Ba VreflesKonfereficïi Bene nationale heldin 1 Provinciaal Bestuur van Oost-Viaansleren Verbetering van bet Paardenras. H. HERTEMAAND DE SCHAT DER ABDIJ i/ervolg van Patira door Kaoul De Na very (93® VERVOLG.) Eetia dramatische aanhouding fa Luik in. trsinonfriggeSini Een slimme bedrieger in den Ministerraad Afschaffing der pas poorter voor bezet Duitschland XXV» JAARGANG NUMMER 127 Zondag I en Maandag Bureelen: kerkstraat, P en 22, Aalst. Tniephoon n4 —13 -A. G 33 I_i .A. 33 -10 CENTIEMEN Drukker-UitgeverJ. Van Noffel-De Gendt. Voor de publiciteit bulten hel Arrondissement Aalst, zich lo «ouden lot liet Agenltchap Havas, 8, Martelaarplein, ta BrDssrf7-~8, Place do la Bourse, Parijs en 105, Cheapjida. Londen. Te lang werd de klein* terkoopaier cïa- öriëlla Petit, door het volk. vergeten Alle lofbetuigingen gingen naar de Engelsche heldin Miss Gavell. Nochtans, er slaat te midden on* tolk eene heldin van 23 jaar wie. aandenken in oore moot bewaard worden. Martelares van vaderlandsliefde en chris ten geloof rijst zo voor onze oogen zooveel te heerlijker, daar hot hier eene jonge dochter goldt, die uil liet volk gesproten, aan ons land heeft bewezen, dat er bij de belgischo vrouwenbedienden nog kracht genoeg is om 'voorheelden van heldenmoed te geven. Zij werd geboren te Doornik en viel te Schaarbeek onder de kogels der Duitsche 6oldaten. Do oorlog brak uit. Haar verloofde zou ten strijde trekken. Haar besluit was kort en klaar Gij zult vechten, ik wordt zieken verpleegster 1 Zij zelf leidt haren verloofde tot aan de grGiis en wanneer zij zoker is, dat hij het Belgisch leger kan vervoegen, treedt zij iu den inlichtingsdienst voor hei Belgisch leger. Aangehouden verklaart ze, in geval van vrijstelling, haren dienst te zuilen hernemen. Zij komt voor do Duitsche rechters. Zij willen tiaar de medeplichtigen doen verklik ken. Haar antwoord is scherp Bespot mij niet, ik ben onbekwaam voor zulke wan daad 1 Gij zult nieis weten 1 In het sevang o. vangt zij met groote godsvrucht voorde laatste maal Deze die ze weldra in don hemel gaat aanschouwen Het doodvonnis is gevallen. Het peloton dat haar moet te rechtstellen komt aan. De duiisohors beven, als ze kot geweer op Ga- brielia richten... Zij staal daar grootsch en vastberaden in haar blanke kleed. Eece roos bloeit in hare baren. Men wil haar blinddoeken. Van Mij I Gij zuil zien hoe eetfö belgi- sche jonge dochter storvan kan I r Geweerschoten knallen... Zij valt Leve Bolgie roept ze, Leve do ..,,en iD den hemel klonk het... Koning Ah 1 vrouwen van Belgie, ziet hoe een volksmeisje sterven kan I en leert van haar ook uw lijden dragen voor 't welzijn van ons land I Ah 1 Gij mannen zoudt ge recht durven weigeren aan een geslacht dat zulke heldin nen levert Gij moeders, verheft uwe kinderen door uw cpvoodingswerk tot de hoogte zulker heidhaftiff-heid, opdat ons volk zijn kracht t.iet verspele in zingenot, werkeloosheid en klassenstrijd. Ah jongelingen en jonge dochters aan schouwt dit werkmeisje en gedenkt, dal terwijl deze heldin bloedde en onze soldaten vielen., gij u bezighield misschien mot vlin derspel, mei nietigheden of zedelooze daden! Gij die uw plicht vergeet en spelend door hel loven ga.ii, weet, dat het Vaderland niei zal herlc -on door het werk van vormauk- zoekers en poppenmeisjes. Het gevaar van buiten is geweken, maar om te herleven moot ook hol gevaar van binnen verdwijnen. Wij moeten daarom mannen en vrouwen opvoeden die wilskracht ger.oeg hebben om hunnen dagehjksehen christen pltc e vervullen Daarom, gij die door politieke knoeierij, door bedreiging of i.uttelooze staking', door dnftenspel en geldzucht, door de Kmemu nijverheid en het genotsleven het vaueria..d ten gronde richt, aanschouwt liet volksmeisje Uabnella Petit, dat sterven kon voor haar Vaderland, leert van haar dat, alleen door zelfsopoffering, de wilskracht wordt gesterkt en de wol vaart wordt bewerkt ?n dat «i.'ieen sterven kunnen voor God en Vaderland, de zeu die dagelijksch hunnen plicht in stilte hebben vervuld «Uit ootmoedigen groeien helden»», had Gabrielle op,den muur van haar gevang gesohreven Gij mannen en vronwep eu meisjes uit het volk, doet uwen plicht tegenover u zelveo, togenover God en uw Vaderland, opdat de kleine brusss-isclie bediende u niet beschame maar opdat ge zoodt heldeu worden die het land zullen redden en wedoropbouwen. Gij allen, ootmoedige heldeo nit het volk, ik groet u en Gabriella in hartstochtelijke bewondering en bid God dat Gij uwen hel denmoed in ons vo'k zoudet bewaren, op dat het in zijn midden immer helden en verlossers zoude vinden. Bijzonder, gij cbri9tene volksvrouwen, aanschouwt deze heldin uit uw geslacht ge sproten, als een voorbeeld van plichtsge trouwheid en heldenmoed, opdat ook uil uw bloed voor Vlaanderen eu voor Belgie man nen en vrouwen zouden groeien, die getrouw aan hunne christens plichten, de zedeloos heid, de geldzucht, het onrecht en de baat zucht die ons Vaderland bedreigen, zullen te keer gaan en aan do hoogere standen zullen bewijzen, dat met de hoovaardigen, maar de ootmoedigen helden kweeken, die land en ziele redden! P. BERTHOLD. doen heeft met eene ware bandietenbende. Terwijl da twoe Kanadoezen de vitrien aan stukken sloegen, stonden twee andere ke rels op wacht en namen de vlucht, toen zij zagon dat de Belgische soldaten zich met de zaak bemoeiden. BERICHT De provinciaale Commissie van de Natio* nale Erkentelijkheid, die gelast is voorstel len te doen tot hei verleenen vau eereteeke- nen aan de personen die zich gedurende den oorlog bijzonder verdienstelijk hebben ge maakt tegenover het Vaderland, is onlangs in bare functie aangesteld geworden. Alle mededeelingen nopens daden van vaderlandsliefde en burgerlijken moed, of diensten aan het Vaderland bewezen, bene vens verdienstelijke feiten, alsook daden Ivan toewijding aan de instellingen tijdens I den oorlog tot stand gebracht, mogen i richt worden tot het Secretariaat der Pro vinciale Commissie van Nationale Erkente lijkheid, zetelende in het Provinciaal Gou- vernomonisholel, te Gent, of aan de Heeren Desirë Do Wolf, Keizerlijke Plaats 911 Oddon Van der Schuoron, Brabantstraat, beiden te Aalst, loden van bovengenoemde com missie. (M Jegedeeld.) Ingevolge een besluit der Bestendige De putatie van den Provinoioraad, zullen wed strijden voorkweekmerriën en mernevoulons vau 2 en 3 jaar gehouden worden, zonder toekenning van proinieo, op de volgende dagen en plaatsen hierca aangewezen a) Voor de omsohrijving Genf te Gent op de Beestenmarkt, Maandag took. 2 Juni, te 10 ure. Insc-hrijvingsLuroel In het Gouden Hoofd bij de wed. Verhoeven. b) Voor de omschrijving Eukloo te Eek- loo, Groote Markt, Dinsdag 3 Juni te 10 1/2 o) Voor de omschrijving St Nibolaas te St Nikolaas, Wandelplaats, den Woensdag 4 Juni, te 2 uro. d) Voor de omschrijving Ninove, te Ninove Graanmarkt, den Donderdag 5 Juni, te 10 1/2 ure. e) Voor de omschrijving Geeraardsbergen te Georaardsberge.i, Groote Markt, den Vrij dag 6 Juni, te 10 1/2 ure. f) Voor de omschrijving Oudenaarde te Oudenaarde, Stadhuis, der Zaterdag 7 Juni te 10 uur. De maand Juni wordt aan *t H. Hert toe gewijd. Van dees jaar meer dan vroeger moeten wij, ieverige katholieken, het H. Hert van Jezus aanbidden en vereoren. Mgr. de bisschop van Gent zet er ons toe aan om dat wij aeu zegepraal over onzo vijanden aan de tusschenkomst des Allerhoogslen te dan ken hebben. Herinneren wij hier, dal het voorwerp dezer godsvrucht is, het stoffelijk levend Hert van den Godraenscb, orafsoheidbaar vereenigd met de menschheid en de godheid in éónen persoon; zoodat wij het Hert van oenen God aanbidden. Jezus wil dat wij zijn H.IIert voreeren, omdat het hert het gewoon on natuurlijk zinnebeeld dor liefde is, en dat bijgevolg het vereeron van Jezus' H. Hert allernuttigst moet zijn om onszijne oneindige liefde tot de mensohen voor oogon te stellen. De eerste Vrijdag, de derde, dor door de bisschoppen van België aanbevolen achter eenvolgende negen Vrijdagen uit dankbaar heid te vieren is aanstaande. Vergeten we onze eerherstellende communie met. Geden ken wij al de groole, hooge on troostende feestdagen der Junimaand. Schenken wij aan 't Heilig Hert gaosch deze maand uit dankbaarheid, genegenheid en wederliefde. Marc. Waarom van liier vertrokken vroeg hij «nergens elders zult gij ge lukkig zijn. «Eu veilig, voegde hij ei binnens monds bij. «Dat is beloofd, dat is beloofd riep Hervé uit terwijl hij om strijd met zij ne ïcëu sprong. Wat is beloofd vroeg plotseling eene ernstige stem. Hervé wenschte eene wandeling te doen buiten de abdij, antwoordde Pa- iira; «ik weet niet waarom het idee mij beang'st maakt.» Het is nochtans zeer natuurlijk Patira, Hot Blauwe Kind zooals wij het dikwijls noemen behoort reeds tot de familie der vogels, die vroeg hunne vleugels ontwikkelen. Laat hem een hoekje van de wereld zien, dat rondom de abdij ligt. Hervé telt immers pas 5 jareja. «ïk wist wel dat. gij het zoudt willen hebben, zoide Hervé, terwijl hij de hand van don monnik vastgreep en, er zijn© wang tegendruk te. «Ja, ik wil het heel gaarne; maar go zult tooh wel te vreden zijn, dat Patira vooraf iet* finders doet dat heel vermoei end en lastig ie. Vrijdag namiddag, rond 3 ure, kwamen twee Ca adeescho soldaten in het wisselkan toor van M. Dachateau, Leroonmergang, en vroegen om Amerikaansche schalkislbons uit le wis3el6D. Daar de bediende weigerde, vertrokken zij zeer misnoegd. Pas waren zij echter buiten, of zij sloegen de vitrien aan stukken en begonnen tie uitgestalde waren to plunderon, terwijl zij den bode .do mot hunne revolvers bedreigden. Belgische soldaten, die juist voorbijgingen kwamen toegesprongen, waarop de twee bandieten de vlucht namen en een huis der St.Joansiraat binnen liepen, achtervolgd door de Belgische soldaten. De twee kerels klommen op het dak, steeds revolverschoten lossende op de soldaten dio hou daar gevolgd waren en zich geenszins door het gevaar lieten afschrikken. Ziende dat de zaken voor hen slecht gin gen afleopon, kwamen de Kanade^aen naar be reden iaugs een huis der Ossmikopstraat. Daar konden de Belgische soldaten hen na een verwoed gevecht overmeesteren. De Engelsche poiicie, dadelijk verwittigd kwam spoedig ter plaats. Uit het ondorzoftk bloek, dat men hier te «Ja, ja, antwoordde het kind met een glimlach van toegevendheid. «Kom dan, Patira, zeide de abt. Ho oude monnik trok Patira mede zonder een woord verder te wisselen, doch voor eene kleine verborgen deur aangekomen, bleef bij stilstaan en zei- de tot Patira, terwijl hij hem in het aan gezicht staarde. «Bedenk dat ik u als een man ga be handelen en dat gij eer moet willen steryen, d!an het geheim te verraden lut ik u ga mededeelen.» «Ik weet het, antwoordde Patira. He onderaardsche gewelven VAN LÉHON. Ye -rheidene eeuwen vóór de gebeur tenis^yn die wij verhalen, toen Nome- uoë zijn dogen in de schaal wierp waar mede het goud werd afgewogen dat de Bretagners aan de Franken moesten betalen als cijns, toen hij een grondge bied bad veroverd dat met een konink- ijk gelijkstond, begreep hij dat zijn gezag zwak en van korten duur was, wanneer hij het niet op het geloof beves tigde, en de kroon lnvalijk op zijn hoofd zou vast staan, zoo ze niet door de hei lige zalving ©ener hoogere wijding ont ving. He koningen van Frankrijk had den hunne oathedraal van Reims, No menoë droomde reeds van eene metro- politaan-kerk te Dol. Begecrig om die Onmiddellijk na de ijiorriewedstrijder» zal de provinciale Keuriugskominissie in elke omschrijving overgaan tot hel klacseercn der hengsten die tijdens de laatste keuring kans haddon van geprimeerd te worden. Zullen aan de beoordeeling der jurys mo gen onderworpen worden oiiitol die hengsten hoDgsten veulens welke kannen mede- kampen voor'de premien. De paarden in bewaaroremien gesteld of uiegenen buiten ouderdom moeten dus niet verschijnen. De hongstenhouders zullen binst de mer riewedstrijden fle deelnemende hengsten laten inschrijven. Geeaa inschrijving zal ge durende de klass«erii.0 toegelaten zijn. (Medegedeeld), tê: marchie?' Zeven Engelsche soioaten Talrijke gekwetsten. Donderdag avond namen de Engolache soldaten, teMarchienne gekanlonoeeru, nier den trein om naar hun vaderland terug te keoren. De trein, eau veertigtal waggons tellende, had nauwelijks een vijfhonderd meters af-ei-gd, too., do zeven laats e rij tuigen uil de riggels sprongen. Drie der rijtuigen kantelden om. Spoedig snelde men ter hulp. Uit de om gekantelde waggons werden zeven soldaten gehaald, dio door don schok godood waren. Een twintigtal andoren waren erg gekwetst. Het aantal licht gekwetsten is zeer groot. De Engelsche officieren die zich in den trein bevonden telefoneerden om hulp in de naburige ambulancen en weldra waren een aantal aulos, brancardiers en kfijgsuoklors tor plaats. De gekwetsten werden naar hel krijgsgasthuis van Charleroi gevoerd. De toestand van verscheidene hunner is zeer bedenkelijk. Een onderzoek is geopend om de oorzaak van de ramp vast te sleilen. Men veronder stelt, dat eene wisselnaaid versprongen is tijdoos het doorrijden der eerste waggons vau den trein, daar het ongeluk juist voor viel aan de splitsing der banen vau Fontaine l'Evéque, Monceau en Roux. Bretonsche geestelijkheid nauwer aan zich te hechten, besloot Nomenoë zijn rijk met kerken en abdijen te bezaai ecu.. Een oprecht geloof werkte in deze vu rige en edelmoedige ziel; de staatkunde mengde zich volstrekt niet in zijne on dernemingen. He Heer had de wapenen van deze vorst gezegend', wiens ijver voor do kerk nimmer verflauwde; d'e groote kloosters van graniet verrezen. Nomenoë was een driftvolle minnaar van do jacht. He herten waren talloos in Bretagne en zeer waarschijnlijk trof men er ook nog enkele exemplaren van die geduchte oerossen aan, die het lie- velingswild van Karei He Groote uit maakten. He Koning van Bretagne vertrok ge woonlijk bij het eerste gloren van den dag, op een zijner kortgebouwde klep pers met vurige oogen en gitzwarte ma nen, gezeten, en omstuwd van hovelin gen en vrienden; de groote horens sohet terdën door de eeuwenoude bosschen, biigestemd door het geblaf van een aan tal op roof en bloed beluste brakken. Het waren heerlijke feesten waaraan de geheele jonge adel van het koninkrijk zich haastte deel te nemen. In afwachting dat den oorlog met Frankrijk weer zou hervat worden, zet te men den ever na, ten einde de ledema ten te oefenen en de liefdé woor den strijd in zich gaande te houden. Op een avond keerde Nomenoë van een dier jachten huiswaarts, toen hij op dén zoom van een bosch zes grijsaards Verleden wook liep een persoon in Roese- laero rond ten einde mannen aan te werven om naar Frankrijk te gaan werken, zij gin gen volgens zijne gezegdens be'aald worden aan 1,50 fr. per uur. Deze personen moesten zich doen mschrïj von in eene daartoe aangewezene herberg, bij hunne inschrijving moesten zij fr. 9.3U zijnde het bedrag vau hunnen coupon beta len, 84 personen lieten zich boei nemen en betaalden gezegde som. Zg werden verwit» tigd dat zij du.sdag in den namiddag hunnen coupon in gezegde herberg moesten gaan afhalen ten einde denzelfden avond naar Frankrijk te vertrekken. Intusschen had gozegde persoon zich ter statie alhier aangeboden en had 84 koepons gevraagd voor Boverea gelegen op cono halve mijl van Rousselare. Deze persoon h;.d van Be veren Boveroo gemaakt zeggendo dat doze gemeente iu Frankrijk lag en al deze werklieden ontvingen zoo eon coupon en nameu daarmede den trein naar Frankrijk De behendige schurk was reeds vertrok ken. Do verkliedon te Moeskroen aanko mende, alwaar hun coupon nagezien werd, bevond men aldaar dat de koepons vervalscht waren en dat deze gemeente niet bestond. Met den eersten trein worden deze werk lieden naar Meonen gestuurd, alwaar zij moesten vernachten, en zijn vandaar Woe s dag morgend le Roussalare met den trein van 10 ure aangekomen, en moesten op den hoop toe uog 4 fr. betalen voor een coupon Rousselare Mouscron heen en weer. Voor een coupon naar Bevere bij Rousse lare had do aliroggelaar slechts 30centiemen betaald en had op de coupons 9,30 fr. gezet, zijnde het bedrag hunner storting, en met het overige, 786 fr., was hij de plaat ge poetst. De sohurk wordt opgezocht. Vrijdag morgend werd een ministerraad gehouden, onder voorzittersohap van M. Delacroix, eerste minister. Na zich met rscneuitjne zaken van bestuurlijken aard beziggehouden te hebben, nam de raad kennis van twee wetsontwerpen. M. Jaspar, minister van ekouomische za ken, had een wetsontwerp opgemaakt, voor doel hebbende de inrichtingen, waarvan de eigenaren, bestuurders of behoerdors, of een van hen, kraohtens artikel 115 van het straf wetboek of van bet besluitwet van 20 Nov. 1916 betreffende den handel met den vijand, voroordeeld zijn, ondor gerechtelijk beheer of onder bewaring rijn geplaatst. Deze plaat sing onder gerechtelijk beheer, wordt door de rechterlijke macht voorden duur van oen jaar uitgesproken; zij kan oohler, volgons het nieuwe wetsontwerp, telkenmale voer een jaar toto jaar toe worden verlengd. Gedurende dit tijdvak moeloa da winsten aan den Slaat worden afgedragen. De rechterlijke macht zal zelfs liet rrcht hebben te besluiten deze maatregelen toe la passer, op ondernemingen, tegen de oigona- ron, bestuurders of beheerders waarvan eooe gerechtelijke vervolging is ingesteld. Vervolgeus kwam de kwestie der spelen te berde. De Raad is van oordeel, dat in hot belang der openbare zedelijkheid, het noodig is het verbieden der kansspelen te behouden, ook voor Spa en Oostende. De Raad heaft don minister van Ju3ticib gelast, te onderzoeken in welke maie de huidige wet kan gewijzigd worden, daar or nog zeer vele misbruikeu zijn. De Raad verklaarde zich dus voor eon algeheel en streng verbieden der kansspelen. Ktachtens een besluit der inlergeallieerde conleaentie te La Morlaje, komen do bevel hebbers der vier boze Lie gebieden de ver plichting van hot paspoort af te schaffen om zich naar de verschillende bezette gebieden le begeven. Van heden af zullen de inwo ners dor geallieerde landen, die uil Belgie of Frankrijk naar een of ander gebied van bezet Rijnland willen gaao, enkel een ge- tuigschrift noodig hebben, geviseerd door den burgemeester of den politiecommissaris hunner wijk indien zij Belg of Fransohman zijn, en door don oonsul indion zij Bcgelsch- man of Amerikaan zijn, of tot andere geal lieerde natiën behooren. Nochtans, zoodra zij in een garnizoonstad aankomen, zullen zij zich bij den kanlonnemenLa-bevelhebber moeten aanbieden. Hetzelfde getuigschrift zal den geallieerden rijksinwoners voldoende zijn om van het eeno gebied naar het a dore te gaan. Deze afschaffing voert dus, voor de Belgen en de geallieerden, de volledige vrij heid van verkeer in Rijnland in. ontmoettezij waren in lange bruine ©waden gekleed en liepen blootvoets [un bleek en ingevallen gelaat verried een leven van armoede en ontbering. He koning deed zijn paard stilstaan. «Waar gaat gij heen, mannen Gods?» vroeg bij bun. aVader des vaderlands,» antwoordde de oudste der monniken, terwijl zij hun ne hoofden- bogen, «wij vvenscben ons leven te besteden aan God voor uw ge luk en de vermeerdering van uw roem te bidden. Maai* wij zijn arm, zoo arm dat wij in bosschen en boden overnach ten. Geef ons land om te bebouwen, opdat wij kunnen leven.» aLanden,» antwoordde Nomemië, ter wijl bij met ziin blik het dial der Rance omvatte, «die kan ik u op déze plaats zedfs, die een der sohoonste van bet ou de Honnionnée is, sobenken... Ik aal mijn schatkist openen om voor u een klooster te bouwen, en 7/>o het noodig is de Franken opnieuw den ooTlog aan doen om u te verrijken, He koning hernam: «Hebt gij relieken P Wij zijn van alles ontbloot, rader dés vaderlands.» t Het is nochtans gebruikelijk eene kerk of eene abdij onaer de aanroeping van een heilige te plaatsen. Traobt dus reliquiën van den H. Stoel of van een onzer kloosters te verkrijgen en kom dan tot Nomenoë terug om hem de uitvoering van zijn koninklijk woord t© vragen. De kwestie vaff Luxemburg. Volgens eene mededeeling van het Luxam- btirgsch gouvernement aan de dagbladen, is de Luxemburgsohe af^evaardiging door den Raad dor Vier ontvangen geworden, in aan wezigheid van M. Hymans. De staatsminister legde de wenschen van het Luxemhurgsche volk uit, welke bijzon derlijk liet behoud van het zelf' •- uur en een ekonomisch verbond mei BeJgië en Frankrijk gelden. M. Clemenceau verklaarde ziot» bereid, aan de onderhandelingen mede te helpen' ten einde deze oplossing te bespoedigen. De diplomatische toestand. PARIJS, 30 Mei. Het sekretariaat der Conferentie heeft het vertalen der Duitsohe tegenvoorstellen geëindigd, 's Namiddags hebben de vier gouvernementshoofden hot onderzoek dezer tegenvoorstellen aangevan gen. De tegenvoorstellen beslaan 143 blad zijden boekdruk. Daarbij is er nog een brief, twee kolommen van een groot dagblad lang.' De twee dokumenteu schijnen niet au denzelfden oorsprong te zijn. Men vermoedt dat de tegenvoorstellen te Berlijn opgesteld He monniken bogen nog dieper ter wijl d'e koninklijke jachtstoet in vliegen de vaart verder reed. «Broeder Condan, ze-idé de jongste der c. nobieten, koning Nomenoë heeft wel gelijk, wij hebben de beenderen van een heilige noodig. Maar hoe ze te bekomen^?... Wij zijn te zwak om naar Rome te reizen... geen van ons kwam er levend van terug.» «Neon, antwoordd'e broeder Condan «(fat zouden wij niet.» «Wat dan te beginnen?» zuchtten de andere monniken. Hoor eens, broeder Condan, begon de jongste monnik weder, «gij zijt ten sterk en welsprekend man, aan wiens woorden iemand moeilijk kan weerstaan Ga naar Engeland, mijn broeder, en baal er eenigo dienaars van God ovea* om dë nevelen van hun eiland met de weelderige landerijen van Bretagne te verruilen. Zij zullen ons een d<pel van hunne gewijde schat! .edobrengen en in ruil eene nieuwe 's in de abdij ontvangen. «De raad kan goed zijn,» zeide Condan «wij zullen deze nacht in 't gebed door brengen om van den hemel licht, te onb vangen. Hen volgenden morgend sprak Coftdan.iterwijl Fij zij1* lederen gordel astknoopte, tot zijne broeders: alk vertrek naar Ycrsey, als het God behaagt zal ik reliquiën medebrengen.» (V<4ivoigtX

De Volksstem | 1919 | | pagina 1