M. Woeste en De Nieuws Gazet XXV» 1 133 I f imoi-Liinunuui l BeBiiiisslie krijgsgevangenen Een scSirikkGlijk yplyk te Haren. OntsraviDgen vaa gsfasiljesnlea. Wiliem SI in Holland De reis van President Wilson JAA.ttGA.NOj NUMMER J Bureelen: Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Telophoon 114 ID Gr TRt T .A. 1~> q CENTIEMEN Zondag 8 en Maandag 9 Juni 1618 Drukker-UitgeverJ. Van Kuffel-Db Qsndx. voor publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Havas, 8, Mortelaarplein, te Brussel8, Place do la Bourse, Parija en 105, Cheapside, Londen. BERICHT fst gelegenheid van Sinxen, zal on3 blad van Dinsdag niet verschijnen en zullen onze bureelen Maandag gesloten zijn. Dit nummer bestaat uit 6 bladzijden en mag slechts 10 centiemen het nummer verkocht worden. Wij staan met verbazing te kijken tiaar luclitvaarlt'iigen, onderzeeërs en andere gewrochten van het mensche- lijlc verstand, doch het grootste won der dat door de werking van den II. Geest onze zie! verlicht, versterkt en heiligt, daarvoor hebben wij noch oog, noch hart. Nochtans't is door den H. Geest, 3oor den schenker der Goddelijko genade, dat wij onze ziel moeten red den; van hom moeten wij licht, sterkte en heiligheid hekomen,ten einde ons waardig te maken van het rijk des Hemels, apostels te worden voor do uitbreiding van het rijk des Hoeren en verdedigers van het welzijn des volks. Denk even aan den H. Petrus. Hot was een gewone visseber. Het vis- schersho.irijf was zijn vak. Van weten schap wist hij weinig te vertellen. Nochtans van het Pinksterfeest al, be- sUiurt hij do kerk, hij treedt op als volksredenaar en levert een meestor- s'.uk dat duizenden tot Christus be keert. Hij wordt de leider der aposte len, hij treedt op in het apostelconciliö to Jerusalem en schrijit brieven van diepen en kcrnachtigen inhoud. Dat zijn feiten. Eene verklaring is hier mogelijk. De II. Geest bad Petras verlicht Dezelfde H. Petrus siddert in den hof van Olijven, .hij hoeft voor het vqord oèner huismeid. Dat was go- wis geen heldenmoed I Doch ziet het Pinkerfoest komt. Erkent gij den H. Petrus nog. Hij staat daar onver schrokken te midden eoner groote menigte, te midden dezen die zijnen klooster kruisigden. Zij bespotten hem, bij blijft pal Hij de anno visscher trekt naar Rome, en wordL er Paus I llij hoort het doodvonnis legen hem uitspreken, hij luistert met blijdschap Van waar diou ommekeer,dien hei lnood? Do H. Geesthad lrenigesterkt Petrus was een onvolmaakt werk man I Een brave visscher die nu en dan wol eens moest schuld bekennen. Later zelf verloochende hij zijnen M oster. Doch ziet, hoe hij na 't Piu- kerl'cest zijn laven naar Christusleven inricht. Tranon van berouw branden op zijn wangen, hij bidt.en predikt en Sb ril als een heilige martelaar I Noch eer.s van waar dit zuiver leven, dit leven naar de wet van God, dit op klimmen naar volmaaktheid door chris- teno Helde Door de heiligmaking van den ID Geest. Clirislenc lezers, vele Pinksterfees ten zijn reeds voorbijgegaan. En wij zyn nog immer zwak, onwetend in de zaken onzer ziel en onvolmaakt, zoo niet zondig in onze levenswijze' Er heerscht onder het volk een geest van onverschilligheid, van ver loochening der wet Gods, van zede loosheid en ongodsdienstigheid Is het volk daardoor gelukkiger geworden Nochtans er werden in oorlog en vrede vele wonderen be werkt om liet volk ge!ul®ig temaken of... te vernietigen. Doch het eene en ware wonder, dat het volk alleen kan gelukkig maken, dit wonder wordt vergeten. Wanneer het volk van den H. Geest licht, sterkte en heiligheid zal ver krijgen door gébed en christen levens wandel, ii» een woord, wanneer ons volk hot Pinksterfeest zal vieren, zoo als de Apostel Petrus dit deed, dan ook zal ons volk verlicht, gesterkt en heilig het zoolang gezochte wonder zien gebeuren En dit wonder zul zijn Welvaart voor tijd en eeuwig heid P. Het parlement en de spelen Zooals men weet heeft de commissie der Kamer, gelast met het onderzoek dor wot op de spelen zich gunstig verklaard aan het toelaten der spelen te Spa en te Oostende. De ministerraad heeft er zich ook mede bezig gehouden en is er tegen. Zelfs werd M Van der Velde, minister van Juslicie gelast geworden, maatregelen voor te stellen, om de wot strenger te doen toepassen. Een Parlementslid vindt zulks eene dwaze daad, daar men door de spelen te beletten te Spa en te Oostende, overal de gehef speelhuizen zal oponon en men aldus het toezioht over de spelers zal verliezen. De Staat verbiedt do spelen, welke overigens slechts gedaan worden door lieden met geld on die niets anders to doen hebben, en vau den aDderen kant richt hij bijzonders treinen in voor het bijwonen der paardenkoersen alwaar de eerste de beste werkman of kleine bediende, zonder dat hot iemand kan be letten, zijn weekloon kan verspelen. Do winsten welke men uit de spelen zou getrokken hebben, zullen nu door de belas tingssciiuldigen moeten betaald worden, want allo sleden hebben veel geld noodig. De ondeugd zal blijven beslaan, en de deu^d zal do gobroken potten betalen. In sommige kringen worde het optreden van het kabinet tegen het wetsontwerp zeer ongunstig beoordeeld. En 't schijnt wel, dat do Kamer looh liet wetsontwerp zal stem men, daarM. Delacroix verklaard heeft, dat do K; nier vrij is te handelen zooals zij liet goedvindt en er geen kabinetskwestie van maakt. Esne goede vangst te Brussel Do rechterlijke agent Van der Auwera, zag 's avonds een kerel die hem verdacht voorkwam in een juweelwinkel der Zuid- straat, te Brussel, binnen treden. De poli- cieman bleef voor de vitrien slaan zien ou bespiedde wat er binnen gebeurde. l)o kerel scheen in diep gesprek met -de winkeldochter, terwijl hij gouden cnrono- meters nazag. Eensklaps zag M. Van der Auwera hem een gouden chronometer in den zak steken. Zonder aarzolen trad bij ook den winkel binnen, maakte zich bekend en haalde den chronometer uit den zak van den gauwdief. Daarna bracht hij dezen naar het policio- bureel, alwaar men vaststelde, dat do kerel oen Duitsch ingenieur was, zekere Victor Wirth, gehore i ie Keulen. Do kerel is op gesloteu. ir-r beijG-ihj Sinds eenigen tijd reeds heeft de Duitsche drukpers een lougeuvoldtocht optouw gezet, nopens zoogezegde slechte behandelingen, waaronder de Duitsche krijgsgevangenen in België zouden le lijden hebben. Dikwijls zijn deze beschuldigingen heel onduidelijk en zijn 't weerieggen niet waard. Do morgenduitgave van de Deutsche All- genie ine Zei lung, van 25 April, komt echter met eene beschuldiging voor den dag, welke niet onbeantwoord blijven mag. Het bewust artikel is getiteld - Duitsche slaven in België Er is hier kwestie van het kamp van CoxyJe (Westvlaanderen), dat eeu waar folterkamp zou zijo. De bevelhebber van dit kamp, luitenant De Ceuleueer, zou er lusschen de krijgsge vangenen roudloopen met eene krawats in de eene hand en een browning in de andere, en vergezeld van een policièhoud. Om de waarheid le zeggen, de luitenant heeft een hond, of liever een hondje, een joDg dier; de krawats is niets anders dan het riempje waarmede de hond vastgelegd wordt. Een browning heeft luiteuant De Ceuleneer nooit gedragen, doch de pelotonoversten dragen hunnen revolver, wanneer zij do gevangenen van en naar hel werk leitien... Zulks is noo dig, daar do plaats waar de krijgsgevangenen arbeiden zeer afgelegen is en zij er materia len hantooren welke vreeselijke wapens zouden kunnen wofden. Volgens het Duitsche blad, zou 't voedsel er slcoht en onvoldoende zijn, voor den zwa- ren arbeid welko de krijgsgevangenen er inoelou verrichten. De krijgsgevangenen hebben integendeel alle dagen 25 per cent vet en nooit is er in het kamp geklaagd geworflen over de onvoldoende voeding.Wat het zwaar werk betreft, dit bestaat jn het uittrekken van palen, het opvullen van loopgraven en het afdoen van prikdraad. In hetzelfde artikel wordt verder nog geklaagd, dat de barakken in slechten slaat zijn. Hot zijn barakken gemaakt door het Belgisch veldleger. Luchtgaten en deuren zijn er genoeg. Wat de slaping betreft, iedere soldaat heeft zijn paljas en tweo dekens in den winter, eene iu den zomer. Het is valsch dal de krijgsgevangenen zich moeten dekken met aaueengonaaide zand zakken en dat zij op oude vodden moeten liggen. Iedere paljas is 90 ceutimeiers breed en 1.90 m. lang. 's Nachts beschikken de krijgsgevangenen over kaarsen en petrool- lampen. Volgens de Deutsche AUgemeine Zeiiung •zoude., do krijgsgevangenen sinds 1 Januari geen soldij meer genieten. Nog eene leugen, want zij trekken 20 centiemen per werkdag. Er zou ook peen drinkbaar water in het kamp zijn. De krijgsgevangenen behoeven geen water te drinken, zij hebben koffie zoo veel zij verlangen. Verder zou alle gonoeskundige hulp in hot kamp ontbreken dat is valsch en daarbij worden de gevrngenen alle weken naar De Panne gebracht, om er een bad te nemen. Eindelijk klaagt het Duitsche blad nog, dat er onder de krijgsgevangenen een korps van vrijwillige bewakers gevormd werd om het kamp te bewaken. Inderdaad heeft do Duitsche onderofficier Carl Hagen, met eenige andere Duitschers geholpen om den ordodienst in te richten, doch dit is nu niet meer noodig en heeKte bewaking wordt nu door Belgische soldaten gedaan. Alle Zondagen, indien het weder gunstig is, on ook dikwijls in de week, houden de krijgsgevao-o.ien concert. Zooals men ziet, hebben de Duitsche krijgs gevangenen niet te klagen, en de manier op welke zij door de Belgen verpleegd worden, schilt nog al veel van oio welke de Duitsche overheden aannamen jegens de Belgische krijgsgevangenen ia Duitschland. Een werkman door ecu elektrisken stroom van 11003 volts gedood. Een werkman Jan Sevranckx, 45jaar oud was in eeu werkhuis te Haren bezig met kuischen, en wierp de vuile vodden door een 7 nster van liet eerste verdiep. Op een ge geven oogenblik bleven aeze vodden aan de draden, langswaar do elektrieke drijfkracht voor eene naburige fabriek geleverd wordt, hangen. Servranckx nam eeno ijzeren staal' om de vodden van den draad te slaan. Ilij raakte er echter den draad zeiven mode aan en werd door don eléklrieken stroom gedood. Tengevolge van deu schok, drong do ijzeren staaf hem geheel door het lichaam. Het parket van Brussel is ter plaatB ge weest om een onderzoek te doen. In aanwezigheid van den burgemeester en den gemeentesecretaris van Masnuy St Jean bij Bergen, alsook van de familie, is men ovorgegaan tot de ontgraving van het lijk van M. Leonce Koels, notaris le Zoltegem, door de Duitschers gefu-tiljeerd op 2 Maart 1916. Het lijk is naar Bi-usSei overgebracht. Do lijkkisten er waren er zeven, io ongeschaafd hout, waren niet gemerkt, zoodat men ze allen beeft moeten openen, om het lijk van M. lloels le herkennen. Men kon het lijk terugvindon, doordien men nog do brioventesch van M. Roels in een zijner zakken vond. De ongelukkige was het hoofd verbrijzeld. Men heeft ook do identiteit der zes andere efusiljeerdon kunnen vaststellen. Het wa ren MM. Thoofiel De Ridder, tapissier te Brussel; Jean Jacrain, ingenieur te Hal; Alfred Balthazar, electrioien le Hal; Arthur Pollet, voorma» te Manage; Alfred Ghislaiu, handelsreiziger te Iiornu en Desiró Vau den Bossche, sigarenhandelaar te Zoltegem. Men hoeft vastgesteld, dat het lijk van Alfred Balthazar, een 60jarige ouderling, eheel in koorden gewikkeld was, hetgeen sommige verklaringen bovestigt, volgens welke do arme man bewusteloos was. toen men hem voor de Duitsche geweren plaatste. Daags voor de terechtstelling was Baltha zar in onmacht gevallen, toen hij den koi- zerlijken prokureur tegen heinue doodstraf hoorde eisohen. Mar. moest hem op |eane draagbaar naar het gevang dragen, 's Ander daags, bij het krieken van den dag, zag men den ouderling geheel gebonden, in een auto laden, om hem naar de strafplaats te brengen. Hij is er goed en veilig en denkt er niet aan naar Duitschland terug te koeren Do medewerker van Le Matin in Den Haag, heoft ginds een onderzoek gedaan nopens de tijding, door Engolsche en Ame- rikaansche dagbladschrijvers verspreid, over den aanstaanden terugkeer van Willem II naar Duitschland. llij had dosaangaande een ouderhoud met M. Kan, algemeene sekretaris van den kabi- notsovorsto, dis hem verzekerde, dat het Hollaudaoh gouvernement niets weet van een aacstaan.d vertrek van den gewezen Buitschei) keizer. tf. Kan, die onlangs den gewezen kroon prins naar Amersfoort vergezelde, toen hij er zijne moeder moest ontmoeten, is over tuigd, dat de leden dor keizerlijke familie die zich in Holland ophouiion, er voldaan zijn over l.unuou toestand ea er niet aandso kon naar hun vadorland terug te keere;;. Overigens is de keizer volkomen vrij Hol land te vorlaten indien hij zulks verlangt. Het Hollaodsoh gouvernement licsft hen onder zekere voorwaarden de gastvrijheid verleent, doch als bijzondere. Indien de keizer zoo zorgvuldig bewaakt wordt, door gendarmen en geheime polieie- agenten, dan is het enkel maar om hem le gen mogelijke aanvallen te besobermen. M. Kan voegde er nog bij. dat indien de keizer er wilde van door trekken, hij aldus Holland een schoonen dienst zou bewijzen. Anderzijds wordt uit Amsterdam aan Le Matin gemold, dat het zekor is, dat er in Duitschland een sterke partij is, die den te rugkeer van Willem II naar Duitschand verlangt en aldus zou trachten, Willem II aan het gerecht te onttrekken. Daarentegen is het echter zeer te betwij felen of de gowezen keizer gevolg zou geven aan do uitnoodiging zijner bewonderaars. Hij voelt zich voitig in Holland, dat, indien men zich aan de internationale verdragen houdt, hem moeilijk zou kunuen uitleveren. Te Amerongon zelf zijn er geen voorteekenen van oon vertrek te bespeuren. Hol gevolg van Willem en zijn vrouw is nog steed9 kompleet en de aanwezigheid van ean amb tenaar, gelast mot do likwidatie der persoon lijke eigendommen van don gewozen keizer, zou eerder aan het tegenovergestelde doen donken. in BELG§£.« President Wilson zal waarschijnlijk Zater dag 14 Juni te Adinkerke aankomen. Hij zal er worden ontvangen door onzen Koning Brand Whillock, minister dor Vereenigde Staten en hun gevolg. Wij'deolen in groote trekken het Bolgi scbe ontvangstprogram mode Bezoek aan het Belgische front en zijne verwoeste steden. Aankomst te Brussel avondmaal in het paleis. Tweede dag Óm 10 ure, ontvangst in de Kamer r6de door den voorzitter van deu Senaat rode van Wilson rede van Hymans. Na de ontvangst, ontbijt bij den rainlsl der Vereenigde-Stateu verschillende ont vangsten. Om 3 ure voorstelling van het diplomatieke korps. Vc-rtreU naar Mecbelen en bezoek bij kardinaal Mercier. Beiaard- concert door Jef Den ij n. 's Avonds gala-diner in het paleis van Brussel ongoveer 200 gonoodigdou zullen er aanwezig zijn. Dorde dag Bezoek aan de verwoeste fabrieken van La Louvière, enz. Terugkeer naar Brussel en ontbijt in het Paleis. O ra 3 ure bezoek aan da stad Leuven. Daarna, te Brussel, ontvangst in het stadhuis. Des avonds feestmaal bij minister Hymans. De President zal denzelfden nacht Brussel verlaten. De Ontvangst van Wilson in de Kamer en de redevooring van den President to dier golègenheid beloven iets grootsch te zijn en geheel lo breken met den ouden Bleur der vroegere vorstenbezoeken. Do Koning, de Koningin, Mad. en Mej, Wilson zullen er aanwezig zijn. Vrijdag morgend werden de bebaiten voortgezet, iu het proces, ingespannen door M. Woeste tegen De Nieuwe Qazet van Antwerpen. M. VAN DOOSSELAERE zet zijn verle den week afgebroken pleidooi voort. Wat de maaltijd ter villa Greindl betreft, heeft de Nieuwe Gazet de logenstraffing op genomen en zioli daarbij neergelegd. Doch vat de reis naar Antwerpen aan gaat, kan een eenvoudige logenstraffing niet volstaan immers zonder instemming van deu vijand kon dergelijke reis niet geschie den. Getuigenissen van gezaghebbende wer den overal aangehaald, mocht de Nieuwe Gazet daarover niet meer licht vragen. Heel de kwestie is van te welen of M. Woeste geone inlichtingen ontvangen had over de ontwerpen der Duitschers. M. DUYSTERS, advokaat van M. Woeste Neen l Mr VAN DOOSSELAERE. Gij zegt het. Wij zullon zien. M. Brand Whitlock heeft geantwoord op de vraag om terecht wijzingvan M. Woeste. Ik heb van Mr Duystors mededeeling ge had van eoti brief hem door zijo kliënt ge zonden. Deze luidt Gij vraagt mij of M. Brand Whitlock mij goautwoord heeft Voorze kere hij heeft mij verklaard, dat hij de gele- uiheid niet gohad heeft, mij zelf te sproken over mijue reis en zegt Ik heb het blad aiet gezien, waarover gij mg spreekt en mijn boek is nog in 't Fransch niet vertaald. De Engelache uitgave is te New York en te Londen versctionen en ik heb zelf nog geen exemplaar. Evenwel denk ik dat het onnoodig is, u te zeggen dat ik niet bot minste inzicht gehad iieb, iels te sohrijven dal u kon kwetsen of uwe reis naar Antwerpen in een valsch dag licht zou stellen. Hij voegt er bij Indien er eene mis greep is in mijn verhaal, betreur ik het grootelijks, want ik ben de eerste om te wensoben dat mijn verhaal zoo juist moge lijk is. i Zoodra ik de Engelsche uitgave zal ont vangen hebben, zal ik bet zorgvuldig natie» en indien de eenige lijnen welke u betreffen een misverstand kunnen doen ontstaan, zal ik ze volgaarne in de 2* uitgave wijzigen, in den ziu welke gij mij opgeeft. Het feil dat de Franache uitgave nog uiet gereed is, zal mij ook toelaten, indien hot Looiig is, er de wijzigic^en iah t» brengen vooraleer *ij verschijnt. M. VAN DOOSSELARE betreurt hot, dat het schrijven van M. Brand Whitlock zelf niet ter rechtbank word neergelegd. Spreker haalt verder brokken aan, uit een werk van Gibson, waarin deze gewaagd van oen gesprek met vonder Lancken, welke hem verzocht den heer Woeste op zijn rois naar An'werpen mee te nemen; hij loidt daaruit af, dat de hoer Woeste door de Lo- middeling der Duitschers en op hun aanvraag naar Antwerpen vertrok. Kan men hot de Nieuwe Qazet ten kwade duiden dat zij daarover moer licht vraagt M. Woesto zelf had er voor moeten zorgen door eene verklaring te vragen aan M. de Broqueville. In de Kamer heoft M. Woeste verklaard, dat hij bereid is rekenschap te geven. Dat hij zulks doe. Vervolgens komt de verdediger terug op het ontbijt bij Graaf Greindl. Ten slolto logt jhij zijno besluitswlen neer Iiij vraagt dat i M. da Broquavillo en M. Gibson zou onder- i ren en eindigt met te zeggen dat de igor vaa zijn oisch moet ontheven worden. De Replieken M. DUYSTERS antwoordt. Hij leest opnieuw het lasterend artikel on bewijst, dat door het samenvoegen der twee feiten, do schrijver wel hot inzicht had te lasteren, liet kwaadwillig inzicht is er en de feiten zijn valsch. De advokaat lö8St do logen straffing der familie Greindl en een andere brief van den oudsten zoon van graaf Greindl waarin deze zegt, dat zijn vader sedert den 1 Oogst 1914 nooit Duitsche officieren hoeft ontvangen. Do verweerder hoeft getracht het tweede deel vau het ariikel weg to moffelen. Ik versta talks. Het hadde vol staan om hem te doen voroordeelen. Wat hot iwoode deel betreft, wij zouden er ons too kunnen bepalen lo loochenen aangezien do bewijzen niet mogen geleverd worden. Docli M. Woeste wil ook volle lioht. Men heoft nieuwe stukken ingebracht. Had M. Woeste eon zending van de Duit- schors Noen Is hij voorstello» komen overhrongon Neen I Heeft hij voor do reis eene samenspraak gohad met Duilschors Neon I Hoeft hij den kerel der Duitsche Bank gezioii? Neon Is hij zelfs onrecht- alreeksch met do Duitschers in betrekking geweest en heoft hij hun inzioht gekend, vooratellen lo doen Noen Heafl hij hen een reispas govraagd Noen De waarheid is, dat M. Woosle vernomen had niet door de Duitschers, dat hot baleg vau Antwerpen nakend was hetgeen in strijd mot wat do tegenpartij zagt, door iedereen als onmogelijk aanzien werd. Ilij is dan naar het Amerikaansch gezantschap gegaan om mede te doeteu dat hij dringend wenschle naar Antwerpen te gaan, zonder er de redou van te doen kenuen. Men hooft hein geantwoord... M. VAN DOOSSELARE Wie M. DUYSTERS. Dat wet ik niet. Iemand van Lot gezantschap heoft hem geantwoord, dat men juist oen reispas had aangevraagd en dal men do gelegenheid zou benuttigen om er een te vragen voor AI. Woeste ook. M. Woeste antwoordde dal bijbeen Duitseiie reispas verlangde on dat hij er een zou vra gen aan M. Max. Hetgeen gedaan werd. Hoe hel nu kwam dat do naam ran M. Woeste op de reispas vau M. Gibson voor kwam, weet M. Woeste niet en bij behoeft het niet le weten. Hij heeft hot niot gevraagd en moet dus wel denkon dat do vraag gedaau werd door het gezantschap zelf. Wat nu betreft het boek van M. Brand Witlock, herhaalt de advokaat, dat de schrij ver zeer lichtzinnig gehandeld beeft. Zijn antwoord aan M. Woeste is or een diploma tische bekentenis van. Er blijft overigens niets van dat verhaal recht. Blijft nog de getuigeuis Gibson. Hij zegt niet dat M. Woeste in betrok is geweest met de Duilsohers nopens voorstel len, nooh dat M. Woeste met dat doel naar Antwerpen ging. En 't is juist daar geheel hot proces. M. DE VOORZITTER. Een feit motf opgeklaard worden. Volgens M. Gibson heTt eene Duitsohe overheid zekeren avoud ge zegd, dat hij M. Woeste zou willen zien naar Antwerpen gaan, en 's anderendaags is M. Woeste te Antwerpeu. M. Woeste zou daar over moeien uitleg geven. Daar dil een nieuw feit is, en eerst aan den klager zou moeten medegedeeld worden, stel ik voor de debatten te verschuiven tot binnen acht dagen, ten eiude Mr Duystors toe te laten zijn klient desaangaande te ondervragen. Mr DUYSTERS. 't Akkoord. M. STOOP, rechter. Waarom doet M. de Broqueville geene verklaring Mr DUYSTERS. Ik zou moeilijk op die kweatie kunnen antwoorden. Doch de feiten raken zich en maken de zaken zeer kiesoh. Aldus is het mogelijk dat M. Woeste het antwoord van Brand Whithlock niet in ciju geheel mededeelt, omdat er misschien derde personen in voorkomen. M. STOOP. Indien het een staatsge heim is, ka» M. do Broqueville zulks vor- klare» en uiet antwoorden. Mr VAN DOOSSELAERE. M. :de Broqueville is reeds aanzocht geworden, eene verklaring te doe». I)e debatten vorcr doren dan om zoo te zoggen in eene samenspraak. Men oordeelt ter balie, dat er le Antwerpen wat over van alles gesproken is, en misski<in Qok wql van vrede, 't Is fgoed mögelijk dat M. do

De Volksstem | 1919 | | pagina 1