Wat do werklieden niet weten Eene vergadering der onderwijzers Evenredige Vertegenwoordiging Eene bandietimlMfle gekElft KA BE VREDESLUïTIilG DE SCHAT DER ABDIJ Esq Amerikaan sg!i asdenkteeken HsYlje brand ts Andsrlscht XXV' JAARGANG NUMMER IBS S Ju!ï Bureelen: Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Telepboon 114 3D A Gr B 31. A 3D - 5 CENTIEMEN Drukker-UitgeverJ. Van Nüffei.-Db Qenpt. Voor do publiciteit buiten het Arrondleeement Aalst, zich te verhei] tot het Agentschap Ha\as, 8, Martelaarplein, te Erussul8, Place de la Bonne, Parijs en 105, Cheapside, Londen. Het sohoone dor tien geboden van het socialisme zal misschien menigeen verwon deren, die het socialisme m ar kent langs don buitenkant, laDgs den kant der volks- vleierij en bedriegerij t Het vierde gebod luidtVeracht uw vader en uwe moeder. B. Malon een der kopstuk ken van het socialisme immers schreef Zijn de kinders niet evenveel als de ouders Waarom moeten wij aan hun bevelen ge hoorzamen. Geen gehoorzaamheid ©eer, anders is gelijkheid onmogelijk. Ouders denkt hoe de socialisten uw geluk on dat uwer kinderen bedreigen l Het vijfde gobod luidt: Gij zult vrtj dood- elaan Leest wal Ronlig, oen socialist zegde op het Congres te Gent in 1887 'fr LW voor ons een genot zijn, geestelijken, bur gers en kapitalisten in doodstrijd te zien. Mot hun togen gekleed zullen zq op straat voor onze oogen, een langzamen hongerdood Sterven. Dat zal onze wraak zijn. Gaarne verkoo- pon wij onze plaats in den hemol voor het genot, dit schouwspel gade te slaan bij een flasoh Bordeeux. Wat zeg ik? Hemel I Wij willen hem ni6t. Wat wij vragen is de hel, de hel met den wellust die lot haar voert. Wij laten den hemel aan den God der papis ten en aan zij no eerlooze gelukzoekers. Is het Diet om te schrikken hij die ijzing wekkende godslasteringen en bedreigingen 1 Zijn dat de meesters van de toekomst. Want waarlijk moest ons volk door zulke mannen bestuurd en goleid worden, dan wordt onze maatschappij eene hel. Want mannen die met God en zijn ^öbod spotten, mannen zooals onze brusselscha en andere klein-steedsche socialisten die don Koning bespotten omdat hij wil tegenwoor dig zijn aan de plochligheid der toewijding van ons land aan het H. Hart van zulke mannen kan men niets anders verwachten dan verdrukking, uitbuiting en vleierij die het volk nu met beloften paaien om later van zijn zweet te kunnen leven. Overigens, wat blijft er het arme volk over, wanneer hel men den troost eëner eeuwige Recht vaardigheid ontneemt? Wat blijft er dan het volk nog over om lo kiezen opstand of dood Werklieden van Vlaanderen, schopt uwe welvaart, awe hoop op beter leven, en uwe eeuwigheid niet met de voeten I Opent de oogen, ziet wat men u verbergen wil en oordeelt of oene maatschappij zonder God, zonder recht, zonder eerbied voor ouderlijk gezag of voor een anders leveu kan bestaan 1 Wilt gij zulke maatschappij helpen stichten vqii Oss! Vlaanderen* Het ongeldig verklaren van drie tol vier duizend diploma's van onderwijzers verwekt ovoral groote ontroering en hetgeen meeat te betreuren valt, is dal hot eene algemoene maatregel is, die alle normaalscholen treft, zelfs degenen die op den raad van wettige belgische overheden de diploma's afgeleverd hebben. Zondag, 29 Juni, vergaderde te GeDt do christen onderwijzersbond van Oost-Vlaan- deren, om goheel don toestand te bespreken, Dank aan do behendige loiding van deu voorzitter, M. Metsers bleef de bespreking zeer weerdig, maar allen waren het eens om den slag, die zonder redeo, zooveel jonge ouderwijzers en onderwijzeressen trefi, 8clierp af te keuren. Eene commissie werd benoemd om zich met eene persoampagne bezig te houden. Protest telegrammen wer den gestuurt naar MM. Delaoroix en Har- migtiie, alsook aan M. Poullet, voorzitter dor Kamer, en Z. Em.den kardinaal Meroier om dozer lusscheukomst te vragen. vervolg van Patira door Raoul De Navery (120® VERVOLG.) Ik snakte naar de vrijwiiligen dood voor de liefde van Jeau3 Christus, en zie, na mij gedurende vijf jaren mot dit liefelijk en hegeerlijk vooruitzicht gevleid te hebben, ONS LEGER Ons leger telt op dit oogonblik 204.000 man. Het aantal officieren bedraagt 8.400, onder wie 66 generalen. Gedurende den oorlog zijn 367 gepensioneerde officieren en 14 generalen weer in dienst getreden. 37.000 manschappen zijn onderofficier of korporaal. Het leger bezit bovendien 14,000 paarden. De dienst der aalmoezeniers bestaat uit 899 priesters, waaronder 1 hoofdaalmoeze nier, 24 divisie-aalmoezeniers en 374 hulp aalmoezeniers. De uitgaven voor het dienstjaar 1919 be dragen 1 milliard 303.978.989 fr., waarvjra het hoofdbestuur 4 millioen opstrijkt, sala rissen en soldij op 520 millioen neslag leg- geD, en het onderhoud van manschappen en paarden 481 millioen. Het genie en artillerie materiaal kost on geveer 195 millioen. Ëen krediet van 50 millioen is toegekend aan de hospitalen, apotheken, gevai grissen en hulpdiensten. De oorlogsbegrooting bevat ook de vergoeding betaald aan de weduwen van 135 gesneuvelde officieren 20 hoogere officieren, 55 kapiteins en 59 luitenants. Ten slotte zijn 50 millioojj. bestemd voor uitgaven van allerlei aard." Nu de vredo geieekend is kan het effec tief niet genoeg ingekrompen worden. Zoo'n gevaarlijk spo^oed kunnen we vao harte missen. nu ik op het pucit ben het te hereiken en er reeds de handen naar uitstrek, zeg gij mij ik weiger het u 1. Wat doen de tijdsom sUindigheden er aau af, mijn Vader Indien ik nog in de wereld was, on markies van Goétquen heette, zou ik dan niet even groot govaer loopon Gij zoudt dan vrij zijn om te vluchten Ut zou niet vluoL en, doch naar Parijs snollen, om den koning te redden. Vertrek 1 vertrek, mQo zoon I, 2eide abt vurig, als edelman rusten er verpliohtin gen op u jngeus den troon, waarvan gij misschien de laatste verdediger znlt zijn. Ik ben mij zei ven all oen aan God ver echuldigd; mijuy jjppen hebban de aardsche taal cntleerd, ik ve gebed. En als er dan nog een plicht te vervullen was Jk ken er geen enkele meer Vader Athanasius boog het hoofd en soheao na te denken Een oogenblik daaarna vervolgde hij op zachten toon «f- Uwe broeders versta niets meer dan het Al de onderwijzers van alle denkwijze, moeten hier samengaan, zoo oordeeldde men De volksvertegenwoordigers en senators moeten aangesproken worden en in de ver gadering der rechterzijde en in de Kamer zelf. moet geheel die zaak te berde komen. Met kalmte doch met kracht, werd er be sloten ieverig en stork op te treden, want het moet gezegd worden dat de hoofdbelangen ®ad veel onderwijzers hier op bet spel staan. Jozef Bargin, metser te Hujsinghen, 3 jaar gevang en 500 fr. boet. Elisabeth Bargin. eohtgenoote Degreef, huishoudster te Dworp, 8 m. en 100 fr. boet Marie Louise Waverijns. dagloonsters, te St. Jans Molebeek, 1 jaar gevang eq 500 fr. boet. Pirson Alfred, koetsier. Witten Bergstraat te St. Gillis, 5-jaar gevang en 1000 fr. boet. De onmiddelijke aanhouding van al de veroordeelden werd bevolen. Meest allen werden bovendien voor eeuwig van hunne burgerlijke rechten beroofd. De 9° Boetstraffelijke kamer, onder voor zitterschap van M. Van Nerom, heeft om dezelfde redenen zekeren Henri Van den Burre, koetsier, wonende te St. Gillis, veroordeeld tot 18.?naand gevang eq 500 fr. boete. t' Ta te hopen dat de zuivering voortflure en algemeen weze l In de maand'April toen men moeilijk tot akkoord kon geraken nopeDS de nieuwe kieswet, werd eeue overeenkomst gesloten tusschen katholieken en socialisten. Volgens die overeenkomst zou men de nieuwe Kieswet stemmen die dan ook ge stemd is op kondilie dat zekere vrouwen temrecht kregen voor de Kamara, dat stem recht toegekend werde aan aiie vrouwen voor provincie en gemeente en dat de Even redige Vertegenwoordiging volgens 't stelsel Van de Walle ingevoerd worde. De kommissie gelast met bét onderzoek van het wetsontwerp nopens de E. V. is bijeengeweest. De katholieken hebben op bovenstaande akkourd gewezen. De liberalen hebben verklaard te volhar den In hunne vijandigheid aan bet vrouwen stemrecht. De socialisten zegden nu dat zij bet als ontijdig aanzien. Do katholieken ziende dal de socialisten hun woord intrekken hebben verklaard dat zij het onnoodig achten de E. V. stelsel van de Walle, te stemmen. Woensdag zal de kommissie nog een9 vergaderen en zien of men tot geeno cer- eenkomst kan geraken. Slechte Belgen voor het gerecht De 8* Boetstraffelijke kamer, te Brussel, onder voorzitterschap van M. Fromes, heeft volgende straffen uitgesproken tegen on waardige personen, beticht hunne landgeuoo- ten bij den vijand verklikt te hebben. Alice De Strycker, kanthaadelaarster, Frankrijkstraat 32, Brussel, 2 jaar gevang 500 fr. boet. Dominick Swaelens, metser te Dworp, 8 maand gevang en 100 fr. boet. Gij raakt daar eene pijnlijke wonde aan, mijn vader. Ik weet het, antwoordde de abt. Zie zoide de broeder terwijl bij zijn kap terugwierp, er is in het diepste mij er ziel 66oe wonde aohter gobleven, zoo diep, dat ik baar Diet durf peilen. Wanneer Ik aan mijne broeders denk, word ik ?door de som berste achterdocht bestormd. Zij beminden Biaoca niet en misguuden het zoele kind den don hoogun rang, waartoe ik haar verheven had... Br zijn in 's mens-hen hart afgronden wier diepte God alleen kon doorschouwen. Blanca is zoo jong gestorven en zoo schielijk. De toon van den monnik werd dof; zijne vingeren bewogen zich krampaohtig eu zijn stem beefde, toen hij vervolgde. Indien ik in de wereld was gebleven, had er misschien een vreeselijk tooneel plaats gogrepen... Nu nog, in de eenzaam heid van hel klooster, hebben de geruchten, die ik omtrent hen opving, mij meer dan eens met schrik vervuld. Zij haten elkander zij hebben geweigerd de wapenen voor den koning op te nemen... Mijn vader I ik wil mq voor eeuwig aan God verbinden, niet alloen omdat hij inQ roept, maar ook omdat ik gevoel dat er groote misdaden moeten geboet worden, wier gewicht op mij terug valt... Mij trekt alles naar het kruis.. Slechts een woord van uwe lippen, en ik nagel er mij aan vaat. De abt stond op. Markies Tanguy de Coötpuen, sprak hij plechtig, voor God die ons hoort, vraag te Bierbeek De policie van Etterbeek komt vier kerels aan te houden, deel makeude van eene bende die in den Brussolschen omtrek talrijke schelmstukken heeft gepleegd. Maandag avond was eon der kerels aange houden in eene danszaal der Y^yverslraat. 's anderendaags ward een tweede aangehou den in eene herberg der barreellaan. Woensdag pleegde het hoofd der ffsnde, enkel gekend onder den naam van Henri, eene nieuwe diefte in een spijshuis van den Waversohen steenweg. Hij was or in gelukt een der kamera te dringen en had ze schier leeggeplunderd. Een lid van het per soneel van het spijshuis had deu dief gezien en deelde zijh aig ialem6nt aan de policie mede. Donderdag morgend werd de kerel in gezelschap van etn anderen gezien in eene herberg der Barreellaan. Beiden werden aangehouden. De! medeplichtige van den hoofdman poogde nog zijn- revolver te trok ken, doch eeoige slevige handen haddon hem spoedig tot kalmle gebracht. Henri droeg me valies, waariii men een geladen brow ning vond, alsook twee kredietbrieven van 5 pond sterling, eefeiige dagen geleden in een hotel der Tervueronlaan ten nadeele van een Engelsch officier gestolen. Men weet dat dé aangehouden terels de daders zijn van eene belangrijke dieft©, ge pleegd ten nadeele van twee Belgisohe offi cieren, op de Norviërslaan to Brussel. Zij aakten ook deel van de bende automobiel- dieven. De vier aangehoudenen weigeren volstrekt hunne indentiteit bekend te maken. Man verwacht nog andere aanhoudingen. Nadere bijzonderheden Hel hoofd der bende, Henri, bijgenaamd De Gentenaar, is thans'herkend. Het is zekere Lo Te, geboren te Gant, sinds 1914 deserteur van het Belgisch leger. Na den val van Antwerpen naar Engeland gevlucht, had hij er in hel Engelsch leger neust genomen. IT ij pleegde er verse eidouo diefstallen ten nadeele van het leger en werd uit dien hoofde tot twee jaar dwang arbeid veroordeeld. Hij wist t-chler te ontkomen en keerde na den wapenstilstand naar Beigie terug. Iiij werd in Belgie aangehouden wegens dieflon, doch ontsnapte uit het gevaug van Vorst waar hij opgesloten was. Iienri verklaarde aan den onderzoeksrech ter, dat hij jaist zinnens was naar Holland te vertrekl-.e daar hij wist dat da policie hem hier opzocht. Donderdag middag is nog een vijfde ker-1 aangehouden in de herberg der Barreellaan. Een policieagent in burgerkleedij, die er zich bevond, hield een kerel die er naar flenri wam vragen aan. Hei ia ook em deserteur, Jan Luudenkas genaamd, ilq werd ook opgesloten. Op initiatief van president Wilson zal te Washington een reusachtig monument voor de Amerikaanse!» overwinning verrijzeD in den vorm van een soort vredespaleis. De kosten worden op ongeveer 10 millioen dol lars gesobat en de terreinen zijn door het Congres ter beschikking gesteld. Het ge bouw zal voor nationale en internationale vergaderingen gebruikt worden ook is er een bibliotheek aan verbonden en een mu seum voor oorlogsherinneringen. Het be kende Smithsonian Institute, waarvan Wil son president is, sal het beheer vormen. De Amerikanen zijn zeker vergeten dat er in Holland ook een huis staat I Zij had den het anders wel over kunnen nemen, dan diende het vredespaleis nog tot iets. ik u, of er geen geheiligde plicht is, die u aan de wereld verbindt Ik ken er niet eón, Wees dan voldaan, mijn broeder, wat gij«oo levendig verlangt zal geschieden... gij zult uwe beloften uitspreken, vandaag nog zal de hemel ze ontvangen. - Dank, vador, dank 1 -- Vroeger herval te de abt treurig, had deze plechtigheid roet groote luisier plaats en lokte do geheele landstreek Daar onze kerk... deklukken lieien haar feestelijke tonen hooren, er werden milde aalmoezen aan de kloosterpoort geschonken... Voor u mij zoon, zal zij echter in de stilte en de duisternis geschieden, gij zult geer.e andere getuigen hebben dan uwe broeders en de hemelsohe geesten, die uwen eed naar de zalen van 'den oppersten Koning zullen ovérbrengen. Ga thans nrar de kapel, en bid God, dal hij u nog meer verlichte. Ik zal Hem alleen vragen mij te zegenen I Daarop, namen beiden langzaam den terugweg naar het klooster. Toen zij erdwenen waren, verliet Patira zijuo scljuilpln-.ig. Zijne oogen schitterden van blijdschap, zijne lippen bewogen zieb alsof bij een dankgebed uitsprak. Iiij klemde Ilervó zoo vast aan zijn hart dat liet kind er wakker van werd. God van Roodheid, zie hij lispelend, rechtvaardu;o God, leer mij wat ik thans doen moet. En, terwijl hij Hervé met kussen bedekte, trad hij de abdij, binnen. Deiiidsrmonde Lijk opgeviscln Woensdag, 2 Juli op den noen heeft men alhier uit den vestingwal der Gentsohe poort, bei opgevischt van eenen onbekenden mansrersoon, schijnende rond de 40 jaren te zijn, en drag6r van een geldsom van ODge- veer 1100 fr. Een bijgeroepen geneesheer heeft den dood vastgesteld. Geene sporen van gewelddaden waren op bet lijk te bespeuren. In zijne zakken had de versmoorde papieren op naam eener brouwerij van Klein Willebroek. Dank zij de onmiddellijke opsporingen der politie heeft men de eenzelvigheid van deu versmoorde kunnen vaststellen. Deze, De Bock F..,, bieruitzettOT t»Klien Willebroeck, was sedert drie dagen verdwe nen. De familie is het lijk komen herkennen. Uit de laatste berichten betrekkelijk den persoon wiens lijk Woensdag uit het water werd opgevischt, zou blijken dat de onge lukkige De Bock, tengevolge van de duister nis in het water zou zijn gesukkeld en dus door een smarte?"': ongeluk aan zijn einde is gekomen. Eene Vlaamsche Landbouw- Hoogeschool Minister Ruzette zal volgende week, bij de Kamer van Volksvertegenwoordigers, een wetsontwerp neerleggen strekkende lo oprichting van een hoogere Vlaamsche Land bouwschool. Het ontwerp zal niet bepalen dat deze school noodzakelijk te Gent moet worden gevestigd, maar de Minister zal bij de bespreking de verklaring afleggen dat het wel in zijn bedoeling ligt om ze te Gent op te richten. Ben 6 jnrig meisje door een 12 jarigen knaap doodgeschoten TE SOMMIERE (DINANT) De 12 jarige Alfons Noël, van Soramiére bij Dinant, speelde met een pistool, door de Duitschers achtergelaten en dienende tot het afschieten van llch tkogels. Hij bedreigde er de voorbijgangers mede en richtte op zeker oogenblik op de zesjarige Nelly Baudoin, die op den dorpel der ouderlijke woning op den schoot van haren ouderen broeder zat. Plotselings ging een schot af en het arme kind werd den schedel verbrijzeld. De dooi was oogenblikkelijk. De gendarmen hebben onderzoek geopend. Het gevaar der vuurwapens tene vrouw gedood to Vorst. Eenlge soldaten zaten gisteren avond op het terras van een koffiehuis, aan den hoek der Van Volxemlaan en Eikelstraat te Vorst Een der soldaten Louis H.., haalde zijn re volver te voorschijn, om de werking uit te leggen. Na er de kogels uitgehaald te heb ben, deed bij den haan werken. Eensklaps weerklonk een schot, gevolgd door een vreeselijken gil. Een kogel was nog in het magazijn blijven steken en had nu de 28 jarige dochter van den koffiehuishouder, Mevrouw Lèonard, $cliter het rechteroor getroffen. Alle hulp was vruchteloos. Üb ongeluk kige was op den slag gedood geworden. De onvrijwillige moordenaar, waanzinnig van wanhoop, is zich op het'naburig polioie- bureel gaau gevangen geven. Hij is ter bo- schikking der krijgsoyrheid gesteld Donderdagavond is brand ontstaan in de gebouwen van den Nationale Bond legen dt Tering. Daar de bliksem kort te voren op het stadhuis gevallen was en de telefoondraden ad gebroken, konden de pompiers niet dadelijk verwittigd worden. Toen zij tor plaats kwamen, stond het wasohhuia in laaie vlam. Na een uur werken gelukten de pompiers er in de vlammen uit te dooven. Van hol waschhuis blijft echter niets over. De schade s zber aanzienlijk. De ooi zaak van den brand is onbekend. Eene goede vangst in Holland Donderdag namiddag werd de militaire veiligheidspolicie te Brussel verwittigd, dar de policie van Den Haag zekere Mathilde Moureau, 32 jaar oud, geboren te Namen, bad aangehouden. Onder de Duitsche bezetting, was deze de bijzit geworden van de i Duitscher König, een der oversten van den reispasdienst te Brussel. Samen met baren minnaar hadden zij vol genden truc uitgevonden om geld af te truggelen. Zij maakte aan noiabiliteiten wijs, dal zij middel wist om icispasaon lo verkrijgen voor het Buitenland,- en dat er veel te verdienen was in Zwitserland, met waarden van onzijdige landen. Talrijke lieden werden aldus beet geno men, alles te samon voor een bedrag van meor dan 200.U0U frank. Wanneer een der bedrogenen dierf klagen, dreigde zij hem aan bet Duiiscli gerecht te zullen overleve ren wegens poging tot omkooperij. enz. Een tiental klachten waren bij het Bel giaoii gerecht tegen haar neergelegd, 'i ls alsdan dat hare uitlevering gevraagd werd. XI. De kloostergeloftbn Wat zou de finsmid beginnen Wat kon hij doen Was het uur om het geheim van Blanca te opbenbaren, geslagen Hij verliet den tuin en klom, met Hervé nog altijd op den arm, naar 't slaapkamertje van het kind, waar hq hem op zijn Ledje nederlegde. Slaap, mijn engel, sgrak bij tot het kind dat wakker was gewoiden en hem met groote oogen aanzag, binnen een uur kom ik terug. Dat duurt zoo lang. Ja, maar om u te beloonen, zal ik u de gesoheiduuis van den H. Hervé vertellen. O, dan ga ik terstond slapen, Patira. De fijnsmid begaf zich naar de abt. Alles is gereed, zeide de jonkman, ik wenschte, mijn vader, voor ueeu laatste en beslissende proef le doen. Dat zal mij le meer genoegen doen, daar de monniken mij gebeden hebben, dezen nacht nog een3 al die schatten aan te wen den, om den luister van ee'o verheven plechtigheid te verhoogen. Gij kunt dit zonder gevaar doen, mijn vader; met op de veer te drukken die u bekend is. domasqueer ik de deuren der sluis en oen draai rne! den sleutel is voldoen de orn «le gewelven te overs'roomen. De eerwaarde paters kunnen aide kostbaarheden uil de geheimzinnige kasle.i nemen. Na het feest bergen wij te daar weder, en tot meer- Verklaring van M. Lloyd George De Eugelsche kabineteoverste heeft in de Gemeen'.eukamer eene verkluring gedaan over het vredesverdrag. Daarin komt oDder uieer vóór, dat de gewezen kei'.er te Louden voor de internationale rechtbank zal gedaagd worden. Deze verklaring werd op toejui chingen herhaald. Lon'dek, 3 Juli. Ï2l de wandelgangen der Kamer verzekert men dat twee en twin tig of drie en twintig mogendheden de nota, waarin aan Holland de uitlevering des kei zers gevraagd wordt, zullen teekenen. Men denkt dat het proces in den aanstaanden herfst zal plaa s hebben. De le volgen reohls- pleging zal vastgesteld worden door de com missie. door de verbondenen aangeduid voor de uil voering van het vredesverdrag. De rechtbank zal samengesteld zijn uit vijf rech ters aangeduid door de vijf groote mogend- heien. De rechtbank zal zetelen in het Justiciepaleis te Londen. Men zegt, dat M. Lloyd George ter Vre- desconferencie lieoft voorgesteld, dal het procea le Londen zou plaats hebben, en dat al de verbondenen onmiddelijk toestemden. De wapenstilstandscommissie te Spa Hel incident. Generaal von Hammerstein, voorzitter der Duitsche wapenstilstundskommisaie, heeft dero zekerheid, zal ik zorgen erbij te zijn, om als er oenig gevaar mocht dreigen, voor do redding dor schatten zorg te dragen. - Goed, mijn zoon, hernam de abt. Patira had niet te veel beweerd, toen hq zeide het geheim van hel mecaoisme ontdekt te hebben. Nanwelqks had de abt den meta len knoop aangeraakt, of de sluisdeuren werden zich baar, de geciseleerde sleutel draaide zonder moeite, en de wateren der Rance stortte zich met zulk ecu geweld oaar binnen, dal de abt en Patira bijna werden omvergeworpen. De fijnsmid sloot haastig de deuren weder, opende de loosbuis en een minuut later was al het water verdwenen. Goed, zeide de monnik, goed I Dus, blijf ik dezen nacht in de abdij vroeg Patira. Het zal de laatste zijn mijn kind; ik ben altijd bevreesd de ongelukken die ons bedreigen, ook op uwen hels te laden. Ik heb Hervé beloofd zijns kamer met hem te deelen. Uitmuntend... gij hebt groote behoefte aan slaap... Wij vieren, zooals ik u gezegd heb. een nachtelijk feest... wanneer gij dus gedruisoh in de gangen hoort, verontrast u dan niet. De fiinsraid greep de hand van den abt en bracht ze aan zrjne lippen. Gij beeft, mijn vriend, zeide de abt, uw hand is brandend heet, de koorts gloeit in uwe oogen, gij lijdt... Vervelgk V

De Volksstem | 1919 | | pagina 1