De vrede hersteld Te Versailles Het Belgisch volk aan het H. Hart DE SCHAT DER ABDIJ Ds Vredeta h osze Stad XXV» JAARGANG NUMMER 151 Dinsdag I Juli Bureelen: Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Telepkoon 114 3Z> A. Gr 33 3_. A 30 O CENTIEMEN Drukker-UitgeverJ. Van Nufkbl-De Gendt. Voor do publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Havas, 8, Martelaarplein, le Brussel 8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Loodeq. 't Was gisteren te Koekelberg ef*l> on vergetelijk schouwspel. De akte van toewijding en erkentelijkheid aan het H. Hart, is een grootscü, roerend en treflend beeld geweest van den geest •welke de Belgen bezield Van af 8 ure s' morgends begeven duizen den personen zich naar Koekelberg. De trams worden stormenderhand ingenomen, aan het klooster der Zusters van den H. Jozef, alwaar Z. E, Kardinaal Mercier en de andere prelaten afgestapt zijn, is eene talrijke menigte samengeschoold. Gendar men en policie hebben er de hauden vol. Langs de Jette- en Vrijheidlanen, hebben bataljons van het 8°, 19® en 18° linie de haag gevormd, daar de stoet langs daar komt. Kolonel Gillaiu en kommandaot Le Cerfheiden te paard, bevelen er den orde dienst. Om 10 ure, voorafgegaan door talrijke priesters en het kruis, naderen de kanuni- ken. Zij worden gevolgd, door twintig bis schoppen, prelaten en gemijterde abteu en den kardinaal. Op heel den doortocht zegenenen de bis schoppen de menigte. Aan Kardinaal Morcier wordt eene gedu rige ovatie gebracht. Hij ook zegent voort durend. Hoog in de lucht zweeft een vlieger boven den stoet. Aan het altaar wordt de kardinaal ont vangen door hetkomiteit der Basiliek, voor gezeten door M. Beco. Daar weerklikt eene oorverdoovende ova tie 't Is als een opkomend orkaan. In de menigte welke moeilijk le bedwingen is, ziet men twee autos naderen. Het zijn de koning en de koningin, vergezeld door maj. de Hennin en gravin de Lannoy. Bij het uitstappen is de policie totaal on machtig om de menigte op afstand te houden Iedereen wil onze beminde Vorsten van nabij zien. Niet zonder moeite, gelukt de kardi naal er eindelijk in, de Koning en de Konin gin tot aan het altaar te leiden. Het altaar is opgericht aan liet einde der middenbaau van het park. Boven het beeld van het H. Hart, prijkt St.Michel de draak vorplettterend. Links van het altaar bevindt zich de troon van kardinaal Morcier, rechts deze der vorsten. Op een verhoog hevioden zich talrijke genoodigden, waaronder de ministers Dela croix, Jaspar, Renkio, de Bropueville, markies de Villalobar, gezant van Spanje, talrijke Belgische en verbonden generaals, MM. de Favereau en Poullet, voorzitters van Senaat en Kamer, talrijke volksverte genwoordigers en senators, enz. enz. Honderde vlagen en banieren van deel nemende maatschappijen zijn rechts van het verhoog gegroepeerd. Liuks vormen oorlogs- invalieden de haag. Z. Em. kardinaal Meroier draagt de pon tificale mis op. Het Scola Cantorum der Seminaristen van Leven, drie honderd uit voerders tellende, zingt in perfectie. De menigte zingt mede. Bij de Consecratie schallen de klaroenen. Na de Mis beklimt de kardinaal den predikstoel. Oumiddelijk heerschl eene doodsoiie stilte. Hij zegt nagenoeg Gloria in Excelsis Deo et ïh terra pax omnibus voluntatis. Glorie aan God in het allerhoogtti en vrede aan de meuschen van goeden wil. Mijne beminde bróeders, deze woorden werden voor de eerste maal uitgesproken door de Engelen, aan de krib van Bethléem. Zij worden ieder oogenblik in ons beslaan op vervolg van Patira door Raoul De Navery (116® VERVOLG.) Do daken stortten tusschen de mur6Q ne der er bleef van Goëtquen bijna niets meer over dan het steen en wapenschild, even ongenaakbaar voor het vuur als voor het staal. Simon wierp een vervaarden blik op zijn werk en vordween daarop in de richting van het kerkhof van St. Hélen Toen hij lan;2S den Galvarie berg kwam hoorde hij eene weeklagende slem, die luide bad Door Uwe Nagelen en Uw H. Kruis, door Uw Bloed en H. Wonden, Heer Jesns, erbarm u over de heiligschenners van Uw huis »'ii straf de moordei aars Uwer priesters niet met een haastigen dood... Barmhartig heid, Heer Jesus, barmhartigheid En drie kinderstommen herhaalden i Barmhartigheid, Heer Jesus, barm hartigheid Hel was Claudia die haar nachtelijkeu kruisweg deed. Simon verhaaste onsleld zijne schreden. Op het kerkbof aangekomen, doolde hij eenige ooge blikkqy zoekend lusach6n de graven rand. De vjamicen van Ccë'quen gaven, zatya op zulken groolea afstaud, oog licht genoeg out hem ziju weg aan te wijzen Nabij oen grafzërk van wit marmer een punt des werelds herhaald, w&ineer de priester het H. Misoffer opdraagt. Belgie herhaalt het thans, op het plech» tig oogenblik zijner verlossing. Belgie, dat zijt gij, Sire, verdediger uwer rechten, ontembaren strijder, over winnaar van den Ijzerslag (Z. E. spreekt deze woorden uit met krachtige stem. De menigte brengt den Koning eene lange ovatie.) Dat zijt Gij, Mevrouw, dappere gezellin van uwen Koninklijken Echtgenoot. (Her haald geroep Leve de Koningin «Dat zijt gij, onze dapperen, onze helden, onze redders. (Geroep Leve het leger »Dat zijt gij, beminde en eerwaarde kol- legas van hel Bisdom, onze priesters, onze getrouwen, samengestroomd uit de gemar telde parochiën van Luik, Namen, Luxem burg en uit de verwoeste streken van Diks- muide, Ieperon, Vourne eo Nieuwpoort. «Dat zijt gij, magistraten, verdedigers onzer wetten en nationale inrichtingen. Dat zijt gij, afwezige landgenooten, die met het hart bij ons zijt. n Terwijl onze klokken in alle parochiën de3 lands, thans hun zegelied zingen, komt Belgie hunne opperste hulde brengen aan zijn God. Het Ï3 mij een onzeglijk genoegen, de eer te hebben, voor het tl. Hart van Jezus uw geloof, uwe dankbaarheid en uwe liefde le verklaren. De overweldiger ligt neergeveld. Giste ren 28 Juni, teekende hij het getuigschrift zijner neerlaag. De Goddelijke voorzienigheid, heeft ge wild, dat de nationale erkentelijkheidspi. ch- tighoid zou plaats vinden, daags na het siui- ten van den wereldvrede. Het moest zoo zijn Belgie was de eerste in de beproevingen, gansch de wereld verklaart dat Belgie de eerste plaats bekleedt ia de eererangen. Bel gie moest de 66rsle zijn om dank te zeggen aan God. Vervolgens leest de kardinaal in 1 Franson en in 'tVlaamsch de akte van erkentelijkheid en toewijding aan het H. Hart. De Germaansche adehar is dood. Duitschland heeft zich aan de voorstellen der verbondenen onderworpen en don vrede aangenomen. Het verdrag is geteekend. Deze wereldgebeurtenis bezegelt het eindo van den oorlog. De Belgen, die zich io den strijd geworpen hebben om hun heilig recht lo verdedigen en eere gedaon hebben aan hunne faam van dapper volk, zullen dezen dag beschouwen als den dageraad van een nieuw leven. Mogen onze handel, onze nijverheid, ons geestelijk leven door de pogingen van elkeen met kracht heropbloeien en een tijdperk van vreedzamen ai van voorspoed de herinnering aan h :g gedragen leed verzachten 1 Als een waarborg van uitvoering door Duitschland van het vredesvor irag zullen de Duiische grondgebieden, totaal der bruggen- hoofden, ten Westen van den Rijn, door troepen d6r verbonden on aangesloten mach ten bezet worden, gedurende een tijdstip van 15 jaar, te beginnen met hot in voege treden van het vredesverdrag. Indien Duitschland de voorwaarden van het traktaat stipt nakomt, zal de bezetting in volgende zin gewijzigd worden Na 5 jaar worden outruimd tiet bruggenhoofd van Keulen en het gebied ten Noorden vande Ruhr, den spoorweg Julich-Duren-Euskir- chen-Reinbach, de baan van Rheinbach naar Sinzig en op den Rijn. aan den samenloop van de Ahr, de banen, spoorwogen en plaat sen hierboven aangeduid blijvende buiten gezegd onlruimingsg^bied* Na 10 jaar worden ontruimd het brug genhoofd van Coblenlz en het gebied gelegen boven de lijn. Na 15 jaar zullefl werden ontruimd de bruggenhoofden van M.tinz en van Kehl, en de andere Dui'sche gebieden.* De herneming dor diplomatische betrek kingen der verbondenen en aangesloten mogendheden met Duitschland zal niet aan stonds volgen, maar enr.el na de bekrachii- Na de lezing stemt het Scola CANTORüMlgi»g van het verdrag. Hetzelfde geldt het Vaderlandslied en weldra zingt heel de menigte mede. Z. E. Kardinaal Mercier geleidt den Koning en de Koningin naar hunne autos. Eene nieuwe onvergetelijke ovatie wordt aan de Vorsten gebracht. Wanneer de Vorsten Vertrokken zijn, wordt het H. Sacrament processiewijze naar de basiliek teruggebrach, alwaar de zegen gegeven wordt aan de talrijke geloovigeu. Men mag zonder overdrijven zeggen, dat verscheidene honderd duizenden persono samengestroomd uit alle hoeken des lands, in het park van Koekelberg vereenigd waren. Het is reeds middag. Alles is afgeloopen zonder incideuten. Wel hadden de vrijdenkers getracht tegenbetoo- gingen uit te lokken, doch 't liep op eon sisser uit. Ook poogden zij strooibriefjes te verspreiden,doch dikwijls werden zij die papierkena in het aangezicht geslagen. 's Namiddags waa andermaal eene talrijke menigte in het park vergaderd om het lof bij te wonen. Sermoenen werden er gedaan, door Mer De Wachter in 't Vlaamsch en door E. P. Pierlot, in 't Fransch. Eene processie en de zegen van het H. Sacrament besloten dezen gedenkwaardigen dag. Eene koninklijke gift Koning Albert heeft aau M. Beco. voor zitter van het komiteit der Nationale Basi liek eene som van 50,000 fr. geschonken als bijdrage voor de Basiliek. ontdekte hij een vrije plek, die met cypres- sen omringt was. Deze plaats is goed, zeide bij. Simun nam de spade van den doodgraver, die bij bij den toegang van het kerkhof in den grond had zien steken, en begon te graven. Van tijd tot tijd hield hij op, om zich het zweet van de gloeiende slapen te vegen. Hel sloog middernacht toen Simon de stoffelijke overblijfselen van Rosette in iu hunne laatste rustplaats nederliat. Hij dekte ze met aarde toe, viel op zijne kuieön en begon te snikken. Ecu plotselinge laoh deed hem opspringen en naar de bijl grijpen om den lafaard te tuchligeu die met zijne wanhoop durfde spotten. Mooi, mooi, Simon, hoorde hij eene krassende slem zeggen Ik wist wel dat gij zoudt komen... Ik haddo teekenen aan den hemel geziou... uwe handen zijn rood, Simou en rood is uw hart waarin de adders roud- woelen... Uw weg zal lang zijn en meer dan eens zult gij in uwe slapelóoze nachten de cyj.ressen van het graf van Rosslte en do vlammen van Goëtpuen wederzien... Tot wederziens, ik heb ook eene taak te vervul len ik moet rampen voorspellen en op de beulen squwen... Wees vervloekt. Sitnon, wees vervloekt 1 En Jeanne la Fileuso verdween vuor de onlslolde blikken van burger Bru'us. Rosette 1 zuchtte hij, Rosette 1 Jeanne heeft gelijk, ik ben vervloekt 1 het verblijf dor Duitscho Staatsonderdanen in Frankrijk. Gisteren vierde onze stad de Vrede. Aan alle woningen,op de kerktorens en openbare gebouwen wapperde da Vaderlandscho drie kleur in het langbluuw daglicht, 's Middags luidden de triomfklokken en zong o s eeuwenoud klokkenspel zijn schoouste liede ren. Op het Landhuis waaiden do vlaggen der verbonden landen, in de vensters prijk- ten de borstbeelden van ons goliefd Vorsten paar, en het decor van het balkoen getuigdo van den goeden kunstsmaak van onzen beminden schepen, M. Val. De Valkeneor. Den dag door lieersohte op het Aalatersch forum eene drukk" b^wo^ing. 'a avonds, om 8 uur, gaf de Koninklijke Harmonie «Al groeiend bloeiend een puik concert, ge volgd door eenen optocht, aan d6nwelkeu verscheidene muziekmaatschappijen deol Damon, alsmede de rederijkkamaj: «De Ca- tharinisien», Vlaamsch Verbond, vereooigiog der ijzerenwegbedienden, enz., allen vooraf gegaan door hunne vlaggen. En dat was schoon. Van z'leven had men zooveel leute en beweging gezien. De feestviering eindigde in de geestdrifiig- ste stemming en zal voorzeker in blijde her innering blijven. Een woord van hartelijk dank aau ons achtbaar Magistraat, hetwelk op zoo'n uit muntende wijze de liefde voor 't Vaderland aanwakkert, en daarom de erkentelijkheid van allo weldenkende Belgeu waardig blijft. X. Het uur van ueh strijd. Twe® dagen voor de droevige gebeurle nissen die wij verhaald hebben, hadden er in de abdij vau Lébou «rustige dingen plaats. Toen vader Athaiuis.us voor den eersten keer aan Patira uitlegde, dat men door mid del van twee sluizen het water der Rauoe in de ODderaardscbe gewelven der abdij kon doen stroomen, sloot de fijnsmid, geprik keld door zijne liefde voor do kunst en nog meer door de erkentelijkheid, die hij de abt toedroeg, zich in de schatkamer op, en begon er te werken met een ijver die hein geen oogenblik verpoozing guude. Er rustte eene geduchte verantwoordelijkheid op hem: van zijno bekwaamheid toch hing liet behoud of't verlies van onberekenbare schatten af. De poorten der sluis werden licht terug gevonden, maar da sleutel, paste niet meer in het slot dit laatste moest uitgenomen, stulc voor stuk ontleed en nauwkrurig nage maakt worden. Servan kon noch mocht hom bij dezen moeilijken arbeid helpen, daar zijne afwezigheid uit de smederij spoedig opge merkt zou worden en stellig aanleiding tot ontijdige vermoedens gaf. Veertien dagen lang gaf Patira zich geen rust. Hij meetie en pas: i u;n proeven met gemaakte en brak liet weer af, als het niet aan zijne berekeningen beantwoordde. Vader Malo verliet hem zelden, en do abt bezocht hem iederen morgend. Bij elk volgend bezoek had hij eon*Öf an der treurig nieuws, dat Patira moest aan sporen om zich zooveel mogelijk te bespoe digen. Nu eens was hot eon hevel tot inbe- Wij hebben Zaterdag avond in onze laatste berichten, nog het telegram kunnen medo- deelen, meldende, dat de Duitschers getee» kend hadden. Ziehier nog eenige nadere bijzonderheden over dat historisoh feit Rond den middag komen de troepen hunne plaats innemen op de puutea waar zij de haag moeten vormen. Reeds verdringt er zich eene talrijke menigte rond het kasteel van Versailles. Van af 2 ure begonnen de gevolmachtig den aan te bomen.De Republikeinscho Wacht biedt do wapens. De genoodigden en de dagbladschrijvers nemen plaats op de banken voor hen aan het uiteinde der groote spiegelgaauderij voorbehouden. M. Clemenceau doet zijne intrede oc 2 1/2 ure. Hij begeeft zich reohlstreeksch bij de verminkte en blinde soldaten, die tot de plechtigheid uitgenoodigd zijn en zegt hen Gij hebt voel afgezien, doch laat dit een deel uwer belooning zijn Tusschen de dagbladschrijvers bevinden zich ook verscheidene Duiische persmannen. Dezen dragon allen het ijzeren kruis. Daar aan zijn zij gemakkelijk te herkennen en 'i is nog best. Zoo-kan men ze op afstand houden. Om 3 ure zijn de afgevaardigden voltallig. Do Duitschers alleen zij or nog niet. M. Mar tin bestuurder van het protokool gaat ze halen. Eenige minuten keert bij terug, gevolgd door do twee Duitsohe afg e vaar Pig - den en hunne secretarissen. MM. Muller en Bell zijn verschrikkelijk bleek, 'lis alsof zij hun eigen doodvonnis moeten teokenen. Zij groeten buigend en nemon dan plaats. Voor dat de Duitsohe afgevaardigden bim-en traden, hadden de Republikeinaohe wachten den sabel terug in de scheedo gestoken. M. Clemenceau. die de vergadering voor zit, tusschen M. Wilson, aan zijne rechter zijde en M. Lloyd George aan zijne linker zijde, staat onmiddelijk reciit en doet de volgende aanspraak. Mijnheeren, - De opgemaakte tekst bevat de vredes voorwaarden tusschen da Geallieerde en Geassocieerde Mogendheden en hel Duitsohe Rijk. De Voorzttter der Conferentie ver klaart schriftelijk, dat de tekst, dien men gaat fceekenen, eensluidend is met den tekst der aan do Duiische gedelegeerden overhan digde exemplaren. Nu zullen du handteeke- ningen geplaatst worden. Zij zullen de on herroepelijke verbintenis medebrengen, al de bepaalde voorwaarden iu haar geheel en met volkomen loyauieit te vervullen. Thans heb ik de eor, de Duilsoho gevolmachtigden uit le noodige», hot document te komen toe ken en. m De Duitsche gevolmachtigden staan dan recht en begeven zich naar do tafel waarop het vredesverdrag berust. M. Muller teekent eerst, daarna M. Bell. Zij koeren dun naar hunne plaats luruu;. Dan gaat M. Wilson teekenen, gevolgd door de andere leden der Amerikaansche Af- gevaardigen, achter Amerika ia het de beurt aan de Engelsche afgevaardigden, gevolgd: door de Frausche, Italiaausohe en Japaansclie. Daarna komen «o kieiuero iuugo> «lna le. Belgie natuurlijk voorop. De laatste uand- teekeas wordon geplaatst door d® afgevaar digden van Urugay. Om 3 ure 50 is alles geteekend. M. Clemenceau staat recht en zegt, dat de vredesvoorwaaiuuu tusscnen de verwonden en en Duitschland geteekend zijn. De zitting wordt goheven. De afgevaardigden der verbonden en bevriende landen, worden verzocht wat le willen blijven De Duitsohe afgevaardigden Verat;» m de.i wenk eu trekken er van dour. slagLcming dsr goederen van eon edelman, dan weder het p.anderen van een klooster. Mijn vader, klonk dan steeds het ant woord van uen jo.-geiiu. i i -:.-A \x e;w;>' ik kan. De arm® fijustnid geraakte uitgeput van de~bovenmeiischelijke inspanning, :»ij ver loor den eollust en den slaap en moest zich op de been houden mot behulp van koppen zwarte koffie, die vader Malo hem vol zorg bracht. De koorls doorgloeide zijn bloed, hij gevoelde dat, als hij niet spoedig met zijn werk gereed kwam, hij er bij zou neervallen om niet meer op te slaan. Hij begreep, dal uitstel niet mogelijk was, en, moest hij ook. bij zijn aat'.heeld sterven, Lij zou zij;.o tu A voleinden. Eindelijk kwam het nieuwe slot gereed, de sleutel draaide er met hel grootste gemak Patira fier op het welgeiuaken zijner pogingen, en even verlangend u.r rust aio om de siui-• i bri"fc- vudcr Athanasiua halen om hem zijn werk le looiiou. Dus zijt gij er zeker van dal het u ge lukt is? vroeg de grijze abt. volkomen zeker, mijn vader. De priester legde zijne hauU op don schou der van dan jongeling. Patira, zeide hij gij hebt ons een dienst bewozen, zóó groot dat God alleen hem vergelden kan. Ik heb slechts mijn zegen diet ik u kan govon, maar ik bid den Heer donzelfde le bovosligen en u reeds in (lezo wereld al hst geluk te schenken dat gij verdient. (Vervolgt.) Vijf minuten later verlaten ook de afge vaardigden der verbondenen de zaal. Pas heeft men buiten MM. Wilson, Lloyd George eo Clemenceau, die samen vértrek- ken, gezien, of eene geestdriftige ovatie valt hen te beurt. Om 3 ure 45 werd de bevolking door artilleriesalvos verwittigd, dat den vrede eindelijk geteekend was. De Chineezen hebben niet geteekend Eene enkele opmerking is er te doen no pens de teekening. De chineesche afgovaar- digden hebben goweigord hot verdrag te teekenen, daar zij geen voldoening kregon voor da gewezen Duitsche kolonie in hot verre oosten. Na de plechtigheid Na de plechtigheid begaven MM. Wil?on, Lloyd George en Clemenceau zieti naar de oude zaal van Senaat, alwaar M. Clemen ceau een thó aanbood. Zij hadden dan nog een klein onderhoud en zijn om G ure naar Parijs teruggekeerd. Na de teekening, niet vroeger Een Parrjsch blad moidt, dat M. von Ila- tiiel ver/.t3t had aangeteekend tegen hot feit dat de Dui sche afgevaardigden door ee <o andere deur waren binnengebracht dan de afgevaardigden der Entente en dat de krijgs eer niet bewezon was. Hij kreog voor antwoord, dat de krijgseer zou bewezen worden, eens dat hel vredes verdrag zou geteekend zijn. Gclukweaschen Koning Joris hooft Zaterdag aan Koning Albert volgend tologram gozonden, ter gele genheid van het teokenen van den vredo i In deze gedenkwaardige ure, waarin wij den vrede der gehaele wereld, vijf jaar ge loden zoo brutaal verstoord, weder hersteld is, ijlt de gedachte van mijn. volk tot hot dappere Belgische volk. Steeds indachtig don heldenmoed, waar mode België in 1914, onder de onverrader- lijkon overweldiger den weg vorsnorde, zal het Brilsche volk nimmer hat schrikkelijk lijden vergelon, hij zijn hardnekkige worslo- sleling voor Recht en Vrijheid verduurd mot een gevoel diepe bewondering on innige dankbaarheid zal Engeland steeds aan uw dapper en roemrijk land blijven denken. Ik hoop, dat gedurende het vredestijdperk op welks drempel wij nu staan, de wondon van België zloh zuilnn sluiten, en dat te midden van de weldaden en gonuclilen des vredes, de herinnering aan het oorlogswee zal verdwijnen. Ik verzoek Uwe Majesteit, voor Haarzelvo ijne zeer vriendschappelijke golukwon- schen te aanvaarden, alsook mijne vurige enschen voor den bloei en de grootheid va.) België (Get.:) GEORGE R. J. i President Wilson reods naar huis Zaterdag tegen avond, hebben M. on Mor. Wüson eet» bezoek gebracht aan M. en Mev. Pujncai'è. De samenkomst was hoogst hartelgk. President Wilson bedankte nog maals M. Puïncaré voor het gulle onthaal in Frankrijk genoten. M. Poincaro dankte M. Wilson, voor bet leekeuen van lie- vor- waardoor Amerika on Engeland zich verbinden, steeds bereid lo zullen zijn, om Frankrijk bij te springen, indien Duitschland nogmaals moest aanvallen. Parijs, 28 Juni (li.) Bij hun aankomst in de Gare dos Invalides heeft de menigte heer e mevrouw Wilson warm toegejuicht. De heereu Poincaré, Duboat, Duschanel, Clemenceau, de Minister en talrijke gezanten hebben hem verwelkomd. De militaire eer werd bewezen. Do muziek heeft de Marseil laise en het Arnerikaanscbe volkslied ge speeld. Na een laatste onderhoud tussohen de heeren Wilson en Poincaré is de trein om 21 n. 30 vertrokken. De hcerert Pichon, Loygnes, Tardieu en Jussorand hebben den lieer Wilson naar Br-s" vergezeld. Om 11 ura 40, Zondag morgend, kwam de trein te Brest aan. Om 2 ure 15 min. 's namiddags vertrok het schip, bogroet door een laatste ovatie. De Düitschora ook u:u.r huis MM. Müileren Bell, en een vijftigtal lo den der Duiische afgevaardigde», ziju Za terdag avond, om 8 ure 30 uit hun hotel vertrokken om naar builschland terug le keeren. Um 9 me 5 min. verliet da trein de statie van N'uisi lo Roi. Verklaringen van Duitsche gevolmach tigden Paiiijs, 29 Juni (V. Aivorecs Ver- sailiüB io vei/ldten hcLLf.. Duitsche ge volmachtigden, de iieoroi; Muiier on BsU, hot volgende verklaard Wij hebben hot verdrag geteekend zoa* der iio mi.islü innerlijke resiriciie; w.uileg, het uitvoeren, in -uooven, dat. de En tente in haar eigon -uiang zekere ar ikelen zal wijzigen, wanneer zij inziet, dat de uit— voeringen van die bepalingen onmogelijk :?B Ook gelootea wo niet, dat do U/cute zal aandringen op de mtieveriuj, vau doi Keizer ou van de hoo Oui'.scho clüciorau. Hei Centraal Guavcznemir zich van Alle hulpverlening bij een aanval logon Po len onthouden.

De Volksstem | 1919 | | pagina 1