C O T T I INI De prijzen der ieyensnriddeien Viif«en<twiRtiysie jaargang nummer 88 CENTIEMEN Vrijdag 2 f Maart 1919 *£Sl. jl' I JFl J±. Esq DaHscii schelmstuk ts Brussel. UllH De roerende plechtigheid De Senaat Ministerie van oorlog HET GEVAAR DER OBUSSEN Kerkstraat, 9 en 22, Aalst." Bureel en Van Nüffei-Db Genbt. Drukker-Uitgever CotliQ ii do naam van den losbol, die Clemeocaaa söd kogel in den rag schoot. Hij stond te recbt on werd veroordeeld terdood. Ik zeg, rijn kop stond wat los, was wat ij del, doob hij wiet genoeg wat hij deed eo wilde. Schrikkelijke verwarring in do sa menkomst en in 't overleggen on 't beslaiten der wereldsvrodo kón zij no misdaad teweeg brengen. Gelukkigljjk is het zoo niet ge schied en leeft de Vader der Overwinuing aog, tot heil der Versoadeuen. Cottin is eab van dezen, welke geen ïnen8chelijk gevoelen raeer hebben. Zijne onsterfelijke ziel rekent hij niet, en zijn geweten, alhoewel voorzeker onrustig, kon hem niet meer bewegen tot het koesteren van betere gevoelens, vermits hij do kna gende'stem vaa zijne consciëntie uitgedoofd had. Hoo komt het dat Cottfh zoo ver van den ■waren weg dor mensehelijkheid afweek Hoe is 't mogelijk zoo alles, vaderland, familie, eigen bestaan on wat week ik nog, zoo maar to verloochenen Welke winst koo hij wel ia zijn grew?!, in zijne poging tot raoorderij, in zijn laffe daad bespeuren en Dalcopen Een enkelvoudig antwoord ontvalt hier onze' pen, op zoovele en nog talrijker te stellen vragen Zij no opvoeding mislukte, of bstor, hij kreog er geene. Op onze dogen loopen er zoo velen van die sukkelaars, van die onwetenden, van die occliristenen. Modelijden moeteu we hebben met dezulken. Zij komen u tegen op straat, on alhoewel de vaderlander ze groet, spu gen zij hem in 'c aangezicht; alhoewel de jprieater zo vriendelijk bejegent, schelden zij hem uit; alhoewel de deftige hun het woord niet toestuurt, schokschouderen zij. Cottin ia een lijdend jongen, zonder zede lijke krachten om legen do ongelukken des levens in te gsan; pen ongevoelige, voor wien het leven van e n tuensch geen waarde meer heeft; een onmachtige om zijn eigen vel voor zijne reobter* vrij te pleiten. Ik heb niets in te brengen tegen uwe bescbul ffigiugen, zegde hij, en indien mijne daad «enig nut rarest opleveren, zou ik wel her beginnen. f Medelijden boezemt zulk eon persoontje id I Welanile en ten volle beseffende de daad dia bij stelde, de gruwel dio hij voltrok, alhoewel de uitval ziin plan gelukkiglijk niet bekroonde, maande hij zich te veront schuldigen en ala een groot man ia^de ge schiedenis geboekt ts 6taan. Daarom moest hij zijne geloofsbolijdi-nis op de openbare zitting van 't gerechtshof doen en uitroepen: o Ik bon antivaderlander, antiklerikaal en anarchist Eu zijn besluitDe arrao mensohen habbon geen vaderland I Arme sul... En die ongelukkige onwetende; verstompt cd zeer vesl verdierlijkt door hot occultismua of de geheimzinnige loeringen, die anders ciels dan droomors en dwazen en onchristo- uen voortbrengen, langzaam vergiftigd door het bijwonen der anarchistenvergadaringen, meende do'algemeens ordening dar volkoren in natiën en maatschap klassen ver heeld. te dooden met Clereoncvau ran kaot te brengon. Zijn verdorven hart en zijn vermurwds ge&st hebben bem zoover gebraobt, d-t zijne "antwoorden aan de rechters onbeduidend ronken, dat hij zelf zijne voorbedachtheid ■verzekert, dat hij den gespannen strik voluit bekent, da* bij, ladieo oij- los ware, zijn schelmstuk too vernieuwen, dat bij alle böwf .redens van kaal zei, zelfs aan de snikke^ds stem zijner moedor, die zijne genadé komt afbedelen, geen gehoor vor- leent en die vrouw daardoor verstoot en lastert. door Raoul De Naverï (31° VERVOLG.) Gij kunt het niet vergeten hebben, Gael, dat wij eens noct een handslag elkanders boudgenooton geworden zijn. Indien ik uwe plannen niet heb kunnen ondersteunen, zoo is God mijn getuige dat het was omdat ik zo als cnbereikt-aar beschouwde... Op uw leef tijd, Gael, kan men niet wreed zijn. Bedenk toch, broeder, ik tel eert zeventien jaar 1 Zeventien, gelijk uwo Loïsa, die engel, welko gij zoo zeer lief hebt. Deze naam braobt in het hart van den jonkman eene zenuw van medelijden in be weging. - fk hen u hier in den weg, vervolgde Blanca gij wilt dat ik verdwijn, welnu ik zal verdwijnen. Tanguy is u te liefgij zult terugkee- ren. Blanoa stamelde met een snik Tanguy I Tan guy Een oogenbhk bleei zij als gedompeld in Laar leed toen hernam zij «raft&a», wanneer gij een eed verlangt dat ik hem nimmer zal terugzien, zul ik zweren... Th tal zweren bij mijne ziel, bij mijn eeuwig hail... wantik meet leven l Zij bos ofte dit Gael wankelde, en op hare knieën voor hom neervallende, ging zij Voort Genade! genade! Ik zal ver uit dit land vluchten, niemand zal weten waar ik Aan eene waardeering eoht hij prijs. Ze ging ham tegen, toen de kapitein verslaggever van deö krijgsraad hem bestempelde 't Ia aene vsrgiftigo bioem op anarchistische en onruHitokarsbodem gegroeid. Die «tempel van o vergiftige bloem beviel hem als een brandmerk op 't hert gedrukt. De doodstraf werd gevraagd voor den jeugdigen booswicht. Met eenparige stem- mea werd ze uitgesproken. Die straf schijnt reshtvstrdig, want zij is voorbeeldig Edn verlangen drukken wij hier uit, en dit wel ten voordeele van Cottin Moge de jongen, vooraleer te boeten, zich bekeeren 1 Daarom amoeksn wij den Heer. Misschien leven er to Parijs en elders, mannen die pliohtiger zijn dan Cottin, omdat zij bewuster, geleerder, persoonlijker en bijgevolg verantwoordelijker zijn. Eenigen warcu in staat den goeden weg te kennen en volgden den slechlslon; zij waren de opsto- kers der schelmstukken, dan waaneer jon gelingen als Gotlin, er aleohts de uitvoer ders van waren. De bandieterij in Onderbergen te Qent Een Gentsoh konfrater, schrijft onder den titel Kort Spel over de bandieterij gepleegd bij den bankier De Buck, n Een afaohuwelijke aanslag werd Zaterdag gepleegd tegen den hoar bankier"De Buck, in Onderbergen, te Gent. De moordenaar is op heeterdaad betrapt on aangehouden. Op alle vragen blijft hij stom men heeft geene papieren op hem gevonden men west niet wie hij is. Het publiek drukt den wensoh uit dat met dien kerel kort spel gemaakt worde. Er behoeft niet meer gevraagd of be sproken ta worden of hij püchtig is zijne schuld is onloochenbaar. Er lijn geene andere getuigen noodig dan het slachtoffer, den beer De Buolc, en de genen die den moordenaar vastgrepen. m Dat men het onderzoek kort trekke desnoods een buitengewone zittijd van het assisenhof samenroepen indien de zaak niet voor het krijgsgorecht kan gebracht worden. Het assisenhof kan uitspraak doen en -Ie straf, welke hier niet anders kan zijn dan de doodstraf, kan na enkele dagen worden voltrokken. Er dient eeu voorbeold gesteld te wor den, en kort spel gemaakt met de bandieten. Dinsdag namiddag was de soldaat Joost De Coster in het krijgsmagazijn der Groen- dreef bezig hout te verplaatsen, toen eens klaps eene geweldige ontploffing plaats had. Een obus, door de Duitschors onder hot hout vT'borgen, was ontploft. De soldaat werd verscheidene meters ver geslingerd en zeer gevaarlijk aan den linkerarm on de zijde gekwetst. Da ongelukkige werd in boden k^Uten toestand uaar het krijgsga3thuis ^ffgebrackt. Maatregelen zijn genomen om andere ngelukkeu te voorkomen. &3tïo;ts?Sa FesSsi-atis des- SeraeeniaMssidsn De nationale Federatie der Gemeentebe- dianden van België hoeft te Brussel, in de Vlaameche Brouwerij, eene vergadering ge houden, waaraan de ledeu der Brusselache afdeeling en meest al de vertegenwoordi gers der provinciale Komiteiten, deelnamen. M. Novent, voorzitter, deed eerst de oischen der gemeentebesturen uiteen, gewettigd door mij ophoud. Ik zal mijne liefde voer Tanguy overwinnen door mijne liefde jegeni het kind dat ik draag... Noch mijn vador noch mijn man zelf zal weten waar i.k mij verbor en heb... In de diepste eenzaamheid zal ik na ij toewijden aan de opvoeding van mijn kind, dat nimmer zal weten wie zijn vader, wie zijne ooms waren... Gael, gij zijt bewo gen o, bewijs mij genade Ik zal God biddon dat Hij u gelukkig make en het hart van Loïso gunstig voor u stemme. Terwijl zij aldus sprak, sleepte do arme Blanca zich op hare knieën voort, en hief handenwringend de armen naar Gael op. Deze rille, en gevoelde zich hat hart week worden. Blanca greep zijne handen vast zij ï>e sproeide ze met hare tranon en bedekte.ze met kussen het slachtoffer rolde zich in het slijk aan de voeten van zijn boul. Florent b«»greep dat Gael zicli zou laten verbidden. Met ruw geweld richtte hij dan Blanca op en schudde haar als oen zwak riet.^ Gij ziet ons voor 't laatst, zeide hij barschSimon zal voorlaan voor uw onder houd zorgen. Hij wilde Gael met zich trekken. Doch met eeu sprong was Blanca hij de., burggraaf en omklemde hem mot, hare ar men. Laat mij üiet hier laat mij niet in deza afschuwelijke plaats Ik zal er krank- zinnig worden... ik zal er sterven ïn naam van Loïsa I de levensduurte, de dienaton door de ambte naars aan,de openbare zaak bowozen gedu rende den oorlog, de gevaren waaraan zij zich blootstelden en de verantwoordelijkheid welke zq te dragen hadden. Het is dsarom, zegde d« voorzitter, dal de Staat hen moet ter hulp komen, voor do herbouwing van den haard en om ben to9 te laten, met denzelfden iever on de zelfde waardigheid als voorheen, hun ambt te vervullon. De vergadering heeft den volgenden wensoh aangenomon Den Staat aan al do gemaentebediendon eene vergoeding voor levensduurte te zien toekennon, van 6 frank voor de belangheb bende, 1 frank voor de vrouw en 1 frank per kind, met terugwerkende kraoht, onder dezelfde voorwaarden als deze der recbt streeksohe agenten van den Staat. Deze vergoedingen zouden ophouden, bij de her zieningen dor loonbaremas, 't is te zeggen, zoo spoedig mogelijk.* De oppersce raad der verbondenen hield gisteren geene zitting. Alleen in do kommis siën werd er gearbeid. De bosprekingen tuasohen de leiders der atgevaardigingen werden offioieus voortge zet. Om 3 ure had eene vergadering plaats, waaraan deelnamen, MM. Wilson, Glemon- ceau, Lloyd Göorge en Orlando. Er werd geene ofiiciesle mededeeling ge daan aan de bladen, vermits het geano offi cieels zitting was. De kommissie gelast met da kwestie van het Kanaal van Kiel had voorgesteld dit Kanaal onder Duitsch heiteer te laten. M. Lejgues heeft zulks be3troden, daar hij van oordeel is, dat zulks de Duitschcrs zou toe laten, de versterkingen longsheen 't Kanaal te behouden, deze uit te breiden, verder het Kanaal te openen of te sluiten naar beliefte, zoodat zij den sleutel dor Baltische zee in handen zouden hebben. M- Leygues heeft gevraagd, dat 't Kanaal ten allen tijde zou geopend zijn, zoowel voor de oorlogschepen als voor de handelsschepen zulks voor alle natiën en zonder dat eene natie bevoordeeligd zou werdon. M.- Wilson had voorgesteld het Kanaal van Kiel onder het zelfde stelsel te plaatsen als het Kanaal van Panama. Da eischsn der vrouwen De afgevaardigden der bijzonderste Fran- sche en verbonden vrouwenverenigingen woonden gisteren de zitting der Kommissie der arbeidsregeling bij. Onder de kwestiën welke door da vrouwen afgevaardigden voorgesteld worden trof men aan acht uren werk, met de Engelsche week en maximum van 48 uren werk in zes dagen minimum dagloon in evenredigheid met de duurte van het leven en gelijkheid der loonen van mannen en vrouwen, in de zelfde werkvoorwaarden verbod van nacht werk bescherming van den kinderarbeid n verbod kinderen aan 't werk te stellen vóór 15 jaarberoepsonderwijs van 15 tot 18 jaar en bijvoeglijke lessen gedurende som mige vrije uren. Mrs Corbelt, Eugelsche afgevaardigde, sprak ten voordeele dor kraambed vrouwen, bijzonderlijk voor meer rust en betaling vau het loon; Mej. Van dan 'Plas, Belgische afgevaardigde, vroeg do instelling der halve week'voor da gehuwde vrouwen, 't is te zeggen, het toekennen van eeu pa&loon, in vergoeding van paswerk. Volgenden wensch werd aan de oonferon- cie overhandigd In ieder land zou éen vrouwelijk ar- Florent trok zijn dolk hij g-rstp da mar Idezin bij de fladderende baron en plaatste hot moordend wapen op hare hijgende bor;f. Toen schoot Gael toe, ontrukte hem list mos, en trapto het op den grond aan ztuk- ken. Geen bloed, heb ik gezegd Blanca stond op. Eensklaps veranderde haar gelaat; zij richtte lure blikken, waaruit nog slechtst de diepste verontwaardiging sprak, op hare beide benlen. Het besef der onschuld gaf aan haar bleek gelaat eone uitdrukking van gezag. Nooit v/as zij schoo ner geweest dan thans, nu de straalkrans van het martelaarschap om hare slapen speelde. Ik heb genoeg gebeden en gesmaekt, zeide zij. Blanca Halgan heeft voor eenen oogeublik de lessen vau moed kunnen ver geten, die haar vader haar gaf, de markiezin van Coëtqueu zal voortaan welen, wat zij aan haren rang verschuldigd is... Ik vraag nu niet meer, ik eisch... Ik wil, dat gij mij op «taanden voet vrijen doortocht verleent. Op deze voorwaarde beloof ik u het stilzwij gen. Weigert gij, zoo hoor de woorden van haar die onschuldig lijdt... De toekomst zal mij op u wreken. Omdat gij jegens mij iret de wreedheid van tijgers gehandeld hebt, zult gij in uwe dierbaarste genegenheden getroffen worden gij Florent, in uwe eer zucht gij Gael, in uwe liefde. De misdaad, die u thans heeft vereenigd, zal u eenmaal scheiden gij zult elkander haten, de een zal den dood van den eudere wen- beidskomiteit gesticht worden, uitsluitelijk samengesteld uit vrouwen, aan welke alle wetgevende maatregelen betreffende de vrou wen welke voorgesteld worden, zouden on derworpen worden. Mev. Maria Vérone, afgevaardigde van don Bond der Rechten der Vrouw, vroeg ten slotte, dat de weuschen der vrouwen in het eigenlijke vredesverdrag zouden opge nomen worden en niet in da grondregelen ▼an den Natiënbond. TE ANTWERPEN. Eene lijkrede van Kardinaal Mercier, Bij de roerende plechtigheid der teraarde hestelling van do helden, door de Duitsche bloedhonden terdood gebraoht te Antwerpen en Maandag in eene grafstede, hunner waar dig, ter ruste gebracht, sprak Z. E. Kardi naal Mercier, volgende lijkrede uit Waarde Broeders, Tusschen de grootsohe schouwspelen, welke voor onze oogen tijdens deze vijf laatste jaren ontvoawd werdeD, was er wel een schooner, een indrukwekkender daD dit, waar wij vandaag de bewogen getuigen van zijn u Eene ontzaggelijke menigte, gewoon aan het koortsige zakenleven, peinst in stilte na, buigt het voorhoofd iu eene eerbiedige houding; de vertegenwoordigers der geeste lijke overheid en de magistraten der stad Antwerpen verdringen zich rondom den ko ning, heerlijk zinnebeeld van het Vaderland, met eene zelfde gedachte, eene zelfde hulde van dankbare bewondering; drie en twintig grafsteden trekken naar zich al de blikken van het belgische volk en sohijnen elk een voetsteen te verwachten waar een der zui verste sieraden onzer nationale heldenrij op zal rijzen. n O ja, zij waren schoon, onze soldaten, wanneer zij, den 4 Augustus 1914, den overweldiger te gemoet togen; schooner nog in het slijk der loopgfaven, onder den regen der bommen, op een ambulanciebed door den kogelhagel omver geworpen. Ik heb deze ljygste dagen, de pleinen doorloopen, vroeger zoo vruchtbaar en zoo bevolkt, nu eene woestenij, die zij mot hun bloed gedrenkt hebben en waar hunne been deren in stilte rusten. Ik ben met langzamen trede, het hoofd ontbloot, over den IJzer, den roemrijken TJzer gegaan; ik ben langs de bloedige groe ven getrokken, die er nevens loopen, waar onze krijgsscharen het vaderland met bun lichaam beschut hebben. Uit de volle vurig heid mijner ziel, heb ik tot God en tot de dapperen eene hulde van zegening laten opgaan. Maar toch blijft bet waar, duurbare landgenooten, dat de drie en twintig neergn- scbotenen, wier stoffelijk overblijfsel wij begroeten, grooter zijn, in hunnen helden moed, dan de soldaten van Vlaanderen en van den Ijzer. Zij, zij zijn niet meegesleept geworden, noch door het plotselinge va:i den geestdrif- tigen weerstand tegen den inval van den overweldiger; noch, nadorhand, door den schok van het krijgsbevel, de betoovering van het vaandel, het gemeenschappelijk oprukken van het bataljon; zij haddeu niet, dertig motervóor zich, een vijand te mikken, neer te vellen, mot de voldoening van een roemvolle wapenfeit en van een onmiddelij- ken uitslag. 4 Neen. Alleen, in de eenzaamheid eener diepe overpeinzing, verborgen voor hunnen Koning, voor hunne landgenooten, voor hunne nauwste bloedverwanten, hebben zij besloten bun vaderland to dienen, in een geheimen altijd nieuw gevaar, zonder andere schen. Wanneer dat alios zal geschieden, is mij onbekend maar ik weet, ik gevoel hot: eens zal het zich verwezenlijken. Eens zullen, ondanks mijne vergiffenis, de zwaar ste kastijdingen op uw ho.ofden nedervallen. Blanca 6lrekte baron rechterarm naar de booswichten uit, en met eene stem die trilde van gezag en majesteit, vervolgde zij En nu mijne hoeren De Coëtqueu I verwijdert u I Niemand heeft het recht u te beleedigen X. Eün donderslag. Do paarden van den markies De Coëtquen drrafden in vliegende vaart over den straat weg, en toch stak Tanguy van tijd tot tijd 't hoofd uit 't portier om den koetsier toe te roepen Wat vlugger, Jacques I wat vlugger l Een nieuwe slag met de zweep was telkens het antwoord on doze aansporing de edele harddravers, weinig aan zulke behandeliug gewoon, zotten het met een krachtigen ruk tot nog grootere snelheid aan, de huizen en boomen dansten als de heksen van den sab bath voorbij. En toch, nooit was de avond zoo schoon, het landschap zoo lachend geweest. De zon stond nog hoog genoog boven de heuvels aan den westelijken horizon, om de hosscheQ en beemden met eon tooveraebtige gloed op te luisteren en de markies zou er op iederon anderen avond een allergroot genot gevonden hebben, de schilderachtige waiuur- tafereelen te bewonderen. (Vervolgt.) ondersteuning dan hunne eigene wilskracht en hun taaie uithoudingsvermogen, zonder ander vooruitzicht, meestendeels, dan door te gaan voor vermetelen verdachten, zonder andere getuigen dan God en hun geweten. Voorwaar, beminde landgenooten, voor waar, duurbare familiën die zoo gelukkig zijt een der uwen te tellen tussoh#n de drie en twintig wier aandenken wij huldigen, onze neergesohotenen, hebben, mei evenveel recht als de moedigsten, do zegepalmen verdient. Het Belgisch Episcopaat heeft besloten, in onze parochiekerken een grafmonument op te richten ter eore der dapperen die voor het vaderland vielen ik vraag dat de slaohtoffers van de meeat verborgene toe wijding vooraan komen op den naamrol onzer helden ik vraag u, hun eene uiige- lezene plaats te vergunnen in uwe gebeden, in de Mis, aan de communiebank; ik vraag u, eindelijk, u door hun voorbeeld te bezie len om immer dat te doen, in hot duis tere zoowel als in den glans, wat van uw geweten geöischt wordt door*de vaderlands liefde, het plichtbesef, de eerbied voor den oppersten wil der goddelijke Voorzienigheid- De huishuurkwestie De tekst der Kamer verworpen Do Senaat heeft den tekst der huishuur- wet, zooals hg door de Kamer gestemd waa varworpen met 54 stemmen tegen 14 en 1 onthouding en in de plaats een nieuwen tekst gastemd, voorgesteld door de Kommissie van den Senaat. De huishuur-wet moet dus terug in de Kamer besproken worden. De Senaat is uiteengegaan tot 28 Maart. DE BOTER. Bq koninklijk besluit, ve.rsohenen in het Staatsblad van 19 Maart, wordt de prijs van de boter vastgesteld op het maximumbedrag van 9 frank don kilo, gekooht bij den voort brenger. De tuesohenpersonen, die handel drijven in boter, mogen in goon geval eeno meerdere winst dan 1 frank per kilo bere kenen. De verkoopprijs In den kleinhandel van de ingevoerde boter mag in geen geval den prijs van 10 frank de kilogram te boven gaan. HET VLEESGH. M. Wauters, Minister van Nijverheid, Arbeid en Bevoorrading, kondigt bet vol gende besluit af De maximum verkoopsprijs van het ge slachte varken. afgeleverd per geheel, half of vierendeel varken, is 8,00 de-kilogram met den afval; 8 fr. de kilogram zonder den afval. De maximum verkoopprijs van geslacht rundvee, afgeleverd per geheel of zijdeliugf- sehe helft van het dier, is fr. 7,50 de kilo-- gram met deu afvalfr. 7,00 de kilogram zonder den afval. De maximum verkoopprijs vau geslaoht rundvee, afgeleverd bij vierendeelen, is fr. 8,25 de kilogram voor het achterste vie rendeel fr. 5,75 de kilogram voor het voorste vierendeel. Da verkoopsprijzen in den kleinhandel vau het varkeusrleesch zyn aangevuld ale volgt Gesmolten vet (reuzel), 10 frank de kilogram; gekookte hesp zonder beenderen, 18 frank de kilogram. Voor de Staatsagentdn Daar men aan deze zaak nog sobijnt te twijfelen achten wij bet nuttih nog eens te herinneren dat, door besluit der regeering, do ambtenaren, bedienden en agenten van den Staat die tijdens den oorlog onder do wapens waren, al hunne rechten behouden betrekkelijk de bevorderingen ea de dioust- jaren juist zooals hunne collegas die iu diensi gebleven zijn. Dosdeiijk ongeluk teMeireibeke Dinsdag avond was M. Belpaire, bloemist, wijk ter Statie, aldaar, bezig in 't bijzijn van oou der leerjongens der bloemisterij, eenon obus te onlladeu. Daar hel niet gemakkelijk ging zond hij den kleine uaar het huis om gereedschap. Toen de jongen joist aan de deur der remise was, ontplofte het springtuig. M. Belpaire bleef op den slag dood. Stukken van hot moordtuig vlogen in zijn hoofd en buik. De kleine liep weg en bleef er met den echrik van af. Ilot slachtoffer is 47 jaar. Hij heeft ook een zoon bij het Belgisch leger die jukt in verlof is. Erg ongoluk ta Gonl De gebroeders De Weerdt, koopmaus in vodde on oui ij sar. Mei vers'.raat, .hadden te Mello eone greoto hoeveelheid oud ijzer, voortkomende van obussen, enz., gekocht. Zij roden er met eone kar om. Tuuis gekomen word hel gekochte eerst mat manden in huis gedragen, liotfh daar zulks te traag vorderde, wierp man lea

De Volksstem | 1919 | | pagina 1