far,5 Oorlogsberichten Zuidelijk gevechtsterrein Zuid-Oostelijk gevechtsterrein Turkschs froutan STADSNIEUWS IH7' JAAR H. 204 100- Westelijk gevechtsterrein rer-Duiteche br<>p BERLIJN, 27 Septem. In Champagne tusschen de hoogten ten westen van Suippes 9telen van de Aisne, alsook ten noordwesten van Verdun en tussohen de Argonnen en de Maas hebben de Franschen en de Amerika- len nen gisteren hevige aanvallen ondernomen, van Degeschutsirijd breidde zich over de hoog- or_ ten ten wespen der Suippes naar het westen tot Reims en over de Maas naar het oosten tot aan de Moezel uit. Van daar volgden ®n» slechts kleinere aanvallen. Zij werden na hevige gevechten afgeslagen. Bij het afwe id ren ten oosten der Maas onderscheidden zich et Oostenrijk-Hongaarsche troepen. te Aan de noordaanvalsfronten leidde hevig ,ne geschutvuur den voetvolkstrijd in. Ten 00 westen der Aisno rukte de Franschman, ten oosten van de Argonnen de Amerikanen onder aanvoeren van talrijke pantserautus K tegen onze stellingen op. Op bevel weken II onze voorposten strijdende op de hun aan- I geduide verdedigingslinies terug. Bij Tahure I en Ripont slaagde de vijand er tijdens zijn I tot 's avonds voortgezette aanvallen in over I onze voorste gevecluslinie tot op de hoogten I ten noordwesten van Tahure en Fontaine en I Durmois op te rukken. Hier verijdelden onze J reserven de inbraak des vijands. Met bijzondere lievigtieid zette hij zijn aanvallen op onze stellingen tuséchen Aubé rive en zuid oosten van SommePy voort. 8 Zij zakten voor onze gevechtslinies onder de 7 zwaarste verliezen voor den vijand ineen. i Ook ten noorden van Cernay mislukten de tot's avonds herhaaldelijk ondernomen vij andelijke aanvallen. 0 In de Argonnen sloegen wij kleinere aan- 9 vallen des vijands af. Tussphen de Argonnen en de Maas viel j de vijand over onze voorste gevechtslinies tol Monlblainvillo Montfaucon en lot aan de Maasboonten ten noordoosten van Munt faucon aan. Hier brachten hem onze reser ven tol staan. De vijand kon dqn op enkele plaatsen ons voetvolk en de voorste gesctiuilinies berei ken. De met veel uitgebreide doeleinden ondernomen groote Fransch AraerikaaDsche doorbraakpoging is op den eersten gevechis dag, dank zij de taaiheid onzer troepen mislukt. Nieuwe gevechten worden verwacht. Franse he bron. PARIJS, 26 Septem. De vijand her haalde gisteren avond zijne aanvallen in de buurt van Allemant en bij den Molen van Laffaux. Hij gelukte er op dit laatste punt in, onze lijnen binnen te dringen, doch een i krachtige tegenaanval onzer troepen her- I stelde den vorigen toestand. Meer zuidwaarts, ten oosten van Sancy, DE 5 "centiemen het nommeff Drukker-Uitgever J. Van Ndffel-De Gendt. SSTEH Boreelen Kerkstraat. N. 9 en 22, Aalst hebben onze troepen nieuwe voordeelen behaald en daarbij gevangenen gemaakt. Heden morgend, om 5 ure. hebben onze troepen, samen met de Amerikanen, welke meer oostwaarts optreden, in Champagne aangevallen. PARIJS, 26 September. Heden mor gend vroeg vielen onze troepen samen met de Amerikanen, langs weerskanten der Argonnen aan. De krijgsverrichtingen ont wikkelen zich onder bevredigende voor waarden. Het oprukken onzer troepen, ten westen der Argonnen, bedraagt verschei dene kilometers. De slag duurt voort. Engelse he bron. LONDEN, 26 September. Ten noord westen van St/Quenlin werden gisteren na middagen 's nachts onze plaatselijke ope raliën met goeden uitslag voortgezet. De Engelsche troepen deden vorderingen en namen zekere sterk bevestigde punten in de buurt van Selency en Gricourt. Zij maakten daarbij een aantal gevangenen. Behalve de tegenaanvallen door den vijand ondornomen ten noord westen van Fayet, vielen zijne troepen ook tweemaal onze stellingen aan ten noorden van Gricourt, doch vruchteloos. Ten noordwesten van La Bassée deden do Engelschen gisteren verscheidene kleine ondernemingen, waarbij zij hunne lijnen vooruitschoven en meer dan 100 gevangenen maakten. De vijand deed.'s nachts tegenaanvallen, doch deze werden afgeslagen, waarbij ge vangenen in onze handen bleven. Ten noordwesten van Armeuiières hebben wij 's nachts onze stellingen verbeterd. In patroeljengevechten en ondernemingen tus schen Armentières en Ieperen namen wij verscheidene gevangenen. .Buiten botsingen tusschen patroeljen op verscheidene deolen van het front, waarbij eenige gevangenen gemaakt werden, is er niets van bijzonder belang te melden. In de laatste dagen namen de eerste en zesde Engelsche legerkorpsen onder hevel van generaal Brailkwaite, in hardnekkige gevechten doch met weinig otters, een inge wikkeld loupgravenstelsel ten noordwesten van St Quentin, verschanschte punten, een bosch en andere plaatsen en namen meer dan 1500 gevangenen. Bij deze ouderneiniugeu wierp de vijand vele sterke afdeelingen in den strijd, welke door onze troepen met eroote dapperheid en vastberadenheid afgeslagen werden. Oostenrijksche bron WEENEN, 27 September. Op het Tyroler en Venetiaansch bergfront, artille- gevpohten en patroeljengevechten. Op het westelijk gevechtsterrein namen Oostenrijksche troepen roemrijk deel aan de gevechten ten oosten der Maas. ïtafiaansohe bron ROME, 26 September. De wederzijd sche artillerieslrijd is wat heviger geworden in de buurt van den Pasubio, de Cuna Val Bella, den Col del Rosso en langs de Piava. Tusschen Pallzon en Salntto, hebben onze kanonnen een grooten brand veroorzaakt, waarop ontploffiingen achter de vijandelijke stellingen aan den Pasubio, volgden. Wij behaalden volt setters in eene trans portkolom in de vlakte van Foza. Vijande lijko verkennersafdeelingen bij Vertigo en in hot Ornidal, werden door onze patroeljen of voorposten op de vlucht gejaagd. Bulgaarsche bron SOFIA, 26 September. Macedonisch front Ten westen van de Wardar trekken onze troepen in noordelijke richting, naar hunne nieuwe stellingen. De vijand ver sterkte zijnen druk op Istip. Op het overige front, plaatselijke gevuohlen zonder bijzon dere beleekenis. Turksche bron KONSTANTINOPEL, 26 September. Pal» stinafroni De vijand rukt over Nablus, in het Jordaandal op tegen onze nieuwe stellingen. Op het overige front heerscht rust. OP ZEE BERLIJN, 27 September. Id den Allanlischen Oceaan brachten onze duik booten 20,000 ton scheepsruim tot zinken, waaronder twee tankstoomers van samen 18.000 ton. Een dezer was van Amerikaan sche nationaliteit. De chef van den adm. staf der mar. AVONDBERICHT BERLIJN, 27 Septem. (officieel). Tus schen de banen van Arras en Póronne naar Cambrai, en tegen het Sugfriedfront, ten westen van Le Ca'elet. hebben Engelschen en Amerikanen aangevallen, onder gewel digen inzet van troepen en materiaal. De aanval in de richting van Cambrai won terrein. In Champagne, alsook in Ar gonnen en Maas, zijn nieuwe zware aanvallen van Franschen en Amerikanen mislukt. Zondag 29 en Maandag 30 Stgbnbw 1918 leger gemachtigd, aan den opperbevelhebber der Ententelegers in Salonika het staken der vijandelijkheden voor te siellen, om onder handelingen betrekkelijk een wapenstil stand en den vrede te beginnen. De leden der Bulgaarsche afgevaardiging zijn gisteren avond vertrokken, om met de gevolmachtigden der oorlogvoerendeEntente staten te beraadslagen. Wolft'Tele, raaf Bureel meldt hierover Het bericht der afreis eener afgevaardiging voor den wapenstilstand, is volgens de laatste berichten onjuist. De toestand in Bulgarië Bulgarlë zou wapenstilstand en vredes- onderhandelingen wenschen BERLIJN, 27 September. Er liggen berichten vóór, volgens welke de Bulgaar sche kabinetsoverste Malinow, aan de over sten der tegen Bulgarië opereerende Entente troepen, een voorstel tot wapenstilstand deed. Naar gemeld wordt, is M. Malinow hier op eigen hand, zonder toestemming des Konings, des Parleme >ts en der Bulgaarsche legeroverheid~*opgelre»len. In de hondstrouwe kringen van Bul/arie, heeft dit optreden van Malinow groote op schudding verwekt. Militarische maatregelen zijn genomen, ten einde het Bulgaarsche front ten volle te ondersteunen. Volgens de laatste beriohten uit Sofia, zijn er reeds bewegingen tegen Malinow op touw gezet. SOFIA, 26 September. Bericht van de Bulgaarsche Telegraphen Agentur. De partijen van den regeeringshlok veropen baren volgende nota In overeenstemming met de partijen van den blok, heeft de regeerini/, gisteren, den '2,)Q September, om 5 ure namiddag, den vijaud een officieel wapenstilstandsaanbod gedaan. De partijen van den blok, richten aan le ger en bevolking den oproep, de militaire en openbare tucht te bewaren, om in deze tijden, welke beslissend zijn, hel zooeven ingeleide vredeswerk, gelukkig door te voe ren» De nationale vergadering zal op 30 September bijeenkomen. SOFIA, 26 Sept. (Bericht van het Bulgaarsch Tele^rapfen Agentur.) Overwegende het samentreften der laatst ingelredene omstandigheden, en nadat de toestand met alle bevoegde kringen bespro ken is, heeft de Bulgaarsche regeering, in den weusch eeu einde te stellen aan het bloedvergieten, den generalismus van het KOMMANDANTUUR-BEVEL. Nr 420. Bij iedere aanmelding van veulens, kalvers, biggens en lammeren, moet het dekbawijs welke het dekken van het moederdi«r nawijst aan de Kdtr. afgegeven worden. N' 421. De gemeenten geven op de Kdtr. den 1. 10. 18 lijsten in dubbel exemplaar af aangaande de gezamentlijke verbouwrlakten van tabak. 1) Naam van den verbouwer; 2) Woonplaats van den verbouwer 3) Getal der verbouwde planten 4) Gewicht der door de belastingskom missie als afleveringsplichtig vostgestelde hoe veelheid. Kolom 3 en 4 moeten samengesteld worden. Nr 422. De gemeenteoverheden moeten nu reeds daar voor zorgen, dat voor toekomend jaar ten min* ste dezelfde verbouwvlakten van winterger* ste, winterrogge, masteluin en win tertarwe verbouwd worden, als in het oogst jaar 1917-18. Landbouwers die aan dit bevel geen gevolg geven worden gestraft. Den 16. 10. 18 leveren de gemeenten aan de Kdtr. lijsten af naar hot hun toegezonden mo del i De kolommen 3-6 moeten samengesteld wor den. Aalst, 23 Sept. 1918. (get). SANGUINETTO, Hauptmann u. Kommand&nt. ZONDAGRUST. Zondag 29 Septem. zal alleen openblijven, van 's middags tot 's middernaohla de dienstdoende Apotheek vau M. Delbecq, Bisschopstraat. Provinciale Bevoorradingscommissie Plaatselijk Comlteit van Aalst. BOTERWINKEL en SUIKERIJWINKEL Dijnsdag 1 Octob. n" 1501 2300 Woensdag 2 3900 4300 Donderdag 3 6001 6700 Zaterdag 5 9401 - 9800 BERICHT. De geestelijke, militaire en burgerlijke pensioenen zijn betaalbaar Dijnsdag morgend, 1 October aanstaande. BERICHT. Voor den aankoop van Bel gische rei te, Antwerpen, 5 °/0. Brussel 4 1/2. Gemeentekrediet, 4 °/0 94,25, enz. wendt u tot M. Robert Vaa de Lanotte, wisselagent, Esplanadeslraat, 8, Aalst. Beste voorwaarden. Verwisseiiug van vreem de munten. 1848

De Volksstem | 1918 | | pagina 1