Oorlogsberichten Westelijk gevechtsterrein Zuidelijk aevechtsterrala Zuidoostelijk gevechtsterrein ABV' J AAA IN. 19V %M VOQUVUOU Out uuu.u«v< Buitsche bron BERLIJN, 21 September. Legergroep kroonprins Rupprecht Ten oosten van MerkemvXverd een Belgische kleinere aanval afgeslagen. Levendige verkonningsbedrij vigheid tusschen de Leie en de Scarpe. Bij het terhgwerpen van Engelsche bataljons, welk© ten noorden van La Bissée oprukten, maakten wij 50 gevangenen. Legergroep Boehn Tusschen Gouzeau court en de Somme, «enigen tijd hevige gesehutbedrijvigheid. Een Engelsche kleine aanval ten noordwesten van Bellecourt mis lukte vóór onze linies. Ten zuiden van de Somme namen wij, onze, nog ver vóór onze stellingen verbleven vooruitgesehoven troepen terug en ontruim den aldus ook Essigny le Grand. Legergroep Duitschen Kroonprins Tus schei? Vauxaillon en Jouy volgden 's avonds vijandelijke aanvallen op hevig vuur. Op den hoogtenrug ten westen van Jouy vatte de vijand voet. Voor het overige werd hij teruggeworpen. Bij de legergroepen Gallwitz en hertog Albrécht geen bijzondere gevechtsbedrijvig heid; BERLIJN, 22 September. Legergroep kroonprins Rupprecht Ten westen van Fieurbaix ©n ten zuiden van Havrincour! werden Engelache doelaanvallen, ten «oor den der Scarpo, sterke vijandelijke oanval- leo, afgewezen. Bij eigene ondernemingen bij Moeuvres werden 45 gevangenen terug gebracht. Legergroep Boehn Na de vruchteloos gedeeltelijke aanvallen d©r twee laatste dagen, gingen de Engelschen wederom tot groole gezamenlijk© aanvallen over. Hun doel was eene doorbraak naar Gambrai. Onder heselierming eener dichte vuur massa ging de Engelsehe infanterie, begel id door pantserwagens on vliegers, 's morgends vroeg ten aanval over tusschen het bosch van Gouzeaucourt en Hagricourt. In afwachting van den vijandelijke aanval hadden wij in den nacht van 19 tot 20 Sept. de verdediging van liet vrfje terrein ten oosten van Epeby in de oude Engelsche stel Hingen tusschen v'illers Guislain en Belli- court verlegd. Toen de vijand in dichte gelederen van de hoogte stormliep, werd hij ontvangen door het voorbereid afweervuur lonzer infanterie en macliiengeweren. De aanval werd vóór onze lijnen tot staan gebracht. Na e©ne sterke artillerievoorbe raiding, ging de vijand tot nieuwe aanvallen over. Ook deze groote stormloop mislukte vol komen. In hel zuid-wesldeel van Villers- Guislaiu en in de Wusnnemonthoeve kon de Drukker Uitgever J. Van Nüffbl-Db Gkndt. Bareelwn Kerkstraat. N. 9 en 22, Aalst vijand voorloopig voel vatten. Hij werd on- middelïjk door een tegenaanval teruggewor pen. 's Avonds en 's nachts, werden na sterk artillerievuur nog hevige aanvallen gedaan, welke afgewezen werden. De dag van gisteren, was in de zware kampen aan het Westfront bijzonder succes vol. Duitsche jagers en ruiterij sclierpschut tersregimenten, Oost en Westpruisische, Posensohe, Neder Schlesisclie, Westfalische Rheymsche, Beiorsclio regimenten en Garde troepen hebben ue Engelschen gisteren een zware nederlaag toegebracht. Onze artillerie heeft het grootste aandeel aan de groote successen. Legergroep Duitschen kroonprins Tus sehen de Ailetle en de Aisne was de artil leriebedrijvigheid den ganschen dag door geriwg. 's Avonds vermeerderde zij en er hadden hevige deelaanvallen plaaCs ten oosten van Vauxaillon, aan de Vauraina hoeve en ten «oord westen van Vailly. Franscbe bron. PARIJS, 19 September. In de streek van Sint Quenlin zijn onze troepen, hurtnen vooruitgang voortzettend, in Conleacourt gedrongen, alwaar de vijand zich met hard nekkigheid verdedigd. Ten noorden der Aisne heerseht eeue groole arlilleri«bedrij- vi^heid. Een sterke tegenaanval in de streek Moisyhoeve heeft geei.en uitslag bekomen. Onze troepen hebben al hunne stellingen behouden en verliezen berokkend aan de aauvallers. Aan het Veslefront, werd een vijandelijke aanval ten noorden van Gou Iandon verbrijzeld en afgeslagen door ons vuur vóór dat de aanvallers onze linies bereikt hadden. Wij hebben handgrepen afgeslagen in Champagne ©n op de Hauts de Meuae. Elders niets aan te slippen. PARIJS, 19 September. In den loop van den dag hebben wij onze aanvallen door gedreven in de streek ten Zuidwesten van St. Quenlin en onze winsten uitgebreid, niet tegenstaande den hardnekkiQen wederstand door den vijand geboden. Wij zijn voorbij Contescourt gegaan, welk geheel en gansch in onze banden is en wij hebben ons meester gemaakt van Gastros. Meer naar hel zuiden toe hebben wij onze liniër. uilyobreid tot aan de grenzen van Be nay. Op de bergvlakten ten westen van Jouy heeft de vijand opnieuw aangevallen zonder in zijne pogingen te gelukken. Wij hebben al de pogingen tot aanvallen van don vijand afgeslagen, hem zware ver liezen berokkend en op een gevoelige wijze onze vooruitgang gekenmerkt terwijl wij een honderdtal krijgsgevangenen hebben ge nomen. Vijandelijke handgrepen ten oosten van de Cbanabrettes en in de Vogeezen, hebben geenen hoegenaamden uitslag opgeleverd. PARIJS, 20 September. In het gebied van St Quentin hebben onze troepen, giste ren tegen heleinde van .den dag, Essigny le Grand veroverd. Ten oosten van de Ailette werd de nacht gekenmerkt door hevig vijandelijk verweer. Da tegenaanvallen van den vijand zijn tot vijfmaal toe gebroken tegen onze nieuwe stellingen ten noorden van Allemant en ten oosten van de Molsylioeve. De vijand, di« zeur zware verliezen hoeft geleden, kon niet het minste resultaat bereiken. Van hun kant hebben onze troepen terrein verm-ioslerd ten westen van Aluy en ten noorden van Vailly. Een poging des vijandsom de Vesle over te steken bij Jonchery, is mislukt. Onze verkenningsafdeelingen zijn doorgedrongen in de vijaudelijke linies ten noordwesten van Souain en hebben gevtmgenen terug gebracht. Niets bijzonders van het overige van het front. PARIJS, 20 September. Gedurende den dag hebben onze troepen hun vooruit gang ten oosten van Essigny 1© Grand ver droot, evenals op do hoogvlakte van de Moisylioove. Zij hebben gevangenen mee gebracht. De geschutstrijd blijft levendig in het gebied van St Quentin en :en noorden van de Aisne. Overal elders is de dag rustig verloopen. Engelsche bron. LONDEN, 18 September. (Vervolg). Dezen morgend, ten 5 ure 20 zijn de 3° en 4® Engelsche legerkorpsen er volledig in gelukt, een aanval te bewerkstelligen op een front van 16 mijion, gelegen tusschen Holnon en de omstrekon van Gouzeaucourt. Onze troepen, vooruitrukkend in weerwil van gtweldige regenvlagen, hebben op gansch de lengte van dai front, storniender hand de vijandelijke stellingen ingenomen; zij hebben de stellingen oversoliredeu welke wij bezettsden in de maand Maart 1918. Op onzen rechtervleugel hebben legerdivi sies. samengesteld uit Engelsche en Schot ache soldaten, zich meester gemaakt van Fresnoy le Petit, Bertlieaucourt en Pontru. Op die plaatsen hebben zij den krachtda- digen weerstand ontmoet en verbrijzeld, welke de Duiischers vooral hebben geboden aan onze uiterste rechterzijde. LONDEN, 19 Sept. Gistermiddag opende de vijand een beschieting van een groot aantal kanonnen op het noordelijk gedeelte van het gevechtsfront tusschen Gouzeaucourt en den weg Arras Gambrai. Al de telefoon, verbindingen met de divisie in de linie wer den spoedig verbroken door de hevigheid van het vijandelijk vuur. Om 5 uur 's na middags viel het Duitscli voetvolk met Kracht aan over een uitgestrekt front van uit de buurt van Trescault naar het noorden hij werd op alle punten met groole verliezen volkomen afgeslagen door de garde troepen van de d«rde en 37* divisie Een andere krachtige aanval werd kort hierop gedaan noordelijk van Moeuvres. Ook deze werd mot zware 'verliezen voor den vijand afgeslagen. Op bepaalde terreinen slaagde de vijand er in onze loopgraven te bereiken, waar hij door onze tegenaanval werd verpletterd. Overal daar is onze linie hersteld en onaangeroerd. Ten zuiden van Gouzeaucourt werden gisteren en gedurende den nacht de verrieh- tingen van het dorde en vierde Engelsche leger mot sukses voortgezet. LONDEN, 19 September. Latere be richten bevestigen don verwosden aard van den tegenaanval, welken de vijand gisteren middag ten noorden van Trescault heeft gedaan en den ernst der verliezen, welk© aan zijn divisies zijn toegebracht, mot inbe grip van de zesae Brandenburgsche divisie. Vandaag is er gevochten in den seklur ten oosten van Epehy, alsmede in de buurt van Gouzeaucourt, waar wij terrein hebben ge- woiineu ten noorden van liet Gauchebosch. Op-de rest van het gevechtsfront worden sleciits plaatselijke ontmoetingen gemeld. Wij hebben vandaag enkele gevangenen genuine i in een plaatselijk gevecht ten zuiden van Auchy la Bassée en hebben ouzo a ellingen verbeterd ten westen van Wijt schate. Vijandelijke overvalsafdeelingen zijn te ruggedreven ten oosten van Nieuw Kapelie en ten noorden van het kanaal Ieperen— Komen. Oostenrijksehe bron WEENEN. 21 September. Italiaansch geveehtsterrein Vijandelijke ondernemin gen te*en deelen enzer stellingen in den Tonalesektor, werden door oni vernielend vuur in de kiem ©«macht. In Jindicariè in het Combeidal, bij Mori, en op de hoogvlakte kleine plaatselijke gevechten. Tusschen de Brenta en de Piave deed de vijand, na zijne mislukte pogingen der laatste dagen, nog slechts kleine aanvallen ten noordoosten van Monte Pertiea. Allen werden afgeslagen. Westelijk gevechtsterrein Bij de Oosten rijksehe troepen is niets van belang. Albanië Geene bedrijvigheid. Italiaansch© bron ROME, 19 September. In den berg- sektor, aan den oever van de Brenta, hebben onze afdeelingen infanterie 's morgens wel geslaagde overvallen gedaan. Op de hoogvlaktevan Asiago drongen onze aanvalslroopen in twee gedeelten der vijandelijke loopgraven binnen, ten noorden van de linie Cima di Valbella Col del Rosso. Wij maakten een 40tal gevangenen en ver meesterden twee machiengeweren. Ten zuiden van den Gól Kaprile zijn onze troepen in stoutmoedige aanvallea doorge drongen in de vijandelijke stellingen en maakten 90 gevangenen, onder welke drij officieren zij vermeestereen vier maohieo- geweron. Een vijandelijke overrorapelings- poging na een lievige vuurroorbereiding ep onze eerste linies, mislukte. Wij braohten den vijai gevoelige verliezer, toe. In het gebied van den Moute Grappa be proefde de vijand iu den nacht van 18 dezer drie aanvallen, die door hevig geschutvuur voorbereid werden, op onze stellingen teu oosten van den Monte Pertiea. Hij werd ge- du ongen terug to trekken. Drie vijandelijke vliegtuigen werden ge veld, een vierde tot landing gedwongen. In AlbaniëIa het gebied ten noorden van Pojani hebben onze patroeljes in een kleine schermutseling met den vijand eenige gevangenen gemaakt. Bulgaarse he bron SOFIA, 20 September. Macedonisch front Op de Cervena Stena, en in den om trok van Bitolia, was liet wederzijdsoh ar tillerievuur soms heviger. Ten noorden van Biiolia en in de Cernabecht, werden vijan delijke stormafdeelingen, die na artillerie voorbereiding in onze loopgraven trachtten ie dringen, door ons vuur afgewosen. Ten oosten der Coerna hadden den gan schen dag door zware gevechten plaats met af wisselend succes. Tussehea Gewgbeli en

De Volksstem | 1918 | | pagina 1