUTERMAN, Ingenieur, Bestuurder der Vakschool, Sint Antonius, te Gent. BurgerljJ ken stand Geboorten Mannelijk geslacht 6 Q Vrouwelijk 4 Huwelijken J. De Brucker, landbouwer, met M. Van Neck, landbouwster A. Cornand, werkman, met L. Luycx, twijnster C. Meurisse, politieagent, met A. Van Bemten, twijnsterE. Van Over- straeten, tabakbewerker, met M. Verhofstadt, katoenbewerker; F. Borms, broodbakker, met M. Linthoul, zonder beroep G. Schollaert, schoenmaker, met M. Helliuckx, breister J. De Sutter, houtzager, met B. Schamp, twijnster. OVERLIJDENS F. De Groot, vrouw Van den Brempt, zonder beroep, 25 jaar, Korte Moutstraat F. Lemenu, man Dumont, fabriekwerker, 75 jaar, Pieter CoeckstraatL. Vermeir, scholier, 8 jaar, Pie ter CoeckstraatM. Roelandt, weduwe Huion, zonder beroep. 78 jaar. WithuisstraatM. Pae- ltnck, zonder beroep, 16 jaar, Ouden Dender- mondschen Steenweg M. Van Cauter, weduwe Van de Velde, zonder beroep, 64 jaar, Koop handelstraat C. Van Neyghem, telegrambestel ler, 22jaar, Dompelstraat; 4 kinderen onder de 7 jaren. VERLOREN eene eenzelvigbeidskaart op naam van Jean Van Goethem, met eenige marken, terug te brengen t8gen belooning. Botermelkstraat, N. 4/i, Aalst. Ingeval de deur moest gesloten zijn gelief het er onder te schuiven. twee Maltliezers wierpen zich op mij en droegen mij er in, in weerwil van mijn te genstand. Ik begreep spoedig het doel der oproer lingen om het schip en de lading machtig te worden ontdeden zij zich van ons, ons aan een langzamen dood overgevende. De passagier, daarna Ivonik en eindelijk d6 twee Fransche matrozen, werden achter volgens in de boot geworpen, daarna naitfen er twee megers in plaats en grepen de rie men. Indien de ellendelingen ons in het bootje hadden achtergelaten ten speelbal voor oe golven, zouder levensmiddelen en in de on- mo .elijklieid om ons te bewegen, zou ik hun doel begrepen hebben, thans vatte ik hel niet. De zwarten roeiden vlug door en spraken met elkaar eene voor ons onbegrijpelijke taal een hunner wees meermalen naar een punt aan den horizon, xlat wij nog niet kon den zien. De zee welke gij doorkruist hebt is bezaaid met eilanden, maar er liggen nog meer rot sen in. Eertijds werden zij bewoond door Garaï- ben. Ik zag weldra eene zwarte stip boven ae golven opdoemen de slip werd grooter, ik zag rotsen die een koraalmuur omringden en ik begreep alles. Men verzoekt ons het overlijden te melden van MEJUFFER Dochter van Theofiel en Joanna DE WITTE, peboren te Aalst, den 8 Juli 1902 en aldaar over leden den 10 September 1918, versterkt door de HH. Sacramenten. Lijkdiensten Begrafenis, Vrijdag 13 Septem ber, om 9uren, in de kerk van St. Martinus. Vergadering aan hel Hospitaal, Schoolstraat, om S 1/2 uren. Mevrouw wed. MEGAN' K ROLLIERen kinderen; de familiën MEGANCK en ROL LIER, danken uitterharte vrienden en ken nissen, voor de blijken van deelneming, hen betoond hij het overlijden var» hunnen teer geliefden echtgenoot, vader, schoonvader, grootvader, broeder, oom en bloedverwant, M. Désiré Pierre Joseph MEGANCK. Sfóen vraagt te koopen,' een vuur genre Godin, feu conlenu. Zich te bevragen ten hureele dezer. 1772 Te koop Automntiehe Piano, de schoon s'e en grootste van Ninovo. Voordeelige prijs, bij Ernest Van Pachlerbeke. 1747 fö&en vraagt te huren eene goede Piano. Schrijven aan 't bureel van het blad E. W. 30. 1771 Een kwartier later namen de zwarten ons beurtelings op en droegen ons op het rotsen eiland. Zooals ik u gezegd heb waren wij gebon den wij zouden op dat oogenblik liever gestorven zijn dan het lot te tarten dat ons wachtte. Wij dooden u niet, zeide een der zwarten tot ons. De kapitein was wreed, wij hebben hem gestraft. Wij willen de lading en het schip. Lafaards on verraders riep ik, gij vermoordt ons zekerder dan dat gij het den kapitein gedaan hebt. De zwarten sprongen in de boot en gre pen de riemen. Was het bespotting of medelijden, eens klaps hielden zij op, grepen hunne messen en wierpen ze dicht bij ons neer. Opnieuw roeiden zij toen wegen verdwe nen weldra uit het gezicht. Wij waren alleen op eene rots. II. IVONIK DE SCHEEPSJONGEN. Toen Georges dit gezegd had zweeg hij de kracht zijner herinneringen welke hij zijn gast meedeelde, greep hem, om het al dus uit te drukken, bij de keel en belette hein voort te gaan. Mijn God 1 riep Pont Joubert, wat hebt ge moeten lijden 1 38, Keizerlijke Plaats, 36, AALST heeft da aer hare geachte kliëntsn te ver wittigen dat van heden af haren keus van winterhoeden volledig is. 1746 Te koop Winkeltoog met glazen kas, dienstig voor alle bedrijven. Zich te bevra gen Leopoldstraat, 75, Aalst. 1767 Te koop 21 vierkante meters strië glas, 75U klit8pannen, houtwerk, ramen en deuren. Zien te bevragen Biezenstraat, num. 26, Ninove. 1750 Te koop Goede occasie Naaimaohienen met 3 jaar waarborg alsook schoone Spree k- maohienen, Dendermondsohensteenweg, 240 Aalst. 1770 Best en goedkoopst ontsmettingsmiddel voor ziekenkamers, wascligoed, scholeD, stallingen, voor het schuren van vloeren, enz., gebruikt: HYPOCHLORITE SODA, (Üesch mede brengen) Te verkrijgen bij O. TAEYMANS, drogist, Groote Markt, 8, Aalst. 1684 Te koop per occasie $en schoon salon- garnituur bestaande uit een canapé, vier fauteuils, ganach nieuw, alsook een carpet tapijt. Zichtbaar bij de W* S. Schollaert en Zoons, St. Juriastraat, Aalst. 1768 Georges lachte smartelijk, vervolgens wreef hij zich meermalen over 't voorhoofd en vervolgde Zooals ik u zeide werden wij hier ach tergelaten. De twee mannen, die verschil lende wonden bekomen hadden, bleven op den grond als levenloos liggen. De passagier Jules Gernay leed aan verbijstering mijn rechterarm veroorzaakte mij hevige pijnen een der ongelukkigen, die als eene prooi der zen op deze rots waren geworpen, was niet gewond, namelijk de scheepsjongen Ivonik. Ik heb u liet portret van dit kind nog niet gemaald. Het was nauwelijks veertien jaren oud en goed gebouwd. Lange blonde haren, die nooit geknipt waren, hingen op zijn rug; zijne blikken drukten beurtelings zwaarmoe digheid en standvastigheid uit. Vroeger had ik hem wel eens aangetrof fen met trauen in de oogen, terwijl hij met halver stem een zijner nationale liederen zoogdaarna had ik hem gedurende liet r^zeu der zee even stoutmoedig gezien als een inan, die den dood met een glimlach op de lippen trotseert En welk een glimlach I Niet die van iemand, die met het gevaar spot, maar de kalme glimlach van een we- z?n dat alleen leeft om zijn plicht te ver vullen en zich verheugt zijne laak te kunnen volbrengen. ('t Vervolgt),

De Volksstem | 1918 | | pagina 2