Est einde ?an Bnitselüanil 23 O- J3 IL. X> Otiza jassen ia het Sazet pblsd Vijf-en-twintigste jaargang nummer 59 CENTIEMEN Dinsdag 11 Maart 1919 itn Drukker-Uitgever: J. Van N uifel-De Qbndt, Bureelen Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. DuUschlanös einde werd dooreen duileche bisschop in 1855 voorzegd. Eon der vermaardsto duitsche kerkvooj den der verledene eeuw is wel Mgr Ketteler, aartsbisschop van Meulz. 't Ia zijne profetie nopens het wegsterven van 't keizerrijk, die thans verwezeniqkt wordt. In 1S55 vierde men het tiando eeuwfeest Tan St Bonifacius, de beroemjiè apostel van German je. Zijn opvolger op den bisschop- pelijken voorrangszetel van Mentz, gaf te dczsr gelegenheid een schrijven uit, dat groeten ophef veroorzaakte en ergen penne- Btrijd inzette. Hij begon met vast te steller, dat Duitsch- land alleeQ volstrekt onmogelijk zich tot het begrip van eone ohristeae beschaving en van ©on wederlandsch recht kon verheffen. Noch het duitsche volk, noch de duitsche taal konden zonderden invloed van den Heiligen Bonifacius tot stand komen. Mgr Ketteler zegde niet, doch we mogen het or bijvoegen, dat Engeland.en Frankrijk dezen heiligou aan Duitschland sohonk. Bonifacius immers wad een engelaehman en 't was Karei met den hamer of martel, die dep bisschop-besohaver ondersteunde, hielp en toeliet om aan het duitscho volk, alsdan r.og heiden on wild, het geloof te verkondigen. Zonder Frankrijk on «Engeland zoude Duitschland nooit christen geworden zijn. Nochtans, mon kan het beetaligen, Duitsch land bekeerde zich weinig of Diet Later, met het protestantismus te aan- veerden, word Duitschland vergiftigd. Mgr Ketteler maakte het ons hakend Wanneer d© geestelijke banden, door Bonifacius gesmeed, werden verbroken, begon het einde der eenheid en dor grootheid van de Gcrmaansche natie. Van dan af begon zij het rijk Gods-fep aarde tegen to worker- en te vernietigen, en eene heidensohe wijs begeerte voor te staan... Waarschijnlijk staan we op de helling van gebeurtenissen die onvermijdelijk en noodlottig voor Duitsch land de omstandigheid en da gelegenheid van zijnen val als natie zullon te wege brengen. Meest alle teutonscho keizers waren vij andeu van het Pausdom; velen ondor hen worden in den kerkelijkon ban geworpen, andoren waren schismatieke*» on verwekten onwettige pauzen, cm ze tegen de wettig* kerkelijke opperhoofden te stellen. Luther, de gekende duitscho hoofdketter berb&kte slechts in zijn hoovoerdig en haat dragende brein al do antikatholieke pogingen dia s&deet eeuwen z^jn land koesterde en ten uitvoer bracht. In alle goval, 't is toch belangwekkend van te welen, hoe over zestig jaren een beroemd Duiisciier aan Duitschland zijnen val als natie voorspelde. -WN/Ny* AKEN, 6 Maart.Ziehier oen tafereeltje van de vermaken van ©en Belgisoh kautou- n£ment iti bezet Duitschland; het wordt ons gezonden uil Kempen, een verloron hoekje lèri noorden van Monchen Gladback. Te Kempen bij het I3da Mod verveelt zich niet te Kempen, verre van daar, mon zou zelfs spijt.hebben indien men er van onder rnossi trekken. Maar men mag dal toch niet to luid zeggen want men zou ons wel ecuwig hier kunnen houden. Zeker is het dat onze jassen hier niet mogen klagen, zij worden werkelijk vertroeteld. Na. dat doon zij ook niet. Iedereen, d btn-elktbbera inbegrepen, doet zijn bestom de soldaten te vermaken. DOOR Raoul Ds Navert (25° VERVOLG.) Haar man besloot toen zijne eer op eene voorbeeldige wijze te wreken en de als sctiürfig verdachte zuchtte vijf lange jaren irt h .1 kerkerhol, waarvan het gezicht alleen u reeds dodt sidderenDe ellendeling, dio dezen laster had uitgestrooid, herriep den zelve opzijn doodbed. De vrome on gedul dig» martelares deed, tot eeuige wraak, haren man zworen, dat mon het kerkerhol vffoi^puwig zou sluiten. Welke vreeselijke geschiedenis zeide de markiezin. Nu spijt het mij dat ik ze vernomen hob. Ik vrees dat»de lierirnering mij in mijn elaap zal verontrusten. Het landvolk Is hijgeloovig, vervolgde Tan gayhet gelooft dat do schim der Wilto D^oao van Coëtqtiea na zonsondergang langs de» vijver dwaalt... Wanueor zij den nachts oei.ig treurig geluid hooren, zeggen zij dat hQt.hare stem is. Laat- ons spoediger doorstappen zeide Blanoa, terwijl zij den arm van haren echt- goneet nam. Da markiezin passeerde de tweede brug en bevond zich nu op den hoogen overkant van den vijver. Hier was alles rust en vroolijkheid, groen en bloemen. Dit schouwspel verkwikte haar en verminderde den pijnlijken indruk van zooeven. Zij onöertiield zich met Tanguy over have De plaati waar de soldaat zich de beste uitspanning vindt is de Home du Soldat of Oercle de l 'appui Beige die in een schoon gebouw van de stad ingericht is; 's avonds wordt heel do huurt er door verlioht. Het is eene groote schitterend verlichte zaal en wel verwarmd, zij bezit een prachtig tooneel, eenen toog waar duizende lekkernijen ten toon gespreid staan, en eenen samovar waaruit uitmuntende thee vloeit liet is niet te verwonderen dat de tafels altijd bezet zijn. Daar zitten de oude soldaten die den oorlog mede gemaakt hebban, ook eenige schachten. Met genoegen drinken zij koppen rookende chocolade of groote pinten hier met smakelijke wafeltjes of versoh gebakkeu koekjes, zeor spoödig verdwijnen do lekkéYe broodjes, het is hier een waar luilekkorlami en dit alles kost slechts eenige stuivers Twee maal per week kunnen onze jassen dezen dagelijksche kost, onder het hooren van eene vrooiijke muziek, oppeuzelen,want twee maal por week gever, de muziekanten van het 13® concert. Wanneer er geen con cert is vinden onze soldaten pret in alleen spraken en vrooiijke liederen. Voor hen die van tstudie boaden is er ook eene leeszaal, zij bezit meer dan duizend boeken van allerlei slag. Een gedeelte dor zaal is voorbehouden voor de briefwisseling en zij die hunoe epistels willen opstellen hebben li9t natuur lijk in beslag genomen ook hen ontbreekt er niets; er is zelfs eon heel papierwinkeltje. Tuaschen het schrijven van twee brieven of twee hoofdstukken van een roman kan men naar het vroolijk deuntje van een phonograaf luisteren. De goede fee. die met zooveel zosg op het welzijn der soldaten let, is Mevrouw Note- bart, de stichteres van den Kring. Zij heeft zich moeite noch last gespaard om haar home zoo liaf en zoo gezellig mogelijk temaken. En dit is niet alles binnenkort zal er onophoudelijk kinenaavertoouing zija dat fs nog het beste genot van den soldaat. Nu moogt gij nochtans niet gelooven dat zij dit genoegen gausoh moeten missen. Neen I een of tweemaal per week moet de stad hare films aan het leger afstaan; dan is do zaal propvol met soldaten, die schater lachen bij hot aanschouwen der goede kluchten van Chariot of der geostigt^ na bootsingen van Rigadin. De films, afkomstig van de Eutsntelanden, hebben in Duitschland do voorkeur. Er is nqg iets in een spijshuis der alad is er 's avonds, van 5 tot 7 ure, eene zaal voorbehouden voor de militairen die naar een orkest van Tziganen willen luisteren. Deze Tziganen zijn natuurlijk uitstekende muzikanten van het 13d#; steohts een rood vest met tressen ontbreekt hen. Eindelijk, om de vermakelijkheden wat te veranderen, mogen somtijds eenige kleine detaohomonte-i naar Crefald gaan. Daar. moet do groep der tooneelspelörs van 't front, die den sohoonen stadsschouwburg in beslag genourea-heeft^ onze soldaten wat opbeuren; maar deze wachten op de aflossing. Laat haar maar gauw komen, anders zeu het wel kunnen gebeuren; dat wij niet meer willen opstappen. AUTOVRACHTWAGENS DOOR DE DUITSCHERS GELEVERD. Te Aken heeft meü begonnen eene nieuwe reeks van ongeveer honderd autowagona door de Duitscbe Regeering aan Relgie afgestaan in ontvangst te nemen, krachtens de voorwaarden van den wapenstilstand. Men weet imagers dat Duitsohland 5.000 wagens en trakteurs in goeden staal moet afstaan alsook eeneu stock hernieuwings stukken en toebehoorten. Op dit aantal dat tussohen de Verbondenen moet ingedeeld worden in verhouding met de noodwendigheden, heeft de Belgische Regeering een goed deel gehad, rekenschap houdende dat Belgie meer dan de andere mogendheden te lijden heeft door het gemis aan vervoermiddelen. Het in ontvangst nomen van de voertuigen gebeurt in tegenwoordigheid van eenen Belgisohen officier deskundige en eenen Duitscheu teciinisohen afgezant. Iedere wagen wordt aan eene zware proef neming onderworpen alvorens te worden aangenomen. Proef op proefufel, op Helling geluden en leeg, nauwkeurig onderzoek door een deskundige, enz. Iedere wagon dio niet volstrekt goedge keurd is, wordt onherroepelijk geweigerd. De wagens die dan aangenomen worden, vergadert men in kolom en voert mon dan naar de bevoorradingsoaulra waar ze onmiddeiijk worden ten nutte gesteld ten Late van allen. plannen betreffende de school en het zieken huis, en naarmate zij hare ontwerpen voor het welzijn der onderhoorigen van Coötquea uiteenzette, vond zij Lara opgewektheid tarug, zoodat zij bij het lerugkeefen in het kasteel alle zwaarmoedigheid had afgelegd. Een bezosk van don pastoor van St. Hélen deed het overige otn haar heura kalmte to doen -herwinnen. Zij lA'Schuldigde zich van hare donkere voorgevoolors en hare droefheid, dio zij eene zwakheid noemde en beloofde beterschap mot zulk een verteede- nden eenvoud en bevalligheid, dat do abbé Montreuil, na haar vertroost on aangemoe digd to hebben, tot don markies zeide Dank God dat Hij u zulk eene vrouw gegeven heofr, mijnheer de markies. Blanca voerde den moed tot heldhaftigheid op den gehoelen volgenden dag loonde zij zich vroolijk, ten einde Tanguy goen ver driet aan te doen. Toen hot droevig oogenblik daar was, oveitoog echter eene doodelijke bleekheid haar gelaat. Do markies was in zijn rijtuig gestegen, toen Blaqca, die reeds afscheid had genomen, naar hot portier snelde zij stak haar door de smart verwrongen gelaat naar binnen, greep de beide handen van haren man en herhaalde mikkende Vaarwel, Tanguy I Tet wederziens, dierbare Blanca tot wedorziens, over acht dagen Zij beschouwde don markies met eene soort van verwildering hare lippen trilden krampachtig zij vroedde zich aau eone los- TELEFOONDIENST Ten einde den staat der schade, aan de inrichtingen der telefoonnetten berokkend, te kunnen opmqken en de herstelling der telefóongemeanschap te bespoedigen, brengt hot Beheer volgende volstrekt noodzakelijke vereischten ter kennis. J. De telefoongeabonneerden bij dewelke de Duitscher9 telafoonmateriaal hebben weg gehaald, hoeven onverwijld aan net hoofd van hunne groep bet hun afgelevord bewijs van opeisching te zenden, dat het bedrag der vergoeding vermeldt, welke hun, door de bezettende overheid, gebeurlijk zou betaald geworden zfn 2. De geabonneerden wier toestellen of verbiudingslijnen, zonder bewijs van opeisching, door den vijand v/erden aange slagen, zullen, zonder uitstel, aan het hoofd van hun telefoonnet de weggenomen voor werpen bekend maken. 3°) Er werdt eveneens eene verklaring ingewacht van da geabonneerden wier in- riohting onbeschadigd is gebleven en voor dewelke de dienstherstelling diensvolgens geen arbeid zal vergen. Voor de geabonneerden welke, om de opeischiugen te ontgaan, hunne leidingen en toestellen zelf hebben weggenomen, voor dezen die verhuisd zijn, voor do houders van tolefooninrichlingen waarvan do geabon neerden zijn verdwenen, enz., geldt dezelfde hoogeraangehaalde aanbeveling. Tengevolge van dan orbarmelijken toestand waarin do Duitschers onze tolofoonnetten hebben achtergelaten, er toe gedwoDgen door do ongehoorde belangrijkheid der uit te voeren herinrichtingswerken en ton over staan vooral, van de noodzakelijke aanwen ding aller middelen ter spoedige heropbeuring van 's Lands nijverheid ea handel, rekent het Beheer ten stelligste op den goedon wil van alle telefoongeabonneerden, opdat eenie der, naar vermogen, zoude medewerken aan de herinrichting der telefoongemeenschap. Het afbreken der wapenstilstand commissie Groote opwinding werd er in gang gezet in Duitschland rond het afbreken der wapen stand commissie te Spa. Iieel de peis is '1 akkoord om d« rogeering geluk te wensohen om hare houding. Zoo de Entonto ons de 320,000 ton eet waren wil aan do hand doen, zeggen de Duitschors, zullon wo 320,00 0 ton scheeps ruimte tot hunoe beschikking stellen. Te midden eensgezindheid werd er ia het Duitscbe kabinet besloten goen afstand te doen van de voorwaarden in Spa gesteld. De Frankfurter Gazette schrijft dat men natuurlijk nunietweet water gaat gebeuren, maar we kennen geen zekerder middel om d9 baan voor het bolchevisme te bereiden, dan met de blokkade in voege te houdon. In de pers herinnert men aan de woorden van Brookdorff Ranlzau Ofwol geeft men ons eten om te leven, ofwel meent men dat we moeten sterven. In dit geval zullen we sterven met eer. Dit alios stolt de verbondenen voor de noodzakelijkheid meer in te grijpen dan lot hiertoe deden. De uitlevering der vloot had reeds lang moeten gebeuren. Ze is niet geschied. Naar de laatste berichten uit Parijs ver luiden, heeft dan ook de opperste Raad der Verbondenen het grootste deel zijner zitting eergister gewijd aan den toestand in 't leven geroepen door de ouderbreking van de onderhandelingen van Spa. Men besloot eene nota te zenden naar Duitschland om mês te deelen dat ze de wapenstilstandsvoorwaarden moeten ver vullen. Om de bevoorrading van Duitschland en 't overige van Europa te verzekereu, moet de Duitsche regeering alle maatregelen treffen om voor den duur van den wapen stilstand heel de Duitsche handelsvloot, van twee millioen ton, onder toezicht en pavil joen van de verbondenen en der Voreenigde Stalen stellen, met toevoeging van een Duitsch zaakgelastigde. Die overeenkomst heeft geen Invloed op de eindbeslissing nopens deze sohepen te treffen. De Entente kan niet aannemen dat Duitsch land, dat zijn akkoord te kennen gaf tot hel uitleveren der handelsvloot, heden daartoe voorwaarden stelle. Duitschland kan enkel met zijne handels schepen aan de verbondenen te overhandigen, de levenötniddelenvöorziening verzekeren van Duitschland. Het intrekken der marken in Belgie Volgens een Duitsch blad zon liet gouver nement van Berlijn naar Spa laten weten hebben, dat het aau 't Belgisch gouvernement alle uitwisseling weigerde van marken, welke in Belgia binoeagébracht werden na het teekenen van de financieele overeen komst van Spa. De president der Belgische kommissie heeft geantwoord, dat er onmid deiijk na de aankomst der Verbonden troo- pen in Belgie, eeue bewaking uitgeoefend word aan de grens, om het smokkelen der marken te beletten. Het bedrag der marken, uit den omloop getrokken, bedraagt bij de 7 miljard frank. Hot Belgisch gouvernement aanvaard dus de Duitsche zienswijze met en verklaart, dat evenals de maairogolen genomen aan de grenzen alle smokkelarij niet kon verhinde ren, het Dnitschldud is dat den gedwongen koers heeft opgedrongen en het dus Duitsch land is, dat de huidige en toekomstig* gevolgen moot dragen van zijne fiuancieele politiek in het bezotte gebied. EEN EN ANDER Drie Zweedsohe apostels der matig heid, de herren Bergman, Ivan Brats, lede.) van den Riksdag, en Edward Warinski wer* den tot de wereldconferentie der matigheid naar Parijs uitgonoodigd... 't Zal deugd doen en de gezondheid naar ziel en liohaam van velen bevoordeeligen, want daar zullen guwichtige beslissingen gehomen wordeu. Het War Office moldt dat millioenen Engelsohe schoenen, van een afgedankt model, zullen verkocht worden ten bate van den Staat. Een bepaalde hoeveelheid er van zou kunnen aangeschaft wordeu voor de bevolking der overrompelde grondgebieden van België en Frankrijk. I barsting van droefheid over te geven, die niets lo rechtvaardigen scheen, en zij ver wijderde zich, terwijl zij op «en toon, dio Coëlquen als oon dolksteek door hel hart drong, uiiriap Vaarwel, Tanguy, vaarwel 1 Da paarden vlogen over do twee bruggen, d'o het kasteel van den rijweg scheidden de markies stak het hoofd uit het rijtuig on ontdekte Bianca, tegen een der valbruggen leunende, die hem eer* laatst vaarwel toe wuifde. Zij was verbrijzeld, toon zij in het kasteel terugkeerde. Miette, haar kamermeisje, trachtte to vergeefs haar te troosten zij herhaalde het haar, do kemel weet hoe dik wijls, dat de markies de volgende week te huis zou zij'n, on een uitstapje naar Rennes oer eene wandeling dan eene reis was de markiezin beschuldigde zich van zwakheid en kinderachtigheid, maar vond hare gewone kalmto niet torng. Gedurende den maaltijd traohtte zij even wel zich goed te houden. Hare beide schoon broeders zalen op 'hunne gewone plaats on beproefden haar eenige afleiding te bezorgen; Gael vertelde legenden en Flo rent bood aan na 't souper eenige bladzijden voor te lezen. Nooit hadden zij zooveel voorkomendheid aan den dag-gelegd. Blanca was er aanvan kelijk over verrast, vervolgens getroffen, en toen zij zich verwijderden, sprak zij zioh fluisterend Als ik mij eens vergiste Zij ging vroeg uaar hare Lamer ea terwijl Miette alles voor hare nachtrust in heid bracht, vroeg zij haar Miette, gelooft gij aan de voorgevoe. lens Of ik er aan geloof, mevrouw Waar aan zou ik anders gelooven O, o, Jeanne la Fileuse, mijne meter, zou me dan ♦zeker niet meer willen kennen. Die heeft nog overtuigingen Ge hoeft niet bang te zijn dat ze op een Vrijdag op reis zal gaan gelijk mijnheer do markies 't Ia dus Vrijdag vandaag Ja, mevrouw. Maar, Miette, waarom zou deze dag ongeluk aanbrengen Als ge eens nadenkt, zult go zien dat juist op een Vrijdag ons het grootste geluk is geworden zoudi ge dan aanuemen dat de dood van onzen Zaligmaker die de'wereld zuiverde en de poort van het voorgeborchte ontsloot, dezen dag met een noodlottig zegel stempelde Ik weet het niet, mevrouw de markie zin gij zijt geleerd en ik lees de gedrukte boeken niet maar Jeanne la Fileuse zegt bet on 't is alsof de zwarte mannen van het gebergte gesproken hebben I De zwarte mannen van 't gebergfe Gij gelooft dus aan het beslaan der Poulpi- quets en Kurigans? (Berggeesten). Zeker, mijne lieve meesteres I W/e legt vleohton in de staarten dor paarden, verwart het vlas der spinsters en gooit de zakken met hennep om, wie anders dan de Korigans En waarom vinden sommige menachen, die ook goed met de Poolpiquets Priester Wetterlé sprak zeer gereed over den Elsis na de overwinning - Do oade Reichstagafgeveerdigda van de thans aan Frankrijk teruggekeerde provinciën toonde hoe de Duitschers te werk gingen om de Elzassers het Fransche vaderland to doen vergeten en welke vaderlandsliefde, welken godsdienst- en voorvaderlijken geest de in woners aan den dag legden om die vervol gingen te trotseeren. Hij verhoopte veel van de toekomst en smeekte het fransch bestuur de cbristene overleveringen niette kwetsen of uit te roeien. Een land dat zijn plicht verstaat luistert naarzulken wijzen raad. Over een tiental dagen begint eon Kamerdebat over de veranderingen in de kieswet. Reeds hebben talrijke leden een spreekbeurt gevraagd. De prins Albert van Engeland zal wel haast een hertogdom ontvanger» en waar schijnlijk den titelhertog van York dragen. Een vriend van België en een bondgenoot is Hij. Generaal Pau, de groote Fransobo katholieke 6oldaat, zoo dapper in 1870, (dan verloor hij den linkerarm), en nog sterker in 't gelid van 1914 tot 1918, is te Ottawa (Qanada) als medebroeder in de zaal der beraadslagingen van de Kamer der Gemeen ten der Dominions ontvangeD. Men sprak weinig van dien held, welke nochtans nevens Foch, Pólain, Joffre, de Castelnau mag plaats nemen. De stad Shankursk, aan 't front van Arkhangel, Rusland, werd door de Bolclie- vislen uitgemoord, nadat de Russische en Britsche troeper. de stad verlaten hadden. Geplunderd en in Lraud gestoken, heeft ze opgehouden te bestaan. Wreedheid der wreedheden. Een koninklijk besluit maakt bekend, dat de noodzakelijkheid zich voordoet een terrein van vier aren vijf en dertig centiaren groot, bestemd tot militaire begraafplaats te Rousbrugge Haringhein bezit te nemen. Dit terrein zal, bij gebrek van afstand in der minne worden opgevorderd. In geval van opvordering, ral de in bezit neming ten hoogste drie jaar duren met ingang van den dag der beteekenis der plaatsbeschrijving voorzien bij artikel 5 van hot wetsbesluit vau 19 Augustus 1917. Wij vernemen dit binnen kort een ministerieel besluit de prijs der suikerboeten vaststellen zal op 60 fr. de 1000 kilogr., 14 °/0 suikerhoudend. - Aalst Gladbach is een tooneelstuk, wel gevonden.De revue is gelijkend, !de personen wel gekozen. Eigenaar, knechten, zoons, boeren, komiaandanten, Forck, Floeren Hoed, Gouden Tand on Boule de Berlin, en al 't overige van Aalst vertrokken naar Gladbaoh en aldaar gebroken toegekomen, speelden wel hunne rol en kregen elk bun deel. Eere en buide aan schrijver en aan vertolkers... Het tusschenspel voog.klavier, door M. Gustaaf Van Melle, een onzer kam pers aan den IJzer, 1* prijs van het Geatscli Conservatorium, vergastte en verrukte het puik publiek, dat tot driemaal toe de concert zaal van St Jozefsoollegie ter stede vulde... t Deed d9Ugd, zoo eone muziek te mogen afluisteren, genieten en smaken. De violon. oellist, M. Mertensk ondaruffleier bij de grenadiers, genoot insgelijks veel bijval... 't Nationaal lied, JuichtI Belgen, juicht bij 't einde van het stuk, werd door iedereen met geestdrift moegezongen. De keizer van Duitschland klopte op zekeren dag binst de krieg aan de hemelpoort en St. Pieter kwam opendoen. Monseigneur, zegde Willem, zoudt ge mij niet willen zeggen hoeveel duitsche soldaten staan, goud voor het scheppen Ik ga ze niet afwachten op de vier wegen, want dat zou zonde zijn maar zij bestaan, mevrouw, en de tante ^an mijne grootmoeder heeft er een gezien nabij den hoogen steen van Sint Samson. Dat is zoolang geleden, Miette. Gelooft gij dan niet aan de voerteeke- nen Gij weet dus niet dat hij dio op het doodgras loopt, des nachts verdwaalt en de spinnen om zoo te zeggen het uurwerk zijn van het geluk des morgens spellen zij verdriet, des avonds hoop. En dan het getal dertien, hebt gij ooit 't getal dertien gedacht mevrouw. -• Neen, Miette, den hoeveelsten hebben wij vandaag Den 14 October, mevrouw. Ik hoop toch, kind, dat gij u van deze bijgeloovigheden besohuldigt I Zeker, mevrouw... Maar dit neemt niet weg dat ik des nachts bang ben, dat ik don Vrijdag voor een ongeluksdag houd. en de dertiende der maand... O, ik begrijp dat dit alles u doet lachen, zoowel als de vortellin gen van Poulpiquêls en Korihans maar toch, mevrouw de woorden van oude lieden zijn niet geheel en al leugenachtig. Miette, zeide Blanca, wie niet liegt is de Heer on wat Diet bedriegt ia het geloof aan Zijne voorzienigheid. Wij zijn vóór alle christenen en ik behoorde mijn best te doen om mijne voorgevoelens te onderdrukken gelijk gij om uw sohrik voor den Vrijdag en uon 13,n der maand te overwinnen. (Vervolgt).

De Volksstem | 1919 | | pagina 1