KMsst msm'2 f, i BsenhonwerijEeToekorast» lm goede vanasi te Charleroi. Eeao Broedermoord to Geeraordsbrrgen Lsanisie pes* Telefoon Vis» oixlieixs-d©]-. Kationaal Venioiiil van 0testrijders Eene Branürauiy ta Bisssgem. Krijgsraad van 'i Gr. Hoofdkwartier STADSNIEUWS Bansps Bestrate ds Ia Bendre - tyowaa id bekkenen, duiden zij veeleer aan, dat de pui: ache afgevaardigden, het hen toegestane zoo goed mogelijk willen besteden. Maarschalk Foch bij M, Clemenceau PARIJS, 23 Mei. M. Clemenceau ont«- ving heden namiddag Maarschalk Foch. Ce diplomatische toestand PARIJS, 23 Mei. De raad der tier gouvernementshoofdea vergaderde heden morgend. De militaire voorwaarden, en het vredesverdrag inet Oostenrijk op te geven en de kwes'ie dor Ooslenrijksche krijgsge vangenen werd er besproken. De vijf ministers van Buitenlandsohe Za ken vergaderden 's namiddags. De besluit- selcn van de commissie der Tscheek Slovak- sche kwestiën werden aangenomen. De raad hield zich ook bezig met de Duitscbe handelingen in Hoogst Silizië. Zrj hebben besloten de Gallische Zee te bevoorradeu, M. Barzilaï is niet overleden ROME, 23 Mei. Het is de moeder van den Ilaliaanschen afgevaardigde ter Vredes- conferenoie, M. Barzilaï, die overleden is, en niet M. Barzilaï. De vergissing is te wij len aan eene vergetelheid in het overzetten van het telegram. (Havas.) De militaire veiligheidspolicie heeft te Charleroi eene vrouw van Viesville aange houden, zekere Raohel P... Deze vrouw zou deelgemaakt hebben van da Duilsche gehei me policie, gedurende de bezetting. Het zou op hare aanduidingen zijn, dat de groote inlichtingsdiensten uit do kom van Charleroi, door do Duilschers ontdekt werd. Zij was onlangs in 't huwelijk gelreden, met een der bijzonderste medewerkers van een Duitachgezind blad, onder de bezetting in het Walenland verschenen. (Havas;; Donderdag nacht werd te Geeraerdsber- geu eene laffe broedermoord gepleegd,ziehier in welke omstandighoden In de Garmolielenslraat houdt de weduwe Van der Mynabrugge met bare zonen Audré 30 jaar en Albert 25 jaar, een beenhouwerij Üe jongste zoon ia oen zeer zorgzame jonge ling terwijl zijn broeder een luiaard en zich aau den drank overgaf. DonderJyg avond kwam André Van der Mynsbruggo andermaal bedronken 'e huis en zijn brooder deed hem opmerkingen opens zijn onwaardig gedrag. Water dan juist is voorgevallen weete men niet, doch André greep oen boonbouwersmos en bracht er zijnen broeder een hovigen steek in de rechterzijde mede too. Alhoewel erg gekwetst, begaf Albert Van der Mynsbrugge zich naar de policiewacht, alwaar hij het voorgovallche verhaalde. On'middelijk daarna zakte hij neer en gat' geen teeken van leven meer. De moordenaar werd nog denzelfden nacht aangehouden en Vrijdag morgend naar het gevang van Oudenaerdo overgebracht. EEN EN ANDER Van lieden af is de handel in graan en meel tusschen Engeland en België vrij. 't Zal de smokkelaars zeker spijlen. I)e Fransche vliegdiensl heeft gedu rende den oorlog 7555 man vtrloron. 'i Eu is geen kleinigheid en dat kan niemand instaan. Het is in do maand Juni dat M. Poin- caró naar België konion zal. Hij zal ook Spa bezoeken, vergezeld van de leden van dpn parijzer raunicipalen raad. De President der Fransche Republiek en de parijzer gemeen (•.•raadsleden zullen per auto la Spa aan komen waar zij, door het stedelijk bestuur, in den Pouhon Pierre le Grand, zullen ont vangen worden. De terugreis naar Luik zal langs óe vallei van de Amllcve geschieden De stadsraad van Rei me heeft een plan van Keropbouwing en uitzetting der stad aangenomen. Prachtiger dan vóór het vree- ,-e;,jk en herhaald bombardement, zal Reims u.< hare putuen oprijzen, 'i Zal eene nieuwer v tsche stad zijn. doch terzeifdertijd bewaart Zij haar kunstmatig en historisch karakfer. Er werd in den laalsten tijd heel veel gesproken over de Nationale Feesten. Thans wordt ons meegedeeld, dal ;.j, als vóór Jen oorlog, op 20, 21, 22 en 23 Juli zullen plaats hoLb'.n, De katholieke handelaars, nijveraars, bedienden en werklieden vergaderden Zondag laatst in de baziliek van 't II. Hart te Moot- martre, onder het voorzitterschap van kar dinaal Ametle, aartsbisschop van Parijs. De kanunnik Collin van Metz, gekende redenaar en dagbladschrijver, voerde het woord en gaf er wenken over de vereenigiogeu van katholieke werkgevers en werkaannemers. De katholieke zending van Abyssinië, die zich thans vcor 'l Vrodecongrss te Parijs bevindt, nam plaats op den eersten rang. Zulke bijeenkomsten doen veel deugd en slichten menigeen. Het Lelgisoli sclioolschip werd onlangs begrepen in de hoog er onderwijsinstellingen, aldus de voordeslun genietend toegekend aan de Universiteiten. «L'Avenir» vertrok den 7 dezer uit San Francisco naar Ipswich (Engeland) met een lading gerst aan boord. Dit schip kan om slreeks September in gezegde haven ver wacht worden. De schade aan de prachtgebouwen en kunstwerken van den Frioul schat men op 14,800.000 fr. Frioul is eene streek, behoo- rende ten deele aan Italië en Oostenrijk. ebkbkcssr. Ter cere van Generaal Leraan, zal op Zondag S Juni, om 2 1/2 ure 's namid dags, in tegenwoordigheid onzer Souverei- nen, eene huldebetoogmg in den Munt schouwburg plaats hebben. Mgr Sramck, katholieke bisschop van Moravie, leeraar van godgeleerdheid en die afgeveerdigde is bij de Interparlementaire Har.delsconferer.cie, hoeft vrijdag namiddag te Mecbelen een bezoek gebracht aan Kard. Mercier. De vreemde preiaat drukt zicli in bet latijn uit in zijne onderhouden met de verschillende belgische geestelijken met wie hij in aanraking komt. Een voorloopig comiteit werd te Aarlen tot stand gebracht, om in die stad een mo nument op te richten, tot gedachtenis der Fransche soldaten, in 1914 gesneuveld in do provincie Luxemburg. Deze verdedigers van ons recht en vrijheid verdienen het. Kardinaal Bourne van Londen, zal eene grootsehe processie voorzitten, op 't einde van Mei, ter eere van Onze L. Vrouw in zijne hoofdkerk van Westminster, 't Is uit dank en om de li alp Gods in le roepen voor de beslissingen dio de wereld thans afwacht. In alle kerken zijns bisdoms zal zulks plaats grijpen. Aan hot onbevlekt Ilart van Maria zal men zich toewijden. Bij de hoofdadministratio van het Mi nisterie van Arbeid, Nijverheid en Bevoor rading wordt een bijzonder kader voor vrouwelijke hulpstenotypisten tot stand gebracht. De vrouwelijke hulptypisten worden benoemd en afgezet door den Minister» Haar jaarwedde wordt vastgostold alsvolgt 3* klasse 2a klasse 1® klasse 1.800 frank. 2.600 frank. 3.400 frank. 2.000 - 2.800 3.600 2.200 3.(00 3.800 2.400 3.200 4.U00 Gedurende den proeftijd, baar benoeming voorgoed voorafgaande, zullen ze eene maandelijksche vergoeding ontvangen van 150 fr. Morgenthan, oud vertegenwoordiger der Vereeuigde S;aten iu Turkije, gaf eene conferentie te Coblentz over do vraagstuk ken diode Vrede meebrengt. Hij verklaarde dat volgens zija persoonlijk oordeel, gdon huldigen vrede slechts een wapenstilstand van eeuige jaren kon uitmaken, en dat bin nen 20 jaar Amerika wederom aan eenen nieuwen oorlog zoude moeten deelnemen. Men ontdekte een groote» steen tus schen eene wisselnaald der lijn Parijs Lyon. De dader was niemand anders dan een jon gentje van 7 jaar, die een trein wilde doen stoppen, om aan de Amerikaansche soldaten die er op zaten, een handvol tabak en wat sigaretten te vragen. Kindergril dat bijna uitkwam op een allerschrikkelijkste ramp. Een lijkdienst voor do gesneuvelde geestelijken der fransche hoofdstad had plaats in O. L. Vr. hoofdkerk te Parijs; 36 priesters, 39 ordegeestelijken, 31 seminaris ten, 't zij een totaal van 109 slachtoffers, gaven hun leven voor het vaderland. Al de pastoors van Parijs, eene zeer talrijke schare priesters woonden de mis bij. Do bijzonderste katholieken van Parijs waren ook tegen woordig. De kardinaal aartsbisschop zong de laatste gebeden. Puincaré kreeg van de Araabscho zen ding niet enkel do goiukwenschen van wego Palestina, ter wille van den zegepraal der fransche en verbondene legers; maar ook 4 gebulte kemels in goede en machtige go- zondheid. \^at /al hij daarmede aanvangen Waar zal Inj zo heenzenden om op stal te zeiten In deu dierentuin of in de Kamers - Om de edelmoedigheid en zorgenrijk- heidvan miss Cavelle, ten opzichte der fran sche gekwetste soldaten te beioonen, heeft president Pon.care et kruis van 't oerole oen aan ue manhaftige ziekendienster, wiens overblijfsels thans naar Engelaud overge voerd zijn, verleend. Mevrouw Poiucaró bezoekt do ver- woes'e fr«i; sclie streken. Annent.eres, Bel.e, MerviiJe, Es!aires en do noordergeweaieu ontvingen ze reeds in liu.me opgeslage ha- rakken, waar al de hinders vergaderd waren. Klecderen en suikergoed deelt ze uit. We kelijks doet ze zoo een tochtje naar bel een of ander doel van 'l oude front. Zij weze ir om beloond, geëerd en bedankt. In de stad Lei s, gelegen te midden der mijnstreken van noord Frankrijk, zijn reeds 1300 inwoners weergekeerd. Het ziet er aldaar zatv droevig uit. Boven en onder den grond is alles omgekeerd en verdeigd. Daar woonden een 30,000 Vlamingen vóór den oorlog. Hoe zal men een eiland van zes vier kante kilomeiers zooveel mogelijk doe" verdwijnen? Ik weet het niet, doch liet eiland Heligoland, volgoi)3 de vredesverdragen, moet uit de voelen. Met dynamiet zal dat te moeielijk en te kostelijk vallen. Iu alle geval moet daarvoor een goedkoop en snelwerkend middel uitgevonden worden. De koning van Montenegro, die thans geheel en gansch uit zijne ziekte frisch en gezond is opgestaan, kwam te Rapallo aan. Zonder zich heleend te maken, grootte hij vriendelijk en sprak met zijn gewezen on derdanen. Hij zal van nu taf eene verdiende rust genieten on zijn Staatje door Servië laten besturen. De stad Albert, in het Sommedeparle- ment, waar er eene bedevaart bestond ter eere van O. L. Vr. van Brebióres, die tot haren groolsten bloei gebraohi werd door haren ouJ deken Mouseigneur Godin, en die doof de Duilschers is plat gelegd, zai moei lijk kunnen hersteld worden, doch Bordeaux heeft ze aangenomen. Een groep ingezetenen dezer laatstgenoemde zuiderslad zal de be faamde baziliek te Alberl heropbouwen. DE BELGISCH HOLLANDSQHE KWESTIE. Parijs, 2-» Mei. In goed inge lichte kringen wordt beweerd, dat do Hollandsche minister van Karnebeek, eenige dagen tijd vroeg, vooraleer op de Belgische eischen te Antwoorden. De Entente mogendheden bebbon nog geen antwoord gegeveu op het vooroohoud van Holland. BE' GIE EN OOST AFRIK A. Parijs, 24 Mei. Alles laat verhoDen dat de onder handelingen vooral geleid lusjchen lord Milner, Engelsche minister van koloniën on M. P. Hyrrans, een voor Bnlgie bevredigen uilslag zullen hebben. NIEUWE DUITSCHE NOT A3 Versailles 24 Mei Twee nieuwe Duilsche nolas zijn aan den raad der Vier overhandigd, namelijk over de internationals arbeidswetgeving eu over de Duitsche eigendommen iu de Ententestaten. DE BELGISCHE ARCHIEVEN. Parijs 24 Mei. Heden zou de raad der Vier beraadslagen over de herstelling der archieven van het Belgisch gouvernement, door de Duilschers le Brussel medegenomen. TERUG BINNENGEROEPEN. De soldaten der 1® legerafdeeling (1® D. A.) dio in ruatverlof waren, hebben bevel ontvangen onmiddelijk hun korps te vervoegen. MUNITIEONTPLOFFINGEN BIJ BELLE. Rijsel, 23 Mei. Een munitiedepot ingericht tusschen Belle en Hennweek en verscheidene kilometers oppervlakte hebbende, mi sinds vrijdag namiddag aan 't springen. Men vermoedt dat er vele slachtoffers zijn onder de Chineesche arbeiders. EENE LOGENSTRAFFING. Rome, 24 Mei. Eene nota van de Osseroatore Romano teekent verzet aan tegen de herhaalde beschuldigingen als zou da H. Stoel tijdens den oorlog, de centraalmachten bevoordeoligd hebben. Da working van den H. Stoel, tij dens den oorlog, was gedurig in 't voordeel der Entente, en bijzonderlijk voor België, Italië on Frankrijk. DE TOESTAND TE PETROGRAD. Uit Helsingfors wordt gemeld dat hardnekkige straatwoeden to Pelrograd tusschen de Bolschewisten en de werklieden door de Bolsche- wisten gewapend. Op vele plaatsen is brand ontstaan. Een burgemeester afgesteld Het Staatsblad kondigt het volgende Ko ninklijk Besluit af Aangezien Larock Alfred, burgemeester der gemeente Tourinnes la Ghaussóe gedu rende do bezetting talrijke hektaren land beplant heeft voor rekening van do maat schappij La MarJiclèro le Brussel; Aangezien deze maatschappij eeneDuilsche inrichting was, die alle groenten on alle eetwaren welke zij in België kon bemachti gen, naar Duitschland zond; Aangezien anderzijds, deze burgemeester zijn toevlucht nam tot vijandelijke soldaten, om over ie gaan tot huiszoekingen bij de inwoners zijner gemeente, huiszoekingen welke verscheidene veroordeel'gen voor gevolg hadden; Aangezien dat de belanghebbende vruch teloos getracht heeft de feiten teD zijnen laste gelegd, te ontkenneo Op voorstel van onzen minister van lhu- neniandsche zaken Wij besluiten Larocn Alfred wordt van zijn ambt van burgemeester der gemeente Tourinnes la Chaussée afgesteld. Volgens uerichl uit 't Ministerie van Nij verheid, Arbeid en Bevoorrading is er eon overeenkomst gesloten tusschen het Iloi- landscb Goevernement en do visscherijen van Ymuiden. Van heden af zijn groote' hoeveelheden versche visch van aken aard ter beschikking gestold van den vrijen handel aan prijzen die 35 tot 40 0/0 minder bedragen dan degene die thans gevraagd worden. Vroeger mocht die visch uil Holland niet. Handelaars, private of officieele instellin gen mogen zich dus in betrekking stellen mot de visscherijen van Ymuiden om visch te bekomen. (Medegedeeld). v-V* Het Opperste Krijgsgerecht Het opperste krijgsgerecht hoeft vrijdag morgend het beroep onderzocht, ingediend door André Demuylder en zijne vrouw Mar tha Mooller, onlangs door den krijgsraad veroordeeld do eerste tot 15 jaar en de twee- do tol 10 jaar gevang voor verklikking aan don vijand en aktivism. Het krijgshof oordeelde dat de betichting van verklikking niet bewezen is. Vrouw Moelier werd dus vrijgesproken. De betich- iing van aktivism wordt jegens Demuylder behouden, en daarom wordt hij veroordeeld tot 5 jaar gevang. VLAAMSCHE AFLEELING Aan de 0ud-6trijders van Oost-W laanderen Donderdag aanstaande 29 Mei (O. H. Homelvaart), om 2 1/2 uren, wordt in bet Landbouwershuis (bij het Belfort), te Gent, overgegaan tot Let op- en inrichten van den Oud-Strijdersbond voor Oost-W laanderen. Voor de inrichters, .Vr. J. Verduyn, Laekenstr, 25, Brussel. Een lievige brand hoeft liet magazijn der gebroeders Am eye, Vlashandelaars te Ëissegem bij Kortrijk in asch gelegd. In liet magazijn 1 gou ongeveer 200,0ü'J kgr. vlas opgestapeld. De pompiers van BissegGm waren onmach tig tegenover het vornielend element en moesten de hulp hunner kollegas van Kortrijk inroepen. Deze kwamen mat hun- ue stoomspuien or plaats, Oocu aau hot magazijn zelf was er mets moer lo redden. Men moest zien bij het vrijwaren der omlig gende gebouwen bepalen. Do sci.ids is zeer belangrijk, Van het mu-azijii blijven iu»g o kol do 4 muren recht. De oorzaak der r»..iïp is onoekenü. EEN INCIDENT TE SPA Een Belglscii officier stapte Donderdag, in gezelschap van twee soldaten voorbij het Hotel Continentalalwaar de Duitsche afge vaardigden der wapenstilstandskomrnissie verblijven. Een Duitsch soldaat, die zich op het voet pad bevond, kreeg bevel plaats to maken voor de Belgische militairen. Voor alle ant woord spuwde li ij tiaar den Belgischen offi cier, waarna hij pijlsnel in het hotel ver dween. De Belgisch» militairen achtervolgden hem echter en wierpen al wat er zich in de ka mers, door de Duilschers betrokken, bevond, door de versiers. De zaak Grijns Vrijdag is de zaak opgeroepen ten laste van den officier van polite Emile Grijns. De- ze bekent de hom ten laste gelegde feiten bedreven te hebben, doch hij beweert, dat er bij hem geon slechte drijfveeren in 't spel waren en dat hij nooit gedacht heeft kwaad aan zijn land te berokkenen. De verdedigers van den beklaagde beslui ten beide tot de onschuld van hun kliênt, om reden dat nij niet mot kwaad inzicht ge handeld heeft. Uitspraak De Krijgsraaad heeft de betichting van verraad van de hand gewezen en is alleen op de kwestie van valsche papieren ingegaan. Grijns wordt diensvolgens vrijgesproken wat de eerste zaak aangaat en tot 2 jaar voor de tweede. ZONDAGRUST. Zondag 26 Mei 1919, zal alleen open blijven, van 's mid dags tot 's raiddernaohts de dienstdoende xVpotheek van M. Quintyn, Korte Zoutslraat. KONINGSCHIETING. Koninklijke Balboogschuttersraaatschappij De ware Vrienden Zondag 25 Mei, ora 2 ure, Ko- ningscbieting ten lokaio do Groenpoort, bij D® w® J. Wellekens, Geeraardsbergschestr. TOEGEKOMEN eene jonge duif, bij René Verdoodt, Nazarothstraat, 48, Aalst. Nationaal Komiteit voor Hulp en Voeding G. R. B. Gewestelijk Komiteit van Aaist, Atdeel. ((leerkamer VERKOOP VAN KLEEDINGSTUKKEN. Dagelijks uitverkoop van kleodingstukken 's voormiddags van 10 tot 12 ure, 's namid dags van 2 lot 5 ure, voor de secties welke nog niet bediend geweest zijn. De verkoop geschiedt op vertoon der KJeedingskaart en Gezinskaart. 't Bestuur. Inschrijvingen op de NIEUWE LEENING' 5°/0) aan den uitgevingsprijs. worden nog ontvangen door de BANQ JE CENTRALE DE LA DENDRE. Uitgave aan Fr. 492,50 vnn de NIEUWE STADSBONS VAN AALST 4 1/2 terug betaalbaar in 1921. Alle beurs en bankbewerkingen. Uitbotaling aan de voordeeligste voor waarden van alle vreemde koepons. D&ze koepons, zooals al de Belgische koepons, worden zonder kosten uitgewisseld. Geldnlaatsingeu io deposito rekeningen tot 4 1/2% Verhuring van brandkoffers. De Banque Centrale de la Dendre is ge plaatst onder de bescherm ing van deSoctétté Générale de Belgiqve. 1899 KERK DER ZWARTE ZUSTERP. Maandag aanstaande, 26 Mei, Gedurige Aanbidding. Te 7 ure H. Mis met zang eu algemeene communie. Te 5 ure plechtig Lof waaronder Franscli Sermoen door den Zeer Eenv. Heer Deken. Be!snijG*5Jk Bericht Het College van Burgemeester en Sche penen der stad Aalst, hooft de eer, uit te noodigou, zich zoohaast mogelijk aan te bieden ten Stadhuize, Sekretariaat, (1° deur links, boven) voorzien van hun trouwboekje of andere eenzelvigheidsbewijzen 1° D» niet hertrouwde weduwen van de militairen, tijdens den oorlog vóór 1 Januari 1919 gestorven, en, bij ontstentenis der we duwen hunne moeders,indien deze weduwen zijn, evenals de moeders weduwen van die ongehuwde militairen; 2° De niet hertrouwde weduwen van Bei- burgers, tijdons den oorlog doodge schoten of bij den vijand gedood, en, bij ontstentenis dezer, hunne moeders, indien deze weduwen ziju, evenals de moeders eduwen van die ongehuwde burgers; 3° De vrouweD, lot gevangenisstraf ver oordeeld of voorloopig in hechtenis geno men, tijdens de vijandelijke bezetting, om redenen van vaderlandscben aard. De Burgemeester en Sohepenen, De Secretarie, F. DE HERT. Oscar REYNTENS. BIJ MINISTERIEEL BESLUIT in dato 15 Mei, is de Banqua Centrale de la Dendre aan. enomen door de Regeering vonr de hoofdelijke waarborg, voor hot geheel van de verbintenissen, vereischt bij artikel 5 van het Koninklijk besluit van 9 April 1919, betreffende de nijverheids en handelsonder nemingen, houders van repuisltiebons of requisite ontvangstbewijzen, afgeleverd tij- deus de bezetting door de Duitsche overheid, die een voorschot vragen. 1900 GROT MIJLBEEK. Zondag 25 Mei te 5 1/2 ure, Bedevaart der Brusselscheslr. Voor de l£5S£HR9jygtëQ ZONDER KOSTEN aan de nieuwe Belgische leening 5 0/0, wendt u lot M. Robert VAN DE LA- NOTTE, Wisselagent, Esplanadestraat, IS. Aalst. Uitwisseling van vreemde koepons Eugelsche en Fransche bankbrieven aan deu hoogsten prijs. 1895 KAATSSPEL Aalst, Guldenboomplaats, lokaal Camicl Van Gyseghem. Groote Lutte, op Zondag 1 Juni, om 2 ure, tusschen de 3 sterke partijen van 1® kategorie Aaist, Janssens- Van IIolsbe6ck; Brussel, E. Depris; Gear- aardsbergen, Karei Sleppo. 1° prijs 100 fr., 2® pr. 60 fr., 3° pr. 40 lr. Prijzen der plaat sen 1® plaats 0,25 fr., 2® pl. 0,10 fr. 1940 MARKT VAN AALST. 24 Mei Viggens 220 stuk.Prijs '250 dt 315 fr. het koppel. Konijnen' 4,ü0l'r. kil. Eieren fr. 0,50 a 0,55 hot stuk. kie kens 35 fr. 't koppe). Men verzoekt ons't overlijden te melden vau Mijnheer Frans-Rchert Phlips zoon vap Cornel Louis en dementia ClaessenS Onderofficier bij iiet 5® Jagers te voel, geboren te Aalst den 31 Juli 1894 en gesneu veld te .Moorslede den 4 October 191$- Plechlige lijkdienst Maandag 26 Moi, oiu 9 ure, in de kerk van O. L. V. Bijstand, Mijlbeek. Do Vrouw mis onder de Vigiliën. Mun verzoekt ons 't oveivijdu le melden vau Mijnheer Athene Bi bant zoon van wijlen Frans en Maria De Schutter Soldaat bij hot 9® Liniorogimei-t, gehore In Nieuwerkerken den 23 October 1890 eu gesneuveld aan den IJzer de 22 Mei 1916. Lijkdienst Maandag 26 Mei, om 7 1/2 ure, in tie kerk van Nieuwerkerken. IllfltPrt Lp eene hartroerende en treffende wijze, wer den hier de gesneuvelde soldaten en dood gemartelde opgeëischten herdacht. De onthulling der tweo marmeren gedenk platen, waarin de nameu en plaats van het overlijden der betreurde belden gebeiteld staan, had plaats tijdens een plechtige koor- dienst.De kerk, prachtig versierd, was propvol en de ontropring was algëmeeu, toen een Eerw. Pater Redemptorist drie kronen kwam ueerleggen aan den voet der martela ren, eene kroon van bewondering, eene kroon van dankbaarheid, eene kroon van onuitwischbare liefde, gesteund op dank baarheid. Vele aanwezigen, waaronder voor al Staatsminister De Sadeleer, wiens jongste zoon ook geeneuveid is, opgemerkt werd, konden hunne tranen niet weerhouden. De christelijke erkentelijkheid en de christelijke eendracht, huist hiep wel te Haeltert. Daarom ook een hartelijk dankwoord aan allen die tot deze roerende plechtigheid en tot do vereeuwiging van net aandenksa on - «er helden medehielpen. AFFLIGEBVF. Diefstal .tv uei- Klooster lu den nacht van Donderdag lot Vrijdag, hebben dieven de poort der- haag uitgebroken. Zij drongen zoo op het iiof en begaven zich recht naar het zwijns- hok. Daar kapten zij een gat in den muur en haalden langs de opening eeo verken uit hot hok. De schurken trokken dan met hun nuit naar de laagte van het boscb alwaar zij hel dier afmaakten. 'l Moeien ongetwijfeld i\-relê zii» die goed (met de ligging der plaatsen o,süend zijn. Een onderzoek is ingesteld. MGGRSEL, Werklieken van Muorsel, Melden en Baerdegem. Brussel- werkers, Aalstwerkers of gij allen die work gevonden hebt of nog naar werk zoeüt,komt luisteren naar de voordracht die voor u zal gegeven worden te Moorsel, Meisjesschool, heden Zondag 25 Mei, om 10 uro voormid dag. 't Is van groot belang, dus opgepast. Gemeenie Welle. GROOTE R1NGSTEK1NG to Paara of per Ezel in draf of galop naar keus op Donderdag 29 Mei 1919, te Welle, Dorp. 100 Fr. Prijzen. De insohrijviDg zal plaats hebben bij Ph. Merlens, In de Gildezaal van 2 tot 3 uren. De inleg is bepaald op 2,50 fr. per inschrijving. Iedere iuschrijver mag maar 2 inschrijvingen nemen. Verdere voorwaar den zullen voor het spel bekend gemaakt worden. Het Bestuur. 1941 De heeren aandeelhouders worden ver- zooht do Algemeene Vergadering te willen bijwonen, welke zal gehouden worden in het lokaal, Kerkstraat, op Zondag 1 Juni 1910, om 3 ure namiddag. DAGORDE 1® Rekening van winsten en verlieten. 2® Herkiezing van bestuurleden. 3* Mededeelingeo. Namens het Bestuur i De Voorzitter, 1931 A. DRUCK.

De Volksstem | 1919 | | pagina 2