De Vredeskonferencis De Leening der Nationale Herstellij Te Malmedy en te St-Villi «s Ir3 T* I IFÏ.A. Gommissis der Koogesdioolbeurzen Gygr dan Atiantischen Oceaan XXV I JAARGANG NUMMER Kerkstraat, 9 en 22, A Bureolen Telephoon 114 VLSI CENTEMEN publiciteit buiten Arrondissement zich te wonden tot het Aalst Agentschap IJayas, Martt'laarnleiD Donderdag 221» «Stft Drukker-Uitgever: J. Van Nitfel-De Gendt. te Brussel; 8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cheausjdo, Londen. (Vervolg en slot) Wij trekken naar de Belgische Zending, sedert een paar maanden te Malmedy en optredend als bemiddelaarster tusschoü de bevolking en de Engelsche militaire over heid. Luitenant de Prot, hoofd der Missie, is afwezig, doch zijne medewerkers, HH. Go din, Anthony enz., zijn daar. .De bevolking, zeggen zij ons, is als van eea echte verdruk king verlost thans is alles klaar, zij mag zich aan fare natuurlijke neigingen overle veren, tot hiertoe vreesde zij danig de Prui sische wederwraak, want da Pruisen werken in 't'duister en in 't geheim. Sedert 6 maand hebbon zij versalgisgslijaten opgomaakt. Al dat tterft eehtor stilaan uit. Ten andere zij hebben reeds een gevoeligen steek ontvan gen, en dat cloor de Belgische Zending welke do bevoorrading van Malmedymet vet en 8pok heeft op touw gezet, met medewerking van het bevoorraüingscomiteit van Slavelol. Ah die eetwaren hebben bijval gekend Onze tegenstanders gloeiden van spijtwant iedereen wendde zich tot ons om dio geluk zalige rantsoenen te bekomen. De arme Mal- niodiaanschegermanophielen verkochten hun geboorterecht voor een snede spek en 't pu bliek hoeft er niet weinig mede gelachen zeggend Jat zij zich vergiftigen met dat Belgisch spek. «IC Nu een bezoek teSourbrodt. Daar woont de eerbiedwaardige pas!oor Pietkin, die, gedurende zijn gaosche loopbaan, geweigerd heeft in 't Duitsch to preeken. In 't begin van den oorlog, toen de Duitsclie troepen in Sourbrodt 011 terzelverlijd op Belgischen bodem, binnentrokken, achtten zij zich reeds in oen vijandige streek en begonnen gijze laars op te eischen.De lieer pastoor Piotkin werd verboden in 't fransch te preeken. De overheid in vollen oorlog tartend, predikte hij dan in 't Waalsch. Pastoor Pietkin zijne zuster, Mad. wed. Bragard, wonen in de pastorij, dichtbij -het oud klein kerkj van Sourbrodt, zoo aandoenlijk in zijn een voud. Pasioer Pielkin en zijne zuster stralen van blijdschap. De levensdroom van den ouden pastoor, tegenstander van diet germanisme, vereenzaamde verdediger van den latijnschen geest op do grens van keizerlijk Duitschland, is verwezenlijkt. Pruisisch Wallonië koert tot Bolgië terug, zoual niet geheel, dan toch gedeebelijk. D3 vreugdo van dieu herder is dio zijner kudde, 011 't is mot tranen in de cogen dat hij ons hot volgende feit verhaald. Over eenigen tijd, de dorpsschoolmees ter, een Duitschgezind agent, zich wendend tot de kinderen, zegdo Velen hier bewe ren dat gij Belgen worden gaat. Doch '1 is onwaar, dat zal niet zijn. En hij wacht, eeno goedkeuring van zijne toehoorders ver beidend. Do klas blijft stom. De onderwijzer gaat spijtig voort Uewel, niemand van u zegt iels. Dat bij dio Bolg verlangt te worden, rechtsta.» Op dal oogenblik, als door eon6 eer bewogen, sprong heel de klas recht. Naar St Vith Wij verlaten Sourbrodt en Malmedy en trekken op St Vith af, do bijzondorstG plaats zuidwaarts van bet ons toegekende gebied. De streek is overal werkelijk bewonderens waardig, do ligging altijd schilderachtig. Bosschen, ongeschonden, want fgeduronde den oorlog aan Duitschland toebehoorond; weilanden op de heuvelflanken; lieve dorpjes danig net, rret wel onderhouden wegen, en huizen mot lachend en warm uitzicht; dwars door dit bergachtig land, dat voor alle Belgen eene geschikt» plaats voor torn er verb lijf en uitstapjes worden zal, bereiken wij St Vith, «en bevallig stadje, met eenige duizenden inwoners. Hier spreekt men fransch, wel- i)oi»ii Haoui. Db aS'avbri lS5° VERVOLG.) Jeanne op haar bed van varens neer gezet on. schoen met gesloten oogen en onbeweeglijk lichaam, een zonderling vi sioen te hebben. «IIij is dood en toch leeft hij,» zeide zij; het lijkkleed dat. zijne ledAiaien omwikkelt, houdt ze niet vastgebonden.. Coctqnen. op dit uur vervloekt, gij zult het kind uwer gebieders terugzien Maar. helaashelaaszij allen die ik schoon en schitterend, gelukkig en ge ëerd gekend heb. zullen den drempel niet meer overschrijden Een snik brak deze woorden af die bijna als eene voorspelling klonken. Gedurende dé nacht werd Blanca door eene heele koorts aangetast. Men zou gezegd hebben dat een vreeselijke nacht merrie baar vervolgde, zoo verwrong zij zich. Nu eens omringden haar de vlam men met. een vurigen sluier, dan weder waren 't. dë dikke dónkere muren van den kerker der ver ge tel beid. die elkan der naderden en haar tusscben hunne stcenen vermorzeldenDes morgend s bad zij liet bewustzijn verloren van hetgeen er om baar been gebeurde. Acht dagen worstelde zij tegen de aan vallen van eene altijd aangroeiende koorts; na verloop van dien tijd bedaar- do de ijlhoofdigheid, het bloed hervatte licht minder dan te Malmedy, doch overal wordt het verstaan. In een magazijn staan wij verbluft, de verkoopsier zoo korrekt fransch te hooren spreken. Wel, mijn heer, verklaart zij, mijn vader heeft in België school gelegen en mijne moeder verbleef er in eene kostschool; het is dus niet te ver wonderen dat ik fransch spreek. Doch nu zal iedereen het loeren moeten, vermits wij Belgen worden. Spijt het u niet, Pruisen te verlaten Ia 't minste niet, wij zijn geen Pruisen; wij zijn Walen, niet waar, en zullen met de Belgen zeer wel overeenkomen. In do horberg spreken vele menschen ons over de annexatie; geen spoor van vijandige gezindheid, het schijnt hun de natuurlijkste zaak ter wereld. Wij hooren de opinie uit drukken dat de buide vet terijen van hot kan ton uit dc-n nieuwen polilieken tooatand nut zullen trekken; reed3 hebben zij l'Antwerpen een Ö8el hunner benoodigheden besteld; zij zullen op de Belgische markt verhoopen zoader al de uijverheidslasten te dragen waarmede Duitschland hen bedreigde. En' voor hen beleekeut Belgische markt de we reldmarkt, want niettegenstaande alles zullen de Duitsche voortbrengselen overal 66n wei- nig geboycot worden, terwijl de Belgische] waren voor zich zelf spreken; wat do andore nijverheden van het kanton betreft, deze bestaan vooral in den veekweek en woud nijverheden,waarin de annexatie hoegenaamd geen stoornis teweeg brengt; verkoop van hout zal voortgaan als vroeger. Bij den terugtocht keeren wij langs Mal medy weder, en gaan de hand drukken aan al die Waalsche vrienden van den gemeen teraad en der plaatselijke burgerij, die hunne vergaderingen houden in do groote zaal van een café der stad. Hunne vreugde is uitbun dig; de erfvijand ligt plat; landrat voi) Korff zal zich moeten schooren. En nu, wie is die von Kor/F? Luistert: 't Is de leider der Duitschgezinde partij. De agent der pruisiseho regeering te Mal medy. Een knappe kerel, Ion andere, dl9 bij de Engelsche overheden getracht heeft de propagandisten en al de Belgischgezinden verdacht te maken. Hij is 't dio overal tegen de Belgische sympathiën kuipt. Die moet er van onder zoo spoedig mogelijk zoodra Malmedy bij Belgie komt. Een laatste hand druk met al do vrienden. Men kondigt ons algemeen© feestelijkheden aan, zoodra de terugkeer tot België zal uitgeroepen wordeD. Malmedy zal dan de bevolking van gansch het kanton lesameu roepen, naar feesion die in de geschiedenis van het kleine Waalsche sleedje een gewichtige dag zullen worden. Belangrijke ontwerpen worden vooruitge stoken, waarover wij voor het oogenblik echter nog zwijgen zuilen. En overal vraagt men ons, eenparig Wanneer komen do Belgische "troepen Bij de aanvragen moeten gevoegd worden 1. Een inlichtingsbulletijn nopens de samenstelling van het gezin en dezes fortuin toestand. (Formulieren van dit bulletijn zijn kosteloos te bekomen hij den secretaris der Commissie, in het Provinciaal Bestuur. 2* Afdeeling, Bureel n. 41) 2. Eene kopij van hot goedgekeurd getuig schrift van middelbare studiën, of van het getuigschrift der voorbereidende proef of van Let in do Koogcschool laatst verworven getuigschrift of diploma 3. Een bewijs van don Heer Rector der Hoogeschool, aangaande do insohrijving voor de leergangen 4. Een uitlreksol van de bevolkingsregis ters of eene verklariug van don Politiecom missaris, aanduidende het juist adres van den beursaanzoeker in de lioogeschoolstad en den naam van dengene of dengenen bij wie hij verblijft. Gent, den 9 Mei 1919. Namens do Commissie De Secretaris, C. De Zutler. Do Voorzitter, A. VerwiLhen. von Oosl-Mlaandefen» BERICHT. Studiebeurzen van hoogstens 500 frank kunnen op de proVtociale gelden toegekend worden aan do jongo lieden en jonge meis jes, die Belg en woonachtig zijnde in de Provincie, de leergangen eener Belgische lloogeschool volgen en in kioartier in eene Hüogeschoolstad verblijven. Do vragen lot bekomen eener beurs zullen moeten uilgaan van de ouders of voogden der verzoekers; voor het loopend academisch jaar dienen zij voor den 15 Juni 1919 tot nou Heer Gouverneur der Provincie gericht to worden. Zij zullen moeten vermelden, den naam, ile voornamen, de geboorteplaats en gehoor- ledaium, de woonplaats van den beursaan zoeker, den aard zijner hoogere studiën en do Hoogeschool alwaar hij de leergangen bijwoont. zijn gewonen loop en het hart zijne klop pingen; maar liet gelaat, van Blanca tee- kentie zulke groote kalmtê dat het aan den dood deed denken. Hare armen wiegelden Serré maar de blik dien zij op baar kind wierp om sluierde zich met tranen; men zou gezegd hebben dat de markiezin de smart eener scheiding voorzag. Te moedig om niet tegen de kwaal te worstelen, bestreed zij dezelve zonder ze te kunnen bemeesteren, en op zekeren nacht riep zij met stervende stem Patira nabij kaar bed en zeide hem: God wil niet dat ik mijn kind opvoed en de vreugde smaak liet zien groot te worden... Gezegend zij de Heer, zelfs in zijne gestrengheden Ik gevoel mij zoo afgemat dat ik mij in de rust des doods zou verblijden, indien ik niet een teer geliefd kind zou achterlaten. Ten tweede male. o Patira, stel ik u mijn schat ter handen... La Eileuse is oud... Ik wil dat de vriend van Hervé geheel jong zij Maar all een mijn arme Patira zoTidt gij uwo taak niet. kunen vervullen. Ik vrees dat iemand de ware geboorte van mijn zoon zal ontdekken en er nieuwe vijanden zullen opstaan... Wanneer ik er niet meer zal zijno, schrei niet, mijn gei jou we mijn toege negen jongen Wanneer ik er niet meer zal zijn, breng Hervé dan naar het klooster van Léhon, vraag naar va- Het lot van Hawker. Dinsdagavond was men nog zoader tijding van Ilawker. Ziehier de telegrammen Jpor Router's agentschap verzonden LONDEN, 20 Mei. Men heeft geea nieuws. De onrust ïs zeer groot. Gireren avond had men nog hoop, toen de admirali teit meldde dat Hawker in zeo was gedaald, nabij de monding van de Shannon,nieltegen staande men teleugesteld was. dat hij zoo dicht bij hot doel moest falen. Toen men dezen morgend echter vernam, dat er geen bericht meer ontvangen was en dat alle draadlooze telegrammen en seinen onbeant woord bleven, verdween die hoop heel en gansch. Koning Jorjs deed herhaalde malen inlichtingen vragen in het ministerie van lnchtdienst. In do Gemeontenkamer vor- klaardo majoor generaal Seely, ondersekro- taris van den luchtdionst, dat om 15 ure 40 nog geon tijding van Hawker ontvangen was. CARNAVON, 20 Mei. Men is ongerust over het vliegtuig bemand door Ilawlter en Griede. Engelsche schepen on vliegtuigen zijn op zoek. Dinsdag namiddag om 1 ure had men nog'steeds geen officieel" bericht. Men weet echter dat do vliegers slechts mo torvoorraad hadden tot Maandag l amiddag om O ure, wet te verstaan, indien de motors op gewoon verbruik draaiden. Daar er echter geen tegenwind was, zoo xnooston de vliegen dan echter den afstand New Fouudland-lor- land reeds achter den rug hebben. Alles schijnt dus aan lo duiden chit Haw ker in zee moot omgekomen zijn. Anderzijds wordt gemeld dal zijn vliegtuig niet terug uit zee kan opstijgen, alhoewei het wel drijvend kan blijven. Zwalpt bet dus nog op zee rond, zoo is het mogelijk dat een der talrijke kruisende booten hem vindt. Be opzoekingen. Uit Gahvtfv wordt aan de Daily Mail ge seind De vloot torpedoweerdera, mijnleggors en snelvarende motorsloepen, wier basis aan de Zuid en Westkust van Ierland is, is op hoo- ger bevel uilgevaren om bet toestel van Hawker to zoeken. Hun plan is een driehoek wiens toppunt op 25U mijlen van Galway is. Het weder wordt slechter. Da wind blaast geweldig uit Zuid Oostelijke richting en een fijne regen valt. Het verleden van Hawker Hawker is geeu Engelsch.uan, doch een geboren Australiër. Reeds voor den oorlog onderscheidde hij zich door zijn durven en uithoudingsvermogen. In heel zine loopbaan had hij slechts een ongeval. Het Engeisoh gouvernement, begrijpende dat hij meer dionst kou bewijzen in Engeland zelf dan aan het front, vertrouwde hem het bestuur der Engelsche vliegscholen toe. Hij leidde er ontelbare vliegers op, die zich tij dens den oorlog allen dapper onderscheidden aldus hun leermeester den besten lof betui gende. Ge ontroering te Londen. Het gemis aan juiste tijdingen heeft te Londen de grootste outroering verwekt. Geheel den d3g door worden bijzondero uitgaven der dagbladen gedrukt, en hot pu bliek vecht letterlijk voor deze bladen. Men bespreekt, men vreest, men h n n- -n \c - wacht angstig het telegram, mei lei i oji de Engelsche kampioen ergens ge»v i -:i ia. Voor zijn vertrek had Hawker gezegd De groote kwestie is Ierland te vunsou. Ik heb echter volle vertrouwen 10 Grië.e. Zooals men west ïs Grieve eon scheeps kapitein, dus good vertrouwd met het opne men der plaatsen in volle zee. der Athanasius en zeg hem; «Ziehier het kind der Voorzienigheid.» Patira snikte doch antwoordde niet. «Belooft gii het mij vroeg Blanca. «Bij de H. Maagd, ja, mevrouw «Herhaal thans met mij die woorden die ik ga uitspreken. De markiezin vouwde de handen en bad het Ave Maria »inet eene engel- zoet 0 stem. Toen zij aan de woorden kwam: Bid voor ons... nu... en In 't uu» van on zen dood, slaakte zij een diepen zucht, waarop een angstkreet van Jeanne antwoordde. «Ontsteek do kaars! riep de oude met ontroerde stem. Het bleeke schijnsel verlichtte het nog bleeker gelaat van Blanea de Coëtquen La Fileusc sleepte zich tot bij het bed der jonge markiezin voort. «Patira,» zeide zij, «plaate He hand jes van Hervé op de oogleden der mar kiezin hij alleen mag zijne moeder dien laatst en plicht, bewijzen.» Niettegenstaande zijne groote droef heid, had Patira nog' de kracht om de zen last te vol voeren «Ik heb gehoord wat onze edele mees teres ons gezegd heelt; gij zult hare be velen volbrengen zoodra wij haar begra ven hebben.» «En zullen wij thans de waarheid ont hullen?» vroeg Patira).. Nog niet teekenen De hoofdopsteller van de Vorwacrts schrijft dat volgens hetgeen hij to Versailles heeft vernomon, de Duitsche afgevaardigden het voorstel van 7 Mei niet zal toeken au. Het opheffen van den blok us door de Eolente beloofd van zoodra de vredesvoor- boroidselen zouden geteokend zijn, wordtin Duitschland als waardeloos aanzien, daar do horneming van den handel, met de andere landen, schier onmogelijk zal &ijn door do andere vredesvoorwaarden. M r scha Ik -oh heeft 4lles gereed gemaakt, PARIJS. €1 Mei. L'Echo de Paris meldt, dat Maarschalk Foch aan M.Clemen- ceau verslag gedaan heeft over zijne inspec tie reis op den linkeroever van den Rhijn. Hij zal ook oen geschreven verslag indienen over de maatregelen welke hij zal nemen, indien Duitschland weigert de vredesvoorbe rei-Jselen la teekenen. Daarna had Maarscnalk Foch son onder houd met MM. Wilson en Loyd George en legde hen zijne plannen bloot. Op Duitsche manier... SAINT GERMAIN, 20 Mei. Een dag bladschrijver deelmakende van de Oosten- rijksche afgevaardiging, zekere heer Fri- schauer, van do Ne tie Ure ie Pr esse, heeft na een zijner telegrammen to hebben doen censureeren, dit telegram teruggenomen en or den inhoud van gewijzigd. Do bedrieger zal over de grenzen gezet worden. (Havas). Een antwoordnota van M. Clemenceau Graaf Brockdorff-Raotzau had aan M. Cle menceau eene nota gezonden, waarin hij zich verzette legen de opvatting dat het ge wezen Duitsch gouvernement alleen schuld had aan den oorlog en dat Duitschland dus allo3 moest vergoeden. M. Glemeneeau heeft hem daarop geant woord, dat Duitschland reeds in November 1918 klaar en duidelijk bekend had dat zulk£ gegrond was, en dus thans te laat en vol- komeo nutteloos was, le beproeven zulks te loocheuen. Do diplomatische toestand en toelating gevraagd om zich naar Holland to begeven, alwaar zij eene bevporradinga- kwoslie moeten gaan bospreken. De vraag it toegestaan en de afgevaardigden zullen waarschijnlijk nog heden vertrekken. (Hay.) De inbeschuldigingstellingen. LONDEN, 20 Mei. Inde Gemeenten- üamer werd aan M. Bonar Law de vraag gesteld, of de Bondgenoolon zinnens waren, maatregelen te nomen togen don gewezen Doilschen kroonprins en logen de bevelheb bers der kampen, die zich plichtig maakten aan oumouscholyke behandelingen op krijgs gevangenen. M. Bonar Law antwoordde, dat de gewezen kroonprins en alle plichtigon voor de internationale rechtbank zouden gedaagd worden België, om uit zij no puinen te hei - rijzon heeft meer dan ooit de hulp noodig van al zijne kinderen. Opdat de Slaat, in afwachting dat de Duitscbers betalen, onzo verwoest© nijverheid kunne ter hulp kompn, moet men hem inkomsten ter beschik king stellen, liet is te zeggen inschrij ven op do Leening der Nationale Her- stolling. Dezo dio bij gebrek aan ver trouwen niet zoudeninschrijvon, geven zich voorzokers geen rekenschap, dat de Staat dientengevolge, bij gebrek aan inkomsten, tot de belastingen zijn toevlucht zal moeten nemen. Zij dio warrlijk hunne belangen en de toekomst van het land behartigen, zullen al hunne beschikbare gelden lot de Leening zenden. Schrijven wij dus tegefl 1 Juni op do Leening in, wolke ons 5,25 geeft, in plaats van den Slaat le ver plichten, ons nieuwe en zware lasten op te loggen. EEN EN ANDER De Breeders der chrislolijko scholen vormen niet alleen dofiige burgers en amb tenaars, maar ook doltigo officieren. Gotuige daarvan de generaals Poline en Pierron. Voegeo wij hierbij dat de generaal de Maud- ny on maarschalk Foch, oude studenten van de Jezuïlon zijn. Daarbij 't staat vast, het onderwijs en do opvoeding dorBroedors van St. Jan de la Salie en der Paters Je/uiten hebben bewijzen genoeg geleverd van edel moedigheid en vaêlheraderiheid. Een telegram uit de Vereenigde Slaten meldt, dat Chioago de stad Roima-haeft aan genomen en haar in hare vroegere heerlijk heid zal herstellen. Hopen wij dat Je Amerikaansche steden niet zullen vergeten, dat ons ongelukkig West-Vlaanderen insgelijks getoistord is. Welke dollarstad neemt Ieperen, Bix- muide en Niouwpoort aan PARIJS, SI Moi. - De vier «rafmne- V>e Sone?aloe«n .peelden .ene Dijïon- -nemabooiden heblea enkel eisieranmorgend j" ,6eer bl,ns' .do'' °\r7 gezeteld. Het onderzoek der Torksche kwee- "T" T - - - Smds dien kwamen er omtrent 150 duizond tie word voortgezet. Er werd nog geene bepaalde oeslissing genomen. Voor wat betreft de kwestie Jer verdra gen van 1839 zijn de onderhandelingen op goeden voet De Duitsche ergevaardiging heeft ©ene nieuwe nota ingediend. (Havas) Ouitsche afgevaardigden naar Holland VERSAILLES, 21 Mei. Vier leuen der Duitsche afgevaardiging hebben in het mi nisterie van Buiteulaudsohe zaken reispassen «Neen, madame de Coëtquen rust voor iedereen bij de Franciscanen te Diuan. Het leven van Hervé kan door een on- voorziclitig-en stap in de waagschaal komen. Dezen ganscbeo dag zni ik bij het lijk bidden; van den nacht zult gij het onder den eik der Twaalf Boogschutters be- gtaven. Het was ce-n heilige, Patira droog uwe tranen af en versterk uwe ziel; liet paradijs is voor hen die haar ge lijken Sinds eenigen tlj3 had 'de leerling van Jean l'Enciumo de wreedste1 pijnen lee- i*en ovenvinnen. Hij gehoorzaamde aan de oude vrouw,nam den slapenden Hen'é in zijne handen en verbeidde zoo bet ein de van den dag". Nooit wist hij ziclt Viter rekenschap te geven van de manier, waarop hij de zen dag, die liom als een eeuw toescheen doorkwam. Toen hij den laatsten keer de smede rij verliet, had hij eene spade medegeno men dio hij den volgenden morgend moest aanzetten. Alleen dolf hij het graf ran Blanca, alleen legde hij haar in deze laatste rust plaats nedei'. die hij met versche varens- bladeren had versierd. Deze bladeren vormden het eenigo lijkkleed der mar kiezin. Toen de eeisóe vrome zorg vervuld was, dacht Patira ar aan dat hij Blanca's bevel moest ten uitvoer brengen. tr omtrent 150 duizond zich met de verbondenen aansluiten. Iiunne strijdweerde was aanzienlijk. Ze deinsden nooit achteruit. Gansche bataillous kregen eereteekons en nestels. De duitscbers waren or danig benauwd van. Niet te verwonderen ze vochten als leeuwen. De bedienden die verplicht zijn een reisabor.nement te nomen klagen dat do prijs vijf maal duurder is dan voor den oorlog, terwijl de werklieden abonnementen slechts een normale ver hooging ondergaan hebben Hij besefte de gebiedende noodzake lijkheid Van zich te haasten, maar ter zelfder tijd leed zijn ziel een zware smart, hij beminde Hervé met al de kracht van zijn naïef edelmoedig kinderhart. Na vele tranen vergoten en zich twin tigmaal door Jeanne te hebben laten her halen dat. vader Athanasius hem zeker zou toestaan, om van tijd tot tijd zijn dierbaren schat te komen, bezoeken, haastte hij zich'naar het klooster van Léhon. Wij hebben gezien hoe Fij er in door drong cn zich voor de voeten van den abt neder wierp onder de woorden: «Eone schuilplaats voor dit kind. mijn vader De grijsaard ontblootte het gelaat van het. kind; Tanguy de Coëtquen onder de monniken der abdij ingelijfd, boog zielf over het engelachtig gelaat. «Maar wat kunnen wij hier voor dit kind doen vroeg vader Athanasius. Heeft het. geone ouders meer F Hoe is het aan uwe zorgen toevertrouwd «,t Is het kind der Voorzienigheid... en mijn kind ook. Men zul hot in 't wit en in't blauw kleed en... dat. is eene be lofte aan O. L. Vrouw gedaan...O, ver stoot het niet, mijn vader, verstoot d)e onschuld nietHier is een leven te red- don eene ziel aan God tc geven De abt scheen zeer bewogen en out» roerd, '(V ervolgtY

De Volksstem | 1919 | | pagina 1