Da OorloosGhadets'rQGodiRg Da bijz nders Lichting van 1919 Es&eplsclitlsbelA ia Se Kamer nieuws internationale toestand ■BB— t Mwaa Maurice-Augusta Van Mossevelda Constant FAN OER MAEREN CENTIEMEN ia^Sliii Bs aircsïosalsste vaa flea Senaat Priesterlijke benoemingen Laatste tijdingen STADSNIEUWS Vier'Sii'teintigsie Jaargang nummer 240 Zondag IQ en Maandag 10 December 1918 Druklier-UitgeverJ. Van Nufeel-De Gendt. DAGBLAD Eureelen Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Maanden geleden reeds, waren wij zinnens een guldenboek uit te geven, waarin zouden prijken, de Aalstersche helden gevallen op het veld van eer, verder degenen die als bannelingen in slavernij stierven of stervend naar huis gezonden werden: deopgeëischten. Vele ouders wier zonen voor het Vaderland gevallen waren, zonden ons alsdan reeds eenephoto van hunne helden, doch wij konden ons voorne men niet ten uitvoer brengen. Ge be zettende overheid kwam er tegen op. Thans zijn wij vrij, maar ongeluk kiglijk is do lijst der- gevallenen ook veel langer geworden. Wij vatten ons ontwerp weer op, en doen een oproep tot alle inwoners van Aalst, die een zoon, broeder of echtgenoot, 't zij gesneuveld, 't zij aan martelingen, in krijgsgevangenschap of als banneling bezweken, hebben, opdat zij ons een portret van den duur baren verdweneno te willen zonden, met zooveel mogelijk inlichtingen dag der geboorte, regiment of dag der opeisching, plaats en datum van overlijden, enz. Voor wat de gesneuvelden betreft, zullen wij trachten, zóóveel mogelijk eenige wichten te bekomen over de omstandigheden hunner dood. liet Gulden boek, zal dus een blij vend aandenken zijn aan den wereld oorlog, dat onze helden zal vereeuwi gen, daar het hoek in alle huizen op de eereplaats zal prijken. Wij durven verhopen, dat geen en- kol onser stadgenoolen, gesneuveld of op. sudors v.- ij zo voor het Vaderland gestorvon in dit eeraboek zal moeten ontbreken. Alle inlichtingen worden vair lieden tif met. dank ontvangen ten Lureele der Volksstem. Kerkstraat. Zoodra wij eenigszins schatting kunnen maken over do onkosten, zul len wij inscbrijvingslijslen rondstu ren, om te weten hoeveel exemplaren er van hot Guldenboek moeten ge trokken worden 'Wij hopen dat geen enkel Aalsterscb gezin iiet boek zal willen missen, 't Is eene eereschuld tegenover onze Aalstersche holden, hun aandenken steeds voor onzo oogen te hebben. S'oe die in 1871 seregslii werd. Nog is de eerste termijn van den wapen stilstand niet afgeloopeu, en reods wordt van alle zijden liet groole vraag&tuk der schadevergoeding door de overwinnaars le oisohon, op't tapijt geluvckl. Tevens vraagt men zien mot spanning af, hoe de overwon nenen eene schuld van dien omvang zullen kwijten. Mon goochelt met dijfers en waagt zich bijwijlen aan do meest ongerijmde vcronderstolliugon. Een vrij gematigd artikel van de Daily Telegraph over dezo brandende kwestie verdient onze aandacht. Do schrijver begint livet eene schatliug van de DuUsche solvabi liteit; dezo acht hij ruimschoots voldoende om ook aan do zwaarste eischen het hoofd te bieden. Hij is van meening dat Duilsch- lands minerale rijkdommen alleen reeds op 25U miljard p. si. kunnen worden geschat. En wat betreft do schade, door da Gealli eerden geleden, die bedraagt, volgens zijn oordeel, niet meer dan. 1 milliard 500 mil- Hoon p. St., un hunne oorlogskosten too wat 5 milliard. Wat Duilscliland niet in klinkende munt kan afdokken, zal het betalen in werkkrach ten en materialen. Het is in staat, derenlo een or schadevergoeding van minstens vijf milliard p. st, to betalen en voor de rest zijner schuld zijn natuurlijk rijkdommen in pand lo geven, zonder dat dïo ontzaggelijke operatie, stilstand of vertraging in de eco nomische evolutie der wereld zou teweeg brengen. Eörst in 't begin der X!NU eeuw word het systeem dor oorbgsschadeloosstellingan iu praotijk gebracht, en wel door Napoleon. Ia 1815 eisohten de Geallieerden 700 miilioeu van Frankrijk. Destijds bad men zelfs geen flauw denkbeeld VMn eischen zoo als ia 1871 door Duitsoblond aan Frankrijk werden gesteld 5 milliard eene fabal achtige som 1 Die som moest bijna geheel aan den geldvoorraad van 't over wonnen land* ontnomen worden, en daardoor werd do natie veroordeeld tot den gedwongen koers. 't Lag 'in de bedoeling des overwinnaars, op dio wijze een muutkrisis le veroorzaken en daardoor Frankrijk te verhinderen, zijns militaire krachten to herstellen. Den 10 Mei werd te Francfort het defini tieve verdrag geteekend; een half milliard moest worden gestort binnen de 30 dagen, na herstel van 't gezag der regeering to Parijs; een milliard in 1871; wederom een half milliard vóór den 1 Mei* 1872. Wat betreft de drie laatste miljarden,klie moesten worden betaald op 2 Maart 1874, vermeer derd met do intresien can 5 t. h. Frankrijk handelde sneller dan de veel- eischcnde overwinnaar had voorgeschreven: zijne wonderbare, onuitputtelijke energie uitte zich op 66ne wijze, die men al ook te ipoedig vergelen hooft. Data en cijfers zija hier uitermate welsprekend Den 6 Juni, nauwelijks eenige dagen na de bekrachtiging van het verdrag, diende liet Gouvernement vastberaden een ontwerp van leening in, ten bedrage van 2 milliard. Den 20aten w erd die leening met algemeene stemmen goedgekeurd. Den27sten werd de inschrijving geopend, en, don 27sten tegen den avond werden do winketten gesloten, daar reeds voor 4 milliard 500 miliioen was ingeschreven !l En dat in eenige uren De inschrijvers waren ten getalle van 131.906. Het buitenland had voor meer dan een milliard geteekend. Dat die schier onge looflijke resultaten, da bewondering van geheel do wereld wekten, behoeft wel met {6»ogd. In verband met ae rest uer oorlagsschade vergoeding sloot Frankrijk don 20 Juni 1872, le Versailles, mot Duitschlaud een nieuw e overeenkomst, afwijkende van bol verdrag van Francfort. Bij dio nieuwe overeenkomst verbond zich Frankrijk, in do tijdruimte van September i872 tot Maart 1875 do nog overblijvende drie milliard af le doen. Van zijn kant stemde Duilscliland er in toe, naarmate de betalingen plaats vonden do zes bezette departementen lo ontruimen. Frankrijks geheim oogmerk was de bevrijding tan zijn grondgebied binnen den kortst mogelijken tijd. Dan, nu zullen onze verbazing on bewon dering nog hooger stijgen. Do leening werd 15 Juli gestemd en den 28ileu werd de inschrijving geopend. De aangeboden som men bedroegen niet min dan 42,816,096,551 de loeniug was ruim twaalf maai vol- teekend Het publiek had. veertig milliard te veel aangeboden. Do Schatkist weigerde 40,317,351,922 frank, terwijl het aantal inschrijvingen 814,276 bedroeg. Zoo werd, tot verbazing van geheel de wereld, de «Duitsche rekening» van 1871 betaald. Vooral do Amerikaansche pers was onuitputtelijk in loftuitingen Jacques Bonhommo had Jonathan in verbazing gebracht. De Duitschers hadden er toenmaals waar- ichijniijk g8ea. vermoeden van dat zij een maal wei zouden doen dat voorbeeld te overwegen. Dat oogenblik is nu gekomen, ©n bij hetgeen er nu moet worden betaald, is 't sommetje van 5milliard con «bagatel». Do Kommissie van den Senaat, gelast mol het opstellen van het antwoord op do troonrede, heeft Donderdag een vergadering gehouden, onder voorzitterschap van baron de Favereau. Het vet'slag van M. Brauu, in zake de taalkwestie, werd langdurig be- 'sprokon. De Kommissie eischt de algeheele gelijkheid en ia van oordeel dat do huidige hoogeschooi to Gent moei behouden blij ren. Eenige leden maakten voorbehoud voor wal hal Algemeen Stemrecht betreft, niat in zake van beginsel, doch op heUpunt te welen wanneer de eerste toepassing zal plaats hebben. Het anlwoord-onlwerp werd ten slotte aogenomen. Men dertkt'niet dat er Donder dag eene bespreking zal plaats hebben in de Saaaatziltiug. Het gouvernamant heeft ter Kamer een wetsontwerp ueergele.d, betrok hebbende op de bijzondere lichting van 1919. Dit wetsontwerp heeft voor doel, zoo spoedig mogelijk een nieuw leger te lichten, om de soldaten welke den oorlog mode maakten, naar huis te kunnen zenden. Dit leger zou samengesteld worden uit jongelingen, dio door hunnen ouderdom behooreu lot de lichtingen van 1914 to. 1919 en nog geen legerdienst deden. Om de rekruleering te bespoedigen en onze veteranen zoo gauw mogelijk naar huis te zenden, stelt het gouvernement vóór, de inschrljvingsformalilei'.on weg te laten en dit jaar nog de eenige rechtspleging, zoowel in eersten aanleg als in beroep, bekrachtigd door het besluit wet van Le Havre, toe te passen. Er zullen dus aanwervingskommbsiën ingesteld worden, in plaats van de milicio- en bekwaamheidaraden, en provinciale kommissiën komen, in plaats der beroeps- raden en revisieraden. Hot wetsontwerp bevat ook nog eenige wijzigingen in zake de ontslagingen. Worden bepaald o .inlagen Dogenen, wier vader of twee broeders voor den vijand gedood werden, overleden tengevolge hunner verwondingen, sinds zes maanden als verdwenen opgegeven zijn, of tijdens de bezetting hun leven offerden voor het vaderland; Degenen die drie broeders in dienst heb ben of hadden gedurende den oorlog,'t zij in het Belgisch leger, 'i zij in een der verbon den legers; Degenen die door den vijand gevangen genomen werden, tot a zij trachtten de grens over te trekken om dienst te nemen in hel leger, en die uit dien hoofde, gedurende ten 'minste zes maandea van hunne vrijheid beroofd werden. Indien verscheidene zonen eener zelfde familie deel moeten maken van de hij zonder lichting van 1919, zullen or slechts drie aangeduid worden, inbegrepen, don dienst welke thans gedaan wordt of gedurende den oorlog gedaan werd. In dit geval zullen de vrijstellingen beginnen met de gehuwden, dan aan dezen dio 'tot de oudste klassen behooren. Do vrijstelling voor 1 jaar door artikel 16 der miiitiewet, toegestaan aan de leden eener godsdienstige vereeniging, aan de studenten in godgeleerdheid, aan de leerlin gen der normaalscholen en aan degenen die zich tot onderwijzer voorbereiden, wordt afgeschaft. Dezen zullen echter slechts bin nengeroepen en in bijzondere diensten inge lijfd worden, indien de noodwendigheden van den militairen dienst zulks vereiscben. De tijdelijke vrijstelling blijft behouden, voor de leerlingen marineofficieren, do jongelingen in dienst der kolonie en de weciuwenaars met kinderen. Van don anderen kant wordt da vrijstel ling als familiesteun door het wetsontwerp afgeschaft. Er ia inderdaad gedurende hGt lange tijd stip der" bezattiug vastgesteld geworden, dat de vrJjgesteidën in 't algemeen eerder een last dan een steun waren voor hunne familie en'het is te voorziendat dien bedroevenden toestand zal voortduren, zoolang onze nij verheid niet ten volle hersteld is. liet gouvernement reltont op eene spoe - dïge stemming van liot wetsontwerp, ten einde tie klas van 1914 nog miuden Januari te kunnen binnenroepen. Deze van 1915, 1916, 1917 en 1918 zullen in de eerstvol gende, zes maandeel opgeroepen worden en deze van 1919 rond September. Het welsontworp geldt enkel voor de lichting van 1919. Voor de lichting van 1920 zal do gewone wetgeving gelden. De kwestuur der Kamer heeft een geluk kig gedacht gehad. Zooals men weet, zullen Dinsdag aanstaande, do gezanten van Ame rika, Holland en Spanje, onze beschermers gedurende de Duitsche bezetting, plechtig ontvangen worden. De kwestuur der Kamer heeft besloten, tot die plechtigheid 160 politieke gevange nen, thans teruggekeerd uit .do Duitsche gevangenissan en kampen, uit te noodigen. Deze dappere vaderlanders zullen in de opaubaro tribunen voorbehouden plaatsen hebben. Al de groole siaatskorpsan zullen uitgenoodigd worden. De voorzitters van Kamer en Senaat zullen aan de gozauten van Amerika, Spanje en Holland, de erken telijkheid van het land betuigen. Dramatische aanhouding van een spieën, te Verviers Een nijveraar van Verviers, Hubert Kin gen, 55 jaar oud, van Duitschen oorsprong, had gedurende de Duitsche bezetting voort durend alle mogelijke inlichtingen verstrekt aan de bezettende overheid. Volgens zijno minnares zotte hij thans nog zijn vuil stielken voort en was hij be taald geworden tot einde Januari. Daar de policie van Verviers geene beve len ontvangen had, vergenoegde zij zich met den kerel van nabij le bewaken. Gisteren kroeg oen soldaat het echter in het hoofd, hem aan le houden. Reogeu ver stond liet echter zoo niet en nam de. vlucht. De soldaat loste eenige schoten ia do lucht, waarop de spioen in huis vluchtte. Weinige oogenblikken later klom hij over den achtermuur, sprong in de Vesder en poogde erover te zwemmen. Engolsche soldaten, die hem ocht9r ook in 't oog hielden, bedreigden hem met hun geweren, en half verdronken trok Hingen terug naar huis. Nu poogde hij langs de daken weg te vluchten, doch de Engolsche soldaten «cho- ten ook in de lucht en de kerel kroop ïerug door het dakvenster op don zolder, waar hij aangehouden werd. Slechts mot de grootste moeite kon men hem aan de volkswoede onttrekken. Hij word opgesloten in gezelschap van 6 andere Duitschers, die men ook verborgen had gevonden. Wal België vragen zou Uit Londen wordt gemold Het Belgisch dagblad La Métropole, verschijnende te Londen meldt dat M. Paul Hiiysmans, mi nister van buitenlandsche zaken, den 2 De cember de volgende verklaring aflegde, no pens de oischen die België zou doen gelden bij de vredesconferencie. België zal eischon dat Duilscliland al de miljarden weorgeve uit de nijverheid en andere domeinen uitgeplunderd. Over de grondgebiedswijzigingen kon de minister zich nog niet bepaald uiten, doch hij herinnerde aan den geest der troonrede, voornamelijk voor wat betreft do verklaring van waardeloosheid van het verdrag van 1839, door hetwelk België de voornaamste doelen verloor van Limburg en Luxemburg. Belgische sleden werden aan Holland ge hecht en de Schelde werd onder Hollandsche heerschappij geplaatst. Die geest geeft zekere aanduidingen no pens de eischen die doorBelgiö voorgebracht worden. Holland zal zijno rechten moeten afstaan, om het even dewelke, op de internationale rivieren. Zijne Hoogw. de Bisschop heeft benoemd: PastQordekon teHammo, den Z. E. H. Do Meester, id. le Herzele. Onderpastoor to MeirelbJke, dan |E. H. De Deyn, surveillant in do Normaalschool to St Nikolaas. Een beul van België aangehouden Uit CobleDlz wordt gemeld, dat da Dun- scho generaal Touhong, die kort na het uit breken van den oorlog gouverneur van Bel gisch Luxemburg benoemd was, le Thrior aangehoijden is. Hij werd te Metz aange houden. Naar het schijnt heeft Tonliong te Aarlen talrijke onschuldige burgers zonder..andoren vorin van proces doen door don. kop Schie ten. Do laffe kerel zal zijne vordiendo straf niet ontgaan. Duitschland moet $L da oorlogskosten batalen M. Lloyd Georges, in eene redevoering te Bristal, verklaarde, dat do Kommissie dor Verbondenen, gelasr met het onderzoek over do solvabiliteit van Duitschland he trekkelijk de oorlogskosten, nog niet verga derd is, doch dal de Engelsche Kommissie, welke een verslag neerlegde, van oordeel is, dat het mogelijk is van Duitschland de totale som der oorlogskosten te eischen, zonder dat het noodig zou zijn, lang oen bezettingsleger in Duitschland to houden, noch do belangrijke hoeveelheden Duitsche koopwaren aan te slaan. Vervolgingen legen tv;ee Kamerleden Men bevestigt, dat in de' Kamer toelating zal gevraagd worden om vervolgingen in lo spannen tegen de volksvertegenwoordigers Augusteyns en Henderickx, thans als akli- visten aangehouden. Een Turksoh leger geeft zich over. Saïd Pacha, bevelhebber der Turksche troepen welke in do streek van Aden legen d© Engelschen nog vochten, heeft zich op 11 December met zijn staf overgegeven. Da voorbereidselen tot den Vrede. De D&ily Mail is van oordeel dat de voorbereidende Conferencie voor den vrede niet zal plaats hebben vóór Kerstdag, daar de voorbereidselen zolf niet ver genoeg zijn gevorderd. De verbonden gouvernementen onderhandelen thans om den datum vast te stellen. Het ia M. Clemecceau, die de ope- uingskonferencie zal voorzitten. Eeno kostbare ontdekking In een der ministeriên te Brussel, waar de Duitschers tal van papieren moesten laten liggen, heeft men de lijst gevonden van do Duitsche nijveraars, die machienen, gestolen in België, in hun bezit hebben. Een geschil tusschen Oostenrijk en do Tscheek-Slovakken De betrekkingen tusschen Oostenrijk en de Tscheek-Slovakken zijn zeer- gespannen. Do Tgcheeksche gezant te Weenon, heeft gedreigd, de stad te verlaten met heel het personeel. Dan zou iiet wapenstilstandsver drag niot meer geldig zijn. De bevoorrading in voedingsmiddelen on kolen wordt onmogelijk, daar de Tscheeken alle verkeer wegen belemmeren. De kwestie van Slesvig-Holstein ïn gevolge eener nota, door het Deensch gouvesaement aan de Verbondenen gestuurd in betrek met de nationale verzuchtingen der inwoners van Slesvig, die hunne we- derinlijving bij Denemarken vragen hebben do Verbondenen besloten, het Deensch gou vernement te verzoeken, eene formeele aan vraag te doen, welke op de vredeskonferen- cie zou voorgelegd worden. ZONDAGRUST. Zondag 15 December, zal alleen openblijven, van 's middags tot 'b middernaohls de dienstdoende Apotheek van M. VAN CAELENBERG, Leopold 's traat. Qe onpartijdige Houtbaworkersbond doet eono oproep tot alle vereemgde en onvereenigdo schrijnwerkers en meubel makers op Zondag 15 December, om 3 ure, bij de weduwe Frans De Moor, Borluut- straat, 24. Niemand outbroke. Dagorde Loonkweslio en arbeidsvoor waarden. 211 uö ztossaSea* êsoqSsïi van 5 0/0Belgische schatkislboua uitkeerbaar den 1 Docembör 1921 Roos. Geerinck De Naeyor5% 495 fr. Uitbetaling van alle koepona Vernieu wing van titels enz' bij M. Robert Van de Lanote, wisselagent, Esplanadestraat, n. 18. Aalst. 206 CONGREGATIE VAN 0. L. VROUW (Klapstraat). Toekomende Zondag, 15 dezer, ten 3 1/2 uren, vergadering voor do Gongre- ganiston, in do kerk der EE. PP. Jesuieten. DELEDEN DER PENSIOENKASSEN Ons Welzijn, Voor den ouden dag Wie zaaitmaaitmogen zich wenden tot E. II. De Meester, Dendermondsohe Steenweg, IS, voor de stortingen van 1913 en allerlei inlichtingen, Maandag 16 en Dinsdag 17 Docember, van 9 tol 12 uroa en van 1 tot 4 uren. Na dio dagon worden geene stortingen meer aan voerd. Mijnheer Constant WILLEMS Mevrouw Constant WILLEMS, geboren Cesarina MON SIEUR M' Tlico phi ie WILLEMS COENE, soldaat bij de Grenadiers cn hun Kind Maria Mijnheer Seraphien WILLEMS Mijnheer Va lerie W1LLEAIS-VAN S TICHEL, soldaat bij het s?2® Linie en hun Kind Constant; Mijnheer Adhomar DE IiAEClC-WiLLEMS en hun Kind Carolien. Mijnheer Judocus WILLEMS, soldaat vrijwilliger bij het Belgisch leger Mijnheer Albert WILLEMS MejufTer Delphina WIL LEMS Mijnheer Petrus WILLEMS, Mejuffe# Maria WILLEMS, molden Ued., met innigo droeTheid doeli met christouo gelatenheid het pijnlijk on onherstelbaar verlies welke zij ko meet te ondergaan door het afsterven van hunnen teergeliefden Zoon.. Broeder, Schoonbroeder, Oom en Bloedverwant, MIJNHEER ALPHOJVSHfS WILLEMS soldaat vrijwilliger bij 'i i'Jf Genie, lc compagnie geboren te Aalst, den 11 April 1S91 eu overleden in het Hospitaal te Brussel, den 8 December 1818 na 4 jaren roemrijk to hebben gestreden op het veld van eer, 'versterkt door do lill. Sacra menten. De Lijkdienst tot do welke Ued., wordt uitge noodigd, zal plaats hebben, Maandag 16Decem ber 191S, on: 8 uren, in dc kerk van Onze Lieve Vrouw Bijstand, to Aalst-Afijlbeok. Vrienden en konnissen die bij vergetelheid geen doodsbericht zouden ontvangen hebban, worden verzocht dit bericht als dusdanig to wil len aanzien. Mijnheer Jozef BURNY Mev. Jozef BURN Y, geboren Maria-Thereaia VAN SCHOOR Me- juffor Maria VAN MOSSEVELDE Mejuffer Alice VAN MOSSEVELDE Mijnheer Nestor VAN IvIOSSEVELDE Mejufï'er Maria-Houdrika BURNY dc Familicn VAN MOSSEVELDE, VAN SCHOOR en BURNY, meiden U met innige droefheid het onherstelbaar verlies dat zij komen te ondergaan door het afsterven vaa hunnen diepbetreurdon Zoon, Broeder cn Fa milielid, MÏJJNHEER soldaat bj het le Jagers te paard, geboren te Roesselaere, den 19 November 1887, gesneuveld op het veld van eer, aan den IJzcr, den 24 Oktober 1914 en begraven te Kales. Een plechtige Dienst, tot dewelke Ued. uitge noodigd wordt, zal plaats lmbben Maandag 16 December 1918, om 10 ure, in do parochiale kerk van St. Martinus, to Aalst. Juffrouw Irèno VAN DER MAE REN Mijn heer Alfred VAN DER MAEREN Juffrouw Germaine VAN DER MAEREN Mevrouw W® Eduard VAN DER MAEREN-T Kint, Kinderen cn Kleinkinderen Mynheer en Mevrouw Denis ASCOOP-VAN DEN J3ERGHE Mijnheer en Mevrouw Jan VAN DEN BËRGHE-VAN MEL- KEBEKE en Zonen MÜ«keer Gustaaf VAN DEN BERGHE-dOEMAN en Kinderen Mijn heer Cyriel VAN DEN BER.GHE Juffrouw Mathilde VAN DEN BERGHE, melden Ued., mot diepe droefheid het pijnlijk on onherstel baar verlies dat zij ondergaan door het afsterven van hunnen teerbominden Vader, Schoonbroe der, Oom en Grootoom MIJNHEER WEDUWENAAR VAN MEVROUW LEONIE VAN DEN BERGH'E Burgemeester der gemeente Rcssegem, sedert 2ó jaren. Voorzitter van het Landbouiccomicc Herzele, geboren te Ressegem, den 20 Ma^rt 1832 en er godvruchtig in den Heer ontslapen dep 12 De cember 1918, voorzien van de HH. è^q/ïinjQten. Zij bevelen zijne zigl in uwe De plechtige Lijkdienst, gevolgd VSh de Ter- aardbestelling tot dewelke Ued., uitgenoodigd wordt, zal plaats hebben in de parochiale kerk van Rcssegem, Maandag IC December 1918, Ota 10 ure voormiddag. Men zal vergaderen ten sterfhuize, om 9 X/4 ure, 'De Vigiliën zullen gezongen worden daags ia voren, om 2 1/2 ure namiddag. Eene gelddceling zal gedaan wordon aan da arrpen der gemeente. Vrienden en Kennissen worden vortooM dit bericht als uitnodiging te willed aanzien.

De Volksstem | 1918 | | pagina 1