Oorlogsberichten Westelijk gevechtsterrein ZaldelUk Gevechtsterrein Zuld-Oostelljk Gevechtsterrein Turksche fronten XXIV* JAAR N. 191 5 centiemen nummer As/nun Zaterdag 14 September 1918 DUITSCHE MEDEDEELING 553. VERORDENING houdende wijziging van het koninklijk besluit van 15 Juni 1897, betreffende de Inrichting der provinciale gouvernementen, alsmede van het koninklijk besluit van 16 Juni 1897, betreffende de inrichting der arrondissementskommissariaten. Art. 1. Voor de benoeming der ambtenaren en beambten van bureeloverste ot Daarbeneden, kan voorshands worden afgeweken van de bepa lingen onder artikel 8, lid 1, 2 en 3 van liet ko- ninklyk besluit van 15 Juni 1897, betreflende de inrichting der provinciale gouvernementen, in de bewoording der koninklijke besluiten van 10 Augustus 1911 en van 11 Mei 1912, alsmede van de voorwaarden gestold in artikel 7, lid len2, van het koninklijk besluit van 16 Juni 1897, be treffende de inrichting der arrondissements kommissariaten, in de bewoording van het ko ninklijk besluit van 10 Augustus 1911. Art. 2. De Verwaltungsclief - (Hoofd van liet burgerlijk bestuur) is gemachtigd, uitvoe ringsbepalingen uit te vaardigen. Brussel, den 30 Mei 1918. Der Generalgouveaneur in Belgien, Freiherr vonFALKENHAUSEN.Oeneraloberst Grosses Hauptquartier, den 24 Juni 1918. Der Gencralquartiermeister, HAHNDORFF, Generalleutnant. Vorenstaande verordening wordt voor hot Belgisch gedeelte van 't gebied van het 4C leger bekend gemaakt. Der Oberbefehlshaber, t, Sixi von AFMIN, General der Inf. 554. VERORDENING wijzigende de bepalingen aangaande de rechten op suiker, siroop, melasse en suikerhoudende voortbrengselen voor het Belgisch gedeelte van 't gebied van hat 4® leger. Art. 1, Het by artikel 7 der wet van 21 Au gustus 1903, betreffende het vervaardigen en hot invoeren van suiker, vastgesteld accijnsrecht van 20 frank per 100 kilogram suiker wordt op 40 frank verhoogd. Art. 2. Behalve het door artikel 1 vastge steld recht, wordt een aanvullend accijnsrecht van 125 fr. per 10..' kilogram gevestigd op de suiker, bestemd tot het vervaardigen van cho colade, peperkoek, likeuren, vruchtensiroop, vruchtensappen, limonade en lekkergoed van alle soort. Under dezelaat6te benaming worden namelijk bedoeld de bollen, pastillen, karamel len, het smeltend suikergoed of zoogenaamde fondants, de suikerstokjes en tabletten, doop suiker. bitterkoekjes, marsepein, amandelkoek jes, ysroom, artsenyspecialiteiten, suikerbak- kersdeegen, biscuits, suikerdeegkoeken en me ringen. Art. 3. Met wijziging in artikel 8 der wet van 21 Augustus 1903, wordt de tot 's menschen verbruik ongeschikte melasse, voortkomende van do vervaardiging of van de raflineering van ruwe suiker, welke ook haar bestemming zij, aan oen accijnsrecht van 51'r. per 100 kilogram onderworpen. Art. 4. Met gedeeltelijke wijziging in art. 91, 1, 1* lid, der wet van 19 Mei 1898, betref fende het vervaardigen van glucose, siroop en invertsuiker, wordt op beetwortelsiroop een accijnsrecht van 10 fr. per 100 kil. vastgesteld. Art. 5. Artikel 1 van het koninklijk besluit van 21 Augustus 19u3. over de ontlasting van den accijns op do suiker tot nijverheidsverbruik of tot veevoeder bestemd, wordt door de vol gende schikking vervangen DE VOLKSSTEM Drukker- Uitgever J. Van Nüffbl-Db Gbndt. Bureelnn Kerkstraat. N. 9 en 22, Aalst n Het accijnsrecht voor de suiker, bestemd tot vervaardiging van ingelegde groenten, confitu ren, moezen of geleien, verdichte melk en melk- meel, en ook voor de suiker bestemd, mits voor- afgaandalyke ontaarding, tot voeding der bijen, wordt verlaagd tot 20 fr. per 100 kilogr. Art 6. liet bvi art. 1 van het koninklijk besluit van 8 December 1903 vastgesteld accijns recht op de suiker dienende tothet vervaardigen van invertsuiker of van kunstmatige honig, wordt van 15 frank op 30 frank per 100 kil >gr. verhoogd. Art. 7. Het krediet van twee maanden de betaling van den accijns op de suiker, leend bij ariike. 68. 1, der wet van 21 Augustus 1903, botrefl'ende bet vervaardigen en het invoa ren van suiker, wordt tot éen msand beperkt. Art. 8. Mits voldoende borgstelling wordt aan de fabrikanten eeu krediet van éen maand verleend voor de betaling van bet accijnsrocht op de tot's menschon verbruik ongeschikte me lasse, voortkomende van de vervaardiging of de rafllueering van suiker on van dit op de beet wortelsiroop. De termijn neemt aanvang te rekenen van den laats ten dag der maand waarin de dokumenten van aanschrijving op de kredietrekening wer den verstrekt. Art. 9. De invoerrechten op de hiernage- noemde goederen worden alsvolgt gewyzigd Ex 8bereide cacao, 10U kilos, 175 fr. Ex 14: verduurzaamde eetwaren met suiker: lokkorgoed (a) 100 kilos. 175 fr.; andere (b) met eene suikergehalte van 201. li. of minder, 100 b. 20 fr.; met eene suikergehalte van liooger dan 20 t. h. tot 50 t. b. 100 k. 30 fr.; met hooger sui kergehalte dan 50 t. b. 100 k. 50 fr. a) Deze klasse omvat het lekkergoed van alle soort, met suijtor, wolke ouk hun suikergehalte zij, en namelijk De bollen, pastillen, karamel len, hetsmeltend suikergoed of zoogenaamde fondants, de suikerstokjes en tabletten ook van gerste- en appelsuiker; de doopsuiker, bitter koekjes, marsepein, amandelkoekjes en suiker- bak kersdeogen, de gekonlijto vruchten, groen ten, planten en wortels, met uitsluiting van do geleien, konfiiuren en moe/.cn, de biscuits, suikerdeegkoeken, meringen en alle andt-ro Bortgfelijke suikerbevaitende bereidingen. b) Voor het vaststellen van het suikergehalte in de verduurzaamde melk, hetzij deze vloei baar; verdicht, gerouuen of in poeder is, wordt alleen rekening gehouden met do bijgemengdo hoeveelheid suiker. Ex 45Peperkoek, 100 kilos, 75 fr. Ex 60 Suiker (c) sap en ruwesuiker van beet wortels en riot, luO kilos, 40 fr.; gerafllneerde suiker 100 kilos, 40 fr.; siroop van beetwortels 100 kilos. 80 fr.; siroop en melasse, voortko mende van de raflineering of van de vervaardi ging van suiker met een totaal suikergehalte van niet hooger dan 50 t. h., luO kilos 30 fr.; met een totaal suikergehalte hooger dan 50 i. h,, 100 kilos 20 lr. c) De bijzondere rechten (bybelasting, enz.), die thans op zekere suikerseorten toepasselijk zijn, blijven onveranderd. Art. 10. Bij afwijking van artikel 402 der wot van 21 Augustus 1903, zal de verhooging van de ontvangsten op ao suiker, de siroop en de melasse, voortspruitende uit de toepassing der artikelen 6 tot 9 van deze verordening, niet gestort worden In het gemeentefonds, ingesteld door do wet van 18 Juli 1860. Art. 11. De door het legerbestuur voorde behoeften van liet leger benoodigde hoeveelhe den van suiker, melasse, siroop van beetwortels en afgewerkte voortbrengselen zyn niet onder hevig aan de belastingen of rechten op grond dezer verordening. Art. 12. Met de uitvoering dezer verorde ning worden de Voorzitters der Burgerlijke Be sturen voor Oost- en West-Vlaanderen gelast. Art. 13 Alle ontduiking of ontduikinuspo- ging der volgens artikel 1 tot 6 te innen rechten, alsmede alle overtreding van de krachtens arti kel 12 uitgevaardigde uitvoeringsbepalingen, vallen onder toepassing der straffen voorzien bij hoofdstuk VI der wot van 21 Augustus 1903, betreffende het vervaardigen en liet invooren van suiker. H. Qu., den 24 Augusti 1918. Der Obejbeiohlshaber, Sixt von ARMIN, Gen. der Infant. H Duitsche bron BERLIJN. 12 September. Ten noord oosten van Bixschoote werden kleinere aan vallen, bij Armemióres en aan bet La Bassée kanaal aanvallen des vijands afgeslagen. Op de gevechtsfronteu ontwikkelden zioli gedurende den dag onder lievig geschutvuur kerbaaldeelijk voetvolkgevecbten op het terrein voor onze stellingen.'s Avonds hevi ger geschutvuur lusschen do van Atrecht en Peronne naar Cambrai loopende straatwegen Ei'gelsche aanvallen welke bij het vallen van den nacht op het kanaalvak Marpuion liavrinoouri oudernomen werden, mislukten voor onze liuies. Ook tusschen de Ailotte en de Aisne werd het geschutvuur 's avonds heviger. De voet- volkhedrijvighoid bleef bier tot gevechten op bel terrein voor de stellingen beperkt. Op de hoogten ten noordoosten van Fismes werden Fransohe kleinere aanvallen afge slagen. Sultsesvolie verkenningsgeveohlen op bet Lotharingscbe front en inde Vogeezen. Frausch© bron. PARIJS, 10 September. Ten oosten van Crozalkatiaal, hebben wij Gribercourt genomen en zijn wij vooruitgegaan in de richting van llinacourt en Easigne le Grand. Ten zuiden der Allelic hebben wij twee tegenaanvallen afgeslagen in de streek van Nanteuil la Fosse. Vijandelijke handgrepen werden afgeslagen in Argonne in de PARIJS, 10 September. Tusschen de Somme en de Oise, hebben onze troepen hunnen vooruitgang uitgebreid, niettegen staande den leveudigen weerstand van den vijand. Zij zijn voorbij Ilinancourt gegaan en hebben eenen tegenaanval afgeslagen uit gaande van Estigny le Grand. Gevechten hebben plaats gehad ter lengte van den weg La Fère i aar Si Quentin. Wij bezetten het dorp Travecy. Te zuiden der Oise hebben wij verscheidene tegen aanvallen afgeslagen in de streelt Lalfaux. In de Vogeezen zijn twee vijandelijke hand grepen mislukt. Engelache bron. LONDEN, 10 September. Gisteravond heeft de vijand een tegenaanval gedaan op de stellingen, die wij 's morgens ten westen van Gouzeaucourt vermeesterd hadden. Hij werd afgeslagen. Wij h-bben onze linie ten zuiden van Havricourt vooruilgebracht, als mede ten noordoosten van Neuve Chapelle en ten westen en noorden van Armentieres. Behoudens plaatselijke-gevechten in de 8ekioren van Epehy en Gouzeaucourt, waar wij gevangenen hebben genomen, valt er niéts van bijzonder belang te vermelden van het slagveld leu zuiden van de Scarpe. Op het Leiefront hebben onze patroeljes lichten vooruitgang gemaakt te noordoosten van Nieuw Kapelle en teu westen van Aimentièrea. Het siorinaobtig weder houdt aan. Giste ron hebben lage wolkon en stortbuien bet weer ongeselnkt gemaakt voor de vliegers. Onze artilierievliegtuigen hebben echter hun werk gedaan zoo vaak de gelegenheid zich voordeed. Oostennjksche bron WEENEN, 12 September. Italiaansch gevechtsterrein: Op het Tyrolerfront hadden nier en daar patroeljeugevechten plaats. Een nieuwe verrassonde aanval der Italianen op den Asolone, werd afgeslagen. Op het Piavofronl duurt de artilleriebedrijvigheid voort. Albauie: Door een gelukkige aanval op de Tomoricahoogten, kwamen wij in 't bezit van oenige vijandelijke stellingen. Italiaansohe bron ROME, 10 September. In het gebied van de Dosso Casino, ten noorden van den Monte Alto Sunone, zyn herhaalde aanvals- pogingén van den vijand door ons vuur af geslagen. De vijand heeft gevoelige verliezen gele den. In de Conco Alano en bet Ornixdal ia een onzer stormtroepen doorgedrongen in de vijandelijke linie, overrompelde de wacht en jo»g een zeer sterke afdeeling, die dade lijk te hulp snelde, op de vluoht. Vele vijan den bleven op. het terrein van den strijd lig gen de onzen keerden zonder verliezen en met eenige gevangenen terug. In 'l Lagarinedal, in het gebied ten noor den van Jen Monte Grappa en aan de mid den Piave hebben het wederzijdsolie geschut en de verkenningsafdeelingen zeer levendige werkzaamheid ten loon gespreid. Ons vuur heeft een groot vijandelijk munitiemagazijn achter de Zugna Torta in de lucht laleu springen. Bulgaarsche bron SOFIA, 9 September. Macedonisoh front Aan de westelijke Czerna was het vijandelijk geschutvuur geJeeltelijk heviger. In de streek der Moglsua en ten noorden van liet dorp Rahovo joegen wij door ona vuur een vijandelijke aanvalsafdeeling uit een, welke na geschutvoorbereiding onze loopgraven poogde te bereiken. Van Hoema af lot aan de Vardar hevige geschuiovervallen vanwege den vijand, welke door onze batterijen krachtdadig beantwoord werden. Op het terrein vóór de stellingen ten westen van Serres levendige verkenniiigsbedryvigheid. Onze voetvolk- groepen, door gesohut gesteund, joegen verschillende Grieksche afdeelingen uiteen berokkenden hen gréote verliezen en namen gevangenen van 't koninklijk Gneksch leger. KONSTAN lTNuPEL, 9 September. In het kustvak gesotiubedrijvigheid eu ge staagde verkenningsoiideruemingen. Teti westen van den weg Jeruzalem Nabloes drongen onze posten sterke vijandelijke patroeljes terug. Bij het bruggehoofd van den Jordaan joeg onze ruiterij een afdeeling vijandelijke ruiterij verkenners op de vlucht. De opstandelingen leden verscheidene aan zienlijke nederlagen oe opstandelingen len noordwesten van Kaial el Mesa werden op de vlucht gedreven. Een officier on 20 man werden gevangen genomen. De omsireken van Medina werden van rebellen gezuiverd eu uieer uoordelijk werd een aanval vau rebellen legen ouze patroel jes afgeslagen. Vau de andere fronten ïieta bijzonders.

De Volksstem | 1918 | | pagina 1