Ce Vredeskonterericie De oorSoosoliuid van Belgis r3 Ars? ra De ramp van Groenendael De bandieterij te Laarne Priesterlijke beuoemingen Leening voor Nationale Herstelling XXV JAARGANG SUMMER 19? Donderdag eMet Öyreejen Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Teleplioon 114 3D _A_ O- T3 l_i 3D 5 CENTIEMEN Drukker-UitgcverJ. Van Nitfel-De GendY,'' Voor de publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap IIavas, 8, Marttlaarplein, te Brussel; 8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Londen. Zooals wij gisteren meldden, heeft België kwijtschelding bekomen, van zijne oorlogs- sohuld. Al liet geld dat wij moesten ontlee- nen, lusséhen 4 Oogst 1914 en 11 November 1918, voor de noodwendigheden van don oorlog, voor de bevoorrading, enz., wordt ons kwijtgescholden. Als men weet dat deze rond de G miljard bedroeg en dat België schier het eenige land in Europa zal zijn dat geene oorlogsschuld heeft, dan moet men bekennen dat zulks toch ook niet waardeloos is. Naar het schijnt is het aan M. Loucheur, den Franschen minister, dat wij zulks te danken hebben. In strijd met hetgeen sommige bladen gemeld hebben, was er geenszins spraak, deze som door België te doen betalen, indien Duilschland weigerde of niet kon batalen. Toen de zaak ter Vredesconferencie on derzocht werd, vroeg M. Loucheur daaaover naderen uitleg. Onmiddelijk werd er door de Commissie geantwoord, dat er daarvan geen kwestie kon zijn. Daarop stelde M.Loucheur voor, dat men zulks zou oponbaar maken en verklaren, dat wat er ook moge gebeuren, België van zijne oorlogsschuld zou ontslagen zijn. De Commissie sloot zich bij dat voorstel aan en het voorstel werd ook door den Baad der Drie aangenomen. Van den anderon kant wordt er ook ver zekerd,, dat het dank aan M. Wilson is, daK wij oen voorrang bekomen voor do betaling! der 2 1/2 miljard op de eerster vergoedingen i door Duilschland lo storten. Er wordt thans ook gelogenstraft, dat M. Wilson zou gedreigd hebben, ons van alle! bevoorrading uit te sluiten, iadiee Bolgië weigerde te teekenen. De kwestiën welke nog niet opgelost zijn Onder de kwestiën welke tot hiertoe nog niet bepaald opgelost zijn, komt eerst en vooral de afpaling der nieuwe Stalen. Zoo is er nog geene enkele beslissing genomen, wegens Fiume en de kust van Dalrnatie. De samenstelling van nieuw Roumehie maakt overeenkomsten noodig met Rusland, wegens Bessarabie, evenals de kwestie van Polen, tot overeenkomsten noodzaakt met Oukranio, Volkynie on Lithuania. Men moet echter middel vinden om al die kwestiën op te lossen ter eenieders bevrediging. Ook is de kwestie der financieele verant woordelijkheid, welke devorscbillige nieuwe Staten, uit Oostenrijk Hongarie gevormd, noch de militairb voorwaarden, noch het lot der Oo3teurijksclie vloot niet bepaald. Blijft dan nog do kwestie van Constanti- nopel en de kputrool over de Dardanellen. Zal men een Europeeschen Turkschen slaat laten bestaan Zullen de Turken niet uit Europa verjaagd worden Dan, de vorming dor nieuwe staten Armenie, Palestina Georgie, de bestuurskringen voor Midden Azië en Syrië, enz. Eindelijk is er nog niets beslis' voor wat hclift't lbilgarie. £!zdS-Lorreinem 7n re», vredesverdrag zullen de grenzen van El/.cS Lorreinen dezelfde zijn als zij bepaald werden in 1S71. De inwoners zullen aanzien, worden als hebbende de Fransche nationaliteit aangenomen, te rekenen van den wapenstilstand, on eenige personen, namelijk deze geboren uit Fransche en Duit- 8cii9 ouders, dio in Elzas Lorreinen woonden vóór den oorlog van 1870, of die in de ver bonden legers dienst genomen hebben, zullen deze nationaliteit kunnen aanvragen. door Raoül I>» Navkry (73° VERVOLG.) De nieuwe monnik bleef, mot hemelschen troost ovorgoton, in het gebed verzonken, terwijl de abt de kerk verliet. In bot kloosterpand komt hom eensklaps een knaap hijgende tegemout gesneld Genade, mijn vader gilde de knaap, terwijl hij een aanvallig kindje op heide armen in do hoogto hield, geef enne schuil plaats aan dit kind want men zoekt het te dooden 1 XXII. Wij moeten thans naar Coëtquen terug komen en verhalen wat hier voorviel, nadat Blanca don kleinen Horvó aan de zorgen van Patira had toevertrouwd. De markiezin ontveinsde het zich niet dat zij er ongetwijfeld zwaar voor zou moeten boeten, haar kind aan de woede van hare vijanden onttrokken te hébhen. De hoogmoed van Simon, die eene luister rijke echlvereeniging voor zijne dochter in het verschiet zag, had liet voorbijgaand go voel van medelijden uitgedoofd, dat in zijn hart was opgeweld. Zonder hel te weten werd Rosotle dn me deplichtige van Florent en Gael, want liet was tor liefde van dit engelreine kind, dat Simon voor geene oukele misdaad zuu terug deinzen. Maar sinds het oogenblik dal Horvó, het kind barer smarten, met hare tranen gedoopt Deze provinciën keeren tot Frankrijk te^ rug, ontheven van alle openbare schuld; de rechten en bezittingen van het Duitsche keizorrijk en van de Duitsche Staten, gaan zondor eenige vergoeding tot Frankrijk over, alsook de bijzondere eigendommen der Duit sche keizerlijke familie. De voorschollen door Elzas Lorreinen aan Duitschland gedaan voor den oorlog, zullen door Duilschland terugbetaald worden. Frankrijk beeft recht op al de toltaksen en belastingen sinds da eerste wapenstilstandsovereenkomst ontvan gen. Duilschland moet al de militaire en burgerlijke pensioenen in Elzas Lorreinen blijven betalen. De spoorwegbruggen over den Rhijn wor den eigendom van Frankrijk, alsook heel liet spoorwegnet en de trams, die in de pro vinciën door het Duitsch gouvernement uit gebaat werden. Duilschland heeft op goeno enkele vergoeding recht. Duitschland moet gedurende 10 jaar de elektrieke drijfkracht voor Elzas-Lorreinen blijven leveren. Frank rijk behoudt zich het recht voor, al de vijan delijke eigendommen in Elzas-Lorreinen te likwideeren, en Duitschland verbindt zich, dezen die aldus hunne eigendommen ontno men worden schadeloos te stellen. Verder zijn er nog eenige bepalingen betreffende de uitvoering der kontrakten en der vonnissen door de Duitsche rechtbanken uitgesproken. De Italiaansche afgevaardiging Dinsdag morgend werden de volmachten der Italiaansche afgevaardigden, aan de Duitsche gevolmachtigden overhandigd. De Volkerenbond liet inrichtingskomileil van den Volkeren bond heGft M. Pichon voorzitter en Sir Eric Drumond, algemeene S9kretaris van don Vol kerenbond benoemd. De inhoud van het verdrag Volgens den Eciio de Paris is de volg orde dor hoofdstukken van hot verdrag aldus; 1. Voorbericht 2. Grenzen van Duitschland 3» Bepalingen over de grensveranaeringen 4. Duitsche koloniën 5. Leger, zeevaart- en liichtverkeerbepa* litigen 6. Krijgsgevangenen 7. Rechtspraak tegen Willem II en legen alle schuldige Duilschers S. en 9. Herstel en financieels bepalingen; 10. Economische bepalingen 11. Haven spoor-en waterwegen 12. Internationale Arbeidswetgeving j 13. Waarborgen 14. Algemeeno ratificatie bepalingen. In de Conferentie PARIJS, G Mei. De Vredesconferencie heeft Dinsdag namiddag, om 3 ure, eene al gemeene zitting gehouden, tijdons dewelke de voorloopigo vredesvoorwaarden aan de verbondenen medegedeeld en doar bon on derzocht werden. PARIJS, G Mei. Pu ziiiiug duurde van 3 tot 5 ure. M. Tardieu, «Iropg non zeer lam, betoog voor nagenoeg neci nol beknopt ver slag dat aan do drukpers zal medegodeeld worden omvattetïdm Italië was vertegenwoordigd doorM. Crés- pi, minister van bevoorrading. In de ziltiüg van Woensdag, tijdens dewelke do voor waarden aan de Duitsche gevolmachtigden zouien bekend gemaakt worden, zou geheel de Italiaansche afgovaardiging aanwezig zijn M. Cllemenceau zal de zitting openen met eene aanspraak. Graaf Brockdorff Rantzau zal antwoorden, waarna M. Duiasta aan graaf Brockdorlf een exemplaar der vredes voorwaarden zal aanbieden. Op aanvraag zullen ook de andere Duit sche afgevaardigden een exemplaar ont vangen. Men voorziet dat heel de plechtigheid hoogstens 20 minuten zal duren. Andere bijeenkomsten. Dinsdag avond ontving M. Clemenc»au te zij nen t M. Wilson on maarschalk Pólain. Daarna had hij een onderhoud met moest al de leden van de gouvernementen. Onmiddelijk na afloop der algemeene sil ting, vergaderde de Raad dor Drie iu bet kabinet van M. Pichon. China protesteert. PARIJS. 7 Mei. Lou Tseng Tsiang, minister van Buifeulandsche Zaken en hoofd der Ghineoscho afgovaardiging ter Vredes conferencie. heeft laten weten, dat de Chi- neescho afgevaardiging verzet aanteekent hij don Raad der Drie, tegen do regeling van Kiao Tcheou ten Yoordeele van Japan. De Glnneesche gezant is van oordeel, dat do Raad der Drié, indien hij waarlijk een rechtvaardigen en duurzamen vrede wil, op zijn besluit moet terugkomen. De Fransche dagbladen PARIJS, 7 Mei. De bladen deelen mede, dat twee goede tijdingen den dag van gisteren kenmerkten dc terugkeer der Ita liaansche afgevaardigden en het besluit van Belgie, het verdrag lo 'eekenen. Zoodoende kunnen de vorbondenen zich in blok ter vredesconferencie aanbieden. Le Gaulois schrijft dat heel Frankrijk deze twee uitmuntende tijdingen met alge meene voldoening zal vernemen. liet zal tevens eene ware verlichting zijn, want Frankrijk kadde nooit kunnen aanne men, dat eene onrechtvaardigheid welke veel aan ondankbaarheid zou gelijken, kon bedreven worden teg6n Belgie. Le Petit Journal zegt De Kroonraad van Belgie heeft dus ook eenige zij ner oischen geotterd en aldus zijnen steun bijgebracht en dc eendracht versterkt. Do bondgenooten en voornamelijk Frankrijk kunnen enkel er kentelijk zijn aan het edele Belgie, dat duor zijne odelmopdigo houding zoovool gedaan hooft voor do gemeenzame zaak. zich ook de onvermijdelijke plunderaars en deze aarzelden niet, in half ingestorte huizen waarvan de bewoners gevlucht waren, te dringen en er alles te rooven wat naar hun gading waa. Op verren afstand van de plaats der ramp zijn ontelbare ruiten verbrijzeld, dakken af geslagen. boomen ontkruind, enz. enz. De krijgsgevangenen. Meest al do Duitsche krijgsgevangenen waren in het Zoniënbosch gevlucht, alwaar zij zich achter de dikke boomen en in de diepten verscholen. Zij trachtten zelfs niet verder te vluchten en vroegen aan de Bel gische soldaten wat zij moesten doen. Later zijn zij naar de kazerne van Etterbeek over gebracht. Er ontbreken er eenige», die den kelijk in het bosoh verdwaald geraakt zijn. Do slachtoffers. 1 Tot hiertoe weet men enkel van drie sol dalen, die door neerploffende bommenscher- ven gekwetst werden, 't Is zooveel te heter. Bisdom Gent. Zijne Hoogw. heeft be noemd Onderpastoor te Lede, de eerw. heer Lefebvre, van St0 Koleta, te Gentte Evergem, de eerw. heer Teurrekens, pro fessor te Wetteren te Gherskamp, de eorw. heer Gabriels, kapelaan van St. Baafs te Doorselaere, de eerw. heer Vo3selaere, on derpastoor te Ledeherg te Ledeberg, do eerw. beer De Bo, professor. Bestuurder der Zusters van O. L. Vrouw, te Zele, de eerw. h. Van den Bossche, proost te Nuchtere» professor te Weiteren, de eerw. b. De Meyer, gewezen professor le Deinze eerw. h. P. Van don Bossche Lee- raar in St. Martensgestioht is Proost te Nuchieren. buiten gevaar was, voelde de markiezin ha ren mood verdubbelen. Om zijnentwille zou ze zich voor hare vijanden,vernederd hebben doch thans hervond zij zich geheel in hare edele fierheid. liet lijden, wel verre van haar geloof ne der te slaan, deed;hel nog levendiger worden gelijk do wind do vlam eener fakkel ver groot. En do overgeving die zij in dit geloof putte, verlaagde haar niet, maar schonk haar do kalmte en den moed, die men in de martelaren bewondert en vereert. Men zal zich herinneren dat Simon beloofd had, eerst don volgenden dag terug le ko men om llervó medo te nemen, en men be- grijpt ook, waarom hij niet kwam. Blanca, die zioli met al haren heldenmoed gewapend had togen het oogenblik dat do iulendjut in den kerker zou verschijnen, wachtte hom tevergeefs den ganschen nacht. 'loon do morgen aanbrak, doopte zij het stuk brood, dat zij nog van haar maaltijd van dan vorigon dag over had, in het water en nuttigde hot. Zij was uitgeput en lijdende, en toch toor verdo hot gezang van Patira, dat zij daarna a!? eerio goede tijding vernam, een glimlach op haar marmerbleek gelaat. Haro verwondering over bet uitblijven van Simon groeide ieder uur aan zij gaf er zich nochtans eene vorklaring van en schre -f het daarjrn tee, dat Simon vreesde over dag opspraak lo maken. God i3 goed, dat hij mij nog een weinig uitstel verleent, dacht zij. Maar dat uitstel, (Naiere bijzonderheden) Zooals wij gisteren meldden, is de mu nitiedepot van Groenendael gisteren aap 't springen gegaan. liet koariiplëiri van Groenendael was dóór de Duilschers in een groote depot herscha pen geworden. Ia do statie waren sinds de:i wapenstilstand honderden waggons obussen en kisten ontplofiingsstoffen gebracht. In alle hangaars lagen bergen allerhande munitie opgestapeld. Acht honderd Duitsche krijgsgevangenen werkten er onder toezicht van een honderdtal Belgische soldaten. Hoe de ramp gebeurde Rond 10 ure 20 droeg een Duifschei' eene kist uurpijlen weg, toen hij struikelde en v1Hij liet do kist vallen, welke onmidde- 1 ijL on!plofte. i i 'uilschcr kon wegspringen, doch de vu i-j-ijloa violen brai d-rid op de omliggende mu iiiio en achtereenvolgens ontstonden voischiliige andore ontploffingen. nel alarm werd gegeven on do Belgische soldaten en de Duilschers namen iu alle richtingen de vlucht. Kond 11 ure begonnen de groots stapels obussen le ontploffen. Aan een bepeiken der ramp moest niet gedacht worden. De obussen in de lucht geslingerd, vielen neer op de andere stapels en deze ontploften op hunne beurt. De schade De stoffelijke schade is overgroot. In den omtrek van het koersplein en van de statie zijn allo huizon vernield of zoo zwaar gehavend dat zij zullen moeten afge broken worden. Spoedig waren er langs alle kan ten nieuws gierige» toegestroomd. Onder 1 en bovonden hoe zoor zij zich er ook over verheugde, was tevens oorzaak dat zijn do foltelingen van den honger en den dorst begon to voelen en niets, geen kruimel brood, geen droppel water was onder haar bereik. Deze marte ling was in haar toestand van uitputting meer dan hare natuur kon verdragen, zij viel ten laatste bewusteloos op haar heel neder. Verlaten wij voor eene poos do ongeluk kige Blanca onï te zien waarmode intusschen haro beulen zich onledig hielden. Toen Gael Simon niet zag wederkeeren, trad hij ongevraagd het kabinet van zijn zijn broeder binnen. Hot was laat het on weder woedde in al zijne hevigheid, de regen goeseldo de ruilen, nn en dan wierpon de flikkerende bliksem stralen een blauwacbtigon gloed op de figu ren van bel behangsel on het gelaat van Florent. Deze W»as juist bezig een paar beslijkte laarzen uit le trokken. Op een leunstoel hing een mantel die van den regen droop, gelijk ook de verfrommel de pluim van zijn villen hoed. Het gelaat van Florent was van eone doodelijko bleekheid. Gaol bleef op den drempel staan en wierp een langen blik op zijn broeder. Roept ge uw kamerknecht niet vroeg hij. De graaf rilde bij liet vornemen van zijn broeders stem en antwoordde op een t/fon, die akelig klonk Ik beb behoefte aan niemand, aan nie mand, mijn broeder. Do diefstal in het Werkloozenbureei Het onderzoek Deze zaak ia nog met groote duisternis omsluierd. Het schijnt dat de twee personen van Wolleren, dié aangehouden werden, do daders niet zouden zijn. Zij hebben den Donderdag 24 April, dag van den diefstal, den geheeleu dag gebedeld to Ilousden en zijn ook te Laarne geweest, zegt men; maar het blijkt niet dat zij in Laarne-dorp waren, op hetjuur dat de dief stal gepleegd werd. In allegoval, men heeft het gestolen geld niet op hen gevonden. Het schijnt ook niet aan te nemen dat zij in den omtrek zouden blijven bedelen zijn, indien zij den diefstal gepleegd hadden. Van den anderen kant wordt het volgende verteld Den Donderdag 24 April, kort na den middag is een persoon por rijwiel afgestapt in do herberg Het wit Huis gemeente Heusden, ODgeveer oen half uur van Laarne. Hij kwam uit de richting Heusden-Gent. Hij heeft daar eene pint gedronken en er zijn rijwiel laten staan. Ilij had eene klak op, maar men bemerkte dat een slappe hoed iu zijnen vestzak zat. Hij is naar Laarne gegaan en ongeveer een uur nadien teruggekeerd. Er wordt gezegd dat hij dan eon kofferken of kasken bij zich had, waarin, naar men veronder steld, het geld zat. In het Wit Huis heeft hij haastig zijn rijwiel genomen en zonder iets te drinken, is hij voortgereden naar Heusden dorp toe. Zou dio persoon de dief zijn Het was een vreemdeling, niemand heeft hem gekend. Maar op welke wijze kende hij dan don toestand van bet Werklcozonboreel, on wist hij zoowel het uur dat daar bijna guea vulk was Was hij in verstandhouding mot da aan gehouden personen Het is te hopen dat de justicie de zaak zal kunnen klaar Irekkon. Ik hinder u toch niet, hoop ik Gij integendeel... in zoo'n storm achtige» nacht is men biij dat men niet al leen is... Een vreeselijke nacht, zoide Gael. Ja. mijn broeder, oon vreeselijke nacht. Gael bewaarde een oogenblik hot stilzwij gen Florent scheen zelfs door dit zwijgen ontsteld. Dunkt liet u niet, hernam Gael weder, dat Simon lang uitblijft Do weg is lang en het weder slecht, antwoordde Florent. En men kan eone slechte ontmoeting doen, niet waar Dat is 't juist, wat ik wilde zeggen, Gael. Er hoersclito weder een oogenblik stilte ditmaal was het Florent die haar hel eerst verbrak. Stelt ge veel vertrouwen in het ver zoek dat ge tot don graaf do Malignon hebt gericht. Noen, antwoordde Gael, terwijl hij somber het hoofd schudde. Do graaf zou misschien zijne toestemming wel govon, maar Loïsa zal blijven weigeren... Of ik ba ron de Vaurilier heet, of zonder titel hen, gelijk voor zes maanden, dat is voor haar hetzelfde zij haat mij omdat ik Gael ben. Ik geloof dat zij een blik in mijn hart heeft geslagen en het slangengebroedsel gezien heeft dat ik er koester en toch wie weet of haar glimlach, haar zapbt en liefderijk gemoed mij niet zou veranderd hebben Ik Uittreksel uit hot Staatsblad Art. 1. De tijd gesteld door ort. 1 van liet ministerieel Besluit van 20 Maart 1919, voor de inschrijving op de obligaties van do Openbare Schuld aan 5 p. h., is verlengd lot 2 Juni 1919 inbegrepen. Art. 2. To beginnen van 1 Mei 1919 zal de prijs voor inschrijving, die heelemaal vrij zal zijn, op het oogenblik der inschrijving vastgesteld worden op vijl en negentig franks (95) zonder-afhouding van oscompto. Art. 3. De deposito's van Bel gische scliatkistbons te verwisselen tegen obligaties van do Openbare Schuld aan 5 p. li. zullen ontvangen worden tot 2 Juni inbegrepen, bij do agenten van do Nationale Bank van' Belgie. De algemeene Beheerder-bestuuruor der Schatkist en der Openbare Schuld is gelast mot de uitvoering van het tegenwoordig besluit. Brussel, 30 April 1919. EEN EN ANDER Zondag werd te Romo in do Minfrva-' kerk, pater Felix Coutourior, Dominicaan, bisschop gewijd en benoemd tot apostolische bozoeker van Egypte. Z. E. kardinaal Wil lem van Rossum heeft de wijding gedaan, bijgestaan door de hulpbisschoppen Z. II. SarJi en Z. II. Cerretti. De aankomst to Brussel van den voor-a zitter der Braziliaansche republiek is vast gesteld op 8 Mei a. s. Zijn echtgonoote in dochter zullen hem vergezellen. Do voorzitter zal uit Parijs, in de Zuid statie lo Brussel aankomen, waar Koning Albert hem zal opwachten, om vervolgens naar het Paleis goleid te worden. Volgens Koninklijk besluit in hut Staatsblad verschenen, mag uitvoer van waarden, koepon's, bankbiljetten van allo slag, goud en zilvergeld, niet moer geschie den tenzij op de manier door do Minister van Geldwezen te bepalen, en op vertoon van een toelating. Deze toelating wordt door den Minister gegeven, na raadpleging van hot Komiteit der Wisselkoersen- Mon heeft gezegd dat do wedde der ministers op 40.000 frank gebracht werd. Do is niet zoo. De algemeene bogrooting van den Staat, die nu uitgedeeld word, be houdt de vroegere som van 21,000 fr., maar voegt daarbij een bedrag van 9000 tr. voor representatiekosten. In de kerk van de universiteit van de Propaganda Fide le Rome werd er den 29 April een plechtige dienst, gecelebreerd ter lafenis van de ziel van kardinaal Cassetta. Z. E. kardinaal Van Rosaura, prefekt van de Congregatie der Propaganda, heeft de mis gezongen, bijgestaan door Mgr Biasiotli, en Mgr Giobbe, Mgr Gariuci en Mgr Danlo. pauselijken ceremoniaris. De aanwezigen waren talrijk, onder andere de kardinaals Vannutelli, Gasquet, Giorgi on vole andere bisschoppen en Monsignori. De kerk was plechtig versierd met do wapens van den overleden kardinaal. Do tekst voor don muziekprijskarap van Romo zal dit jaar geschreven worden in hot V'laamsch door dichter August Van Cauwelaerl en in het Franch door den lete terkundigo Maurice Gauchez. Beide letter kundige» hebben zich ook als soldalen in den oorlog onderscheiden. geloof het haast de vrouw is machtig in haar invloed Zij wil mij niet, ha en ik zweer, dat zij zal moeion Mijne drift is sterker dan ooit, maar mijne liefde is in haat veranderd, dat zal zij onderviudon... In bittere tranen zal ik haar don afkoer doen bóeten. dien zij jegens mij betoont. Gael als Loïsa eens in 't klooster trad Ik zou dat klooster plat branden. 't Is een krachtig middel, maar 't is or een. Eu vervolgens Natuurlijk, ik zou haar met geweld medevoeren. En de kerkelijke ban, broeder Gael bief trolach het hoofd op Dien tart ik, zeido hij. Een gewoldige donderslag antwoordde op deze hemeltergende uitdaging le gelijk ver lichtte een rosse gloed de vensters van het kasteel. Florent naderde een der ranioo efc sag naar buiten. Zie, sprak hij, de woning van Grand- Champ staat in brand, ik ben waarlijk be vreesd, Gaol, dat uwe bode in zulk nood- weer eon ongeluk overkomt. Bij het schijnsel der vlammen wierp Gaol eenon onderzoekenden blik op zijn broedgr. Vervolgens, diens kleed vastgrijpende, zegde hij Wasch die vlek weg Florent fixeerde Gaol de schok van hun wederzijdschen blik was vrëesélijk. Eöfli oogenblik later scheidden zij v$n ollyindef, (Vervolgt.)

De Volksstem | 1919 | | pagina 1