MacMs- en Rschtsvreds PATIRA DE SCHAT DER ABDIJ De ueeselijfce misdaad te Assenede Krijgsraad van 'I Gr. Hoofdkwartier Oner den Atlantischen Oceaan XXV JAARGANG NUMMER ISO Vrijdag S3 NUi Bureelen Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Telephoon 114 1S~> C3- X_. A. 5 CENTIEMEN Drukker-UitgoverJ. Van Nuffel-De Gendt. Voor de publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot hot Agentschap Havas, 8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Ohoapside, J.ondö'n. itiiTiïiwiiiüTi7iS'Tiü Foch is op reis geweest langs liet Rijnsche front om immer gereedheid te maken tot vooruitgang dwars door Duitschland naar Berlijn en de Duitschers nog meer te temmen indien zij moesten weigeren 't vredesverdrag te teek-enen. Veel schijn van nrotteekenan des vredes voorwaarden door de Daitscbers bestaat er toch niet. De afgoveerdigden loopen wel met nen drupneus, doch zelfs de oorlogsmannen en kopstukken van 't kooger germaansch bestuur roepen hun luide achterna ko9t wat kost aanvoordt de voorgelegde voor- waardon der verbondenen, zwijgt dat ge zweet, zijt braaf on houdt u kalm. Do Duitsche bladen noemen dezen Vrede de dood van Duitschland en geven wel raad op raad van te toekonen en dan ook van dit niet te doen. Doch 't is maar eene klucht dat ze spelen. Zand in d(i oogen van onze vrien den werpen en wal lastig zijn als getemde wilde dieron is hun plan. Zij hopen togen allo hoop in, doch ze gebruiken 't spreek woord zoolang er leven is, beslaat er .hoop. Reeds heeft Rrockdorff tw8e, drie en meer bemerkingen aan Glemencoau overgemaakt doch do tijger wrijft eens zijne knevels en blij it onverbiddelijk. Wilson zwijgt, ofschoon zijn 1-1 punten niet zijn nagevolgd, punten waarop do wapenstilstand was gesteund. Lloyd George met zijn slimme kijkers dio u 't lijf zouden doordringen en zijn glimlachje om do lippen sclüjnt de Duitsche afgevaer- digdo.i te pijnigeu. Wo weten noch hoe de xochensolüaten benauwd waren van do tours of engelon Do Italiaan Sonnico ziet or vermoeid uit doei; houdt stand. De Japa- nceache afgeveerdigdo blijft immer zijn eigen meesteer en verj.iekt niet. Venezilos, tie grieksehe eerslo minister is -geduldig en schrander. Louis llotha, do Boer bij uitsto- l.eudheid, zwijgt doch bewaart gansch zijne statigheid. Cloraoncoau is do werlezaameto on Foch do vindingrijkste in 't plannen sme den en uitvoeren. En daar lusschen in zit onze lïymans, do belgische afgevaardigde, do schoono man. bova'lig, keurig, zwierig, een modelicor maar ook een slimme vos dio ais verbinding8teekon lusscben Glemencoau en I.loyd Georges mag doorgaan. Do ver standige Vandervelde en de wijze en beza digde Vanéén Heuvel schijnen tooh ook uit en slaan wul eens do maal in dat zoo passend woreldaoncert. Zoo krijgen do duitschers van al dezen de nu; c hts vrede gesteund op do rechtsvrode. 'l Is rsial ie veel, eons schonden zij 't recht en verscheurden overeenkomsten on trapten mot de voeten allo reciitveordigheid en recht matigheid. Thans zullen zij duur bekoopen hunne on bezonnenheid ©n hun griizo duivelsch ge- Meld. l)e dag der vergelding is aangebro ken, zoo riep uil de fransc-lio machligo tijger die Lu^schon zijne klauwen den neergevoiden keizerlijken arend vastklemt. O ja elk zijne beurt, is rial te voel, recht ie recht en macht boven 't recht raag of zal nooit beslaan. GoLuigon in do wereldgeschiedenis is liet vallen .van een Balthazar, van een Altiia, van een Nap&leo, van eon Keizer Willoin II, die a Hm da Macht bo ven 't Recht begeer den, verlangden en bewerkten, doch die ook allen met hunne legers en volkeren omkwa men door Machlsvrede en Rucnlsvrede. Marc, De verdragen van 1839 Onder don titel 'De herziening -van een stukje papier vat de politieke medewerker van den Times als volgt hei Belgisch vraag stuk samen Heden begint de herziening van het be ruchte stukje napier, in Oogst 1914 door J)UOC IU.OLL 1>K ISavmiuï (8ü° VERVOLG.) «Eerwaarde vader.. »zoi broeder Au to ni us. «H is Jezus die de vervolgingen en den dood ontvlucht... Behoud het hier ik zal het lief hebben... Vader Athannsiuo strekte zijne "beide handen naar het. kind vut, ten toeken dat hij liet ontving. l'atira vond to midden zijner tranon die 'hom dreigden te stikken, nog den den moed om te glimlachen. «Wie zijt gajf» vroeg- vader Atha- nasrtis. «Patira, de knecht van Jean l'Enolu- mo.... Wanneer ik een smidsbaas ben zal ik de klandizie van de abdij vragen om Hcrvé dikwijls fca kunnen zien en te omhelzen. «Hervéherhaalde de abt, «heeft hij geen andere naam.? God kent hem, mijn vader. Wiet waar gii staat mij toe terug t.e komen?» «Ja, lief kind; want zonder dat gij liet. zegt, vermoed ik eene groote toe wijding achter uwe handelwijze. En als er, om op uwe beurt meestersmid te wor den, onderwijs noodip- is, kom dan naar onze school wij zullen uw verstand vor men gelijk uw hart het reod'B is. Patira dankte geknield den abt en broeder Antonius. Daarna gaf 'lij nog een laatste kus aan Hervé en spoedde^ de Duitschers verscheurd, toen zij Belgie binnenvielen. Eenigen tijd geleden werd eene com missie benoomd, voor het ondorzoek dor Belgisoho-kwestie. Dezo kommissie had last, da verdragen van 1839 na te zien, welke doordien zij de onzijdigheid van Belgio waar borgden, dit land naar eeno ramp leidden. In haar verslag bosloit do Commissie, dat de rechtvaardigheid eïschte dat liet ver drag herzien werd. De commissie deed bij zonderlijk opmerken, dat het stelsel, door het verdrag aan do scheepvaart op do Schelde opgelegd, de verdediging en de bevoorrading van Antwerpen in oorlogstijd onmogelijk maakte, en dat de huidige loop der Holland sche grens in Limburg het onmogelijk muak- to de Maaslijn to houden, tegen eenDuitsohen inval. Eindelijk stelde het verslag der com missie ook vast, dat deze nadeolige voor waarden, aan Belgie tegen zijn wil opge drongen waren. Het verdrag-moet thans nagezien worden door middel van onderhandelingen lusschen Holland en Bolgie, daarin bijgestaan door de vertegenwoordigers dor groote mogenduedon De Hollandscho afgevaardiging mat dat dool naar Parijs gezonden, heeft voor leider, M. Van Karnebesk, minister van Buitenlandsche Zaken, en telt verder onder hare leden, M. Van Swinderen, Hollandscho gezant te Lon den. De oersto minister van Belgie, M. De lacroix, is ook te Parijs aangekomen om de Belgische afgevaardigden bij te staan. De eorste punten welke in deze onder handelingen ten berde zullen komen, zullen ongetwijfeld deze zijn waarop de commissie bijzonderlijk de aandacht riep, nam dijk de beperkingen opgelegd aan de scheepvaart op de Schelde en de slechte loop dor grenzen van Limburg. Deze zou aan de Duitschers, doordion zij de Hollandsche neutraliteit zoo als do Belgische schonden, toogelaten hebben de Maas over te steken te Maastricht en zóo de Belgische stellingen van Luik in de flank aan te vallen. Het i9 juist do vrooszulker beweging, welke de Belgen in 1914 nood zaakte, het gros van hun legor in don omtrok van Thio en te houden, aldus zijne beschik bare strijdkrachten voor de verdediging van Luik en Namen verminderende. liet is evenwel niet alleen onder oog punt van verdediging, dat doze uitzonderlijke toestand België beuadeeligt. België leeft grootolijks van zijno binnenwaters. Nu, ten minste op twee plaatsen Is zijn kanaalstolsol belommerd, doordien dat zijne kanalen op Ilollandsch grondgebied uitmonden on dat de Hollanders er geen belang bij hebben, deze deolon van hot kanaal te ontwikkelen. Zulke is voornamelijk het geval lusschen Sas van Gent on Torneuzon, aan dg Schelde, alwaar liet kanaal van Gent naar de zee noch do breedte, noch de diepte heeft vjii hot Bel gisch kanaal. Hetzelfde geldt voor de water verbinding tusschen Antwerpen enden Rhiju welke do Belgen zouden willen zien uitbrei den door Hollandsch Limburg. Nog een ander nadeel dezer Hollandsche provincie, dicmot een smaBestreek tusschen Duil8ehlaiid en Belgie ligt, aam de Belgen opdriimt, is, dat voor het vorkeer te water lusschêu Antwerpen en Luik, men oen deel over Hollandsch gebied varen moet en dus tweemaal de tol fijn moot doorvaren. Die nadoelen dus uil den weg ruirnen, komt ten volle overeen met de beginselen door de oommissio voor de internationale regeling der havens eu walerloopen, in zake de internationale handel, vastgesteld. Aan Holland zou zulks geen nadeel be rokkenen en voor Belgie zou liet misschien belangrijker voordeelen opleveren, dan de maatregelen welko zijne grenzen in de toe komstige oorlogen zouden waarborgen. De Beltjisoh-Holiandsohe onderhandelingen Van Belgische zijde is men van oordeel, dat het Hollandsch standpunt, waarbij de zich toon naar Joanne terug om haar den uitslag zijner jiogingvn mede te doe len on zich verder onverdeeld aan zijne smart over te geven. «Ween niet, »zeide Jeanne, «wij heb ben eene groote zending te vervullen. Florent.de Coetquen moet voor zijne mis daad boeten, en Blanca de Coetquen ge wroken wordenvoor dit werk staan wij met ons beiden. Jeanno vergat Simon, die ook gezwo ren bad beleediging voor beleediging, wonde voor wonde terug te geven en (be was gevlucht, met een diepen haat in 't hart, dien hij met zioh droeg als een broedsel van gevaarlijk ongedierte, dat eenmaal den so hoot verslindt die het ge koestert beeft. Emfle van het l«w De£ TWEEDE DEEL vervolg van Patira door Raoul De Navbry I. De wolven van Coetquen. De dag neigt ten ondergang, de laat ste zonnestralen verHc1 ten het verre struikgewas, dat zijne toppen beweegt als de go iron eener door den wind be stookte zee; eene langde schaduw spreidt zich over d<en waterspiegel van Coëtquen 's vijver uit. Bij hel wegstervend licht grondgebied kwestie niet zou mogen aange roerd worden, nïot to verdedigen is. België beschouwd de kwostien, waarborgen en grondgebied als geheel onafscheidbaar van elkander. Zooals men weet is do Belgische thesis, dat het onmogelijk is, hot politiek doel der herziening, de waartorgen, to verwezenlij ken, indien men do artikelen van hot verdrag van 1835, hetreflbndo de grensregeling niet terzelfder lijd wijzigt. Zulks betreft hoofdza kelijk Limburg o.o de Neorscheldo. De sluiting dor Schelde zonderde Antwer pen af en het misbruik, in November 191S door do Duitschers bij hun aftocht van Hol- landsch-Limhurg gemaakt, bevestigt, dat daar -steeds oen dreigend gevaar zal zijn voor Bolgie. Wil men rechtvaardig handelen, dan most men de verdragen vau 1839 geheel en al wijzigen. Mogelijks zal de kwestie, aldus voorge steld, aan eeno commissie van militaire techniekers onderworpen worden, waarin ook Belgie en Holland zullen vertegenwoor digd zijn. Deze zou terzelfder!ijd rekening houden, van de verdedigiagsuiogolijkheden der Belgische grenzen en van de Hollandsche belangen. Men weet nog niet boe Holland deze voor stellen zal aannemen. In allo goval is M. Van Karnebenk naar Don Haag vertrokken, om er met zijne kojlegas over de Belgische voorstellen to gaan beraadslagen. Anderzijds meldt de Daily Chronicle nog-. Men rnoet aan België toelaten, vrij over de Schelde te hese nikken als zeeweg, als militaire basis. Indien zij in 1914 dat recht gehad hadden, zou Je geschiodenis van Ant werpen geheel anders geweest zijn. Frank rijk en Engeland zijn onder dat oogpunt verplicht, daaromtrent België vollen steun te verleenen en men zou aan Holland op vriendschappelijke doch besliste wijze moe ton doen verstaan, dat de voortzetting zijner politiek van slechte geburen, hem in de toekomst nadeelig zou kunnen zijn. Generaal Leman als raadsman Van den anderen kant wordt nog gemeld, dat generaal Leraan, door hot Belgisch gou vernement gelast geworden is, zich naar Parijs te begeven, om aldaar zijn oordeel to doen kennen onder militair opzicht. De Duitschers krijgen uitstel Officieel wordt uit Parijs vernomen, dat de Bondgenooten aanjJo Duitschers tot 29 Mei tijd gegeven hebben, om hunne opmerking-en nopens Je vredesvoorwaarden in te dienen. Eene Vraag aan Zwitserland Het gerucht loopt dat de Entente aan Zwitserland gevraagd hooft, of hot bereid was maatregelen te nemen, voor geval Duitschland zou weigeren to teekenen on men don blokus zou verscherpen. Men zou willen dat in zulk geval Zwitserland allen uitvoer aan Duitschland zou staken. In de Duitsche Nationale Uit Berlijn wordt gemeld, dat de nationale vergadering zal bijeenkomen, zoodra er eene beslissing gonomon is nopens het Vredesver drag. Verdors wordt verzekerd, dat de vre- descommissie der Nationale Vergadering met algemeene stemmen hel antwoordsontwerp op de vredesvoorwaarden heeft goedgekeurd In den Raad der Vier De Raad der Vier hield zich gisteren mor- gend bezig met het opstellen der antwoord nota aan graaf Broekdorff. Er werd besloten acht dagen verlengenis te geven voor hel inzenden van hel antwoord op do vredes voorstellen. 's Namiddags werd do Ukrani- sche afgevaardigiug gehoord. Wanneer zou er geteekend worden Daar men mag aannemen, dat liet nazien der Duitsche tegenvoorstellen wel eene week zal vragen en dat men dan aan de Duitschers drie of vier dagen tjjd zou geven, om do be paalde vredosvoorstollou te onderzoeken, zoo mag men voorzien, dat do vredo rond 10 Juni bepaald zal geloekoml zijn. Men heeft goedo hoop in de diplomatische middens, dat Duitschland hoewel niet met licht hart, toch zal teeltenen. Hot Berliner Tagehlalt kondigt aan dat de Duitsche tegenvoorstellen Donderdag aan de Bondgenooten zulloa overhandigd worden kan men in de benedenzaal ternauwer nood de figuren in de VI aam sche tapij ten onderscheiden; do wapenschilden aan den muur opgehangen weerkaatsen nog- sleclis een zwakke- lichtst Littering en de portretten der voorouders dio er tus schen 2ijü opgehangen uemen met hot toenemend schemer lonkt*r meer en meer eene ernstige uitdrukking aan. Twee mannen bevinden zich m bet ruime vertrek. De eene meet de zaal met zware schreden en doet den zwartmar- meren vloer onder zijn gespoorde voe ten krijschen; de andere in een gemak kelijke leunstoel gezeten of liever uit gestrekt., schijnt vreemd aan de tegen woordigheid van hem die van tijd tot tijd zijne eentonige wandeling afbreekt en zijnen stemmen gezel met, een branden den, on verbiddelij keu blik doorboort.De handen van den zittende leunen slap op de armen van den stoel, zijn lichaam schijnt onder den indruk eener grenzeloo- ze neer slacht i gkeid in elkander te'zakken de uitgestrekte beenen schijnen de krach ten niet meer te bezitten oie zij vroeger hadden om hem te dragen. Eene dood lijke bleekheid beeft bet voorhoofd van dezen man overtogen, de lippen trillen zonder een woord te spreken en zijne oogappels schijnen als met een sluier bedJekt, waarachter een zouderling to neel zich voor hem ontrolt, dat hij zich niet eene de moeite geeft om te ontvlie den Deze man is jong hij belt nog geen dertig, on tooh beeft een vroegtijdigen De aangehoudene heeft een alibi willen opgeven, tnnar door getuigen, die hom to Ertvelde hebben ont moet, wordt dit rood» tegongosprokoo. Had men hem to Assonndo maar een oogeo- blik losgelaten, voorzekor liad de bevolking op staandon voet gerechtigheid geploegd. Er waren daar echter niet min 30 gendarmen van dienst. De kerel is nog niot gekonfror.teerd met de lijken. Ondervraagd nopon» de horkomst van bloed lus-.-jheri zijne schoonzoion, vor klaarde hij uit don neus to hobhon goldoed. Hierop deed eon der gerechtsdienaars hom opmerken, dat men dat heel gemakkelijk kon vaststellen of bot wel van zijn blood was. Emiel "Van Heek© werd daarop zoo wit als papier en kon niot meer antwoorden. beeft ook do porleteuille zonder geld to Ertvelde gevonden. Frons Vao Hecke, do beproelde vader, heeft ze herkend voor de zijne. De dader is naa? het gevang van Gent overgebracht. Hij is rond da 22 jaar oud. Tiet proces ten laste van Louis Liénard, bediende der suikerfabriek van 'J'hienen, en belicht van verklikking aan den vijand, werd Woensdag morgond voortgezet. Verschillende getuigen komen vorklaren dat zij door de Duitschers aangehouden werden op aanklacht van Liónard. Een an dera getuige bevestigt dat Liónard een zijner neven over de hollandsche gren3 geholpen heeft. Toen deze neef terug in België kwam, werd hij door de Duitschers aangehouden ea ter dood veroordeeld, straf welke verzacht werd tot 20 jaar dwangarbeid. De beschul diging houdt staande dat deze jongeling aan gehouden werd op aanklacht van Liénard. De zitting werd Woensdag middag opge schorst, om heden Donderdag voortgezet te worden. Oe geheimzinnige zaak van ÏSeweïe Op Woensdag 14 Mei, in don voormiddag, werd uit de Sohipdoncksohe vaart het lgk opgetrokken van Alois Van don Broecke, van Gotihem. Het gerucht werd in den omtrek verspreid dat de jongeling zelfmoord had gepleegd. Het lijk werd naar 't gasthuis van Nevele overgebracht, waar een geroepen geneesheer vaststelde dat hier van geeno zelfmoord spraak was, maar wel dat het slaohtoffer op wreedaardige wijze vermoord werd. Hot parket van Gent werd verwittigd middelerwijl had de policie en de gendarme rie van Deinze een onderzook ingesteld, en werd door deze ambtenaars het volgende Alois Van den Broecke, 26 jaar ond, on gehuwd, slachter, wonenoe hij zijne ouders te Golthem.jfbij Deinze, was op Zaterdag 10 Mei, per rijwiel voor zaken naar Deinze ge reden. 'a Avonds in het naar huis keeren, moet de man door bandieten zijn overvallen, die den ougelukkigen Van den Broecke, m6l ouderdom zijn gelaat gerimpeld en aan zijne ledematen liet rillen en beven der grijsheid medegedeeld. Men zou geneigd zijn hem voor een veroordeelde te aan zien, die op den noodlottigen slag der klok wacht om &ijn vonnis te ondergaan. Eensklaps staat d'e wandelaar voor den stoel van den droomer stil en zegt met sombere stem: Er moet een eindle aankomen, CaeJ, het leven dat wij lijdon is onuitstaanbaar Vaurufier is uw eigendom, waarom be woont gij bet niet?» Do jonge man deed eene poging om op te «taan, klampte zijné handen aan den rug van sajn zetel vast en antwoordde op een boon vol bijtende scherts: Ik hinder u te Coëtquen, niet waar? Ik werp oen schaduw op uw geluk... Dit goed on Combourg zijn nauwelijks groot genoeg om uwe angsten te ver bergen, en om u geduremdfe de sombere naohteu doelloos te laten ronddolen... Gij zoudt mij gaarne ver, zeer ver van hier zien, Florent maar ik blijf. Het gelaat van Florent fronste zioh bij deze woorden, zijne stem werd scher per en met oon gebiedend gebaar scheen hij Gael een bevel mede te d'eeleu. «Coëtquen behoort mij zeide bij «Gij bedriegt, u Florent,hernam Gael, «bet behoort aan ons beiden.» «Tanguy heeft het mij bij testament nagelaten. «Gij weet zeer wel dat niet het tes tament van Tanguy u erfgenaam hoeft eene tweetandige vleeschvork oen vreeselij- ken slag hebben toegebracht op den mond. Het slachtoffor was de vóorstó tanden uitge slagen en de vleeschvork was dwars door den mond gegaan. Op het achterhoofd had hij twee erge wonden bekomen, langs waair het wapen was doorgodrongen. De ollendelingen hebben dan het slacht offer al zijn geld afgenomen on zijn uurwerk met goweld afgerukt, want nog twee scha kels dor ketting hingen aan de ondervest, ook het rijwiel aaD Van den Broecke toebe- hoorende word gostolon. Uit hot onderzoek door don wetsgenees- heer gedaan, stolde doze ook va9t, dat de vermoorde in bot water was goworpen, toen hij nog leefde. Er is ook vastgesteld dat in een tijdver loop van drie wokon, roods drie personen uit hot water der Loio te Deinze worden opge trokken, waaronder oon soldaat do lijkon droog eu ook sporen vau vorwondingon. Men staat Iiior dus voor eeno bende ban dieten, die zich langs de wegen in hinderlaag loggeu on de reizigers uitplunderen on dan in hot water werpen. EEN DRAMA VERMEDEN De 17 jarige Frons Van do Waoler moest met een veldwachter gok-onfrontoerd worden wegens eeno zaak van wihistrooporij. M. Coenen, vrederechtor, die door het parket 'ast was doze konfrontatio bij te wonon, zag eensklaps, hoe Van de Waotor oen re volver trok en den veldwachter, die hem don rug toekeerde, naderde, M. Coenen wierp zich op Van de Waoler en kon hem na een korte worsteling ontwapenen. Ondervraagd verklaarde Van de Waeter dat hij den veldwachter enkel schrik had willen aanjagen. Later bewoordo hij dat hij zich had wil Ion zelfmoorden, daar de veld wachter hem valsohelijk beschuldigde. Van de Waelor is opgesloten. DE BUURTTRAM lYieirolbeke-Herzele-Geeraardsbergen M. Maenhout, volksvertegenwoordiger, had aan den minister van spoorwegen ge vraagd of men weldra den buurtspoorweg MoirelbekeHerzeloGoeraardsbergen op- niouw zal anleg^en De belanghebbende be volking eischt dringend het herstel dezer lijn. De minister antwoordde Bij gebrek van verscheidene materialen, is het do Nationale Maatschappij van buurt spoorwegen thans onmogelijk een panvan^ te maken rapt het herstellen van de buurtlijn Meirelbeke Herzele Geeraardsbergen en zelf te voorzien wanneer ongeveer er aan kan begonnen worden. üio maatschappij doet al het mogelijke om de verspreid liggende materialen in te zame len en zich er nieuwe aan to sohaffen, on wel ten einde de vernielde sporen te kunilW herstellen. Het lot van Hawker. Men heeft tot hiortoe nog geen enkel berioht over Hawker en zijn gezol, luiteuant Grieve. Ook is er weinig of geen hoop meer hen nog lovend terug te vinden. Wal zou nu het ongeluk veroorzaakt li eb a ben Motorhapering, gebrek aan pelrool, do mist of braak VolgeDs de bouwer van het vliegtuig, M. Sopwith, hadden de motors veel langer in volle kraoht gedraaid, dan hier vereisebt was. Dus moei do motorhapering van krnt gelaten worden. Petrool hadden zij genoeg. Blijft dus de mist en da braak. Indien zij tengevolge vao den mist neer gedaald zijn, hadden zij aan boord van hun vliegtuig een lioht bootje, voorzien van gemaakt, doch. alleen afwezigheid van. na dare bloedverwan ten a Men heoft u mild bedacht met u de baronie van Vaurifier over te laten, waaraan gij zoo groote Waarde scheen te hechten.» alk houd niet op Yaurifier te waar» deeren, dat mij een adellijken titel en. een genoegzaam inkomen verschaft, maar dit neemt niet weg dat ik hier blijf wonen.» Florent balde woedend de vuisten. «En -als ik 't dan eens wildé. aGij durft 't niet willen.» «Niet dtrrven, zegt gij? Dit woordi geeft, den doorslag. Gael, gij zult het kasteel verlaten, morgen reeds. Bevalt u het verblijf te Vaurifier niet, Bretague is groot en Frankrijk nog grooter Dat ie uitgemaakt, ik wil het net moet Gael stond op en leundé wankelend tegen den rug van zijn stoel. alk kan u niet gehoorzamen,» zeide hij «ik kan niet 1» Het zweet parelde in breede bobbels aan zijn© slapen en zijne ledematen ril den alsof hij aan een aanval van ktvorU» ter prooi was. Florent had zijne afgemeten stoppen hervat. De nacht was intusscheu begon nen; in de verte dook de maan achter een gordijn van boomen op, het water der vijvera kabbelde met gebeiraziunigo kalmte; een vogelstem steep uit dto struiken op en de groene kikvorschea* kwaakten m de biezen. {Vervolgt).

De Volksstem | 1919 | | pagina 1