President Wilson Wal mogen wij, Ksth&lieken van de VredQSCGnfergntia verwaciiisn Schrikkelijk ongeluk te Gentbrup DE SCHAT DER ABDIJ door Raoul De Na very Ds OuitSGfie munitie rond Aalst Eene brandramp te Gent XXV* JAARGANG NUMMER 142 Vrijdaa 90 JuhI 181» Bureelen: Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Telepboon 114 CENTIEMEN Drukker-Uitgcver: J. Van Ncffel-De Gendt. Voor de publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te -wenden tot het Agentschap Havas, 8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Gheapeide, Londen. Voor vele menschep is de vredeskwestie eene zuivere militaire kwestie van het oogenblik dat do oorlog- onmogelijk sohijnt in de toekomst meenen zij de oplossing van liet vraagstuk bekomen te hebben. Anderen, wier gezichteinder vorder strekt, bekijken daarenboven ook de zaak langs ekonomische zijde. Als katholieken blijkt de kwestie voor ons eerst en vooral van zedelijkerj aard, en vergt dus ook de medewerking van al do met ?chen van goeden wil. Y.i] de vredesconferentie er in slagen eene nieuwe wereldorde op te bouwen Zal zij er in gelukken do wereld beter on zedelijker *to maken Neen, dat kan zij niet. Wel licht zal (Je internationale wetgeving op Jen arbeid haar schoonste wark zijn maar de hoofdzaak in de wereldorde, do ze delijkheid, laat zij onaangeroerd. Wel mag niet ontkend worden dal een paar staatslie den daar edelmoedig arbeiden, maar eene reusachtige leemte gaapt in hunne bespre kingen. Welke zijn de oorzaken van don oorlog Het materialisme, hot zedolijk verval, de hebzucht, do liefdeloosheid. Welnu, in do Conferentie wordt niets gedaan om die oor izaken weg te nemen daar heeft zij immers ook geen gezag voor, want dat is de taak. van den godsdienst, Wildo zij duurzaam werk levoren, dan moest zij maatregoler troffen om doa invloed van den godsdienst te ergemakkelijken eu te veraterken. L)an zou er kans zijn het egoïsme .en do liefde loosheid, althans ten deelo, in te dijken. Nu geschiedt zelfs het tegendeel. Do beraadsla gingen en besprekingen bieden vnh; hu: weinig verkwikkend schouwspel aan van hof felijke roovers rond eoue herbergtafel. En door dit schouwspel worden de landhonger er. de ekonomiscl.e hebzucht bij do volkeren nog opgezweept. Dat zijn feiteu waaraan stadhuiswoorden eu rammelende redevoeringen niets kunnen veranderen. Do Paus alleen zou op dit gebied kunnen optreden, maar men heeft he:n buitengeclj- ferd. Vier jaar lang klonk zij - e vaderlijke slem lo vergeefs en werden zijne vredespo gingen vruchteloos doorgezet. Er ligi een tragieke schoonheid in dat aanhoudend voortstreven Daarliet hoogedele doel, spijts do verdachtmaking door eene vijandelijke pers, niettegenstaande de kwaadwilligheid der misleide openbare meening, trots deD boon van een vernederend stilzwijgen van wege de meerderheid der regeeringen. Wellicht zal men eens met eene dankbare berinnering en een trilling van hoop opblik ken naar de rots van bet Vaiikaan waar de iiefde, te midden van den vloed van baat die tie aarde overstroomde, vier jaar lang ge leefd en geleden heeft onder de uitgestrekte aruieii van 't Kruis. Wat moeten wij, katholieke belgen, in afwachting doen Niet rekenen op de ontnuchterende be- ftaadslagingun to Versailles of op den dood geboren volkerenbond uil het kille Genève, sm ons volk zedelijk honger te brengen, maar op onzen ouden katholieken godsdienst. Mot groole woorden kan de wereldorde niet heropgebouwd worden, maar wel met groote ware, zedelijke gedachten van rechtvaar digheid eu liefde. Eu dal moeion de oude christene gedachten zijn. Arbeiden moeten wij en met moed. Den toestand koelbloedig inzien, en niet klagen over den slechten tijd en do booze wereld. Mei Kerkloering, H. Schrift eu Liturgie moet ons volk gekerstend worden. Tot dit heiligiogswerk van ons volk moeten alle ohristeueo medewerken: priesters en.leeken, sprekers en schrijvers, geleerden en ongt- leerdeo, Vaders en moeders. Aldus zullen wij het werk der oude Kerk voortzetten, en met Gods hulp een beidt-, een schooDer en vooral eeil katholieker Belgie heropbouwen. Wachter. Woensdag voormiddag rond 11 1/4 ure is een schrikkelijk ODgeluk voorgevallen aan de ijzerenwegbarreol der Zwarteheireslraat, te Gentbrugge. De 13jurigo Jules De Poorter, scholier, wonende Brunosiraat, te Melle, die huis waarts keerde, beging de onvoorzichtigheid door de gesloten barreel te kruipen, om over te loopen. De barreehvachter was niet in staat de jongeling tegen lo houden, ondanks alle geroep. Al met eens kwam de mall 1 Bruspel- Oostende (die slechts sedert Maandag loopt) aan, de lokomotief vatte do knaap on slin gerde hom op de rigjjels met do beide boenen afgereden, hot hooid letterlijk vermorzeld ou bijna van de romp afgescheiden. De sneltrein is voortgereden en een tole- gram is spoedig verzonden geweest naar Oostende om den machinist to verwittigen. Dokter Bertram! die onmiddelijk ter plaats was, kor, slechts den dood vaststellen. De policie van de wijk Arsenaal heeft het lijk Daar Lot doodenhuis doen overbrengen Q'i heeft het parite, verwittigd. inzag en de noodige voorzorgmaatregelen heeft genomen, doch dat tengevolge der onvoldoende bewaking, de plunderaars dik wijls in deze verzamelplaatsen drongen om koper te stelen en daardoor de grootste schuld hebben aan die onbeilon. Overigens de Staat zal de geleden scbado betalen, daar het hier oorlogsschade geldt. vervolg van Patirfr (107® VERVOLG.) En de zaak van Coëtquen? .vroeg Jean l'Enclume. «Later antwoordde Brutus. Jean's oogen Blikkerden van begeer lijkheid, terwijl om den mond van Si mon een glimlach, speelde. «Kom binnen drie dagen terug» zei- de Simon. Simon was spoedig weder alleen en h'ij hervatte de samenstelling met zijne#pro- clamaties. Het uur van hot middagmaal bracht hem telkens mot Hannibal en Scévola ir aanraking. Dtvo laatste, sprak hem al tijd op een eombviren toon over dte slech te gesteldheid van het volk, dat met zijn priesters dWOQpbe met hunne stokken en dorechyWöl8 diegenen bedreigden die de kruisbeelden met steenen wierpen «Ik kan dlftflJP een staaltje van vertel len» riep H&nmbal terwijl hij ineen scha ter lach uitbarstte. «Gisteren kwam ik eene vrouw togen die twee kinderen na zich aanéaeeptó, welke aan hare rokken hingen terwijl ze een derde in de armen 'droeg; zij aptak hardop bij zich zeiven ik hoorde aat ze gebeden prevelde. Bij eene hoogte aangekomen waarop kruisbeeld stoatj' begon ze met (le armen uitgestrekt tb buiden. «Heer» dus hoor de ik haar zeggen, a laat het bloed van IN OEN SENAAT M. da Sadolecr, senator voor Aalst, hooft dezer dagen in don Senaat eone ondervra ging gericht tot den Minister van Oorlog, over do groole hoeveelheden Duilsohe mu ni lie. welke in dea omtrok van Aalst opge stapeld liggen. Hij drukte zich uit als volgt Te Denderleeuw hebben de Duitschera munitie opgestapeld. Twee dagen voor den wapenstilstand atondeu daar in de statie bij de 8U0 wagens met schietvoorraad. Op 9 NovemLer 1918 gooide een geallieerd vlie ger or bommen op, die eene verschrikkelijke ontploffing teweegbrachten en do statie en de naastgelegen gebouwen vernietigden- Na den wapenstilstand ging het met ontploffingen voort. Fransche soldaten hebben tweehonderd duizend bommeu vernietigd, maar twee honderd vijftig duizend houwit sers zijn gelegd langs du baau Aalst Nmove, op liet grondgebied van Denderleeuw, tus- schen de gemeeuleu Welle eu Iddergem. En die liggen er nog. Dit levert groot gevaar op. Het veilig- heidsuiecauisine dozor bommen is verdwenen; 75 p, c. ervan zijp geladen met stikgas de stapelplaats ligt slechts twee honderd meters van het spoor. S'ell u dan hel govaar voor uat de inwoners eu de reizigers oploopen. Sedert 5 juni droeg de militaire overheid n drie honderd Duilsohe gevangenen op, de daar opeengestapelde bommeu met een stroodak en een 10 centimeter dikke laag aarde te overdekken. Sedert den wapenstilstand heeft het ge meentebestuur van Denderleeuw niet opge houden protest aan te teekeuen. Reeds werden tien personen door do ontploffingen gedood en een groot getal gekwetst. Ik vraag of de getroffen maatregelea vol doende zijn, en ik vestig aide werkzaamheid van den minister van oorlog op de zen toestand. Daarop antwoordde M. Masson, minister van oorlog, dat het legerbestuur hel gevaar uwen dierbaren priester niet op mijne kinderen neerkomen 1» lk moest er om lachen en nog meer om het vreemd ge zicht dat zij trok en hare" zonderlinge ge baren. Na tafel begaven Scévola. en Hannibal zich naar een smal en kwalijk verlicht vertrek waar zii nauwelijks bij eene over dekte tafel met papieren plaats hadden genomen, toen zi^h eene enge lage deur ontbloot en een man met een vaischou, loenschen blik binnensloop. Hii sprak eenigen tijd met bijna fluisterende stern tot Scévola terwijl Hannibal a&nteoko- ningen nuuikte naarmate hij sprak. Ver volgens ertak de eerloos» verklikker de hand uit. om de Judaspenningen te out vangen on vertrok. Du papieren vormden reeds een aan zienlijken stapel op de tafel der twee se cretarissen toon den tweeden dag eene vrouw werd binnengelaten wier gelaat bijna geheel verdoken was onder eene groote kap «Wat ik u heb mede te deel en is veel waard,» jseide zij ik heb een koruplot ontdekt dat vooa doel heeft oip den ko ning en zijne familie uit den Tempel te vertossen.» «Men komt eiken dug van komplotten leuteren,» zeide Scévola «en als wo de hand op de schuldigen willen leggen ft ze zijn weg. Wilt gij dus beloond wor denden geeft dan waarbogen van het. geen gij beweerdt.» Ik ben zeker van hetgeen ik zeg» her vatte do vrouw; «betaal mij niet zoo gij wilt; ik vraag alleen de ju weel en van dé Een trein door bandieren aangevallen OP DE LIJN BRUSSEL-DENDERLEEUW Dinsdag nacht nebben stoutmoedige ban dieten op de lijn Brussel-Deuderleouw, een aanslag gepleegd, welke aan de bandieterijon der Indianen doe', denken. Nabij do alalia van St. Martens--Bodo? ghern. sneden zij dan kabel, dienende voor bet bewegen van het signaal der baan door, bij de aankomst vau een goederentrein. Dientengevolge stond 't signaal op slop pen on den machinist hield den (rein stil. Do bandieten, die zich langs de spoorbaan verscholon hadden, kwamen dau te voor schijn, brakeu do laatste waggons open en haalddii er alios uit wat niet te lieet of te zwaar was. Eene groote hooveelheid kisten eu pakken werden gestolen. De machinist vindende dat het signaal zoo lang gesloten bleef, ging zien of de kabel soms door slechten toestand niet gebroken was. 't Is alsdau dat bij vaststelde, dat deze doorgesneden was. Hij versvitiigde onmiddelijk bet ander per soneel van den trein. Men deed een onder zoek en bëvond, dal de tweo laatste waggons opengebroken en schier geheel geplunderd waren. Hel gerecht werd verwittigd. In de weiden, langsheen de ^spoorbaan werden nog talrijke pakken allerhande wa ren teruggevonden. De stoutmoedige schurken worden naar® 8tig opgezocht. Da stapelhuizen aan de Dokken vernield. Overgreole schade. Een pompier gedood. Woensdag namiddag, rond 2 3/4 uro hoeft een brand, welke op ongelooflijke wijze uit breiding nam, een groot deel uer slapelhm- zen aan de GenUwho haven vernield. Het vuur ontstond ia een houten hangaar. waarin duizenden balen jute opgestapeld waren aan de Dokplaats. Spoedig waren do pompiers van allo pos ten, met geheel l.uu materiaal ter plaats. Aangewakkerd door een hevigen wind, nam het vuur spoedig eene" groole uitbreiding, welke welda eone ware ramp voor de Geul- Bcho liaven deed vreezon. In een oogwenk stond de hangar waar da brand ontslaan was iu laaie vlam. Weldra sloeg het vuur over tot bet bijzondorslo stapolhu s, alwaar tal rijke koopwaren, wijn, goweefsels, balen suiker, enz.enz., lagen om gedodonaneerd le worden. De vlammen verspreidden zich blik semsnel door het groote gebouw, en weinige oogenblikken later sloegen zij door bet dak. De pompiers deden bovenmenschelijke po gingen om het vuur te beperken. Terwijl men bezig was te traohten nog koopwaren te redden, werden twee personen gekwetst. Rond 4 ure deed zich een hevig gekraak hooren. Het dak van hot stapelhuis stortto in en oen pompier, do 38jarige Gusiaaf De Bruyne, gehuwd en vader vau familie werd onder de pAiuen begraven. De ongelukkig w rd met verbrijzelden schedel van ouder de puinen gehaald. De dood was oogouhlik- kelijk geweest. Om 6 1/2 ure woedde de brand aog i alle hevigheid voort. Men had hoop, dat men het vuur zou kunnen beperken, doch de wind dreef de vlammen in de richting der andere hangaars en miljarden vonken vlogen dwarrelend de lucht in en kwamen op de omliggende gebouwen neer. Zoo vlogen er tot over het kanaal en staken er een han gaar, alwaar materialen bewaard worden, in brand. Het vuur kon hier door soldaten gebluscht worden. Eene overgroots menigte, door soldaten op afstand gehouden, is ter plaats. De schade door water en vuur veroor zaakt is zeer groot. Zij wordt op Verschei dene miljoenen geraamd. aristocraten die gij met een slug g-aut ui handéai hebben.» Hannibal bogon te lachen. De goede wil moet aangemoedigd worden ooévola,» zeide hij «drommel de vrouwen hebben recht op juweelen te be houden... en deze schijnt nog joug en mooi te zijn al kan mon er met die vei vaarlijke Kap moeilijk over oordeelcu. Top 1... spreek, mijne doohter deilepu bliek zal zich dankbaar toouen.» «Welnu vervolgde de vrouw, wier stom bijna uitdoofde, dezen avond om middernacht kuat gij de hoofden van het komplot vangen «Waar?» Eene rilling doorliep de verklikster men zou gezegd hebben dat zij op dit oo- genblik geheel het sohandige van hare daad zag; zij maakte een beweging als of zij wilde heengaan doch Hannibal die het bemerkte weerhield haar. «Mijn duifje.» zeide hij gij zegt te veel en te weinig Wie hier binnenkomt heeft het recht niet weer heen te gaan zonder zijne biecht geheel gesprokén te hebben.» «Ik zie af van de juweelen,» zeide de vrouw; «ik kan het niet ik mag het niet zeggen! zij is altijd zoo goed voor mij geweest Dan zal zij u den stap van^ dezen avond ook wel vergeven, en als mj hem verneemt maar dat zal zij niet.wees daar genist op. Kom kom duifje, zwij gen nadat gij begonnen zijt, zoo gelijk staan met ons de ambtenaren der Repu bliek voor den gek te houden... Weet Ï1W BECLiGIE! Een adres van M. Wüson aan het Belgisch Voll< Voor zijn vertrek, had M. Wilson aan de drukpers volgend adres gezonden, bestemd voor bet Belgisch Volk Op het oogenblik van zijn vertrek naar Belgie, is het de president der Vereenigdo Staten aangenaam de gevoelens van geluk uit te drukken die hij gevoelt omdat hol hem gegeven is zich bij de Natie te begeven the de barreelen van de beschaving verdedigde in de moeilijkste omstandigheden, tijdens de verschrikkelijke dagen van augustus 1U14. De president voelt eene gansoh bijzondere vreugde ia Belgie te komen langs 't strookje gewijdöu bodem, die, vier jaren lang, hel eeuig vrij gebleven plaatsje van het belgisoh grondgebied gebleven is, en dat, door den Koning, gedurende gansoh den oorlog, aan het hoofd zijner troepen, zoo dapper verde digd werd. Hij wenscht vurig zich te midden vau^b belgische bevolking te bevinden, kardinaal Mkrcikr, burgemeester Max en generaal Lbman te ontmoeten, on met eigen oogen de schade te zion, dio door een land geleden js, waarvan de eenige foul was zijne alge loyauleit aan zijn ideaal van nationale our en van getrouwheid aan 'i gegeven woord. De omreis langs het front De stoet van President Wilsou en Koning Albert nam iu verscheidene autos plaats. President Wilson legde zijnen boogeu hoed trok een regenmantel boven zijne klae deren, en men zette zich op weg. De Koning on M. Wilson hadden plaats genomen in een rijtuig Mev. en Mej. Wilson, en de Koningin in oen gesioiuu auto. Dan volgden de rijtuigen van M. Brand Wiutlock, Arno- rikaansche gezant te Brussel M. de Gartior de Marchioune, Belgische gezant te Was hington, enz. enz. Te Veurne word er niet stil gehouden, 't Was or juist marktdag, en eene overUl* njke menigte bevond er zich iu de straten, geestdriftig de hooge bezoekers toejuichende Weldra komt Nieuwpoort in 'l zicht. De stoet doortrekt dezo streek, welke letterlijk dood is, alles verwoest eu vernield zijnde. Bosschon en velden zijn verdwenen. Men ziet eukel kerkhoven, hier groote daar klei nere, alwaar in de schaduw der kruisen, onze doode helden bun laagten slaap slapen. liet zicht van Niouwpoorl schijnt diepon indruk le maken op president Wilson, Hij doet stilhouden en wa»delt eenige minuten rond in die opeenhooping van steengruis, balken, half ingestorte huizen, enz. Nieuw oponthoud aan den IJzer, tegen over de verdwenen sluizen. Een Belgisch offioier, een plat; in uanuen, geeft eenigen uitleg aan president Wilson. Óp dit oogenblik E aderen de ledea van den gemeenteraad, aangevoerd door M. Paltyn, bet wel, dat er soldaten in de buurt staan en gevangenissen ook.» aü God 1» zuchtte de ongelukkige «Ev is geen God meer hernam Han nibal Du namen, de namen zeg ik u I» Meteen greep Lij naar bij den pols en hij neep dien lot bei stens toe. De vrouw viel op hare knieën en be gon te schreien. Scévalo stond op stap te stijf en recht naar een verborgen deu: opende ze nep mei een grafstem: «Twee man luer 1» Oogenbiïkkeiijk verschenen er twee soldaten. De vrouw richtte zich op, richtte zich tot Hannibal on zeide haastig- Dezen avond om middernacht, bij den ridder de Prcmorvan «Hél...» zei de secretaris terwijl hii zich de bandon wreef, «dat is eerst een spijker raet. een kop Wees genist, de juweelen z-uit gij hebben.» De vrouw -erwhderde zich met een wankelende tred Zoodra zij v( rdwenen was barstte Han nibal in een schaterlach los. «Eindelijk dan toch!» zeide ?<ij nu zal de ernstige arbeid eens been en Een kwartier later zond Br I'.:- vijf len twintig manschappen die onder het I onmiddelijk bevel van Hannibal gesteld werden. J Scévola bereidde de stukken 'die den kasteelhoerbewaarder tor har. mcesto: j gesteld worden en Brutus dqor duizend gedachten geslincrerd mat zijne kam et- met onrustige sokreden. dienstdoende burgemeester, die aan presi dent Wilson een adres van verwelkoming aanbiedt, tevens de.wei schen der bevolking bevattende, dat Amerika hen zou ter hulp komen om bunnu geliefde stad herop te bouwen. Ook een album de pholograpbiëti van Nieuwpoort vóór den oorlog bevattende, wordt aan president Wilson overhandigd. M. Wilson is zichtbaar getroffen door deze blijken van genegenheid en zegt aan den burgemeester, dat hij zeer gelukkig if. te kunnen medewerken aaD den heropbouw van België. Hel is 10 ure 5 min. Men slapt terug in de autos, om niet ver van daar weer stil le houden in eene .streek van algerueene ver woesting Rarn8capelle. President Wilsou stapt woer af en begeeft zich in de loopgra ven vau den ijzeronweg. 't Is tot daar dal de streek onder water gezet word, 'tis do eer ste lijn der Belgen. Do President beschouwt eeuigo oogenblikken den IJzer. Hij trekt door de draadversperringen over de hollen, veroorzaakt door ontplofte bommen. Daar stiat ook eon splintornieuw mobilier, waoh- Londe op eene barak om in 't droog gebracht te worden. Nauwelijks zijn weer eenige kilometers afgelegd of de autos stoppen opnieuw. Do Koning geleidt den President voor Cierclccn, van waar mon een zicht heeft op het pano rama van den Yzer, van Ieperen tot Diks- muide. Het is oen grootsoh schouwspel. Dan komt uien aan het beroemde, tragische bosch van Houthulst, alwaar tien duizend o izor soldalen 6nouveldon bij bel laatste offensief. M. Wilson zegt tot dozen die bom omringen: lk bon zeer ontroerd en tovens verheugd, dat mijne eorste ontmoeting met mijne vriendon van Belgis plaats heeft hier in dit geschiedkundig bosch, waar uw leger de uiterste krachtinspanning deed, om zijn vaderland te herovoron. De verheven groot heid der gedaohtenissen welke uit deze streek opgaan, vervullen mij met eene ware en diepe genegenheid voor bet Belgische volk. Ik zal or eon diep aandenken van bewaren."» Een ontbijt in het bosch In de sohaduw der hooge boomen, iu het hooge gras is eene prachtig versierde tafel geplaatst,alwaar hel ontbijt genomen wordt, Kort ontbijt Broodjes mat hesp eu salade met koud vleusch.... Er wordt geen wacht gehoudeD. Dn lieden uil deu omtrek staan (usschen de boómen dit ongehoord loeneel aan lo staren, ver heugd eu tevens verbaasd over den eenvoud der koninklijko bezoekers. Van hot bosch van Houthulst blijft er ook oog over. Er slaan nog boomen ja, doch voblal zijn zij stuk gesohoten en daarlussohon vindt men duizenden bommen, vernielde tanks, euz. enz. 't la waarlijk het land der verwoesting. Naar Yperen. Om 1 ure verlaat men Houthulst, om naar loporen to rijden. Daar wacht eene overtal- rijke menigte. M. C'olaert, burgemeester en volksvertegenwoordiger waolit de hooge bezoekers af, en leidt ze doorheen de vor- woe8te straten. M. Wilson is sprakeloos en allon die tot zijn gevolg bebooren, beschouwen zichtbaar ontroerd do puinen der oude stad. M.-Colaert doet opmerkoo, dat in strijd met hetgeen sommigen voorstellen, het niet mogelijk is, deze puinen le bewaren. Overi- eus vele half ingestorte iiuizen zouden ge heel instorten en dat is een bestendig gevaar Daarbij, de bevolking wil hare stad op hare oude plaats en op do puinen terugbouwen. Vau Ieperen begeeft de stoet zich naar Meenen, Roeselare, Torhout naar Oostende, a Komaan zei do hij rle worsteling begint lijf tegen lijf.Als ik mag gq* looveai wat mij is overgebracht dan zul len binnen kort de fiere gravin de Ouin- gamp mevrouw de Tournemine vervol gens de freules Aliette de Gouvollo Ha- voise do la Uoussa^e die ik als kinderen gekend heb jn mijne macht zijn... De bloem der Bretouscbe schoonheid en dea' jeugd Eu toch zal al haar bloed wan- neei ik het op liet schavot doe stroomen mij «lat land von zeslien jaren niet we dergeven dat ik uog beween en altijd zei beweenen. Als ik deu ouden markies de Prémorvan op het lijk van zijn klein kind zag wienon wat zou mij dat maken Rosetto was nog schooner en nog meer bemind en ik heb Rosette verloren Brutus sliep dien nacht niet. Tegen het aanbreken van den dbg trad Hanni bal do or vijf soldaten van zijn escorte be geleid bij hem binnen «Hi-t. is geklonken zeide hij «de vo gels /.it.tcn »n de kooi. H»d kostte mij geen moeite bij Prfinorvan binnen to dringen bij wien ik een klein concilie veieenigd vond. Ik ging regelrecht c*u met haastigen stap op hem af om den 'ijst tor to worden die voor hem log m°l her papier op den haard te werpen waarna lii.j met zijne handou de gloeieu- clo kolen van elkaudor scheidkle opdat het. papier eer vuur zou vatten. Daar na wendde hij zirh met het kalmste go- 'iehl 'of mij on vroeg zonder dat hij op verschrikkelijke brandwonden aan zijne vingers scheen acht te slaan: (Vexyoigt)

De Volksstem | 1919 | | pagina 1