esMOiiierenoia DAGBLAD Rechtveerdigheid PATmA Os eud-ggïiitanisöidöa in Heiland. ZaallljDzaad vacr ;!e Lan^öauwsrs Sohrikkëfijks treintotsiüi te Sergsn Vijf-en-twintigste Jaargang nummer 65 CENTIEMEN Dinsdag 16 Maart 1619 Drukker-Uitgever: J. Van Nuffel-De Genih. Bureelen Kerkstraat, 9 en 22, Aalst," Duilsohlaud schond allo recht. Het ver- dceriugspapier onzer onzijdigheid en on- Ehankeüjkheid werd door den gewezen Pillem II als eene vod gescheurd en met de oelen getreden. Wij btreden dus voor Recht en Recht eerdiggeid. Wij overwonnen omdat God e Rechtveerdigheid door den eindzegepraal ilue doen bekronen. Geweld bestaat er tegen hot Recht en tegen do Reolit- eerdigheid, nochtans meenden de vijanden Vaderland ten onder te brengen, het on laaiston druppel bloed uil te zuigen en et van de wereldkaart te schrappen. Dia rechtveerdigheid vuurde onze soldaten i) en stortte hen leeuwenmoed in ks rechtveerdigheid verwierf ons de mede ulp en de medewerking onzer machtige en dslmoeaige verbondenen; die rochtveerdig- verwierf ons tusschenkomst van den lmachligG «die de gerec!:tigheid bemint en 8 ongerechtigheid haat, Iudien de rechtveerdigheid de onderaan elingen tus?chen de volkeren moet voor tfen, moot zij ook hun nationaal leven eheerschen zonder haar is er geen ware duurzame vrede mogelijk. De rechtveerdigheid moet in de wetten perschen deze moeten de rechten der nrgsrs eerbiedigen en slechts hun vrijheid epsrkon of benemen in de mate dat da edenleer, hot gemeenebest en het algemeen ut dit vorderen. De rechtveerdigheid moet in detv zaken- ;andel en in de bedrijven hoersohen iede? en moet vermijden schade aan een ander De to brengen, daarom moeten allo aange rande middelen om al te groote winsten of [itstekende of ongehoorde profijten op te trijken, van kant gezet wordeu. De rechtveerdigheid moet heereohen in de redsrzijdsche sociale betrekkingen, tusschen e loden der maatschappij, tusschen de azen en de knechten, tussohen do werkge- rs en do werklieden, tusschen de bezitters in de behoeftigon. Wanneer do rschtveer- jigheid in deze voornoemd» vakken fntbreekt of niet geheel on gansch onder houden is, worden de belangstellingen en Ie gewetens geschokt en gepijnigd en vroeg ii laat komen zo in opstand e:i dan word' Ie orde omvorgev/orpen en de vrede heele )ïaal gestoord. Zijn zij dus bij do beoefenaars Bof rechtveerdigheid die voortbrengers üie tusscliecpersonen, die handelaars, die, poKulcerende op de schaarschheid dor oopwaron en der levensmiddelen, en op da aoeilijkheid der vorvoermiddelen, onbe* chaainde Yvinsteü inoogsten en standvastig buiten maat Je levensduurte doeo stijgen? In de sociale betrekkingen wordt de •echtveerdïgheid ook maar al te dikwijls en le veel aangevallen en geschonden. En van persoon tot persoon, hoevele nweltige aantijgingen, beleedigingen, vw inadiugen en nadeelon geschieden er tast :ogen do eer en faam van den evenmensch Dio met macht bekleed zijn, gebruiken die imrner dozeifde om de rechtveerdigheid to eerbiedigen en bij hunne onderdaueu te doen ïakomen En do onderdanen, geven ze altijd e<?re lan wieo eere toekomt, vermits de wettige Dverheid ons magen moet gebieden en wij iienon te gehoorzamen Zeker moet do werkgever zorgen voor bot stoffelijk welzijn zijner werklieden. Zorgt hij genoegen meest voor het geestelijke goed van dezen De geestelijke en zedelijke voor- öcslon der werkersklas moeten meer dan Doifc bovoordeeligd worden. Is hem den rustdag, do dag dos Heeran verzekerd Woont hij alsdan de II. Mis bij Nadert hij op tijd en stond tot de HH. Sacramenten Dit alles moot hij beo3fenen om zij- e ziel ta DOOR Raoül Db Navery (31® VERTOLQ.) Zebc:eikteo 't gelijkvloers van den ronden toren, zonder door iemand gezien te zijn. Nu waren zij tegen ieder gevaar van ontdekking beschut en konden dan rustiger hunne taak voortzetten» Simon opende de deur die op de trap uit kwam en klom het eerst naar heneden. Gael olgde hij hield Blanca bij de voeten vast Florent drn?g haar om het middel. De twee broeders leunden van tijd tot lijd tegen de wanden van den trap hunne knik kende boenen weigsrdeui hunnen dienst hunne opengespalkte oogeu zagen zelfs het licht der lantaarn niet meer. Het leok hun dat. liet lichaam der markiezin allengsken's zwaarder in hunne armen woog. Eindelijk bereikte Simon da onderste tre den en bevond zich tegenover de vroeger dichtgemetselde deur van den kerker der vergetelheid. Het was een vertrok ongeveer negen voet lang en vijf voet breed. Eeo diepe opening in den tegenovergesteld en muur liet een smal venstor met roestige kruisijzers zien. - In den hoek tusschen dit- venster on de rechterwand stond een soort van veldbed. Onder eene in den muur vastgeslagen bank lagen twee aarden «ohotels, aldaar in vroe gere tijden aoUlergelaten. Dit was alles. Simon plaatste de lantaarn in de venster- redden en zijn eeuwig geluk te verzekeren. Laat het ons bekennen, velen der plichten van de sociale rechtveerdigheid word3u dikwijls miskend en verwaarloosd; vandaar die aangroeiende ongesteldheid waaraan de maatschappij lijdt; vandaar die bedreigingen van wanorde die rondom ons opkomen en die, uaalde oorlogstormealen, de inwendige stuipen nog meer zouden doen vreezen, indien we Diet batrouwden op God, die ons aan de* gevaren onttrok en ons than* nog maals zal sparen. Om daartoe te geraken, stellen we alles wat in ons is, aan 't work, om door ons voorbeeld, door onzen invloed, de grondbe ginselen en de regels der rechtveerdigheid le doen hoersohen. Ons katholiek geloof, onwankelbare godsdienstigheid zijn or de leeraars en de bewaarders van. Toonen wij door woorden en werken dat dezen, welke best aan God geven wat God toekomt, ook aan Gesar en aan iedereen willen en kunnen schenken waarop grooten en kleinen mogen aanspraak maken. denken we dikwijls op Gods rechtveer digheid, die het goed zal loonen en 't kwaad zal straffen. Zoo insgelijks is hat waar, te zoggen dat de godsdienst, dio de rechtveerdigheid jogons God is, als de beschutting van alle recht ten opzichte der meusohen, en du3 ten opzichte van den wezenlijken vrede uitmaakt. De oud gein terneorden in Holland, die het leger verlaten hebben ea die het loon dat hun verschuldigd is, willen trekkeu, mogen zich te dien einde schriftelijk wenden, 't zij lot Luitenant Goneraal Dossin, militaire gezant, in den Haag, hetzij tot het algemeen secretariaat van hel ministerie van Oorlog, Leuveusohe straat, 1, to Brussel. Zij hoeven do volgende inlichtingen le geven Naam en voornamen j Adres in Belgie Regiment of eenheid nummer van liet stamboek Naam van hunnen of hunne Hollandscke werkgevers Adres, idem Nummer van folio samenstelling der voor schotten welke zij reods ontvangaa hebben. Indien de militair overleden is, worden de rechthebbenden verzocht bij hunnen brief al de nuttige inlichtingen to voegen, alsook eene verklaring van bekendheid. De oud geïnterneerden, die zekere ver goedingen le trekken hebben voor oenen bijzonderon post welken zij in Holland bobleed hebben* worden ook verzocht hun tegenwoordig adres aan het Algemeen Se- oretariaat van het Ministerie van Oorlog te laten kennen. PARIJS, 15 M?.art. Admiraal Weunyss is te Parijs aangekomen, en hoeft verklaard, dat de onderhandelingen ter Ceu^erencietë Brussel koel en formeel zijn geweest. De üuüschers zullen ongeveer 150 schepen le veren, en men zal aanstonds beginnen den voorraad levensmiddelen te verschepen. Bedoolde schepen zullen naar de aangeduide plaatsan varen, om er te worden ingeleverd. Hav.as seint verder Het vraagstuk der- overgave van de Duitsche handelsvloot dat hut afbreken tLr onderhandelingen te Spa voor gevolg had, werd opgelost. De af vaardiging dor Verbondenen, onder voorzit tersschap van admiraal Weymis9, ontmoette te Brussel de Duitsohe afvaardigiging, voor gezeten door M. von Braun, onderstaatsse cretaris bij de afdeeling voor bevoorrading. Na van da Duilsohors bekomen te hebben dat ze volstrekt erkennen, en zich verbinden tot alle verplichtingen in clausule 8 van het nis Gael liet de voeten van het roerloos lichaam zakken, en Florent strekte het in zijne volle lengte op het veldbed uit. Ver volgens nam bij den muurklourigen mantel weg en hel bleeke schijnsel der lantaarn vorliohtte het nog bleeker gelaat der jonge en sehoono markiezin. Een minuut later waren de beulen ver dwenen toen zij voor de tweed» maal de vestibule passeerden, weerklonk nog altijd bet bidden en psalmodieeren der treurende bedienden. IX. Db doodklok. Wie kon zeggen of het de laatste licht- streepan der avondschemering of wel de oersto stralen van het morgenrood waren, die een twijfelachtig bleek licht op de wan- dt#n van het kerkerhol wierpen Het is niet geheel in de duisternis gehuld een blauw achtige lichtstreep teekeut zich in een ruste loos heon en weder dansen op den vloer af. Nabij 't enge venster, waardoor de flauwe lichtstraal naar binnen dringt, ligt een hoofd bleek en roerloos achterover geworpen de oogon stralen wezenloos voor zich uit eeo lichaam in eenen dikken bruinen mantel gehuld, rust op eane morsige- doken de voelen zijn geheel onder de plooien van den mantel verborgen, en de armen, langs het l.cliaam uitgestrekt veraterken nog den waan dat wij bier een lijk aanschouwen. Vlechten blond haar hangen los en vochtig op den killen grond. Wanneer men dezen persoon aldus in de schemering van hot bleeke licht ziet, wordt men geneigd aan- de wapenstilstandsverdrag vatJ den 16 Januari 1919 vervat heeft admiraal Weymiss aan de Duitsche afgevaardigden medegedeeld dat de Verbondene regeeringen besloten-hebben aan Duitschland toe te laten maandelijks 300,000 ton graan en 70,000 ton vet en andere stoffen in te voeren. Die clausule 8 bevatte dat heel de Duitsche handelsvloot onder kontrool en paviljoen der Verbonde nen zou gesteld worden, Ingevolge eeno tweedaagsche beraadsla ging zijn de afvaardigingen het eens geraakt nopens de voorwaarden ingevolge dewelke de uillevering der vloot en het erlangen der levensmiddelen zal geaeureu. De betaalmiddelen werden in een akkoord vastgelegd. Ze houden rekening van don eenen kant met de noodzakelijkheid zoo ver mogelijk het Duitsche actief te eerbiedigen, daar liet de eenige pand is bij de verbonde- non voor de herstellingen en terugbetalingen van wege Duitschland en van den anderen kant met het overwegend belang der Ver bondenen in eene hornoming van 't werk in Duitschland om werkeloosheid en Bolsjewis me te voorkomen. Aldus zal Duitschland eane hoeveelheid kolen als betaling moeten leveren. Reuter voegt daar aan toe Duitschland zal toelating krijgon om goud en zekere produkten uit te voeren om de geleverde produkten en eetwaren te betalen. Een raad van toezicht voor den Duitschen uitvoer zal waarschijnlijk in Rotterdam werkzaam zijn. De Duitschers zullen viaoh mogen koopen in Noorwegen en de vischvangst in do Noord zee hernemen. Te dien einde zijn verzach tingen van de blokkade voorzien. De overgave der vloot zal in verscheidene havens moeten gebeuren. De Duitsohe sche pen die nu in neutrale havens schuil gaan, zullen daar aan deVerbondenen overhandigd worden. Het zal absoluut den vorm "eer.er overgave niet aannemen. Aan boord zullen bijna uitsluitend Britsohe, Amerikaansche en Fransoho zeelui worden geplaa'st. De schepen die voor troepenvervoer zullen aangewend worden, zullen enkel zeelui van die drie nationaliteiten tellen. De totale touneDmaat der te overhandigen schepen kon nog niet juist wordeu bepaald. Zoo men er echter dd schepen in neutrale havens bij rekent, schat men die op 3 1/2 miljoen Ion. Om het gebruik dier t^unenmaat te ver gemakkelijken, zullen d-^schepen onder io verbondenen verdeeld worden. Daar Italië reeds Oosteuriiksche sohepen bezit, zal het slechts een kloin deel Duitsche tonnenmaat krijgen. Frankrijk zal de grqpte Transatlan- tiekers, tot een beloop van circa 75 tot 100 duizend ton ontvangen. De rost zal tusschen Engeland en Amerika verdeeld worden. Amerika hoeft geen cargobooten Deze sche pen zullen voor 3/4 aan Engeland en voor 1/4 aan Frankrijk toekomen. De iatergeallioorde economische raad te Hamburg blijft bestaan. Hij zorgt voor de regeling der vrachtkosten, waarvan het rato naar het Engelsch blauwboek zal geraamd worden. De fabrieken van tiet bezette gebied worden bezocht Bij besluit van het ekonomisch komiteit der bondgenooten, is het den Dij veraars van het bezette gebied toegelaten, hunne fabrie ken door de vertegenwoordigers dor hande laars of vijveraars, van de verbondene landen waarmede zij handelsbetrekkingen hebben, te laten bezoeken. De bezoekors hoeven enkel bet voorge schreven verkeeraverlof te bezitten, dat door het intergealliëerd bureel voor verkeer le Parijs, 194bis, rue de Rivoli, of door het bureel van verkeer te Brussel, Belgisch» onderaardsche kerkers te denken, waaain de Romeinsche «yranne de Christelijke raarte- loars wiorpen. Langzamerhand neomt het lioht toe, do dageraad maakt plaatsl voor den da?. Het lijdt geen twijfel of d» invloed van 't licht doet zioh op dat bleeke gelaat gelden want men zou zeggen dat de oogen na eens wijd geopend, dan weder gesloten zijn, de oogappel verliest zijne onbeweeglijkheid en blikt rond, blikt nogmaals rond. maar de geest is nog niet ontwaakt het bezwaarde en afgepijnd© hoofd mist nog het juiste begrip der uitwendige diogen... Evenwel, het leven keert weder het lijdt geen twijfel meer deze vrouw was niet dood, zij was slechts ingeslapen. Langzaam richt de gevangene zich van here legerstede op zij verwijdert met hare beide handen den mantel die haar in hare bewegingen belemmert en murmelt Waar ben ik Blauoa de Coétqaen heeft nog niet baar vollo besef... Zij staat wankelend op omvat hear brandend voorhoofd met hare handen, en zoekt zender nog iets te vinden. Haar leven is als het ware geschorst. Zij vraagt zich zoo lang deoploesing vaneen vreeselijk raadsel, dat ze eindelijk twijfelt aan haar bestaan. Wankelende sleept zij zich langs de voohtige muren voort, totdat hare tengere handen eene deur, een slot betasten. Het inrtinot dat nog waakt wanneer de rede sluimert, zegt haar dat men aan de andere zijde vaa die deur lucM ea vrijheid geniet, militaire veiligheidsdienst, Hobbemaetraat 2, afgeleverd wordt. Ten einde hao toe 'e laten de machieneu, welke door de Duitsche regeering of door Duitsche bijzonderen medegenomen warden, terug te vinden, is het den Belgischen en Franschen nijverasra ook toegestaan, dezef bezoeken af te leggen. De nij veraars die hun materieel willen gaan herkennen, moeten hunne aanvraag zenden aan het Office de la Restitution induslrielle rue de la Tremouille. 14, te Parijs, ofwel te Brussel, Madouplein, 7. De bureelen van Parijs en Brussel zullen aan de belanghebbenden een reispas geven om zioh naar de ekonomische afdeeling (nijverheidsdienst) te begeven, in de streek waar de fabriekeugelegen zijn, die zij willen bezoeken. Do bezoekers zullen de op hun pas aangeduide inlichtingen stipt moeten volgen. Volgens deze inlichtingen is het hun verboden rechtstreeks mot de lieden die i.et materiesl bezitten te onderhandelen, hun eenig bevel of eenig bewijsschrift te geven. Indien zij naar onbezet Duitschland willen gaan, zal het middenbureel van Wiesbaden den noodigen pas naar de ekonomische afdeeling zenden en deze zal het den belang hebbenden overhandigen. Uit Londen wordt gemeld dat de eerste verzending van zaailijnzaad nakend is; dit zaad werd door bemiddeling van den Alge- meeoen Commissaris der Begische Regeeriug t» Londen, voor rekening van hel Ministerie van Landbouw, aangeschaft. Aan 't Nationaal Verbond tot heropbeuring van den Landbouw in Belgie werd de verdeeling ervan toever trouwd. Zondag morgend kort na zes ure heeft er bij Borgen een vreeselijk spoorwegongeluk plaats gehad, dat aan acht mensohen het leven kostte. Om 5 ure 55 vertrekt van Paturages een kolenlrein. Deze reed met omgekeerde lokomotief, dus met den tender naar voren. Tegenover de werkhuizen van Guesmea is een lange helling. Daar wachtte een reizi gerstrein om'dat de lijn versperd was d;>or een goederentrein, die voor het sein van de statie Bergen opgehouden werd. De kolentrein bolste met den tender tegen het laatste rijtuig van den passagierstrein. Dat rijtuig werd over een schutting in een weide geslingerd. De overige wagons van den reizigerstrein schokten met hevig geweld tegen elkander; verscheidene sloegen tot splinters. Men hoorde gegil, noodgeschrei, kreten van angst. Licht gewonden eo ontsnapten vluchten verschrikt heen. Het personeel snelde dadelijk ter hulp. De treinoversteu Audré en Algrain en de wachters Lejeune en Delsart toonde groole toewijding. Uok de Engelsche troepen die in het arsenaal van Cuesmes gekantonneerd zijn, boden flinken bijstand. Er zijn 8 dooden te betreuren CeleBtine Gaatiaux, ©ohtgeuoote van Jules Desraoulin rad Flénu 2. Jules Desmoulin, Fiénu 3. Emile Malengreau, Wasmos 4. Virginie Carion, echtgenoote Dehon, Wasmes 5. Félicionne Demaret, een meisje van 12 jaar; 6, 7 en 8 zijn twee onbekende vrouwen en een man. Talrijke reizigers werden zwaar gewond", zooals Vital Marechal, van Wasmes Albert do Kynder, van Alh, vrouw Habaye en haar zoontje vau 13 jaar. Van baiden waren de twee beenen afgerukt. Andereu hadden lichtere kwetsuren. Tröuwens over dit alles moet men nader# bijzonderheden afwachten. De ongolakkigee wsrdes naar het hospi taal van Berjea overgebracht, nadat da dokters Schmidt, Everard en Cailleau, de eerste zorgen toegediend haddon. Een onderzoek naar de oorzaak van dit ongeluk wordt ingesleld. Men meent dat de remmen van den den kolentrein niet goed gewerkt hebben. EEN EN ANDER - Van de 22,000 leden der Franse lie geestelijkheid die onder de wapens werden geroepen, zijq er 2200 tot 2300, t zij een tiende, opliet veld vau eer gevallon. Soldaat zijn voor een priester staat niet. De priester behoort aan do Kerk en is een vredobrecger maar geen oorlogvoerder. Z.Exc. Mgr.N co tra, pauselijke Nuntius te Brussel en tovens zaakgelastigde van liet Vatikaan bij de Nelerlaudache regeering, is, op zijn reis naar Holland, een auvoinobiel- ongev&l overkomen, waarbij Mgr lichtelijk werd gekwetst. Hel ougeval gebeurde op de groot» baan van Conlioh. Na verzorging in een naburig huis, kon Mgr Nicotra meteen anderen auto de reis voortzetten naar Nederland, waar hij de Koningin zijne geloofsbrieven gaat voorleggen. Geen enkele woning staat nog recht in de IJzerstreek, en nochtans de bewoners keeren stilaan terug... To Westoutre en te West Nieuwkerke zijn er lieden die eena gebrekkige barak boven hun verblijf in den vreemde verkiezen... Eigen haard is goud waard en oost west thuis best. Hel eerste sloo.usehip met petrool is te Antwerpen aangekomen. Maandag begint de verdeeling. De maximumprijs zal 0,40 fr. zijn. De gekende Pater Janvier, preekt de Vastensermoenen in Notre Dame van Parijs. Deze worden den Zondags na de Mis van l uur afgegeven, 't Zijn slechts de geleerdste Parijzenaaas, zooals Kamerleden, advokalen, reohters, geneesheeren, en de hooge en ge leerde wereld die de taal en de redeneering: van den welensobappelijken predikant kun nen verslaan. Da hoofdkerk is iedere maal proppensvol. Serdert meer dan 15 jaren preekt de befaamde redenaar deze reeks sermoenen. Dit jaar zal nog eens het puikRtè der oniwikkelsto franschen, geleovigen en zelfs ongeloovigen de preeken bijwonen. Hij handelt over Godeswerk in het bovennatuur lijk leven. Het etoomschip Ajax is deu 14o Maart uit Huil vertrokken naar Antwerpen met 1450 Belgen aan boord, waaronder 350 uitwijkelingen van Antwerpen, 350 van Mechelen, 110 van Luik, 35 van Brussel, 20 van Gant, 27 van Henegouwen, 34 van Leuven, 20 van Oost en 40 van We6ljVlaan- -^ren, 54 van Aarsohot, 40 vau Aalet, 33 Vfn Dendermonde en 350 van verspreide gemeenten in Belgie. Drie leden van de schismatieke rechtge- loovige Grieksche kerk te Athenen kwamen den katholieken aartsbisschop van Grieke- lands hoofdstad vinden om in onderhaude- liugen te treden en zoo mogelijk de reoht- geloovige schismatieke kerk le vereenigeu. llopen wij dat de voetstappen zullen dienen tót volledige en altijddurende toenadering en dat onze verdwaalde broeders in Petrus schaapstal mogen welhaast terug keeren. Goed gevolg van den oorlog. De prozadichter Cseaar Geeelle, neef van den onslerfelijken GuidoGezell», Vlaan deren» grootsten dichter, onderpastoor tn de hoofdkerk van Yper, moest in deu loop van 1915 uit laatstgenoemde stad vluchten. Hij stak naar Holland over ou schreef aldaar Blanca rukt aan do grendels, tót hare vingers bloedon. Zij verlaat de deur en zet hei onderzoek voort van de plaats waar zij zich bevindt. Naarmate zij hiermede vordert, keert de helderheid van haar bewustzijn terug hare ledematen herkrijgen hunne vroegere buig zaamheid. Blanca dobbert nog, binnen eon minuut zal zij alles begrijpen. Op het oogenblik dat zij het venster na dert, ziet zij plotseling haar kleed door een bleek schijnsel verlicht. Toen ontsnapte een scherpe kreet, een kreet waarin alle smarten dezer wereld vervat waren, aan har« borst De vijver riep zij uit ik ben hier ouder den vijver Thans kwamen hare herinneringen in me nigte terug en kreeg zij op eenmaal het bezet der vreeselijk» werkelijkheid. Mijn God dus kreet zij, ik zal krank zinnig worden I... kom mij ter hulp Laat mij mijne wankelende rede behouden Ik wil mij alles herinneren. De markiezin zetts zich schijnbaar kalm op den rand van het veldbed neder, en ver borg haar voorhoofd in hare handen, ten einde hare gedachten beter te concentreernn. Tanguy heeft mij vorlaten... reide ze. De naam van den geliefden man deed haar in tranon losbarsten. Tanguy I Tangmy nokte zij. Alsof die beminde naam nieuwe krachten aan haar denkvermogen sohonk, vervolgde zij Tanguy heeft mij veriaten. Hij zeide mij 't is mijn plicht en ik herhaalde 't Ie een ongeluk 1 De vrouwen hebben zekere voorgevoelons ik wist dat mijn leven aan het zijne verbonden was... Vertrok hij, dan zou alles zich voor mij in droefheid en gé- vaar veranderen... Hij heeft niet naar iiy geluisterd... kon hij het ook Ik wai bang gelijk de kinderen den uaobt duchten en vreezeu spoken le zullen zien... Maar, wat had men mij immers gezegd, dat iu staat was, om mij de eenzaamheid te doe» vreezen Ik kan liet mij niet meer herinne ren... ik heb zoolang geslapen 1 Blanoa deed eene nieuwe poging aan het overschot van de loomheid af le schudden, die zij in zioh gewaar werd. Ik bad, hernam zij ja, ik herinner mij gebeden te bebbeu, en de Heer zond mij een weinig kalmte. Blanca dacht nog verder ua, en vroeg ziob met angst af. Wie baat mij toch le Coötquen Men moet slechte daden hebben bedreven om verfoeid te worden, en ik heb nooit *«?ie anders gedaan dan goed aan de armen, aar» iedereen... allen zegenen mij dan ook... Ik bedrieg mij Florent en Gael beminnen mij niet, maar het zijn mijne broedsrs... Tanguy is hun eerstgeborene... 't is niet megeiijic dat zij mij levend in dit hol begraven neb- ben gelijk de zonen van Jacob hunnen onge- lukkigen broeder. Zij sohudde haar bleek hoofd en liet bare handen moedelooe neervallen. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1919 | | pagina 1