VLAANDREN'S HOOGDAG Dinsdag 6 en Woensdag 8 lofi 1819 Bureelen! Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Telephoon 114 JZ> A. Gr B I_i A. D 5 CENTIEMEN Drukker-UltgeverJ. Vah Ncffel-De Qbnpt. Vlamingen, gedenkt den Gulden Sporenslag I De Huishuurkwestie DE SCHAT DER ABDIJ 7" F1 - was zow moe» 200 m00 ^at hel Het laatste concert van bet synipho- nist orkest van hst Belgisch Leger. Kamerkiezingen In bestuurbare luchtbal NA DEN VREDE XXV» JAiROANO NÜMMBS I5S Voor de publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zioh te wenden tot het Agentschap Havas, 8, MartelaarpleirLteErcesel^— 8^Placed^aBou^^Parl]a—-e^lOS^C^apsMe^t^den^^ (Woojden vap Koning Albert). STAD AALST. 11 JULI 191^ Feestprogramma Om 11 ure Beiaardspel. Om 4 ure Beiaardspel en bazaingeschal; geschut; ofiioieele oQtvangst der feestrede naars door het stadsbestuur, ter stedelijke feestzaal Staatsminister Helleputte, J. Hoste junior, O. De Beukelaar en Staf Do Clerck. Om 5 ure Zang Dc Vlaanische Leeuic VLAAMSCH CONCERT; Redevoe ringen en Lioderen in open lucht. Om S ure Beiaardspel en bazuingeschal; VLAAMtCHE OEI OCHT, Vlaggefcest en wandelend Concert. Kafeost, den 15 Juli 19ld Hullebroeck's Liederenavond ter Stadsschouwburg. Vlaming einder Denderstreek, Vlaande ren roept U allen op l Naar Aalst t KERK3VIEUWS Vrijdag 11 Juli 1919, om 9 ure, Solem- neele Hoogmis in St Martenskerk, gezongen door den Z. E. H. Deken. Onder do mis, aanspraak van E. P. Dr Bertkold. De regeering heeft een wetoulwerp neer gelegd, waarbij den opslag dor pachten ge regeld wordt. Ziehier wat het bevat Volgens artikel 1 zijn al de pachten, hotzij gesolirevene of mondelinge, die kunoen op gezegd worden voor 1 Januari 1920 voor 2 jaar verlengd. De huurder die reeds opzeg heeft gekre gen, maar die nog het huis bewoont, heeft bet recht nog twee jaar te blijven wonen. Artikel 2 zegt dat de huurder om de voor- deelen van artikel 1 te kunneD genieten tónen huismeester moet verwittigen bij aanbevolen brief, binnen de maand r.a het in voege treden der wet, dat hij van de verlen- genis van twee jaren begeert gebruik te tnaken. De vorlengenis houdt al de bepalin- fen van de loopondo of oude voorwaarde in raoht. Artikel 4 doet de voorwaarden ken nen gan welke de huurder moet voldoen om va n de verleagetiis te kunnen genieten. Deze voorwaarden zijn 1° Regelmatige betaling van de volle buitóuur, te beginnen van het tijdstip be paald door artikel 1 der huishuurwet. 2® De uitvoering door den huurder van de rechterlijke overeenkomsten getroffen tot toepassing van de wet van 30 April 1919. Indien de huurder de overeenkomsten of rechterlijke beslissingen niet uitvoert zal de huismeester een ebde kunnen stellen aan do paphlyerleugenia door eene opeisohing, bij middel van aanbevolen brief, op welke bin» nen dé maand geen antwoord gekomen is. Ttöt 1 Januari 1921 is bet den huismeester verboden den huurprijs voor 1 Oogst 1914 betaald met meer dan 10 per honderd op t e slaan. In sommige <?evalleu eohter kan de reohter het feqfit föwumeer op te slaan, indien de meer-vertioogfng gerechtvaardigd wordt door de vermeerdering van iasten en onkos ten, tot welke de huismeester verplicht ia uit hopfde van de verhuurde zaak. Kommissiën van aoheidsreobters zullen ingesteld worden in elk reohterlijk kanton, zn zullen bestaan uit den vredereohter of ïgnen plaatsvervanger, eenen huurder en eenen eigenaar, in het rechtsgebied gehuis- vervolg van Patira boor Raoul De Nayery (122® vervolg.) En hij vertrok om brood te zoeken voor zijne moeder, die niet meer gaan kon. Nu het hart zou van steen geweest zijn dat niet bewogen werd wanneer de blinden van zeven jaren, zonder andere gist dan een hond, zijn liederen zong. Wanneer men hem hoorde zingen,, klappertandende van koude, onder weer en wind/zonder oeiselaan de kleine voetjes. Men vierd .,at feest van alle Heiligen, dat den twet i dag wordt voortgezet, om fijnen der storven door de gebeden te vèrzachtèn De arme lieden komen dan ïd groepen aan de deur der hutten een lijklied gingen en ontvaugen een almoes in ruil voor hun ziele» wang. Welnu, het was in gezelschap van deze bedelaars, dat Hervé aqoe leersohool als rondzwervend zanger begon. *a0 avöna van Allerzielen, zeer laat ï.U den avond, kwam het kind bij zijne moe der terujk ÖP zijne beèuen kon houden, zou glibberig was de weg vau den bevrozen fcoo yermoeiu dat het op zijn aange- «n zijn jtnond bloed braakte, bloed on losgevallen tanden. Het burtzwe kind bief z^jn voohtig oog vest en uit eenen sekretaris die geene be raadslagende stem heeft. De wet zal toepasselijk zijn op de huur ders en onderhuurders van huizen, apparte menten en woonkamers, gemeubeld of Diet en welke ook 't bedrag van den huurprijs zij Indien het goed door den huurder tezelf dertijd benuttigd wordt tot het uitoefenen van eenen handel of eene nijverheid, zijn de schikkingen der wet ook toepassselijk indien de huurprijs het volgende bedrag niet over treft 2400 fr. in Groot-Brussel en in de steden van meer dan 100,000 inwoners 1600 fr. in de gemeenten van 25,000 tot 100.000 inwoners 1200 fr. io de gemeenten van minder dan 25,000 inwoners. De commissie der scheidsrechters is be voegd om al de overeenkomsten to herzien, gesloten sedert 11 November 1918, tot den dag dat de wet in voege komt. Samenvatting. De huishuren mogen dus van af nu af lot 1 Januari 1921 enkel ver meerderd worden met 10 per cent. Na 1 Januari 1921 zijn do huismeesters weer vrij hunne pachten te stellen zooals ze willen. De huurders die van die voordoelen willoD genieten, moeteo echter regelmatig hunnen paoht betalen- e i moeten ook regelmatig het achterstel afkorten zooals de vrederechter zal beslissen. Het symphouist orkest van het veldleger door sergeant Corneel de Thoran gevormd en thans door Touasaint de Sulter bestuurd beeft den 2den juli laatst, zijn laatste con cert gegeven in de zaal van het oud kurhaus van Aken. De talrijke toeschouwers, officieren en soldaten hebben de uitmuntende muzikanten en bun lalentvollen bestuurder op waardige wijze gefeest. Het orkest moest daags nadien ontboeiden worden door toepassing der maatregelen betrekkelijk de demobilisatie. Dooh, alvo rens zich te scheiden, ontving het de toela ting zijn medewerking te verleenen voor een Te Deum, den 6den Juli gezongen om den vrede te vieren. In het leger zal iedereen liet aandenken bewaren dier keurbende, welke, gedarende den oorlog, op zulke merkwaardige wijze bijgedragen heeft ora de zeldzame rustpoo- zen onzer «jassen» te veraangenamen. ARTIKEL. 310 De memorie van toelichting over liet wetsontwerp tot opheffing van artikel élü is uitgedeeld. Deze memorie is gesteld in den geest dien men, natuurlijkerwijze, van onzen huidigen minister van Justioie mag verwachten. Voor bijlage hieraan werd tevens het verslag gegeven van de raadplegende Com missie van het Departement van justioie. Deze is van oordeel «dat het verdwijnen van art. 310 'zonder bezorgdheid mag worden tegemoet gezien. Zooals onzo lezers weten had de bijzonde- re parlementaire commissie besloten een nieuw artikel in het strafwetboek in te laBsohen om de vrijheid van vereeniging te beschermen die door de afschaffing van art. 310 bedreigd wezen zou. De raadplegende commissie acht dit overbodig en, in afwac1 ting dat de wetgeving van de toekomst hierin voorziet, en dat «de lessen der erva ring ons inzicht verruimen» traoht zij de zaak op te lossen met vertrouwen te stellen in «de wijsheid, bezadighêid en het doorzicht der werkgevers en der arbeiders. Er is gemeld geworden dat de Kamer kiezingen op 1 November zijnde Aller heiligen zouden plaats hebden. wij hebben daar onmiddelijk verzet tegen aangeteekend. Men schrijft nu dat het op Allerheiligen niet zal zijn j de tijd is te kort voor het opmaken en herzien der kiezerslijsten, Men geeft nog geene bepaalden dag voor de kieziug op. Wij denken zonder het bepaald te weten dat het wel na Nieuwjaar zal zijn eer de kiezing zal plaats hebben. Het gevaar der Vuurwapens Maandag namiddag waren twee jonge lingen van een twintigtal jaar oud, io de Reper Vrevenstraat, te Laken aan het kr3- keelen, toen een hunner Pistor Deb., schielijk zijne woning binnen liepen met eon karahiju op zijn gezel mikte. Deze riep hem toe te rohieton, en de andere denkende dat het; wapen niet geladen was, trok den haan over! Een schot weer klonk en zijn makker Joan De Smeilt ge naamd, kreeg heel de lading in de zijde. De ongelukkige stortU ah een loodklorap neer. Het slachtoffer \ferd in de woning zijner ouaers godragen, alwaar een genees heer hem de eerste zorgoli kwam toedionen. Zijn toestand was echter'zoo bedenkelijk,dat ft ij bij hoogdringendheid naar het gasthuis moest overgebracht worden. Een onderzoek is geopend. Het parket is verwitigd. Eene ramp in.de Oostendsche visscherswereld Acht riooden. Maandag morgend is de visscherssloep 0185 te Oostende binneugovaren en bracht de akelige tijding mede, dat de sloepen 048 en 0204 op mijnen gevaren zija en met man en muis vergingen. Vijf visschGrs en drie ^kajuitjongens zijn verdronken; alleen de visscher Hoysaenne, van de sloor 0204, kon nog opgevischt wor den. Huyssenne, de eenige ooggetuige, heeft volgende verklaring afgelegd Op 2 Juli waren wij uitgevaren en be vonden ons Zondag morgend, rond 9 ure, Ier hoogte van W»stka|>elle, alwaar wij onzen visch soorteerdon, toen eensklaps een vreeselijke slag weerklonk. Eenige oogenblikken later lag ik in zee en zwemmend kon ik mij aan een stuk van onze sloep vastgrijpen. Ik zag'geen enkel mijner gezellen meer. Thans verslond ik, dat onze boot op eene mijn moest geloopea zijn en in duizend stukken verbrijzeld was. Een Engel- acho stoomor voer niet al te ver van mij. doch men bemerkte mij niet. 45 minuten later werd ik door de sloep 0286 opgenomen Deze slaakte hare vangst on bracht mij naar Antwerpen, alwaar ik Zondag avond aan kwam. De bemanningen der sloepen 0115 en 0224 welke Maandag morgend binnenliepen, heb ben anderzijds verhaald, dat zij in de /.on wrakken vonden van de sloep 048 welke Dinsdag uitgevaren was en welke reeds terug moest binnen zijn. Er is dus weinig twijfel of deze sloep heeft hetzelfde lot van de 0204 ondergaan. De slachtoffers van de 048 zijn Adam Van Torenhout, 54 jaar oud, gehuwd Jozef Van de Walle, 34 jaar oud, gehuwd en va der van 7 kioderen Richard Dendaele, 31 jaar oud, gohuwd Jean Golman, 14jaar oud kajuitjongen. Slachtoffers van de 0204 Louis Verkruke 51 jaar oud, gehuwd en zijn zoon Louis 15 jaar oad, kajuitjongen Vereeoke Edward, 38 jaar oud, gehuwd Vynoke Gaspar, 50 jaar oud, gehuwd. De ongelukkige viaschers laten oen twin tigtal weezen achter. Uit de verklaringen van Huyssenne blijkt/ dat de Engelsohe mijnvegers, die daar in de streek aan het werk zijn, signalen hadden gegeven, om de visschers te doen opmerken dat zij zich in de gevaarlijke streek bevonden De verslagenheid onder de visschers Is zeer groot. naar Patira op. Mijn heilige patroon leed veel dan ik, Patira. Mij dunkt ik zie hem in regen en wind, terwijl hij z$n best doet om schoon te zingen en een stukje brood voor zijn moe der te verdienen... Maar hij had tooh een moeder, Patira, en zoo God de mijne ge spaard bad, zou ik ook langs den weg gaan en de ballade tingen, die ik laatst van u hoorde, om ze te voeden. Uwe moeder was eene heilige als Ri- vanone met de harmonieuze tong, zeide Pa tira. Hervé, nog een kind zijnde, begon aan de Barbaren het Evangelie te verkondigen, maar, meer dan eeus vervolgde men hem met bespottingen, men joeg hem met steen worpen weg de granieten grond verscheur de zijne voeten, en zijn hond alleen likte zijne wonden nn verwarmd hem met zijnen adem. Wanneer hij zich te vermoeid gevoel de, kwam Hervé bij Rivanone nieuwen moed putten en vertroostingen zoéken voor zijne apostolisohe smart. Moeder, reeds zeven of aolit jaar door kruis ik het land, en ik heb niets on deze harde en wreede harten kunnen winnen. Ik wenschte in een epnaaam oord te zijn, waar ik niets dan zingen hoorde waar ik iederen dag, moeder, alleen den lof van God zou hooren. Mijn zoon, gij wilt aocaliet worden om later priester te zfln. God zij geloofd I Het zal zoet voor mij zijd, u eens de mis te hooren lezen. 't Is niet, o moeder, om priester te over den Oceaan Londen, 6 Juli. (Havas) In Engeland grooit de onrust aangaande het R. 34. De Amorikanen zenden het bestuurbare lucht schip twee kruisers en twee torpedojagers te gemoet. Het luchtschip had in don mor gend een radiogram aan de Britsche admi raliteit gezonden Wij hopen Zondag mor gend zoo mogelijkte Mincola te landen. Bij de aanduiding zijner plaats om 13 ure 50 voegde het luchtschip het bericht, dat er tekort was aan naphte, en het vroeg of er torpedojagers in aantocht waren. Washington, 0 Juli (H.) Om 1 n. 30 m. 'b morgends heeft R. 34 volgend telegram gezonden aan het Amerikaansch Departe ment van Marine Ga landen te Montanke Point. Zal juiste uur later aankondigen. Uit Mincola werd gemold, dat tweehon derd marine-mecaniciens gereed staan om per auto naar Montank Point te vertrekken. Londen 6 Juli. (H.)—De laatste telegram men melden, dat de Bancroft het lucht schip R. 34 niet op sleeptouw heeft geko- meD. Het R. 34 zet met eigen krachten zijne reis voort, en wordt door de Bancroft vergozeld. New-York, 6 Juli. (H.) R. 34 is 6 Juli om 7 u. 30 te Montank Point geland. New York, 0 Juli. De R. 34 zet zijne reis voort zonder te Montank Point geland te zijn. Mineota, 6 Juli. De P.. 34 is om 9 ure 5 min. 's morgends te Haselhurstfal aange komen. De overtocht over deu Atlantischen Oceaan is du3 gedaan zonder eenige hu»* le hebben ontvangen. Het werd tijd LONDEN, 7 Juli. Uit Mineola wordt gemeld, dat de R.84 de reis van 3100mijlen 108 urou hooft afgelegd. De bestuurbare luchtbal had nog slechts voor anderhalf uur motorepij* aan boord, toen het te Montank Point aanlandde. Niet zoodra was het anker vastgemaakt of twee mecaniciens en generaal Woiiland, die schier uitgeput wareD, lieten zich met een valscherm uit het kabien Vhllen. Een officier, over de reis ondervraagd ver klaarde, dat het moeilijkste oogenblik dat was, toen men eene onweerstreek moest doortrekken, namelijk boven New Fouudlaiid boven Nieuw Schotland. De wind speelde met de R 34 als met een zeepbelletje. De bemanning had reeds alle hoop opgegeven er nog levend vanaf te komen. De terugreis zal waarschijnlijk binnen 48 uren plaats hebben. Men zal nu meer in zui delijke richting sturen. Gelukwenschen van Koning Joris. Londen, 7 Juli. Koning Joris van En geland heeft per telegraaf zijne gelukwen- soiiou gestuurd aau den kapitein van den R34 De Terugkeer. Mincola, 7 Juli. Generaal Maitland meldt dat de R34 tusschen 8 Juli, 'a midder naohts en 9 Juli, S ure 's morgends, de te rugreis zal ondernemen. worden de priesterlijke waardigheid is een zware last en verschrikt mijn zwaren geest behalve de zorg voor miine eigene ziel zou ik nog die voor anderen hebben liever leef 'c in liet diepst der bossohen, mijn leven lang met de kluizenaars, en laat ik mij door hen onderrichten om God waardig te dienen. Toen gaf Rivanone aan haar blinden zoon eene boodschap voor zijn oom Gourfour mede, en terwijl hij zelve eene schuilplaats bij godvruchtige maagdea socht, begaf Hervé zich naar de hermitage op weg, waar Gour- foed dè kinderen van Armorica opleidde. Als Hervé naar de school giug, om ringde de zon zijn voorhoofd met een kring van lloht de duiven zongen op zijn weg en zijn hond blafte van blijdsohap. Aan de deur der hermitage gekomen, begon de hond 'nog sterker te blaffen, zoo dat de kluizenaar hem spoedig hoorde en naar buiten kwam om den zoon zijner nicht te ontvangen. Dat God de wees zegene die blijmoe dig naar.mijn sc';ool komt, die tot mij komt, om een dienaar der kerk te worden; o mijn kind dat uw haarlokken gezegend zijn 1 Hervé leerde de spraakkunst, de sang, de toonkunst, eo werd zoo bekwaam, dat hij boven al zija medeleerlingen den prijs behaalde. Hij studeerde zeven jaren en sevea jaren bleef hij van zijne beminde moedor Rivanone gescheiden; zoo vurig verlangde hij ze terug te zien, dat Gourfoed beloofde hem bh de heiligekluizenaresse te brengen; maar aeze, even begeerig om haar kind te Eene typische bijzonderheid, die waard is geboekt te blijven, is wel dat de ondertee- kening van hot vredesverdrag, die grootsohe wereldberoemde plechtigheid, ook werd bij gewoond door twee nederige ldoosterztrs.» ters. Hoe die daar kwamen Wel, op bijzon dere uitnoodiging van den voorzitter, minis ter Clemencnau, in eigen persoon, die de twee zusters overigens door eert officieel® 8taalsautomobiel liet uit het klooster afhalen. Die zusters waren immors de ziekendien sters die M. Clemenoeau in de kliDiek der Bizetstraat le Parijs hadden verzorgd. De Fransoha minister voorzitter had er aan gehouden, op die manier nogmaals zijn innigen dank te betuigon wegens de goede zorgen, waarvan hij vanwege de ootmoedige kloosterzusters eens het voorw orp was. Aan jufvrouw Deroulóde, dochter van den grooten Franschen patriot, wijlen Paul De roulóde, was ook oen plaats lor ceremonie voorbehouden. PARIJS, 6 Juli. De Kommissie, belast met het toezicht van de uitvoering van het Verdrag met Duitschland, heeft heden na middag, onder voorzitterschap van den heer Andró Tardien, eene vergaderina gehouden. Zij heeft zich vooral onledig gehouden met de le volgen proceduur, en heeft de noodzakelijkheid erkend, bijzondere kom» missies samen le stellen. Aan een dezer zou worden opgedragen, ter plaatse zelf de grenslijn van Polen te gaan trekken, die in hot Verdrag wordt voorgeschreven. De opperste Raad der Geallieerden heeft om 15 u. 30 eene vergadering gehouden. Waren aanwoeig de heeren Clemenceau, Balfour, Lansing, Tittono en Makino. De Raad heeft het Hongaarsolto vraagstuk besproken. Na eene gedachtewisseling werd erkend, dat het onmogelijk was met de Re geering van Bela Ku'nn vrede te sluiten, en dat zich anderzijds het behoud der blokkade opdrong, hoewel hare uitwerkselen zioh bijna niet meer laten voelen aan de revolutionaire miuderheid die het land regeert en den voed selvoorraad voor zich en hare aanhangers neemt. De verantwoordelijkheid van den oorlog. De zonen van Willem II die In Duittoh- land verblijven bieden zioh aan om ge oordeeld te worden io de plaats van fiun vader. Uit Berlin wofdt gemeld r De Deutsche Tage Zeilung meldt, dat prins Eltel Frie- drich, tweede zoon van Willem II, aan den koning van Engeland volgend schrijven ge zonden heeft. Om mijn plioht als zoon en als officier evenals mijne vier jongere broeders te doen, stel ik mij ter beschikking van Uwe Majes teit, om de plaats in te nemen van oazen keizerlijken vader, io geval zijne uitlevering zou geeisoht worden, zulks opdat ome op offering, die onteering aan onzen vader zou bespaard worden. Willem II heeft het besluit der Entente mei kalmte ontvangen. Een telegram uit AmeroDgen meldt dat de gewezen keizer met de grootste kalmte het besluit der Verbondenen nopens zijn proces te Londen, ontvangen beeft. Meestal de Hollanders sohijuen nu zijne uitlevering guustig tegenover te slaan, doch eene eenvoudige vraag om uitlevering,welke iet zeer sterk zou gesteund zijn, zou geen gevolg hebben, daar de Duitsche invloed in de gouvernementskyingen al te overwe gend is. De duikbootbevelhebbers verauiken zich Uit Berlijn wordt gemeld .- De bladen deelen een aantal verklaringen van du!k«« zien, kwam naar de school. En toen zij het verblijf van Gourfoed in het oog kreeg, zong zij Ik zie een prooessie van monniken, ik hoor de stem van mijn zoon; al waren zij duizend die zoDgen, ik zou de stem van Hervé kunnen opderscheideo; ik zie mijn zoon, in het grijs gekleed, met een haren koord tot gordel God zij roet u, mijn zoon. God zij met u, mijne teerbeminde moe der God is goed, de moeder is getrouw aau baren zoon. Van zoo verre komen om mij te zien, wannneer uwe voeten u baast niet meer kunnen dragen Vermits ik gekomen ben om u te be zoeken, mijn zoon, wat vraagt gij mij nu Ik vraag u uiets, moederlief, aan het verlof om hier te blijven en God dag en nacht te bidden, opdat wij elkander eens in het paradijs mogen wederzien. In hot Paradijs of in de omstreken zul len wij elkander met Gods hulp wederzien, mijn zoon, wanneer ik daarheen opstijg, zult gij verwittigd worden, gij zult de enge len hooren zingen. Rivanone, de heilige Rivanoöe, zan geres, vertrok, terwijl ze iiaar zoon met het denkbeeld achterliet dat bij zijne moeder niet zou wederzien vóór het uur, waarin de hemel haar zou opeisclien. Maar zoodra hij in eea nacht; volgens de belofte die zij hem gedaan had, harmonische zangen hoorde, begreep hij dat het uur van soheiden voor de echtgpnooten van Hyvarnion daar was, en door Gourfoud geleW, kwapi hij tQt bét bed der stervende om baren laalsten zegen te ontvangen. En gedurende twee dagen en tweo nachten zag men boven de cel der gelukzalige Rivanone eene sohtlterende ladder, die tot aan don hemel reikte en langs deze ladder daalden en klommen engelen, die welluidende liederen zongen... Gij weet het Diet, Patira, zeide bet Blauwe Kind, terwijl hij zijn hoofdje op de schouders van zijn vriend liet rusten, maar ik hoorde de engelen zingen... zie, wanneer ik in slaap gevallen ben en er droomen lan^l mijne oogen voorbij zweven, dan beein ik liederen te hooren, zulke sohoone als Hervé de patroon der zangers... En zeg mij, Patira, wat deed hij toen zijne moedor stierf Zijn oom Gourfoud, die op nog vul» maakter wijze wilde leven, drong met eenige leerlingen het bosoh dieper in. en Hervé ae blinde, ging voort met de kinderen le on derwijzen, die als bijenzwermen, uit de burchten en de hutten, tot hem kwamen. De faam van Hervé werd zoo groot, dat zfjü bisschop hem de kruinsoherluff wilde geveb. maar HervA weigerde in zijne nederigheid ooit iets meer dan de orden te ontvaDgen daarna verlangende eene eenzame plaats té vinde om er in de besohouwing te leven, ging hij mot zijne leerlingen naar het Oosten, totdat hg oene stem hoorde, die tot hem zeide Maak hier uwo woning. Er ontsprong eene wonderdadige bron om de reizigers te laven, en toen een O)®1 uit het land aan Hervé den noodigen had afgestaan om er een klooster te ba ging de heilige in de omliggende wouden hét □oodige bout haleo. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1919 | | pagina 1