Oorlogsberichten Westelijk gevechtsterrein Zuidelijk gevechtsterrein STADSNIEUWS XXIV JAAR N. 198 9 centiemen het nommer Dinsdag 17 September 1918 Duitsche bron BERLIJN, 14 September. Legergroep kroonprins Rupprecht en von Boehn Ten noordoosten van Bixschoote namen wij tij dens een eigen onderneming en bij afslaan van een vijandelijken kleineren aanval go vangonen. In liet vak van het kanaal gaven eigen en vijandelijke aanvallen aanleiding tot lievige gevechten bij Moeuvres en Havrincourt. Kleinere aanvallen des vijands bij Gouzeau- court, ten noorden van* Vermand en aan beide kanten van den straatweg van Harp St Quentin werden afgeslagen. Legergr. Duilschen kroonpr. Aanvallen welke de vijand 's namiddags tussclien de Ailetle en de Aisne, na lievige geschutvoor- bereiding, ondernam, mialukten vóór onze linies. Oost Pruisisclie regimenten sloegen 's avonds herhaalde aanvallen af. G-'Schut- bedrijvigheid lusscben de Aisne en de Vesle. Legergroep GallwitzTen zuiden van Omes en aan den straatweg Verdun Elain werden aanvallen des vijands afgeslagen. Op het geveclitsfront tusschen Cotes Lorraii es en Moezel liep de dag met matige gevechts- bedrijvigheid af. De vijand beeft girtereu zijn aanvallen niei voortgezet. Ten coslen van Combre8 en ten noordwesten van Thiau- court verkende bij onze nieuwe stellingen. Plaatselijke gerechten ten oosten van Thiaucourt. BERLIJN, 15 September. Legergroep Duilscnen kroonprins Wederzijdsch van liet kaï.aal van La Bassèe werden gedeelte lijke vijandelijke aanvallen afgewezen. Bij Havrincourt viel de Engelschman opnipuw aan. Zijn eerste aanloop drukte ons aan den oostrand van Havrincourt terug. Gedurende den dag mislukte herhaalde aanvallen. Sterk samengetrokken vuur der artillerie bereiddo een tegenaanval voor, die ons bijna overal in de verloren lijnen terug bracht De vijand leed zware verliezenien liet 100 gevangenen in onzo banden. Legergroep Boelin Matige artilleriealie. Vooruitstooten van den vijand bij de Oniga- beek werden afgewezen. Legergroep kroonprins Het leger van generaal Carlowist stond tusschen de Ailetle en de Aisne in zwaren strijd. Na zorgvuldige voorbereiding viel de fraDSchman sedert den vroegen morgend met sterke krachten aan. Wederzijdsch van de Ailetle werd bij van Hannoversche en Braunschweigsche troepen afgewezen. Brandenburger en Garderegimenten hebben na zware strijddagen binst dewelke zij poog den de hoogten ten ouslen van Vauxaillon te nemen. Deze viervoudige aanvallen telkens dour sterk artillerie en mijuenvuur onder steund mislukten gedeeltelijk in strijd van Drukker-Uitgever J. Van Nuffel-Db Gendt. Bureelen Kbrkstraat, N. 9 en 22, Aalst man tegen man gedeeltelijk in tegenaanval. Het infanterie regiment n. 20 onder leiding van Major Milisch schitterde bijzonder uit. Over de hoogte ten ooste van Loffaux stootte de vijand op het terrein van Allemant voor uit. Onze tegenaanvallen brachten den vijanu tot staan. Tusschen Saucy Vailly mislukten ver acheidene door tanks ondersteunde aanvallen des vijands. Verkenners zwommen ten oosten Vailly het Aisnekanaal over en brachten van de zuidoever gevangenen mede. Ten zuiden der Aisne viel de vijand hoofdzakelijk met So- negalnegers aan tusschen Revaillon en Ro- raain. Niettegenstaande zware verliezen door den vijand bij de vorige aanvallen geleden, viel hij 's namiddags na sterke vuurvoorbe reiding weer aan. Wij sloegen den vijand terug en maakten meer als 100gevangenen. Legergroep Gallwitz Wederzijdsch de an Verdun—Elain mislukten vooruitstoo ten des vijands. Tusschen de Cotes de Lor raine en de Mosel voorterreingevechten voor onze nieuwe lijnen. De vijand, die gedeeltelijk met pantser- wagons gedeeltelijke aanvallen deed werd afgewezen. De artillerieactie bleef beperkt bij verstoringsvuur dat tijdelijk in verbin ding met infanteriegevecht opleefde. Wij schoten gisteren 9 vijandelijke kabelballons af en 46 vliegtuigen. Fransche bron. PARIJS. 12 September. Ten Noorden der Ailette heeft eene handgreep ons krijgs gevangen aangebracht. Artilleriebedrijvigheid in de omstreken van Reims en Prosnes. Twee vijandelijke handgrepen zijn afge slagen geworden in Champagne en in de Vogeezen. PARIJS, 12 September. Ten westen van Sl.Quentin, in verbinding met de Brit- Rclie troepen zijn wij vooruitgegaan tot aan den weg van Holnon naar Savy. Het Amerikaansch leger heeft dezen morgend in de streek van St Mihiel aange vallen. Deze krijgsverrichting ontwikkelt zich in de gewcue voorwaarden. PARIJS, 13 September. Ten westen van St Quentin hebben wij bet dorp Savy bezet. In Champagne werd een vijandelijke overval in de streek van Mesuil les Hurbes afgeslagen. In de streek van Verdun lieten verschillende overvallen ons toe gevangenen te nemen. De aai.val der Amerikanen in de streek van St Mihiel duurt met sukses voort. PARIJS, 13 September. In den loop van den dag zijn onze troepen gevorderd lusschen Savy en den weg van St Quentin naar Ham. Ten zuiden van Ailetle hebben zij hun stellingen vooruitgebracht ten noor den van Nanteuil ie Fosse. Twee vijandelijke tegenaanvallen in hot gebied van Laffaux en van de Moisyhoeve zijn afgeslagen. Engelsche bron. LONDEN, 12 September. Onze ver richtingen in den sektor van Havrincourt zijn heden morgen in weerwil van het on gunstig weer met goed gevolg voortgezet. De Engelsche troepen hebben Trescault aangevallen en gentenen, alsmede de oude Bntsche loopgraaflioies ten oosten en ten noorden daarvan. Op bun rechtervleugel hebben Nieuw Zeelandache troepen vorderingen gemaakt ten ooaten van het bosch Gouzeaucourt, waarbij zij den ha^rdnekkigen tegenstand va;, eene Duitsche legerdivisie overwonnen. Bij Havrincourt heeft de 62e divisie uit Yorkshire, welke het dorp op 20 November 1917 genomen heeft, voor don tweede keer aangevallen op hetzelfde terrein en met het zelfde succes. Andere Engelsche troepen vielen aan gene zijde van hel Noorderkanaal ten noorden van Havrincourt aan. Na een heet gevecht hebben ouze troepen het dorp genomen, als mede het gedeelte der Hiudenburglinie lusschen het dorp en het kanaal. Ten noorden van den straatweg Bapaume Kamerrijk hebben troepen uit Lancashire de bezetting van Moeuvres voltooid, eveDee na een heet gevecht. Wij hebben bij deze operaties ongeveer duizend gevangenen genomen. Aau liet noordelijk gedeelte van ons front hebben wij vandaag verdere vorderingen gemaakt ten zuiden van 't La Basséekanaal en ten noordwesten van Armentières. LONDEN, 13 September. Gisteren hebben de Engelsen* troepen zich in hel bezit gesteld vau hot bosch van Holnon en den vijand verdreven van de plaatsen, waarin hij tegenstand bood. Verder naar liet noorden is onze linie vooruitgebracht tot ten oosten van het dorp Jeaucnurt, dat in onze handen is. Gedurende den nacht hebben onze troepen vorderingen gemaakt ten westen van Auchy lez La Bassée. Gedurende den avond hebben sterke vijan delijke strijdkrachten, gesteund door een eskader laag vliegende Duitsche toostellen, onze nieuwe stellingen in Havrincourt aan gevallen; zij zijn met groote verliezen terug geslagen. Tegenover Moeuvres was de vijandelijke infanterie, die zich samentrok voor tegenaanval, blootgesteld aan bet zware welgerichte vuur onzer veldartillerie. De aanval, welke zich later ontwikkelde, was volkomen machteloos; de weinige vijanden die onze stellingen bereikten, werden ge dood of gevangen ge ome j. Oostenrijksche.bron WEENEN, 14 September. Italiaanscb krijgsveld Ten oosten van de Trenta en op den Monte Saloro werden vijandelijke aan vallen afgeslagen bij San Dona aan de Piava Italiaaii8che verrassingsposten verij deld. Westelijk krijgsveld Bij de koninklijke en keizerlijke troepen geen groote gevechts ondernemingen, Albanië Ten noorden van Kojani ontna men onze troepen aan den vijand eenige taai verdedigde hoeven. In de veroverde stellin gen weiden lievige door pantserautos go- steunde Ilaliaansche tegenaanvallen afge slagen. De Italianen weken in wanorde. In het Tomargebergte Ir idden wij onze jongst behaaldesuksessen door verdere terreinwinst uit. Italiaanscb e bron ROME, 12 Sept. Ten westen van Mori hebben stoutmoedige patroeljes, na verscheidene prikkeldraadversperringen te zijn gepasseerd, een vijandelijken voorpost overvallen, waarbij tij 12 gevangenen maakten en wapenen en materieel vermee sterden. Aan den mond van de Piava heeft een Ilaliaansche afdeeling, bestaande uit matro zen en soldaten, op den linkeroever der rivier voet gezet en bij een overval een oificier met elf soldaten gevangen genomen en e<-n maobiengeweer buit gemaakt. In liet Qrnioadai en aan de Piave hebben andere afdeelingen en patroeljes den vijand krachtdadig bestookt, hem zware verliezen toegebracht en materieel buitgemaakt. Inde VairArsa. op de hoogvlakte van Asiago en in den Asolonesektor is de artil lerie veelvuldig en hevig in de weer ge weest. Bij luchtgevechten zijn drie vijandelijke vliegtuigen geveld. In Albanië is de gevechtsbedrijvigheid op nieuw levendig geweest ten zuidoosten van Berat, tusschen de Osurn en de Toinerice. Gisteren zijn talrijke schermutselingen gele verd tusschen vijandelijke strijdkrachten en onze Albaneesche afdeelingen op het voor terrein van het door ons bezette gebied. In Macedonië hebben vijandelijke afdee lingen, gesteund door een hevig artillerie vuur, een overval trachten te doen in onze stellingen ten oosten van heuvel 1050 zij zijn gesluit en hebben zware verliezen gele den, voordat zij onze linies konden bereiken. OP ZEE BERLIJN, 14 September. In het ver sperde gebied rond Engeland werden doer onze duikbooteu 9000 br. r. t. in den grond geboord. Kapel der Zusters Franciscanersen Ste GUDULA. Woensdag toekomende, 18 dezer, plech tigheid der Gedurige Aanbidding. Om 0 ure, uitstelling van het Allerheiligste Sacrameut en gelezene mis. Om 8 ure de Hoogmis, 's Namiddags urn 4 ure het Lof. De geloovigen worden hierbij uitgenoodigd bet Alierh. Sacrament te komen aanbidden. Nationaal Komiteit voor Hulp en Voeding Comité Üispano-Néerlandais pour la Protection du Ravitaillemcnt PLAATSELIJK KOMITEIT van AALST Afdeeling «LEERKAMER, Zonnestraat 44. De_ niet-behoeftige huisgezinnen, bestaande uit 7 leden, welke verlangen bovenleder (croüte) te koopen voor reparatiën. kunnen zich laten inschrijven, Dijnsdag 17 en Woensdag 18 September, van 2 tot 3 ure namiddag. Men gelieve een patroon, alaook Gezins- en Levensmiddelenkaart Nr2, mede te brengen. Het Bestuur. VERLOREN. Kleine sacoch, inhou dende eenzelvigheidskaart en eenig geld. Terug te brengen bij Em.VanDorpe, Kapel- le8traat, 7. De vinder mag 't geld behouden. GE v ONDEN Zilveren kruisje. Terug te bekomen, Arbeidstraat, 43. VERLOREN. Een bos sleutel». Terug te brengeu Lange Ridderstraat, 53, t. a.

De Volksstem | 1918 | | pagina 1