BaVreiestenfereaois Wat gebeurt er Waar gaat dat eindigen mTsCHaTdER A B LH J Over den Atlantisciien Oceaan Htilile aait ds martelaren Eene grootsche godsdienstige plechtigheid te Koekelberg Koning Albert. Kardinaal Mercier, de Nuncius en al de Belgische Bisschappen zullen ze bijwonen. Ministerie «an Oosfeg Eene vlootbetooging te Oostende Onze Veestapel Bureelen! Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Teiephoon 114 «A. Gr T .A. 33 S CENTIEMEN Drukker-UitgeverJ. Van Nüffel-De Gendt. Voor dé publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Havas. 8, Martelaarplein, te Brussel; 8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Londen. Zondag hadden in verscheidene Belgische steden betoogingen plaats, voor aohtnren werk, minimam van loon, afschaffing van artikel 310 en tegen de wet op de huishuren. Wellioht zijn er velen onzer Lezers die niet juist weten wat artikel 310 bedoelt. Wij geven hier eenigen uitleg ovodjit artikel van hot strafwetboek* Artikel 310. In Belgie beslaat een arlikbi 310 van Let strafwetboek, dat verbiedt bedreigingen to uiten of verbod op te leggen tegen dezen die worken of doen werken er mag geen aan slag gepleegd worden tegen de vrijheid der meesters of der arbsiders, hetzij door sa menscholingen bij werkhuizen of bij de wo ning der bestuurders, hetzij door bedreiging tegen het werkvolk dat naar den arbeid gaat of ervan wederkomt, hetzij door ontploffin gen bij do werkhuizen, hetzij door het ver nielen van afsluitingen in de werkplaatsen, hetzij door het vernielen van werktuigen, toestellen, enz. Op al die aanslagen staat er een straf van eace maand lot 2 jaren gevan genschap en eeno boete vau 50 tot 1000 fr., of enkel een dezer beiden. Indien dit artikel 310 eenvoudig afge schaft wordt, zal or io geheel het strafwet boek geen enkel artikel meer te vinden zijn om de vrijheid van den arbeid te beschermen; on die vrijheid zal feitelijk in rook vergaan. Straffeloos zullen do socialisten aan den baas kunnen zeggen Kies oen van de twee of wel gij zuil al de werklieden die geen socialisten zije, wegjagen, of wel wij zullen met geweld allen arbeid bij u beletten Mot of tegen dank moeten dan al de werklieden, om niet gebroodroofd te worden on, om met vrouw en kinderen niet van honger te vergaan, zich in de roode partij laten inschrijven het is juist hetgeen de socialistische heerschappen willen. Verdeeld heid stoken en het mes op de keel van bazen en werkvolk zotten, is altijd het eerste en 't laatste woord hunner politiek geweest. Zulk een wotsontwerp zal M. Vander velde binnen korte dagen in do Kamer neerleggen en aan de andere schromelijke misbruiken, waarmee de socialisten ons bedreigen, schijnt geen einde te komenL Waar moet zulks eindigen t Vandaag vraagt men don vinger, morgen eisoht men de hand. Vandaag vraagt men morgen eischt men, of zooniet neemt men, wat oppassende lieden in jarenlang zwoegen on slaven, sparen en garen, hebben bijeen gebracht. En 't is een socialistisch minister, die ge zworen hoofl onpartijdig a&n do heropbeuring van Belgie te werken, die zulks voorslaat I Mon heeft alle redeoen om zich de vraag te stellen Wat gebeurt er Waar gaat men naartoe Waar moot zulks eindigen Aanwerving van Ingenieurs Vijf plaatsen van ingenieur zijn te bege ven bij het ambt der Electriciteit van het Ministerie van Spoorwegen, Zeewezen, Pos terijen en Telegrafen. De candidaten moeten drager zijn van de bekrachtigde ^diploma's van cleotro ingenieur en van burgerlijk mijningenieur of van ingenieur van burger lijke bouwwerken. Zij worden aangeworven jIs stagedoener met. 2,700 fr. Bovendien genieten zij, tot nuder bevel, van eenen ;i;urtetoealag. Een voorkeurrecht wordt rleend aaD d6 Belgische militairen, als node aan de kinderen der Leigen, die gedood \erdon of in de Dui'sclie gevangenissen om kwamen. De aanvragen moeten gestuurd warden naar den Minister van Spoorwegen, Zeewezen, Posterijen eu Telegrafen* ten laats e op 30 Juni 1Ö19. vervolg van Patira door Raoul De Navkry (104° VERVOLG.) O het waren de verduurde mishandelingen niet, die zij zich op dit oogonblik herinnerde; de vrouw schudde het juk niet at', maar do Christin, in haar geloof getroffen, verwij derde zich van oen huis, waarop do vloek des hemels rustte. Claudia trad do kamer binnen, waar de kinderen, mot den glimlach der engelen om de lippen, sliepen. Zij maakte zo wakker, kleedde hen stil aan, terwijl zo hun onder do vurigste kussen aanbeval, zich stil en rustig te houden. Daarna nam zij Frannoiso op de arm en do twee jongentjes aan de hand, verscheen we der in de 8!nidao on bleef een oogenbiik voor don snorkenden cycloop slaan. Jean, zoi.de zij met een schorre en van tranen doorweekte stem, ik zal uwe hand, die mot priesterbloed besmeurd is, niet meer aanraken... Diet rueor slapen n >rb r een dak dat een moordenaar herbergt... Vaarwel, v^or altijd Toen verliet zij hel huis met haro kinde ren, zonder het hoofd, ook slechts een en«- kelw keer om te wenden D inderon begrepen wel dat Gr een ge- wioh en beslissende gebeurtenis in hun eve laats had doch zij ondervroegen un;.c ïoeder niet deze bleef kun, dat was Op Zondag 29 Juni zal eene grootsche godsdioDstige plechtigheid plaats hebben op de hoogvlakte van Koekolberg. Dien dag zal de Kardinaal Aartsbisschop van Mochelen, vergezeld door de aDdere Belgische bisschoppen, de plechtige bede vaart doen, welke zij aan het Heilig Hart beloofd hadden, gedurende den oorlog, voor de bevrijding van België. Al de parochiën en al de werken van het land, sullen uitge- noodigd worden zich te doen vertegenwoor digen bij de ceremoniën welke te dier gele genheid zullen plaats hebben. Daar de voorloopige basiliek van het H. Hart onmogelijk al de geloovigen, die dien dag zullen samenstroomen uit alle hoeken des lands, zóu kunnen bevatten, zal er een altaar geplaatst worden cp de hoogvlakte van Koekelberg zelf. Om 10 1/2 ure, zal eene pontificale mis opgedragen worden, welke zal bijgewoond worden door Koning Albert en M. Delacroix eerste minister. De Paus zal er vertegen woordigd worden door Mgr. Nicotra, apos tolische Nuncius. Na het misoffer zal de toe wijding van Belgie aan het H. Hart plaats hebben, gevolgd door eene processie in het park van Koekelberg. Daar de EE. PP. Oblaten, welke tot hier toe in de Nationale Basiliek van hetH. Hart te Koekelberg officieerden, gevraagd hadden om van dien dienst ontslagen te worden, zullen voortaan gewone priesters den dienst waarnemen. Do Eerw. Heer Barette, is door kardinaal Mercier pastoor benoemd. Kapitein Alcock en luitenant Brown, vlietjen, in 16 uren en 12 minuten, over den Atlantischen Oceaan. Zaterdag avond, om 16 ure 13 minuten, steeg kapitein Alcock, ia gezelschap van scheep8luilenant Brown, te St Jean (New Foundland) op, om te trachten in een vlucht Ierland te bereiken. 'i Was vroral luitenant Brown, die er op aandrong, zoo spoedig mogelijk te vertrek ken. Zijne verloofde wachtte hem in Ierland alwaar alle maatregelen genomen waren om zijn huwelijk in te zegenen... Zeven minuten na de afvaart verdween hot toestel reeds uit het zicht. Men bleef geruimen tijd zonder nieuws. Draadlooze telegrammen wordeu rond gestuurd en op een dezer werd door den atoomer Digby welke van Liverpool kwam, geantwoord, dut het zeer mistig was en dat men geen vliegtuig golioord of gezien had. Eindelijk kwam bericht on wel uit Ierland zelf. De vliegers waren daar behoudou neder gedaald, te Clifden, bondag morgend, om 8 ure 25 minuten, dus na eene vlucht vau 16 uren 12 minuten. Beide vliegers waren io goede gezondheid en of zij welgezind waren, hoeft wol niet gezegd lo worden. Behalve den roem eu de oer val'' u'»n ook de prijs van 250.000 frank uitgeloofd door don Daily Mail, te beurt. V/at de vliegers verklaren. Uit Londen wordt gemold, dat de vliegers erg te lijden hebben gehad van don mist. Soms wisten zij niet hoe zij vlogen en be vonden zij zich op oen tiental voet boven de zee. Hun toestel voor draadlooze telegraaf was kort na hunne afreis door den wind afgerukt geworden. Do landing wss zeer moeilijk, daar het terrein waar zij neerkwamen zeer hobb^li- is. Ook is hot toestel met duu voorkant tn de hun genoeg hot denkbeeld van het norsche gelaat van vader, die hen altijd zoo hard toesprak en behandelde, niet irp>er te zien, was veoleer eene verlichting voor hen, dan dat ze hen neersloeg. Claudia had bij d9 veelvuldige tochten van den afgeloopen nacht hare muts van wit linnen verloren, zoodat de loshangende ba- ren haar om de schouders fladderden. Zoo zeer waa ze in du droevigste pijnen verdiept, dat zo verschrok toen ze plotseling een hand voelde, die baarbij den arm nam. Snel blikte zij op. Jeanne riep-zij uit. Vortel mij niets, zeide la Fileuse, de schurken hebben alles verdubbeld, nadat ze don halven nacht bij La Famade gedronken hadden... Kadoc on Ramshoorn ging er groot op, hot eerst van alleo zijn mes in de borsi van oen priester gestoken te hebbon... do pastorie van St. Hélen is door de ellen delingen goplundord en vervolgeus in brand gestokon... Maar de rector, door een heilig schepsel gewaarschuwd, hesft zich cog door de vlucht kunnfen redde». Eene misdaad minder, ze: Claudia met zachte slem Oud beeft u l ier bezoudon, Jeanne. Kom 1 ik heb uwo vriendschap en uwe kennis noodig. Do oude vrouw nam den arm van Claudia on legde dien op hare schouders om de uit geput lo en hijgende vrouw ie beletten op den grond neder te zinken. Ik zeide hot lot Patira on het Blauwe Kind... prevelde zij... het bloed en hot vuur aarde gezonken, doch het is weiuig of niet besohadigd. Koninklijke geiukwenschen Koniüg Jooris heeft aau de twee vliegers een schrijven gericht, waarin hij hen harte lijk geluk wensoht over den afloop hunner reis. De heer Edmond Dieu, 40, rue Noire Dame, te Bergen, hseft aan de Britsche militaire overheid een trouwring ter hand gesteld, met het volgende opschrift erin gegraveerd G. Z. F. Y. 9/2/13. Naar 't schijnt werd die trouwring- geno men van het lijk van een Engelsch soldaat, gedood te Mont Eribus, op 3/4 mijl afstand Zuidwaarts vau Bergen, den 23 Oogst 1914. Daar de Engelsche overheid liet weten dat zij geen spoor van den Engolsohen sol daat ontdekt heeft, ,aan wien die ring zou toebehoord hebben, en dat, ton andere, de trouwring van een model is, in Engeland niet in gebruik, zoo is het mogelijk dat de ring gevonden werd op het lijk van een Bel gischen militair. De personen welke vermeenen recht te hebben op het bezit van dien ring, worden verzocht zich tot het Ministerie van Oorlog te wenden, D. R. P., ^Vc^traat, 2, Brussel. Voreenigingen weine de oudstrijderS van den wereldoorlog groepeoren richten zich herhaaldelijk tot dea minister van oorlog wanneer hunne leden moeilijkheden ontmoe ten in het bekomen der ve.-achil'ige V-rgoo- dingen hun door miuiateriëla of wettelijko schikkingen toegestaan. Het weze wel begrepen echter dat per soonlijke aanvragen levens toegelaten zijn. Elk rechtmatig en wettig verzoek vormt steeds het voorwerp van een welwillend on derzoek. De aanvragen zullen aan den Minister van Oorlog moeten worden toegestuurd met het opschrift Persoonlijk Gedenkenis voor de ziekenverpleegsters Veel oud-militairen, onlangs in 't burgerlijk leven teruggekeerd vragen ons waar hun penning gezonden welke helpen moet om het leger toe te laten eon gedenkenis aau te bie den aan de ziekenvorploegslers welke gedu rende den oorlog met zooveel toewijding hare zorgen besteed hebben aan onze zieken en gekwetsten. Wij herinneren eraan dat het aan Majoor DOCQ O.L.P. van het G.H.K. in de krijgs school, II, Leonard de Vincislraat, te Brus sel, is dat de giften moeten gezonden wordeD. Oe lijkplechtigheden der gefusiljeerden van Brussel. Zondag namiddag hadden te Brussel de lijkpleohtighedon plaats van 20 Balgen, wegens diensten bewezen aan hot! Vaderland, door de Duitachers door den kop geschoten. liet waren Bautq Philippe, Bril Louis, Claea Pierro, Corbialer Jan Baptist, De Rid der Jan Baptist, De Ridder Theophiel, De3 camps Lucien, Dub i> Arthur, Jacquet L*on, Kricke Prosper, Mas Fran§ois. Mus Gust., Neyts Louis, Parente Charles. Poeis Pierre, Romacle Victor, Roland Arthur, Stevigny Emile, Van der Meeron Joseph. De lijken dezer helden waren in de schiet baan ontgraven geworden, herkist en dan naar de groote koer van het stadhuis, welke in rouwkapel hersohapen was, overgebracht. Zondag morgend werd het publiek toege laten do lijken te gaan groeten. Men echat dat er minsten» 500,000 personen voorbij de kisten detiloerlon. zijn nabij, de hoeven der paarden zijn rood en de Runce zal lijken wegspoelen... Zie, de tijd drr vorfoeiï sg is daar Men zal God uit zijne kerken verjagen en de edelen uil hunne kasteden... Maar woe aan de heilig schenners, wee aan de moordenaars Bij de grol aangekomen, trok Claudia de slokken uit den grond, waarmede zij de opening had versperd en het Joann9 binnen treden. De oudste spinster maakte een kruis, ge lijk men doet als men in eene lijkkainer komt. De gekwetsten lager, naast elkander, zij hadden zich een weinig opgericht en leunden met hunnen rug legen de rotswand. De lip pen van deu prieslor bewogen zich nog tot een stil gebed, de koorknaap lag roerloos met de handen op de borat gekruist. De oudo tastte in haren knapzak en haalde er oen pot zalf-uit, waarmede zij de wonden van den priester en de gsdoellelijk verbrij zelde slapen van den koorknaap smeerde daar zette zij zich op hare hurken ueder, ter wijl Gwen, Nell en Frar goisa in den don kersion hoek der grot kropen. Mijnheer de abhó, zoide Maclou mot eene zachte stem, die slechts oven door de overmatige pijn trilde, ik hoor de engelen reeds zingeu Heer Jezus, ik zou u zoo gaarne hier op aarde ontvaugen hebben. Claudia verborg het hoofd in hare han den, la Fileuse schudde het hare. De priester deed eeno laatste heldhaftige poging om zich op te richten. 's Namiddags bevonden zich in de rouw kapel de farailiën der terechtgesteldon, de leden van het gouvernement, de burgemees ters van Brussel en voorsteden met schepe nen, in uniform, de voorzitter der Kamer, eeu ondervoorzitter van den Senaat, de leden van het diplomatisch korps, verscheidene Belgische en Fransche generaals, de gou verneur der provincie, enz. enz. Om 2 1/2 ure komt Koning Albert in auto aan. Hij neemt de kompagnie van het 8® linie, gelast met den ordedienst, in oogen- schouw, terwijl het muziek van hetzelfde regiment de Brabangonne speelt. Daarna treedt hij het stadhuis binnen,groet de lijken Gii spelt op ieder der vlaggen, welke de lijkkisten omwikkelen, het eereteeken van het Leopoldsorde. M. do Margerio, gezant van Frankrijk, spelt hel Fransche oorlogs- kruis met palmen, op de kisten van Van der Meeren en Poels, die bijzonderlijk voor het Fransche legor werkten. Dan worden lijkreden uitgesproken door burgemeester Max en M. Delacroix, eer3ie minister, hulde brengende aan de nagedach tenis der gevallenen on vast beloovende dat de nakomelingen steeds de groote voorbeel den voor oegen zullen gehouden worden. Daarna wordt de stoet gevormd voorop gendarmen te paard, gevolgd door krijgs muziek, tr6urmarschen spelend en eene kom pagnie soldaten, en dan de twintig lijkkisten, 't Was hartroerend. Op de groote plaats, voor Sto Goedele- kerk werden de laatste gebeden in open lucht gelezen door kardinaal Mercier, omringd door de hooge geestelijkheid van Brussel. Ook de pauselijke nuncius was aanwezig. Het lijk van Mus, die tot eene vereeniging van vrijdenkers behoorde en op verlangen der familie burgerlijk zou begraven worden, was verderop gevoerd en bleef aan de Pa- rochianenslraat wachten. Na afloop der godsdienstige plechtigheid, ging het door eene dichte, diep ontroerde menigte, naar het kerkhof van Evere.'alwaar door de stad Brussel eon gedenkteeken is opgericht voorde slachtoffers van den plicht. Hier ook bevindt zich eene overtalrijke me nigte, welke moeite heeft hare tranen te weerhouden, toen de kisten, de eene achter de andera in het kille graf wegzinken. Daar nog werden verscneidone lijkreden uitgesproken.... OOSTENDE-DOVER Niettegenstaande do aanzienlijke moeilijk heden welke het beheer van het Zeewozen ontmoette bij het herstellen vau het verkeer lusschen Engeland en Belgie langs Oostende- Dover, hoeft dit beheer evenwel zulken uit slag belcornon, dat het billijk is er de aan dacht op le vestigen. Inderdaad, alhoewol de dionst maar gedeeltelijk kon hernomen wor den. daar het aanlanden ter reode van Oost ende slechts op zekere uren mogelijk was, hebben onze maalbooten, gedurende de vijf eerste maanden vtm 1919 io 't geheel 45365 passagiers overgebracht. Al® men bedenkt dat, gedurende de vijf eerste maanden van 1914, dit totaal 52,868 passagiers bedroeg, dan mag men met recht besluiten dat het normaal verkeer weldra zal bericht worden. Overigens van 15 Juni, zal hoi mogelijk zijn den regolmatigen dienst van voor den oorlog in te voeren. Dienst der Staatspaketbooten Uurtabel van 15 tot 22 Juni. Uit Oostende naar Dover heeft de afvaart plaats te 14 uur, op 15, 17, 19 en 21 met de pakelboot «Stad Antwerpen op 16, 18, 20 en 22, met de pakëthoot Pieter de Coninck Uit Dover nhar Oostende geschiedt de afvaart te 11,30 uren, op 15, 17, 19 en 21 met de pakelboot Pieter de Coniock - op 16. 18, 20 en 22, met de pakelboot Stad Antwerpen Jeanue, zeide hij, hebt gij ook een lap wit linnen en een stuk kaars De oude tastte in haar zak en vond er het gevraagde. Steek do kaars aan, vervolgde hij, sprei het linnen uit op dezen steen en kniel neder om voor eene ziel te bidden, die spoe dig lot haren God zal opstijgen. Toen wendde hij zich tot Mn clou Maak het teeken van het II. Kruis, mijn kind, en biecht uwe zonden, opdat ge mot het kleed der onschuld voor uwen God moogt verschijnen. Ik weet niet of ik gezondigd heb, zeido Maclou, ik heb allo dagon gebeden, de helft van mijn brood gaf ik aan de armen en ik heb er mijn grootste vermaak in gevonden naar de kerk te gaan en bij e H. officies te dienon. Ik verstond het latijn niet, maar de Heer las in mijn hart. Gij zoudt echter wonschan, onzen lie ven Heer met meer vurigheid gediend le hebben. O ja, want ik bemin Hem boven alles. Welnu, verwek dan in uw hart eeu akte van geloof, hoop en liefde, de Vriend der kinderen zal tot u komen uil de handen van eenen stervenden gast gij het brood do9 levens ontvangen. Het aangezicht van den knaap straalde van vreugde hij bracht de hand aan den hals om het hostiedoosje los te maken daarna trachtte hij zich op zijne eene knie op te richten, eu verbeidde met uitgestrekte L handen de gave van het eeuwige leven uit Daar de Engelsche admiraliteit er tegen alle vooruitzicht in, zoo spoedig in gelukt was de vaargeul van Oostende, welke door de Engelschen verspreid geworden was, om de duikbooten te beletten uit te varen, vrij te maken, werd de herneming van den ge wonen maildienst Oostende Dover, Zondag met eonige plechtigheid gevierd. Verscheidene Engelsche oorlogschepen vergezelde de Belgische mailboot Pieter De Coninck, welke geheel bevlagd, rond 3 1/4 ure te Oostende aankwam. Het muziek van het 6° jagers te voet, speelde de nationale liederen. Tusschen do twee staketsels was eeno be bloemde koord gespannen. Deze werd door den Pieter De Coninck doorgesneden. Eene korte ontvangst plaats in de salona vaü den mailboot, alwaar redevoeringen werden uitgesproken duor admiraal Dam pier, M. Moreaux burgemeester en minister Anseele. 's Avonds had in het Kursaal een banket plaats en van uit zee werd aan boord der Engelsche bodems een prachtig vuurwerk afgeschoten. Er was veel volk in Oostende en 't weder was prachtig. Hei a(gaven der anfwoordnola op da Ouii- sche tegenvoorstellen. Maandag middag, zou de antwoordnota der Entente op de Duüsche tegenvoorstellen door M. Du'asta aan graaf Brockdorff over handigd worden. M. Dutasta zal van graaf Brockdorff een ontvangstbewijs eischen, waarop het uur der afgifte van het antwoord vermeld staat. Vijf dagen later op hetzelfde uur, dus Zaterdag, zallen de Duitsctiers hunne goodkeuring moeien gegeven hubhen. zooniet zal de op- marsch der verbondon troepen herbeginno». Een Reuter telegram meldt, dat de Duit- 8cher8 zelf verklaard hadden, dat vijf dagen voldoende waren, om zich te beraden* of zij ja dan neen, gingen teekenen. Eene eerste storting van 125 miljard. Men verzekerd dat voor do kwestie der vergooding, or goene wijziging gebracht is aan de eerste voorwaarden dor Eutentn. De eerste gom, door de Duilschera te betalen, blijft bepaald op 100 miljard mark in good, 't zij 125 miljard frank. Ook de datums der gedeeltelijke afkortingen zijn niet gewijzigd geworden. De Duilscihers zullen alleen het recht hebben, gedurende de vier eerstvol gende maanden experten naar de verwoeste streken te zenden, om de schade te schatten en de middelen tot heropbouw te beramen. De schrik.... MT2NZ, 15 Juni. De voorzitter van Hessen Nassau, heeft eene proklamatie uit gevaardigd, waarin hfl de inwoners der provincie uitnoodigd,io gwval de vijandelijke troepen vooruitrukken, niet op do vlucht te gaan, doch zich met kalmte te schikken ir> het onvermijdelijke. Zij zullen boter lyfen goed beschermen door i'huis (e blijven.... Gisteron werd een afvaardiging van het N- ilorlandach ministerie van landbouw te Brussel ontvangon door baron Ruzetto, mi- mater van landbouw, ter bespreking van het herstel van den Belgischen voostapel en de wederzijds to vorloeuen hulp. Hut ministerie van landbouw gaat trou wens voort niet het aankoope» vau koeien in Nederland, bijzonder voor de molkvoorzie- ning dor verwoeste gewesten van Vlaande- de handen van den martelaar. De priester nam het zilveren doosje, en maakte het kruisteekon óver den knaap die het Confi teor bad. Welk tooneel bood de grot toen aan een priester, met wondon overdekt, een stervend kiud, onscbuldigo wezentjes dio van eerbied beofden, twee vrouwen in tranen, en boven deze ellende, deze sinart en angsten, de stralende hostie, wier blik alloou roods moed en hoop in het hurt van den geloovigen Christen stort. O Hoer, ik ben niet waardig I mur melde liet kind. Maar terudfder tijd dat deze nederige lie- kentonis aan zijne lippen ontanapie, strualde zijn oog van oon bovennatuurlijk verlangen naar het Lichaam en Bloed van zijnen God. De helft der hostie, die de priester midden door gebroken had, echeen aan da bevende vingeren den martelaar te ontsnappen om op de ontkleurde long van den koor knaap le komen rus.en. Maclou plaatste de beide handen op zijn hart, dat van oeoc haraelsche blijdschap klopte, eeno boveoaardsche vrode tpreiddo zich over zijn -elaat uit, hij sloot de oogau en bleef in het gevoel zijner vreagde ver slonden. De ubhó Guéthenoc nuttigde op zijne keurt het overige gedeelte dor 11. Hos tie, als zijne teerspijze op de reia om* de eeuwigheid, en thans :i8erochle di stilte der aanbidding op dezelfio plaats* die eenige uren te voren van heiUgsoheauende en gods- lasterende kreten had weergalmd. (Vorv.J

De Volksstem | 1919 | | pagina 1