PARASOL 0"iu ANTON IA DE WILDE AVONDBERICHT BERLIJN, 1 October (officieel) —Hevige aanvallen des vijands in Vlaanderen, lungs weerskanten van Gambrai en in Champagi e werden afgewezen. OP ZEE BERLIJN, 1 October. In het sperge bied rond Engeland hebben onze duikbooten 16,000 ton scheepsruim tot zinken ^ebraolit. De chef van den adm. staf der marine. IN DUITSCHLAND BERLIJN, 1 October. De vicekanse lier von Payer heeft langdurige beraadsla gingen gehad met de leiders der meerder heidspartijen van den Reichstag. Deze wen flchen geen koalitieministerie, dooh een ministerie, beslaande uit vertegenwoordi gers der Reiclistagmeerderheid. Men legt er zich bijzonderlijk op toe, mannen te vinden, die het algemeen vertrou wen genieten en levens het programma te vormen dat moet doorgevoerd worden. De onderhandelingen over den opstel van dit programma duren nog voort, doch het is waarschijnlijk, dai deze nog spoediger een politieker* uitslag verkrijgen, dan verwacht wordt. Intu6ScheD is het zeker, dat von Payer weigeren zal het kanselierschap aan te nemen. De toestand van Bulgariö Het is nog steeds niet mogelijk zien een klaar beeld Ie vormen over de gebeurtenis sen in Bulgarië. Naar uit Berlijn aan de Kolnische Zeitung erneld wordt, schijnt liet, dat de («rugtooht steeds voortgezet wordt. Er hebben gevechten plaats te zuiden van Sofia, doch het is niet bekend met wien. Het is dus niet mogelijk zich zelfs maar eenigermate voor te stellen wat er in Bul garia om aat. Volgers berichten uit Weenen, beeft de inmarsch van Duitsohe en Oostenrijksche troepen in Sofia, eene doorgaans goede wer king teweeggebracht. Volgens diezelfde berichten, zal er weldra een ministerie gevormd worden, waarin ver scheidene generaals eene plaats zullen heb ben. Als kabinetsoverste zou de gewezen mi nisier Peschow optreden, die in de Bulgaar- sche Kamer een grooten invloed bezit. Generaals Sawow en Todorow zouden gelast worden met de herinrichting van het leger. De eischen der Entente. AMSTERDAM, 1 Ootober. Uit Londen worden aan het Algemeen Handelsblad nadere inlichtingen geseind over het ant woord dat van wegens de Entente aan Bul garië zal gegeven worden. Behalve liet afbreken met de centraal- maóhten en de demobilisatie, zou de Entente de overlating der spoorwegen eischen, de ontruiming der bezette gebieden, en de ope ning der wegen leidende naar Turkeye, Oostenrijk en Roumenie. VERVOLG VAN De Erfgenamen van Judas en De Jood Ephraïm NAAR R. D- N. 162® VERVOLG. Het weer was fraai en zacht op den bo dem der boot lagen twee paar roeiriemen een grooten voorraad leveosiniddeleu diende het bootje levens tot ballast. Georges stapte er het eprst in. Hij hief de hand ten hemel en uitte den kreet bij de Fransche zeelieden in gebruik, die zulk eene sohoone en edele gedachte bevat A Dieü, va Ja, beiden gingen waarheen God hun zou leiden, naar hunne verlossing of naar den afgrond. IV. DE FRANSCHE VLAG. Dagen en nachten gingen voorbij. Oneindig lange dagen, gedurende welko de brandende oogen over de zee staarden dagen van angstige stilte, welke elk uur drukkender maakt. De levensmiddelen geraken uitgeput, de zee blijft zonder grenzen en oven blauw ais de hemel. Pont Joubert en Georges hadden nieti van hunne energie verloren, zij wisten dat zij hun moed zouden behouden zoolang hun twijfelachtige tocht tot opsporing van een eiland zou duren. Zij spraken weinig en dan als een hun ner de roeiriemen aan den andere overgaf drukten zij elkaar met een zwijgende wel sprekendheid da hand. Des avonds, wanneer de duisternis het gevaar en den schrik doen toenemen verhief Pont Joubert de stem eu zong een der psal men van David. Langzaam volgde de gelatenheid op het vertrouwen. Die twee lotgenooten hadden menschelijker wijze gesprokeu alles gedaan wat zij konden eenmachtiger wezen dan zij moest de wrakke boot besturen. Op een avond overviel hen de slaap of liever eene ziekelijke aandoening toen de ongelukkigen ontwaakten stond de zon reeds hoog aan den hemel zij reikten dan hunne ledematen uit, eu knielden neer, want het scheen hun toe dat hunne vermoeide beenon hen allen dienst weigerden. Meer uit gewoonte dan uit een gevoel van hoop plaatsten zij de handen boven de ver moeide oogen en de zeeman, meer gewend dan zijn vriend oui in de verte het minste teekea aan den hemel of op zee te zien, riep met ontroerde stem AMSTERDAM, 30 Septem. Reuier verneemt dat Bulgariö zich onvoorwaarde lijk overgegeven heeft. Van Dias meldt uil Londen Bulgarië onderteekende den wapenstilstand en de ▼oorwaarden der Entente. Mijnheer Cornelius DE CLERCQ Mijnheer Frans DE CLERCQ, Mej. Marie DE CLERCQ Mejuffer CLOTHILDE DE CLERCQ Mejuffer Marguerite DE CLERCQ; de familiën DE CLERCQ, DE WILDE, VAN'DEN EYNDE, VERHAS en SENEPART, melden Ued met innige droefheid, en tevens met christene gela tenheid, het afsterven van hunne teergeliefde Echtgenoote, Moeder, Zuster, Sohoonzuster, Tante en Bloedverwante, MEVROUW Echtgenoote van Mijnheer CORNELIUS DE CLERCQ geboren te Dendermonde den 20 Januari 1859, on overleden te Aalst den 2 October 1918, ver sterkt door de HH.Sacramenten der stervenden. De begrafenis en lijkdienst zal plaats hebben Vrijdag 4 October, om 10 ure, in de kerk van den H. Martinus. Vergadering teu sterfhuize Leopoldstraat, 15, om 9 1/2 ure. Een dienst van hèt Broederschap van Berm- hertiirheid zal geschieden, zeilde kerk, Maandag 7 October, om 9 uren. De Dertigsten zullen beginnen Dinsdag 15 Oc tober, om 8 ure, aan de altaar van St-Antonius, in de zelfde kerk. Een zhi! 1 Een zml Poi.t Joubert omklemde met beide handen den mast en keek in de richting waar Geor ges wees. Ja, ja herhaalde hij 1 een zeil Georges trok zijo jas uit en zwaaide er meê. Mijn God 1 mompelde Pont Joubert, wij zijn te ver dan dat zij ons zouden kunnen hooren. Dat kan wel zijn, maar zij kunnen ten minste ons signaal zien. De stuurman bracht de handen bij wijze van oen scheepsroeper aan den mond en riep O, hó schip Pont Joubert zwaaide met den jas. Men heeft ons gezien zeide de tweede stuurman van de Neptune, het schip houdt stil. Pont Joubert drukte Georges in de armen. Eu beiden weenden als kinderen. Georges bedroog zich niet. De kijkuit van het schip de Brétagne had de kleine boot gesignaleerd en nu werd on- miildelijk bevel gegeven om eene boot in zee ie laten en dan de schipbreukelingen te halen. Zes matrozen stapien er in, Georges en Pont Joubert grepen de riemen. Zij lschten en weendeu als kinderen. (Verv. ALLERBE8TEN BRABANTSCHEN KAAS ALSOOK ALLE SOORTEN VAN PAP IERENZAKKEN EN PAPIER (bijzondere prijzen voor Winkeliers) bij Cyriel Coppcns, Brusselschen SteenwegNr 7, Aalst. 1854 Spoedig gevraagd in goed huis. zeer ernstige, godvruohtige en nette Jufier, minstens 20 jaar, goed naaien en handwerk kunnende, voor twee kleine meisjes. De kennis der Fransche taal is onontbeerlijk. Goed loon. Gemakkelijke dienst. Schrijven ten bureele dezar onder de letters LH. 1826 Te koop Groote partij Meubelen zooals kassen, stoolen, enz.; schoone occasie voor trouwers. Zich te wenden Vooruitgang- straat. 5, Aalst. 1825 Seffens gevraagd, meid van 20 tot 40 jaar, in huisgezin van 1 persoon. Mag ook een kind mede brengen. Schrijven ten bureele dezer onder dn letters B. G 1X27 Uit ter hand te koop. Handels bu:s met groot werkhuis. Zich te bevra^ei ten bureele dezer. 1828 Te koop eene zoo goed als nieuwe Piano, zicli te bevragen ten bureele van 't blad, A. Z. 11. 1779 Seffens gevraagd meid 25 tot 35 jaar oud, vour huishouden zonder kinde ren. Adres ten hureele van dit blad. 1823 Te koop een schoon volledig tafel servies. Zich te bevragen ten bureele vau dit blad. 18 4 Te koop Ken brandkolfer, zoo goed als nieuw. Zich te bevragen ten bureele dezer. I8ó0 Vraagt plaaisf goede meid, bij eene dame alleen of in een klein huishouden. Adres t.«n bureele dez«-r. 1831 Seffens te huur gevraagd een of twee ruime plaatsen, kunnende die nen voor bureel.Schrijven bureel van 't blad onder de letters G. B. M. 1833 ftf&en vraagt te huren in den omtrek der Varkensmarkt, een gerieflijk burgershuis. Zich te bevragen ten bureele van dit blad. 1811 Te koopa Wederom een schoon Garnituur, bestaande uit een Canapé, 2 Fau teuls en 2 Stoelen, alsook 3 Venslergariiitu re.i met Draperie, in peluohe. Eene partij Linoleum zoo goed als nieuw. Zichtbaar bij de W® Schollaert en Zoons, Sint Jorisslraat, Nr 12. 1819 Ge ;raagd s goede meid, kunnende all*- huiswerk, Vaarlstraat. Nr 13. 1820 Studie van Notaris EEMAN te Moorsel Op Dijnsdag 8 October 1918, om 1 ure namiddag, te Aalst, Vooruitgangstraat. Nr 9, namens Dame De Witte, van Huismeubelen bestaande namentlijk uit Bed- dens, Lavaboa, Nachttafels, Spiegels, Tafels, Stoelen, Zetel, Tapijt, Kapstokken, Oleierwurk, Boeken en andere Meubilaire voorwerpen. Bloemen in potten, ledige F1 sschen, Wasch- machien,Kuipen, Stukken Boomstammen, Hof- bank, Hallton, enz. Komptanto betalingen gewone voorwaarden. 1R62 Studie van Notaris DE. WiNOT, Ie Aalst Voornoemden Notaris zal verkoopen, ten ver zoeke der erven Coppens, op Woensdag 9 October 1918 om 1 ure nanoen, ter herberg van Era. Nys, te Erpe, dorp Gemeente Nieuwrrkbrken. 1. Land, gehucht Maal, aan den Zadelweg, sectie A, n. 30a, groot 30 aren 75 cent. Gebruiker Emiel Boulangier. Gemeente Erpe. 2. Land aan den Zidalweg, sectie C, n. 395 en 396a, groot 56 aren 72 cent. Gebruikster wed. Cornells Van Hove. Verdeeld in oost- en westhelft. Gemeente Lede. 3. Eenen Meersch, Kei berg, sectie C, n. 681a. groot 20 aren 59 cent. Gebruiker Petrus Temmerman. 1838 Studie van den Notaris D£ VUYST, te Bursbeke. De Notaris DE VUYST, te Borsbeke, zal ten ver/oeke van wien het behoort, openbaar ver- kocpen, ter herberg van Itené Watié, Provin cialcn Steenweg, op Maandag 7 October 1918, om 2 uren namiddag Gemeente Herzele. Koop 1. Een blok Zaailanden, gelegen aan den Provincialen Steenweg of Vier Wegen, ver deeld als Volgt 1. Een perceel Land, zelfs Bouwgrond, deel van sectie B, Nr 138a, groot 15 a. 3d c. Moetende desnoods los, rede en dreef vsrlee- een aan volgende deden. 2. Een perceel Land, alsvoren, Zolderstraat, sectie B, Nrs 132 en 133, groot 88 a. 25 c. In \ier gelyke doelen van oost tot west. Koop 2. Een peerceel Zaailand en beste Weide, a in de Statie, sectie B, N°s 355, 356 en 58 groot 85 a. 8 c. In twee deelen den hellt ten noorden en den helft ten zuiden. Gemeente Hillegem. Koop 3. Een perceel Land en Bouwgrond, op 't Speelveld, sect. B, N° 6S3a, groot 13 a- 60 c. Koop 4. Een perceel Land, op 't Speelveld, sectie B, Nr694, groot 17 a. 60 c. Koopen 3 en 4 in gebruik bij Honoré Ponnet. Koop 5. Een perceel Land, op den Molen- kauter, sectie B, Nrl *52 en 251, groot 50 a. 90 c. In twee deelen 20 a. ten westen en 30 a. 9ü c. ten oosten. In gebruik bij De Smet en Van Laethom. Koop 6. Een perceel Land, op Molenkau- ter, suctie B, Nr 207, groot *1 a. 90 e. In gebruik bij Victor De Pelecyn. Gemeente Oombergen. 1 Koop 7. Een perceel Land, op Cotthem, sectie 13, Nr 976a, groot 16 a. 50 c. In gebruik bij Prosper Van Cauwenberghe. e koopt Eene sohoone piano met Ktfen vpaagt een meisje om in het gekruiste cordons, zoo goed als nieuw. Zich huianouden te helpen en met kinderen om te bevragen ten bureele van het blad. 1829pe jjaan, Meulescbelleatraat, 17. 1858

De Volksstem | 1918 | | pagina 2