Oorlogsberichten Westelijk gevechtsterrein Zumeiue gmciitstsrntla XXIV JAAR N. aas Duitsche bron BERLIJN, 28 September.De Eogelsch man valt in de riohting van Cambrai en ten zuiden daarvan aan. De Franschman zet in Champagae, de Amerikaan ten oosten van de Argonnen zijn aanvallen voort. Kleinere aanvallen tusschen Ieperen en de Scarpa, alsook tusschen de Ailette en de Aisne be geleidden de groote aanvalonderuemingeu des vijands. Legergr. kroonpr. Rupprecht en Boehn De vijand, welke tusschen Ieperen en de Soarpe op verschillende punten onze linies aanviel, werd afgeslagen. Aan beide kanten en tusschen de vau Arras en Peronne naar Cambrai leidende straatwegen rukten 16 Engelsche en Kanadeesche afdeelingen, na hevige geschulstrijd, ten aanval op. Aan beide kanten van Marquin, tusschen Moeu- vres en Graincourt, alsook tusschen Ribe court en Villers Guislain, zakte de eerste stormaanval des vijands vóór onze linies ineen. Bij Inchy viel de vijand in de richting van Bourlon, bij Havrincourt in de richting van Flesqui'óres aan. Hij slaagde er in, tijdens deze slag zijn iribraakspunten uit te breiden en ons ten noorden van den straat weg Arras Cambrai tot op de linie Oisy Je Verger Haynecourt terug te dringen. Tén zuiden van den straatweg werd 's avonds na wisselvaligen strijd en na sukses volle te genaanvallen de linie Bourlon Woud Rihe- court en Villers Guislain zijn al de aanvallen des vijands mislukt. Tusschen Epéhy en Bnllecourt sloegen wij hevige aanvallen van Engelsche en Amerikaansche afdeelingen af. Na het eindigen der gevechten was de vijand overal tot in zijn uitgangstellingeii, bij Lem- pire tot voorbij deze teruggeworpen. Legergroep Duitschen kroonprins en v. Gallwitz Tusschen de Ailette en de Aisne werden kleinere aanvalleD des vijands ten oosten van Vauxaillon en ten westen van Jouy af In GhampagDe zette de Franschman, ten oosten der Argonnen de Amerikaan onder voorloopig aanvoeren van versche afdeelin 8en zijn aanvallen voort. De Franschman kon in zijn dikwijls herhaalde aanvallen tus schen de Suippes en de Aisne slechts weinig terrein winnen, 's Avonds sto den wij op de linie Auberive ten zuiden van Summa Py - Grabeuil—Bouvonvillewoud vau Cer uayin gevechten gewikkeld.- De aanvallen der Amerikanen ten oosten der Argonnen werden ten zuiden der linie Apremont Cierges lot staan gebracht. Alont- faucon werd ingevolge de dreigende omsin geling ontruimd. De bij Mouifauoon en ten DE 5 'centiemen het nummer Drukker Uitgever J. Van Nuffbl-Db Gkndt. SSTEM BureeleD Kerkstraat. N. 9 hu 2z, Aalst oosten daarvan ondernomen aanvallen mis lukten voor onze nieuwe linies. Franschei en Amerikanen leden ook gisteren weder zware verliezen. Wij schoten gisteren 33 vijandelijke vliegtuigen af. Luitenant Rumey behaalde zijn 45, opperluitenant Lörzer zijn 44e, lui tenant Daumder zijn 35e overwinning in de lucht. BERLIJN, 29 September. De Engel schen hebben samen raèt de Belgen hunne aanvallen tot Vlaanderen uitgebreid en te^en Cambrai voortgezet. Franschen en Ameri kanen bestormden opnieuw onze stellingeu in Champagne en tusschen de Argonnen en de Maas. Legergroep kroonprins Rupprecht Van aan de kust tot ten zuiden der Leie hadden er 's nachts hevige vuurgevechten plaats, welke 's morgends vroeg tot een sterk trommelvuur sleeg. Eiuelschen en Belgen vielen aan op het front ten zuiden van Dik8muide tót Wulvergliem. De vijand ge lukte erin onze trecliterstellingen te nemen, eu ten deele in onze ariillerielijnen binnen te dringen. De vijandelijke aanval werd 's namiddags tot staan gebracht in de lijn Spoordijk ten zuiden van Diksmuide, Kler ken, Houthulst, West Roozebeke, Passeren daele, Becelaere, Zandvoorde, Hollobeke De nieuwe aanvallen s' avonds tegen deze lijn ondernomen, werden met hulp der reserven, op hel slagveld aangekomen afge slagen. De hoogten van Wytschaete werden tegen verscheidene aanvallen des vijands behouden. Ton westen van Cambrai hadden wij gisteren morgend vroeg, ten gevolge van bet verlies der Kauaalstelling langs weers kanten van Marquion, ons front op bet vrije terrein, in eene achlorwaarts liggende stel ling, in de lijn Arleux Aubigny- Westelijk Gambrai en achter het kanaal ten zuid wesle van Gambrai Morcoing, met aanslui ting over Gonuelieu eu de oude lijn bij Villers Guislain teruggenomen. Deze beweging werd s'nachts ongehinderd door den vijand ten uitvoer gebracht. De vijand hield 's inorgende nog geruimen tijd hot ontruimde gebied onder vuur. Eerst 's namiddags begon bij sterk achterna te dringen eu viel ten noorden en ten wesle vau Cambrai met sterke strijdkrachten aan. Hij werd afgewezen. Ook de aanvalleu welke bij 's avonds tegen de lijn ten zuiden van Marcoing riolitte, mislukten. Legergroep Duitschen Kroonprins Tus schen de Ailette .en de Aisne hebben wij zonder vijandelijke tegenwerking, ouzelijner. achter het Oise Aisne Kanaal, tusschen Anizy le Chateau, aan de Ailette en Boury, aan de Aisne teruggenomen. Deze beweging welke sinds dagen voorbereid was, verliep planmatig en ongestoord door den vijand. Sucoesvolle voorpostengevechten ten wes ten van Suippes. Tusschen Suippes en de Aisne, alsook tusschen de Argonnen en de Maas, zette de vijand zijne sterke aanvallen voort, gisteren waren deze bijzonder hevig en buitengewoon bloedig voor den vijand. Ondank* de groote inspanningen der laatste dagen, hebben troepen van alle Duitsche stammen, welke daar strijden, zich schitle rend endersoheidenen een voile afweersucces behaald. De Franschen, die ep bet gansclie front tusschen Suippes en de Aisne soms tot zes maai aanvallen, gesteund door sterke paut serwageueskaders, werd in verbitterde ge vechten teruggeworpen.Zijn eemg plaatselijk succes bestaat in de verovering van Souime Py en kleine terreinwinst in ons afweer front. In de Argonnen hebben wij verleden nacht tengevolge van het opdringen des vijands in het Aisedal, onze lijn lol in de streek ten zuidoosten van Binarvilie, ten /.uid westen van Apremout teruggenomen. Tegen den oosirand der Argonnen eu tegeu de lijn Apremoul-Cierges Brieulles, deed de'vijand verscheidene aanvallen, gedeeltelijk met fnssche division. Alleen bij Apremont en ten noordoosten van Cierges ikon hij voor- deelen behaie.i, doordieu hij 's morgends vroeg onze liju tot aan bet bosch van Cuuel eu Fays terug drukte. Ook hier echter, evenals op gansch het overige front zijo de vijandelijke aanvallen onder groote verliezen mislukt, door ons afweervuur in laaieu strijd van man tegen man eu uoor onze succesvolle tegenaanval len. Onze slag vliegers hebben den siorm loopenden vijand ten oosten der Aire mei goeden uitslag aangevallen. Bij de gevechten van gisteren werden meer dan 150 vijai.'deiijke pantserwagens vernield. Wij schoten gisteren 32 vijandelijke vliegtuigen eu drie kabelballons neer. Franse be bron. PARIJS, 27 September. De aanval onzer troepen in Champagne heeft zich gis teren met succes ontwikkeld, van aan Suip pes tot aan de Argonnen. De eerste vijande lijke stelling, een geweldig loopgraven ei draad vorsperringnet, dat vijf kilometers diep was, en aan welke verdediging de vijand sinds 1915 gedurig versterkingen had toege bracht, werd genomen op een front van on geveer 35 kilometers en op eenige punten overschreden. De Navarin hoeve, de Butle de Souain, de bergen van Muret, Tabure en Mesnil, Tahure, Ripont, Rouvroy, Cemay en Dor mois en Servon Melzicourt, welke door den vijand tot steunpunten ingericht en sterk verdedigd waren werden in lieete gevechten den eersten dag genomen. De vijand deed s' nachtB geen tegenaanvallen. Ondanks het slecht weder, werd de aanval heden morgend voortgezet: Hij verloopt onder gunstige omstandigheden. 's Avonds Op 27 September hebben onze troepen, dour stormwagens ondersteund, op gansch het slagfront nieuwe vorderingen gemaakt en den weerstand des vijahds ge broken, welke vruchteloos poogde onze vorderiugen te beletion. Tusschen Aubérive en Ste Marie a Py, wonnen zij terrein, on danks verscliHiae ie tegenaanvallen. Ten oosten van Souime Py drongen onze troepe op een front van ongeveer 4 kilometers over de spoorbaan van Ciiailerange eu kwamen tot 2 kilometers over de baan. In de streek ten noordoosten van Tahure namen zij liet sterke verdedi0ing8ceniruiii van Gr Oreuii eu dit dorp zelf. Meer oost waarls is Foutaine eu Bormois zelf in onze handen gevallen. Op den rechtervleugel hebben onze troepen hunoe lijnen vooruit gebracht tot op eon kilometer teujzuiieu van Bouconviile. Zij veroverdeu de hosschen van Echelie eu Cernay. Sinds gisteren maakten wij een vooruitgang, welke op sommige punten acht kilometers, bedraagt. Engelsen© bron. LONDEN, 27 Sept. Daelen onzer I® en 3° legers ouder generaals Horneeu Kyng vallen sinds heden morgend vroeg aan, in de algemeeuo riciuing van Cambrai. Ondanks ue groote sterkte der vijai.deujke stellingen hij/.ouderlijk iu dn Noordelijken aauvais aekior, alwaar bei Noordkanaal en bet open Dinsdag I October 18(8 terrein in de richting des vijands ons opruk ken zeer bemoeilijkt, werden al onze doel punten bereikt. Op onzen uitersten rechter-, vleugel, namen de Amerikaansche afdeelin gen eene reeks loopgraven en versterkte hoogten. Meer noordwaarts nam de 5* divi sie Beaucamp en zuiverden samen met Lan cashire troepen der 49* divisie, de heuvels van Beaucamp, in noord oostelijke richting naar Marcoing. In het rechter center henben de garde en troepen der 3* divisie van het 6® korpa, onder generaal Haldane, de vijan delijke verdedigingsslelli >gen teo zuiden van Havrincourt doorbroken, het dorp en den bergvoorsprong ten zuiden van het dorp bezet. Op den linkervleugel werden Sohotteu en Marinetroepen van het 17e korps, nadat zij de lijn van het Noordkanaal ten zuiden en ten zuidoosten van Moeuvres bestormd nadden, eerst door de verdedigiugsstellingen van Graincourt tegengehouden. Zij trokken om liet dorp in bet Noorden, namen Auueux en versterkt door het le korps, rukten zij vooruit. Het dorp Graincourt werd geno men en de opmarsch voortgezet tot Gam ming en Fontaine Notre Dame. In het linkerceuter vielen Kanadeesche korpsen, ouder generaal Gurrie, de bebosch- te hoogten van Bourbon aan en gesteund door de 11e divisie, deden zij beduidende vorderingen in de richting van Raiiloncourt eu Hayueoourt. Ons verder oprukken, langs weerskanten der baan Arras Gambrai, werd door de ïeverige ondersteuning van 't 22* legerkorps, onder generaal Godley, ten zuiden en ten noorden der Sonsóe en der Scarpe, krachtig voortgezet. De 56® Loudensche divisie vau dit legerkorps, trok over het noordkanaal, viel in noordelijke richting aan en nam Sau- chy-Cauchy e Sauohy Lestrée. Ten noorden der Scarpe, op den uitersten linkervleugel der Engelschen, voltooiden Schotscbe troepen de inneming van Arleux en Gonelle eu van eeu Duitsch loopgraven- sieisel, bij dit dorp.. Door bet voortreffelijk samenwerken der bevelhebbers van alle troependeelen en der dapperheid van infan terie, artillerie, tanks en luchtstrijdkrach ten, konden wij eeu volledig succes behalen met betrekkelijk geringe verliezen. Üostennjütsche bron WEEN EN, 28 September. Op het Italiaausoh Iront geen meldenswaardige gevecuisonderuemiugen. Op het Albaneesoh knjgsveld hebben onze troepen ten weaieu van tiet Ochridameer iu-ee» van de Bulgaren O', ergonomen verdedigmsvak vyaudeiijke aanvallen afgeslagen. Icaliaansche bron ROME, 27 Sepieinber. Levendige bedrijvigheid van hel wederzijdsob geschut

De Volksstem | 1918 | | pagina 1