De Vredeskonfsrencis OesiadDinant zal eone meter hsbbsn Mgr GAMESS EI, TE SOME Aas de Poolsch-Duüsciie grens Algemeene Vergadering DE SCHAT DER ABDIJ EENE GOEDE VANGST. Een behendige bedrieger Eene reisduif gedekoreerd met bet Amerlkaausch ocrioyskruis. XXV» JAARGANG 14 Juni NUMMER Bureelen: Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Telephoon 114 .A. C3- T T~> 5 CENTIEMEN Drukker-UitgeverJ. Van Kuffel-De Gendt. Voor de publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Havas, 8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en »105, Cheapside, Londen. VAN DEN Belgischen Boerenbond De algemeene vergadering van den Belgi schen Boerenbond had plaats te Leuven op 2° Sinxendag, 9 Juni. De zitting wordt geo pend te 10 uur. Ongeveer 1000 leden zijn aanwezig 300 gilden zijn vertegenwoordigd De zaal is te klein en de vergadering moet in open luoht gehouden worden. Staatsminister Helleputte, Hoofddoken van den Boerenbond, zit voor. Het woord wordt verleend aan 2.E.H. Kan, Luytgaorens, algemeen secretaris. Dez9 stuurt een hartelijken welkomsgroet aan M. Helleputte, die na vijf jaren weor opnieuw de vergadering voorzitten kan. Eu brengt verslag uit ovor het dienstjaar 1918. Daarna gaat de eerw. spreker over tot elk der afdeelingen en zet in 't kort de werking in 1918 uiteen van Boerinnenbond en HLove- nierabond. Een woord over Aan- en Vorkoopvennoot- scbap on Zuivolconsulaalschap en daar komt de Middenkreéietkas aan do beurt. Voor dose afdoeling was 1918 een jaar van bedrij vigheid hot spaargeld klom tol cijfers die de ronde vau zekere drukpers hebben ge maakt. Eindelijk vermeldt de eerw. spreker de algomeeno uitslagen van de Belgische On- derliogo Brand verzekering, van de beide ongevallen verzekeriDgen en van de Belgi sche Heidemaatschappij, alle inrichtingen die of van den Belgischen boerenbond afhan gen of or mede in nauwe betrekking staan. Met de meeste belangstelling werd te ge- moet gezien hetgeen Staatsminister Holle- putte zeggen zou over den stand die den Boerenbond zou innemen op politiek terrein mol betrekking op de landbouwbelangen. Hier laten we volgeu qp welke stelling de Booranbond staan zal Hij laat aan zijn plaatselijke vereenigingen volle vrijheid, op politiek gebied, de belan gen der landbouwers te verdedigen. Hij zal er enkel op waken dat ze op het goede spoor blijven. In groote trekken wil hij nun den te volgen weg aanwijzen en daarom heeft hij een programma opgesteld. Dit zijn do voornaamste punten van het programma, zooals het door de vergadering werd aangenomen 1. Eerbiediging van godsdienst, eigendom en huisgezin, naar katholieken zin. 2. Volkomen gelijkstelling van heide ge slachten in zake stemrecht. ,3. Volkomen gelijkstolling, in rechte en in feite, der beide landstalen in zake ouder wijs van hoog tot laag, bestuur, gerecht en leger. ■1. Verdediging van den boerenstand fegen onrechtvaardige aanvallen. 5. Standsorganisatie. Ondor de verschil lende standsgroepeoringen zal de landbou wersstand de plaats innemen die hem toe komt. 6. Bevordering en uitbreiding van het onderwijs op don buiten, in 't hijzonder vau het land- en tuinbouwonderwijs. 7. Gelijkheid van steun voor vrijè en olficieele onderwijsinrichtingen, van vrije rn officieole vereenigingen. 8. Degelijke wetgeving ten baïe van land en tuinbouw. 9. Gelijke ondersteuning van *and en tuinbouw en van handel én nijverheid. 10- Verdeeling der belastingen op alle goederen naar rechtmatige verhouding, zoo dat de onroerende goederen niet zwaarder belast worden dan de roerende goederen. 11. Herstel en horopbeuriug van den landbouw over ganach h&t land en bijzouder in de verwoeste streken. 12. Verzokeren der veiligheid op den buiten. Do levendige bespreking over deze punten bewijst hoe juist Hoofdbestuur en Hoofdraad gezien hadden met deze punten nu op de dagorde der algemeene vergadering te bren gen. De algemeene vergadering van verleden Maandag is een der flinkste in de geschiede nis van don Boerenbond. Vastberaden pakt hij de nieuwe vraagstukken aan, naar gelang de omstandigheden; vastgeankerd ligt hij in 't hart der boerenbevolking; gestadig groeit zijn invloed. De landbouw is wakker en is zoo goed mogelijk voorbereid om de moei lijke lijden die kunnen komen, te doorstaan. De voormiddagzitling wordt geheven te 1 uur. 's Namiddags geeft de heer Gilot, hoofd van den documentatiedienst, uitleg over de wet op oorlogswinst en oorlogsschade. Hij zet de leden aan, hunne opgave in alle recht zinnigheid te doen en stelt zich ten dienste van hou die voor bepaalde gevallen inlich tingen verlangen. vervolg van Patira door Raoul De Nayery (102° VERVOLG.) VI. Een bloedige nacht. Toen Jean TEnclume zijne vrouw zag ver dwijnen, ademde hij woer vrijer want hoe weinig werk hij ook van haar maakte, haar bijzijn herinnerde hem evenwel Claudia was als de onverbiddelijke stem des gewe tens, die door niets tot zwijgen wordt ge bracht.Nu zij wegwas, kon hij onge hinderd zijn haat op den abbó Guêthenoo koelen. Het tooneel dat thans op den weg werd afgespeeld, wa9 werkelijk het toppunt, het laatste woord van 't afschuwelijke. Links van den weg stond op eene rotsachtige hoogto oen eik, wiens ontbloote takken zich als de armen van een geraamte uitstrekten. Het stilzwijgen had schielijk de wraak- en moordkreten vervangen de sansculotten •chenen af te wachten dat de abbó zich nog zou bezinuen, alvorens met eene hernieuwde besliste weigering zijn lot to beslissen. Jeau l'Enéiunie trok Kadoc bij den arm en duwde Tróoor vooruit hij voegde hun ecu: oud galeiboef als derderf rechter toe en zeide met eeno ruwe stom Derooh' bauk gaut uitspraak doen. Daarna keerde brj zich tot den gewezen aalmoezenier der markiozie Blanca met de woorden De gendarmerie van Verviers heeft drie Engel3ciie soldaten aangehouden, toen zij bezig waren, tusschen Verviora en Ensival, een trein, uit Brussel komende te plunderen. De drie kerels zijn in handen der Engelsche militaire overheid overgeleverd. Naar het schijnt zijo het zeer gevaarlijke kwaaddoe ners. Zij zijn opgesloten. Paspoorten voor Duitschland Talrijke personen wenden zich tot. hel ministerie van staathuishoudkundige zaken, om een paspoort voor bezet Duitschland aan te vragen. Wij achten bet noodig te laten weten wat juist de formaliteiten zijn die *r dienen gevolgd te worden, ten einde aan de belanghebbenden alle overbodige stappen te besparen. Al de belgisciie en verbonden onderdanen die zich naar bezet Duitschland willen bege ven, moeten hunno aanvraag richten tot het bureel van den militairen veiligheidsdienst, gevestigd inde hoofdplaats hunner provincie. Do militaire veiligheidsdienst zal do noodige paspoorten afleveren,en dat zonder tusschen- kornst van het ministerie van staathuishoud kundige zaken. Voor d9 onderdanen van onzijdige Staten moet de aanvraag lot het ministerie van staathuishoudkundige zaken gericht worden, dat ze, met oordeel, aan den nv1'" ;ren vei ligheidsdienst overhandigt. Zooals men weet, werden de dagblad schrijvers der verbondon en onzijdige landen, welke ter Vredesconferencie toegelaten zijn door ons gouvernement uitgenoodigd Bolgie te bezoeken. Zij bezochten onder meer ook Dinant en werden er ontvangen door den burgemeester, M. Bribosia en luitenant A. Panier, sekrelarï3 van den bond voor don heropbouw van Dinant. M. Bribosia, na eenige woorden van verwelkoming, deed een omstandig verhaal van de vreeselijke too- neelen van 22 en 23 Oogst 1914. Een onzer Parijsche konfrater3 nam alsdan het woord en vroeg aan zijne gezellen te Dinant zelf hun eerewoord te verpanden, dat zij in de wereld voor de vernielde stad eene groote inetorstad zonden vinden. Dat voorstel werd door allen geestdriftig toegejuicht. Aan het gebouw Tschoffeo, dat nog de sporen draagt van do vreeselijke moorderij, werd do plechtige eed herhaald. Hot zicht dezer verbrande stad, maakte na de blijde ontvangst in het bovlagde Luik, een diepe roerenden indruk op de interna tionale schaar dagbladschrijvers. Dinant zal zijne meter hebben, en bloeiender dan ooit uil zijne puineu herrijzen. De natie is streng doch rechtveordig erken uwe dwalingen en gij zult gered wor den doe den eed aan de constitutie un gij zult de pastorie van St. Helen bekomen. Ik weiger, antwoordde de abbe met vaste stern. Dan Iaat ons tot de uitspraak overgaan. Welk..is uw vonnis, Kadoc De doodstraf 1 Een dof goedkeurend gemompel maakte het onnoodig voor de Cycloop, zijne beude ie polsen. Spoedig ging het gemompel ia een luid geroap over De dood de dood De priester was zeer bleek. Het vooruit zicht der folteringen, die hem wachten, out* stelde hem niet, rnaar hij beefde voor de II. Hostie, die nog krampachtiger aan zijne horst drukte. Hij zal dus sterven, zei l'Enolume, maar hoe De langzaamste dood is de beste, meende Kadoc. En de pijnlijkste, voegde Éénoog er bij. Het vuur riep een aankomende jonge kerel. De galg overstemdo hem een bede laar, aan wie» de abbé twintigmaal eene aalmoes had geshonken. Of snijden we hem met onze messen aan stukjes, verbeterde Ramshoorn. Dat kan altemaal gebeuren, vrienden, antwoordde TEnclume, wij zullen den ci- devanl met de polsen aan een tak van dien eik ophangen, dan gevon we hem ieder een Eene Kostelijke vergetelheid. Een Bru8selsch nijveraar M. V..., was eenige dagen geleden naar eene bank gegaan om er eenige waarden uit zijn brandkoffer te halen. Toon hij dezen sloot vergat hij eee kistje, voor 80,000 fr. juweelen bevattende en dat hij naast den koffer geplaatst had, terug in te sluiten. Het was slechts een paar dagen later, dat V.., zich de verstrooidheid herinnerde. Hij begaf zich onmiddelijk naar de bank, doch niemand had er zijn kistje gezien. Het signa lement der verdwenen juweelen is in alle richtingen rondgestuurd geworden. Een advokaat vcor 12,000 fr. In de doeken gelegd. In Maart 1918 kreog, M. D..., advokaat te Brussel, het bezoek van een zeer net ge kleed heerschap, die zich voorstelde als advokaat N..., van Oostende, en verklaarde dat hij zijne eigendommen wilde laten hypothekeeron.Hij had zijne oigendornstitels op zak en M. D... bracht zijn koufrater in betrok met zijn notaris, en na wat gepraat, werd er eene som van 12,000 fr. betaald. Eenige dagen geleden, schroef do notaris aan adrokaut N... lo Oostende, eon brief, hem torens den staat der inschrijvingakosten der akt9n rnededoelendo. Reeds 's andoren- daags kreeg hij antwoord. M. N... liet hem weten dat hij van heel de zaak niets verstond en den dag daaropvolgend zelf zou kouion. Dan kwam or spoedig- licht in de zaak. M. N... was bij liet uitlroken van don oor log naar Fraukrijk gevlucht en slechts na den wapenstilstand naar Oostende terugge keerd. Ilij vond zijne woning gehoel ondorsté boven gekeerd en veie papieren waren ver dwenen, waaronder ook de bewuste eigen- donaslitols. Eon dief had zich dus deze pa pieren ten nutte gemaald. Hot ware niet onmogelijk, dat e? nog meer slachtoffers gemaakt zijn. -W* Op 1 Juni is Mgr Phil. Camassei, latijn- sche Patriarch van Joruzalom, te Rome aangekomen. Hij nam zijn intrek in liet Collegio Angelico, generaalhuis enhooge- school der Dominicanen.-' Meor dan eens, gedurende ftöTi oorlog, werd de hoogeerwaarde prelaat dood gemeld. Mgr verklaarde het zelf bij zijne aankomst, dat hij nimmergedacht had, ooit Rome terug te zien. 't 13 dat Mgr Camassei schier geheel den oorlog in ballingschap geleefd heeft. De Standaard deelt daarover de volgende bijzonderheden mede Het eerste boricht van de wegvoering der patriarchen uit Jerusalom valt saam met de nederlaag der Turkon ia 't Zuiden van Pa lestina, op de lijn van Borsabee en Gaza; dal bericht word aan het latijusch patriar chaat van Jeruzalom moegedoel den 10 No vember 1917. Op dat oogenblik bevond Mgr Camessei zich, om reden van gozoodtieid, te Abugosch bij de Paters Bonediktijnen. 'b Anderdaags werd de Patriarch met allo voorzorgen verwittigd, maar denzelfdon dag werd hij reeds door Turksche policie naar de H. Stad gevoerd. Hier heerschte toen, vooral onder de Duitschers, de grootste ongerustheid en wanorde; in alierhaust vertrokken de troepen naar het Noorden, hel gerucht liep dat de stad weldra door de verbondenen zou worden aangevallen. Don 15 November ontving de Patriarch, vanwege den gouverneur bevel, om zoohaast mogelijk met zijn raad de sud lo verlaten. Er werd kort maar klaar geantwoord, dat ribbestoot met ons mes, niet meer dan óèn en vervolgens braden we hem in z'jnen oven. Een zucht ontsnapte aan de horst van het eerbiedwaardig slaohtolfer. Do koorknaap begreep er de beleekenis van zijne groote oog.en flikkerden van geestdrift hij wierp zich om doD hals van den martelaar alsom libm een laatston maal te omhelzen, verbrak bliksemsnel de zilve ren keten, waaraan het hostiedoosje beves tigd was en stak dit op zijn boezem. Deze beweging was zoo schielijk, dat de beulen haar niet konden vorhinderen, maar Jean l'Enolume greep Maolou bij den schouder en slingerde hom tegen de rots met zulk eene kracht, dat de hersenpan van den knaap op den ijzerharden grond opensprong en hij bewegingloos met de banden over de borst geslagen, met gesloten oogen en bebloed hoofd nederviel. Dierbaar kind zuchtte cje priester God geve dat uw heldenmoed u niet het leven koste Een nieuw denkbeeld was intussohen in den geest der patriotten tot rijpheid geko men. Op den hoek van 't naburig veld, ontdekte men bij het vage schijnsel der lantaarn een hoop takkebossen. Met Trécor aan 't hoofd sleepte men die mutsaards naderbij, en ter wijl l'Enolume den grijsaard de polsan vast bond, en hem over een der dikste takken omhoog heesch, stak Kadoc den braod in den houtstapel. Bij het knetterend en dansend licht vqn de patriarch slechts met toelating van den Paus zijn bisdom mocht verlaten. Den 16 en 17 November gevechten in het Noorden van Jeruzalem voor de bezetting van Noby Samwil; men kon de stad niet zonder groot gevaar verlaten. Den 18 Novembor werd in 't patriarchaat door den gouverneur in persoon hetzolfde bevel herhaald in nadm van Eover Pasja maar liet antwoord luidde weer beslist dat men slechts voor het geweld zou huigen. Alles was te vergeefs, 's anderendaags werd de zieke palriarch, die toon bedlegerig was, weggehaald. Hot vaarwel was aandoen lijk, de priesters van het patriarchaat en de oversten der verscheidene huizen (vooral Duitschers en Oostenrijkers, daar de anderen verjaagd waren) kwamen te zaam om den eerbiedwaardigen prelaat een laatste maal te groeten en zijn zegen te ontvahgen. Den volgendon dag kwam men te Naza reth, waar de patriach verbleef tot den ge lukkigon dag van September 1918, toen de Verbondenen deze stad iunamon. Monseigneur Piccardo, vicarius generaal atierf twee dagen na zijne verbanning te Damascus, als opvolger benoemde de H. Vader Mgr. Barlassina, voorheen pastoor van S. Jan Lateraan. Een drama op het vliegplein van Evere. Een ngldwaohter door een schildwacht gekwetst Rond het vliegplein van Evere doen tal rijke schildwachten dag en nacht dionst. Hunno bevelen zijn zoor strong Niemaud mag over den ijzerdraud, waarmede het plein afgesloten is on zij moeten schieten op alwio hunne sommatiëu wil overlredon. Overdag laten zij soms wol eens nieuws gierigen dichtbij komen, doch 's nachts zijn zij niet te spreken. Verleden nacht wilde den veldwachter Jacquet, van Evere, achter den grooten hungaar, toch doorgaan, ondanks het geroep van den schildwacht. Doze sprong toe en bracht den veldwach ter een bajonetsteek in den linkerarm toe. Op het geroep kwam de wacht toegeloo- pen en do gekwetste werd naar de apotheek van het kamp gebracht, alwaar hem de noodige zorgen toegediend werden. De wonde is zeer erg. Een onderzoek is geopend. Achttien Duitsche legerafdeelingen gereed om Polen aan ie vallen. Reeds verscheidene malen hebben dePolen er de aandacht op geroepen, dat de Duit sobers allerharde oorlogstoebereidsolen makon aan de Poolsche greDS, nauwkeurige aanduidingen gevende, onder meer, ovor hot reusachtig leger, dut Hindenburg er samen trok. Op 10 Juni deelde het Poolsche blad Dziennik Poioszechny van Warsohow mede, dat alle Duitsche voorbereidselen thans vol tooid zijn. Achttien Duitsche legerafdoelingen staan gereed om Polen binnen te vallen. Zes divisiën zouden naar de mijnen van Dombro- wa oprukkeD, zes andere naar Mlawa on vier naar het dislrikt van Suwalki. Verder wordt uit Zurich aan het Poolsch gezantschap te Brussel geseind m Op heel de grens, in de streek van Sosno- wice, bereiden de Daitschers zich met koort sige haast tot den oorlog. Zij maken er loopgraven, plaatsen er kanonnen on ma-» chiengeweeren. Opden heuvel welke Myslowitz beheerscht hebben zij zeven zware kanonnon en veertien machiengeweren in stelling gebracht; al de grensposten zijn bezet door 8terk6 afdeelin gen infanterie en ruiterij. hout kon tn£n zien hoe de lippen van don martelaar zich bewogen hij bad voor zqne beulen. Toen rukte eeno brutale band zijn kleed open en ontblootte de borst van den grijs aard ieder der monsters naderde den mar telaar, spuwde hem in hel gezioht en gaf hem eene snede in de borat. Het bloed stroomde uit twintig wonden waarvan er niet öéne doodelijk was. Toen alle ellendelingen bij dezer, kanniba- lenarbeid hunne beurt hadden gehad, namen zij elkander bij de band, vormden een kring en dansien om den martelaar, terwijl ze zougeu DansoflS la Carmagnole Vivo le son, vive le son Dan9ons la Carmagnole, Vive le son da canon. Juist was dit lied len einde, toen den brandstapel uitdoofde. Drommelzei Kadoc, het hout is op gebrand Wat geeft dat vroeg Trêcoi, hij is toch al laüg dood, We (uilen hem aan iT-.n n laten hengelen, voegde TEnclume er hij, dan kun nen de aanhangers der priesters en der aris tocraten eeus zien wat de gereoliligbeid der goede patriot Len beteekent. En nu, zei Trécor, is do pastoor aan de beurt Be moordenaars s'emden huu lied weder aan en hervatten hunnen bloedigen tocht. Weldra verloor zich het gedreun hunner De Duitsche vliegtuigen zijn schier voort durend in de luoht en vliegen dikwijls tot boven Czenstoohowa. Deze voorbereideelen hebben een Duitschen aanval voor doel, het Poolsche m'jnbeklcen en het afsnijden der betrekkingen tusschen Warschou en Krakau. De Duitsche overheden in Hoog-Silezie zoeken alle mogelijke verdruk kingsniiddolon uit jegens de Poolsche bevolkiug. Zij trach ten door hun uitdagingen onluston to ver wekken, om deze dan in 't bloed te kunnen smachten. Tot hiertoe geeft do Poolsche be volking bewijs van wonderbaar geduld on kalmte I Het feit is zeldzaam genoeg, misschien wel eonig en mag dus eens vermeld worden. In Juli 19J8, had een Araerikaansoh ba taljon, onder bevel van kolonel Whittlesey, in het Argonnenbosch een sprong vooruit gedaan, doch bevond zioh dan totaal afge sneden van het overige van het regiment. De Duitschors hadden heel den troep, die zich rond rijn dapperen overste geschaafd had en zich heldhaftig verdedigde, omsingeld. Hoe nu woder met het regiment in ver binding geraakt Reeds verscheidend malen hadden zich vrijwilligers aangeboden, om lo trachten hulp to gaun balen, dooli steeds werden zij door de Duitsche scherpschutters godood of gewond. Gelukkiglijk werd op een gesneuveld amerikaaftsch soldaat eene ftSsduif, door den iroop «Liefste Vriend» geheet on, gevondon. In allerijl werd een snelbericht aan don poot van het diertje bevestigd en na eenige kringen in do lucht beschreven lo bobben, vloog het, ondanks het machiengowtorvuur in de richting dor Amerikaansdie hokken. Het kwam er veilig aan, spoedig waren de noodige bevelen gegeven on hot omsingelde bataljon was woldra verlost. Altijd op hel Westerfront volbracht Lief- to Vriend - steeds do hom toevertrouwde zendingen. Zekeren dag, onder een zoor he vig vuur, word het door een stuk schrapnell aan dan rechterpoot getroffen. De duif moest dan van de eerslo lijnen met een gewichtige molding naar Rembrandt. Ter bestemming aangekomen, viel Liefste Vriend uitge put door bloedvorlios neer, doch, de kost bare mededeling was nog ateéds aan den gekwetsten poot gehecht. Generaal Pershing vroeg om het getrouwe diertja te zien en na het even den kop ge streeld te hebben, kende hij hot, het Amerl kaausch oorlogskruis toe, het Distinguished Service Cross. Dan gaf de Araerikaansohe Opperbevelhebber bevel dat de gevleugelde bode naar Washington zou teruggezonden worden, alwaar hij zijn leven rustig zou doorbrengen. Liefste Vriend is onlangs vertrokken per pakelboot Ohio, hebbende aan boord, do eerste kompagnio van den Amerikaanschen duivendienst. Do Turksche afgevaardiging PARIJS, 12 Juni. De Turksche afge vaardiging is om 8 ure 45 in de Lyonstatie te Parijs aangekomen. Hun trein werd rechtstreeks naar Vau- cresson gericht, alwaar de afgevaardigden zullen verblijven. VAUCRESSON, 12 Juni. De leider der Turksche afgevaardiging, Daraad-Frid- Paoha, heeft in een intervieuw verklaard, dat de Turkseho afgevaardiging bezield is mot den besten wii en naar Frankrijk geko men is om de verbondenen in te lichten over den waren toestand iu Turkeye. Hij voegde er bij, (lat al do leden der afgevaardiging lot eene partij bohooren welke de grootheid van met ijzer beslagen klompen in de verte De arme Maclou gaf geen toeken van leven meer de abbó was, zooals de sansculotten zeiden, ongetwijfeld aan zijne veelvuldig® wonden gestorven, waul hot lichaam hing itijf en roerloos aan het koord. Nog eukela vonken glommen er in den brandstapel, on als een herder, die zioh verlaat had, voorbij kwam. zou bij nog het lijk aan den boom, noob het bloedende kind op deu ijzeren grond bespeuren. Daar nadert een kleine tred eene vrouw die biootvoets langs de struiken voort- schuurt. Zij onderzoekt de plaats met haren blik en bespeurt eerst in de duisternis niets maar eensklaps komt eooo grillige wind vlaag het wegstervend vuur aanwakkeren, en verlicht de rots, deu eik, en de buide martelaars. De vrouw strekt vol on'zetting de handen uit en slaakt een rauwen gil. Gij nebt deze misdaad toegelaten, o God zeide zij, gij hebt ze toegelaten Het was Claudia Claudia die van de pastorie terugkeerde, waar zij bare zón ding bij do lijdenden pastoor had volbracht en li thacs wilde vergewissen van helgeeó den aalmoezenier en den koorknaap overko men ware i. Claudia snijdt doornen en brem, en breekt takken af ten einde het vuur to voeden, dat haar onmisbaar is, zoo zij de martelaars liul^ wil verschaffen vervolgen» beklimt zij dé rots en heelt spoedig hét lichaam van ded priester bereikt. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1919 | | pagina 1