Be Belgische Bsas&ctljnBH V!j?-en-tel«ï3gst« jcai^ang neitimsi1 4S Zaterdag 22 Febrteari IS 19 De Besluit=wetten De Belgen in 't Rijnland Voor do tsrin-Iijüende pvaassnoa. SPOORWEGONGELUK In OOSTENRIJK DE KAMER 5 CENTIEMEN ■HHW! Drufelser-Uitgsver Van Nuffel-De Gbnbt. Bureeien Kerkstraat, 9 en 22, Aalst; uitgevaardigd door het Gouvernement TE HAVEWE» De geldigheid van die besluitwetten werd in onze reohtbanken dikwijls betwist. Het verbrekingshof beeft nu een vonnis geveld, waarbij de bindende kracht ervan eskeud wordt voor heel Belgie. Dit vonnis werd als volgt gomotiveerd. Volgens de bepalingen van artikel 25 der Grondwet, wordt de wetgevende macht uit geoefend door de vereenigde Kamer, Senaat en Koning. Indien in gewonen tijd de Kamers de wetgevende macht doelen met den Koning; veronderstelt de Grondwet tooh dat de Natie waaruit alle macht komt, bevoegd is om hare souvereiniteit uit te oefenen door de vertegenwoordigers welke zij gekozen heeft. Met het doel de belangen der Menschheid en de sieeJs groeiende eiaehen der bescha ving en van het openbaar geweten te dienen heeft do conventie van Den Haag bepaald, dat het rogiflm der bezetting niets afneemt van de nationale souvereiniteit van 't bezette land. Art. 43 der Haagsc'ne conventie betreffend de oorlogsvrelten en oorisggebruilten, (erkent wel dat het wettig overgaat in de handen dor bezetters, doch legt deze laatsten den plicht op de bestaande landswetten te eer biedigen. Het was noodig dat de uitoefening een wetgevende macht voortgezet werd, en daar het onmogelijk was de Kamers bijeen te roepen, was liet voldoende dat een der drie wetgevende machten handelde de Koning. Het is dus bij toepassing dor grond wette lijko IsDaling dat do Koning, de eenige overblijvende macht met vrijheid van han delen, de besluitwetten uitvaardigde, onder de verantwoordelijkheid zijner ministers. Deze besluitwetten waren dringend noodig voor do verdediging van het grondgebied en van do levensbelangen der Natio. De besluitwetten werden regelmatig afgekondigd, bekleed met het staatezegel en overgedrukt in het Staatsblad. Daardoor waren zij verondersteld gekend te zyn door alle belanghebbenden. Om die verschillende redenen hebben de besluitwetten uitvoerende kracht. TÊ JERUZALEM. Men beeft aangekondigd dat de Belgische Benedictijnen liet heiligdom Dormitio te Jeruzalem zouden bewaren, in plaats der Duitsche Benedictijnen. Met dezen wensohen do Bo'gon ovcrigeus g<?en betrekking meer te hebben. De Paus is genegen deze schikking goed le keuren.Nochtans schijnt alles niet als van een leien dakje te loepen. Er wordt rond den H. Stoel gestookt, gewerkt, beraad slaagd, samengespannen 0111 daz© goedkeu ring in te houden. Zekere hoeren die tijdens den oorlog ook bet hof van Rome rondliepen ale brieschende hieuwen om Bal gen laad te verslinden, gebruiken nu ook alle middelen oni deze schikking op de latuge baan te sturen. Zij zeggen onder andere Er is geen hc.a-r bij; de gemoederen zullen wel kalmer worden; de tijd zal loeren... Sommigen pogen langs een omweg daar toe te geraken, met de Italiaaneohe Benedic tijnen tegen do Belgifohe op te hitsen, de spreuk gedenkende Wanneer twee honden veciiten om een been, dan loopt een derde er moda heen 't Ia te kopen dat de kuiperijen dezer bespottelijke Machiavels zullen ontsluierd en verijdeld worden. Daarmede zal men Door Raoul De Navert (12* VERVOLG.) Ik ben leelijk, maar dit is niet mijne schuld. Ik ben echter ook hard vochtig" en slecht.. Ik weet niet of ik u gelukkig zal maken en of gij er in zult slagen miju ka rakter buigzamer te maksu. Wilt ge mij, zoeals ik ben, tot man Bij vreemde men- «cheii dienen ia lastig en onplezierig 't is aliiiu beter een eigen huis te hebben, al is de huishuur ook een beetje ruw. De jonge dochter beschouwde den smid. E o goedheid, die men bij hem niet ge woon was straalde er uit zijne oogen, zijne stem was aanmerkelijk verzacht. En dan, Claudia stond alleen op de wereld, ze zeide dus tot zioh zelve, dat God den emid op ha- reu weg had geplaatst, dat zij hem als baar man on kaar meester wilde dienen. Zij aarzelde dan ook niet' lang en antwoordde mot ds oogpn nedergeslagop Ik zal ©ene getrouwe en liefhebbende gezellin voor u zijn. Op dien zelfden dag nam de weeze haren intrek bij eene oade vrouw, die in bet land als Jeanne la Fileuee bekend was, en drie weken later werden ze door den pastoor van St. Hélen getrouwd. Claudia droog een rijk trouwkleed, waarop ce eobter veel minder aoht sloeg dan op de mis en de priesterlijke inzegening. Jeao lTEuoUiwe ie tegen deel ergerde de ftaawetigea door 2^*5 verregeauëe oneer- weten dat overal mensohen Judasooren De benoeming derBelgische Benedictijnen te Joruzalem, zou zonder twijfel den Belgi- 8chen invloed giodor verre versterken en de beweging, die iu Frankrijk en Engeland gaande is, steunen, om het Protectoraat der Heilige Plaatsen aan België toe te vertrou wen, Die niet boeren wil, moet voelen Ziehier een lijst der vonnissen, die dezer dagen door bet tribunaal van policie der kavallerieafdeelieg uitgesproken werden, terwijl zij in bet bezet gebied, rond Aken, in noordelijke richting vooruit drong. De vrouw uit eenen boekwinkel werd veroordeeld tot 5000 mark boete, om geïl lustreerde dagbladen, die op do verbondenen schimpten, te hebben verko6ht. Te Crefeld veroordeelde de divisie veel personen, omdat zij na bel sluitingsuur op straat bevonden werden. Een herbergier werd veroordeeld tot 500 mark boete, omdat bij drank had verkoolit aan burgers. Eeu ander persoon werd beboet met 100 merk, omdat bij aan het bevel van oen schildwacht niet wilde gehoorzamen en bom beleedigde. Een timmerman sohold een soldaat uit die op wacht stond, voor smerigen Belg een maand gevang en 100 mark boet. Bon student bleef op straat na het slui tingsuur en boleedigde de patroelje; 500 mark boot. Nog een timmerman wordt ver oordeeld tot eene maand gevang, omdat hij tweemaal een schildwacht boleedigde. Een poslsekreUris, om de patroelje te hebben bsleedigd, wordt beboet met 200 mark. Twee leerjongens zijn beschuldigd van diefstal ten nade -le van 'c leger; zij worden beide verwezen tel drie maand gevang. Drie personen welke na het sluitingsuur de statie bevonden werden, worden vrij gesproken. Een loods en zijne gewllen, een machinist en een matroos wilden zonder verguiining den Rijn overvaren; zij worden allen tot drie rnaaBd gevang veroordeeld. Eindelijk, om Belgische soldaten te hebben beleeoigd, wordt een persoon veroordèeld tot eene maand gevang. Toen de kavalerie te Neuss kwam, werd de burgemeester é©r stad veroordeeld tot 1000 mark boet en een zekere Miohiela lot 500 mark; zij wilden aaneen opvorderingabevel niet voldoen..,. Dat zal hen leeren Esnige dagen later, te Moers, werd een bakker veroordeeld tot drie maanden gevang; hij had een soldaat geld aangeboden om over den Rijn te mogen. Een voerman bekomt 6 maanden gevang voor zijne gemeene houding tegenover oen officier, dien bij beleedigde. Te Kieef, neordergodeelte der bezetting, werden vele personen veroordeeld, omdat zij le laat op straat bleven. Een politieagent werd veroordeeld tot 50 mark boete, omdat hij kortaf weigerde aau het bovel van odn officier le gehoorzamen, en tot acht Jdgen gevang wegens zijne onfatsoenlijke houding tegenover dezen. Deze vonnissen, welke aan do bejvelkiug hekend gemaakt werden, droegen krachtig bij tot het ionchteu der kanlonnementun en tot bet handhaven der orde, tijdens den looht der troepen door het bezette gebied. verstrekken tot het heretellen hunner ge zondheid, heeft de Middendieost beslist een sanatorium in te richten, waar ze kosteloos zullen verpleegd worden. In afwachting dat deze instelling in és best mogelijke voor waarden weze ingvriebt, heeft de Midden dienst verkregen dat hem 25 plaatsen zouden worden voorbehouden in hel sanatorium te Terhulpe Waterloo en 25 andore in dat te Borgoumont. De burgerlijke ea militaire gevangenen, die daarin weiischeji toegelaten te worden, moeten zich laten Inschrijven in den Belg. Middendienst voor de krij.sgevaugonen, 41 Kruidtuinlaan, te Brussel, waar hen de noodig© inliohtinger- worden ven-trekt. De politiecommissaris van Spa aai gehouden Do militaire veiligheidsdienst heeft Dinadag den politiecommissaris te Spa aangehouden. Deze beambte wordt beschuldigd gedurende de bezetting mot dei; vijand geheuld te heb beu. Hij zou namentlijlc Belgen aan do öuitschers verklikt hebben. Op 't oogenblik zijner aan houding was 't volk zoo opgehouden dat raeu dön gevangene moest beschermen, 't Is te raidden het gehuil der menigte dat de misdadiger per auto naar hot gevang vau Saint Leonard te Lo:k werd gevoerd. Nog aanhoudingen van virraiiers te Brussel Een schatrijke Turk, M. S. Paladji, ta bakhandelaar, schonk onlangs aan do stad Brussel, eene som van 1 miljoen, voer do verfraaiing van het stadhuis. De gemeente raad stemde hem grlukwenschen. Thans is het gebleken dat diezelfde Turk ookl miljoen ingeschreven had voor de duitsche ooriogs- leening. De onderzoeksrechter Chevalier heeft nu een onderzeek gedaan ton huize van M. Palandji, Louizalei, en in zijne bu reelen, Zennelaan, en heeft er de boekhou ding doen aanslaan. DeTuric werd Donderdag morgend naar 't gevang van Vorst gevoerd. Hij beweert dat hij maar inschreef, toen de Duiteohers hem met huiszoekingen en met straffen dreigden. Men denkt dat de vreem deling de groote leverancier van tabak, sigaren en sigaretten geweest is van de bar baren. Een Hollander, Leden, wonende te Vorst, is insgelijks in hot -gevang opgesloten. Die kerel bezat toen de oorlog uitbrak schier geen cent ineens dreef hij handel in leder, schreef bij de duitsche oorlogsleeniug in voor een half miljoen en trok eenige dageu voor den wapenstilstand, eene som van an derhalf miljoen van de lederzeutraal. Palandji en Leden zullen, denkelijk, nog makkers bij krijgen in het gevang. Ten gevolge van de lange en harde gevan genschap die ze te verduren hadden, zijn talrijke gevangenen naar België terugge keerd in slechten gezondheidstoestand, velen zelfs door loogteering aangetast. Ten einde aan de gevangenen dio door de tering aangetast zijn, de noodige zorgen te biedigheid. Hij boog ter uauwernood het hooit» tijdens de elevatie en wist niet hoe hij spoedig genoeg uit de kerk kwam, nadat hij in bet huwelijksregister een kruisje had gezet. Evenwel onderging zijn karakter' gedu rende de eerste mauuden den invloed der zachtaardige Claudia. Het was dun ook bijna eene onmogelijkheid op Claudia toornig to worden zij was zoo gelijk vanliumeur, zoo vriendelijk ea voorkomend, altijd eu in alles dat ze den grootsten bullebak ontwapend zon hebben. Toch begreep de arme vrouw zeer spoedig dat zij niet gelukkig zou zijn. Het kwam nooit tot vertrouwelijkheid tus8cheu den ruwen smid, die eeu uitwas soheen der natuurlijke groeikracht en bet zwakke tenger schepsel dat hij met een slag kon verbrijzelen. Zij leed van 't oogenblik af waarop zij inzug dat deze onvermurwbare meester nimmer haar vriend koa worden, en nam zich met alle gelatenheid voor, zich als zijne dienstmeid aan te zien. Ja, daar hij haar altijd rijkelijk voorzag van hetgeen zij voor de huishouding behoefde, rekende zij het zich zelf ten plicht hem steeds den tol iiarer dankbaarheid le betalen. Daarbij schonk de hemel, die de beproeving altijd naar onze krachten regelt, haar eone onuit sprekelijk blijde vergoeding. Zij werd moeder, en van dit oogenblik af soheen het haar, alsof alles haar toelachte. In haar kind vereenigde zich al hare vreugde, hare gan- sehe hoop. Zij weende dikwijls, doch haar kind wenschte zij altijd te zien glimlachen. ONGELUK TE LAKEN Een 3jari;j kind overreden Een verschrikkelijk ongeluk is Donderdag ^jSrnlddag, te 3 uur, voorgevallen op de Erniel Bockataeilaau, bij het gemeentehuis te Laken. Versbheidene kinderen speelden op het voetpad der laan, toeo een kompagnie Bel gische soldaten voorbij marcheerde. De 3 1/2 jarige Henri Marschalk verliet zija jonge makkers en liop op de straat. Op 'tzelfdo oogenblik kwam de elektrieke tram Brussel Grimborgen aangereden. Het arm schaapje verdween onder den loggen wagen. Het hoofd en een been warou op afsohuwelijke wijze vermorzeld. Het lichaampje is naar het lijkenhuis der gemeente overgebracht. De ouders, die in de Weerglasstreat, 1, wonen, werden zoo voorzichtig mogelijk voorbereid op het verschrikkelijk ongeluk, dat hen kwam te treffen. In den beginne was Jeau verheugd bij de gedachte dat hij een kroost zou bezitten maar toen hij bet uiterst teere schepseltje had gezien, dat Claudia bom voor deo eer sten keer schenk, verheelde bij zijne bittere teleurstelling niet. Trolsoh als hij zonjjzijn geweest, wanneer zijno vrouw hem een kind had gegeven, krachtig en gespierd als zijn vader, zoo boos wus hij bij de gedachte dal zijne kinderen den brozen lichaamsbouw vau hunne moeder zouden bezitten. Naarmate de familie grooler werd, groeide ook zijne norschheid nooit had hij een enkele Liefko zing voor zijne kinderen over. Claudia onttrok ze dan ook zooveel mogelijk aan de blikken van hun vaderen voedde ze schroom vallig op in 't kleine buis, waar deze alleen verscheen om inderhaast zijn maaltijd te gebruiken bijna nooit oversohreden zij den drempel der smederij. De vrouwen van het dorp beklaagden Claudia en traohtteu zich aan haar vertrou wen op te dringen doch Claudia wachtte zich daar wel voor en prees altijd de liande lingen van haren man. Dit beangstigde kaar echter weinig. Er waren twee gevoelens, die voor deze eenvoudige ziel de geheele wereld konden vervangen, te weten het geloof, dat haar op God wees als de eeuwige vergeldiug'van een beproefd leven, en het moederschap dat aan de sokatten vau tee- derheid, die haar hart bovatte, een uitweg sohonk. Wanneer Jean met sijne vrouw en kinde ren het maal gebruikte, ging allee even stil Werden voor goed vrij pen te ld 1) De bedienaars der eerediensten; 2) Zij die zich uitsluitend en op voortdu rende wijze wijden aan de werkzaamheden van een tan dings werk buiten het land; 3) Hij die door ongeneesbare lichaaras gebreken tot den krijgsdienst ongeschikt is; 4) De voor den dienst geschikt verklaarde eerste opgeroepene der familiën, welke ten minste vijf kinderen in leven tellen, jonger dan de milicien; 5) Zij waarvan de vader of twee broeders a) door den vijand gedood; b) aan de gevol gen hunner wouden overleden; c) als sedert zes maanden verdwenen aangegeven zijn of d) gedurende de bezetting hun leven voor het land geofferd hebben of e) ontslagen zijn als oorlogsverminkten; 6) Zij waarvan drie broeders dioDoo of gedieud hebben gedurende deo oorlog, hetzij in het Belgisch leger, hetzij in een der geallieerde legers;- 7) Indien verschelde zonen van een zelfde gezin worden opgeroepen, om bij te dragen tot de vorming der bijzondere liohting van 19i9, zijn de gebeurlijke dienstaanwijzingen beperkt op 3, daarin begrepen de loopende of de reeds onder den oorlog vervulde dien sten. Indien het oproepen van veraoheidene zonen de familiën berooft van hunnen steun, dan kuouen de w er vingscom missies du vrijstelling voor een jaar verleeneu. De uitstel kun niet verleend worden aan de uiigesteldaa of gehawdan van de oudste klas. Geheele of gedeeltelij he ontslaging van den dienst. De verpliohtingen van de jongelingen, die door den vijand gevangeo genomen werden toen zij poogden over de grens te gaan om dienst te nemen in het leger, worden geregeld als volgt: 1. Zij die gedurende ten minste vijftien maanden gevangen gehouden werden, zijn er van ontslagen hunnen werkelijken dienst als militieplichtigen te vervullen. Zij worden ingeschreven op de controle lijsten van bet leger en io geval van nieuwe mobilisatie teruggeroepen met de militairen der klas waartoe zij behooren eu bij een hulpdienst ingedeeld. 2. Ztj, die gedurendo minder dan vijftien maanden gevangen gehouden werden beko men eene vermindering van den werkelijken diensttijd gelijkstaande met den duur hunner gevangenhouding, zonder dat hunne aanwe zigheid onder de wapens in elk geval miüder dan 3 maanden bedragen mag. Zij maken deel uit van de lichting van 1919 indieu zij tot de opgeroepenen behooren en worden bij bet voetvolk ingedeeld. Worden gelijkgesteld met deze jongelingen diegene die gevangen gehouden werden voor inlichtingen verschaft aan het Belgisch en aan de verbonden legers. Worden vrijgesteld voor een jaar 1. Zij die zich voorbereiden tot afleggen van het examen van scheepsofficier op de groote vaart 2. Zij die voorzien zijn van een diploma van scheepsofficier op de groole vaart 3. De zeelidden die sedert meer dan 4 jaar op de visseherij varen 4. Zij die op onafgebroken wijze in dienst van den Staal zijn in de Kolonie 5. De ingeschrevenen die zonder een ernstig nadeel te ondergaan b urine studiën of hun leertijd niet kunnen ouderbrekeu of tijdelijk de landbouwnijverheid of handels inrichting verlaten welke zij voor eigen rekening, of voor die hunner ouders beheeron 6. Degene die, door geneesbare liciiaarns gebreken aangedaan, niet bekwaam wordt geacht om te dienen voor den len April vaa het volgend jaar 7. De vader die weduwnaar is gebleven met één of verscheidene kinderen. Zullen maar binnengeroepen worden in- dier Je noodwendigheden van den dienst hei eischen a) Zij die deel uitmaken van eene gesste* lij ka gemeente iu het land gevestigd b) De leerlingen iu godsgeleerdheid en wijsbegeerte die zich aan den geestelijken slaat wijden c) Zij die zich voorbereiden tot het lager onderwijs of tot het middelbaar onderwijs van den iageren graad in de Staalsnormaal* scholen of in de normale inrichtingen, aan het toezicht van den Staat onderworpen d) De jongelingen voorzien van het diploma van bekwaamheid voor het lager onderwijs of voor het middelbaar onderwijs van den Iageren graad. Kunnen vrijgesteld worden na 4 maanden dienst 1. Degene die do onmisbare steun is a) van zijnen vader en van zijne mosder of van een dezer; b) indien deze laatsten overleden zijn, van zijne grootouders of van een dezer; c) van éen of vau verscheidene broeders of zusters; Het eenig onecht, wettelijk erkend kind, dat de onmisbare steun is van zijne moeder, die geen wettig kind hoeft. Wie moet verschijnen voor de xoervings commissie Al de jongelingen geboren in de jareu 1894 tot 1899 inbegrepen, alsook de uitge- stelden van 1912 ea 1913 begrepen bij de klas van 1914, tenzij zij reeds deel uitmaken van bet Belgisch leger of vau een der geal lieerde legers. Worden aanzien als daarvan deel uitma kende de militairen die sedert 31 Juli 1914 naar huis werden gezonden als ongeschikt zijnde voor den dienst, zouder soldij met verlof werden gezonden of om 't oven welke reden werden omslagen. snel vau de band den meestee tijd, vooral wanneer er veel werk was, liet hij zich echter 'l eten in de smidse brengen. Dan diende de werkbank hem tot tafel baas en kneohls schoven een stoeltje zonder leuning bij en de ledige kruiken die voor en na in de vensterbank bare plaats kregen, bewezen dat er duchtig gedronken werd. Zoodra de appelwijn zijne uilwerking deed gulden, openden zij hunne keslen en zongen met een geweld dat de zeldzame voorbijgan gers ontsield op den weg bleven stilstaan. Joan l'Eiiolume had twee kneohts en een leerjongen. Nummer een werd in den wan del Trésor Beuoog genaamd. Hij had een mager lijf, smalle borst, gewelfden rug en sobrale armen. Het boofd van Trésor scheen aan de Neu- renberger speelgoedfabrikanten tot model gediend te hebben bij de teekoningen, waar mede zij hunne notenkrakers versieren. Een ongeluk had Trésor ia zijne jeugd van een zijuer oogen beroofd, en het andere scheen zich sedert dieu tijd verbazend te hebben uitgezet. Daarenboven.waren de wenkbrau- wtu boren de holle oogkas bij eeu val dien hij deed, deerlijk gekwetst, zoodat al de haartjes uitvielen eu niet meer aangroeiden. Men zag dus in 't wasgele gezicht sleohts een sterk uitpuilend oog, fiets als een kik- vorsohenoog, on met rossige wenkbrauw- haartjes van eene ongewone lengte voorzien. Trécor geleek dus op de eeuoogïge Cyclopen, die in de smsderij van den ouden Vuloauus werkten. Honderd vijftig dooden. Een groot spoorwegongeluk heeft plaats gehad in de statie van Nahrosina. Een trein is op zeven waggons geloopen vol Italiaansohe soldaten. Door den gewel digen schok zijn die 7 waggons aan 't rollen gegaan in do richting van Triest, op een hellend terrein. Zij botsten in volle vaart ia de statie vsn Triest op een ledigen trein. De zeven wagens zijn geheel vernield. Men telt 150 dooden eu veel gekwetsten. Zitting van Don der dag 20 Februari onder voorzittersohap van M. Poullet. De aanslag op Clétnenceau De Voorzitter zegt met droefheid te heb ben vernomen dat een moordaanslag werd gepleegd op den heer Clemeneean. Spreker meent, niet alleen de gevoelens vau de Kamer, maar ook die van 't geheele land uit te drukken, wanneer hij zegt dat allen met vreugde zijn bezield bij het vernemeu dat de Fransche Minister Piesident zijn grootsohe taak zal kuanen voortzetten, een taak die die niet alleea 't vertrouwen van Fraukrijk, maar tevens ook die van do geheele wereld geniet. Te allen tijde is de boer Clemenceau een goed vriend van België geweest. Wij spreken den weusch uit, dat de geaoble Minister President spoedig geheel moge hersteld zijn. (Zsar wel, op alU banken.) De beer JASPAR, Minister van Staat- Baard en bareu toonden dezelfde kleur als de wenkbrauwen, dooh met alle mogelijke nuauceeringen. De pronkzucht van Trécor, want dit monster van schoonheid was op zijne manier coquet, bestond daarin, dat op Zon en Feestdagen zijue haren met eene soort van pommade bestreek die sterk naar thym rook, dooh waarvan overigens, jam mer geuoeg, het geheim niet tol ons is ge komen. Een oude vrouw. La RSleuse ge- □aamd, die doodenvet verkocht voor de pijn, en poeders om de koeien te onttooveren, leverde hem dit zeldzaam reukwerk. Trécor, hoe zwak hij ook gebouwd was, verstond zijn smidsvak zeer goed en verdiende een fraai weekgeld, dat vooral bij den kleerma ker, die hem gebloemde vesten en blauwe hozen moest maken en dan hij La Raleuze terecht kwam. Bij al zijne leelijkheid was Tréecr op zijne manier eou vroolijk mae. Maar zijne vroo- lijkheid had het scherpe en stekelige, dat haar in deo regel bij degeteekenden kenmerkt. Hij deed als de bultenaars, die self met hnnnen boehei laoheu, ten eiude de spotternijen van anderen den pas af te saij- den. Wonderlijke zaak I Jeao rEnoIume was bijna bang voor dezen dwerg. Do reus vreesde de sohorpioeo. De laoh van Éénoog boezemde hem meer sohrik ia dan de bedreigingen van anderen. De derde werkman der smidse had bijna 't reoht Diet Tréoor zijne wanstaltigheid ea éónoogigheid te verwijten. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1919 | | pagina 1