RONDDE VRI M. Woests endeNieuweGazet OVER DE POKKEN Do demobilisatie LE SCHAT DER ABDIJ Os socialists!! en de plechtigheid van Koekelberg Ce ysSieimzintiigg zaak van Opwijk Bureelen: Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Telephoon 114 t 1 Cr "Ft IT J3 5 CENTIEMEN Drnkkor-Uitgever: J. Van Ndffel-De Gbndt. Voor de publiciteit buiten het Arrondissement Aelst, zich te wenden tot het Agentschap Hatas, 8, Martelaarpleiu, te BrusselS, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cheapaide, Londen. Het was riet zonder bekommering dat soon den gezondheidstoestand mocht lege- moet zien welk zou ontstaan bij onze licha melijk verzwakte en zedelijk afgematte bevolking, uit de gevaren dor verplaatsing en inkwartiering van ontelbare troepen, uit den terugkeer der gevangenon en bannelin gen, uit duizende toevallen welke de herin richting medebrongt van eene maatschappij diep gesohokt door don oorlog. Haasten wij ons er op te wijze dat de in di n grond optimistische natuur van het belgisch gemoed op gunstige wijze uit deze gevaarlijke samenloop is getreden. Do gozondhsidstoeatand van het rijk is tegen woordig uitstekend, behoudens wat betreft de twee groote maatschappelijke plagen de syphilis en de tering, op dewelke de aandacht hartstochtelijk gevestigd blijft van wegen al de geneeskundige en gezondheids- diensten. Wat betreft do andere aanstekelijke ziek- teD, is het belangwekkend den uitslag aan te stippen van do hedendaagscho voorko- mingsmaatregelen in den strijd togen een steeds gevaarlijken geesel de pokken. Echt rnenschelijk gevool Men heeft vergeten wat al lijden ea rouw die vijand kan verwekken. Men bekommert zich niet genoeg met de gevallen van deze aansteke lijke ziekte, welke nog veel te dikwijls aangetroffen worden in verschillende streken van ons land. Want zoo het waar is dat zij geen onmiddelijlc groot gevaar aanwijzen, duiden zij toch aan de verborgene kracht, altijd bereid om zich te verspreidon, van d6ze gevaarlijke ontsteking. Gedurende de maanden Februari, Maart en April hebben de pokken ia Belgre ver schillende verschijningen gedaan, aan de welke gelukkiglijk een einde gesteld is, dank de krachtdadige maatregelen door da gozondahoidsoverheden getroffen. Dit is de gelegenheid aan hot publiek te herineren dat het geneeskundig korps, een afdoend behoedmiddel tot zijne beschikking hoeftde koepokinenting met de berinenting. In feite vergeet de huisvader zelden eene eerato maal zijne kindoren te laton inenten bij hunue geboorte. Maar met niet minder regelmatigheid verzuimt hij hou te laleD berinenlen alle vijf of zes jaren, zijne vrouw en zichzelf te doen herinenien. Men moot zich nochtans goed in den geest prenten dat de bescherming welke de koe pokstof verleent, hoe machtig zij ook weze voor eeneu tijd, slechts, voorbijgaande is, Die vrijwaring moet hernieuwd worden, tou laatste alle zes jaren, op straf van de vroeger ingeente zonder werkelijke verwe ring te laten tegen een aanval van de pokken En van de pokken sterft men alle ouderdom, jong en oud. Regelmatige inenting en herinenting dor koepokstof, ziedaar dus het eenige middel zich te on (trekken met volle zekerheid, aan de pokkon. Er bestaat geen geneesmiddel dat minder koBt en dat zoo gemakkelijk te verkrijgen is. In iedere gemeente zijn altijd kostelooze dieneten ingerioht waar koepokstof gegeven wordt aan alwie ze vraagt en zonder de minste pleegvorm... En men moet er niet in de rij blijven slaan I De minister van oorlog heeft aan al de militaire overheden en aan al de kwartier meesters de schikkingen ter kennis gebracht, die genoraon zijn voor de demobilisatie van zekere milicieklassen, van de vrijwilligers, die door den datum hunner geboorte met deze klassen kunnen gelijk gesteld worden, en van de oorlogsvrijwilligers die zich in bepaalde voorwaarden bevinden. De volgende datums dienen met aandacht vervolg van Patira door Raoül De Naverv (114° VERVOLG.) Kadoc, Tróoor, Scevola, Hannibal en een tiental plunderaars drongen voort naar den kelder; zij waren van waskaarsen, flambou wen en lantaarns voorzien, wier licht een fantastische» gloed op de sombere muren te voorschijn riep. 3imon was spoedig weder op do been geraakt. Hij snelde de kerker in, op welks drempel T E' olaine besluiteloos was blijven staan, liep naar een armzalige legerstede die bij den binnenmuur stond en plaatste er zioh voor, gereed om de overblijfselen welke liem dierbaarder waren dan alles op aarde, te verdedigen. Weldra vulden Tréoor, Kadoo en de overige plunderaars den kerker. Bij het schijnsel der kaarsen en lantaarneo kon men toen een akelig tooneel aanschou wen. Op bet veldbed lag een lang, mager, ontvleesoht, geraamte, in een wit kleed gehuld, uitgestrekt; er waa geen spiertje vlresoh meer aan het verbleekte gebeente, alleen de haren zaten nog aan den ivoor blanken eohedel vas;gehecht. Simon strekte de hand naar dit doodsbed uit. Gij ziot, zeide hij snikkende, dat hier «een schatten zij» gezieo te worden de eer3te, is deze van het in verlof zenden met soldij de tweede, dezo van het zenden in onbepaald verlof of voor de oorlogsvrijwilligers van denaar huis zen- ding: Militairen van klassen vóór 1907 en nog niet naar hunne heerdsteden teruggezonden. Klas van 1907. Oorlogsvrijwilligers geboren in 1883 en later, dienst genomen in 1914 10 Juli 1919 19 Augusti 1919. Klas van 1908. Oorlogsvrijwilligers geboren in 1889 en later dienst genomen in 1915 17 Juli 26 Augusti. Klas van 1909. Oorlc^svrijwilligers geboren in 1890 en later, dienst genomen in 1916 26 Juli 4 September. Klas van 1910. Oorlogsvrijwilligers geboren in 1891 en later, dienst genomen in 1917 1 Augusti 10 September. Klas van 1911 7 augusti16 september. Klas van 1912: 14 augusti23 september. Klas van 1913: 21 augusti30 september. Klas van 1914: 28 augusti j 7 ooiober. Bijzonder contingent van 1915 (milicia- nen geboren in 1895 en 1896) 4 september; 4 October. Bijzonder kontingent van 1916 (militia- nen geboren in 1897) 11 september 20 October. Algemeen kontingent van 1916 (voor de milicianen geboren in 1898), Bijzonder kontingent van 1917 (milicianen geboren in 1898, die den diensttijd van hun wapen uit - n hebben) 18 september 28 October. Bijzonder kontingent van 1918 (milicia nen gloren in 1899, die den diensttijd van hun wapon uitgedaan hebben) 25 septem ber 4 november. Do officiers van den reservekader, die zulks verlangen, zullen in verlof zonder sol dij gesteld worden, to weten deze booen de 35 jaar oud, vanaf 10 julideze onder de 35 jaar oud en boven de 30, den 1 augusti deze onder de 30 jaar oud, den 1 sop'omber. De reserveofficiers voor den duur van den oorlog en do hulpofficiers uit oorlogsvrijwil ligers gesproten, zullen hohandeld worde» als de oorlogsvrijwilligers waarmede zij, door den datum hunner geboorte of den datum buuner dienstneming, gelijk gesteld zijn deze ontsproten uit milicianen zullen behandeld worden als de militairen der kias sen of kontingenten waartoe zij, door den datum hunner geboorte behooren. Deze officiers kunnen evenwel, indion zij het verlangen, onder de wapens blijven tot het oogenblik dat eene wel hunnen toestand zal geregeld hebben, voor wat hunne aun- veerding in de werkdadige kaders betreft. De gedemobiliseerde officiers zullen, voor hun vertrek, eens vergoeeing ontvangen, die gelijk slaat met eene m**nd (dertig dagen) wotlde. De oorlogsvrijwilligers die nog milioie verpliobtingen hebben (namelijk degenen geboren in 1894 en vroeger) zullen in verlof met soldij gezondeo worden, eu ook in on bepaald verlof mot de klas van 1914, indien zij van voor 1 augusti 19l8 onder de wapens zijn. Die laler dienst in hel leger genomen hebben zullen in verlof met soldij gezonden worden, wanneer zij eeu jaar werkdadigeu dienst zullen gedaan hebben, en in onbe paald verlof veertig dagen later. Evenwel, de oorlogsvrijwilligers die na 10 November 1918 dienst genomen hebben zullen geen verlof met soldij bekomen. Zij zullen onmiddelijk in onbepaald verlof ge zonden worden zoodra zij den verplichleu diensttijd uitgedaan hebben. De militairen van ondergesohikten rang behoorend tot de tijdelijke groepeeringen vaD militaire studenten zullen geen verlof met soldij bekomen voor den datum (15 augusti) hunner ontbinding of honour in on bepaald verlofzendiug. Van hooger genoemde schikkingen zijn natuurlijk de deserteurs en degenen die voor een krijgsraad gedaagd zijn, uitgesloten. genen die oene onwaardelijke veroordoe- ling onderdaan hebben zullen onder de wa pens gehouden worden totdal sij hunne straf zullen uitgedaan hebben. De omzendbrief van M. den Minister van oorlog herinnert vervolgens de vergoedingen die aan de gedemobiliseerd» militairen toe komen eene vergoeding van i'JO fr. 25 fr. per dienstjaar in oorlogstijd 200 fr. om burgerskleederen te koopeu enz. DE UITSPRAAK De uitspraak in het proces, ingespannen door staatsminister Graaf Woeste, tegen do Nieuws Gazet van Antwerpen, welke Zater dag door de eerste Kamer der Burgerlijke Rechtbank van Antwerpen moest gedaan worden, is recJs Donderdag g laan gewor den. Zooals men weet, waren er in het artikel der Nieuwe Gazet twee aai tijgingen de eerste betichtte M. Woeste naar Antwerpen gekomen te zijn met do vredesvoorstellen der Duitschers, do tweede zn.speelde op een ontbijt dat M. Woeste met Duitsche otl'ioie- ren zou gehad hebben op he: kasteel van zijn schoonbroeder, graaf Greindl. Het artikel wordt schadelijk verklaard voor hel eerste dee! i lasterend en cerroo- vend voor het tweede doel. Dientengevolge wordt de Nieuwe Gazet veroordeeld tol liet betale i van 1000 frank schadevergoeding en tol eene inlasscüing van het vonnis in de NtiiUWi? Gazet en i'i drie and'-10 h" .ar keus un M. Woeste. De gewezen kroonprins zou op de vlucht zijn -** In de Kamer, Ie Brussel, liep gisteren het gerucht, dal de gewe/.e kroonprins, verge zeld van zijne stafofljcieren, zijne villa te Wieringen verlaten had eu zich naar Duitschlaud richtte, Men voegde er bij, dat Willem II ook zou zinnens zijn hot kasteel van Amerongon in verlaten en naar Dui schland terug lekeeren. Het Belgisch gouvernement heeft Donder dag inderdaad bericht gekregen, dat de gewezen kroonprins uit Wieringen vertrok ken was, docli liet was geen officiuel bericht. Hij zou zich naar het oost. i, dus naar Duitschlaud begeven Onnoodig te zeggen, dat zulks in de Kamer veul opschudding verwekte. Een Havas telegram uit Parijs meldde Donderdag avond, d.u in» altlaar ook de tijding ontvangea had en dat de ontroering en algemeen was. Volgens den Daily Mail heeft den Bond der Duitsche officieren aan het Hollandscb gouvernement een telegram gezonden, vragende, dat de keizer met zou uitgeleverd worden. De Bond verklaard de tolk te zijn van miljoenen Duitschers en zegt., dat de officie ren bereid zijn, zich naar Holland te begeven om niet hunne bor-t i gruoteo cnef to verdedigen. Zij melden uo... dal zjj zich In gen alle poging om Ludeudorffuit ie leveren zullen verzetten. Na de zaak van Scape Flow en de vernie ling der Fransclie vlaggen, te Berlijn, mag men zich nog aan andere beioogingt-u ver wachten. De Pruissische heethoofden zouden waar achtig al te veel van hunnen neus maken, indien zij er konden ingelukken, oen keizer buiten bereik der Entente ie brengsi Daarom moeten de verbonèay o i oog in 't zeil houden. Het is te bopeó^Cü*. Holland zich niet goedwillig lot eene of andere on derneming zal leenen. Doch met moot or niet al te veel vertrouwen in hebben. Het HolUndsoh gouvernement hoeft ove rigen8 verklaard, dat het den gewezen kei zer als een eenvoudig burger aanziet, die vrij is te loopen waar hij wil,... Eene logenstraffing (t) Vrijdag middag o..tviugen wij volgend telogram Amsterdam, 27 Juni.Majoor Wooldner von Matbeim, adjudant van den kroonprins, komt naar Amsterdam te telefooeeren, dat de kroonprins nog steads te Wieringen is. Havas-Rbuter. Le Peuple socialislenblad, had er spottend verzet tor;eu aangeleekend dat de Koning Zondag aanstaande, de plechtigheid op do hoogvlakte van Koekelberg zal bijwonen. Ziende dat bot eeno onbehendigheid en e6iie onhorfb'ijkheid heeft begaan komt het op de zant* terug, om den slechten indruk, door zij ite schrijven gemaakt, te ver zachte^. Als de Koning er naartoe gaat als bijzon dere persoon, zegt het, hebben we daar niets in le zien. Lo Peuple kan gemakkelijk opmaken hoe onbohendig zijn uitval is ge weest als het 't volgende in aanmerking neetnt Generaal Rouquerolle, overste van de Fransche zonding, heeft laten weten dal hij met heel zijnen staf de godsdienstige plech tigheid der hoogvlakte van Koekelberg zal bijwonen. Z l Le Peuple nu ook geen verzet aan leek en on bij den klerikaal Glemen- ceau, Fransche minister van ooriog 1 Nog wat De Amerikaansche tegeroverheid "eeft laten vorslaan dat zij ook wenscht uitgeuoo- digd te worden om do plechtigheid officieel te kunnen hij wonen. Er zal natuurlijk aan baron wensch vol daan worden. Weldra zullen partrjgenooten van Le Pku pt.r heel den buiten afloopen, om met veel biuf en blaai hun programma vrijheid en ge lijkheid voor iedereen, enz..., te komen ver spreiden. Men ziet het hoe zij do vrijheid verstsau do Koning zou nog geen gods dienstige plechtigheid mogen hijwonen, wat zouden do volgelingen van Le Peuple dan wel met een eenvoudigenMtiezer doen t'Ie mogelijk, antwoordde Scevola somber, maar dit lijk is niettemin een kostbare ontdekking; het bewijst ons te meer hoeveel geheime misdaden hier gepleegd werden. 't ls de dame van Coëtquen! riep een. stem Graaf Florent is duod, het kasteel staat in brand, voegde 1' Enclume er bij, brengen we dit geraamte naa' den brand stapel I Neen I neen 1 sprak Simon hevig, dat zult ge niet doen. Waarom niet 1 vroeg Jean. vergist u allen riep Simon, ik zweer het u... Spaart deze overblijfselen... de dood moet u heilig zijn... gij ziet wel d t er b'er geen schat is, laten we de deur weer sluiten en haar die zooveel gebeden h"eft, niet verder verontrusten. Maar de plunderaars, in bunne verwach ting teleurgesteld, toonden weinig zin om den plan op te geven, welks uitvc. q zij als eene uitspanning beeohouwden. De kerkers van Coëtquen waren «1st ledig Het geraamte van een vrouw leverde een uitmuntend voorwendsel om van tyran- Die te spreken. Jean l' Enclume, des te woedender omdat kb zoo lange jaren naar de ontdekking van dit geheim had gehun kerd, toonde nog meer beslotenheid dan zijne kameradeu. Hij haatte Simon en maakte hem op dit oogenblik aansprakelijk voor zijne teleurstelling. Met uitgestrekte armen baande hij zioh eeo weg tot het veld bed en wilde de blonde harea van het glan- De grootste duisternis omhult nog steeds d-'ze zaak, welke in den omtrek het onder* werp is aller gesprekken. Alles laat vermoeden, dat het slachtoffer haren moordenaar goed moest kennen, daar zij zich slechts op heel korten afstand van hare zuster bevond, toon deze haar riep zich wat te baasten, en Alice antwoordde Ga maar op, ik kom Ondanks alle opzoekingen van het gerecht is men er tot hiertoe niet in gelukt, met juistheid vast te stellen, of do moordenaar zijn slachtoffer achtervolgde, ofwel indien hij zich v-rborgen gehouden heeft, om zijn lacliiofler af le waohten. Louiza Warmoes en de andere personen die zich bij haar bevonden, verklaren nie mand ontmoet te hebben, dus kan de moor nenaar Alice Warmoes ook niet ontmoet uebben. Uit de lijkschouwing is gebleken, dat het slachtoffer eerst verwurgd en dan raishan- eld werd. Ongetwijfeld heeft de moordenaar de juweelen van zijn slachtoffer gesiolen, om de vermoetlens te ontwijken. Doze juweel m zijn wellicht in de naburige velden wegge- orpen. Opzoekingen zullen gedaan worden zig doodsbof vastgrijpen, toen Simon op een loon, die zoo meewarig klonk dat hij die ellendelingen by ontroerde, uitriep Luistert luiateret Ik moet u dan wel de waarheid zeggen, daar gij anders deze overblijfselen zoudt ontwijken... het is eene vreeselijkegeschiedenis., graaf Florent heeft zijne dubbele misdaad geboet en Gael zal ook niet aan bet gerecht, ontsnappen... herinnert gij u do markiezin Blanoa Ja I riepen verechillige stemmen. Hare schoonbroeders haatten de mar kiezin omdat zij do doobter van een kust vaarder was... Movrouvr Blanca zou moeder worden en een erfgenaam aau markies Tan guy schenken... Florent en Gael besloten naar te doen verdwijnen. Men wierp haar in dit kot, waarvan gij, Jean l'Enolume, den sleutel hebt gesmeed.,. Zij bleef er zes maan den... men gaf haar iederen dag een weinig water en brood zij verbeidde de geboorte van haren zoon en dien zoon zou men haar ontnemen zonder dat zij zelfs den tijd had gehad om hem te omhelzen... Ik weet al deze dingen, want ik was het zelf, die al dien tijd haar 't voedsel bracht... Op zekeren avond zond graat Florent mij met eene bood schap naar Dinan hij waohtte mij in het Berkenbosch op en doorboorde mij de borat met hetzelfde jaohtmes dat zooeven zijn ver doemde siel uaar de hel heeft gezonden... ik bleef eene maand in de hut van den ko- leubrander die mij had opgenomen. Toen sloop ik onopgemerkt binnen het kasteel... de Qoötquons moesteu geloovea dat ik dood De Duitsche afgevaardigden Zooals wij gisteron reeds meldden, is bet samenstellen dor Duitsche afgevaardigden, die te Versailles het vredesverdrag moesten gaan leekenen, geen gemakkelijk werkje. In zijn Gige i kabinet kon M. Bauer nie mand vinden die zioh inet bet zaakje wilde gelasten, 'lis dan dat hij een boroep deed op de oade leden dor Duitsche afgevaardi ging en op bet afgelreden ministerie. Ten slotte vond hij tooh drie ond-ministors dio zioh wilden gaan offeren om den bitteren kelk to gaan ledigen. Er moesten dan nog 5 afgevaardigden aangeduid worden. Het was dan Woensda avond, 6 ure. M. Muller, de nieuwo minister van Bui- tenlandsche Zaken seinde zulks Donderdag morgend aan M. von Hamel, te Versailles. Deze verwittigde de vredesconferencie on bood tevens de verontschuldigingen van het Duitsch gouvernement aan. Hef ia on- betwijfelbaar, dat er liier wederom slechten wil van wege Duiiscbta»d in 'tspei is. Ook hadden do verbonden mogendheden niet meer te aarzelou. Zij lieten dan ook door M. Dutasta aan von Haniel weten, dat hot hoog tijd was, dat de .fgevaardigden voor Duitschland aangeduid waren, zooniet zouden de verbonden legers hu ine opmaracli naar Berlijn voortzolten, daar zulks het eenige middel was, om Duitschland tot de rede te brengen* Een later berioht meldde, da* Donderdag ujorgend, de bijzonderan trein, welke de Duitsche - afgevaardigden naar Versailles zou brengen, reeds vertrokken was naar het bezet gebied. Het is dus mogelijk, dat de Duitsche afgevaardiging Donderdag benoemd werd, doch, dat de namen der leden niet hekend gemaakt worden^ ten einde er eerst de Vredesconferencie officieel van in te lichten. Oe waarde van het Dultsohe handteaken. De Times sprekende over de houding van Duitschland, op het oogenblik dat hel zioh bereid verklaart den vrede le teekenen, zegt: Het teekenen van het Vredesverdrag zal den Vrede niet brengen. De vrede zal slechts verzekerd zijn, door. eene vaate en hartelij ke sumenwerking der verbondenen geduren de een groot getal jaren. Intassohen zal Duitschland trachten, de verbondenen in verdeeldheid te brengen. Duitsohland zal alle listen aanwenden dat is Duitsche natuur en zij,4jaeht zelfs nie^s zulks te verbloemen. Wij moeten dus de inlichting weten te benuttigen en ons tegen die bedreiging te weer stellen. Een enkel wapen kan ons be- scl>ermeo het wapeo dat ons den oorlog deed winnen, 't is te zeggen wederzijdsche vertrouwen, vriendaehr en alge meen bijtreden aan du gen Üjke beginselen. De vrede zou sleolm. Zondaq of ftjaandag geteekend .vord. >i Parijs, 26 Juni. De Raad van Vijven is dezen namiddag bijeengekomen. Er word besloten een kommissie te benoemen om de herziening van de overeenkomsten, die he* internationaal statuut van Afrika regelen, te beatudeeren. Zoo de aamenstelling der Duitsche afvaar diging morgen niet is gekend, mag de plech tigheid wel tot Zondag of Maandag verscho ven worden. Brieven en proklamatiën. Basel, 25 Juni. (H.) Brockdorff- Ranlzau heeft Eborl schriftelijk zijn ontslag was... ik wilde mijne doobter zien en haar met mij medenemen... ik wilde ook weten wat er van de markiezin geworden was... ik ging naar mijn huis... hier vernam ik dat Rosette sinds drie weken was verdwenen... ik daalde in dezen kerker neder... ik ont dekte eene jonge vrouw, die dood op deze legerstede Dg uitgestrekt... maar dezo doode was de markiezin niet... het was Rosette, ijne dochter Rozette Een diepe snik ontsnapte aan de borst va.) den rampzalige man. Langzaam vervolgde hij Hoe heeft de markiezin kunnen ont snappen hoe is Rosette het geheim van dezen kerker te weet gekomen Ik weet bot niet, ik zeg enkel de waarheid... indien gij mijne woorden niet gelooft dan ten minste mijn tranen... En Simon op zijn knieën neervallerde, strekte de samengevouwde har naar liet zielloos overschot uit van haar hij eeDS zijn Rosette had genoemd. Gij weet het, hervatte hij met een koortsachtige levendigheid, ik heb mij ;n plundering van Coëtquen niets toegeeigend ik had slechts een meststeek toe te brengen, een schnld te vereffen, meer had ik niet noodig Het eenige wat ik uit dat vervloekt kasteel wil wegvoeren is mijn dochter. Antwoordt, gtj allen, heb ik bet reoht niet toe Simon beefde aan al zijne leden, zijne lippen trilden, zijne oogen sohoteo stralen, hij was dezelfde meosoh niet meer eu zij die hem gadesloegen, ondergingen den aanste kelijken invloed van dezo onmetelijke smart. Laat hem begaan, zeide een oud galei slaaf, die vader geweest was. Jean 1' Enclume zelf gevoelde den moed niet om met Simon te strijden; hij was overigens van meening dat, aangezien hij rijn lijd bad verloren met op den onvindbare schat van Coëtquen te loeren, hij goed zou doen elders een schadeloosstelling te zoeken. Er ontstond eene achteruitwijkende be weging in de groep. Wie wil mij helpen mijn geliefde doode van hier te vervoeren vroeg de intendant. Het overschot mijner dochter zal niet in deze vervloekte plaats blijven... wil voor haar eeD plaatsje op gewijde aarde. Een plotselinge schaterlach begroette deze laatste woorden. Jean 1' Enolume van wie die lach afkom stig was, trad op Simon toe. Wat nu, burger Brutus zoide hij... wat overkomt u toch Vergeet gij dat we alle bijgeloovigheden over boord hebben go- worpen f... Gewijde aarde voor do bee idq- ren van uwe doobter I Ha, lift 1 Do earale sloot de beste zal ze even goed verbergen als een kerkhof... daarbij, bedenk als 't u be lieft, dat de rector van St. Hélen niet meer in zijne pastorie is, en wat den abbé Guéthe* noo betreft dien hebben we den vorigen nacht voor goed op oon-activ iteit ge^et. Simon boog bet hoofd. Jean 1' finolame vervolgde op schamperen toon Vervolgt.

De Volksstem | 1919 | | pagina 1