"parasol Da pais vaa president Wilson Vijf«en»twintigste jaargang nummer 5 ïisfl^S De Duitschers buiten De invoerkwestie 8e Erfjjenar.en vsn Judas en De Jood Epiiraïm Hun grootste Schande Wilson bij den Paus ,m w iinwuwuMiiaw 5 CENTIEMEN Oinsnag 7 Januari 191*' 'fclhsBifia# a Drutter-tlitgever: J.-Van Nüitel-De Gëndt. Bureelen Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. ad JMIli. I »t Onder de menigvuldige redens van onte vredenheid, die ieder echte vaderlander ont stellen, moet zonder twijfel de tegenwoor digheid van menig Duitscher in ons land aangestipt worden. Als de Duitschers hier binnenkwamen, moesten wij iedere maaud naar de melding; al onze slappen werden geteld en vervolgd; onze eotwaren werden ons afgenomen en wie een van die tweevoetige dieren, een commandant of feldwebel met name, in de ooreii durfde zien, werd rap in den bak gedraaid. Wat gel)9urt er nu Vele duitschers in Brussel, in Antwerpen en andere steden reizen en loopon vrij rond; onder hen zijn cr die over enkele weken ons volk nog onder den hiel hadden en ons uitscholden als schweinhunde 't Is eene schande en eone lafheid van ons bestuur, zulke mannen onder de Belgen te dulden; te meer dat zij ons met oogen bezien alsof ze zogden Ziet, wij hebben u over wonnen, maar gij hebt ons niet kunnen overwinnen En met hunne lage ziel en met listige voorwendselen, kruipen zij verder ons land binnen, zoeken zelfs vroegere handels betrekkingen aan te knoopen, met dezen wiens harte nog bloedt van de wonden, hun docrde Duitschers geslagen. Zij komen hier op een grond, gedrenkt met het bloed onzer kinderen, en komen als vuige lieden de pui oen aansohouwen die hunne barbaarsche handelwijze heeft opgestapeld en durven spreken met belgen wior zonen in dwang arbeid werden doodgeslagen of afgemarteld. Vanwaar nu die toegevendheid Waarom deze zwakheid of schuldige nalatigheid De Duitschers buiten zoo roepen onze mannen, ODze kinderen, onze verminkte soldaten, onze zieke arbeiders. Zal de Justitieminister luisteren naar de taal der rechtmatige vergelding of zal hij toegeven aan de roode leiders van het Duitsch bestuur Wij zijn voor alles belg en het gestorte bloed zal niet roekeloos met de voeten worden getreden, want als ons landsbestuur do overwinning niet kan benuttigen, dan zou hot volk zelf wel eens kunnen opstaan om met de roede der gerechtigheid de grijze barbaren uit het land te slaan Dat is eene taak, die met deze van de fc©W€»©l*8»feaaïn|i3 «n van de hePOp» bOuwirtg wara Ê2e3&s© V6el belang rijker is dan het geknoei over het zuiver algemeen stemrecht voor kinderen of zoekt men liever ontevredenheid te zaaien om storm te maaien ten voordeele der roode schuur Jane. De vrijgegeven predukten Do invoervergunningen, te Havre bij wetsbesluit bepaald op 7 November 1918 werden door do ekonomische politiek der Bondgenoolen aan do Belgische Regeerinp opgelegd, en in strijd met wat sommigen denken hangt het van haar niet af ze te handhaven of in te trokken. Gelukkig heeft dio politiek veranderingen ondergaan, welke aan hel beginsel van de vrije handelsbetrek kingen vo jrdeeiig zijn. Bij toepassing van ari. 5 van het K. B. van 11 December 1918, geeft de minister van Staathuishoudkundige Zaken de invoer in België vrij voor volgende voorwerpen, wareD, enz. Naarmate de on derlinge ekonomische politiek der Bondge noten zal wijzigingen ondergaan en er bestaan redenen om dit te verhopen zullen VKRVOI.O VAN NAAR R.- D. N« 199' VERV0L6. Terwijl ik aldus weende legde iemand mij de hand op den schouder, ik zag op, een priester stond naast mij. De eerbiedwaardigheid van zijn gelaat viel op mij als een weldoende dauw bij trachtte mij te troosten. Ach, zeide ik tot hem, gij zoudt niet aldus tot mij spreken, indien gij mijne mis daad kendei. Ik zie slechts uw lijden. Ik ben een moordenaar Wie zegt u dat Gaïu geen berouw had? Ik stiet dien vriend terug, mij door den godsdienst gezonden. Ik ben protestant en de priester was van uwen godsdienst. Ik ging weer naar huis, besloten mij bij de politie aan te melden. Ik dacht dat als de wet mij vervolgde, mij in de gevangenis wierp, mij het schavot deed beklimmen, ik zo6r verlicht zou zijn. Den volgenden dag ging ik naar het go- reoht. 1)ö commissaris hoorde mij geduldig aan, ondervroeg mij, raadpleegde papieren en zeidc- Gij bieldt veel van uw vriend, mijn heer. De getuigen van het ontzettend too- neel bevestigen ual gij driemaal uw leven gewaagd hebt, om dat van Ned Lowes t8 reuden. Hij was een sterk jonkman, gij zijt ▼eel zwakker, er is niéts vreemds m dat uw nieuwe vrijgevingon plaats hebben. Er dient dienomtrent opgemerkt dat de afgifte van vergunningen voor stoffen, kleeding, schoeisel, zeep enz. niet tot de bevoegdheid van het ministerie van Staathuishoudkundige Zaken behoort. Er dient ook gezegd dat voor den invoer van drijfriemen en drijfkabels, uit leder of uit balata, steeds een vergunning noodig is, maar dat deze door den Minister zal verleend worden, telkens de aanvraag met het herstel van het bedrijf in verband staat i Lijst A. Produkten waarvan de invoer in België vrijgegeven is: Paarden, planten, boomen en struikgewas in leven hofzaden, boschzaden voederzaden oogst in garven of in halmen draf van brouwerijen en sto kerijen hooi sirooigroen voederaller hande soorten beeten ruwe rubber ruwe of geraspte kurk kurkenstoppen aller hande voorwerpen in kurk; zeegras zee wier vogelpluimen voor beddegoed been hoornkern ivoor sponsen aarde grint zand ruwe diamant geslepen diamant echte perels halve edelgesteenten ruwe, gekapte, gezaagde, gepolijste of behouwen bouwsteen slijpteenen; stoenen voor steen druk gipssteen molensteenen dakscha liën; cement; allerhande werken in cement; kalk; pleister gewone baksteenvuurvaste baksteen allerhande pannen drainebuizen voorwerpen in gemeen aardewerk, in aarde of iu zandsteen; coramieko tegels en vloer- steenen; allerhande gleiswerk, gekleurd, blank, beschilderd of verguld; porseleinen vloertegels; porseleinen, knoppen voor het vervaardigen van raekanieke stoppen; ven- terglas; spiegels; tegels, vloerateenen en platen in glas; uurwerk en ponduulglazen, optisch glas; glazen pannen; holglaswerk; glaswerk in kristaal; flesschen, 'flaschjes. bonbonnes, kruiken io glas; allerhande in strumenten voor laboratoria en wetenschap pelijke doeleinden in glas; schrijfmachines; rekenmachines; regialreerkasijes, enz.; gas meters vloeistofmeters; kinderrijtuigjes; naaimachienen, toebeh oorten en afzonder lijke stukken; naalden voor naaimachienen; allerhande spelden, gewone naalden; spaden, harken; zeisons, sikkels, rieken, houweelen, pikhouvveelen, snoeimessen; scharen; koud- beitels voor meubelmakers, beeldhouwers, echrijuwêrkors, draaiers, enz. dubbele scharen; schoenmakers, schrijnwerkers en limuiermanspassers, houthakkersbijlen; liak kersbijlen; hakmessen; beenhouwers, huid- vetters, kuipers en leertouweraraossen messen voor vilt; aanbeelden; bankschroe ven; bijlen; lardeerpriemen voor huidevet ters, beenhouwers, enz.; vijlen, hamers; schaven; zagen; boren; tangen; schroef- draaiers; allerhande sloten: koperwerk voor meubeleering; koffie of pepermolens uiteen genomen of niet; sloptrekkers, strijkijzers; kook en braadpannen; allerhande keuken- gerief; kleiu ijzerwerk; mes werk, kachels, braudkoffers; stoven, warmtetoestellen radiatoren voor centrale vermarmingstoe- stellen; petroleumvuren; elektrisohe vuren; gasvuren; allerhandelantaamen; petroleum lampen en toebehoorten; gasbekken; gloei - hoedjes; elektrische booglampen eu stukken afzonderlijk; olektrische gloeilampen; stiffen voor booglampen; draad voor elektrische leidingen izoleerbuisjes voor elektrische leidingen; sokkelten, uitschakelaara.stroom- afoamen en zolatoren voor elektrische installaties; wagen en balansen; kraan work; instrumenten en toestellen voor wetenschap pelijk gebruik; heelmeesterstuig; optische instrumenten mandenwerk allerhande borstels en kwasten; panhouders en potloo den; stijfsel; vuurslokjen; verven bereid of niet' olie of alkoholvernis; blink, boenwas, zalven, vetten dienende tet het doen glanzen vriend u meegesleept zou hebben. Zijne handen grepen u vast, lieten u los, daarna kwaamt gij boven. Neen, neen! riep ik, ik heb hem te- of lot het reinigen van meubelen, parketten, metalen, enz.; schrijmwerkeralijm; artsenij; boeaeo, dagbladen, tijdschriften, publicaties speelkaarten; schrijfpapier, reisgoed. Brengt uw geld weder in omloop Het gouvernement doet een beroep op de vaderlandsliefde van het publiek. Dat, zoolang hier te lande de papieren marken gedwongen koers hadden, niemand gaarne zijn voorraad deugdelijk Belgisch geld aansprak, laat zieh begrijpen. Men bewaarde dat geld zorgvuldig, hield het zoo goed mogelijk verborgen. Maar nu de marken -verdwenen zijn en het Belgisch huishouden weder op streek moet worden gebracht, bostaat er geenerlei beletsel om het gemunt geld en de oude biljetten dor Nationale Bank weer in omloop te brengen. Velen onzer landgenoten blijven niettemin hun geld verbergen, en dat zonder het minste profijt, nooh voor hen zeiven, noch voor anderen, maar wel tot groot nadeel vau de reorganisatie onzer financiën. Het publiek moet begrijpen dat het, onder dit opzicht een deel der verantwoordelijkheid heeft te dragen in het groote, het ontzagge lijke werk der nationale wederopbouwing. Iedereen zou moeten zeggen en herhalen: Bedient u, zooals vroeger, van 't gemunt geld en van de bankbiljetten, om uw aan- koopen en betalingen te doen. En koopt Schatkistbons voor al de biljetten, die gij niet op andere wijze van noode hebt. Indien gij zoo handelt zal de financieele toestand van ons herlevend België rasch verbeteren. Alhoewel hot gezegde De grootste schande van de Duitschers zijn de opeisohin- gen van werklieden weerklank, gevonden heeft in binnen en buitenland, loch, meenen wij, is de opeubare meening nog niet genoeg van die waarheid doordrongen; al toont ze den gepasten haat tegen do schuldigen, haar belangstelling en medelijden voor de slacht offers zou kunnen en moeten grooler zijn. De gruwel van dit misdrijf stelt gansch den slavenhandel van het verleden in da schadvw. De barbaarsche duitsche benden hebben uit haar schoot df volmaaktste spe cimens van meisaohoiijtiO wreednoid doen optreden, om onze weerlooze mannenseha- ren twee jaar lang in een hel van tormenten to drijven. De marteling dier kloeke jongen» is zoo ontzettend en moorddadig geweest, dat al wie er niet de onmiddelijke getuige van geweest is, het letterlijk niet geioove» kan. In de meeste plaatsen, die geteisterd wer den door de opoischingen, is het aantal der bezweken opgeëischten grooter dan het getal gesneuvelde soldaten. Nochtans zijn dit nog de eenige slachtof fers niet. Hoevelen onder de levenden liiden niet aan ongeneesbare kwalen die hen lang zamerhand ten grave slepen; hoevelen zijn niet verminkt; hoevelen hebben slechts nog een schijn van gezondheid, en voeleu zich onbekwaam tot eiken arbeid En dat al zonder te gewagen van de zede lijke kwalen, waardoor zoo velen tengevolge van dit beestenleven aangetast zijn. De behandeling waaraan die ongelukkigen bloot stonden gaat alle geloofbaarheid te boven. Ilun voedsel was walgelijken hoogst onvoldoende. De hoDger, niet een gewone hongerplaag, maar een razend en waanzin- nigmakeade foltering, was hun dagelijk- sclie gezelstok en geweerslagen, stampen en echoppeu hun dagelijksch aandeel vuilnis was hun omgeving al de guurheden van het seizoen beproefden haar krachten op hun uitgeputte en onbeschutte ledematen. Te midden dior groote straf regende het dan neg afzonderlijke straffen, ware martelingen waaraan het bijna niet begrijpelijk is, dat iemand ontsnappen kun ge<39e!slagen, op sluiting, uithongering, onmensch^lijken arbeid, en daarbij nog de sarrende brutali teit van de gehate beulen Aan dat alles en aan nog oneindig meer, hebben vele mannen twee jaar lang onder worpen geweest, twee lange bange jaren van hopeloos wee. Den uitslag hebben wij vermeld. De op- lis chin gen bëhooren thans tot het verleden, maar haar gevolgen blijven bestaan, als een afgrijselijke wondo, voor een lange toe komst. Als er dus mensohen zijn die recht hebben op schadeloosstelling en vergelding zijn het wel doze die werden ontvoerd. Zij hebben daartoe het grootst* recht, en aan bet grootste recht moet eerst voldaan worden. Wij nemen aan dut men zich bekommere om.verbooging van jaarwedde voor hoog leeraren wij keuren het goed dat men zorge veor eene spoedige lotsverbetering van onderwijzers en gemeentebedienden wij juichen toe bij de duurtetoeslagen van het Staatspersoneel maar wij achten toch dat er een nog dringender lotsverbetering voor de hand ligt, en een nog rechtmatiger duurtetoeslag kan gegeven worden, n. 1. voor de gezinnen der opgeeischten. Als er in eene familio .nood en gebrek heerscht, zorgt toch altijd de moeder dat de kleinen en de zwakken eerst bedeeld worden. Zoo ook moot de regeering handelen; zij heeft moederplichten tegenover haar zwakke kinderen; zij rno9t alles in het werk stellen om te beletten, dat de opgeëischten en hun gezinnen noglaDger hunnen kruisweg moeten voortzetten. Dit eisohèn niet alleen het me delijden en de broederlijkheid, maar ook de blooto Rechtveerdigheid. TE ROME Vrijdag is president Wilson te Rome aan gekomen. Hij werd er ontvangen door den KoDing en de Koningin, den hertog van Genua, generaal Diaz, M. Orlando en de Ministers, de voorzitters van Kamer en Se naat de prinsen eu prinsessen van het Kouin- lijkhuis, enz. enz. De Koninklijke trein kwam om 10 uren 25 aan. Na de voorstellingen, verliet de stoet de statie, begroet op donderende toe juichingen door e9ne ontelbare menigte. Talrijke vliegtuigen eu bestuurbare lucht ballen zweefden in de lucht en wierpen lof- spreuken op Amerika uit. Het regende ook letterlijk bloemen uit de vliegtuigen en uit alle huizen, President Wilson en Mev. Wilson schonen zeer verrast door die onverwachte huldebe tooging en dankten onophoudend. In het Koninklijk paleis had eeu kort ontbijt plaats, waarna president Wilson eenige afgevaardigden van maatschappijen, drukpers, enz. ontving. 8 Namiddags woonden president Wilson do Koning do zitting der Kamer bij. Pre sident Wilson antwoordende op de aanspra ken der Voorzitters van Kamer en Senaat, bedankte in naam ven het Amerikaansche volk en drukte do hoop uit, dat door de ineenstorting der groote keizerrijken ten gevolge van den oorlog welke zij gewild en ontketend hadden, het mogelijk zou zijn, een natiënbond te stichten, waarin iedereen zou bekomen wat hem toekomt en waarin iNÜÖU, UÜV.I i iJOj» 1 ruggestooten, ik heb hem gedood. Ik beklaag u, was het antwoord, doch ik kan u niet beschuldigen. Verlaat Parijs, trek uit een land, waar alles u aan uwe smart herinnert weldra zult ge kalmer worden. Ik vertrok zonder te weten wat ik doen zou. Ik dacht er aan te sterven. Was dit niet het eenige middel om mij te ontdoen van het beeld, dat onophoudelijk voor mijne oogen stond Want mijne straf eindigt nooit. Ais ik opsta, staat dit spook met mij op, het volgt mij overal. Ik voel zijn adem in mijne baren, en zijne zuchten schenen de echo mijnor moeder te zijn. Als ik aan mijne werktafel zit, buigt bij zich over mijn boek. Ik hoor zijn stap naast mij en als ik 's avonds naar mijne Lamer ga, blijft bij mij volgen. Indien gij eens wist hoeveel nachten ik in mijn stoel heb doorgebracht, daar ik niet durfde gaan slapen. Want ik ben nooit alleen, het lijk van Fed deelt het bed met mij. Nauwelijks lig ik onder de dekens of eene bekende hand ligt het deksel op, ik wordt ijskoud, hij ligt naast mij en kijkt mij strak aan. O, ongelukkige riep Lavergne. Ik heb u gezegd dat ik er aan dacht te sterven, ueruam Harry Douglas. Deze beko ring duurde vele maanden. Ik heb haar overwonnen. Eene misdaad kan geene an dere misdaad uitwisschen. Ik besloot dokter te worden om levens te redden, zieken te helpen, mij gedurende besmettelijke ziekten verdionstolijk ie maken, de wanhoop eener moeder te bedaren, do tranen eener zuster te droogen. Ik heb die belofte gehouden ik heb te Parijs gestudeerd en ben in alles ge slaagd. En toch is mijne misdaad nog niet uitgeboet, want de schim van Ned Lowes verstoort altijd mijn slaap. Ongelukkige, zeide Lavergne raet zachte stom, gij martelt u zeiven. Neen, gij waart niet misdadig. liet instinct van het behoud heeft u gedreven om uw leven te redden. Uw vriend was vtrloren, waarom zoudt ge hem in den dood gevolgd zijn Hij weet wel dat gij zijne vriendschap niet hebt verraden, hij weet dat gij nog uw leven voor het zijné zoudt geven. Do overspanning van uw geest kwelt u, gij overdrijft uw be rouw en houdt dat voor wroeging. Uw ge weten heeft u niets te verwijten, de recht bank kon u zelfs niet schuldig vinder.. En ik, wien gij net leven gered hebt, ik smeek u de hand van een vrieud le drukken. Van eeu vriend riop Harry Douglas Ja, vaD een vriend, die oprecht wenscht uwe smart le verzachten. Gij acht mij dui niet misdauig Neen, Harry. En gij wilt van mij houden I Ik houd reeds van u. 0 1 indien men mij eeoige jaren gele alle landen vrij ea ongehinderd naast elkan der zouden kaonen leven. De redevoering van M. Wilson werd herhaalde rnalon door geestdriftige toejui chingen onderbroken. President Wilson werd Zaterdag namid dag, om 3 ure, door don Paus in verhoor ontvangen. De auto van den President reed het Vatikaan binnen langs de Zeccapoort.alwaar eene afdeeling Zwitseracho wachten do eer bewees, en bereikte langs daar don St Damascuskoer. Daar waren een peloton Pauselijke gendarmen, eene kompagnio der Palatijusehe wacht en eeu peloton Zwitser- sche wachten opgesteld. De fanfaren der gendarmen speelde het Amerikaansoh natio naal lied. Bij het uitstappen werd de president ontvangen door den meester van het II. Hospicie, vier geheime katnerheoren en twee eere kamerhoeren. Deze kleine stoot begaf zich naar de trapzaal, alwaar de hofmeester, Mgr Tacci hen opwachtte in gezelschap van Mgr Zarnpini, koster dor apostolische paleizen en Mgr Nasalli Roca, geheime aalmoezenier, vier geheime kamer- heeren en de bevelhebbers der Pauselijke wachten, palatijusehe wacht, Zwitaersche wacht, edelwacht en gendarmen. Voorafgegaan door vier geheime karaer- heeren en een peloton Zwitsarsche wachten, begaf de stoet zioh naar het tweede verdiep van den Pauselijke» trap. Aan den ingang dar Clementinezaal, bevond zich Mgr. San» du Semper, Kamermeester. omringd door geheime Kameriieeren, andere hooge ambte naars en Zwitsersche wachten. Mgr. San» de Semper plaatste zich aan de linkerzijde van den president en na verscheidene plaat sen doorloopeu te hebben, bereikte de stoet de Wapenzaal, welke de kleine troonzaal voorafgaat. Mgr. Sanz de Semper kondigde den H. Vader de aankomst van president Wilson aan. Benediktus de XV kwam den president te geracet en noodigden hem uit, plaats te nemen op een zetel, onder het baldakijn. Mgr. Sanz de Semper trok aicli dan terug. Het onderhoud tusschen de H. Vader en president Wilson dat geheim was, duurde drie kwart uurs. Tijdens het onderhoud, zou de H. Vader bij president Wilson aangedrongen hebben ten voordeele der Armeniërs en ook over Palestina gesproken hebben. Bij het einde van het verhoor sohonk do Paus aan president Wilson een mozaïek, de beroemde schilderij van den H. Petrus, door Guido Reni, weergevende. Na het verhoor werd president Wilson door kardinaal Gasparri, twee prachtig in gebonden exemplaren van Kanunnik Recht aangeboden. Bij het vèrtrekken van president Wilson, om naar het Amerikaansch gezantschap terug te keeren, speelde de fanfaar der gendarmen het pauselijk aria. Kardinaal Gasparri braoht later ean be zoek aan president Wilson, in het Amen- kaansch gezantschap. Een interview Een medewerker van Le Matin had een onderhoud met een hooggeplaatst Ameli- kaansch ambtenaar. Deze verklaarde hem Gij hebtu niet bedrogen, toén gij ver- ondersteldet, dat er tusschen den Paus en den president spraak is geweest van de middelen, om dewerold eon duarzamen vreöé te verzekeren. Men beweert, antwoordde de dagblad schrijver, dat de H. Stoel op de tusschën- den aldus getroost had 1 Zoudt gij het ge duld hebben Gij hebt gelijk, ik zou Iedereen terug;- yestooteu hebben, die belang in mij wilde stellen. Gij zoudt dus niemand vertrouwd heb ben Niemand. Welnu, zoide Lavergne, als zulk eene beproeving een katholiek overkomen ware, zou hij spoediger getroost zyn. Door de justitie afgewezen, die niets strafbaar» ia' hem vond, zou hij zich tot een priester ge wend hebben en Gods raad hebben ingeroe den. Na zijne fout beleden te hebben aan den voet van het kruis, zou de ongelukkige getroost zijn opgestaan en voor altijd verlost zijn vaa do angsten die u vervolgen, begrij pen de wonderbare uitdrukking van die goddelijke gerechtigheid niet, welke hen kalmeert. Hij drukte Lavergne de handen vervol gecs wasohte de dokter de slapen van den zieke en ziende dat het laat werd, gaf hij bevel het ontbijt te brengen. Het overige van den dag ging in zachte gesprekken voorbij. Lavergae verhaalde Harry Douglas de geschiedenis van zijn leven zonder hem geheel het drama van de rue Moncey me<> te doelen, vertelde hij hem er geuoeg vau, om hom belang te doen stel len in Cyrillus. Dea avonds was er eene groote drukte aan het hotel. Er kwamen talrijke Engelsche dames aan die luidruchtig gaar hare kamer» gingen Bh Douglas zéide t<h Lavergne De familie Grenwich keert terug. Cyrillus kwam tot zich zalven hij blikte verward rond en Lavergne ziende giimlaöhto hij even. Hij kon zich overigens geen rekenschap geven van hetgeen er gebeurd was ea^ op zijn bed gezeten keek hij rónd en scheen iet» bijzonders te zien. Op datzelfde oogenblik hoorde men de tonen eener piano. K De speelster was het instrument meester en speeldo eeee fantaisie in mintiir. De jongelieden luisterden en lieten zich door het spel naoésleepen. Het stuk was slechts een preludium, want de rythmus veranderde plotseling en do speelster begon eene Creoolsche melodie, eentonig en zacht als het sohommeiéh van eene hangmat onder cooosboomen. Bij de eerste tonen van dirair spitste Cy rillus de ooren, vouwde de handen en luis terde, en naarmate de melodie voortging, werd zijn gelaat stralender en verloren zijuO oogen hun vage uitdrukking. Vervolgen» scheen hij eene krachtige po ging te doen en zijn gehougen te raadplegen waar en wanneer hij dit lied meer had ge hoord. Hij bracht de handen aan het hoofd en bloef aldus oen oogenblik zittén e^nSklAftl lachte hrj door zijne tranen heen öH>"m* pelde Marie Ange Pampy Martiniq&p 1 Grbote God Hij is gered 1 fiép La vergne, 'óp de knieën fattend*. (Vertolgt.)

De Volksstem | 1919 | | pagina 1