Laatste Berichten Het eerste verhoor van het militair beroepsgereclit Het schrikkelijk ongeluk ie Meren 5s? het foeseiie Gshied Brusseisch Veneüe Twaa verraders geknipt to Brussel Mat iiinsn van BslgiscSis waarden in En'gslaniï Drama in eene Amerikaansclio kazern Eeas candietaustraak In eene kerk EE HE BELANGRIJKE AANHOUDING ia Duiischland. liet milit.-.ïr beroepsgericht dat moet uit spreken telkens er in beroep wordt gegaan in hot 4e gebied tegen besluiten van militaire policiegerechton en krijgsraden, is in het Paleis van Justicie te Aken bijeengekomen. Hot gerecht i3 samengesteld uit een Gene raai voorzitter, een hoogor officier en een doctor in de rechten, bijzitters. Het wordt bijgestaan door een grifiier, en het ambt van openbaar ministerie wordt door een krijgs auditeur waargenomen. Hot verhoor was voorgezeten door Geueraal majoor Longue- ville, bevelhebber der 2e brigade cavalerie. De bijzitters waren Majoor Sneijers, bevel voerend over den militairen vliogdienst van het bezettingsleger on M. Jules de Radzilsky advokaat, hoofd controleur van het regent schap te Aken. Do krijgsauditeur de Taer vervulde het ambt vau openbaar ministerie on M. Cornot, secretaris van den hoofd con troleur van het regentschap, vervulde ^Tiet ambt van griffier. Do hoofdreden tot het instellen van het beroepsgereciit is de volgende. Tot hiertoe werd ieder beroep rechlstrooks ingediend bij don bovelbobber van liet bezettingsleger welke ieder geval moest onderzoekon en voor de ontvangbaarheid van hel beroep en gebeurlijk over de verzachting der straffen beslissen. Goneraal Michel heeft gedacht dat die ingewikkelde taak moest toevertrouwd worden aan een uitaluitclijk daartoe samen gesteld organisme; daarenboven, in geval van strafvermindering, zullen beslissingen door een tribunaal genomen zijnde, bat ka rakter niet aannemen eener afkeuring des ho'jfdbevelhebher van het bezettingsleger houdt zichzelf enkel recht van begenadiging voor 't Is in (Te zaai van het Assizennof van 'jet Paleis van Juslicio dat het beroopsgerecht zetelt. In de zaal bevond zich een publiek samongcsleld uit officieren en ambtenaars van hel bezelliugslogor, belgisehe en duit- scho advokalen en naaste bloedverwanten van veroordeelden die in beroep gaan. De verhooron van het beroepsgereht zijn openbaar zoowel als die der militaire politie gerechten en krijgsraden. Achter het gerecht bemerkte men een portret, op manshoogte, van don gewezen Keizer Willem II door den schilder Heijden, en het was ietwat eigen aardig dat portret te zien overblijven in een zoogezegd republikeinsch Duitschland en in oono zaal waar Belgische officiereu recht spreken. Vreemd schouwspel, voortspruitend uit den oorlog, de omwenteling, de bezetting Bij den aanvang van het verhoor I ebben de leden van het gerecht don eed afgelegd, dan heeft hel tribunal 19 beroepen onder zocht, in eone zitting dio geduurd Heeft van 2 uren tol 6 uren 's avonds. 4 uitspraken zijn bevestigd geworden, een zaak werd uitge steld, en 14 uitspraken werden herzien, waarbij 4 vrijspraken werden toogostaan» Wij denken er niet aan elk der onderzochte zake in haro bijzonderheden na te gaan; doch het is belangwekkend oonige inlichtin gen te verstrekken over enkelen onder hen. Laat ons eerst en vooral bestatigen dat bet beroepsgereebt. in princiep, op bewijs stukken oordeelt, 'l is te zeggen dal noch de belichte, noch de getuigen verschijnen. Nochtans, indien hel tribunaal zulks goraad- zaam acht, kan het den betichte doen dag vaardon en oen volledig nieuw onderzoek instellen. De eerste zaak dio opgeworpen wordt, is dio van dor. pasloor Hohn, bestuurder der voon aamsto katholieke ui'goversfirma van het 4° gebied, liet Volksverein Pasloor Hohn is tot 3 maand gevang en 5000 fr. boet veroordeeld gewerden (hetgeen in den tegenwoordige» koers 10,000 mlc. vertegen woordigt), door hot militaire poliliegerecht van Muncken Gladbaeh, wegens uitgaven onvoorzien van den visa der censuur. De l.eer rechter Radzilsky verhandelt dó 2aak volgens do stukken van hot Jdossier. Do krijgsauditeur is toegevend gestemd en staat de opheffing toe dor gevangenisstraf. Het woord is aan de verdediging. Aan de balie troedl eon Dui'sch advokaal op, die er nogal bedeesd uitziet en zijn pleidooi in do taal van 't lai.d begint. Men doet hem op merken dat de rechters Duitschonkundig zijn en het beier zou zijn in 'l fransch lo pleiten. De advokaat verklaart, eraan nebben gedacht zijn pleidooi, naarmate hij het uitspreekt, door een tolk te doen verta len, doch die langdradige handelwijze is werkelijk niet praktisch. Hij komt er dan too eenige volzinnen te kramen, in voor zooveel onverstaanbaar ii nach en beroept zich op do inschikkelijkheid v. hot gerecht. Na overleg, besluit liet tribunaal hoi beroep toe te staan en do gevangenisstraf op te heffen. Pasloor Hohn wordt enkel tot 5000 fr. boot veroordeeld. In de 2* en 3" gevallen gold het diefte ir.et inbrak, ten nadeele van 'l belgisch leger, diefstal begaan door twee jongelingen die er 6 maanden gevang voor opliepen. Het verslag wordt door een bijzitter gege ven. De krijgsauditor requireert en do ver dediging treedt vooiuit. Deze wordt verte genwoordigd door een Duitsch advokaat, even franschoukuudig als de eerste en die lp vendien geweldig stamelt. Zijne wijze Tan verdediging is niot schitterender dan zijne uilspraülc. IIij beweert dat de ^voedsel diefstallen in Duitschland uit den honger voortspruitend, do tribu uien zich ioschik kolijk toonen. Na beraadslaging wordt het beroep verworpen. Volgt do zaak GUNZ. Ze betreft eene veroordeelde zonder bepaalde Nationaliteit die lang in Nederlaudsch Indië geleefd hoeft en de soldalen het neerleggen der wapens heeft aangepraat. Hij wordt tot 1 jaar ge- vaög en 3000 fr. boet veroordeeld. Hij werd verdedigd door Meester Wasseige der Naara8che balie. Voor den krijgsraad had de krijgsauditeurt 3 maand gevang gecischf, doch er werd besloten het op een jaar to brengen. Meester Wasseige weet zijn cliënt behendig to vordedigen en het tribunaal X., toont zich inschikkelijk. Het beroep wordt aangenomen en vermindert de straf van 1 jaar tot 3 maand, en de boet van 3000 fr.lot een van 100 fr. Daar de veroordeelde reeds 5 maand gevang'heeft gedaan, wordt hom door die beslissing de vrijheid weergegeven. Zijn vrouw aanwezig bij bet verhoor is erg aangedaan, THOENISSEN is tot jaar gevang en 500 fr. veroordeeld wegens verheling, 40 pakken chocolade voortkomende uit een legermagazijn werden bij hem ontdekt. Hij beweert ze in een trein van een soldaat te hebben gekocht. De krijgsauditeur heeft er vrede mede dat de gevangenisstraf op een jaar gebracht worde, 2 jaar overdreven zijn de zegt hij, daar zulks het maximum is. De veroordeeldo wordt verdedigt door een klein duitsch Advokaat, nogal glad ter long, doch negerfransch babbelennd. Noohtans kan de advokaat met juistheid betoogen dat het niet bewezen is dat de chocolat van diefstal voortkomt, dat er bijgovolg geen verhelling noodig is, on zijn client onkel de besluite* heeft overdreden die verbieden de uit militai re magazijne voortkomende waren te koopen Zijn cliënt is dus aan die besluiten onder worpen en niet aan de strafwet. Het gereent tegen het advies van den krijgsauoileur deelt deze zienswijze. Thoenissen krijg» 3 maand gevang en 1000 fr. boet. VERMEULEN ld door een krijgsraad veroordeeld geworden tot 3 iaar gevang en 30Q0 fr, boel om, to Duisburg op den door tocht eener Belgische patrouille geroepen le hebben Halt, front, werp uwe wapens weg.. Hij werd verdedigd door meester GODARD die doet uitkomen dat er spraak is van onzekere gezegden na een bruiloftfeest uitgesproken. De krijgsauditeur is eens met don advokaat om eene strafverminde ring toe te staan. Het gerecht ontvangt het beroep en geeft den betichte 6 maand gevang e i 1U00 fr. boet. Daarna komt eene zeer ingewikkelde en nogal eigenaardige zaak. Een gedemobili seerd soldaat Balven en twee priesters, de EE. IIH. Loup en Becker zijn erin betrok ken. Balven bad gedurende den oorlog dicht bij La Couture eenige godsdienstige voor werpen opgeraapt, liet waren eou remun- strauliedeksol en deelen van koorieaseuaars, enz. Hij had deze aan den pasloor van zijn dorp, Loup, overhandigd bij zijne terug komst in het dorp. Do pastoor had ze be waard, en, toon hij het dorp verliet, zo iii de handen van zijn opvolger pastoor Becker gelaten. Intusschen was er aan kardinaal Hartmaan geschreven om hem te vragen wat er mede Jrnoest gedaan. De kardinaal had goantwoord dat zij bewaard moesten om na den oorlog aan don eigenaar te worden terug bezorgd. Nu in het begin der bezetting waren er bevelen uitgekomen dat al de bij de in woners neergelegde voorwerpen bij de overheden moesten ingeleverd, en pastoor Becker had verklaard dat de godsdienstige voorwerpen in zijn bezit waren vandaar onderzoek, aanhouding van Dalven en de twee pastoors. Balven word tot 1500 marlt en de twee priesters elk tot 5000 mk boet veroordeeld, de verklaring, zegde het nt li tair gerecht, te laat geschied zijnde. Do ver oordeelden hebben beroep aungeteskend. Na de toelichting der zaak door don rechter de Radzilsky, volgens de stukken, laat de krijgsauditeur de beschuldiging zooals zij voor den eersten rechter geformuleerd werd, varen, hij is van gedacht dat er geene over treding beslaat der besluiten over dn aan gifte, doch hij vermeent dat het liiur eene heling geldt en hij stelt aan het tribunaal voor de zaak in dezen zin terug op te nemen. Meester Godard verdedigt de betichten. Hij loont dat de oerslo rechter veroordeeld hcefl zonder dal er eonige oor .reding bestond der besluiten der bezettende over heid. De aangifte mocht tot op 31 Januari geschieden volgens de in de dorpen door don burgemeester, op bevel der bezettende overheid, uitgehangen pla .brieven. De aangifte werd op 2ö Januari gedaan, nochtans heeft men veroordeeld. Wat de andere beschuldiging betreft van heling, de verdediger verzot er zich tegen dat de zaan in dien zin onmiddelijk opgeroepen worde. De zaak is niet in slaat va-i wijz-v d? be lichten hebben zich niot kunnen ver e ige i tegenover deze vorsciie besc uldiging. bij gebrek aan vrijspraak zou de zaak le minste tol een later verhoor moeten verschoven worden. Er wordt een vei dg geredetwist tusschen den verdediger en den r .audi teur. Na beraadslaging komt Iio' '.recht terug mot eene uitspraak die de drie belich ten eenvoudig vrijspreekt. Ziehier nog de zaak van pasloor Toswin kel Dïzo word door 2 Belgische solda'n beschuldigd in een sermoen woorden te hebben uilgesproken die tegen de eer en den goeden s'iaarn van het Belgische leger iiidruiscben. «Hij werd lot 1000 frank boet veroordeeld. Steeds l eeft hij geloochend de verdacht woorden uitgesproken t6 hebben en heeft getuigen voorgebracht w elke de bewering der soldaten volstrekt leg' enstraffen. De stukken van liet doesier zijn laVdë8 £een zijde overtuigend genoeg. Voswinke'3 advokaat treed vooruit, gevolgd door een dezijn vor Bche getuigen, hecron met ernstige trekken, damen met gladgestreken haar beminde parochianen De vraag rijst of men? versche getuigen mag onderhooren die ©Jk op zijne beurt herhaalde maal voor het ge" recht diep buigen. De voorzitter acht dat men niet weigeren kan die nieuwe gelogen te onderhooren, doch dat men ook do getui gen ter beschuldiging moet hoorei). Als go- volg wordt de zaak verzonden tol een later verhoor om volledig herzien to worden. De beschuldigde soldalen die naar België terug gekeerd zijn zullen geroepen worden om hunno aanklacht te hernieuwen. Er komen nog eenige verdere zaken boven vooral van vrouwen, veroordeeld wegens brieven smokkelen en die hunne straffen oen woing verminderd zien. Laat ons sluiten mot het geval van Ma- thias Kamps is eon politieagent dor omslre ken van Gladbaeh, Een avond dat negen personen wegens laat slraatwandolen waren aangehoudeu krijgt deze het order hen van de Belgische patrouille naar den Belgischen post over lo brengen, doch op een plaats gekomen met talrijko barakken bezet, zijn twee er in gelukt te ontsnappen, en hij brengt er slechts 7 op den post. De krijgs- overhoid vervolgt hem onder voorwendsel dat hij het gegevon bevel niet volbracht heeft, gegeven dat hij de ontvluchting van 2 gevangenon heeft toegelaten. Kamps word veroordeeld tot 1 maand gevang en 500 fr» boet. Kamps ga^t in beroep. Hij wordt verdedigd door meester Wasseige die do feiten op geestige wijze aanhaalt en in piaal3 eener veroordeeling eerder het gerecht zou verzoeken Kamps geluk te wensohen om liet geheel alleen yermoebt te hebben 7 gevan genen op 9 binnen brengen. Met tribunaal spreekt vrij en ziedaar Kamps in zijne ©er hersteld en bevrijd van den voor een politie agent zeer zwaren last moer dan 3000 Mark aan don koers van don dag, boet te betalen. GEVOLGTREKKING. Het beroepsgorecht heeft dus menige uit- -suraken der militaire gerechten en Krijgsra- 1 den herzien, en heeft onafhankelijk en met vastberadenhoid rechtgesproken. Het moet gezegd worden ter eere der rechters dio over niets hebben wiiio uitspreken zouder rijp beraad. Terloops weze aangestipt dat de beraadslaging over de verscheidene zaken me r dan twee uren geduurd heeft. Men moot tovens hulde brengen aan den krijgfl'- auditeur wier gem.iti-,de ei vloeiende requi- siloires zeer gesmaakt werden, alsook aan de Belgische advokuten die behendig in het bezet gebied hebben welen te volbrengen wat de ambtelijke verplichting hun oplegt. Door liet inrichten der jundictie van be roep maakt de uitoefening van liet rechts wezen een nieuwen vooruitgang in do 4® zone. De militaire politiegerechten en de krijgsraden hebben gewetensvol en kracht dadig werk van hooge waarde verricht se dort den aanvang der b zetting. Te midden van groote moeilijk heden hebben zij de be sluiten doen eerbiedigen en in het leger de kalmte en de openbare lucht doen heersehen in geheel ons bezettingsgebied bewonderd. Hunne taak is zwaar geweest, en het is merkwaardig dat men sedert begin Septem ber, ossiers genoeg vindt voor het verhan- dolen der geoordeelde gevallen. Dio tribu nalen hebben recht op de openbare erkente lijkheid. Nu dat er een hooger organisme gescha pen is wier rol het is meer eenheid te bren gen in de hoedanigheids aanduiding en toe passing der straffen, mag men besluiten dat' euoegzame waarborgen verzekerd zijn aan de beschuldiging on verdediging. PER TELEFOON IN DE V R E D ESCON FERENCIE Versailles, 10 Mei. De Duilsche afeevaardiging heeft gisten n avond eene alge- meene vergadering gehouden. De verschillige deelen van het Vredesvoorstel werden onderzocht en vele vragen en opmerkingen betrekkelijk het tegenontwerp aaogeteekend. Men is algemeen van oordeel, dat het huidige vredesvoorstel der Entente niet aan neembaar is. Parijs, 10 Mei. De Chicago Tribune meldt dat do Duilsche afgevaardiging ter Vredesconferencie, gisteren avond besloten heeft. Zondag naar Weimar en Berlijn terug te koeren. Graaf Brockdorff'Rantzau zou aan zijne omgeving beiel gageren hebban, hunne reiskoffers in te pakken, ten einde binnen de 48 uren te kannen vertrekken. Het blad voegt er bij, dat graaf Brockdorfl aan de Entente zcu laten weten hebben, dat iifdien men nog iols mede to doelen heeft, men hem te Berlijn of to Weimar kan vinden.... Peking, 9 Mei Er wordt bevestigd, dat het Chineesoh gouvernement aan zijne afgevaardigden ter vredesconferencie last gegevon heeft hot vredesvordrag niet te teekenen, indien de rechten van Duitschland op Tsia Keong aau Japan overgedragen worden. KIEZINGEN IN PORTUGAL. Lissabon 10 Mei. Op 11 Mei moet u) heel Portugal kiezingen plaats hobqen voor 163 afgevaardigden on 71 Senators. De president der Republiek is erg ziek. EEN REKORD. PARIJS, 10 Mei. L'exgelsior meldt, dat de vlieger 'Sadi Lecomte, met een eenvlakker, gisteren te Villacoubiay tot 8200 moters hoogte steeg in eei: anderhalf uur. Vrijdag avond rond 11 ure, maakte Henri D..., van Oostende, aan de Noordstatio te Brussel kennis met twee personen, een bur ger en een soldaat, die hom voorstelden, zich eens te gaan vermaken in Brussolsch- Venetió. De OostdOdonaai' had daar nooit van ge hoord en nam aan. Zij trokken dus naar de wijk der haven. Bij het verlaten van een koffiehuis der Havenlaan, werd M. D..., plotselings door zijne gezellen ten gronde geworpen, met sla gen overladen on van zijn brievontesch, eene som van ongeveer 100U fr. inhoudende ont- last. M. D..., bleef bewustoloos liggen, terwijl de bandieten de vlucht Damen. Het signalement is ïu alio richtingen rond - gestuura» Een vreeseiijk drama te Pamei Gisteren avond had een vreeseiijk drama plaats, lo Pantel, bij Ninove. Zekere Frans Geeroms had een hevigon twist met zijne vrouw en deze liep in de buurt haro tweo brooders halon^ om haren man lot rede lo brengen. Zijne schoonbroeders ziende, schoot Gee roms schielijk in een razende gramschap hij greep een Duilechen revolvor weiko hij nog in zijn bezit had, en vuurde hem op hen af. Een hunner, Pioter Eveuepool, word op den slag gedood do andore AJfous Eveno- poel werd doodelijlt gekwetst. De moordenaar is aangehouden, (Havas) Ben gevaarlijk in va lied Een invalied van het Belgisch leger, zekere Th., 24 jaar oud, geboren te Sint Nikolaas, dwaalde sinds eenigen tijd le Antwerpen rond en pleegde er al o.Miando aftruggelarijen. Verleden nacht werd hij aangehouden en naar het policiebureel dor 6e afdeoling geleid. Daar gekomen trok hij eensklaps eon revolver, bedreigde er don agent mede. Dan de verrassing te baat nemende, nam hij do vlucht. Verscheidene policiemannén zotten hem achterna en do gevaarlijke kerel loste verscheidene sohoten in hunne richting' gelukkiglijk zonder hen te treffen. Hij kon terug gevat worden en is ter be schikking der militaire overheid opgesloten. Vrijdag morgend heeft de policie te Brus sel cer.e goede vangst gedaan. Onder de be zetting hadden twee Belgen, de gonaamdon Vermeiren van Brussel en Bourguignon, van Luik, zicli ten dienste gestold van don Duit- schen spioen Guido Trotfoult een der ïove* rigste agenten der Centrale der Berlarraont- straat te Brussel. Do policie zoekt hen sinds lang- op, zpndor zo te kunnen ontmoeten, daar de kerels zich gedurig van schuilplaats veranderden. Vrijdag morgend werden zij ontmoet te Brussel, door de agenten der rechterlijke brigade van Luik, Duprelle en Mejean, en den politieofficier Van der Stricht. In minder dan geen tijd waren de twee verraders onder goed geleide op weg geva» o—- Do Engelsche regeering i o ft onlangs een b?s!r i genome;., hetwelk eene he'^nnrijke tiling brengt in het werk onzer finan- cieele instellingen bij het te gelde maken of innen van waarden op de Engelsche of over zeesche markten. Het toezicht, dat tot heden door de Brit- scho Censuur uitgeoefend werd over titels en waarden, uit België naar of over Enge land verzonden, is volkomen opgeheven. Voortaan bestaat er geen bezwaar meer tegen het innen dezer stukken, indien de uitvo-r daarvan toegelaten wordt door het \V:S3elcomiteit en indion zij begeleid zijn van een affidavit (verklaring van gezegd Comileit, getuigende dat de oorsprong der waarden van alle verdenking vrij i?. Naoij Mans (Frankrijk), had een vreese iijk drama plaats in eene Amerikaansche kazerne. Een neger soldaat, William Howard een gewezen onderofficier die wegens zijn slocht gedrag gedogradeern was, kwam in dronken tooslai.d thuis. Luitenant Smith, zulks ziende, wilde hora opmerkingen maken, doch de dronken neger trok onmiddelijk zijn revolver en begoiT te schieten. Een eerste kogel trof een andere neger, soldaat Sam Vaugh, die lag te slapen de tweede kogel trof een tweede neger, CliftQn Tolliver; de derde kogel trof luitenant Smith in den buik. De luitenant schoot ook en doodde don aanvaller. Do twee gekwetsten zijn in bedenkelijke© toestand naar het Amorikaansch gasthuis van Mans gevoerd, TE KORTRIJk Vrijdag morgend, rond li 1/2 ure, be-' vond Mevr. Marie Van Gompernolle, zichï in do O. L. Vrouwkerk te Kortrijk, loen een kerel op den stoel naast haar kwam plaats nemen. Plotselings wilde de kerel een teschje, dat Mev. Van Gompernolle aan den arm droeg, afrukken. Mevr. Van Compernolle vordedigde zich en liep om hulp. Kerkbedienden en eeD voorbijganger kwamen toegesneld en kon den er niet zonder moei e in gelukken, den stoulmoodigen bandiet aan te houden. Hij is opgesloten. Eenigen tijd geleden verirok M. Cappelen I onderzoeksrechter te Cliarleri, naar bezet Duitschland, om er ter plaatse eenige zaken van handel inet den vijand te onderzookeu. Dezer dagen keerde hij terug. I Ingevolge zijuer reizen, heeft de Belgische militaire veiligheidspolicie te Ronn zekeren M. Rigger, aangehouden. Deze was vroeger bestuurder der werkhuizen Zimraermans le Marchienne au Pont. Rigger wordt beticht van diefte van doku- menten ten nadeel© van de boekhouding der werkhuizen, alsook van diefte van fabrie- kaalsgeheimen. Daar bol hier een misdrijf vaD gemeenzaam recht geldt, kon Rigger uitgeleverd worden. Hij is le Charleroi opgesloten. */V De president vun Brazilië in België Of) de terugreis van Luik naar Rrussol, heDDon Koning Albert, do president van Bra- 7.1116 on hun gevolg oou bezoek gebracht aan Leuven. Zij werden ten stadhntzö ontvajjgen door den Burgemeester en den Rector der Hooge- school. Een toertje werd gedaan door eenige der vernielde wijken. Ook de puin en der Hoogeschool werden bezocht. Daarna werd de reis voortgezet. Intusschen was de Koningin mitMov. Pes- soa en dezes dochter oen toertjo in Brussel en orastrekon gaan doen. 's Avonds heil ten paloize van Brussel eon groot galaoutbjjt plaats, ter eere van don president en zijn gevolg. Er waren talrijko genoodigden, waaronder al de ministers, do voorzitters van Kamer en Senaat, de voor zitter van Beroeps en Verbrekingshof, tal "like Dij veraars, enz. De geheimzinnige zaak \an Eppeghem De zaak blijft dufcer Uit de lijkschouwiDg ia tlians gebléven dat ttleysmans geeno mishandelingen ondergaan heeft. Men heeft geene sporen van stampei of slagen vastgesteld, zoodat het reods on waar is, dat hij mishandeldgwerd tot hij het bewustzijn verloor en dat hij dan nadien gebondden werd. Mea vond alleen aan een zijner polsen eene kleine snede, veroorzaakt door een glas scherf, toen hij twistend eene ruit brak in de herberg waar hij met de kaarten gespeeld had. Het onderzoek worai naarstig voortgezet, daar het parket wil opmaken, of Moysmans in het water geworpen is of hij er bij onge luk in geraal.te. Nog twee lijken opgehaald twee lijken van de vroeselijke ramt>, welke in de maand Januari laatstleden, ti Wetteren voorviel, en een achttal personen het leven kostte, zijn dezer dagen le Wette ren uit de Schelde opgehaald. De lijken verkeerden in vergevorderde!) staat van ontbinding. Het wtran de lijken van Medard Clerick en Marie Mpnsgcoürs. Tot hiertoe is liet lijk van het laatste slachtoffer, Marie Deglas, nog niet terugge vonden. De Bomaanslag ie Blankenberghe Nadere bijzonderheden. Eene aanhouding. in gevolge het onderzoek, door de gendarmen gedaan is een kerel zekeren R. aangehouden. Men zocht thans vier matras- dieven op, wier medeplichtigen reeds achter slot zitten sinds eenigen tijd en die in de zaak van .don bomaanslag schijnen betrok* ken le zijn. De policieagent Ponsaert laat eene weduwe en twee kinderen achter. Ook de agent De Wuif is galiusvd en vader van twee kinderen. De toestand van den agent Steuperaert is nog steeds zeer bedenkelijk. De man heeft eene erge beónwönde en men vreest dal het been zal moéten afgezet worden. De bom Uit het onderzoek door deskundigen gedaap, ia gebleken, dat'dd boïh eigealijk een handgranaat was, voorzien van tfree slaghoedjes. Bij de röinsle drukking op het koordje, mo63t dit de ontploffing veroorza ken. S 2P O HEFi. TT. Do omloop van het Westerfront De Iluyter heeft 15 minuten straf gehad, om zich in don vijfden rit te laten trekken hebben door Guéoot. Voor den zesden rit twerkte zulks slecht op hem, want to St Mihiel, pas 23 kim. van Bar le Duo, had hij reeds 10 minuten ver traging op het hoofdpeloton. Hij vertrok er als razend en kon de hoofdploeg te Pont a Mousson teru^ inloopen. Bandongevailen en machienbreuken maken dat hel hoo/dpeloton nog uit 11 man bestaat te Nancy (130 kim.) Kip pert, die van Nancy is, komt de oerste aan onnoodig te zeggen dat hij geestdriftig toegejuicht wordt. Do anderen der ploeg zijn Ajavoyne, Deruyter, Leroy, HuTet, Hanlet, Van Ler- berghe, Heusghem, Guénfjt, Afiieedw en Desmedt. Het wedgr ifl goej. Op dqn Ballon d'Alsacé zién allen gewel dig af. Heusghem gelukt er ©|r ip té oift- snaRpen qq ondanks een ergsn kan hij met 15 minuten voorsprong wiftnërt, Ziehier den uitslag le Heotor Heusghem (Belgl in 18 u. 9 m, 2e Van Lerberghe, 3e Alavoifie. Daar de juiste tijd der andere rijdMS nog piet gekend is, kunnen wij de tijd der algemeeoe klasiesrlng niet geven.

De Volksstem | 1919 | | pagina 2