VLAAMSGHE BELANGEN DE SCHAT DER ABDIJ vervolg van Patira f£A BOS VREDE De diefstal Nationaal Komiteit te Brussel Bureeïen: Kerkstraat, en 22, Aalst. Telephoon 114 D .A. Gr ]B T _A_ 3I> -j O CENTIEMEN Bruliker-UitgeverJ. Van Nuffel-De Qendt. Voor de publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Hav/s. 8, Martelaarplein, Ie Brussel; 8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Londen. Katholieke Kiesvereeniging van het Arrondissement Aalst Het middenbestuur der Kath. Kiesvereeni ging, vergaderd op Maandag 30 Juni, komt volgende besluiten met eenparige Stemmen te nemen 1) De taalkwestie is van fcev grootste be lang voor rust en vrede in ons Land en moet zonder uitstel volledig opgelost worden. 2) Het minimum-programma van het Vlahmsoh Verbond zal op het kiesprogramma onverminderd voorkomen. Dat programma luidt als volgt a) De vervlaamsching van liet onderwijs voor hetVlaamsche volk in al zijn takken en graden (namelijk de Vervlaamsching der Genlsohe Hoogesciiool.) b) De vervlaamsching in Vlaanderen van hot gerecht en alle openbare besturen. c) De indeeling van onze weermacht In Vlaamsche en Waalsche eenheden, respec tievelijk met het Nederlandsch en 't Fransch als taal voor opleiding en aanvoering. d) De berinrichting van de centrale be sturen, zoodoende dat de aangelegenheden, welke het vlaamsche gedeelte van 't Vlaam sche land betreffen, rechtstreeksch in het Nederlandse!), deze van het Waalsche ge deelte rechtstreeks in liet Frausch worden behandeld. 3) De candidaten zullen in hunne verkla ring in den algemeenen Poll (welke zooveel mogelijk zal uitgebreid worden) hunne goed- of afkeuring van 't verwezenlijken van bo venstaand minimum-programma uitspreken. 4) Deze beslissing moet tot bevrediging onverwijld worden rucb-tbaar gemaakt. De kiesvereeniging verklaart 1) Alles wat de eenheid van het Vader land in gevaar brengt en leiden kao tot ver deeling en tot scheuring vau bet Belgisch volk, hetgeen trouweDS, binnen een min of meer korten tijd, bet noodlottig gevolg zou hebben het verlies der nationale onafhanke lijkheid; en dit zoowel voor de Vlamingen als voor de Walen. 2) Elke maatregel die vezor gelijk welk onderdaan een oorzaak zou zijn van ver drukking in de uitoefening zijner vrijheid, of hem zou kwetsen in de gelijkheid waarop bij recht heeft moet verworpen en bestre den worden. j De toelichting der standregelen (art. 3) van het Vlaamsok Verbond, welke aan al de afgevaardigden welke Zondag uaar Brus sel geroepen zijn, om over te gaan tot bepaalde en vaste inrichting van 't Vlaamsch Verbond en welke vrij bieronder overschrij ven, zal een helder gedaoht geven aan ae vrienden zoowel als aan de tegenstrevers der I Vlaamsche Belangen, over de ware bedie- denis van den Vlaamschen strijd en zijne eischen. I. De ontwerpers oordeelen dat het Belgi sche Staaleverbond, hetwelk behoort on verbreekbaar te zijn, alleen stevig kan bestaan, indien aap de Vlaamsche zoowel als aan de Waalsche burgers de volle gelegen* héid wordt gegeven dm, door middel van hun eigen taal, hunne stoffelijke, geestelijke en zedelijke krachten te ontplooien. II. De verwezenlijking van 't programma van het Vlaamsch Verbond, brengt niet ni8de de miskenning van de billijke aanspra ken van Franschsprekenden in Vlaamse!) Belgie zoomin als de uitsluiting der Fransche taal. De inachtneming van bedoelde aanspra ken staat niet gelijk met de erkenning van een collectief recht. Vlaamsch Belgie is, evenals Waalsch Belgie, een eentalige streek waarin, om billijkheidsredenen, met indivi duele, van den algemeenen regel afwij- ooor Raoul De Navbry (121® VERVOLG.) Ja, zeide Patira, ik lijd een vreeselij- ken angst. Gij hebt moer op uwen moed dan op uwe kraontep gerekend. Gij zïat het, God is mg ter hulp geko men en ik ben geslaagd. Maar in dit beslis send uur, nu de strijd begint en ik ongetwij feld het loon vao mijnen arbeid ontvangen zal, nu mijn vader, ik beken het. heef ik van angst. Ga, mijn zoon, ga 1 efl Jat de tegen des hemels op u ruste I Door eene plotselinge bewegiog van kia- darljjke fierheid, hief Patira het hoofd op; vervolgens verwijderde hij zich, terwijl hij in zich zetven murmelde i Het was een zware last voor een armen bedelaarsjongen... maar dezen naoht zal hij van rijn eed ontslagen worden. Eén oogenblik later was hij in de kamer van Üsrvé. Het kind opende de oogen en strekte de handen naar zijn vriend uit. PaiUfy zeide h$j, ik heb een sohoöuen droom gehad. Vert«iitem mij eons, Hervé. Wij Weren reet oês beiden bij den toren vap Qufiitjim, gp weet hot wel die groote zwarte to?en die zioh in de vijver kende toestanden rekening gehouden wordt. Verder is de Vlaamsche beweging niet gekant tegen de grondige studie van het Fransch als tweede taalalleen tegen het prijsgeven van de algeheele opleiding in de moedertaal ten voordeele van het Frnnsch. III. Niet een stelsel van algemeenen dwang wenscht het Vlaamsch Verbond in leven te roepen. Uit het wakker worden en het verscherpen van het Vlaamsch bewust zijn, moet de reddiDg aan het lioht treden. Door een toenemend rechtsgevoel en een groeiënd besef zijner waardigheid, zal de Vlaming komen tot de vervulling van zijnen Vlaamschen plioht. Toch dient hem in ruime mate tegemoet gekomen, wegens de achterlijke toestanden op onderwijsgebied. Niet alleen voor de vervlaamsching, ook voor rnimer versprei ding van het onderwijs, zoodat het alle lagen moge doordringen, hoeft uit alle krachten gezorgd. De ontwerpers vertrouwen dat de verbe tering der loontoestanden, gepaard aan e9n eerlijke naleving van den leerplicht, een aanzienlijke factor zal zijn in den strijd voor de wederopbeuring van het Vlaamsche volk. Het ligt niet in hun bedoeling, een uitge werkt programma der bespreking aan te bieden. Aan subcommis9iön, die de alge- meene vergadering benoemen zal, wordt de zorg opgedragen, door eene nauwkeurige toelichting, de middelen van ver wezen tlij king aan te wijzen. Intusschen mogen navolgende regelen den geest van elk uünt bepalen A. De vervlaamsching van het onderwijs voor het vlaamsche volk in al zijne takken en graden Toelichting 1°) Aan alle Vlamingen worde een volledig, op Vlaamschen grond slag iugericht onderwijs verstrekt. 2°) De toepassing van dezen regel staat de verzorgde studie van een tweede taal het Fransch en uaar gelang de behoeften, een derde of een vierde taal niet in den wog. Dezo studie mag niet geschieden ten na- de&le van de algeueele opleiding door middel van de moedertaal. 3°) Bedoelde toepassing verhindert even min het verstrekken van Fransoh onderwijs aan Vlaamsch onkundige kinderen. B. De vervlaamsching, in Vlaanderen van het gerecht en alle openbare besturen Evenals het onderwijs, behooren het ge- recht en de openbare besturen in Vlaamsoh België op Vlaamschen grondslag te zijn ia- gericht. Zooals in de voorrede is gezeid. sluit dit de inachtneming der aanspraken van Franschsprekenden niet uit. C. De indeel ing onzer weermacht in Vlaamsche en Waalsche eenheden, respec tievelijk met het Nederlandsch en 't Fransch als taal voor opleiding en aanvoering Hiermede wordt geen bepaald stelsel vooruittrezet. Alleen wordt vooropgesteld de onmogelijkheid, oth nog langer Vlaamsch en Franschsprekenden in dezelfde eenheden te vermengen. Hoe deze indeeling kan ingevoerd wor den, op welke eeuheden zrj toepasselijk zal zijn, zal de soboommissie moeten onderzoe ken. In geen geval wordt principieel de op richting van twee afzonderlijke legers be oogd, noch aan de eenheid van het Belgrsoh leger afbreuk gemaakt. D. De herinrichting der centrale b .-,tu ren, zoodoende dat die aangtlegenluden welke het Vlaamsch gedeelte van het land betreffenin het Nederlandschdeze van het Waalsche gedeelte in het Fransch wor den behandeld. De bedoeling is niet, bestuurlijke sobei ding in te voeren, maar te bewerken, dat de oentrale besturen zich aanpassen aan de noodzakelijkheid om in het Vlaamsche land een Vlaamsoh administratief leven dus met het Nederlandsche als diensttaal te verkrijgen. Niet allee:: moet de Vlaamsche bevolking in de vers hillende takken van dienst, ambtenaren en beambten vinden, die haar aangelegenheden in haar eigen taal kunnen behandelen, mi-ar 't centraal bestuur moet zoo ingericht zijr, dat tegen debetrek kingen in de volkstaal tusschen de openbare besturen en het cenrraal bestuur, geen prinoipieele of praktische bezwaren kunnen aaugevoerd worden. De angsten van Willem II Den Haag, 4 Juli. Willem II wordt met den dag zenuwachtiger. Sinds verscheidene weken heeft den gewezen vorst het kasteel van Amerongen niet m"'"* verlaten. Hij vreest dat moest bij zioh buite i de muren van het kasteel begeven, om i.i het park te gaan wandelen, men zich va'i zijn ellendig per soontje zou meesier maken en hem 't zij in auto, 't zij in vliegtoestel, naar het vijande lijk gebied zou overbrengen. In zekere Duilschgezinde middens, verze kert men dat Willem van Holienzollern, er nooit zal in toestemmen eene schuilplaats te vragen aan de Republiek van Duiischland, ten ware de Entente volstrekt van Holland do uitlevering zou eischen en Duitschland hem alsdan zou verzot keu in Duitschland terug te keeren. Overigens in Holland verbergt men het niet, dat men daar vlak af tegen de uitleve ring van gelijk wolken politieken vluchteling is. Zulks heeft den keizer de overtuiging gegeven, dat hij nergens beter in veiligheid is, dan te Araerongen. Willem II vreest nog enkel een aanslag, of dat men hem zou oplichten om hem met geweld in handen zijuer rechters te brengen. En zulks is meer dan voldoende em uit te leggen waarbij het komt, dat de man die nooit ve6l moed bezat, thans nog eenige graden lager gedaald is. Een beroep op Koningin Wiihelmina Het officierenkorps van het Duilsche leger en van de vloot heeft een rekwest gezonden aan Koningin Wilhelmma, om haar te ver zoeken, uiet toe te geven, indien de Entente de uitlevering eischic van Zijne Majesteit Willem II, Duitsche keizer en koning van Pruisen. Een jeugdige moordenaar Te Landenne aan Majfcs. bij Hoei, bud «ia- teren een vreesolljü drama plaats. Eenige kinderen waren er in het huis van zekeren G..<, aan 'tspelen. De zoon van G..., 13 jaar oud, voud een revolver en ze^de tot zijne makers dat hij den eerste die sprak van naar huis te gaan, zou omverschieten. Een vijfjarig knaapje, eenig aoontje der eohtgenooten M.., ging naar de deur en op hetzelfde oogenblik weerklonken schot. De arme kleine kreeg don kogel door het hoofd en bleef op den sla:: dood. De andere kinderen namen verschrikt de vlucht. De jeugdige moordenaar nam zijn slacht offer op en ging het in een naburig veld ver bergen. Daarna s.rooide hij assche en zand over de bloedvlekken op den vloer en ging zich dan verbergen. Hij werd door de gen darmen aangehouden. Het parket van Hoei is ter plaats geweest, Ten gevolge van den oorlog kon Japan geene scheikundige en artsenijkundige voort brengselen uit Duitschland meur krijgen. Het was dan verplicht er zelf ie m «ken De Japansche regeering stichtte eene maat schappij om de ontwikkeling dier verschilli- ge nijverheden te bevorderen. De eerste voortbrengsels welke men maakte waren hot rooit end solferzuur, bet samengetrokken solferiuur, uitriscn zuur, ohloorhydrisch zuur en andere minerale zu baadt. Ik weet niet waarom ik de armen naar het kerkerhol uitstrekte, waarvan gij mij de uitgerukte stang hebt laten'zien waarin de markiezin Blanca woonde, dio e n heilige was... Eensklaps zag ik haar... Ja, en ik berkeode z» terstond... Zij droeg een lang blauw kleed en hare blonde haren vielen tot aan hare voeten neer... Hare voeten gleden over het water van don vijver ik riep haar en gij, met het hoofd tusschen uwe handen neergeknield, badt al snikkende. De markiezin nam mij in hare armen; ij beschouwde mij langen tijd en omhelsde mij, en ik woelde met mijne handen in hear lange haren... Kidelijk begaf zij zioh met snellu passen naar den Calvarieberg... op de on derate treden knielden deD monnik neer, wiens gelaat met de kap bedekt was... maar ik horkende hem terstond... het was broedor A .io-uus.. De markiezin Blanca trad vooruit en legde mg zacht in de armen van de Broe der Ik geef hem u 1 zeide zij en toen was se verdwenen.,. Is dit niet een sohoone droom Ja, antwoordde Patira, en een droom, die van boven komt. Ga nu op den rand van mijn bed zitten en boud uwe belofte. Welke belofte - Van mij de geschiedenis van den Heili gen Harvó te verteilen. Op di oogenblik sloeg de kloosterklok negen uur. Ik heb al den tijd, om dit te vertellen, daoht Patira. Hij plaatste zich naast Hervé op de kleine bedstede en begon met zachte, welluidende stem, die bijn als eene melodie klonk Hel is lang, heel lang geleden, toen de oudste oikeboomen van bet land nog eikel waren, toen de Frankische koningen aan hun hof barden en muzikanten uit alle lauden der wereld vereenigden, ten einde hun ter 66'- liederen te zinwan c.> dezo met do harp, de lier of de giega te begeleiden, kwam oen jonkman Hyvarnion genaamd, van het eiland Groot Brittanuië naar het hof van den Koning Childebert; van het jaar 513 tot 517 versohoen hij op de feesten van een bedor ven en barbaarach hof, terwijl rijn hart zuiger en zijn gelaat kalm bleef; dooh de kuiscbe Hyvarnion kon niet lang bij den moordenaar der zonen van Chlodomir vertoe ven, en 'hij begaf zioh naar Armorica met een brief van Childebert voor den Kon Mor of het groote opperhoofd van dit gewest. H zou ongetwijfeld naar Groot Brittanuië zijn teruggekeerd, wanneer hij niet gedurende eeno jaohtpartij, die bg in gezelschap van oen Frankisch officier medemaakle, eau jo ge dochter had ontmoet, die bozig was met geneeskundige kruiden te zoeken. De Bro- tonsohe ballade zegt dat de jonge dochter zeer sohoon was Blank was heur gewaad. Rozerood 't gelaal. Zoo blank haar kleed en zoo rood hare wangen, dat zij eene roos geleek die uit den sneeuw haar knop v&rkief. En zij zeng ren. Weldra bracht men ook voortazijn zuur, oxalisoh zuur, bijtende soda, potasse- sulfaat, potasse bromuur, potasse ijzer cyanuur, barium- van magnesie en van gly- rinezouten. In korten tijd bracht men voor 44 miljoen ijzor voort, ongeveer 100 miljoen franks. Van dan af kan Japan de andere landen missen. Voor den oorlog was er maar eene fabriek die artsenijkundige voortbrengselen vervaardigde. Terwijl in Europa de menschen elkander vermoordden, ontwikkelde Japan zijne nij verheid eo zal ons nu konkurencie aandoen. Het verblinde Europa had het gele gevaar uit het oog verloren. Het Duitsche Keizerrijk is eene Republiek De Duilsche nationale vergadering heeft zich Donderdag bezig gehoaden met de kwestie der Duitsche Grondwet. Men moest oamelijk beslissen of men de grondwet zou wgzigen in den zin eener republiek of in den zin van het keizerrijk. Ten slotto heeft men artikel I van de grondwet gestemd, luidende als volgt«Het Duitsche keizerrijk is eene republiek. De staatsmacht behoort aan het volk. Erzberger op de vlucht De «Vossische Zeitang» meldt dat Erz- berger eerstdaags naar Zwitserland zal ver trekken. Zijne reis zou heel den schijn hebben eeuer vlucht. In den hoogeren verbonden raad Vrijdag hield de hoogere raad geene offi- cieele zitting. Men vergaderde slechts offi cieus, om de Italiaansche eischen betrekke lijk Midden Azië te onderzoeken. Oostenrijk doet Duitschland na Intusschen blijft het Oostenrijkscbe notas regenen. Die heeren zijn reeds aan hunne 28® en 29* nota en zij hebben nog geheel de vredesvoorwaarden niet in banden. Ook vroegen de Oostenrijkers dat er mon delingse onderhandelingen zouden plaats hebben. Tot hiertoe hebben de verbondenen slechts op drie der notas geantwoord.. Het aanbod van von Bethmann-Hollweg Zooals men weet had de gewezen rijks kanselier aun M. 01emeccc.au geschreven, om hem te doen opmerken, dat de keizer niet verantwoordelijk kon gesteld worden, daar de rijkskanselier alleen verantwoorde lijk is en de keizer niets kon doen zonder- hem. Hij bood zich dus aan, om in de plaats van den keizer voor de rechtbank der Ver bondenen te verschijnen. Men heeft dit schrijven aan de commissie der verantwoordelijkheden gezonden, die er weldra zal op antwoorden. Men denkt dat de oommissie aan M. von Bethmann zal doen opmerken, dat hij het mis op heeft, indien hij denkt, dat hij niet ruedbhegrapon is, in de lyai der personen die als verantwoordelijk zullen gedaagd worden en dat er naast dei. keizer ook voor hem plaats is op het bankskon der beschuldigden. De diplomatische toestand Parijs, 4 Juli. Zaïerdag namiddag zou in het miuisiene van Buitenlandsche Zaken de eerste vergadering der commissie, gelast mot het zorgen dat liet vredesverdrag door Duitschland nageleefd wordt, plaats hebben. Zij zal vooreerst de te volgen proceduur regelen. Ook de hoogere raad der verbondenen zal eene vergadering houden. Maandag zal in het Trianon Palace te Versailles, de eerste zitting plaats hebben der Duitsche afgevaardigden en van het komiieit der Vi denen. gelast met het ionohten der vergoedingskommissie. De verantwoordelijken Londen, 4 Juli. Reuter's agentschap verneemt dat eene lijst tellende 70 namen van Duitsche marneoffleieren, aan de admi raliteit gezonden is. Deze offioieren zullen voor eene rechtbank" gedaagd worden, we gens allerhande misdaden, in volle zee be gaan. Op deze lijst staat von Tirpitz de opperbe velhebber der Duilsche duikbootvloet op esQü goede plaats, als hoofdplichtige. De lgst is aan de commissie gelast met het onderzoek der feiten van overtreding der oorlogswetten overgemaakt geworden. IN OOSTENRIJK Een gevaarlijke diefstal Gedurende don oorlog wierpen de Oosten rijkscbe vliegers, bij hunne tochten over de Italiaansche stedeD, pakken pralie en en chocolade uit. 't Waren echter zeer gevaar lijke pralienen. Nauwelijk had men er in gebeten, of de lekkernij ontplofte, afgrijse lijke verwondingen veroorzakende. Men heeft thans te Weenen ontdekt, dat eeno groote voorraad dezer pralienen ge stolen werd door dieven, die ze voor echte pralienen aanzien hadden. Deze pralienen werden door de dieven aan het publiek verkocht. Gelakkiglijk heeft men nog bijtijds maat- tregeien kunnen uemen om de gevolgen dezer dievenvergissing te beperke'n. Er zijn eohter reeds talrijke slaohtoffers en de berg- van het gestolene is nog niet ontdekt, De dievenbende van Etterbeek Nog aanhoudingen Tot hiertoe zijn reeds acht leden der die venbende vaD Etterbeek aangehouden. Het zijn namelijk Henri Loore, de Gentenaar, hoofd der bende, de gebroeders Van Capelle Sobry, Van Lierde, de gebroeders Van Deu ren, en Langenkas. Allen zijn oudveroor- deelden en staan bij de policie aangeschre ven ais gevaarlijke kwaaddoeners. Daar er verscheidene hun -er reeds vroe ger uit het gevang wisten te ontsnappen, rijn bijzondere maatregelen genomen, om hen ditmaal binnen te houden. ten nadeele van het De kassier-boekhouder aangehouden Het was de rechterlijke policie, welke met het onderzoek der diefte van 90,000 tv. gepleegd ten nadeele van het Nationaal Ko miteit, in de Duquesnoystraat te Brussel, gelast was. Al spoedig vielen hunne vermoedens op deu kassier zelf, zekeren Eugeen Leoompte, 45 jaar oud, wooeude te Ukkel. Gedurende den oorlog was er iets gebeurd, dat hunne vermoedens wettigde. Zekeren dag werd er eene diefte van eenige honderden marken gepleegd ten na deele van een der bedienden. Eenige dagen later beweerde Leoonte dat men te zijnen nadeele ook vijf honderd mark gestolen had. Een polioieofficier, M. Keffer, die beide zaken onderzocht, stelde vast dat de diefte ten nadeele vau den bediende inderdaad was gepleegd, doch hij vond tevens overtuigende bewijzen, dat de diefstal ten nadeele der kas van Leconte niet gepleegd was en hij noo- digde dezen uit, de vijf honderd mark terug te leggen. Uit het onderzoek der diefte van 90.000 fr. bleek, dat Leoonte Maandag raorgend eene uur voor de andere bedieodeu ia zija bareel is gekomen. Slechts 10 minuten later is hij terug bui ten gesprongen, roepende dat pr dieven geweest waron. Al ben ik slechts een nederige iris aan den zoom der beek, toch uoemt men mij de kleine Kouingin (Reine Regina). De graaf sprak tot hel doohtertje Ik groet u kleine Koningin de beek, wat zingt ge vroolgk, wat zijt ge blank Wat zijt gg blank en wat zingt ge vroolijk 1 Welke bloemen plukt gij daar Ik ben uiet blank, ik zing niet vroolijk bet zijn geene planten die ik pluk. Het zijn geene bloemen die ik pluk maar drie soortvu van heilzame planten. De eene is goed voor treurende lieden, goad voor de blinden is de andere, eo zoo ik di« derde kan vinden, deze zal deu dood ge nezen. Kleine Koningin, ik bid er u om, geef mij de eerste van deze planten. Wees niet vertoornd, edele heer, ik geef ze alleen aan hem dien ik trouwen zal Gij hebt ze gegeven, giï hebt zo gege ven I riep de Frankische officier eensklaps uitbier aan dezen jongen man, die geko men is om u tot vrouw te vragen. Toea nam de kleine Kouingin, die Ri- vanone heette en dieHyvarnion i,i een droom had gezien gelijk Hyvurnion haar, toen nam zij de bloem der vreugde eu reikte ze haar verloofde aan en twee dagen later werd aan het hof van den Frankischen graaf hun bruiloft gevierd. Het is een schoone geschiedenis, zijde het bïauwo kind, dat oen aandaohtig oor aan bet verhaal had geleend, maar gij spreekt Diet van mijn patfoon Hervé. Geduld I zeide fijnsmid zacht, terwijl hij het kind streelde. Drie jaar later, tongen Rivanone en Hyvaroion bij eene wieg, om een blind kind te doen insluimeren, dat zij Hervé noemden, dit is bitterheid. En toch was het blinde kind een kind van zegening, waarover de hemel zijne genade uitstortte. Rivanone wa§ vromo moedor, die aan den voet van het kruis het bloempje der gelatenheid plukte... Helaas alle kwellingen kwamen beurtelings het hart van de kleino Koningin der beek treffen. Hyvarnioa, do bard, stief twee jaréh later, de ellende sloop het huis binnen, eb Rivanone Bohreide waaneer zij haar zoon beschouwde. Toen strekte deze zijne kleine armpje naar zijne zieke moeder alt Mijne lieve moeder, zeide hij, ale gf mij lief hebt zult ge mij naar de kerk letétt gaan. Want ik ben reeds zeven jaar en ik hek nog nooit de H. Mis gehoord. Helaasmijn kind, ik kan er tp niet heen hrengen, want ik lig krank te béd; Krant van eene ziekte die reeds SOO* lang duurt dat ik genoodzaakt zal zfln te gaan bedeleD. Gaan bedelen, moederlief I neen, dit zult gij niet; ik zal voor u gaan. Ik zal gaan met iemand, die mij den weg zal wijze, en al looponde zal ik zingen Ik zal uwe schoone lofliederen zingen en de harten zullen ontroerd worden. Vervolgt

De Volksstem | 1919 | | pagina 1