IJzermagazijn SINGELIJN Misnwwassciieii en Verwen PARASOL Cgnie STADSNIEUWS Priesterlijke benoeming BHHBUHÜ t ÜEÜjilGBHB ROUW IN 48 UREN LAND VET (Kaïn iet) Voorziet Voorziet Levensmiddelen voor België Roland, de opvolger van Hoover als di recteur van het comité voor levensmiddelen voorziening voor België, is, uit Engeland komend, door den minister president ont vangen. Uit ontvangen inlichtingen blijkt, dat, zoo de levensmiddelenvoorziening nog moeilijk is, men toch vande volgende maand af, eene aanmerkelijke verbetering mag verwachten. Roland vertrekt naar Parijs. Nationaal Komiteit voor Hulp en Voeding Comité Hispano-Néerlandais pour la Protection du Ravitaillement C R. B. Gewest Aalst Warenverdeoling voor den termijn van 23 Sept. tot 6 Ooi. 1918 Smout Aalst 320 gr., 1/2 Nijverheids gemeenten gr., 255 Landbouwgemeenten 220 gr. Prijs per kilo 5 fr. Boonen Aalst 320 gr., 1/2 Nijverheids gemeenten 255 gr., Landbouwgemeenten 220 gr. Prijs per kilo 150 fr. Termijn van 7 lot 20 Oct. Boonen Aalst 160 gr., 1/2 Nijverheids- gemeenten 125 gr., Landbouwgemeenten 110 gr. Prijs per kilo 1,50 fr. Cerealine Aalst 160 gr., 1/2 Nijv, gemeenten 125 gr., Landbouwgemeentei 110 gr.. Prijs per kilo 1 fr. Buiten verdeeling Geb. Koffie Aalst 50 gr.; 1/2 Nijver heidsgemeenten 50 gr.; Landbouwgem. 50 gr. Prijs 8 fr. per kilo. KOMMANOANTUUR - BEVEL No 417 In Assche is eene nieuwe Kemmandan- tur ingesteld. Voor de inwoners vande Kdtr. Aalst wordt daardoor niets veranderd. Bijzonderlijk blijven alle reis- en verkecrs-bepalingen on veranderd. De tegenwoordige Gouverne- ments-grens mag dus ook in de toekomst niet overschreden worden, noch van hier naar bui ten noch van buiten naar hier. Ook de landbouw verhouding aan de grenzen blijven even als voorheen. (Zie Kdtr.-Bevel Nr 263). Nr 418. 1) Mulders die malen, krijgen van nu af niet alleen eene liooge geldstraf, maar ook bo vendien altijd een jaar gevangenisstraf, De gemeonteoverbeden moeten dit onmiddel lijk aan alle molen-eigenaars bekend maken. 2) Ook andere inwoners die malen, worden ten strengste gestraft, zelfs wanneer zij slechts op eenen Kleinen handmolen voor hun eigen ge brfiik gemalen hebben. Nr 419. Op Donderdag, 26. 9. 18 heeft, eene Paar- denmonstering plaats en dit a) voor de atdeeling Aalst, om 7 ure 's mor gens in Aalst (Esplanadeplein). b) voor de afdeeling Zottegem om 9 ure 's morgeus in Zottegem. Moeten voorgebracht worden alle op de bij liggende lijst aangeteekende paarden. Ieder paard moet een kartonnen schild dragen met den loopenden nummer der lijst. Niet verschijnen, alsook onstiptelijk verschij nen wordt gestraft. Aalst, 24 Sept. 1918. (get.) SANGUINETTO, Hauptmann u. Kommandant VBRVOLG VAN De Erfgenamen van Judas en De Jood-Ephraïm NAAR R. D- N. 159* VERVOLG. Het oogenblik is gekomen om mij niets te weigeren. Ik ga naar boven, waar de en gelen mij wachten. Indien de pastoor van mijn dorp hier was zou ik hem stneeken hel verhaal mijner zonden te liooren. God wei gert mij dien troost, maar ik wenach met de nederigheid van een Chris'en te sterven, Mijne arme ziel zal niet terstond vergilfenis erlangen, maar de Heer oordeelt naar de bedoeling. Voor u zal ik mijne zonden belij den en gij zult te Sinte Anne den pastoor de biecht van den armen scheepsjongen over brengen. Indien mijne ziel dan nog in het vagevuur verblijft zal de zegen van den pastoor bewerken dat zij opvliegt naar het paradijs. Ik wierp duizenden tegen werpingen op, ik zeide tot Ivonik dat ik niet in God geloofde, zooals hij dat zelf deed. Wat komt er dal op aan zeide hij, de bedoeling dat is alies. Voor u wil ik mij vernederen en mijn berouw toonen, overi gens hebt gij het mij beloofd O, niemand zal ooit de ontroering onder- Tinden die mij aangreep toen de kleine-Bre- VAK- en AMBACHTSSCHOOL, St JOZEF. Ingangsexaam voor nieuwe leerlingen Zaterdag 28 September,, om 9 uren. Na dien datum worden geene inschrijvingen meer aanveerd. Men gelieve zich dus zonder uit stel te wenden tot Eerw. H. G. De Meester, Dendormondsche Steenweg, 18, of Mijnheer A. De Waegenaere, Dirk Martensstraat, 3, of ten Bureele der School, Meuleschette st.raat. VERLOREN, een deksel met glas van een armband uurwerk. Belooning aan terug brengen Sinte Annastraat, 14, t./s. Banque Centrale de la Oendre VERKOOP VAN Kasbons Antwerpen 4 °/0, uitkeerbaar na een jaar vrede; Obligatiën 4,50 SociétéGé nérale Beige d'Entreprises óleclriques; Obli gation 5 °/o Charbonnages Unis Ouest de Mons. Neerlegging van Obligatiën 6 ®/0 Tram ways de Buenos Ayres, om een nieuw koe- ponblad te bekomen voor 10 jaar. Aan- en verkoop van titels Belgisehe rente, Stadsloten, enz.1824 tagner mij zijne fouten met een diep gevoel van berouw opbiechte. En ik geloofde nietEn ik l?leef st(>m voor zooveel deugd Ik herinnerde mij toen dat ik nog eene medaille in den zak had, welke Ivonik mij had geschonken op den dag dat het oproer aan boord uitbrak, ik nam ze en bracht ze aan de lippen van het stervende kind. Wees gerust zeide ik tot hem, in vrede verlaat gij de aarde, in vrede zult ge in den heinel aanlanden. De God tot*wien gij uwe stervende blikken wendt, zal u onder zijne engelen opnemen. Hij glimlachte, strekte do hand uit en mompelde. Aury, de pastoor... Toen viel hij neer. Ivonik was dood. Dood. Hoe, geheel dood Niets bleef er van dit moedig en trouw schepsel over Was dat mogelijk Den geheelen dag en den volgenden dag bracht ik bij dat dierbaar overschot door nu raakte ik met mijne vingers het voorhoofd van liet kind aan, dan drukte ik de medaille aan mijne lippen. Op den avond van den derden dag gruef ik een graf op de plaats -welke Ivonik had uitgekozen, ik legde den armen scheepjongen op een bed vau varens, ik gaf hem zijn rozenkrans in de handen, daarna dekte ik langzaam hem met aarde. Bisdom van Gent. Zijne Hoogw. de Bisschop heeft onderpastoor benoemd Te Eecke, den E. H. Rodla, id. to Vijnckt te Vijnckt, den E. H. D'Haese, id. te Eecke. Mijnheer en Mevrouw Valerie VAN STEER TEGEM-COPPENS verzoeken ons het overlij den te melden van hun aangebeden kind Victor-Leon VAN STEERTEÜEM geboren te Aalst den 26 Mei 1912 en aan hunne liefkozingen ontrukt den 23 September 1918. Engelenmis eu begraving, Donderdag 26 Sept. om 8 1/2 ure, in St Martenskerk. Men verga- dere ten sterfhuize, Houtkaai, 4, om 8 nre. Mijne ijdelheid en onmacht waren mij nooit zoo duidelijk geweest ik gevoelde dat ik om te blijven leven den God noodig had tot wien mijn kleine gezel was teruggekeerd en op het graf neerknielende, met de armen het kruis ontkiemd houdende, riep ik Heer Ik geloof in U Ik geloof in U! Ivonik had het goed voorspeld, hij had u zijn geloof nagelalen, antwoordde Pont Joubert. Ja, hernam Georges, wat de wijsheid der boeken, de welsprekendheid der men- schen niet hadden vermogen, dat vermocht een kind. De dood van Ivonik werd de les van mijn leven. Ik beloofde aan den pastoor van Sinte Anne niet alleen de biecht van den scheepsjongen over te brengen, maar hem ook mijne biecht te spreken. Volgens de wereld ben ik een fatsoenlijk man, doch, ik moest een christen «worden. Uit den grond mijns harten stegen mijne kinderjaren op, de lessen mijner moeder, de woorden van den ouden priester, die mij gedoopt had. In de eenzaamheid, die mij omringde, overwoog ik 's menschen lot op aarde, ik zocht welke de bekroning van dit leve* vol beproevingen zijn móest en ik vond God. Van het geloof tot de liefde is slechts een stap zoodra ik geloofde had ik. Met het gebed gewerd mij kalmte en troost. (Vervolgt.) Molendries, 7-9 Aalst. Groote keus van genickleerde, verlakte en andere Keukenstoven, Jachten en Kachels. Bascules, Balancen, verlakt en ander Keukengerief, Landbouwgerief. Blokmakersalem, gewaarborgd van snede. Zwarte Verf, voor hout, ijzer, enz. Draagbare Bakovens, Pieters. Verkoop in 't groot van extra goed Slo- venglans en meer andere artikels. 1822 BERICHT. —Voor den aankoop van Bel gische rente, Antwerpen, 5 °/0. Brussel 4 1/2, Gemeentekrediet, 4 °/0 94",25, enz. wendt u tot M. Robert Van de Lanotte, wisselagent, Esplanadestraat, 8, Aalst. Beste voorwaarden. Verwisseling van vreem de munten. 1801 ALLER STOFFEN Spoedige bediening. Gematigde prijzei Pierre Callebaut-Eemans Leopoldstraat, 38, Aalst. 1787 Uit ter hand tekoop. Handels- hu:» met groot werkhuis. Zich te bevragen ten bureele dezer. 1828 Seffens gevraagds meid van 20 tot 40 jaar, in huisgezin van 1 persoon. Mag ook een kind medebrengen. Schrijven ten bureele dezer onder de letters A. B. G. 1827 Seffens gevraagd meid 25 tot 35 jaar oud, voor huishouden zonder kinde ren. Adres ten bureele van dit blad. 1823 te bekomen, hij 1766 Eugène CalSebaut, Hof sta de. Men gelieve zakken mede te brengen. Bijzondere prijzen voor voortver hoopers. voor den opslag van de STEKSKENS, nog altijd aan voordeelige prijzen. In 't groot en in 't klein. Vermindering van prijs voor voortverkoopors, Koeibelle), Leopoldstraat, n. 2, Aalst. 1796 Te koop 9 Groote partij Meubelen, zooals kassen, stoelen, enz.; schoone occasie voor trouwers. Zich te wenden Vooruitgang- straat, 5, Aalst. 1825 Te koop> Wederom een schoon Garnituur, bestaande uit een Canapé, 2 Fau- teulsen 2 Stoelen, alsook 3 Venslergarnitu- r'en met Draperie, in peluche. Eene partij Linoleum zoo goed als nieuw.'* Zichtbaar bij de W® Scliollaert en Zoons, Sint Jonsstraat, Nr 12. 1819 Gevraagd S goede meid, kunnende alle huiswerk, Vaarlstraat, Nr 13. 1820 l\8en vraagt te huren in dan omtrek der Varivensmarkt, eeu gerieflijk burgershuis. Zich te bevragen ten bureele van dit blad. 1811 J. BOUREZ, 43, Dendermondscheu stw. vraagt te huren, pachtsom vooraf betaald, Burgershuis in den prijs van 500 tot 600 fr. otters aan bovengemeld adres. 1812 Te koop eene zoo goed ala nieuwe Piano, zich te bevragen ten bureele van 't blad, A. Z. 11. 1779 Spoedig gevraagd in goed huis, zeer er sitge, godvruchtige en netto Jutter, minsters 20 jaar, goed naaien en handwerk kunne ode, voofr twee kleine meisjes. De kennis der Fransche taal'is onontbeerlijk. Goed loon. Gemakkelijke dienst. Schrijven ten bureele dezer onder de letten L.H. 1826 iflen vraagt te koopen alle soorteu van Honden. Zich te wenden bij Hegtor VAN GUTSEM, St. Gamielstraat, 16, Aalst, Zoulstraatpoort). 1818 Te koop S Keukenjacht, Salouvuur, Af kook vuur, zich wenden Baudewijnkaai, u. 27, Aalst. 1803 Corseiten op maat. Ledebaan, 111 Aaist. Men aanvaardt alle reparatie. 1786 Te koop 21 vierkante meters strië glas, 750 kiitspannen,houtwerk,ramen eu deuren. Zich te bevragen Biezenstraat, num. 26, Ninove. 1750 Studie van Notaris WiOYERSOEN, Lede Uit ter hand te koop 29 Werkmansbuizen met schoonen achter- grond, aan den Geatschen Steenweg 5 Werk- mansnuizen, aan de Meirestraat10 Werkmans huizen, aan de GeeraardsbergschestraatEen Huis Geutschestraat, bewoond door M. Leon Tancre Een Huis, Denderstraat, Nr 35 Twee Werkmansbuizen, tc Aaist-öChaarbeek, Kerre- broeck, palende aan den ijzeren weg Aalst-Den- dermonde Bouwgronden Nieuwstraat, Gentschen teenweg, oieenstraai, Dirk Martensstraat, Wel- lekenssiraat, Klotiestraat, Erembodegomstraat. (ingang van het Park), Oendermondschen steen weg, enz., egz. 1817

De Volksstem | 1918 | | pagina 2